Sirke ve Sos Pazarına Kemal Kükrer İmzası! | HORECA Trend
Takip edin!

HORECA Tedarik

Sirke ve Sos Pazarına Kemal Kükrer İmzası!

Son dönemlerde popüler olan vegan beslenme metoduna Kemal Kükrer de katıldı. 9 farklı ürününe vegan sertifikası alan Kemal Kükrer, önümüzdeki dönemlerde vegan ürünlerin üretimine daha fazla yatırım yapacaklarını açıkladı.

Yayınlandı

on

Yıllardır sunduğu ürünleri lezzet klasiği olarak sofralara taşıyan Kemal Kükrer, sürekli yenilenerek tüketicilerine katma değerli ürünler sunmaya devam ediyor. Son olarak da vegan tüketime uygun olan ürünleri için Vegan Sertifikası alan marka, bu ikonu etiketlerine taşıyarak vegan beslenmeye özen gösteren tüketicilerine farklı seçenekler sunmaya başladı. Kemal Kükrer Organik Elma Sirkesi, Organik Üzüm Sirkesi, Elma Sirkeleri, Üzüm Sirkeleri, Yudumluk Dört Hırsız Sirkesi, Yudumluk Sandaloz Sakızlı Elma Sirkesi, Yudumluk Elmalı Alıç Sirkesi, beyaz sirke ve Nar Ekşisi ürünleri için vegan sertifikası alan Kemal Kükrer’in bağlı bulunduğu Ajinomoto İstanbul konu hakkında şunları aktardı:

“Markamız çağın şartlarını yakalama hedefi ile yeni talep ve trendlere uygun en sağlıklı üretimi yapma vizyonuyla hareket ederek vegan dünyasına da “merhaba” dedi. Hepimizin bildiği gibi vegan ve vejetaryen beslenme çeşidini uygulayan insan sayısı gün geçtikçe artıyor. Gerek hayvan haklarına duyarlılık gerekse de karbon ayak izinin azaltılması amacıyla tercih edilen vegan, yani bitkisel bazlı beslenme metodu, diğer yandan artan nüfusun beslenme ihtiyacına da alternatif olarak görülüyor. Haliyle gıda sektörü de tüketici taleplerinden yoğun bir şekilde etkilenen bir sektör olduğu için üretimini yükselen trendlere ve tercihlerin değişimine göre şekillendiriyor.”

“Vegan pazarı 2035 yılına kadar dünya çapında 290 milyar dolara ulaşacak. Biz de tüm tüketicilerimize ulaşabilmek ve onları mutlu etmek için bu pazardaki payımızı yeni ürünlerimizle büyüteceğiz.

Bu değişimin Türkiye Vegan Birliği’nin V-Label Almanya Ofisi tarafından yapılan Proveg International raporunda açıkça ortaya konulduğunu belirten Ajinomoto İstanbul yetkilileri, rapora göre küresel bitki bazlı gıda sektörünün 2027 yılına kadar 74 milyar ABD dolarına ulaşacağının ve yıllık büyüme oranının yüzde 12 olacağının öngörüleceğini hatırlattı. Yetkililer, “Gelişmiş ülkelerin et, süt, peynir gibi hayvansal proteinlerin yerini alacak olan alternatif bitkisel bazlı proteinler için önemli yatırımlar yaptığı da yine raporda mevcut. Diğer yandan pazarın bu sayede 2035 yılına kadar dünya çapında 290 milyar dolara ulaşacağı da ifade ediliyor. Biz de daha fazla tüketicimize ulaşmak ve onları mutlu etmek adına bu pazarda varlığımızı güçlendirmeye, yeni ürünlerimizle pazar payımızı artırmaya devam edeceğiz” dedi.

 Ajinomoto bitkisel kaynaklardan tam protein alımını sağlamak adına yüzde 10’undan fazlası doktora derecesine sahip olan 1700’ün üzerinde bilim insanıyla 100 yılı aşkın süredir AR-GE çalışmaları sürdürüyor…

Vegan Beslenmede Amino Asitler Önemli Bir Yere Sahip

Hayvansal ürünleri içermeyen beslenme metodu olan vegan beslenmede kişilerin protein ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli bitkisel kaynaklara yönelmeleri gerekir. Proteinler, vücut için temel yapı taşları olan amino asitlerden oluşur. Amino asitler, protein sentezi ve vücut fonksiyonları için kritik öneme sahiptir. Vegan beslenmede amino asitlerin neden önemli olduğuna dair bazı ana sebepler bulunur:

Tam Protein Alımı: Hayvansal kaynaklı besinler genellikle “tam protein” içerir, yani vücut tarafından doğrudan kullanılabilen ve tüm esansiyel amino asitleri içeren proteinlerdir. Ancak, bitkisel kaynaklar genellikle tüm esansiyel amino asitleri düşük miktarlarda içerir veya sadece bazılarını içerir. Bu nedenle, çeşitli bitkisel kaynakları bir araya getirerek tam protein alımını sağlamak insan sağlığı için önem teşkil eder. Ajinomoto bitkisel kaynaklardan tam protein alımını sağlamak adına yüzde 10’undan fazlası doktora derecesine sahip olan 1700’ünüzerinde bilim insanıyla 100 yılı aşkın süredir AR-GE çalışmaları sürdürüyor. Vegan beslenmede amino asitlerin önemine yönelik çalışmalara eğilen Ajinomoto, veganların tam protein alımlarını sağlayabilmeleri adına amino asitleri kullanarak çeşitli malzeme ve yeni teknikler geliştiriyor.

Esansiyel Amino Asitler: Vücut, bazı amino asitleri kendi başına üretemez ve bunları dışarıdan besinlerle almak zorundadır. Bu amino asitlere “esansiyel amino asitler” denir. Vegan beslenmede, bu esansiyel amino asitleri yeterli miktarda almak için farklı bitkisel kaynakları dengeli bir şekilde tüketmek önemlidir.

Dokuların ve Organların İnşası: Amino asitler, vücutta hücrelerin, dokuların, kasların ve organların yapısını oluşturur. Bu nedenle, yeterli miktarda amino asit alımı, vücutta sağlıklı dokuların ve organların inşası için gereklidir.

Enzim ve Hormon Üretimi: Amino asitler, vücutta çeşitli enzimlerin ve hormonların üretilmesi için gereklidir. Bu biyokimyasal süreçler, vücut fonksiyonlarını düzenleyerek sağlıklı bir metabolizmayı destekler.

Bağışıklık Sistemi ve Genel Sağlık: Amino asitler, bağışıklık sistemi fonksiyonları, enerji üretimi ve diğer önemli vücut sistemlerinin işleyişi için kritik rol oynar. Yeterli miktarda amino asit alımı, genel sağlık ve iyilik halini destekler.

Kaynak: HORECA Trend ve Kemal Kükrer

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HORECA Tedarik

Mudo Concept İle Sofralara Bahar Geldi!

Yeni sezonun ferah ve renkli enerjisi, Mudo Concept sofra koleksiyonunda hayat buluyor! Baharın taptaze atmosferini yansıtan zarif tasarımlar ve canlı renklerle donatılmış ürünler, sofralarınıza canlılık ve şıklık katıyor.

Yayınlandı

on

Her detayın özenle düşünüldüğü, doğadan ilham alarak hazırlanan ve her zevke uygun geniş ürün yelpazesiyle dikkat çeken Mudo Concept tabak koleksiyonu, sofranıza karakter ve estetik katarken, çeşitli formdaki bardak ve kadehleri ile de unutulmaz bir sofra deneyimi sunuyor. 

Çatal kaşık bıçak setleri, runner & masa örtüleri, american servisler gibi koleksiyonda yer alan diğer ürünler, masa düzeninizi tamamlamanın yanı sıra pratik ve şık çözümler sunuyor. Bu ürünler, estetik detaylarıyla ön plana çıkarak sofralarınıza özgünlük ve zarafet katıyor. 

Mudo Concept ile mutfak ve sofra dünyasında şıklığı ve kullanışlılığı bir arada yaşayın. Estetik detaylar, özel tasarımlar ve geniş ürün yelpazesi ile Mudo Concept, sevdiklerinizle geçireceğiniz keyifli anlar daha da özel hale geliyor. Şimdi, baharı sofralarınıza davet etme zamanı!

Kaynak: HORECA Trend ve Mudo Concept

Devamını Oku

HORECA Tedarik

İstanbul Porselen, Emsan’la Yeniden Sofralarda!

Klasik çay takımları, zarif meyvelikleri ve şık yemek takımlarıyla, bir dönemin efsanevi porselen markası olan; 1960’dan bu yana İstanbul’un benzersiz güzelliğini mutfaklara taşıyan İstanbul Porselen, Emsan’la yeniden hayat buluyor.

Yayınlandı

on

Bir dönem şık ve zarif sofraların vazgeçilmez markası olan İstanbul Porselen, yenilenen neoklasik çizgisiyle, yeniden sofralara efsanevi bir hava getirmeye hazırlanıyor. Emsan satın almasıyla yeni sezon için birbirinden şık ve renkli yemek takımları hazırlayan İstanbul Porselen, geçmişten gelen mutfak alışkanlıklarıyla günümüz zevklerini birleştirerek nesiller arası bir köprü kuruyor.

Yeniden hayat bulan İstanbul Porselen Koleksiyonun’da her parça, şehrin yıllara meydan okuyan tarihini yansıtırken, İstanbul’un benzersiz ruhunu ve şık sofra kültürünü evlere taşıyor. Koleksiyondaki parçalara sanat eseri gibi büyük bir ustalıkla işlenen Galata’nın estetiği, İstanbul Boğazı’nın görkemi ve Beyoğlu’nun renkleri, şehrin tarihi izlerini yeniden yaşatıyor.

Yeni koleksiyon, İstanbul’un iki kıtayı saran büyüsünü sofralara taşırken, aynı zamanda yeşilin ve mavinin harmonisi, İstanbul’un doğasındaki zenginliğini simgeliyor. Bu renklerden ilhamla hazırlanan yemek takımları, bir yandan da baharın coşkulu havasını yansıtıyor.

Baharın renkleriyle ve İstanbul’un tarihi motifleriyle dans eden yeni İstanbul Porselen Koleksiyonu, sofralara benzersiz nostaljik bir şıklık katıyor. İstanbul Porselen’le her davet özel bir buluşmaya, her buluşma unutulmaz bir hatıraya dönüşüyor.

Kaynak: HORECA Trend ve İstanbul Porselen Koleksiyonu

Devamını Oku

Yazılım

Tatil Aramalarında %80 Artış Yaşandı

Nisan ayıyla birlikte turizmin en hareketli olacağı dönemler başladı. Tatilseverler, hızlı bir şekilde tatil hazırlıkları yapmaya başladı. Arama motoru verilerine göre, 1 Mart – 1 Nisan arası dönem incelendiğinde, bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasının da etkisiyle tatil aramalarında %80’lik bir artış yaşandı. Tatilseverler uzun bayram dönemi için bütçelerine göre pek çok farklı alternatif seçenekler için aramalar gerçekleştiriyor. 

Yayınlandı

on

Tatil Aramalarında Antalya Birinci Oldu 

Türkiye’nin gözde tatil destinasyonu Antalya, tatilseverlerin aramalarında birinci sırada yer aldı. Özellikle uzun dönem tatillerde her şey dahil ya da ultra her şey dahil konseptinde konaklamak isteyenlerin tercihleri arasında yer alan Antalya, birçok alternatif konaklama seçeneği de sunuyor. Antalya’nın ardından tatilseverlerin en çok aradığı diğer yerler tatil yerleri ise Kapadokya, Fethiye, Bodrum ve Ayvalık oldu. Tatili daha düşük bütçelerle planlamak isteyenler ise İstanbul’a yakın lokasyonları tercih ediyor. Özellikle İstanbul’a yakın bungalov konaklama seçenekleri sunan Sapanca, Bolu, Maşukiye, Ağva aramalarda ön plana çıkıyor.

Neredekal.com CEO’su Gökhan Sivrikaya: “Mart ayında artmaya başlayan tatil aramalarındaki hareketlilik Nisan ayında en yüksek seviyelere ulaştı. Tatilseverler uzun bayram dönemini kendi bütçelerine göre şekillendirerek tatil planlarını oluşturmaya başladı. Ailelerin daha çok ultra her şey dahil otelleri tercih ederek yeme-içme ve aktivite noktasında tüm beklentilerini karşılayacak seçeneklere yöneldiğini görüyoruz. Bu noktada Antalya birbirinden farklı seçeneklerle ön plana çıkıyor. Ardından Fethiye ve Bodrum’da yine vazgeçilmeyen tatil yerleri arasında. İstanbul’a biraz daha yakın tatil yapalım ulaşım bütçemiz daha uygun olsun diyenlerin tercihlerinin de Sapanca, Ağva, Ayvalık, İzmir olduğunu görüyoruz’’ dedi.

Mart Ayında En Çok Çanakkale’de Artış Yaşandı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı Mart ayına ilişkin tüketici ve üretici fiyat endekslerine göre eğitim alanından sonra en çok fiyat artışı %94,97 ile lokanta ve otellerde görüldü.

Neredekal.com’da listelenen 23.000’den fazla tesise ait veriler incelendiğinde, Mart ayında otellerin ortalama oda fiyatları bir önceki yıla kıyasla %80 artarak 1.497 TL’den 2.688 TL’ye yükseldi.

En çok oda fiyat artışı ise %122 ile Çanakkale’de yaşandı. %95 artış ile Ankara ikinci sırada yer alırken her mevsim tercih edilen tatil destinasyonlarından biri olan Kapadokya’nın içinde bulunduğu Nevşehir, %89 artış ile üçüncü sırada yer aldı.

Kaynak: HORECA Trend ve Neredekal.com

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.