Ülker Anadolu Baharat” Serisi, Bizim Toptan’da Satışa Sunuldu | HORECA TREND
Takip edin!

Toptan Market

Ülker Anadolu Baharat” Serisi, Bizim Toptan’da Satışa Sunuldu

“Ülker Anadolu Baharat” serisi raflarla buluştu. Karabiberden pul bibere, naneden kekiğe Anadolu mutfağının halis lezzetine lezzet katacak 13 farklı üründen oluşan seri, Bizim Toptan ve Seç Marketler’de müşterilerin beğenisine sunuldu.

Yayınlandı

on

Yeni baharat serisi olan “Ülker Anadolu Baharat” Bizim Toptan ve Seç Marketler’de satışa sunuldu. Seride acı toz biber, tatlı toz biber, karabiber, pul biber, nane, kekik, susam, çörek otu, kimyon, köri, limon tuzu, sumak ve tarçın olmak üzere 13 çeşit ürün bulunuyor. Ürünler farklı büyüklükteki ambalajlarda hem Ev Dışı Tüketim (EDT) müşterilerinin hem de bireysel müşterilerin kullanımına uygun olarak raflarla buluştu.

“Ülker Anadolu Baharat” serisi; yüksek kalite, keskin koku, tazelik, katkısız lezzet, canlı renk, düzgün tanecik yapısı gibi özellikleriyle Anadolu yemeklerinin lezzetine lezzet katacak baharatı mutfaklara taşıyarak kaliteli ürün arayan tüketicinin damak tadına hitap ediyor. Nitelikli üretim alanlarında yetiştirilen ürünlerden elde edilen baharat serisindeki acı ve tatlı toz biber, pul biber, nane, kekik, çörek otu, kimyon, köri ve sumak Anadolu’da üretiliyor.

Raşit Çebi: “Yeni Serimiz Tat, Koku ve Nitelik Bakımından Raflardaki Baharatı En Üst Seviyeye Taşıyor”

 Bizim Toptan Pazarlama ve Müşteri İlişkileri Direktörü Raşit Çebi, “Ülker Anadolu Baharat” ürünlerinin satışına Bizim Toptan mağazaları ve Seç Marketler’de başladıklarını belirterek şunları söyledi: “Nitelikli tohumlardan en iyi üretim metotlarıyla hasat edilen ürünlerden işlenip paketlenerek üretilen ‘Ülker Anadolu Baharat’ serisi, Bizim Toptan’ın geniş erişim ağıyla sofralarımızla buluşuyor. Ürünlerin ortaya çıkış aşamasında şeflerle beraber sayısız test ve uygulamalar yapıldı, duyusal paneller gerçekleştirildi. Üstelik tohum seçiminden ürünlerin raflarla buluşmasına kadar üretimin tamamı uçtan uca kontrol ediliyor, kalite kontrol süreçleri ile tüketici sağlığı önceliklendiriliyor. Seri; tat, koku ve nitelik bakımından baharatta kaliteyi en üst seviyeye taşıyor. Ürünler tazelik, lezzet ve hijyeni uzun süre koruyacak kilitli özel ambalajlarda paketleniyor. ‘Buram buram Anadolu’ söylemiyle özdeşleşen ‘Ülker Anadolu Baharat’ ürünleri, Anadolu mutfağının eşsiz yemeklerinin kokusu ve lezzetini daha da güçlendirecek”.

Kaynak: HORECA Trend ve Bizim Toptan

Reklam
Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HORECA Tedarik

Metro Türkiye’ye, PLMA’dan 3 Farklı Kategoride 4 Ürüne “Mükemmellik Ödülü”

Metro Türkiye, özel markalı ürünler alanında küresel ölçekte en itibarlı ödül organizasyonlarından biri olarak görülen Private Label Manufacturers Association (PLMA) tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Özel Markalar’ yarışmasında, Metro Chef Coğrafi İşaretli Gemlik Zeytini, Metro Chef Coğrafi İşaretli Bayramiç Tahin Helvası, Metro Chef Kurutulmuş Domates ve Rioba Lady Grey Poşet Çay, “Mükemmellik Ödülü” kazandı. 

Yayınlandı

on

Türk mutfak kültürünü koruma ve geleceğe taşıma misyonunun bir parçası olarak yerel ürünlere sahip çıkan ve bu doğrultuda Coğrafi İşaretli ürünleri kendi markasıyla raflarına taşıyan ilk perakendeci olan Metro Türkiye, bu misyonuyla ödüllendirilmeye devam ediyor. Private Label Manufacturers Association (PLMA) tarafından düzenlenen ve alanında dünyanın en itibarlı organizasyonlarından biri olarak kabul edilen “Uluslararası Özel Markalar” yarışmasında Metro Türkiye, Metro Chef Coğrafi İşaretli Gemlik Zeytini, Metro Chef Coğrafi İşaretli Bayramiç Tahin Helvası, Metro Chef Kurutulmuş Domates ve Rioba Lady Grey Poşet Çay ile 3 farklı kategoride ‘Mükemmellik Ödülü’ne layık görüldü.

1990 yılından bu yana hem profesyonel işletmeler hem de son kullanıcılar için her zaman güvenilir ve kaliteli ürünler sunma ilkesiyle faaliyet gösterdiklerini belirten Metro Türkiye Satın Almadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Alkaç, “Türk mutfağını koruma ve gelecek nesillere aktarma misyonuyla yerel ürünlere sahip çıkan şirketimiz, ülkemizde Coğrafi İşaret Tescilli ve aday ürünleri kendi markasıyla raflarına koyan ilk perakendeci ünvanına sahip. Gelecek nesillere bırakacağımız değerleri ve eşsiz lezzetleri kayıt altına almak için 2012’de başlattığımız Coğrafi İşaretli Ürünler Projemiz ile bugün, sezonuna bağlı olarak 200’den fazla gıda ve gıda dışı Coğrafi İşaret tescilli ve aday ürünü raflarımıza taşıyoruz. Bu ürünlerimiz arasında yer alan Metro Chef Gemlik Zeytini, Uluslararası Özel Markalar yarışmasında Soğuk Başlangıç kategorisinde 1. olarak Mükemmellik Ödülü kazandı. Bu kategoride aynı zamanda Metro Chef Kurutulmuş Domates de 4’üncülük ödülünün sahibi oldu. Tam bir yıl önce AB’den Coğrafi İşaret tescili alan Gemlik Zeytini’nin yanı sıra Mahreç İşareti Tescilli ürünlerimizden Metro Chef Coğrafi İşaretli Bayramiç Tahin Helvası, Tatlı kategorisinde 2.’lik ödülü aldı. Yerel ürünlerin yanı sıra müşterilerinin ihtiyaçlarına, dünyanın farklı bölgelerine özgü lezzetleri sunarak da cevap veren Metro Türkiye’nin Rioba markasıyla raflara taşıdığı Lady Grey Poşet Çay ise Çay kategorisinde 3. oldu. Metro usulü kalite ve güvenceyle müşterilerimizle buluşturduğumuz ürünlerimizin ödüle layık görülmesinden onur duyuyoruz” diye konuştu.

Küçük çekirdekli, ince kabuklu ve bol etli olması ile bilinen, dalında olgunlaşıp siyah rengi aldıktan sonra toplanan ve yüksek meyve aromasıyla fark yaratan Gemlik Zeytini ile 1870’li yıllardan bu yana Bayramiç’te helva ustaları tarafından kuşaktan kuşağa aktarılarak yapılan ve tat, koku, görünüş özellikleriyle diğer helvalardan ayrışan Bayramiç Tahin Helvası’nı Metro Chef markasıyla tüketicilerle buluşturan Metro Türkiye, her iki üründe de etikette bulunan QR kod sayesinde üretimden raflara kadar olan süreçte izlenebilirlik sunuyor. Doğal yöntemlerle kurutulan Metro Chef Kurutulmuş Domates ise mevsiminde toplanarak yılboyu tüketilebilen lezzetli bir lif kaynağı olarak öne çıkıyor. Türkiye’de en çok tüketilen içecek olan çay kategorisinde farklı damak tatlarına göre birçok çeşit sunan Metro Türkiye’nin Rioba marka Lady Grey Poşet Çay’ı ise Hindistan yağmur ormanlarındaki çay tarlalarından toplanan yaz hasadı siyah çay yapraklarından hazırlanan harmanı ve kırmızı aspir ve mavi peygamber çiçekli, bergamot, limon, vanilyadan oluşan farklı lezzeti, kokusu ve tadı ile dikkat çekiyor.

Dereceye Giren Ürünler PLMA World of Private Label International Fuarında Sergilendi

Bu yıl, 23 ülkeden 72 perakende markasına ait 500’den fazla ürünün yarıştığı Uluslararası Özel Markalar yarışmasında Mükemmellik Ödülü alan ürünler; tadı, tasarımı, yarattığı fayda, fiyat-kalite karşılaştırması ve ambalaj gibi birçok kriterde yapılan incelemelerin ardından belirlendi. 2024 Uluslararası Mükemmellik Ödülleri’nde dereceye giren ürünler, 28-29 Mayıs tarihlerinde Amsterdam’da düzenlenen PLMA World of Private Label International fuarında da sergilendi.

Kaynak: HORECA Trend ve Metro Türkiye

Reklam

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Metro Türkiye’nin Özel Markalı Çöp Torbaları Koroplast Güvencesiyle Üretilecek

Türkiye’nin lider ve sorumlu markası Koroplast, teknolojik altyapısı ve yüksek endüstri standartlarında ürettiği ürünler özelinde iş ortaklığı kurduğu Metro Türkiye ile yeni bir anlaşmaya imza attı.

Yayınlandı

on

Türkiye’yi ilk çöp torbası ve buzdolabı poşeti ürünleriyle tanıştıran, mutfak yardımcı ürünleri kategorisinin mimarı ve pazar lideri olan Koroplast, toptancı market kimliğiyle yeme içme sektörünün en yakın iş ortağı olan Metro Türkiye ile iş birliği gerçekleştirdi. Bu iş birliği doğrultusunda Metro Türkiye’ye ait özel markalı çöp torbaları Koroplast güvencesiyle üretilecek ve perakende satış noktalarında müşterilerle buluşacak.

Koroplast güvencesiyle üretilecek olan özel markalı çöp torbaları 250.000 m2 depolama alanına sahip Metro Türkiye’nin 20 şehirde 35 mağazasında satışa sunulurken, yeme içme çözümleriyle market ürünlerinin bir arada olduğu yeni nesil mağazacılığı temsil eden Bonveno’da da yer alacak.

Sektörün öncüsü olma misyonunu Ar-Ge’ye yönelik yaptığı güçlü yatırımlarla destekleyen Koroplast, 15.500 ton ekstrüzyon kapasitesine sahip, son teknoloji ile donatılmış 100’den fazla makine ve yardımcı hatla, sektördeki ilkleri tüketicilere sunuyor. Bu sayede, Koroplast sadece tüketicilerine değil, aynı zamanda iş ortaklarına da hayatlarını kolaylaştıran çözümler sunarak sektördeki ve pazardaki gücünü pekiştiriyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Koroplast

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Eksun Gıda’ya Kalite ve Gıda Güvenliğinde Küresel Vize

Türkiye’nin lider un üreticilerinden Eksun Gıda, küresel gıda güvenliği ve kalite standartları kurumu BRCGS’nin Food V9 denetimini başarıyla geçti. Hijyenik üretimden güvenli bir tedarik zincirine kadar yüksek güvenlik kriterlerini karşılayan Eksun Gıda, uluslararası pazar rekabetindeki etkin ve avantajlı konumunu daha da güçlendirmiş oldu.

Yayınlandı

on

Eksim Holding Gıda Grubu Başkanı ve Eksun Gıda Genel Müdürü Ahmet Demir yaptığı değerlendirmede, “Üretim gücümüzü ve kabiliyetimizi, yüksek güvenlik ve kalite standartlarımızla birlikte dünya otoritesine kabul ettirmenin gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Eksim Holding çatısı altında faaliyet gösteren ve 200’ü aşkın ürünüyle Türkiye’nin güvendiği lider markası Sinangil’i bünyesinde barındıran Eksun Gıda, küresel gıda güvenliği standartları arasında kabul gören BRCGS Food V9 Denetimini AA puanla geçti. Böylece şirket, kalite ve yönetim sistemlerinin tarafsız akredite kuruluşlarca onaylanabilmesine imkan tanıyan kapsamlı denetimi başarıyla tamamlamış oldu.

“Standartlarımızı Dünya Otoritesi Kabul Etti”

Küresel Gıda Güvenliği Girişimi (GSFI) kıyaslama komitesi tarafından da tanınan BRCGS standartları kapsamında 9 büyük kriterden geçer not aldıklarını dile getiren Eksim Holding Gıda Grubu Başkanı ve Eksun Gıda Genel Müdürü Ahmet Demir, “Un sektöründe en fazla ürün çeşitliliğine sahip şirketler arasında yer alan Eksun Gıda olarak, üretim gücümüzü ve kabiliyetimizi yüksek standartlarımızla birlikte dünya otoritesine kabul ettirmenin gururunu yaşıyoruz.   Gıda üreticileri arasında en etkin gıda güvenliği ve kalite sistemlerini kabul eden BRCGS denetimleri altında önemli kriterleri karşıladık. Ayrıca uluslararası pazar rekabetinde markamızın daha da güç kazanmasını elde ederek güvenilirliğini tescil ettirdik.” dedi.

“Sürdürülebilir Uygulamalarla Riskleri Ortadan Kaldırdık”

Demir açıklamalarında gıda güvenliğini bir üst seviyeye taşımak adına, yönetim kadrolarından Eksun Gıda çalışanlarına kadar her ferdin üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdiğini belirterek, “Perakende pazarındaki lider markamız Sinangil ile 60 yıldır zararlı katkı maddesi kullanmadan ürünler sunuyoruz. Bu yönüyle gıda güvenliğini içselleştirmiş bir şirket olarak, üretim ve tedarik süreçlerimizde de aynı özeni gösteriyoruz. Hayata geçirdiğimiz uygulamalarla gıda güvenliğini baz alan ciddi yatırımlar gerçekleştirdik.” dedi.

Reklam

Özellikle üretim süreçlerinde kritik noktaların titizlikle takip edilmesi kapsamında ekipman sayılarını 3 katına çıkardıklarını ifade eden Demir, “Dışarıdan gelebilecek olası riskleri ortadan kaldırmak amacıyla yeni ve daha güvenilir alanların inşasını tamamladık, üretimde hijyeni maksimize ettik. Hayata geçirdiğimiz yatırım ve uygulamaları, gıda güvenliği kültürünü benimsemiş olan ekibimizle birlikte taçlandırıyoruz. Devreye aldığımız eğitimler, her proseste yer alan detaylı talimatlar, hammadde alımından sevkiyata kadar geçen süreçteki etkin izlenebilirlik, markamız Sinangil’in market raflarında yerini almasının ardındaki özverili çalışmalardır.” diye konuştu.

“Sadece Un Pazarının Değil, Gıda Sektörünün Örnek Şirketiyiz”

Eksun Gıda’nın un pazarıyla birlikte gıda sektöründe de rol model olduğunun altını çizen Ahmet Demir; “Devreye aldığımız yatırımlar ve Ar-Ge merkezimizdeki ihtiyaca yönelik ürün geliştirme çalışmalarımız sonucunda Eksun Gıda, sadece un pazarının değil tüm gıda sektörünün örnek şirketleri arasında. 60 yıldır değişmeyen lezzet Sinangil’e olan ilgi, sunduğu güven ve ürün çeşitliliğiyle birlikte hız kesmeden devam ediyor. Pazardaki büyümemize de yansıyan bu teveccühü 2023 yılında halka arzla taçlandırmıştık. Ardından sürdürülebilir yatırımlarımıza yeşil enerji, depo yatırımları ve kapsamını genişlettiğimiz atık yönetimi çalışmalarıyla hız kesmeden devam ettik. Bu yıl itibarıyla daha yüksek kalite, kontrol ve güvenlik protokollerine olanak tanıyan lisanslı depoculuğa da geçiş yaparak sektördeki üretim ve güvenlik standartlarımızın çerçevesini genişletmiş olduk.”  ifadelerini kullandı.

BRCGS Gıda Güvenliği Standartları nedir? 

İlk olarak İngiliz perakendecilerin geliştirdiği standartlar olan BRCGS Gıda Güvenliği Standardı, günümüzde uluslararası standartlara uygunluğu gösteren bir otorite ve belgelendirme kuruluşu olarak biliniyor. Global Gıda Güvenliği Girişimi (GSFI) kıyaslama komitesi tarafından da tanınan BRCGS Gıda Güvenliği; kapsamlı bir denetim, raporlama, eylem planı ve sertifikasyon gibi süreçleri barındırıyor. BRCGS Gıda Güvenliği standartlarına erişen şirketler, ürün kalitesi ve güvenliği, yasal gerekliliklere uyum, verimli üretim ve tedarik zinciri yönetimi, rekabet avantajı, etkin ürün ihracatı gibi alanlarda yeterliliğe sahip kabul ediliyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Eksun Gıda

Reklam
Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com