Muratbey, ABD’de Dünya Gıda Sektörüyle Buluşacak | HORECA TREND
Takip edin!

Süt ve Süt Ürünleri

Muratbey, ABD’de Dünya Gıda Sektörüyle Buluşacak

Türkiye’nin yerli peynir markası Muratbey, 15-17 Nisan tarihleri arasında ABD’de düzenlenen dünyanın özel ticari buluşmaları arasında gösterilen ECRM organizasyonuna katılarak inovasyonla geliştirdiği halk sağlığına katkı sağlayan ürünlerini dünya gıda sektörüne tanıtacak.

Yayınlandı

on

Peynir sektörüne adım attığından bu yana istikrarlı şekilde yükselen büyüme oranıyla tüm dünyaya adını duyuran Türkiye’nin yerli peynir markası Muratbey, ABD’de düzenlenen ECRM Fuarı’na katılarak inovatif ürünlerini dünya gıda sektörüne tanıtacak. 15-17 Nisan 2024 tarihleri arasında kapılarını açacak olan fuar, markalar için özel olarak hazırlanmış birebir toplantılar, benzeri görülmemiş erişim ve iletişim olanakları sunuyor.

Avrupa’daki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri ile marka yatırımlarına yoğun şekilde devam eden Muratbey, Almanya’da yakaladığı pazar payı artışının ardından 2011 yılından beri ihracat yaptığı ABD pazarındaki hedeflerini de yükseltti. Dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen Muratbey, perakende gıda sektörünün dev buluşması ECRM Fuarı ile ödüllü özel peynirlerini ABD’deki peynir severlerle buluşturacak.

2008’den bu yana 60’a yakın ülkede marka tescili aldıklarını belirten Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Avrupa Birliği, Ortadoğu ülkeleri, ABD ve Türki Cumhuriyetler ağırlıklı olmak üzere 5 kıtaya ihracat yapıyoruz. Ar-Ge çalışmalarımız sonucu geliştirdiğimiz özel peynirlerle birlikte Muratbey, 300’ü aşkın ürün çeşidine ulaştı. Sağlıkla lezzeti buluşturduğumuz, peyniri günün her saati tüketilebilecek bir atıştırmalığa dönüştürdüğümüz özel peynirler, 7’den 70’e her yaş grubuna hitap ediyor. Ürünlerimiz dünyanın farklı kültürlerinin beğenisi kazanıyor. Turquality programıyla 2018’den beri Türkiye’den Almanya, Fransa, İngiltere, Belçika, Danimarka, Avusturya ve Hollanda başta olmak üzere AB ülkelerine sürekli yükselen bir grafikle peynir ihraç ediyoruz. ECRM Fuarı’nda Muratbey’in özel ürünlerini ABD’de, dünyanın büyük gıda perakendecileriyle buluşturarak daha çok kişi peynirlerimizi tatsın istiyoruz.” dedi.

Toplum sağlığı için çok kritik olan ve dünya çapında eksikliği yaşanan D vitamini başta olmak üzere prebiyotik, whey protein gibi vücudumuz için yararlı değerlerle zenginleştirilmiş inovatif ürünler geliştirdiklerini söyleyen Necmi Erol, “Bu yenilikçi ve güvenilir peynirlerimiz, tüm dünyada hâkim olan sağlıklı yaşam trendi ile ortaya çıkan ihtiyaçları proaktif şekilde karşılıyor. Burgu, Kaymaklı, Topi, Sürmeli, Misto, Naturena çeşitleri, Plus serisi D vitaminli yenilikçi peynirlerimiz yanında Anadolu Lezzetleri, Antep, Örgü, Izgara Peynir, Van Otlu Peynir ve Tel Peynir gibi yöresel çeşitlerimizi de içeren geniş bir ürün gamı ile ihracat yapıyoruz. Türkiye’den aldığımız gücü ve kaynağı inovasyonla harmanlayarak global bir oyuncu olma yolunda ilerliyoruz. Bu ve benzeri buluşmalar da bize hız kazandırıyor.” açıklamasını yaptı.

Muratbey, 2019’da da ECRM Organizasyonuna katılarak süt ürünleri kategorisinde dünya çapında 16 firma arasında tek Türk markası olarak Türkiye’yi başarıyla temsil etti.

Kaynak: HORECA Trend ve Muratbey

Reklam

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HORECA Tedarik

Muratbey Sosyal Medya Ödüllerinde Üst Üste 6.Kez Zirvede

Muratbey, reklam, pazarlama ve pazarlama iletişimi alanlarında Türkiye’nin en kapsamlı sosyal medya değerlendirmesi olan Brandverse Awards’ta SocialBrands Veri Analitiği Bölümü’nde “Süt Ürünleri” kategorisinde üst üste 6.kez birinci olarak zirveye adını altın harflerle yazdırdı.

Yayınlandı

on

Markaların sosyal medya performanslarının “bütünleşik pazarlama” anlayışıyla titiz bir şekilde ölçüldüğü Türkiye’nin en kapsamlı pazarlama ve pazarlama iletişimi yarışması olan Brandverse Awards’ta ödüller sahiplerini buldu. Rekor sayıda başvurunun gerçekleştiği Brandverse Awards’ta Türkiye’nin yerli peynir markası Muratbey, özgün içeriklerle her yıl geliştirdiği Muratbey Peynir-Lezzetin Tarifi çalışmalarıyla SocialBrands Veri Analitiği Bölümü’nde “Süt Ürünleri” kategorisinde üst üste 6.kez birinci olarak altın ödülün sahibi oldu.

Marketing Türkiye & BoomSonar iş birliğiyle hayata geçirilen ve tüm değerlendirme süreçlerinde Deloitte Türkiye’nin uzmanlığıyla katkı sağladığı Brandverse Awards’ı kazananlar, markaların dijital iletişim çalışmalarına dair verilerin kapsamlı şekilde incelenmesiyle belirleniyor. Veri Ödülleri Bölümü için her yıl olduğu gibi bu yıl da 50 binden fazla sosyal medya marka hesabı SocialBrands Sosyal Medya Marka Endeksi’ne göre tamamen analitik olarak incelendi. 1 Nisan 2023 – 1 Nisan 2024 dönemini kapsayan değerlendirmede takipçi sayısı, takipçi artışı, paylaşılan ileti sayısı, ileti türleri, elde edilen etkileşim ve etkileşim türleri gibi birçok farklı veri ele alındı. Deloitte Türkiye’nin uzmanlığıyla dahil olduğu kapsamlı değerlendirme sonucuna göre her kategorinin en başarılı markaları belli oldu.

SocialBrands Veri Analitiği Bölümü’nde “Süt Ürünleri” kategorisinde üst üste 6 yıldır birincilik kürsüsünü kimseye kaptırmayan Muratbey, sosyal medyadaki gücünü ve yenilikçi vizyonunu bir kez daha gözler önüne serdi. Ödül töreninde konuşan Muratbey İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, “Öncelikle özgün değerlendirme modeli ve şeffaf yapısıyla başarılı çalışmaları ödüllendirerek standartları yükselten Brandverse Awards organizasyonuna teşekkür ederiz. Pazarlama, iletişim ve reklam dünyasının en prestijli ödüllerinden birinde üst üste 6 yıldır birincilik ödülünü kazandık. Bu başarının en önemli sırrını, projemizin başarılı ve özgün içeriklerle sürekli geliştirilerek beğeni kitlesini ve etkileşimi her geçen yıl istikrarlı şekilde artırması oluşturuyor. Muratbey genlerinde yenilikçiliği taşıyan bir marka. Hem ürünlerimizde hem de diğer alanlarda sürekli yenilik peşindeyiz. Sosyal medya gibi gençlerin daha yoğun kullandığı ve içeriklerin hızla tüketildiği bir mecrada, 6 yıl üst üste bu başarıyı sağlamak çok güç olmakla birlikte çok da değerli. Büyük bir gururla bu yıl da ödülümüzü tüm çalışma arkadaşlarımızla paylaşıyoruz.” dedi.

Dijital dünyada oldukça aktif olduklarının altını çizen Gülnur Uluğ, “Videolarımız, influencer iş birliklerimiz, özenle hazırladığımız içeriklerimiz, özel günler, sağlıklı yaşam, çevre ve sürdürülebilirlik konusundaki paylaşımlarımız ve ödüllü yarışmalar gibi eğlenceli içeriklerle hem Türkiye’deki hem de dünyadaki peynir severlere ulaşıyoruz. Sağlık yaşam, doğru beslenme ve bağışıklık konularında farkındalık yaratan, bilgilendirici içeriklerimizi sosyal medya hesaplarımızdan paylaşmaya devam ediyoruz. Başta AklıFikri sosyal medya ajansımız olmak üzere emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve bizi takip ederek etkileşim sağlayan tüm peynir severlere, bu ödülü kazanmamızdaki katkılarından dolayı teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HORECA Trend ve Muratbey

Reklam
Devamını Oku

HORECA Tedarik

Tüm Eker Ailesi Plasiyer Günü’nde Bir Araya Geldi

Ürün çeşitliliğinin yanı sıra güçlü dağıtım ağıyla da bilinen Eker Süt Ürünleri, Plasiyer Günü’nü coşkuyla kutladı. Eker’in yönetim ekibi ve çalışanları bu özel günde bir araya gelerek, tüm Türkiye’ye ürünlerin dağıtılmasını sağlayan plasiyerlere yardımcı oldu.

Yayınlandı

on

Eker Süt Ürünleri’nin “lezzetiyle devleşen” ürünleri, fabrikadaki üretim sürecinin ardından sahadaki plasiyer kadrosunun özverili çalışmasıyla tüketicilerle buluşuyor. Markanın sahadaki öncü gücü olan plasiyerler, sabah mesai saatinin başlaması ile birlikte yola çıkarak ürünlerin birçok noktaya ulaştırılmasını sağlıyor. Plasiyerlerin yaptığı işin zorluğuna ve şirketin başarısındaki rolüne dikkat çekmek isteyen Eker Süt Ürünleri, 2019 yılından bu yana özel bir gün düzenliyor.

Bu yıl 26 Haziran’da kutlanan Plasiyer Günü’nde tüm yönetim ekibi ve çalışanlar, her koşulda Eker lezzetlerini tüketiciyle buluşturan plasiyerlerle birlikte sahadaydı. Eker ekipleri, araçların kullanılmasından ürünlerin taşınmasına kadar sürecin farklı aşamalarında plasiyerlere destek oldu. “Lezzeti Zirveye Taşıyan Ekip” mottosuyla yapılan Plasiyer Günü’nde, dayanışma duygusunun ve ekip ruhunun ön plana çıktığı anlar yaşandı. Plasiyerler ve diğer çalışanlar, birlikte geçirdikleri günü unutulmaz kılmak amacıyla sosyal medyada paylaşımlar yaptı.

“Eker lezzetlerini Zirveye Taşıyan Plasiyerlerimizle Gurur Duyuyoruz”

Plasiyer Günü hakkında bir değerlendirme yapan Eker Süt Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Nevra Eker, şunları söyledi: “Eker olarak, geniş dağıtım ağımızla üretimdeki gücümüzü destekliyoruz. Dağıtımdaki başarımızı sahadaki kahramanlarımız olan plasiyerlerimize borçluyuz. Yüzlerce plasiyerlerimiz her gün 46 bölge depomuzdan hareket ederek tüm Türkiye’ye ürünlerimizi ulaştırıyor. Eker lezzetlerini zirveye taşıyan plasiyerlerimizle gurur duyuyoruz. Zorlu bir görevi başarıyla yerine getiren arkadaşlarımızı onurlandırırken, sektöre de örnek olmak amacıyla Plasiyer Günü’nü düzenliyoruz. Eker ailesini bütünleştiren ve aramızdaki bağı kuvvetlendiren bu özel güne katkı sağlayan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.”

Kaynak: HORECA Trend ve Eker Süt Ürünleri

Reklam
Devamını Oku

Süt ve Süt Ürünleri

Muratbey’in İnovatif Peynirleri Hollanda’da Peynir Sevenlerle Buluşacak

Türkiye’nin yerli peynir markası Muratbey, 28-29 Mayıs’ta Amsterdam’da kapılarını açacak olan PLMA Fuarı’na katılacak. Peynir ülkesi olarak bilinen ülkelerdeki tanıtım faaliyetlerine hız veren Muratbey; fuarda halk sağlığına katkı sağlayan D vitamini ile zenginleştirilmiş ‘Plus’ serisi, Kaymaklı, Misto ve ödüllü Burgu peynirleri başta olmak üzere tüm inovatif ürünlerini Avrupalı peynir severlerin beğenisine sunuyor.

Yayınlandı

on

Türk peynir sektörünü ürettiği inovatif ürünlerle dünya ligine taşıyan Türkiye’nin yerli peynir markası Muratbey, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da 28-29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan ve dünyanın önde gelen üreticilerini buluşturan PLMA Fuarı’na katılacak. Muratbey fuarda, halk sağlığına katkı sağlayan D vitamini ile zenginleştirilmiş ‘Plus’ serisi, Kaymaklı, Misto ve ödüllü Burgu peynirleri başta olmak üzere seçkin ürünlerini Avrupa’lı peynir severlerle buluşturacak. Almanya ve Hollanda başta olmak üzere Avrupa’daki peynir ülkelerindeki tanıtım faaliyetlerine yoğun şekilde devam eden Muratbey, bu pazarlarda yakaladığı istikrarlı büyümeyi sürdürmeyi hedefliyor.

Sağlıklı ve lezzetli ürünleriyle her geçen gün daha fazla tüketiciye ulaştıklarını ve dünya markası olma hedeflerine adım adım ilerlediklerini söyleyen Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “2008’den bu yana 60’a yakın ülkede marka tescili aldık. Turquality kapsamında süt ürünleri üreticisi olan yalnızca 3 firmadan biri ve tek peynir markası olarak 2018’den beri Türkiye’den Almanya, Fransa, İngiltere, Belçika, Danimarka, Avusturya ve Hollanda başta olmak üzere AB ülkelerine sürekli yükselen bir grafikle peynir ihraç ediyoruz. Bugün Avrupa Birliği, Ortadoğu ülkeleri, ABD ve Türki Cumhuriyetler ağırlıklı olmak üzere 5 kıtaya ihracat yapma noktasına geldik. Bu süreçte Ar-Ge çalışmalarımız sonucu geliştirdiğimiz özel peynirlerle birlikte Muratbey, 300’ü aşkın ürün çeşidine ulaştı. Muratbey’in sağlıkla lezzeti buluşturan özel ürünlerini bu ve benzeri organizasyonlarda dünyanın büyük şirketleri ile  buluşturarak daha çok kişinin peynirlerimizi tanımasını arzuluyoruz.” dedi.

Yarım yüzyılı aşan deneyim ve Ar-Ge çalışmaları sayesinde büyük bir alışkanlığı tersine çevirerek peyniri 7’den 70’e herkesin günün her saati tüketilebileceği bir atıştırmalığa dönüştürdüklerini vurgulayan Necmi Erol sözlerine şöyle devam etti: “Dünya çapında eksikliği yaşanan D vitamini başta olmak üzere prebiyotik, whey protein gibi vücudumuz için yararlı değerleri peynirlerimizle buluşturarak toplum sağlığını destekleyen zenginleştirilmiş inovatif peynirler ürettik. Bu yenilikçi ve güvenilir peynirlerimiz büyük beğeniyle karşılandı. Burgu, Kaymaklı, Topi, Sürmeli, Misto, Naturena çeşitleri, Plus serisi D vitaminli yenilikçi peynirlerimiz yanında Anadolu Lezzetleri, Antep, Örgü, Izgara Peynir, Van Otlu Peynir ve Tel Peynir gibi yöresel çeşitlerimizi de içeren geniş bir ürün gamı ile 5 kıtaya ihracat yapıyoruz. Sağlıklı ve kaliteli ürünlerimizle dünyadaki olumlu “Türk Malı” imajını destekleyerek ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek, ihracatımızı artırarak ülke ekonomisine değer katmak için çalışmalarımızı gayretle sürdüreceğiz”.

Kaynak: HORECA Trend ve Muratbey Peynirleri

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com