Türkiye Yaz Rezervasyonlarında %20’nin Üzerinde Artış | HORECA TREND
Takip edin!

Turizm

Türkiye Yaz Rezervasyonlarında %20’nin Üzerinde Artış

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Berlin’de “Türkiye Turizmi: Deniz, Kum ve Güneşten Çok Daha Fazlası” panelini düzenledi.

Yayınlandı

on

SunExpress ev sahipliğinde düzenlenen panel, tur operatörlerinden hava yolu şirketlerine, otellerden turizm profesyonellerine çok sayıda ziyaretçiden yoğun ilgi gördü. Panelde SunExpress CEO’su Max Kownatzki, TUI Almanya CEO’su Stefan Baumert ve Berlin Brandenburg Havalimanı CEO’su Aletta von Massenbach turizm ve seyahat sektörüne dair değerlendirmelerde bulundu.

SunExpress CEO’su Max Kownatzki, “Önümüzdeki yaz dönemi için rezervasyonlarımızın geçen yıla kıyasla %23 daha yüksek olması, Türkiye’ye seyahat etme arzusunun ve talebin çok güçlü olduğuna işaret ediyor. Türkiye, deniz, kum ve güneşten çok daha fazlası. Tüm paydaşlarımızla birlikte Türkiye’nin, zengin tarihi ve kültürü, benzersiz lezzetleri ve her mevsime uygun spor ve aktiviteleri ile yılın her zamanı için ideal, çok yönlü bir destinasyon olduğunu anlatıyoruz. Türkiye’nin turizm elçisi olarak, güçlü talebi karşılamak adına yaz için kapasitemizi artırıyor, aynı zamanda kışa da yatırım yapıyoruz” dedi.

TUI Almanya CEO’su Stefan Baumert, “Türkiye’ye yönelik seyahat talebi önemli ölçüde artmaya devam ediyor. Bununla birlikte bu yıl TUI olarak Almanya’dan 1 milyon ziyaretçi hedefimizi aşmayı hedefliyoruz. Bunu başarmak için SunExpress ile uçuş seçeneklerimizi genişletiyoruz. Türkiye’deki otelcilerle kurduğumuz yakın ortaklıklar, bu yaz en iyi sahil lokasyonlarında yeni ve daha da kaliteli konaklama imkânları sunmamızı sağlayacak. Misafirlerin yaz tatillerinden beklentileri oldukça yüksek, bu nedenle tur operatörleri, hava yolları ve oteller arasındaki yakın iş birliği çok önemli. Özellikle Antalya, Kemer’deki yeni TUI Magic Life Beldibi otelimiz için heyecanlıyız” şeklinde konuştu.

Berlin Brandenburg Havalimanı CEO’su Aletta von Massenbach, “Türkiye, Berlin’de yaşayanlar için en popüler destinasyonlardan biri. Bu nedenle SunExpress ile kurduğumuz güçlü iş birliğinden büyük mutluluk duyuyoruz. SunExpress, Berlin için yaz uçuş programını haftalık 56 bağlantıya ve yeni destinasyonlarla genişleterek kapasite ve frekans artışı sunuyor. Bu, SunExpress’in Berlin Brandenburg Havalimanı’na ve başkent bölgesine verdiği önemin bir göstergesi. Bu yaz SunExpress’in Berlin’den Türkiye’nin 10 şehrine sunduğu direkt uçuşlarla yolcular, istedikleri destinasyona daha sık ve aktarmasız olarak ulaşabilecekler” dedi.

SunExpress, Chatbot ve Videocall hizmetini ITB Berlin’de tanıttı

 SunExpress, dijitalleşme stratejisi kapsamında yenilikçi çözümlerine bir yenisini daha ekledi. Seyahat acenteleri ve iş ortakları için Chatbot (sohbet robotu) ve Videocall (görüntülü arama) sistemlerini hizmete sunmaya başlayan SunExpress, bu sayede B2B sektöründeki hizmet kalitesini daha da geliştirmeyi hedefliyor. Yeni Chatbot ve Videocall hizmetlerini ilk kez ITB Berlin’de tanıtan SunExpress, fuar süresince ziyaretçilere bu servisleri standında deneyimleme imkânı sundu.

Reklam

Kaynak: HORECA Trend ve SunExpress

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Turizm

“Türkiye Termal Turizminde Dünyanın Merkezi Olur”

Dünyaca ünlü Termal Uzmanı Prof. Dr. Karl Ludwig Resch Marmaris’teki termal merkezlerini ziyaret etti. 

Yayınlandı

on

Yazar:

Dünyaca ünlü Termal Uzmanı Prof. Dr. Karl Ludwig Resch Marmaris’teki termal merkezlerini ziyaret etti.

Resch, yaptığı açıklamada, “Türkiye termal sularını değerlendirirse bu alanda dünyanın merkezi olur” dedi.

Dünyanın en önemli termal kaynaklarına sahip Türkiye’de devam eden termal tesislerle turizmin rotası değişiyor. Bugüne kadar güneş, kum ve doğal güzelliklere yönelik devam eden turizmin önümüzdeki süreçte sağlık ve termal turizmle taçlandırılması hedeflendiği ifade edildi. Marmaris’te incelemelerde bulunan Resch, “Türkiye termal sularını değerlendirirse bu alanda dünyanın merkezi olur” diye konuştu. Türkiye’nin termal kaynaklar bakımından adeta dünyanın merkezi konumunda olduğunu ifade eden Alman Sağlık Araştırmaları Enstitüsü’nden Prof. Dr. Karl Ludwig Resch, uzun yıllar Saksonya SPA Derneği’nin başkanlığını üstlenen, bu süreçte sağlık turizmi ve SPA sektörünün Almanya’daki gelişimine liderlik ediyor.  Prof. Dr. Resch, elindeki potansiyeli değerlendirmesi halinde Türkiye’nin termal turizmde dünyada lider olabileceğini kaydetti.

“Türkiye 2024’ün ilk 4 ayında 849,6 milyon dolar termal turizmden gelir elde etti”  

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, 2024 yılının ilk çeyreğinde 428.072 yabancının sağlık hizmeti almak için Türkiye’ye geldiği bunlardan ise 849 milyon 663 bin dolar tutarında gelir elde edildiğini kaydeden Prof. Dr. Karl Ludwig Resch son yıllarda Türkiye’nin sağlık turizminde gözle görülür bir büyüme yaşadığını kaydetti. Türkiye’nin, sağlık turizminde dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer aldığını, gerek başarılı operasyon oranı gerekse jeopolitik konumu ile dünyanın dört bir yanından gelen binlerce kişinin geniş bir yelpazede sağlık hizmeti almak için Türkiye’yi tercih ettiğini ifade eden Prof. Dr. Resch, Marmaris gibi, denizi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan bir bölgede alternatif tedavi yöntemleri sağlayan bir proje yapılmasını oldukça kıymetli bulduğunu ifade etti.

Reklam

Kaynak: HORECA TREND, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı

Devamını Oku

Turizm

ANA, Yeni İstanbul, Milano ve Stokholm Rotalarıyla Ulaşım Ağını Genişletiyor

11 yıl üst üste Japonya’nın en büyük 5 yıldızlı havayolu şirketi olan All Nippon Airways (ANA), 2024 kış takvimine 3 yeni destinasyon ekleyeceğini duyurdu: İstanbul, Milano ve Stokholm. ANA uluslararası ağını genişletmeye devam edecek.

Yayınlandı

on

 

  • ANA, 2024 kış sezonunda Tokyo-Haneda ile İstanbul, Milano ve Stokholm arasında aktarmasız uçuşlara başlayacak.
  • ANA, Stokholm’e tarifeli uçuş düzenleyen ilk Japon havayolu firması olacak.
  • Bu genişleme, artan seyahat talebini karşılayarak Japonya ile diğer ülkeler arasındaki alışverişi güçlendirecek.
  • ANA, Japonya ile Avrupa arasındaki en büyük havayolu firması. Şirket, uluslararası ağını genişletmeye devam edecek.

Haneda Havalimanı’ndan (HND) doğrudan uçuşların başlama tarihleri:

  • İstanbul Havalimanı: 12 Şubat 2025
  • Milano-Malpensa Havalimanı (MXP): 3 Aralık 2024
  • Stokholm-Arlanda Havalimanı (ARN): 31 Ocak 2025

“Bu yeni rotalar, ANA’nın Japonya ile diğer ülkeler arasında giderek artan seyahat talebini karşılamaktaki kararlılığını yansıtıyor” şeklinde konuşan ANA Başkanı ve CEO’su Shinichi Inoue, sözlerine şöyle devam etti: “Bu genişleme ile yolcularımız için daha fazla seçenek yaratmayı, yeni müşteri deneyimleri sunmayı, kesintisiz ve keyifli bir yolculuğa olan bağlılığımızı güçlendirmeyi umuyoruz. Paris ve Münih’i günlük uçuş takvimimizde bulundurduğumuz için gurur duyuyoruz. Ağustos ayından itibaren de Viyana rotamızı yeniden başlatıyoruz. ‘Dünyayı Merakta Birleştirme’ vizyonumuzu geliştirmeye devam ederken, yolcularımızın bu yeni rotalardaki deneyimlerine tanıklık etmek için sabırsızlanıyoruz.”

ANA, Haneda ile Milano arasındaki ilk tarifeli uçuşunu gerçekleştirecek. Öte yandan ANA’nın Avrupa’daki 8. destinasyonu olacak olan Stokholm’e uçuşların başlaması ile yolcular İskandinav ülkelerine daha rahat ulaşabilecekler. Büyük bir aktarma merkezi olan İstanbul’daki ANA rotası, Orta Doğu ve Afrika’ya geçişleri kolaylaştıracak. Haneda – Viyana arası uçuşlar ise Ağustos 2024’te kaldığı yerden devam edecek.

ANA’nın ağını genişletmesi ile Japonya ve diğer ülkeler arasındaki ticari ilişkilerin güçlenmesi ve ülkeler arasındaki alışverişin arttırılması bekleniyor.

Tarife

Şehir Başlama Tarihi Sıklık Uçuş No Rota Program
Kalkış Saati Varış Saati
İstanbul 12 Şubat

2025

Haftada 3 gidiş-dönüş
Reklam

(Pazartesi, Çarşamba, Cumartesi)

NH219 Tokyo Haneda-İstanbul 08:15 15:55
NH220 İstanbul-Tokyo Haneda 18:10 11:20(+1)
Stokholm 31 Ocak

2025

Haftada 3 gidiş-dönüş

(Salı, Cuma, Pazar)

NH221 Tokyo Haneda-Stokholm 00:30 06:20
NH222 Stokholm-Tokyo Haneda 09:35 07:20(+1)
Milano 3 Aralık 2024 Haftada 3 gidiş-dönüş

(Salı, Perşembe, Pazar)

NH207 Tokyo Haneda-Milano 01:05 08:30
NH208 Milano-Tokyo Haneda 10:30 07:30(+1)

*Seferler, yetkili makamların onayına tabidir.

*Haneda rotalarının kalkış ve varış terminalleri (Terminal 2 veya 3) için lütfen ANA uygulamasını ve web sitesini kontrol edin.

*Biletlere 22 Temmuz’dan itibaren ulaşabilirsiniz.  

İletişim: ANA Kurumsal İletişim, Tel: +81-3-6735-1111publicrelations@ana.co.jp

Reklam

ANA Hakkında

1952 yılında sadece iki helikopterle kurulan All Nippon Airways (ANA), zamanla Japonya’nın en büyük havayolu şirketi haline gelmiştir. Günümüzde ANA HOLDINGS Inc. (ANA HD), Fortune’a göre Dünyanın En Beğenilen Şirketleri arasında yer almaktadır.

Bünyesinde 69 farklı şirket barındıran ANA HD, 2013 yılında Japonya’nın en büyük havayolu grubu olarak kurulmuştur. ANA, Japonya’nın önde gelen indirimli havayolu olan Peach ve Asya dahil uluslararası uçuşlar için 2024’te faaliyetlerine başlayan AirJapan olmak üzere üç farklı havayolu markasıyla hizmet vermektedir.

Üstün hizmet mirası sayesinde 2013’ten bu yana her yıl Skytrax’tan 5 Yıldız alan ANA, bu prestijli ödülü 11 yıl üst üste kazanan tek Japon havayolu olmuştur. ANA aynı zamanda Cirium’un Asya-Pasifik bölgesi için Zamanında Kalkış Performans İncelemelerinde beş yıl üst üste birinci sırayı almıştır.

ANA HD, arka arkaya yedi yıl boyunca Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya Endeksi’nde ve arka arkaya sekiz yıl boyunca Dow Jones Sürdürülebilirlik Asya-Pasifik Endeksi’nde yer almıştır.

ANA ve ANA HD hakkında daha fazla bilgi için: https://www.ana.co.jp/group/en/

Kaynak: HORECA Trend ve All Nippon Airways (ANA)

Reklam

Devamını Oku

Turizm

Budva Mevsimi Başladı!

Karadağ’ın popüler noktalarından Budva, son dönemde adından sıkça söz ettiren lokasyonlar arasında yer alıyor. Vizesiz ziyaret edilebilen Budva; plajları, koyları, tarihi yapıları, gece hayatı ve doğal güzellikleriyle sadece Balkanların değil aynı zamanda Avrupa’nın da en güzel destinasyonları arasında bulunuyor. En iyi hizmeti en uygun fiyatla vermeyi amaçlayan online seyahat acentesi Tatildukkani.com, Budva’nın en gözde noktalarını ve ziyaret edilmesi gereken yerlerini sıraladı.

Yayınlandı

on

Küçük Avrupa olarak tanımlanan Budva, Adriyatik kıyısındaki benzersiz konumuyla tatilcilerin gözde noktaları arasında bulunuyor. Hem tarihsel yapıları hem de doğal güzellikleriyle, Balkanların ve Avrupa’nın en güzel destinasyonları arasında kendine önemli bir yer edinen Budva’yı vizesiz ziyaret etmek mümkün.

Turistlerin Favori Mekânı: Old Town

Budva’da keşfedilecek yerlerin başında Old Town geliyor. Budva Citadel, Sveti Stefan Adası, Budva Arkeoloji Müzesi, Mogren Beach ve Jazz Beach gibi noktalar da turistlerin favori noktaları arasında yer alıyor.

Festivaller Büyük İlgi Görüyor

Budva’da ilkbaharda Bahar Karnavalı düzenlenirken yaz aylarında ise Deniz Dans Festivali düzenleniyor. Ağustos ve eylül’de düzenlenen Petrovac Caz Festival ve Temmuz-Ağustos’ta düzenlenen Tiyatro Şehri Festivali de büyük ilgi görüyor.

Budva Mutfağı Leziz Seçenekler Sunuyor

Reklam

Budva, restoranları ve dünyaca ünlü mutfağıyla deniz mahsulleri konusunda sıra dışı lezzetleri misafirleriyle paylaşıyor. Özellikle balık ve deniz mahsullü spagettisi en çok tercih edilen lezzetler arasında yer alırken şehir; pizza, makarna ve dondurma sevenlere de leziz seçenekler sunuyor.

Orta Çağ Dokusunu Koruyor

Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan şehir, Orta Çağ dokusunu korurken misafirlerine nostaljik anlar yaşatıyor. Budva, St. Ivan Kilisesi, Budva Citadel ve Budva Arkeoloji Müzesi gibi tarihi noktalarıyla turistlerin ilgisini çekiyor.

Canlı Gece Hayatı Hiç Bitmiyor

Canlı bir gece hayatına sahip olan Budva, birbirinden farklı eğlence mekanlarıyla her zevke hitap ediyor. DJ’lerin sahne aldığı kulüp, bar ve disko gibi mekanların yanı sıra canlı müzik yapan cafe ve barlar da ziyaretçilere renkli bir gece hayatı sunuyor.

Tatildukkani.com, En İyi Hizmeti En Uygun Fiyatla Veriyor

Yurt içi, yurt dışı ve Kıbrıs’ta binlerce tesiste konaklama, uçak bileti ve transfer hizmetlerini misafirlerine özel sunan Tatildukkani.com’un Budva turlarına ulaşmak ve detaylı bilgi almak için Tatildukkani.com.

Reklam

Tatildukkani.com Hakkında

2013’te kurulan online seyahat acentesi Tatildukkani.com, en iyi hizmeti en uygun fiyatla vermeyi amaçlamaktadır. Firma; yurt içi, yurt dışı ve Kıbrıs’ta binlerce tesiste konaklama, uçak bileti ve transfer hizmetlerini misafirlerine özel sunmaktadır. Kalite standartlarında müşteri memnuniyetini ilk sırada bulunduran ve kurulduğu günden bu yana yüz binlerce misafiri ağırlayan Tatildukkani.com, insan kaynağı ve teknolojik altyapısına yaptığı yatırımlarla misafirlerine her zaman en kaliteli hizmeti sunmayı hedeflemektedir.

Kaynak: HORECA Trend ve Tatildukkani.com

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com