Beta Tea ile Soğuk Kış Günlerinde Sıcacık Bir Mola! | HORECA TREND
Takip edin!

Çay

Beta Tea ile Soğuk Kış Günlerinde Sıcacık Bir Mola!

Kış aylarının gelmesiyle birlikte, sıcacık çaylar hayatımızın her anında yer almaya başladı. Türkiye’nin yenilikçi çay markası Beta Tea; yeni özel çayları ile kışın iç ısıtan lezzetleri bir araya getiriyor. My Gourmet Collection, Jasmine Needle Beyaz Çay ve Wellness Koleksiyonlarını çay severlerin beğenisine sunan Beta Tea, damaklarda özel tatlar bırakacak çizgi üstü bir çay deneyimi vadediyor.

Yayınlandı

on

Çay içme alışkanlığını özel bir deneyime dönüştüren, Türkiye’nin yenilikçi çay markası Beta Tea, özenle hazırlanmış yeni serisini çay severlerle buluşturdu. Dünyanın en nadide çaylarından özel bir seçki sunan yeni My Gourmet Collection, yüksek kaliteli beyaz çay yapraklarından elde edilen Jasmine Needle Beyaz Çay ve yüzde 100 doğal pamuktan müslin torbalar içerisinde sunulan şifa dolu Wellness Koleksiyonu…

My Gourmet Collection ile Çeşitli Coğrafyaların Lezzetlerini Keşfedin

Dünya çapında çay severler için bir sanat eseri gibi özenle hazırlanmış olan My Gourmet Collection, eşsiz ve yüksek kaliteli çay yaprakları ile öne çıkıyor. Dünyanın dört bir yanından seçilmiş özel yapraklarla hazırlanarak, çay tutkunlarına bir fincan çaydan daha fazlasını sunan koleksiyonda her bir çay; farklı coğrafyaların izlerini taşıyor. Siyah Çay, Bitki Çayı, Yeşil Çay, Meyve Çayı, Beyaz Çay, Rooibos Çayı, Oolong Çayı olmak üzere 7 farklı ürün grubu altında toplanan koleksiyon, yüzden fazla sayıdaki çeşitliliği ile zengin bir portföye sahip.

Sağlık ve Tazelik İksiri

Geleneksel Çin çayı kültürünün özel bir parçası olan Jasmine Needle Beyaz Çay, baharın ilk hasadında toplanan genç çay yaprakları ve tomurcuklarından elde ediliyor. Özenle işlenen ve kurutulduktan sonra yasemin çiçekleriyle aroma verilen çay, benzersiz bir lezzet ve koku deneyimi sunuyor. Hafif ve ferahlatıcı bir tada sahip olmasının yanı sıra içerdiği antioksidanlar sayesinde, vücuttaki hücresel hasarı ve stresi azaltmaya yardımcı olan Jasmine Needle Beyaz Çay, kış aylarının vazgeçilmezi olmaya aday…

Doğanın Şifasıyla Harmanlanmış Wellness Koleksiyonu ile Sağlık Dolu Bir Deneyim

Reklam

Çayın sağlık üzerindeki olumlu etkilerinden yola çıkarak geliştirilen Wellness Koleksiyonu, doğadan gelen şifa dolu bitkiler, özel meyve taneleri ve en kaliteli çay yapraklarının harmanından oluşuyor. Her ürünüyle farklı bir sağlık sorununun çözümüne yardımcı olması hedeflenen koleksiyonda DIGEST; sindirim sistemini desteklerken, CARE; içsel dengeyi bulmaya yardımcı oluyor. JOY; günlük hayatın stresinden uzaklaşmayı sağlarken SLEEP ise dinlendirici bir uyku deneyimi sunuyor. Tempolu bir hayatta biraz rahatlamak isteyenler için RELAX önerilirken zihinsel berraklık ve odaklanma için ise FOCUS çayı öne çıkıyor.

Müslin Piramit Wellness Koleksiyonu’nda!

Bu özel lezzeti değerli kılan en önemli etkenlerden biri ise yüzde 100 pamuk ipliklerinden dokunan müslin torbaların içerisinde paketlenmesi. Usta ellerde tek tek el isçiliğiyle üretilen piramit müslin torbalar, doğada tamamen çözünebilmesi dolayısıyla çevre dostu bir kullanım sunuyor.  Yüzde 100 pamuk müslin torbalar, piramit şeklindeki özel tasarımı ile çay yapraklarının serbestçe genişlemesine ve süzülmesine olanak sağlayarak çay yapraklarına mükemmel demlenme olanağı sağlıyor. Ayrıca, yüzde 100 doğal pamuk ipliği ile dokunan kumaşın iki kat daha fazla kullanılması ile üretilen müslin torbalar, çayın bardakta tortu bırakmasına engel olarak, yüksek standartlarda bir çay keyfi yaşatıyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Beta Tea

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çay

Beta Gıda’da Çay Gücünü Yeşil Enerjiden Alıyor

Dünya çay pazarında önemli bir konumda bulunan ve Türkiye’yi uluslararası platformda başarıyla temsil eden Beta Gıda, daha yaşanabilir bir gelecek için sürdürülebilirliği kurumsal stratejisine entegre etmeye devam ediyor. Üretim faaliyetlerini uluslararası sürdürülebilirlik standartları çerçevesinde gerçekleştirmeyi hedefleyen şirket fabrikalarındaki güneş panellerinden elde edilen enerji doğrultusunda, Ağustos 2023 tarihi itibariyle 1.881.785,62 kg CO2 emisyon tasarrufu sağladı.

Yayınlandı

on

Beta Gıda, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak ve tüketim kaynaklarında oluşabilecek eksikliği önlemek amacıyla dünya genelinde gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik çalışmalarına Türkiye’deki fabrikaları ile destek vermeye devam ediyor. Yeşil enerji misyonu ile faaliyetlerine sürdüren Beta Gıda, Adana’daki fabrikasında kurulu 3278 çatı güneş paneli ve Trabzon fabrikasında bulunan 732 güneş paneli ile toplam 1614 kWe/h kurulu güç değerine sahip olup, Ağustos 2023 tarihi itibariyle 1.881.785,62 kg CO2 emisyon tasarrufu sağlamıştır.

Özellikle son yıllarda ülkemizde gerçekleşen orman yangınları sebebiyle yok olan ormanlık alanları yeniden yeşerterek geleceğe daha temiz bir doğa bırakmayı hedefleyen Beta Gıda, GES projesi çerçevesinde, 2021 yılından bu yana çay üretiminde ve ofis içi kullanımda ihtiyaç duyduğu tüm enerjiyi çatı üstü güneş panellerinden elde ediyor. Adana ve Trabzon’daki fabrikalarında üretim esnasında ortaya çıkan emisyon oranına eş değer olarak bugüne kadar toplam 35 binin üzerinde fidan dikimi de gerçekleştiren Beta Gıda, yeşil bir doğa için çabalamaya, bu yöndeki çalışmaları desteklemeye ve bu doğrultuda yeni projeler üretmeye devam ediyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Beta Gıda

Devamını Oku

Çay

Beta Gıda’nın İlk İthal Çay Yatırımı Champion 97 Yaşında

Dünya çay pazarında önemli bir konumda bulunan ve Türkiye’yi uluslararası platformda başarıyla temsil eden Beta Gıda, çay yatırımları ile sektöre katkı sağlamaya devam ederken markanın 36 yıl önce Türkiye’ye getirdiği Champion, dünyada 97’inci yılını kutluyor. Beta Gıda, ünlü çay markasının bugünlere gelmesinde de önemli paya sahip.

Yayınlandı

on

Yüzyıla yakın tarihiyle ve deneyimiyle dünyanın her yerinde kemikleşmiş bir müşteri profiline sahip olan Champion çay, Beta Gıda çatısı altına girdiği günden bugüne gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Champion’u Türkiye’ye getirerek Türk tüketicileri ile buluşturan Beta Gıda’nın ise bu gelişimde önemli bir yeri bulunuyor.

Beta Tea’nin ürün gamında bulunan Champion çay, Beta Gıda’nın çatısı altına girdikten sonra kendi ürün ailesini oluşturarak Champıon Pekoe, Champıon Earl Grey, Champıon Long Leaf, Champıon Kenya Sunset, Champıon Assam, Champıon Green, Champıon Green 8810 ve Champıon Passion olmak üzere sekiz farklı çeşitle çay severlerin beğenisine sunuldu. Marka ayrıca 85. yılına özel Azerbaycan pazarında Champıon Platinum, Champıon Green Gold ve Champıon Gold olmak üzere sezonluk üç ürün daha piyasaya sundu.

Dünyada çay piyasasında önemli bir konuma sahip olan Champion özellikle Türkiye, Azerbaycan, Rusya, Kırgızistan, Kazakistan başta olmak üzere girdiği tüm pazarlarda yüksek kaliteli markalar arasında yer alıyor; lezzeti ve kalitesi ile ödüllere layık görülüyor. Champion çay son olarak Champıon Pekoe ürünü ile Bağımsız Rus Denetim Kurumu Roskontrol tarafından 2020 yılında Üstün Kalite ödülünü almaya hak kazandı.

Sri Lanka’nın yüksek rakımlı bölgelerinde yetiştirilen Champion Seylan Çayı, özel makinelerle kıvrımlı hale getiriliyor ve özel bir üretim tekniğiyle işleniyor. Yapısında bulunan antioksidanlar ve flavonoidler sayesinde oldukça zengin bir içim keyfi sunan bu çayın, kan basıncını düşürmeye ve yaşa bağlı bilişsel bozukluklarla mücadele etmeye yardımcı olduğu biliniyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Beta Gıda

Reklam
Devamını Oku

Çay

Beta Gıda, Bilimin Işığında İlerliyor!

Bilimin ışığında ilerlemeyi ilke edinen Beta Gıda, sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında hayata geçirdiği “Siyah çay işleme atıklarından protein ve prebiyotik üretimi” başlıklı proje teklifi ile TÜBİTAK 1505 – Üniversite – Sanayi İş Birliği Destek Programı kapsamında finansal olarak desteklenmeye hak kazandı.

Yayınlandı

on

Faaliyete başladığı 1987 yılından bu yana 184 ülkede markaları tescillenen ve dünyanın en büyük çay firmaları sıralamasında 12. sırada bulunan Beta Gıda, sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında, Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Levent Yurdaer Aydemir’in yürütücülüğünde hazırlığını sürdürdüğü “Siyah çay işleme atıklarından protein ve prebiyotik üretimi” başlıklı proje teklifi ile TÜBİTAK 1505 – Üniversite – Sanayi İş Birliği Destek Programı kapsamında finansal olarak desteklenmeye hak kazandı.

Yeniliklerle dolu AR-GE yolculuğunu bugüne dek sürdüren ve AR-GE faaliyetlerini somut çıktılara dönüştürebilme adına çeşitli üniversiteler, kamu kurumları ve araştırma enstitüleri ile ortak projeler geliştiren Beta Gıda, faaliyetlerini ve akademik başarılarını bilimin ışığında sürdürüyor.

2018 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı sektöründeki ilk AR-GE Merkezi unvanını almaya hak kazanarak çıktığı yolda günümüzün lider çay markaları arasında yer alan Beta Gıda, bilimsel gelişime destek olmak amacıyla AR-GE merkezi çalışmalarını itina ile sürdürüyor; Türkiye’de ve dünyada çay sektöründeki öncü rolünü devam ettiriyor.

Beta Gıda AR-GE Merkezi’nde, lisans ve yüksek lisans mezunu mühendislerden oluşan alanında uzman ve tecrübeli AR-GE kadrosu, laboratuvar ve teknik alt yapısı ile gıda sektörüne yenilikçi çözümler sunuyor. Mevcut ürünlerde iyileştirme, yeni ve katma değerli ürün geliştirme, atık değerlendirme, çevreye olan hassas yaklaşımı ile sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında enerji verimliliğinin artırılması vb. konularda araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yön veren Beta Gıda, sürdürülebilir değer zinciri içerisinde insana, çevreye pozitif etkide bulunuyor; gelecek nesillerin sürdürülebilir bir dünyada yaşayabilmesi için çözümün bir parçası olmaya çalışıyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Beta Gıda

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com