Kervan Gıda 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’nu Yayımladı | HORECA Trend
Takip edin!

Gıda Üreticileri

Kervan Gıda 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’nu Yayımladı

Türkiye’nin en büyük yumuşak şeker üreticisi Kervan Gıda, bu yıl ilk kez Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Kervan Gıda 2022 Sürdürülebilirlik Raporu; sürdürülebilir başarı yolunda çalışmalarını sürdüren Kervan Gıda’nın ekonomik, sosyal ve çevresel faaliyetlerinin yer aldığı çalışmaları ön plana çıkarıyor.

Yayınlandı

on

Dünya genelinde 3 ülkede 7 üretim tesisi ile faaliyet gösteren Kervan Gıda, bu yıl ilk kez yayınladığı 2022 Sürdürülebilirlik Raporu ile şirketin sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmaları ve geleceğe yönelik hedeflerini paylaştı.

Sürdürülebilir Kalkınma için küresel hedefler kapsamında attıkları adımlarla hedeflerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Kervan Gıda Genel Müdürü İdris Can, 2022 yılında ortaya koydukları sürdürülebilirlik yol haritasını kararlılıkla sürdürdüklerini belirtti. 

“Yakın Gelecekte Enerji İhtiyacımızın Tamamını GES Santrallerinden Karşılayacağız”

Kervan Gıda’nın yayınladığı 2022 Sürdürülebilirlik Raporu hakkında görüşlerini açıklayan Kervan Gıda Genel Müdürü İdris Can, şöyle konuştu; “Bu yıl ilk kez yayınladığımız Sürdürülebilirlik Raporu’nda da belirttiğimiz üzere 2022 yılında sürdürülebilirlik vizyonumuzu hayata geçirmek için önemli adımlar attık. En büyük stratejik kararlarımızdan biri; kurum içindeki tüm süreçlerde kolaylık ve yalınlık sağlayacak, optimum kapasite kullanımı, verimlilik ve karlılık anlayışıyla geliştirdiğimiz DOPA projesiydi ve  4 Milyon Euro bütçeyle bunu hayata geçirdik. Bununla birlikte Akhisar’da yenilenebilir enerjiye ve sürdürülebilir tesislere yaptığımız yatırımlarla sektörde öncü konumda olmaya devam ettik. Güneş Enerji Santralleri (GES) ile enerji ihtiyacımızı yenilenebilir kaynaklardan karşılamaya yönelik adımlarla, hem ülkemizin enerji yönetimine katkıda bulunuyor hem de çevresel ayak izimizi azaltarak doğaya olan sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Bugün itibarıyla enerji ihtiyacımızın %15’ini GES santrallerinden karşılarken, yakın gelecekte bu oranı %100’e çıkarmayı hedefliyoruz. Tüm çalışanlarımızın bu vizyona katkıda bulunduğu bir yıl geçirdik ve geleceğe umutla bakıyoruz.”

Hem Çevresel Hem de Toplumsal aAanlarda Birçok Sosyal Sorumluluk Projesine İmza Atıyor

Kervan Gıda olarak, sürdürülebilirlik misyonları ile geleceği inşa etme yolunda kararlılıkla ilerlediklerini vurgulayan Can, “Gelecek vizyonumuz, sadece markamızı büyütmek değil, aynı zamanda toplumumuza ve çevremize katkıda bulunmak, daha iyi bir dünya yaratmak üzerine kurulu. Bu bağlamda, Ar-Ge çalışmalarımızla, şekeri azaltılmış projelere üreterek tüketicilerimize daha sağlıklı atıştırmalıklar sunmayı hedefliyoruz. Ayrıca, çevreye saygılı üretim süreçleri, enerji verimliliği, atık yönetimi ve ürün tasarımında çevresel etkileri en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda, yaşanabilir bir dünya ve mutlu bir toplum için toplumumuzun ihtiyaçlarına odaklanarak, eğitim, sağlık ve diğer sosyal alanlarda destek sağlamayı sürdürülebilirlik stratejimizin merkezine yerleştiriyoruz. Bu çerçevede, Sürdürülebilir Gıda Platformu, Tohum Otizm Vakfı, Deniz Temiz Derneği gibi birçok sivil toplum kuruluşu ile güçlü iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Öte yandan her yıl 250 öğrenciye burs desteği sağlıyor, sosyal yardım fonu kapsamında Mavera Vakfı ile sosyal yardımlar yapıyoruz. Her yıl 23 Nisan çocuk etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Bu sürece çalışanlarımızın katılımını teşvik ederek, yenilikçi projeleri hayata geçiriyor ve sürdürülebilirlik değerlerini iş kültürümüzün bir parçası haline getiriyoruz.” dedi.

Ambalaj Kullanımı Azaltım Projesi ile 1,5 Milyon TL Ek Tasarruf Elde Edildi

2022 yılında çevresel etkilerini optimize etmek için ise kritik projelere odaklandıklarını vurgulayan İdris Can; Ambalaj Küçültme Projesi ile 8 Milyon TL tasarruf ettiklerini ve 110 ton plastik kullanımını engellediklerini, Ambalaj Kullanımı Azaltım Projesi ile sağlanan ambalaj optimizasyonuyla 1,5 Milyon TL ek tasarruf elde ettiklerini söyledi. Önümüzdeki dönemde ürün portföylerinde çevre dostu ürünlerle beraber atık yönetimi ve enerji tasarrufu projelerini artırmayı hedeflediklerine dikkat çekerek sosyal sorumluluk projeleriyle toplumun gelişimine daha büyük bir katkı sağlamayı planladıklarını sözlerine ekledi. 

Kervan Gıda 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’na aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://kervangida.com/surdurebilirlik-raporlari/

Kervan Gıda Hakkında: 

Türkiye’deki en yüksek yumuşak şeker üretim kapasitesine sahip Kervan Gıda, 1994 yılında kuruldu. 1999 yılında yumuşak şeker üretimine başladı. Sektörde 27 yılı aşkın deneyime sahip marka şu anda biri İstanbul, ikisi Akhisar, dördü de Polonya’da olmak üzere toplam 7 adet üretim tesisinde 110 bin metrekare kapalı üretim alanında 10 farklı kategoride üretim yapıyor. 85 ülkeye ihracat yapan ve ABD, İngiltere, Almanya, Rusya ve Polonya’da işletmeleri bulunan Kervan Gıda, her gün 2 milyon kişiye ürünleriyle lezzet dağıtıyor. 

Kaynak: HORECA Trend ve Kervan Gıda

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gıda Üreticileri

Bunge Türkiye’de Gıda Çözümleri Kategorisinde Şms Kopuz Gıda İle Büyüyecek

Bunge Türkiye’de endüstriyel gıda çözümleri alanında ŞMS Kopuz Gıda ile distribütörlük anlaşması imzaladı. Firma ayrıca Türkiye’deki ilk inovasyon merkezi Creative Stüdyo’nun çalışmalarına da start verdi.

Yayınlandı

on

Bunge Asya Başkan Yardımcısı Paul Ayton ve ŞMS Kopuz Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Şemsi Kopuz’un katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, yapılan anlaşmanın detayları hakkında bilgi verildi.

Paul Ayton: 200 Yılı Aşkın Eşsiz Bir Hikaye 

Toplantıda konuşan Bunge Asya Başkan Yardımcısı Ayton, “Bunge, 40’tan fazla ülkede 300’den fazla işletmesi ve 23 binden fazla çalışanı ile küresel gıda sisteminin en önemli oyuncusudur. 200 yılı aşkın tecrübesiyle Çin’den, Kanada’ya, Brezilya’dan, Yeni Zelanda’ya dünyanın dört bir yanında  yağlı tohum işleme, bitkisel yağ ve protein tedarikinde lider konumda bulunan şirketimiz, gıda, yem ve yenilenebilir enerji sektörleri için de en yüksek kalitedeki ürünleri dünya piyasalarına sunuyor. Düşündüğünüzde eşsiz bir hikaye.

Önceliğimiz Gıda Güvencesi İçin İnovasyon 

Bunge olarak Ar-Ge ve inovasyon odaklı yatırımlarımızın odağında küresel gıda güvencesinin korunması yatıyor. Bu konuda global bilgi ve tecrübemizi Türk üreticilerle paylaşmak, onların reçetelerini hem daha sağlıklı hem de daha sürdürülebilir katma değeri yüksek ürünlerimizle geliştirmek amacıyla kurduğumuz inovasyon merkezimiz ‘Creative Studio’ ismiyle faaliyet gösterecek. Bu merkez Bunge’nin Türkiye’deki ilk globaldeki 21’inci inovasyon merkezi olacak.

Bu merkezler sürekli olarak birlikte çalışıyor, trendleri ve  iyi uygulamaları birbirleri ile paylaşıyorlar. Bu anlayışımız sayesinde yeni ürün geliştirme çalışmalarımız benzersiz sonuçlar veriyor. Her yıl 200 farklı gıda bileşeni geliştiriyoruz.

Creative Studio, Bunge’nin sürdürülebilir gıda sistemlerine ve inovasyona olan bağlılığının bir göstergesi. Merkezde, gıda ve gıda bileşenleri geliştirmeye odaklı atölye çalışmaları, ürün geliştirme ve deneme faaliyetleri yürütülecek. İş ortaklarının da dahil olacağı bu çalışmalarla, çağımızın gıda ve beslenmeyle ilgili en önemli sorunlarına çözümler üretilmesini hedefliyoruz.

Sadece sertifikalandırılmış tedarikçilerle çalışıyoruz. ŞMS Kopuz partnerliğimiz Türkiye’deki faaliyetlerimiz açısından çok önemli bir nokta. Aynı zamanda şu anki gücümüz ve buradaki fabrikalarımız sayesinde bizim için oyunun yönünü değiştireceğini söyleyebiliriz. Bu sayede müşterilerimize daha çok yaklaşmamıza ve geleceği ön görmemize yardımcı olacak bir partnerimiz var.” dedi.

Şemsi Kopuz: Krizlerden Öğrenerek Çıktık

Toplantıda konuşan ŞMS Kopuz Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Şemsi Kopuz, ŞMS Kopuz Gıda’nın 1970’li yılların başında atılan sağlam temeller üzerine kurulmuş bir aile şirketi olduğunu, büyük bir azim, kararlılık ve alın teri ile bugün dünya genelinde birçok ülkedeki hammadde üreticileri ile nihai üreticileri bir araya getiren stratejik bir köprü haline geldiğini belirtti.

Kopuz sözlerine şöyle devam etti; “Son 10 yıl, küresel ekonomi ve gıda sektörü için fırtınalı bir dönemdi. Akıl almaz kırılmalar, dönüşümler ve krizler yaşadık. Dört yıl önce başlayan pandemi, gıda sektöründeki krizi zirveye taşıdı. Savaşlar; bölgesel gerilimler; arz zorlukları; artan enerji, lojistik ve işgücü maliyetleri de sürdürülebilir üretimin önündeki en büyük zorluklar olmaya devam ediyor.

Tüm bu zorlukları ŞMS Kopuz Gıda olarak deneyimimiz, sektör paydaşlarımızla kurduğumuz güçlü bağlar ve işbirliklerimiz sayesinde başarıyla yönettik.

Bu süreçte gıda güvencesinin korunması ve gıda üretim zincirinin kesintisiz çalışması en büyük önceliğimiz oldu. Deneyimlerimize yeni öğrendiklerimizi de ekleyerek başta ekibimiz olmak üzere tüm paydaşlarımızla birlikte, önümüzdeki dönemde de sürdürülebilir gıda üretiminin stratejik değerine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Konuşmasında ŞMS Kopuz Gıda ve Bunge iş ortaklığının önemine de değinen Şemsi Kopuz sözlerine şöyle devam etti; “Bugün bizim için olduğu kadar sektörümüz ve Türkiye için de önemli ve anlamlı bir gündür. Sektöründe dünyanın en öncü ve lider şirketlerinden biri olan Bunge ile işbirliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bizler bu işbirliğinin gıda sektörünün gelişimine ve rekabet gücüne büyük katkı sağlayacağına yürekten inanıyoruz.

Sofralara Doğan Güneş Olacağız

Bugün bir arada olmamıza vesile olan işbirliğimizin ciddi bir deneyime dayandığını vurgulamak bizler için gurur verici. Ama bundan da öte bizim için asıl gurur verici olan halkımızın kaliteli gıdaya en uygun fiyatla ulaşmasına hizmet ediyor olmak. O yüzden ‘sofralara doğan güneş olmak’ ŞMS Kopuz Gıda’nın en büyük hedefidir.

Bu hedefimizi, gıda devi Bunge ile yaptığımız bu önemli işbirliği ile daha da yükseltmiş olmanın heyecanını yaşıyoruz. Böylesi önemli bir grubun endüstriyel  gıda üretiminde iş ortaklığını üstlenmek elbette bizler için de gurur kaynağı. Amacımız bu işbirliği ile elde edeceğimiz bilgi birikimini küresel gıda zincirinde de genişleterek bölgenin önemli bir oyuncusu olmaktır.

Bu işbirliğimiz kapsamında endüstriyel gıda üretiminde önemli bir misyon üstlendiğimizi biliyoruz. Bu misyon ülkemize, sektörümüze ve daha önemlisi halkımıza olan sorumluluğumuzu daha da artırıyor.

Altını önemle çizmek isterim  ki, bundan sonra grubumuzun en büyük hedefi uluslararası gıda tedarik zincirinin bölge coğrafyasında öncülüğünü üstlenmektir.

Sözün özü değerli dostlar sadece Türk halkının sofralarına değil sınır ötesi sofralara da güneş gibi doğacak olmamızın heyecanı ve gururuyla hepinizi selamlıyorum.”

Bunge Hakkında

Bunge: Küresel Gıda ve Yağlı Tohum Devi

Bunge, 23 binden fazla çalışanı ve 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteren 300’den fazla işletmesi ile küresel gıda ve yağlı tohum sektöründe lider bir kuruluştur.

Gıda takviyelerinden çikolataya ve şekerlemeden fırıncılık ürünlerine kadar geniş bir yelpazede ürünler sunan Bunge; bitkisel yağlar, margarin ve sürülebilir ürünler de Bunge’nin ürün gamı arasında yer almaktadır.

Bunge, müşterilerinin fikirlerini hayata geçirmek için Avrupa’nın ilk Creative Studio’yu İstanbul’da açmıştır. Müşteriler, bu stüdyoda ürün geliştirme ortaklıkları kurabilir, ürün testleri yapabilir ve uzmanlarla buluşabilir.

Şirket aynı zamanda, geniş ürün yelpazesi, inovatif çözümleri ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığı ile küresel gıda ve yağlı tohum sektöründe lider bir konumdadır.

ŞMS Kopuz Gıda Hakkında

1997 yılından beri gıda sektöründe faaliyet gösteren ŞMS Kopuz Gıda, gıda katkı maddeleri, gıda boyaları, tatlandırıcılar, aromalar, vitaminler ve mineraller gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Şirket, Türkiye’de gıda sektörünün önde gelen firmalarından biridir ve 300’den fazla müşteriye hizmet vermektedir. ŞMS Kopuz Gıda, güçlü bir satış ve pazarlama ekibine ve geniş bir dağıtım ağına sahiptir.

Şirketin temel değerleri şunlardır:

. Müşteri memnuniyeti

. Kalite

. Güvenilirlik

. Sürdürülebilirlik

ŞMS Kopuz Gıda, aşağıdaki alanlarda uzmanlaşmıştır:

. Gıda katkı maddeleri

. Gıda boyaları

. Tatlandırıcılar

. Aromalar

. Vitaminler ve mineraller

Şirket, bu ürünlerin tedarikini dünya çapındaki en iyi üreticilerden yapmaktadır. ŞMS Kopuz Gıda, ayrıca özel ürünler geliştirmek için müşterileriyle yakın bir şekilde çalışmaktadır.

Şirketin vizyonu, gıda sektöründe Türkiye’nin en saygın ve güvenilir firmalarından biri olmaktır. ŞMS Kopuz Gıda, bu vizyonu gerçekleştirmek için sürekli olarak yatırım yapmaktadır.

Kaynak: HORECA Trend ve Bunge Türkiye

Devamını Oku

Gıda Üreticileri

Süper Meyve Acai’nin Gerçek Tadı Türkiye’de!

Açai Bowl kulaklarınıza tanıdık geldi mi? Yalı çapkını dizisinde Ferit yediğinde olay olmuştu geçen yıl, anımsamışsınızdır, herkes Açai Bowl’dan bahsediyordu. Açai nedir? Açai Bowl nasıl hazırlanır? Türkiye’de bulunur mu? Evet üzerinden biraz geçti, ama dünyada sağlık ve lezzet odaklı beslenmenin trendi hala değişmedi; ve işte şimdi o trend, yani gerçek Açai lezzeti Açai Vibes ile Türkiye’de!

Yayınlandı

on

Kısaca özetlemek gerekirse; bu süper meyve, yani Açai, sadece Güney Amerika-Amazonlar’da yetişen çikolata aromalı çok özel bir orman meyvesi. 2000’lerin başından bu yana zaman içinde dünya genelinde popülerleşti, özellikle influencer ve Hollywood ünlülerinin katkılarıyla da Instagram’da ve diğer sosyal medya kanallarında akım haline geldi. Dolayisi ile de artik Açai Bowl’lar ve Açai Smoothie’ler her yerde! Cünkü Açai lezzetli, besleyici ve cok sağlıklı!

Hadi gelin size kisa bir Açai keşfine cıkaralım ve bizim farkımizı anlatalım:

Acai Nedir?

Açai sadece Güney Amerika’da Amazonlar’da yetişen bir tropik meyve. Cünkü Açai ağacı – Euterpe oleracea- dünyada sadece Amazonlar’in belirli tropik kisimlarinda yetisiyor. Bu agacta yetisen kücük, basik, mor-renkli orman meyveleri Amazon’un yerli halklari tarafindan binlerce yildir besin kaynagi ve dogal iyilestirici olarak kullaniliyor.

Acai dünyada sagladigi faydalar sebebiyle süper meyve olarak aniliyor, çünkü:

  • –  Saglikli bir cilt icin gerekli anti-oksidanlari sagliyor
  • –  Iltihap giderici özellikleri var
  • –  Kalp sagligini ve beyin fonksiyolarini destekliyor
  • –  Düsük kalorili, doymamis yag ve lif yönünden zengin

Acai Nasıl Tüketilir? 

Acai meyvesini tüketmenin en popüler yolu, meyveyi püre haline getirdikten sonra bir kase veya bardak icerisinde, üzerine topping genel adi altinda farkli meyveler, cerezler ve/veya granola ekleyerek, saglik ve lezzet dolu bir ögün veya atistirmalik ara ögün olarak servis etmek. Kisacasi tercihinize göre iki secenek:

  • Acai Bowl
  • Acai Smoothie

Acai Vibes Hakkında

Acai Vibes markasi bu essiz lezzeti sunmak icin 2020 yilinda Katar’da isin icine benzersiz deneyimlerini ekleyen Brezilyalilar tarafindan kuruldu. Yüksek kaliteli Acai püresinden yapilan ürünleri cok kisa süre icerisinde Katar’da yogun ilgiyle karsilandi ve adeta günlük aliskanligin bir parcasi haline geldi. Markayi ve yüksek kalitede Acai püresinden yapilmis ürünlerini Katar’da deneyimleyip büyük begeniyle karsilayan Türk girisimciler, Türkiye pazarindaki toz bazli ürünlerin gercek Acai tadini ve dokusunu yansitmamasinin cok büyük bir eksiklik oldugunu düsünerek 2023 yilinda Acai Vibes’i Türkiye’ye getirmeye karar verdiler.

Iste Acai Vibes Türkiye’nin Kısa Hikayesi!

Acai Vibes Türkiye olarak ilk magazamizi 2023 yazinda Istanbul Hilltown AVM’de actik ve hemen arkasindan Kanyon AVM icerisindeki gecici kiosk ile markayi ve ürünlerini tüketicilerin begenisine sunduk. Kis sezonunun ardindan yeni lokasyonlarla tüketicilere ulasmak icin yogun bir sekilde calismaya devam ediyoruz.

Öncelikle en iyi Acai Bowl’un nasil hazirlanacagini cok iyi bilen Brezilyali uzmanlarin egittigi dinamik ekibimizin güler yüzü, tüm magazalarimizda müsterilerimizi bekliyor. Müsterimize Acai Bowl veya Acai Smoothie arasindaki tercihini soruyoruz, her iki secenek de üç farklı boyutta hazırlanabiliyor
– Eğer seçim bowl ise, -18 derecede püre halinde saklanan Acai püresi, püreye kivam katan bir makinadan gecirildikten sonra hazir kaplarin icine konuluyor. Üzerine de müsterimizin tercihine göre farkli farkli lezzetli toppingler: Çilek, Muz, Kivi, Yaban Mersini, Ahududu, Chia tohumu, Yulaf, Granola, Ceviz, Findik, Nutella ve daha niceleri.

– Eğer seçim smoothie ise, -18 derecedeki püre su ve istege göre eklenen toppingler ile blend ediliyor ve kaplara aktarılıyor.

Sözün özü, müthiş Acai lezzeti, toppinglerle zenginleşip boyut kazanıyor ve essiz bir forma bürünüyor. Ve bu yüzden de “Sağlıklı beslenme hiç bu kadar lezzetli olmamıştı!” sözünü kendimize slogan olarak seçtik.

Kaynak: HORECA Trend ve Acai Vibes Türkiye

 

Devamını Oku

Gıda Üreticileri

Together Food Hall’de Gününüzü Sour&Sweet ile Tatlandırın

Tatlıları ve ekşi maya ekmekleriyle adını duyuran Sour&Sweet, kruvasanın yumurtayla oluşturduğu lezzetin de mimarı. “Aşkın En Fermente Hali” mottosuyla hareket eden marka, kahvaltı tabaklarından ekmek üstü lezzetlere, pastalardan salataya kadar çok geniş bir menüye sahip. Sour&Sweet’in lezzetlerini, 13 markayı aynı çatı altında toplayan Together Food Hall’de bulabilirsiniz. 

Yayınlandı

on

Yeme-içme ve eğlence alışkanlığını değiştiren yepyeni bir konsepti sektöre kazandıran Together Food Hall, Lübnan mutfağından burger’a, noodle’dan kruvasana 13 farklı markayı tek çatı altında bir araya getiriyor. Bu lezzetlerden biri de, tatlıları ve ekşi mayalı ekmekleriyle nam yapmış Sour&Sweet. Marka, Caddebostan’dan sonra ikinci şubesi için Watergarden AVM’de yer alan Together Food Hall’ü seçti. Eşsiz lezzetleri ve yenilikçi yaklaşımıyla damaklarda unutulmaz izler bırakan Sour&Sweet, özgün tarifleriyle tatlı severleri mest ediyor.

Kruvasanın Lezzeti Ekşi Mayanın Sağlığı

Ekmek üstü lezzetlerden ekşi mayalı kruvasan üstü yumurtaya, kahvaltı tabaklarından salataya, tatlılara kadar çok geniş bir menüye sahip olan Sour&Sweet, günün hemen her öğününe hitap eden lezzetler sunuyor. Kruvasanın lezzetini ekşi mayanın sunduğu sağlıkla birleştiren marka, 48 saatlik emekle ortaya çıkan kruvasanlarını, Fransız tereyağı ile lamine ederek lezzet sevenlerle buluşturuyor. “Aşkın En Fermente Hali” mottosuyla hareket eden Sour&Sweet’in ekmekleri ise, müdavimlerine “fırından çıkmış ekmek kokusu” huzuru yaşatıyor.

Lezzetle Eğlenceyi Buluşturuyor

Gününüzü Sour&Sweet lezzetleriyle tatlandırmak için yolunuzu, Ataşehir’deki Watergarden AVM’de yer alan Together Food Hall’e düşürün. Üstelik AVM’nin havuz katında hizmet veren Together’da yemeğinize, Watergarden’ın muhteşem havuz şovları eşlik ediyor. Modern mimarisi ve şık tasarımıyla Together, lezzetle eğlenceyi birleştiriyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Together Food Hall

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.