Michelin Plaket Teslim Töreni’nde Metro ve Fimak’tan Güçbirliği | HORECA Trend
Takip edin!

HORECA Tedarik

Michelin Plaket Teslim Töreni’nde Metro ve Fimak’tan Güçbirliği

Michelin Rehberi Restoran Plaketleri Teslim Töreni, Metro Türkiye sponsorluğunda ve FİMAK iş birliğiyle büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. Michelin Rehberi’nin İstanbul seçkisine giren 77 restoran Gastronometro’da düzenlenen törenle Michelin yıldızlarına kavuştu.

Yayınlandı

on

Michelin Rehberi Restoran Plaketleri Teslim Töreni, Metro Türkiye sponsorluğunda ve FİMAK iş birliğiyle büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. Michelin Rehberi’nin İstanbul seçkisine giren 77 restoran Gastronometro’da düzenlenen törenle Michelin yıldızlarına kavuştu.

Dünyanın en itibarlı restoran derecelendirme sistemi olarak kabul edilen Michelin’in bu yıl da ana partneri olmaya devam eden Metro, Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu Gastronometro’da düzenlenen özel törende Michelin yıldızlarını sahiplerine teslim aldı.

“Etkinliğe Renk Katan Katılımcılarımıza Teşekkür Ederiz.”

FİMAK Genel Müdür Yrd. Fatih Sedefoğlu, HORECA TREND’e özel açıklamalarda bulundu. Sedefoğlu, “Michelin Rehberi Restoran Plaketleri Teslim Töreni’nde bir araya gelmenin gururunu yaşarken, etkinliğe renk katan her bir katılımcımıza ayrıca teşekkür ederiz. Etkinliği muhteşem kılan, birlikte geçirdiğimiz anları daha da özel kılan değerli Metro Ailesi ve katılımcılara teşekkür ederiz. Bu unutulmaz günü birlikte paylaşmak, lezzet dolu anıları bir araya getirmek bizim için büyük bir zevkti. Etkinliğe kattığınız enerji, ilgi ve destek için sizlere minnettarız” dedi.

Türkiye’den 111 restoran Michelin Rehberi’nin Tavsiye Listesinde

Michelin yetkilileri, geçtiğimiz hafta yapılan ödül gecesinde 15’i İzmir’de ve 19’u Bodrum’da olmak üzere toplamda 111 restoranın rehberin yeni seçkisine dahil edildiğini açıklamışlardı. İzmir’den 3, Bodrum’dan 2 restoran birer MICHELIN Yıldızı alırken, Bodrum’dan 2, İzmir’de 6 olmak üzere toplamda 8 restoran Bib Gourmand ödülüne layık görüldü.

İstanbul seçkisine yeni eklenen 25 restorandan 2’si birer MICHELIN Yıldızı alırken, 8 restoran Bib Gourmand ödülüne layık görüldü. Böylece İstanbul’da listeye restoran listesi 77’ye yükseldi.

Michelin Rehberi İstanbul, İzmir ve Bodrum Seçkisi’ne liste olarak ulaşmak için tıklayın: Michelin Rehberi İstanbul, İzmir ve Bodrum Listesi (2024)

 

Kaynak: HORECA TREND

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alkolsüz İçecek

İçeriği de Şişesi de Fonksiyonel

Pınar Su ve İçecek, Türkiye’nin vegan sertifikasına sahip ilk meyveli gazlı içeceği “Frii” ve ihtiyaca özel fayda sunan vitaminli suları “Fonksiyonel İçecek Ailesi”nin şişe tasarımlarını yeniledi. Tüketici trendleri göz önünde bulundurularak yapılan yenilikle birlikte sağlıklı cam şişeler hem kolay bir içim deneyimi ve taşınabilirlik sunuyor hem de araç içi tutucular ve dolap raflarına kolaylıkla uyum sağlıyor.

Yayınlandı

on

Türkiye’nin önde gelen içecek markası Pınar Su ve İçecek, Frii ve Fonksiyonel İçecek Ailesi ürünlerinin yuvarlak hatlı tasarıma sahip şişelerinde yeniliğe gitti. Görünümündeki yenilenmenin tüketici talep ve beklentilerine göre şekillendirildiğini belirten Pınar Su ve İçecek Pazarlama Direktörü Nazlı Soylu; ince hatlı yeni tasarımların raflardaki yerini aldığını duyurdu. Daha ergonomik bir tasarıma kavuşan her iki ürünün de cam şişesi, hacimsel değişimiyle daha kolay içim ve taşınabilirlik sunarken, araç içi tutuculara ve dolap raflarına da kolaylıkla uyum sağlıyor.

“Değişen Tüketici Tutumlarına Kulak Verdik”

Yenilenme doğrultusunda Frii’nin ve fonksiyonel içeceklerin yeni şeffaf etiket tasarımlarının da değiştiğini belirten Soylu; “Araştırma sonuçlarına göre, hem ürünlerimizin içeriğini vurgulayan hem de daha kolay bir tutuş ve saklama imkanı sunan şişe ve ambalaj çalışmalarına yoğunlaştık. Kavun, mandalina, misket limonu, kırmızı üzüm gibi seçenekleriyle içeriğinde gerçek meyveler bulunduran Frii’nin etiket üzerindeki meyve görsellerini büyüterek aromalarına vurgu yaptık. Farklı damak tatlarına uygun, tüketicinin beğenisini kazanmış lezzetleri; tasarım trendleri doğrultusunda daha modern, kullanışlı ve ambalajı tasarımı ile daha albenili hale getirerek yeni yıla öncesi raflardaki yerimizi aldık” dedi.

Pınar Su & İçecek Hakkında

1984 yılında Yaşar Holding çatısı altında temelleri atılan %100 Türk sermayeli Pınar Su & İçecek, Pınar Şaşal markasıyla Türk tüketicisini ilk kez ambalajlı suyla tanıştırdı. Yıllar içerisinde attığı stratejik adımlarla farklı içecek kategorilerinde portföyüne yeni ürünler ekleyen marka, bu adımlarla pazardaki konumunu daha da güçlendirdi. NSF (Amerika menşeili Ulusal Sağlık Kuruluşu) tarafından onaylanan ilk Türk su markası olarak bugün 30’a yakın ülkeye ihracat yapan Pınar Su & İçecek, sürekli geliştirilen teknolojik altyapısıyla mevcut ve yeni içecek kategorilerinde yakaladığı tüketici memnuniyetini en üst seviyeye taşımak amacıyla sektöre yön veren, sürdürülebilirlik odağındaki yenilikçi çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir. Sürdürülebilirlik yaklaşımı kapsamında “Enerji ve İklim Değişikliği”, “Su Kullanımı ve Atık Su Yönetimi”, “Atık Yönetimi”, “Sağlık ve Güvenlik” ve “Toplumsal Katkı” olmak üzere kendisine beş öncelikli alan belirleyen Pınar Su ve İçecek, “Sıfır Atık Belgesi”ne sahiptir.

Kaynak: HORECA Trend ve Pınar Su

Devamını Oku

Fuar ve Etkinlikler

Peraru Chocolate, Tadım Ankara’nın Sponsorları Arasında

HORECA sektörünü; özel etkinlik, fuar ve festivallerle desteklemeyi hedefleyen HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek. Türkiye’de özel çikolata sektörünün öncü markası Peraru Chocolate da sponsor olarak festivalde stantı ile yer alacak.

Yayınlandı

on

HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da Kavaklıdere Hotel 2000’de gerçekleşecek.

Yaklaşık 500 sektör profesyoneli ve davetlinin katılacağı “Tadım Ankara” bu yıl “bağcılık ürünleri” konseptiyle organize ediliyor. Festivalde Türkiye’nin yedi bölgesinden gelen bağcılık ürünleri ile Türkiye’nin en iyi et, balık, peynir, çikolata ve vegan ürün eşleşmeleri yapılacak.

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, Peraru Chocolate da hem sponsor olarak hem de stantı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Gurme çikolata sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile Peraru Chocolate, davetlileri etkinlik boyunca stantında ağırlayacak. Peraru Chocolate‘ın uzman ekibi bağcılık ve çikolata eşleşmeleri konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali

TADIM ANKARA, Türkiye’nin farklı bölgelerinde fermente üzüm suyu üreticileri ile siz üzüm severleri Ankara’da bir araya getiriyor. Onlarca üzüm suyu markası tadım yapmanız için siz üzüm severlerle buluşuyor. Festival kapsamında, yerli ve yabancı üzümlerden üretilen yeni ürünler, ilk defa bu yıl raflarda yerini alacak yeni markalar bir arada sunulacak. Üzüm sularına eşlik edecek balık, kuru et, peynir, çikolata ve ekmek markaları da TADIM ANKARA’ya lezzet katacak.

Festival hakkında detaylı bilgiyi www.tadimankara.com adresinden edinebilir, ziyaretçi biletlerini www.biletinial.com‘dan satın alabilirsiniz.

 

Kaynak: HORECA TREND

Devamını Oku

Servis Takımları

NUDE’un Modern Tasarımları Yılbaşı Sofralarına Zarafet Katacak

Yeni yıla girmeye sayılı zaman kala unutulmaz anılara şıklık katmak isteyenler, NUDE’un zarif ve modern tasarımlarıyla sofralarını renklendirmeye hazırlanıyor. Bu yılbaşı gecesi, sevdiklerinizle bir araya gelirken, masanızı NUDE ürünleriyle taçlandırarak unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Yayınlandı

on

Yeni yıla girmeye sayılı zaman kala unutulmaz anılara şıklık katmak isteyenler, NUDE’un zarif ve modern tasarımlarıyla sofralarını renklendirmeye hazırlanıyor. Bu yılbaşı gecesi, sevdiklerinizle bir araya gelirken, masanızı NUDE ürünleriyle taçlandırarak unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Stem Zero Vertigo, dokunma, tatma ve koklama duyularının vurgusunu güçlendiriyor

Yılbaşı sofralarında şıklığıyla dikkat çeken NUDE Stem Zero Vertigo, üstün cam teknolojisiyle tasarım zekasını buluşturuyor. Stilden ödün vermeden son derece fonksiyonel olan Stem Zero Vertigo’daki her bir ürün, kurşunsuz kristal camdan üretilen el yapımı kadehlerden oluşuyor. Dokunma, tatma ve koklama duyularının etkisini artıran koleksiyon, Şişecam’ın özel “Ion Shielding” teknolojisiyle iki kat daha güçlü ve esnek yapıya kavuşuyor.

Keyifli günlerin göz kamaştıran tasarımı: Big Top

NUDE Big Top, kurşunsuz kristal üzerine işlenmiş kabartma çizgisel deseniyle minimalizme farklı bir yorum getiriyor. Sirklerin büyülü ve eğlenceli ortamından ilham alan koleksiyon, tüm içeceklerde keyifli bir deneyim vadediyor. Geleneksel yöntemleri modern tekniklerle birleştiren koleksiyonda  Youmeus Design imzası bulunuyor. Big Top, sade görüntüsüyle yılbaşı sofralarının her atmosferine uyum sağlamayı başarıyor.

Paris koleksiyonunda Fransız esintileri

NUDE Design Team tarafından tasarlanan NUDE Paris, kurşunsuz kristal cam kullanılarak usta zanaatkarlar tarafından üretilen ikili bardak ve bir şişeden oluşuyor. Setteki tüm ürünler, koleksiyonun imza detayı olan Eyfel Kulesi’nin metal işçiliğini andıran çapraz motifleri ve ağır tabanıyla dikkat çekiyor. Özellikle taban kısmındaki çapraz desen, tabanın ağır görüntüsüne derinlik ve özgün bir karakter kazandırıyor.

Üstün tat deneyimi Jazz ile yaşanıyor

Çağdaş minimalist estetiğin geleneksel ustalıkla bir araya geldiği NUDE Jazz, ince ve zarif çizgilerle kusursuz bir estetik yaratırken, işlevselliği ön planda tutuyor. Yeni yıl eğlencelerine uyumlu tasarımıyla Jazz, ergonomisiyle de üstün bir tat deneyimi sunabilmek için usta zanaatkarlar tarafından kurşunsuz kristalden üretiliyor. Jazz’ın mermer altlıklı yeni ürünü ise yeni yılda stoklardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Mum ışığının en büyüleyici hali: NUDE Ilo

NUDE Design Team tarafından tasarlanan NUDE Ilo, üç farklı formuyla dikkat çekiyor. Saf kurşunsuz kristale ustalıkla işlenen, el oyması dalga desenleriyle özgün bir forma sahip olan kubbe şekilli NUDE Ilo mumluk, yılbaşı gecesini unutulmaz anılara dönüştürmeye hazırlanıyor. Bulunduğu ortamda göz kamaştırıcı bir etki yaratan Ilo küçük ve orta boy mumluklar ise mum ışığının en büyüleyici halini yansıtıyor.

Lezzet şöleni NUDE Islands ile farklı boyuta taşınıyor

Göz alıcı görünümüyle bulunduğu her masayı canlandıran kusursuz tasarıma sahip NUDE Islands, kurşunsuz saf kristal camın kalitesini tamamlayan zarif ve yalın çizgileriyle övgüleri toplamayı başarıyor. Özenli el işçiliğiyle şekil kazanan bardakların geniş ağız kısmı, sağlam tabanı ve kolay kavranan şekilli gövdesi sayesinde lezzeti farklı boyuta taşıyor.

Yılbaşı sofralarının göz dolduran tamamlayıcısı: NUDE Round Up

Minimal görünümüyle dikkat çeken NUDE Round Up, en yetenekli zanaatkarlar tarafından kurşunsuz kristal kullanılarak tasarlanıyor. Zarif kıvrımlar, hafif konikleşen ağız kısmı, uzun ve ince sapıyla Round Up, yüzeyini süsleyen dikey çizgilerle ve yeni gül kurusu rengiyle  yılbaşı sofralarında göz dolduruyor.

 

Kaynak: HORECA TREND ve NUDE

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.