Veganlara Özel Humm Organic Lezzetleri | HORECA TREND
Takip edin!

Vegan, Vejetaryen Ürünler

Veganlara Özel Humm Organic Lezzetleri

Sürdürülebilir organik tarımı ve üretimi destekleyen “Temiz Reçete”li Humm Organic; vegan beslenmeyi tercih edenler için kurabiyeden grissiniye, kekten gevreğe 13 farklı lezzet sunuyor.

Yayınlandı

on

Hiçbir katkı maddesi, koruyucu, renklendirici ve ilave şeker bulundurmayan “Temiz Reçete”li Humm Organic atıştırmalıkları, lezzetini ve yüksek besin değerini; sentetik veya kimyasal gübre kullanılmayan, yüksek toprak kalitesinde yetişen, organik tarımla üretilen ürünlerden alıyor. Kurabiye, kraker, bar, kek, puf ve kahvaltılık gevrek çeşitlerinden oluşan Humm Organic’in 16 farklı lezzetinden 13’ü vegan sertifikalı, 5’i ise hem vegan hem de glütensiz.

Küçükten büyüğe herkesin damak tadına uygun, günün her saatinde keşfedilmeye hazır birbirinden farklı içeriklerdeki vegan lezzetler arasında; keçiboynuzlu ve fındıklı, zencefilli ve tarçınlı, pekmezli ve tahinli kurabiyeler, meyveli kek ve küpler, pancarlı ve tam tahıllı puflar, yulaf barlar ile pancarlı ve zeytinli grissiniler bulunuyor.

Humm Organic Hakkında

Humm Organic, 2017 yılında her biri kendi mesleğinde başarılı üç annenin kendi deneyimlerinden yola çıkarak, çocukların sağlıklı beslenmelerine katkı sağlamak misyonuyla kuruldu. Nitelikli beslenmenin yaygınlaşması adına attığı doğru adımlarla bugün, küçükten büyüğe herkes için %100 organik, sağlıklı ve lezzetli atıştırmalıklar sunan marka,  kuruluşundan bu yana 5 kattan fazla büyüyerek organik atıştırmalık pazarının lider markaları arasına girmiştir. Sürdürülebilir organik tarımı ve üretimi destekleyen, içeriğinde hiçbir katkı maddesi, koruyucu, renklendirici ve ilave şeker içermeyen “Temiz Reçete”li Humm Organic ürünleri; kurabiye, kraker, bar, kek, puf ve kahvaltılık gevrek çeşitlerinden oluşan 20’ye yakın farklı lezzeti, glütensiz ve vegan seçenekleriyle Türkiye genelinde binlerce satış noktasında tüketicilerle buluşmaktadır.

Kaynak: HORECA Trend ve Humm Organic

Reklam
Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vegan, Vejetaryen Ürünler

Vegan Ayı “Veganuary” VEGGY ile Kutlanır!

Türkiye’nin ilk bitki bazlı et üreten şirketi VEGGY, iklim değişikliğini tersine çevirme misyonu üstlenerek, sağlıklı, lezzetli ve doğa dostu gıdaları tabakalarımıza taşıyor.  “En etkili değişim tabağımızda başlar” mottosuyla harekete eden VEGGY, küresel olarak “Vegan Ayı” kabul edilen Ocak’ta farkındalık yaratmak için çeşitli etkinlikler düzenliyor. VEGGY, bitkisel bazlı etleri hayvansal gıdaya alternatif protein içermesi açısından da geleceğin gıdası olarak tanımlıyor.

Yayınlandı

on

VEGGY, küresel olarak “Vegan Ayı” kabul edilen ve “Veganuary” şeklinde tanımlanan Ocak ayında bitki bazlı beslenmenin etik, çevresel ve sağlık açısından sunduğu faydalar konusunda farkındalık yaratmak için çeşitli etkinlikler düzenliyor. İklim değişikliği, tarım, ekoloji konuşan kanaat önderleri, sanatçı, gazeteci, şef ve influencerlarla bir araya gelerek “Happy Veganuary” kutlaması yapan VEGGY, ay boyunca çeşitli şirketlerin bünyesinde tadımlar da gerçekleştirecek.

Küresel hareket, “Etsiz Pazartesi” çağrısının Türkiye’deki öncüsü VEGGY, tüm etkinliklerini Pazartesi günü düzenleyerek, küçük hareketlerin büyük değişimler sağlayacağı bilincinin yaygınlaşmasına destek veriyor.  “Etsiz Pazartesi”lerde bir tam gün boyunca hayvansal kaynaklı etten uzak duruluyor.

VEGGY’nin Bitkisel Bazlı Etleri Lezzetleriyle de Fark Yaratıyor

Bitki bazlı et ürünleriyle vücudun ihtiyacı olan proteinleri, çeşitli mineral ve vitaminleri sunan VEGGYbesin değeri yüksek, tatmin edici bir gıda çeşitliliğine sahip. Sarı bezelye, pirinç ve buğdaydan elde edilen bitki bazlı proteinler, bitkisel yağlar, doğal renklendiriciler ve bitkisel aromalar içeren VEGGY ürünleri arasında lezzette oldukça iddialı kıyma, köfte, burger, kebap, nugget ve şinitzel yer alıyor.

VEGGY, vegan menülere sahip Big Chefs, Sushico, Populist, BurgerLab, BTA, YUZU, Coni&Co, DoyDos Burger gibi restoranların yanı sıra Starbucks’ta da hayvansal kaynaklı ete alternatif, kendi ürünlerinden oluşan bir lezzet deneyimi sunuyor.

Ürünlerinde ambalaj atığını en aza indirmek konusunda önemli aşamalar kaydeden; lezzetli, sağlıklı ve sürdürülebilir gıda markası VEGGY’e Migros, Metro, Getir, Yemeksepeti, Carrefour, Özdilek, İste gelsin, Macrocenter gibi satış noktalarından ulaşabilirsiniz.

Reklam

Dünyada Ocak, Vegan Ayı Kabul Edilerek “Veganuary” Olarak Kutlanıyor

Veganuary, dünya çapında her yıl Ocak ayında düzenlenen küresel bir hareket olma özelliği taşıyor. İnsanları Ocak ayında vegan bir yaşam tarzını denemeye teşvik ederek hayvan dostu bir beslenme ve yaşam tarzına geçiş yapmalarını amaçlarken, bir ay boyunca hayvansal ürünleri tüketmeyi bırakarak bitkisel bazlı beslenmeyi keşfetmeyi ve teşvik etmeyi hedefliyor. Veganuary, sağlıklı beslenme, çevre dostu bir yaşam tarzı ve hayvan hakları konularında farkındalık yaratmayı amaçlayarak her yıl binlerce kişi tarafından destekleniyor.

Kaynak: HORECA Trend ve VEGGY

Devamını Oku

HORECA Tedarik

VEGGY, Tadım Ankara’nın Sponsorları Arasında

HORECA sektörünü; özel etkinlik, fuar ve festivallerle desteklemeyi hedefleyen HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek. Türkiye’de vegan gıda sektörünün öncü markası VEGGY de sponsor olarak festivalde stantı ile yer alacak.

Yayınlandı

on

HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da Kavaklıdere Hotel 2000’de gerçekleşecek.

Yaklaşık 500 sektör profesyoneli ve davetlinin katılacağı “Tadım Ankara” bu yıl “bağcılık ürünleri” konseptiyle organize ediliyor. Festivalde Türkiye’nin yedi bölgesinden gelen bağcılık ürünleri ile Türkiye’nin en iyi et, balık, peynir, makarna ve vegan ürün eşleşmeleri yapılacak.

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, VEGGY de hem sponsor olarak hem de stantı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Vegan gıda ürünleri sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile VEGGY, davetlileri etkinlik boyunca stantında ağırlayacak. VEGGY‘in uzman ekibi bağcılık ve vegan ürün eşleşmeleri konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali

TADIM ANKARA, Türkiye’nin farklı bölgelerinde fermente üzüm suyu üreticileri ile siz üzüm severleri Ankara’da bir araya getiriyor. Onlarca üzüm suyu markası tadım yapmanız için siz üzüm severlerle buluşuyor. Festival kapsamında, yerli ve yabancı üzümlerden üretilen yeni ürünler ilk defa bu yıl raflarda yerini alacak yeni markalar bir arada sunulacak. Üzüm sularına eşlik edecek balık, kuru et, peynir ve ekmek markaları da TADIM ANKARA’ya lezzet katacak.

Festival hakkında detaylı bilgiyi www.tadimankara.com adresinden edinebilir, ziyaretçi biletlerini www.biletinial.com‘dan satın alabilirsiniz.

 

Reklam

Kaynak: HORECA TREND

Devamını Oku

HORECA Tedarik

VEGGY ile Hep Daha İyi Ye!

Vegan ürün pazarının büyüklüğünün 2025’e kadar 22 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Türkiye’nin önde gelen vegan gıda üreticilerinden VEGGY’nin Genel Müdürü Can Devrim, HORECA TREND Genel Yayın Yönetmeni Elif Akın Yüksel’in sorularını yanıtladı.

Yayınlandı

on

VEGGY’nin kuruluş felsefesi nedir? VEGGY’nin hikayesi ve değerleri hakkında bilgi verir misiniz?

Karbon ayak izinizi azaltmanın, küresel ısınmayı sınırlamanın, biyoçeşitliliğin çöküşünü durdurmanın, hepimiz için yeterli temiz su sağlamanın, hayvan sömürüsünü engellemenin ve tüm canlıların yaşama ve özgür olma hakkına sahip olduğu gerçeğinin farkındalığıyla VEGGY markası kuruldu. 

Etik değerlerimizden doğan VEGGY markası ile, “Hayvansal ürünlere alternatif olarak en iyi ne yapabiliriz?” sorusuna cevap arıyoruz. 

Kurumsal değerlerimiz “müşteri odaklılık”, “çevreye, topluma ve hayvan haklarına saygı” ile “yenilikçilik”.

Müşteri istek ve beklentilerini eksiksiz karşılamaya çalışarak, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak… Çevre konusundaki tüm yasal şartları karşılamak, çevre kirliliğine neden olabilecek unsurları kontrol altına almak, azaltmak. Her zaman değer veren bir yaklaşımla üretim yapmak, bugünden daha iyi bir gelecek yaratmaya katkıda bulunmak… Son olaraksa her geçen gün gelişen teknoloji ile girişimci ruhumuzu desteklemek. Yeni fikirleri çoğaltarak ve zamanında davranarak her anda yenilikçi kalabilmek kurumsal değerlerimiz arasında yer alıyor.

ANFAŞ FoodProduct fuarında vegan burger ve vegan köftenizi denedik. Açıkcası beklentimizin üzerinde bir lezzetle karşılaştık. Bu lezzete ulaşmak nasıl mümkün olabildi? VEGGY’de ürün geliştirme süreçleri nasıl ilerliyor?

Öncelikle değerli ve güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. Dünyada bitki bazlı beslenme alternatiflerine ilgi gün geçtikçe artıyor. Biz de bu gelişmelerle hem Türkiye’deki Ar-Ge merkezimizde hem yurt dışı Ar-Ge merkezimizde koordineli olarak hareket ediyoruz. Yaptırdığımız pazar araştırmasına göre tüketici talep ve ihtiyaçlarına göre portföyümüzü şekillendiriyoruz. Lezzetimizin sırrı; duyusal analizlerimiz ve müşteri yorumlarımızın sonuçlarıyla her daim ürünlerde iyileştirmeler yapabilmek, ürettiğimiz hiçbir ürün için Ar-Ge çalışmalarını bitirmiyoruz. 

Reklam

“Hep daha iyi ye!” sloganımızdan yola çıkarak ürün geliştirme çalışmalarımıza daimî önem veriyoruz.

Bugüne kadar en çok ilgi gören ürünleriniz hangileri oldu? İhracat da yapan bir şirket olarak, ülkeler bazında talep gören ürünlerde farklılaşmalar oldu mu?

Şimdiye kadar en çok satan ve ürettiğimiz ürün grubumuz “Tofu” olarak devam ediyor. Sade ve nötr lezzeti ile hem tatlı hem de tuzlu olarak çorbadan tatlıya, yemekten kızartmaya kadar birçok farklı alanda kullanılabilen bir ürün kategorisi olduğu için sadece veganlara yönelik değil, tüm tüketici grupları tarafından ilgi görüyor.

2022 yılının son aylarında lansmanını yaptığımız Bitki Bazlı Serisi ürün grubumuz gerçekten tüketiciler tarafından büyük ilgi görüyor. Özellikle yeni bitki bazlı nugget ürünümüzden aldığımız yorumlardan çok mutluyuz, sağlıklı atıştırmalık kategorisine ve flextaryenlara da hitap ettiğimizi düşünüyoruz ve hedeflerimizi bu doğrultuda oluşturmaya devam ediyoruz.

Türkiye’de vegan ve vejetaryen ürün pazarı ne durumda? B2C ve B2B’de nasıl bir tablo ile karşı karşıyayız?

Vegan yaşam felsefesinin kabulü ve pratiklik yönlerindeki artışlar ilginin Dünya çapında yukarıya doğru bir ivme kazandığını gösteriyor. Yapılan araştırmalara göre veganlar Dünya çapında 79 milyona ulaştı. 2014 ve 2020 arası tarihlerde Hollanda’da yüzde 645, Yunanistan’da yüzde 590, Türkiye’de ise yüzde 395 oranında bir yükseliş gösteriyor. Artışın büyüme oranları göz önüne alarak 2025 yılına kadar vegan ürün pazarının büyüklüğünün 22 milyar dolara ulaşacağı öngörülüyor.

2022 yılında yapılan anket çalışmaları sonucu Türkiye’deki tüketicilerin yüzde 28’inin beslenme biçimini flekstaryen olarak tanımladığı, yüzde 20’sinin vejetaryen, yüzde 3’ünün vegan ve yüzde 1’inin de pesketaryen olarak ifade ettiği görülüyor.

Reklam

Bir özeleştiri yapmak gerekirse VEGGY B2C ye ağırlık verdiği kadar B2B de etkin olamadı. Şimdi biz bunu değiştirmek için çok yoğun çalışıyoruz. ANFAŞ fuarı bunun için bir lansman niteliğindeydi bizim için. Yoğun demo çalışmaları ile zincir oteller, zincir restoranlar ve büyük catering firmaları ile görüşme halindeyiz yeni listelemeler yeni projeler için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Ürünlerimizin tüketicilerimizin karşısına sadece evlerinde tükettikleri kendi hazırladıkları haliyle değil usta ellerden çıkmış ve farklı deneyimler yaşayacakları şekilde sunulmasını çok istiyoruz.

Orta ve uzun vadede beklentileriniz neler? Vegan gıda pazarı Türkiye’de ve Dünyada nereye gidiyor?

Bitki bazlı gıda pazarının yedi yıl içinde yıllık yüzde 11,9 oranında büyüyerek 74,2 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin ediliyor. 

Bitki bazlı gıda pazarının büyümesinin en önemli sebeplerinden biri de hayvancılık endüstrisinin ilişkili karbon emisyonları ve toprak ve su ayak izi hakkında daha fazla farkındalık nedeniyle tüketicilerin daha sürdürülebilir gıda seçeneklerine olan talebi olarak görülüyor.

Bu gibi belli duyarlılıklarla tercih edilen bitkisel bazlı beslenme ayrıca artan nüfusun beslenme ihtiyacına da çare olarak düşünülüyor. Biz, Dünyada vegan ve vejetaryen beslenme şeklini daha geç kazanan ama büyümeye başlayan bir ülke olarak bulunuyoruz. Bu sebeple bitkisel bazlı beslenmenin önümüzdeki yıllarda daha da artacağını ve teşvik edileceğini düşünüyoruz.

Kaynak: HORECA Trend

Reklam
Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com