Cumhuriyetin 100. Yılını ‘Asırlık Restoranlar Zamansız Tabaklar’ Projesiyle Kutladı | HORECA Trend
Takip edin!

HORECA Tedarik

Cumhuriyetin 100. Yılını ‘Asırlık Restoranlar Zamansız Tabaklar’ Projesiyle Kutladı 

Jumbo’nun Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamak ve Türk gastronomi tarihini onurlandırmak için başlattığı ‘Asırlık Restoranlar Zamansız Tabaklar’ projesinin 3’üncüsü, Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihi konuşmalarından birini yaptığı Kocataş Yalısı’nda gerçekleşti. Geceye sanat, medya ve gastronomi dünyasından isimler katıldı. 

Yayınlandı

on

Zamansız tasarımlarıyla 1947’den bu yana sofralara değer katan Jumbo, kültürümüzün ve tarihimizin bir parçası haline gelen restoranların ortak noktası olan ‘zamansızlık ve kalite’ vurgusundan yola çıkarak özel bir projeye imza attı. Six Senses Kocataş Yalısı’nda gerçekleşen gecede, Maksut Aşkar ve Seray Öztürk, yüzyıllık restoranların eşsiz yemeklerini yorumlarken, yemek yazarı Hülya Ekşigil konuklara restoranların tarihini anlattı. Geceye katılan konuklar, Türk Mutfağının geçmişi ve geleceği arasındaki köprüyü oluşturan bu benzersiz deneyimi Cumhuriyetin 100. yıl coşkusuyla beraber yaşadı.

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken 3’üncüsü gerçekleşen ‘’Jumbo Asırlık Restoranlar Zamansız Tabaklar’’ gecesinde, asırlık tarihleriyle Türk gastronomisine katkıda bulunan Konyalı Restoran’dan ‘Cacık Külleme’, Topçu Kebap’tan ‘Tahinli Piyaz’, Safa Meyhanesi’nden ‘Beyin Söğüş’, İkbal Lokantası’ndan ’Patlıcan Böreği’, Meşhur Köfteci Mustafa’dan ‘Islama Köfte’, Hacı Şükrü’den ‘Konya Tiridi’, Hacıbenlioğlu Kebap’tan ’Kabune Pilavı ve  Karanfilli Üzüm Hoşafı’ ve Cafer Erol’dan ‘Kaymaklı Lokum’ gibi imza yemekler, Şef Maksut Aşkar ve Seray Öztürk’ün yorumuyla sunuldu. Gecenin sonunda Jumbo Patisserie mutfak şefi Kübra Yaman’ın edible art yorumuyla sunduğu ayva tatlısı davetliler tarafından beğeni topladı.

Atatürk’ün Sesi ve Görüntüsü Duygusal Anlar Yaşattı

Cumhuriyetin 100. yılını onurlandırmak için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sesi ve görüntüsü video gösterisi ile tarihi Kocataş Yalısı’nın duvarlarına yansıtıldı. Davetliler Atatürk’ün kendi sesinden tarihe damgasını vuran cümleleri görüntüsü eşliğinde dinleyerek, duygusal anlar yaşadı.

Tarihi konuşmayı Jumbo Genel Müdürü Bahriye Bayraklı Tavukçuoğlu misafirlere şu cümlelerle aktardı: ‘Atatürk, Kocataş Yalısı’na özel bir davetle gelir. Halkın coşku ve heyecanı, Atatürk’ün yatı Ertuğrul’u sahilde görünce yükselir ve tezahüratlar başlar. Atatürk, Kocataş Yalısı’nın balkonuna çıkar ve şu sözleri söyler: ‘Benim için zahmet ediyorsunuz, bundan mahcup oluyorum. Beni görmek demek, yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir. Dinlediğimiz bu kayıt Teknosa’nın Cumhuriyet’in 100. yılı adına hayata geçirdiği ‘İkinci yüzyılda da en büyük armağan: Türkiye Cumhuriyeti” projesi kapsamında, yapay zeka teknolojisi ile oluşturulmuş. Atatürk’ü gerçeğe en yakın sesiyle bizlerle buluşturdukları için Teknosa’ya teşekkür ediyoruz’

Jumbo Genel Müdürü Bahriye Bayraklı ‘’Aynı masa etrafında buluşmakla kalmıyor; hepimiz birlik ve beraberlik içinde, huzur ve sulh içinde yaşama arzusu taşıyoruz’’

Jumbo, ‘Asırlık Restoranlardan Zamansız Tabaklar’ etkinlik serisinin 3’üncüsünde Türk Mutfağına kattıkları özgün lezzetlerle markalaşan asırlık mekanların, gelenekten geleceğe uzanan yemekleri ile misafirleri, unutamayacakları bir lezzet yolculuğuna çıkardı. Kültürümüzün ve tarihimizin bir parçası haline gelen asırlık restoranlara teşekkür eden Jumbo Genel Müdürü Bahriye Bayraklı yaptığı konuşmada, ‘’Zamansızlık ve kalite vurgusuyla geleceğimize ve kültürümüze ışık tutan burada temsilcileri olan ve olmayan asırlık restoranlarımızın her birine teşekkür ediyorum. Bugün, sadece aynı masa etrafında buluşmakla kalmıyor; hepimiz birlik ve beraberlik içinde, huzur ve sulh içinde yaşama arzusu taşıyoruz. Bir masa etrafında toplandığımızda, aslında birlikte barışın ve birliğin sembolü olan bir anı oluşturuyoruz. Jumbo olarak Atamızın da kurduğu sofralara çok değer verdiğini ve bu sofralarda ülkemiz adına birçok önemli kararlar aldığını biliyor ve sofraların yapıcı gücüne olan inancımızı koruyoruz’’ dedi.

Jumbo Hakkında

Jumbo, 1947 yılında Çemberlitaş’ta küçük bir atölyede kuruldu. Sadece en doğal malzemeleri kullanarak zamansız tasarımlar yaratan Jumbo, yıllar içinde yeniliğe ve yaratıcılığa olan inancı ile büyüdü ve en güvenilir markalar arasına girmeyi başardı. Çelik, porselen, cam ve taşa hayat veren ince işçilik ve 120’den fazla endüstriyel tasarımla Türkiye ve dünya çapında sayısız ödül kazandı. Jumbo, kaliteden ödün vermeyen ve seçimlerinde fark yaratmak isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Jumbo

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Et, Tavuk ve Balık

Banvit BRF Ormanları 50 Bin Ağaca Ulaştı

Banvit BRF, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği “Banvit BRF Ormanları” projesi ile Bandırma, Elazığ ve Manisa’dan sonra şimdi de İzmit’te 10 bin fidanı toprakla buluşturuyor.

Yayınlandı

on

Türkiye’nin en çok tercih edilen tavuk eti markası* olan ve faaliyetlerini sürdürülebilirlik ilkeleri odağında gerçekleştiren Banvit BRF, 3 farklı bölgedeki toplam 40 bin ağaçlık “Banvit BRF Ormanları” projesini 50 bin ağaca yükselten yeni bir adım attı. Banvit BRF, Ege Orman Vakfı’nın Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına tesis ettiği “Yüzüncü Yıl Ormanları” projesi kapsamında İzmit Taşköprü ağaçlandırma sahasında 10 bin fidanlık Banvit BRF Ormanı’nı oluşturdu. Ağaçlandırma sahasında 28 Kasım Salı günü gerçekleştirilen temsili fidan dikim törenine Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk ve Vakıf yöneticileri ile Banvit BRF CEO’su Tolga Gündüz ve şirketin üst düzey yöneticileri katıldı.

İlk olarak 2021’de ana üretim kampüsünün bulunduğu Bandırma’nın, Sahil Yenice mahallesi ağaçlandırma sahasında Orman Genel Müdürlüğü destekleri ile 20 bin ağaçlık “Banvit BRF Ormanları” projesini hayata geçiren şirket, 2022’de ise Ege Orman Vakfı iş birliğinde Elazığ-Maden ve Manisa-Yunt Dağı ağaçlandırma sahalarında 20 bin fidana can vermişti. Sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında ormanlaştırmaya da destek veren Banvit BRF, son olarak İzmit Taşköprü’de toprakla buluşturduğu 10 bin fidan ile Banvit BRF Ormanları projesini 50 bin ağaca ulaştırmış oldu.

Bu alandaki çalışmaları hakkında bilgi veren Banvit BRF CEO’su Tolga Gündüz şunları söyledi; “Şirket olarak sürdürülebilirliğin gelecek nesiller için önemini biliyor ve bu konuyu sorumluluklarımız arasında görüyoruz. Hem bağlı bulunduğumuz global şirketimiz, hem de Banvit BRF olarak hedefimiz 2040’a kadar “Net Sıfır”a ulaşabilmek. Bu hedef doğrultusunda sürdürdüğümüz pek çok projenin yanı sıra ağaçlandırma çalışmaları bizim için ayrı bir öneme sahip. “Banvit BRF Ormanları” projemizle 3 yılda ülkemizin 4 farklı noktasında 50 bin fidanı toprakla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Orman Genel Müdürlüğü ile Ege Orman Vakfı’na kıymetli destekleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Önümüzdeki dönemlerde “Banvit BRF Ormanları” projemizi ülkemizin farklı bölgelerinde de hayata geçirmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk ise törende yaptığı konuşmada; “Orman Genel Müdürlüğü ile imzaladığımız protokoller çerçevesinde gerçekleşen ormanlaştırma çalışmalarımızda bugüne kadar 13 milyondan fazla fidanın ağaç olup ormana karışmasına destek verdik. Bu çalışmalarımızı Banvit BRF gibi dünyanın geleceğini önemseyen ve bu konuda çaba gösteren kişi ve kuruluşların bağışlarıyla gerçekleştirdik. Dünyanın geleceğini tehdit eden iklim krizi ile mücadele ancak tüm kurum ve kuruluşların, STK, özel sektör ve kamu kuruluşlarının iş birliği ile mümkün. Banvit BRF Ormanları projesi de bu iş birliklerinin en güzel örneklerinden birisi” dedi.

* IPSOS Marka Sağlığı 2023 araştırmasına göre Banvit, %51 oranla Türkiye’nin en çok tercih edilen tavuk eti markası olarak öne çıkmaktadır.

 

Kaynak: HORECA TREND ve Banvit BRF

Devamını Oku

Alkolsüz İçecek

Uludağ İçecek, Tadım Ankara’nın Sponsorları Arasında

HORECA sektörünü; özel etkinlik, fuar ve festivallerle desteklemeyi hedefleyen HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek. Türkiye’de içecek sektörünün öncü markası Uludağ İçecek de sponsor olarak festivalde stantı ile yer alacak.

Yayınlandı

on

HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da Kavaklıdere Hotel 2000’de gerçekleşecek.

Yaklaşık 500 sektör profesyoneli ve davetlinin katılacağı “Tadım Ankara” bu yıl “bağcılık ürünleri” konseptiyle organize ediliyor. Festivalde Türkiye’nin yedi bölgesinden gelen bağcılık ürünleri ile Türkiye’nin en iyi et, balık, peynir, makarna ve vegan ürün eşleşmeleri yapılacak.

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, Uludağ İçecek de sponsor olarak etkinlikte yer alacak. İçecek sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile Uludağ İçecek, davetlileri etkinlik boyunca ağırlayacak.

Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali

TADIM ANKARA, Türkiye’nin farklı bölgelerinde fermente üzüm suyu üreticileri ile siz üzüm severleri Ankara’da bir araya getiriyor. Onlarca üzüm suyu markası tadım yapmanız için siz üzüm severlerle buluşuyor. Festival kapsamında, yerli ve yabancı üzümlerden üretilen yeni ürünler ilk defa bu yıl raflarda yerini alacak yeni markalar bir arada sunulacak. Üzüm sularına eşlik edecek balık, kuru et, peynir ve ekmek markaları da TADIM ANKARA’ya lezzet katacak.

Festival hakkında detaylı bilgiyi www.tadimankara.com adresinden edinebilir, ziyaretçi biletlerini www.biletinial.com‘dan satın alabilirsiniz.

Devamını Oku

Fuar ve Etkinlikler

FİMAK, Tadım Ankara’nın Sponsorları Arasında

Gastronomi sektörünü; özel etkinlik, fuar ve festivallerle desteklemeyi hedefleyen HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek. Türkiye’de profesyonel fırın ve ekipmanları denildiğinde akla gelen ilk marka FİMAK da sponsor olarak festivalde standı ile yer alacak.

Yayınlandı

on

HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da Kavaklıdere Hotel 2000’de gerçekleşecek.

Yaklaşık 500 sektör profesyoneli ve davetlinin katılacağı “Tadım Ankara” bu yıl “bağcılık ürünleri” konseptiyle organize ediliyor. Festivalde Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen bağcılık ürünleri ile Türkiye’nin en iyi et, balık, peynir, makarna ve vegan ürün eşeşmeleri yapılacak.

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, FİMAK da hem sponsor olarak hem de standı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Profesyonel fırın ve ekipmanları sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel ürünleri ile FİMAK, davetlileri etkinlik boyunca standında ağırlayacak.

Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali

TADIM ANKARA, Türkiye’nin farklı bölgelerinde fermente üzüm suyu üreticileri ile siz üzüm severleri Ankara’da bir araya getiriyor. Onlarca üzüm suyu markası tadım yapmanız için siz üzüm severlerle buluşuyor. Festival kapsamında, yerli ve yabancı üzümlerden üretilen yeni ürünler ilk defa bu yıl raflarda yerini alacak yeni markalar bir arada sunulacak. Üzüm sularına eşlik edecek balık, kuru et, peynir ve ekmek markaları da TADIM ANKARA’ya lezzet katacak.

Festival hakkında detaylı bilgiyi www.tadimankara.com adresinden edinebilir, ziyaretçi biletlerini www.biletinial.com‘dan satın alabilirsiniz.

 

Kaynak: HORECA TREND

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.