Martı Hotels & Marinas Ailesi 100. Yılı Unutulmaz Bir Coşku ile Kutladı | HORECA TREND
Takip edin!

Otel

Martı Hotels & Marinas Ailesi 100. Yılı Unutulmaz Bir Coşku ile Kutladı

Türkiye turizminin köklü ve öncü markası Martı Hotels & Marinas, gözde tatil tesislerinde düzenlediği çok özel programlar ile Cumhuriyet’in yeni yüzyılına merhaba dedi.

Yayınlandı

on

Bir asırdan beri aydınlık geleceğe yürüyüşümüzde yolumuzu aydınlatan Cumhuriyetimiz 100 yaşında. Türkiye’nin dört bir yanında Cumhuriyet’in 100. yaşı coşkulu etkinliklerle kutlanırken, Martı Hotels & Marinas Ailesi de bu özel günde çok özel etkinliklere ev sahipliği yaptı. Kökleri Cumhuriyet’in ilk yıllarına dayanan grup, Cumhuriyet’in yeni yaşını gözde tatil tesislerinde düzenlediği özel ve anlamlı programlar ile konuklarına çok özel bir 100. yıl coşkusu yaşattı.

Atatürk’ün Sevdiği Yemeklerden Oluşan ‘Cumhuriyet Menüsü’ İkram Edildi

100 yıl kutlamaları kapsamında Martı Hotels & Marinas’ın tüm tesislerinde günün anısına Büyük Önder’in en sevdiği yemeklerden oluşan ‘Cumhuriyet Menüsü’ misafirlere servis edildi. Geceye özel hazırlanan menüde; Zeytinyağlı Enginar Dolma, Fava, Etli Bamya, Ezine Peynir, Kavun, Ispanaklı Börek, Fırınlanmış Kuşkonmaz, Tereyağlı Pirinç Pilavı, Güveçte Kuru Fasulye ve İrmik Helvası yer aldı.

Ayrıca Martı Hotels & Marinas, tüm tesislerinde kalan misafirlerine 100. yıl etkinlikleri kapsamında çam fidanları hediye etti. Misafirler aldıkları fidanları yine Martı Hotels & Marinas’ın organizasyonunda 29 Ekim günü, Martı Hatıra Ormanı’na dikerek, Türkiye’nin yeşermesine katkıda bulundular.

Martı Resort’ta Misafirler Cumhuriyet Balosu ile 100. Yılı Kutladı

100. yıl özel etkinlikleri kapsamında Türkiye’nin ilk resort oteli unvanına sahip Martı Resort, Marmaris Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ile birlikte 28 Ekim Cumartesi günü Marmaris cemiyet hayatının önemli isimlerinin ve otel misafirlerinin katılımıyla Cumhuriyet Balosu düzenledi. Cumhuriyetimizin 100. yılına özel dekore edilmiş bir ortamda gerçekleştirilen baloya; misafirler Cumhuriyet Balosu temasına uygun koyu renk şık elbiseler ile katıldı. Açılış kokteyli, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan gecede, Halk Eğitim Merkezi Çocuk Korosu, Atatürkçü Düşünce Derneği halk oyunları ekibinin Zeybek Gösterisi, Atatürk resimleri ve milli mücadele günlerinden karelerin LED ekrandan yansıtıldığı programda, misafirlerin de katılımıyla düzenlenen vals gösterisi büyük alkış aldı. Bu anlamlı gecede konuklara Atatürk’ün sevdiği yemeklerden oluşan ‘Cumhuriyet Menüsü’ ikram edildi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Martı Hotels & Marinas Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin ve ADD Başkanı Dilay Uçar’ın günün önemine dair konuşmalarının ardından İzmir Marşı eşliğinde 100. yıl pastası kesildi. 100. yıl gecesi, bölgenin popüler sanatçısı Burcu Sinem ve Grubu’nun Atatürk’ün sevdiği parçaları da seslendirdiği canlı müzik ziyafetinin ardından volkan gösterisi ile son buldu.

Martı Myra’da Denizde ve Karada Cumhuriyet Coşkusu Doyasıya Yaşandı

Martı Hotels & Marinas’ın, 100 yıllık Cumhuriyet mirasına sahip çıkmak amacıyla düzenlediği bir diğer etkinlik ise, turizmin başkenti Antalya’nın Kemer ilçesindeki tesisi Martı Myra’da gerçekleştirildi. Bütün çalışanlarının Türk bayraklı tişörtlerle misafirlerini karşıladığı Martı Myra da gece ve gündüz ayrı ayrı aktiviteler düzenlendi. Martı Hotels & Marinas’ın tüm tesislerinde olduğu gibi özel günün anısına Atatürk Köşesi’nin kurulduğu Martı Myra’da gündüz denizde, Fly Board – Jet Ski Show ve Paraşüt Bayrak Açma etkinlikleri düzenlendi, ardından da dilek balonları mavi gökyüzüne bırakıldı. Gündüz karada ve denizde gerçekleştirilen Cumhuriyet temalı renkli etkinliklere gece ise, otelin tiyatrosu Phaselis Theater’da 29 Ekim Belgeseli gösterimi ve volkan gösterisi ile Cumhuriyet coşkusu doyasıya yaşandı.

Marina & Yacht Club Cumhuriyet’in 100. yılında Büyük Önder’i Andı

Martı Hotels & Marinas’ın Cumhuriyet’in 100. yıl coşkusuna ev sahipliği yapan bir diğer tesisi ise, Ege’nin gözde yat limanları biri olan Martı Marina & Yacht Club oldu. Yarım asrı aşan sektör tecrübesi ile hem denizde hem de karada misafirlerine kesintisiz bir tatil hizmeti sunan Martı Marina & Yacht Club, 100. yıl etkinliklerine 27 Ekim günü düzenlenen İnci Narin Ortaokulu bando ve koro performansı ile başladı. Köy içinin yanı sıra Martı Resort ve Martı Marina’da ayrı ayrı düzenlenen Çocuk Bandosu Yürüyüşü büyük ilgi gördü. Çevreden de büyük alkış alan yürüyüşte çocuklar, adeta kırmızı-beyaz olup, Atatürk’ün emaneti Cumhuriyet’e sahip çıktılar.

Martı Marina & Yacht Club, 100. yılın kutlandığı 29 Ekim günü de hazırladığı çok özel fotoğraflardan olan Atatürk Sergisi ile Büyük Önder’e ve Cumhuriyet’e sahip çıktı. İlginin yoğun olduğu etkinlikte konuklar, kokteyl ile başlayan gecenin ilerleyen saatlerinde klasik müzik dinletisi ile eşsiz bir 100. yıl coşkusu yaşadılar. Gecenin finalinde ise misafirlere, Yat Kulüp’te ‘Cumhuriyet Menüsü’ servis edildi.

Oya Narin: “Yolumuz Her Daim Cumhuriyet’in Yolu Oldu”

Martı Hotels & Marinas Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, Türkiye turizminin lokomotifi grubu olarak, Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Aydınlık yarınlarımızın güvencesi olan Cumhuriyetimiz bugün 100 yaşında. Bir asır önce bizler için laik, modern ve güçlü bir Türkiye’nin kapılarını açan Cumhuriyet; ilan edildiği günden bu yana sanayiden endüstriye, teknolojiden turizme, eğitimden bilime, demokrasiden hukuk devletine, fikir hürriyetinden kadın haklarına kadar toplumsal hayatımızdaki pek çok yeniliğin temeli ve yol göstericisi oldu.

Bizlere bu değerli mirası bırakan Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli mücadelemizin tüm kahramanlarını bu özel günde bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

Martı Hotels & Marinas Ailesi olarak, faaliyet gösterdiğimiz her alanda Cumhuriyet’i ve Atatürk vizyonunu kendimize rehber aldık. Yolumuz her daim Cumhuriyet’in yolu oldu. Ne mutlu bize ki, ilk günkü heyecan ve coşku ile bugün, bu büyük mirasın 100. yılını kutluyoruz. Yeni yüzyılda da yine Cumhuriyetimizin yolunda ve Atatürk’ün izinde ilerleyip, ülkemizin dünya turizminde hakkettiği yeri alması için çalışacağız. Yarım asrı aşkın süredir gelişimine öncülük ettiğimiz sektörümüzün daha iyi yerlere ulaşması adına ülkemizin olağanüstü güzelliklerini, kültürel ve tarihi zenginliklerini, eşsiz doğasını ve unutulmaz misafirperverliğini dünya ile buluşturmaya, dünyayı da ülkemiz insanı ile tanıştırmaya devam edeceğiz.

Bugün de bu çok özel günün anısına gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerle yerli yabancı tüm misafirlerimize Cumhuriyetimizin değerini ve hayatımıza kattıklarını tekrardan hatırlatmak istedik.  Cumhuriyetimizin 100 yılı kutlu olsun. Birlikte nice 100 yıllara.”

Kaynak: HORECA Trend ve Martı Hotels & Marinas 

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otel

Tatilcilerin %80’i Rezervasyonlarını Online Platformlardan Yapıyor

2024 tatil sezonu yaklaşırken otel seçemeyen tatilciler, çözümü sosyal medya platformlarında buluyor. Bir çok insan, artık sosyal medya platformlarından otellerin içindeki yaşamı ve olanları videolar aracılığıyla izleyerek tercih yaparken, bu alanda hizmet veren platform tüketicilerin artık otellerin fotoğraflarından ve internet sitelerinden daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu aktarıyor.

Yayınlandı

on

Yazar:

2024 tatil sezonu yaklaşırken otel seçemeyen tatilciler, çözümü sosyal medya platformlarında buluyor. Bir çok insan, artık sosyal medya platformlarından otellerin içindeki yaşamı ve olanları videolar aracılığıyla izleyerek tercih yaparken, bu alanda hizmet veren platform tüketicilerin artık otellerin fotoğraflarından ve internet sitelerinden daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu aktarıyor.

Pandeminin ardından turizm sektörü toparlanma turlarını sürdürse de, değişen seyahat alışkanlıkları kaldığı yerden devam ediyor. Birçok insan, tatil planlama, rezervasyon yapma ve yönetme gibi aşamaları online platformlardan gerçekleştiriyor. Bu gelişmeler, 599 milyar dolarlık online seyahat pazarının da büyümesini tetikliyor. Öyle ki dünya çapındaki tatilcilerin %80’i artık seyahat rezervasyonlarını tamamen çevrimiçi yaptığını aktarıyor. %75’i ise belirli bir destinasyona yapacakları seyahatlere sosyal medya paylaşımlarının ilham verdiğini, bunların %23’ünü konaklama tesislerini seçerken değerlendirdiklerini söylüyor.

Tüketicilerin artık otellerin fotoğraflarından ve internet sitelerinden daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu aktaran Tatilciden.com Kurucusu Onur Öztürk ise Türkiye’nin dört bir yanındaki otellerin sunum videoları ile tatilcilerin seçimine katkıda bulunduklarını açıkladı.

“Seçim Kriterlerinin Başında Fiyat Geliyor”

Tatilcilerin dijitalleşmeyle birlikte değişen alışkanlıklarına ışık tutan Onur Öztürk, “Tatilciler, konaklayacakları otelleri seçerken birçok farklı unsuru değerlendiriyor. Bunların başında da fiyat geliyor. Ancak, fiyat ve internet ortamındaki fotoğraflar yanlış bir seçime yol açabiliyor. Çünkü bir otelin niteliğini belirleyen parametreler bunlar değil. Bu yüzden, biz de kendimizi seyahat edeceklerin yerine koyuyoruz. Adeta bir influencer gibi davranarak, YouTube kanalımızda videolar aracılığı ile otellerin sunduğu resim ve bilgilere ek olarak bizde otelleri ziyaret ediyor ve öne çıkan özelliklerini tatilcilere sunuyoruz. Böylece, hangi otelin kime uygun olup olmadığı konusunda şeffaf bir çerçeve yaratıyoruz.

Türkiye’den ve yurt dışından pek çok oteli tematik olarak da sunduğumuz internet sitemizden, yurtiçi otellerin yanı sıra Maldivler, Maruithus gibi özel destinasyonları da rezervasyonları da yapılabiliyor. Uzman seyahat danışmanlarımızla tatilcilere destek olurken, İstabul’da tamamı alışveriş merkezlerinde bulunan 5 Mağazamız ile tatilcilere yüz yüze rezervasyon yapma imkanı da sunuyoruz.

“Bir Yılda 13 Bin Aboneye Ulaştık”

“Kötü otel yoktur, yanlış tercihler vardır” mottosu ile ilerlediklerini aktaran Tatilciden.com Kurucu Ortağı Onur Öztürk, “Acemi tatilcilere sosyal medya kanalımızla otellerin birbirleri arasındaki farkları da göstererek beklentilerini nasıl ayarlamaları gerektiğine dair yol haritası çiziyoruz. 13 yıl seyahat acentesi olarak hizmet vererek oteller konusunda ciddi bir birikime ulaştık. Bunun sadece ofisimize gelenlerle sınırlı kalmasını istemedik. Bir yıl önce ilk videomuzu yayımladık. Kısa sürede Youtube’da yaklaşık 13 bin aboneye ulaştık.Günümüz trendlerine uymak istiyoruz. Şu an halihazırda 40 otel inceleme videomuz bulunuyor. Bu sayıyı 2024 yaz sezonunun yoğunluğuyla birlikte yıl sonuna kadar 100’e çıkarmayı planlıyoruz” diyerek bu yaz için turizm sektörüne yönelik öngörülerini şu şekilde paylaştı:

“Enflasyon etkisi ile tatilciler, erken rezervasyon fırsatlarına her zamankinden daha çok talep gösterdi. 2024 yazı için otel konaklaması taleplerinde artış olacağını izliyoruz. Bu doğrultuda en çok çocuklu ailelerden talep alıyoruz. Özellikle de her şey dahil konaklama seçeneğine daha sıcak bakıyorlar. Balayındaki çiftler ve çocuksuz aileler ise butik tesislere ve alternatif konaklama şekillerine daha çok eğilim gösteriyor.”

 

Kaynak: HORECA TREND ve B2Press

Devamını Oku

Otel

Hilton İstanbul Bomonti’den Babalar Günü’ne Özel Sürprizler

Bu yıl 16 Haziran Pazar günü kutlanacak Babalar Günü için birçok sürpriz hazırlayan Hilton İstanbul Bomonti, eforea Spa Babalar Günü paketinin yanında, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanını Hilton İstanbul Bomonti’de yaşama fırsatı sunuyor.

Yayınlandı

on

Her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan Babalar Günü’nde herkes, babasına duyduğu sevgi ve minnettarlığı ifade ederek yaşamlarına kattıkları değer için teşekkürlerini dile getiriyor. Bu yıl 16 Haziran Pazar günü kutlanacak  bu önemli gün için birçok sürpriz hazırlayan Hilton İstanbul Bomonti, eforea Spa Babalar Günü paketinin yanında, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanını Hilton İstanbul Bomonti’de yaşama fırsatı sunuyor.

Babalar çocukları tarafından yılın her günü sevilip değer görse de, Babalar Günü’nde tatlı bir söz ya da küçük bir hediye onları mutlu etmeye yetiyor. Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center, babalarının ne kadar özel olduğunu onlara göstermek için hediye arayışında olan veya sadece kendini mutlu etmek ve şımartmak isteyen babaların yakından ilgileneceği bir kampanya sunuyor.

Hilton İstanbul Bomonti’de 14-30 Haziran tarihleri arasında geçerli olan eforea Spa Babalar Günü paketinin içeriğinde geleneksel Türk hamamında kese-köpük ve alternatif olarak sunulan masaj seçenekleri arasından 50 dakika süreli herhangi bir masajın yanında; bira ve hamburger ikramıyla Avrupa Şampiyonası heyecanını Hilton İstanbul Bomonti’de yaşama keyfi yer alıyor.

Babalar Günün’de Yenilenip Tazelenecekler

Büyük konferanslar ve etkinlikler için benzersiz etkinlik alanları, aynı anda binlerce konuğu ağırlama kapasitesi, yerel ve dünya mutfaklarını içeren yenilikçi yiyecek ve içecek seçeneklerinin yanı sıra Hilton’un Türkiye’deki otelleri arasında alanının ilk örneği olan eforea Spa ile Hilton İstanbul Bomonti, konukları için her zevk ve koşula hitap eden hizmetler sunuyor.

Haziran ayının sonuna kadar tüm babaları eforea Spa’ya davet eden Hilton İstanbul Bomonti, 3.300 metrekarelik alanıyla Avrupa’nın en büyük eforea Spa’sında volkanik taş masajı, kişiselleştirilmiş İsveç masajı, kas gevşetici spor masajı ve signatür ayak ve bacak dirilişi masajlarıyla misafirlerini ruhu ve bedeni tazelemenin anahtarıyla buluşturuyor.

UEFA Euro 2024 Heyecanı Hilton İstanbul Bomonti’de Yaşanacak

14 Haziran – 14 Temmuz tarihleri arasında UEFA EURO 2024 heyecanını Hilton İstanbul Bomonti konforunda yaşamak isteyenler için özel olarak hazırlanan maç izleme alanında tüm restoran servisleri sunulurken maçlara özel bira ve atıştırmalık tabağı misafirlere özel fiyattan sunulacak. Birbirinden leziz atıştırmalık çeşitlerinden oluşan özel bir maç menüsü hazırlayan Hilton İstanbul Bomonti’nin usta şefleri, futbol severlerin maç heyecanına eşlik eden bir lezzet şöleni yaşatacak.  

Günlük Hayatın Temposuna Açık Havuz Molası

Konuklarına eşsiz bir konaklama deneyimi sunan ve Bomonti bölgesine değer katan Hilton İstanbul Bomonti, günlük hayatın temposuna keyifli bir mola vermek isteyenleri Haziran ayından itibaren açık havuzunda eğlenmeye davet ediyor. Şehrin merkezinde tatil konforu sunan otel, doyurucu atıştırmalıkların ve özel kokteyllerin yer aldığı menüsüyle de damaklarda leziz bir tat bırakıyor. Taptaze meyvelerle hazırlanan tropikal kokteyller ve buz gibi limonata çeşitleriyle ferahlarken, havuz keyfini Avrupa’nın ödüllü en büyük eforea Spa’sında kapalı havuz, sauna, buhar odası veya Türk Hamamı kullanımı hediyesiyle taçlandırabilirsiniz.

Kaynak: HORECA Trend ve Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center

Devamını Oku

Otel

Liberty Hospitality Group’un 4 Oteli Dünyanın En İyi Otelleri Listesinde

Liberty Hospitality Group otellerinden Liberty Lykia, Liberty Lykia Adults Only, Sundia Exclusive By Liberty Fethiye, Sundia By Liberty Ölüdeniz; Tripadvisor Travellers Choice Awards 2024’ten 4 ödüle layık görüldü. Liberty Lykia; her sene tüm yıl boyunca toplanan yorum ve puanlara göre dünyanın dört bir yanındaki gezginlerin en beğendiği destinasyonların, otellerin, restoranların ödüllendirildiği Tripadvisor Travellers Choice Awards 2024’ün en değerli ödüllerinden Best of the Best’in sahibi oldu.  

Yayınlandı

on

Herkes için bir otel anlayışıyla yerli ve yabancı misafirlerini ağırlayan Liberty Hotels & Resorts ödüllerine yenilerini ekledi. Dünyanın dört bir yanındaki Tripadvisor gezginlerinin gerçek değerlendirmeleriyle belirlenen ödüllerde Liberty Lykia, Travelers’ Choice Awards Best of the Best 2024 ödülünü kazanırken, Tripadvisor’da dünyanın en iyi otelleri arasında ilk yüzde 1’e girmeyi başardı. Tripadvisor gezginlerinden tam not alan Liberty Lykia Adults Only, Sundia Exclusive By Liberty Fethiye ve Sundia By Liberty Ölüdeniz ise Tripadvisor Travellers Choice Awards 2024 ödüllerine layık görüldü.

Kaynak: HORECA Trend ve

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.