Rest & More By Dedeman Mersin Erdemli İçin İmzalar Atıldı | HORECA TREND
Takip edin!

Otel

Rest & More By Dedeman Mersin Erdemli İçin İmzalar Atıldı

Dedeman Hotels & Resorts International, 2023 yılı sonuna kadar anlaşma sürecindekiler de dahil olmak üzere otel sayısını 50’nin üzerine çıkarma hedefine doğru hızla ilerliyor. Rest & More by Dedeman Mersin Erdemli için de imzalar atıldı, Eylül’de kapılarını açacak.

Yayınlandı

on

Dedeman Hotels & Resorts International, 2023 yılı sonuna kadar anlaşma sürecindekiler de dahil olmak üzere otel sayısını 50’nin üzerine çıkarma hedefine doğru hızla ilerliyor. Marka, DEKMAK Turizm ve Tiamat Otelcilik Turizm arasında Rest & More by Dedeman Mersin Erdemli için imzalanan franchise sözleşmesi ile Mersin’de ikinci otel projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Dedeman markasını Mersin’e taşıyacak ilk imza Ocak ayında, Dedeman Mersin Yenişehir için atılmıştı.

Sahile yürüyerek 10 dakika uzaklıkta konumlanan otel, tatil odaklı yerli ve yabancı gezginlerin yanı sıra bölgeyi iş amaçlı ziyaret eden konukları da ağırlayacak. Mersin’i Dedeman kalitesi ve hizmet anlayışıyla ilk kez buluşturacak Rest & More by Dedeman Mersin Erdemli, Eylül 2023’te kapılarını açacak.

Yeni Otel “Rest & More by Dedeman” Markasıyla Hizmet Verecek

Otel, Dedeman Hotels & Resorts International’ın yeni markalarından; oda ve kahvaltı hizmetinin yanı sıra restoran, spa, toplantı odası veya balo salonu seçeneklerinden en az birine sahip olan ve merkezi lokasyonlarda yer alan otelleri olarak tasarlanan “Rest & More by Dedeman” imzasını taşıyacak. Rest & More by Dedeman Mersin Erdemli, Dedeman’ın hem tatil hem şehir otelciliği deneyimini yansıtacak.

Mimaride Retro Yaklaşım

Retro tarzı iç mimarisi ve yıkılan tarihi yapıların tuğlaları kullanılarak tasarlanan bina yüzey kaplaması ile dikkat çeken Rest & More by Dedeman Mersin Erdemli; 11 bahçe kullanımlı, 5 aile olmak üzere toplam 61 odası, 190 m²’lik restoranı, 55 m²’lik teras alanı, 155 m²’lik toplantı salonu ve 510 m²’lik kiralanabilir alanı ile hizmet verecek.

“Erdemli, Taşıdığı Potansiyelle Gelişmeye Açık Bir Bölge”

Erdemli’nin sınırları içindeki tarihi ve turistik yerleri, plajları ve özellikle sahip olduğu büyük narenciye üretimi ile turizm ve ticaret açısından taşıdığı potansiyele dikkat çeken Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman “Mersin’e yapılan yeni yatırımlar tüm bölgenin gelişimine hız katıp potansiyeli artırırken bizler de şehirde ikinci otel projemizi hayata geçiriyor olmaktan son derece mutluyuz. Hijyen, güvenlik, tutarlı hizmet ile çevreye duyarlı işletme yaklaşımıyla kaliteli bir konaklama deneyimi sunarken seçili hizmetlerle bu deneyimi zenginleştiren Rest & More by Dedeman markalı otelimizin ülkemize ve Türk turizmine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Otelimiz, Bölgenin ihtiyacını En Mükemmel Şekilde Karşılayacak”

Tiamat Otelcilik ve Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Salih Gürbüz de Mersin’in gerek ülkemizin sosyopolitik durumu gerekse ulusal ve uluslararası yatırım stratejileri açısından çok önemli bir rol üstlendiğini belirterek, “Şehrimizde yeni açılacak ve ülkemizin en büyük havalimanlarından biri olacak olan Uluslararası Çukurova Havalimanı ile bölgemizin vizyonel çehresinin tamamen değişeceğini öngörüyoruz. Taşucu’nda yer alan Akkuyu Nükleer Santral ile birlikte uluslararası yatırımların da ilgi odağı haline gelen Mersin’in, Erdemli ilçesinde çok amaçlı olarak kullanıma açacağımız, tüm yıl boyunca hem tatil hem iş amaçlı konaklamalara ev sahipliği yapacak olan Rest & More by Dedeman Mersin Erdemli, aynı zamanda bu ilçe ve çevresindeki ihtiyacı en mükemmel şekilde karşılayacak bir işletme olacaktır. Yerli ve milli anlayışımız doğrultusunda gelişmekte olan vizyonumuza ciddi anlamda değer katacağına sonsuz inancımız olan Dedeman markası ile iş birliği yapmaktan dolayı oldukça mutlu ve gururluyuz” şeklinde konuştu.

Kaynak: HORECA Trend ve Dedeman

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otel

Tatilcilerin %80’i Rezervasyonlarını Online Platformlardan Yapıyor

2024 tatil sezonu yaklaşırken otel seçemeyen tatilciler, çözümü sosyal medya platformlarında buluyor. Bir çok insan, artık sosyal medya platformlarından otellerin içindeki yaşamı ve olanları videolar aracılığıyla izleyerek tercih yaparken, bu alanda hizmet veren platform tüketicilerin artık otellerin fotoğraflarından ve internet sitelerinden daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu aktarıyor.

Yayınlandı

on

Yazar:

2024 tatil sezonu yaklaşırken otel seçemeyen tatilciler, çözümü sosyal medya platformlarında buluyor. Bir çok insan, artık sosyal medya platformlarından otellerin içindeki yaşamı ve olanları videolar aracılığıyla izleyerek tercih yaparken, bu alanda hizmet veren platform tüketicilerin artık otellerin fotoğraflarından ve internet sitelerinden daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu aktarıyor.

Pandeminin ardından turizm sektörü toparlanma turlarını sürdürse de, değişen seyahat alışkanlıkları kaldığı yerden devam ediyor. Birçok insan, tatil planlama, rezervasyon yapma ve yönetme gibi aşamaları online platformlardan gerçekleştiriyor. Bu gelişmeler, 599 milyar dolarlık online seyahat pazarının da büyümesini tetikliyor. Öyle ki dünya çapındaki tatilcilerin %80’i artık seyahat rezervasyonlarını tamamen çevrimiçi yaptığını aktarıyor. %75’i ise belirli bir destinasyona yapacakları seyahatlere sosyal medya paylaşımlarının ilham verdiğini, bunların %23’ünü konaklama tesislerini seçerken değerlendirdiklerini söylüyor.

Tüketicilerin artık otellerin fotoğraflarından ve internet sitelerinden daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu aktaran Tatilciden.com Kurucusu Onur Öztürk ise Türkiye’nin dört bir yanındaki otellerin sunum videoları ile tatilcilerin seçimine katkıda bulunduklarını açıkladı.

“Seçim Kriterlerinin Başında Fiyat Geliyor”

Tatilcilerin dijitalleşmeyle birlikte değişen alışkanlıklarına ışık tutan Onur Öztürk, “Tatilciler, konaklayacakları otelleri seçerken birçok farklı unsuru değerlendiriyor. Bunların başında da fiyat geliyor. Ancak, fiyat ve internet ortamındaki fotoğraflar yanlış bir seçime yol açabiliyor. Çünkü bir otelin niteliğini belirleyen parametreler bunlar değil. Bu yüzden, biz de kendimizi seyahat edeceklerin yerine koyuyoruz. Adeta bir influencer gibi davranarak, YouTube kanalımızda videolar aracılığı ile otellerin sunduğu resim ve bilgilere ek olarak bizde otelleri ziyaret ediyor ve öne çıkan özelliklerini tatilcilere sunuyoruz. Böylece, hangi otelin kime uygun olup olmadığı konusunda şeffaf bir çerçeve yaratıyoruz.

Türkiye’den ve yurt dışından pek çok oteli tematik olarak da sunduğumuz internet sitemizden, yurtiçi otellerin yanı sıra Maldivler, Maruithus gibi özel destinasyonları da rezervasyonları da yapılabiliyor. Uzman seyahat danışmanlarımızla tatilcilere destek olurken, İstabul’da tamamı alışveriş merkezlerinde bulunan 5 Mağazamız ile tatilcilere yüz yüze rezervasyon yapma imkanı da sunuyoruz.

“Bir Yılda 13 Bin Aboneye Ulaştık”

“Kötü otel yoktur, yanlış tercihler vardır” mottosu ile ilerlediklerini aktaran Tatilciden.com Kurucu Ortağı Onur Öztürk, “Acemi tatilcilere sosyal medya kanalımızla otellerin birbirleri arasındaki farkları da göstererek beklentilerini nasıl ayarlamaları gerektiğine dair yol haritası çiziyoruz. 13 yıl seyahat acentesi olarak hizmet vererek oteller konusunda ciddi bir birikime ulaştık. Bunun sadece ofisimize gelenlerle sınırlı kalmasını istemedik. Bir yıl önce ilk videomuzu yayımladık. Kısa sürede Youtube’da yaklaşık 13 bin aboneye ulaştık.Günümüz trendlerine uymak istiyoruz. Şu an halihazırda 40 otel inceleme videomuz bulunuyor. Bu sayıyı 2024 yaz sezonunun yoğunluğuyla birlikte yıl sonuna kadar 100’e çıkarmayı planlıyoruz” diyerek bu yaz için turizm sektörüne yönelik öngörülerini şu şekilde paylaştı:

“Enflasyon etkisi ile tatilciler, erken rezervasyon fırsatlarına her zamankinden daha çok talep gösterdi. 2024 yazı için otel konaklaması taleplerinde artış olacağını izliyoruz. Bu doğrultuda en çok çocuklu ailelerden talep alıyoruz. Özellikle de her şey dahil konaklama seçeneğine daha sıcak bakıyorlar. Balayındaki çiftler ve çocuksuz aileler ise butik tesislere ve alternatif konaklama şekillerine daha çok eğilim gösteriyor.”

 

Kaynak: HORECA TREND ve B2Press

Devamını Oku

Otel

Hilton İstanbul Bomonti’den Babalar Günü’ne Özel Sürprizler

Bu yıl 16 Haziran Pazar günü kutlanacak Babalar Günü için birçok sürpriz hazırlayan Hilton İstanbul Bomonti, eforea Spa Babalar Günü paketinin yanında, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanını Hilton İstanbul Bomonti’de yaşama fırsatı sunuyor.

Yayınlandı

on

Her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan Babalar Günü’nde herkes, babasına duyduğu sevgi ve minnettarlığı ifade ederek yaşamlarına kattıkları değer için teşekkürlerini dile getiriyor. Bu yıl 16 Haziran Pazar günü kutlanacak  bu önemli gün için birçok sürpriz hazırlayan Hilton İstanbul Bomonti, eforea Spa Babalar Günü paketinin yanında, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanını Hilton İstanbul Bomonti’de yaşama fırsatı sunuyor.

Babalar çocukları tarafından yılın her günü sevilip değer görse de, Babalar Günü’nde tatlı bir söz ya da küçük bir hediye onları mutlu etmeye yetiyor. Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center, babalarının ne kadar özel olduğunu onlara göstermek için hediye arayışında olan veya sadece kendini mutlu etmek ve şımartmak isteyen babaların yakından ilgileneceği bir kampanya sunuyor.

Hilton İstanbul Bomonti’de 14-30 Haziran tarihleri arasında geçerli olan eforea Spa Babalar Günü paketinin içeriğinde geleneksel Türk hamamında kese-köpük ve alternatif olarak sunulan masaj seçenekleri arasından 50 dakika süreli herhangi bir masajın yanında; bira ve hamburger ikramıyla Avrupa Şampiyonası heyecanını Hilton İstanbul Bomonti’de yaşama keyfi yer alıyor.

Babalar Günün’de Yenilenip Tazelenecekler

Büyük konferanslar ve etkinlikler için benzersiz etkinlik alanları, aynı anda binlerce konuğu ağırlama kapasitesi, yerel ve dünya mutfaklarını içeren yenilikçi yiyecek ve içecek seçeneklerinin yanı sıra Hilton’un Türkiye’deki otelleri arasında alanının ilk örneği olan eforea Spa ile Hilton İstanbul Bomonti, konukları için her zevk ve koşula hitap eden hizmetler sunuyor.

Haziran ayının sonuna kadar tüm babaları eforea Spa’ya davet eden Hilton İstanbul Bomonti, 3.300 metrekarelik alanıyla Avrupa’nın en büyük eforea Spa’sında volkanik taş masajı, kişiselleştirilmiş İsveç masajı, kas gevşetici spor masajı ve signatür ayak ve bacak dirilişi masajlarıyla misafirlerini ruhu ve bedeni tazelemenin anahtarıyla buluşturuyor.

UEFA Euro 2024 Heyecanı Hilton İstanbul Bomonti’de Yaşanacak

14 Haziran – 14 Temmuz tarihleri arasında UEFA EURO 2024 heyecanını Hilton İstanbul Bomonti konforunda yaşamak isteyenler için özel olarak hazırlanan maç izleme alanında tüm restoran servisleri sunulurken maçlara özel bira ve atıştırmalık tabağı misafirlere özel fiyattan sunulacak. Birbirinden leziz atıştırmalık çeşitlerinden oluşan özel bir maç menüsü hazırlayan Hilton İstanbul Bomonti’nin usta şefleri, futbol severlerin maç heyecanına eşlik eden bir lezzet şöleni yaşatacak.  

Günlük Hayatın Temposuna Açık Havuz Molası

Konuklarına eşsiz bir konaklama deneyimi sunan ve Bomonti bölgesine değer katan Hilton İstanbul Bomonti, günlük hayatın temposuna keyifli bir mola vermek isteyenleri Haziran ayından itibaren açık havuzunda eğlenmeye davet ediyor. Şehrin merkezinde tatil konforu sunan otel, doyurucu atıştırmalıkların ve özel kokteyllerin yer aldığı menüsüyle de damaklarda leziz bir tat bırakıyor. Taptaze meyvelerle hazırlanan tropikal kokteyller ve buz gibi limonata çeşitleriyle ferahlarken, havuz keyfini Avrupa’nın ödüllü en büyük eforea Spa’sında kapalı havuz, sauna, buhar odası veya Türk Hamamı kullanımı hediyesiyle taçlandırabilirsiniz.

Kaynak: HORECA Trend ve Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center

Devamını Oku

Otel

Liberty Hospitality Group’un 4 Oteli Dünyanın En İyi Otelleri Listesinde

Liberty Hospitality Group otellerinden Liberty Lykia, Liberty Lykia Adults Only, Sundia Exclusive By Liberty Fethiye, Sundia By Liberty Ölüdeniz; Tripadvisor Travellers Choice Awards 2024’ten 4 ödüle layık görüldü. Liberty Lykia; her sene tüm yıl boyunca toplanan yorum ve puanlara göre dünyanın dört bir yanındaki gezginlerin en beğendiği destinasyonların, otellerin, restoranların ödüllendirildiği Tripadvisor Travellers Choice Awards 2024’ün en değerli ödüllerinden Best of the Best’in sahibi oldu.  

Yayınlandı

on

Herkes için bir otel anlayışıyla yerli ve yabancı misafirlerini ağırlayan Liberty Hotels & Resorts ödüllerine yenilerini ekledi. Dünyanın dört bir yanındaki Tripadvisor gezginlerinin gerçek değerlendirmeleriyle belirlenen ödüllerde Liberty Lykia, Travelers’ Choice Awards Best of the Best 2024 ödülünü kazanırken, Tripadvisor’da dünyanın en iyi otelleri arasında ilk yüzde 1’e girmeyi başardı. Tripadvisor gezginlerinden tam not alan Liberty Lykia Adults Only, Sundia Exclusive By Liberty Fethiye ve Sundia By Liberty Ölüdeniz ise Tripadvisor Travellers Choice Awards 2024 ödüllerine layık görüldü.

Kaynak: HORECA Trend ve

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.