Karaca iF Design Award 2023’ten Üç Ödülle Döndü | HORECA Trend
Takip edin!

Servis Takımları

Karaca iF Design Award 2023’ten Üç Ödülle Döndü

İnovatif ürünlerin ve modern tasarımların öncü markası Karaca; Berlin’deki Friedrichstadt-Palast’ta 15 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenen iF DESIGN AWARD ÖDÜL GECESİ’nde Streamline kahvaltı takımlarından Salsa, Blow ve Block ile 3 ödüle layık görüldü.

Yayınlandı

on

Uluslararası tasarımın efsane isimleri ve ödül sahipleri iF DESIGN AWARD 2023’ün 15 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen görkemli ödül töreninde Berlin’de bir araya geldi. Berlin’deki ihtişamlı Friedrichstadt-Palast, dünyanın en iyi tasarım başarılarını onurlandırmak ve kutlamak için ev sahipliği yaptı. Dünyanın en büyük tiyatro sahnelerinden birinde, en seçkin ürün ve projeler, iF DESIGN AWARD 2023 ödülleri ile onurlandırıldı.

Karaca, Streamline Kahvaltı Takımlarından Salsa, Blow ve Block ile Ödüle Layık Görüldü

Suda oluşan organik baloncuk formlarından esinlenerek tasarlanan Blow Kahvaltı takımı alışılagelmişin dışında bir tasarımla Karacaseverlerle buluşuyor. Blow Kahvaltı takımı, sadelikten ve doğallıktan vazgeçemeyenlerin tercihi olacak.

Salsa kahvaltı takımı ise tabakların bölümlemeli yapısıyla farklı ihtiyaçlara ışık tutuyor. Estetiğe ve fonksiyonelliğe önem verenlerin tercihi Salsa Kahvaltı takımı minimal yapısıyla dikkat çekiyor.

Kara ve diktdörtgenlerden oluşan parçaların bir araya gelmesiyle tasarlanan Block Kahvaltı takımı modern ve yalın çizgileriyle dikkat çekiyor.

Karaca Haziran ayında ise İstanbul’da gerçekleşecek tasarım alanında en prestijli uluslararası ödüllerden biri olan iF DESIGN STUDENT öğrenci ödülünün 2023 sponsoru oldu.

Tasarladığı her üründe ve her projede yaratıcılığını ve hayal gücünü sahip olduğu profesyonel tecrübelerle birleştirerek sektörde fark yaratmayı hedefleyen Karaca; bir ilke imza atarak Almanya merkezli, iF DESIGN STUDENT AWARD ödülüne sponsor olan ilk Türk markası oldu. iF DESIGN STUDENT AWARD 2023 Haziran ayında İstanbul’da gerçekleşecek.

Kaynak: HORECA Trend ve Karaca

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HORECA Tedarik

İstanbul Porselen, Emsan’la Yeniden Sofralarda!

Klasik çay takımları, zarif meyvelikleri ve şık yemek takımlarıyla, bir dönemin efsanevi porselen markası olan; 1960’dan bu yana İstanbul’un benzersiz güzelliğini mutfaklara taşıyan İstanbul Porselen, Emsan’la yeniden hayat buluyor.

Yayınlandı

on

Bir dönem şık ve zarif sofraların vazgeçilmez markası olan İstanbul Porselen, yenilenen neoklasik çizgisiyle, yeniden sofralara efsanevi bir hava getirmeye hazırlanıyor. Emsan satın almasıyla yeni sezon için birbirinden şık ve renkli yemek takımları hazırlayan İstanbul Porselen, geçmişten gelen mutfak alışkanlıklarıyla günümüz zevklerini birleştirerek nesiller arası bir köprü kuruyor.

Yeniden hayat bulan İstanbul Porselen Koleksiyonun’da her parça, şehrin yıllara meydan okuyan tarihini yansıtırken, İstanbul’un benzersiz ruhunu ve şık sofra kültürünü evlere taşıyor. Koleksiyondaki parçalara sanat eseri gibi büyük bir ustalıkla işlenen Galata’nın estetiği, İstanbul Boğazı’nın görkemi ve Beyoğlu’nun renkleri, şehrin tarihi izlerini yeniden yaşatıyor.

Yeni koleksiyon, İstanbul’un iki kıtayı saran büyüsünü sofralara taşırken, aynı zamanda yeşilin ve mavinin harmonisi, İstanbul’un doğasındaki zenginliğini simgeliyor. Bu renklerden ilhamla hazırlanan yemek takımları, bir yandan da baharın coşkulu havasını yansıtıyor.

Baharın renkleriyle ve İstanbul’un tarihi motifleriyle dans eden yeni İstanbul Porselen Koleksiyonu, sofralara benzersiz nostaljik bir şıklık katıyor. İstanbul Porselen’le her davet özel bir buluşmaya, her buluşma unutulmaz bir hatıraya dönüşüyor.

Kaynak: HORECA Trend ve İstanbul Porselen Koleksiyonu

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Bonna’dan Çizilmeye Karşı Üst Düzey Dirençli Bir Koleksiyon: Graphite

Premium porselen markası Bonna yeme içme deneyimini bir üst seviyeye taşımaya devam ediyor. Bonna Ar-Ge ekibinin mat sır kaplama ve son teknoloji sır tekniğiyle geliştirdiği yeni koleksiyonu Graphite, antrasit şıklığını çizilmeye karşı üst düzey direnç ile buluşturuyor.  Aynı zamanda seçili formlarda kenar çıtlama garantisi vaat eden koleksiyon, farklı boyutlarda ve minimal estetik formlardaki ürünleriyle sunumlarınızı unutulmaz anlara dönüştürüyor. 

Yayınlandı

on

2014 yılından bugüne Türkiye’nin ilk ve tek HoReCa markası olarak faaliyetlerini sürdüren Bonna, adını antrasit renginden alan yeni koleksiyonu Graphite ile yemek içme deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. Antrasit şıklığını çizilmeye karşı üst düzey dirençli hale getiren marka, sunumlarınıza zamansız bir güzellik katıyor.

Bonna Ar-Ge ekibinin mat sır kaplama ve son teknoloji sır tekniğiyle oluşturduğu yeni koleksiyonu Graphite, farklı boyutlarda ve estetik formlardaki geniş ürün yelpazesiyle yemek sunumlarınızı unutulmaz anlara dönüştürüyor. Minimalist estetiği benimseyerek özenle tasarlanan koleksiyon sadece bir tarzın değil, aynı zamanda her sunumu daha da değerli kılıyor.

 Bonna’nın yenilikçi ve cesur tasarım ekibinin yaratıcı yorumlarıyla ortaya çıkan Graphite, tasarımın etkisini başarıyla kullanan şeflerin sunumlarında görselliği ön plana çıkarmak için bekliyor.

Bonna Hakkında

1983’te küçük bir seramik atölyesi olarak İstanbul’da faaliyetlerine başlayan Kar Porselen’in hayata geçirdiği HoReCa markası Bonna, 2014 yılından bu yana otel, restoran ve catering sektörüne yenilikçi çözümler sunuyor. Yerli ve yabancı tasarımcıların imzasını taşıyan ürün koleksiyonlarını kullanıcılara sunan marka, geniş bir ürün gamına sahip. Bonna, bugün 6 kıtada 100 ülkeye ürün ihracatı yaparken, otel, restoran ve kafelerde yeme-içme deneyimini mükemmelleştirmek amacıyla, farklı ihtiyaçlara uygun kişiselleştirilmiş ürün ve çözümler sunarak, kusursuz sofralar yaratıyor. Bonna kullanıcılarına “her defasında en mükemmel sunum” vaat ediyor. Bonna, Kocaeli Çayırova ve Bilecik Pazaryeri bölgelerinde bulunan 2 tesisiyle yıllık toplam 40 milyon parça üzerinde üretim gerçekleştiriyor. Bugüne kadar pek çok ulusal ve uluslararası fuara katılan Bonna, birbirinden özgün koleksiyonları ile AI DESIGN AWARD, IDA DESIGN AWARDS, GERMAN DESIGN AWARD, DNA PARIS AWARD ve DESIGN TURKEY gibi prestijli yarışmalar tarafından ödüle layık görülmüştür.

Kaynak: HORECA Trend ve Bonna

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Bonna Bocuse d’Or Avrupa Finali’nin Kazanan Takımı Danimarka!

Premium porselen markası Bonna’nın platin sponsoru olduğu Bocuse d’Or Avrupa Finali’nin kazananları belli oldu. Gastronominin olimpiyatı olarak görülen yarışmanın 19-20 Mart 2024 tarihleri arasında Norveç’in Trondheim şehrinde yapılan seçmelerinde birinci olan takım Danimarka olurken, ikinciliği İsveç ve üçüncülüğü ise Norveç aldı. Jürinin takdirini alan ve ilk 10’a girmeyi başaran 10 yetenekli şef, Ocak 2025’te Lyon’da düzenlenecek olan Bocuse d’Or Dünya finalinde yarışacak.

Yayınlandı

on

Dünyanın en prestijli şef yarışması olarak kabul edilen Bocuse d’Or’un Avrupa seçmeleri, 19-20 Mart 2024 tarihleri arasında Norveç’in Trondheim şehrinde yapıldı. Premium Porselen markası Bonna’nın platin sponsorluğunda gerçekleşen yarışmada, ülkemizi Bonna ve Metro Türkiye’nin destekleri ile Şef Emre İnanır ve ekibi temsil etti. 20 Avrupa ülkesinden şefin mücadele verdiği yarışmada jürinin takdirini alan 10 yetenekli şef, Ocak 2025’te Lyon’da düzenlenecek olan Bocuse d’Or dünya finalinde yarışmaya hak kazandı.

Zamana Karşı Lezzet Yarışının Galibi Danimarka

Bocuse d’Or Avrupa Seçmeleri 2024’e Türkiye’nin yanı sıra; İzlanda, Polonya, Fransa, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, Danimarka, İtalya, Almanya, Norveç, Belçika, Birleşik Krallık, İsveç, Slovakya, Litvanya, Finlanda, İsviçre ve Macaristan katıldı. Katılan tüm ülkelerin akademi başkanı olan şeflerin, uluslararası yarışma komitesinden oluşan şeflerle birlikte jüri olarak yer aldığı Bocuse d‘Or Avrupa finallerinde, birbirinden yetenekli şefler 5 saat 30 dakikalık sürede zamana karşı yarıştı. Bu senenin iki ana temasından biri Norveç skrei balığı, Norveç deniz tarağı ve kurutulmuş stockfish’ti. Bir diğer tema ise geyik incik, dil ve biftekten oluşuyordu. Yarışan şefler ve komileri, balık temasını 3 garnitür ile servis etti. Bir garnitürü sadece süt ürünleri kullanabildikleri bir sebzeden hazırlayan şefler, ikinci garnitürü kendi ülkelerinin yerel lezzetleri ile hazırladılar ve bu garnitürün hikayesini anlattılar.  Üçüncü garnitürü ise takımlara verilen özel bir tencere içinde kurutulmuş stockfish ile birleştirdikleri nişastalı bir ürün olarak hazırlayan şefler belirlenen iki temadan hazırlanan tabaklar jüri üyeleri tarafından değerlendirildi.

Yarışmada birinciliği elde eden Sebastian Holberg Svendsgaard’ın temsil ettiği Danimarka takımı oldu. İkincilik ödülünün sahibi Gustav Leonhardt’ın temsil ettiği İsveç olurken, üçüncü sırada Norveç’i temsil eden Håvard Werkland yer aldı. Yarışmanın ilk 10’a giren diğer takımları sırasıyla şöyle; Birleşik Krallık, Fransa, Macaristan, İtalya, İzlanda, Slovakya ve Finlandiya.

Sunumlar Bonna’dan

Tüm sunumların Bonna koleksiyonlarıyla yapıldığı yarışmada, Bonna Genel Müdürü Erbil Aşkan kazanan ilk 3 takıma özel tasarım Zeugma tabak hediye etti. İlk günden bugüne sektör profesyonellerini ve onların ihtiyaçlarını desteklerken, Türk mutfağının dünya gastronomi platformunda tanıtılmasına katkı sunmayı hedeflediklerini ifade eden Aşkan, “Bocuse d’Or, birbirinden yetenekli şeflerin yarıştığı ve tanıtıldığı, jürisinde ise en iyi şeflerin yer aldığı önemli bir etkinlik. Gastronomi dünyasının en büyük oyuncuları olan şeflerin yarıştığı bu etkinliğin sektöre katkısı çok büyük. Böylesi prestijli bir yarışmanın bir parçası olmaktan ve gelecek vadeden şeflerimizi desteklemekten mutlu ve gururluyuz. Kazanan şeflerimizi tebrik ediyor, dünya finalinde başarılar diliyoruz” dedi.

Bocuse d’Or’un platin sponsorluğunun yanı sıra Bocuse d’Or Türk takımının da ana sporları arasında olan Bonna, yarışma boyunca sergilediği sürdürülebilir koleksiyonları Cras, Ground ve Prints ile büyük beğeni topladı.

Bonna Hakkında

1983’te küçük bir seramik atölyesi olarak İstanbul’da faaliyetlerine başlayan Kar Porselen’in hayata geçirdiği HoReCa markası Bonna, 2014 yılından bu yana otel, restoran ve catering sektörüne yenilikçi çözümler sunuyor. Yerli ve yabancı tasarımcıların imzasını taşıyan ürün koleksiyonlarını kullanıcılara sunan marka, geniş bir ürün gamına sahip. Bonna, bugün 6 kıtada 100 ülkeye ürün ihracatı yaparken, otel, restoran ve kafelerde yeme-içme deneyimini mükemmelleştirmek amacıyla, farklı ihtiyaçlara uygun kişiselleştirilmiş ürün ve çözümler sunarak, kusursuz sofralar yaratıyor. Bonna kullanıcılarına “her defasında en mükemmel sunum” vaat ediyor. Bonna, Kocaeli Çayırova ve Bilecik Pazaryeri bölgelerinde bulunan 2 tesisiyle yıllık toplam 40 milyon parça üzerinde üretim gerçekleştiriyor. Bugüne kadar pek çok ulusal ve uluslararası fuara katılan Bonna, birbirinden özgün koleksiyonları ile AI DESIGN AWARD, IDA DESIGN AWARDS, GERMAN DESIGN AWARD, DNA PARIS AWARD ve DESIGN TURKEY gibi prestijli yarışmalar tarafından ödüle layık görülmüştür.

Kaynak: HORECA Trend ve Bonna

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.