Tiryaki Agro, Hasata’yı Tüketiciler ile Buluşturuyor | HORECA Trend
Takip edin!

Gıda Üreticileri

Tiryaki Agro, Hasata’yı Tüketiciler ile Buluşturuyor

Türkiye’nin lider, dünyanın ise önde gelen tarım ürünleri tedarik zinciri şirketi Tiryaki Agro, markalaşma yolunda ilk adımını attı. Yarım asrı aşkın süredir sağlıklı, güvenilir ve sürdürülebilir tarım ürünleri sunmak için çalışan Tiryaki Agro, “Hasata” markasıyla “Aslını Korumuş Lezzetleri” sofralara taşımaya başladı.

Yayınlandı

on

Pirinç, bakliyat, tahıl, yem, yağlı tohumlar, kuruyemiş ve organik gıda ürünlerine ilişkin tedarik zincirinin üretimden depolamaya, işlemeden lojistiğe, ticaretten nihai tüketiciye ulaşan her halkasını en verimli şekilde yöneten Tiryaki Agro, “Hasata” ile markalaşma yolculuğunda ilk adımını attı. 58 yıllık deneyimi ile sağlıklı, güvenilir ve sürdürülebilir tarımsal ürünler sunmak için çalışan Tiryaki Agro, “Hasata” markasıyla özlenen lezzetleri sofralara taşıyarak perakende sektörüne giriş yaptı. Hasata’nın pazar dinamikleri ve tüketici beklentileri dikkate alınarak hazırlanan güçlü ürün portföyü ile pirinç, bulgur, mercimek, fasulye ve nohut ürünlerini raflara taşıyan Tiryaki Agro, farklı temel gıda kategorilerinde markalaşmaya devam etmeyi hedefliyor.

Sahip oldukları operasyonel kabiliyet ve uluslararası tedarik gücü ile Türkiye’nin lider, dünyanın ise önde gelen tarım ürünleri tedarik zinciri şirketi olduklarını vurgulayan Tiryaki Agro CEO’su Süleyman Tiryakioğlu, “Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde işlettiğimiz 5 milyon dönüm arazi ile dünyadaki en büyük özel sektör çiftçileri arasındayız. Rusya, Ukrayna, ABD, Kanada ve bazı Batı Afrika ülkelerinde de sözleşmeli tarım yapıyoruz. Her yıl farklı coğrafyalardan 4 milyon tonu aşkın tarım ürününü tedarik ediyoruz. Dünyanın her yerinde iş yapma kabiliyetimiz ile aynı anda çok farklı bölgelerde lider konuma gelebiliyoruz. Örnek vermek gerekirse, dünyanın en büyük organik gıda tedarik zinciri yöneticisiyiz ve Kuzey Amerika’da %25 pay ile açık ara lider durumdayız. Aynı zamanda Irak’ta %40 pazar payıyla soya, soya küspesi, mısır gibi ürünlerin ve yem pazarının lideriyiz. Doğu Afrika’da buğday, un, mısır gibi birçok ürünle pazarda çok önemli bir yere sahibiz” dedi.

Aslını Korumuş Lezzetleri Sofralara Sunuyor

İki yıl önce yarım asrı aşan deneyimlerinden aldıkları bu güçle tahıl ve bakliyat pazarına katma değer sunan bir tüketici markası yaratma kararı aldıklarını belirten Tiryakioğlu, “Tohumdan itibaren üretim, işleme ve dağıtım kabiliyetimizin güçlü olduğu tahıl ve bakliyat pazarına katma değer sunan bir tüketici markası yaratmak için yola çıktık. Tıpkı şirketimiz ve insanlarımız gibi markamızın da sahici, şeffaf ve insan odaklı olmasını istedik. İki yıllık emeğimizin sonucunda sağlıklı gıda tedarikine verdiğimiz önem ile kısa bir süre önce Hasata markamızı tüketiciyle buluşturmaya başladık” diye konuştu. Amaçlarının tüketicilerin özlem duyduğu eski lezzetleri sunmak olduğunu vurgulayan Süleyman Tiryakioğlu, “Hasata ürünleri ile ‘Aslını Korumuş Lezzetleri’ sofralara taşımaya başladık. Yaptığımız araştırmalar; tüketicilerimizin geçmiş dönemlerin lezzetlerine özlem duyduğunu ortaya çıkardı. Biz de özenle seçilmiş tohumlardan üretilen Hasata ile geçmişin iyiliğini ve sahiciliğini onlarla buluşturmayı hedefledik. En uygun bölgede ve en uygun zirai şartlarda yetiştirilen Hasata, artık sofralarda yerini almaya hazır, ülkemize ve tüketicilerimize hayırlı olsun” dedi.

Pazara Güçlü Bir Giriş Yapıyor

Lezzeti ve fark yaratan çözümleri ile Hasata’nın sektöre öncülük edeceğine inandığını dile getiren Tiryakioğlu, “Hasata’nın tahıl ve bakliyat pazarında güçlü bir şekilde konumlanmasını hedefliyoruz. Kısa sürede, Türkiye’de bakliyat denildiğinde akla ilk gelen markalar arasında yer alacağımızdan hiç kuşkum yok” diye konuştu.

Özenle Seçilmiş Tohumlar Güçlü Ürün Portföyü

Güçlü ürün portföyü ile web sitesi, ulusal ve yerel marketler ve online sipariş uygulamalarında yerini alan Hasata, en kaliteli ve orijinal tahıl ve bakliyat tohumlarını uzmanlığı ile seçiyor, bu tohumları Türkiye’de en ideal bölgede ektiriyor ve her pakette aynı hasadın mahsulünü homojen olarak tüketiciye sunuyor. Hasata’nın lezzeti ve kalitesiyle dikkat çeken ürün portföyünde, Antep Bulguru ve Derinkuyu Kuru Fasulyesi coğrafi işaretli ürünler olarak öne çıkıyor. Antik tahıl Horasan Buğdayı’ndan üretilen Kadim Horasan Bulguru ise modern durum buğdaylarına göre %30 daha fazla protein içeriğiyle fark yaratıyor.

Hasata ayrıca, tüketicilerin tahıl ve bakliyat ürünlerini muhafaza ederken yaşadıkları en önemli sorunlarından kelebeklenmeyi önlemek için paketleme öncesi tamamen doğal bir yöntem olan kontrollü atmosfer işlemini uyguluyor. Bu işlem, ürünün paketlenme öncesi oksijen oranı düzenlenmiş şartlarda bekletilmesi üzerine kurulu olup, kelebeklenme sorununa çözüm oluyor.

Tiryaki Agro Hakkında

Dünyanın önde gelen tarım ürünleri tedarik zinciri şirketlerinden Tiryaki Agro, 1965 yılından bu yana sağlıklı, güvenilir ve sürdürülebilir tarımsal ürünler sunmak için çalışıyor. 4 kıtada 11 ülkedeki faaliyet noktaları ile bakliyat, tahıl, yem, yağlı tohum, kuruyemiş ve organik gıda ürünleri sunuyor.

Farklı coğrafyalardaki 5 milyon dönümlük tarım arazisinde gerçekleştirdiği sözleşmeli tarım üretiminin yanı sıra operasyonel kabiliyeti sayesinde 40’dan fazla ülkeden kaynaklama yaparak, yıllık 4 milyon tonun üzerinde tarım ürünü temin ediyor. Tarladan nihai tüketiciye uzanan tedarik zincirinin lojistik, işleme, depolama, ticaretten oluşan halkalarını en verimli şekilde yöneterek 50’den fazla ülkeye ulaşıyor. Dünya çapında 21 limanda aktif olarak faaliyet gösteren şirket, depolama ve nakliye konusundaki uzmanlığıyla ürünlerin güvenilir şekilde lojistiğini sağlıyor.

Dünyanın en büyük organik gıda tedarik zinciri şirketlerinden biri olan Tiryaki Agro, tarım için sürdürülebilir bir gelecek inşa etme ilkesiyle çalışıyor. Yüzbinlerce çiftçi ve 1.300’ü aşkın çalışanıyla, gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakma amacı üstleniyor. Çevre dostu tarımsal üretim ile yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan ve akıllı tarım teknolojilerini toprakla buluşturan Tiryaki Agro; gelecek için tarım, tarım için gelecek yaratıyor. Daha fazla bilgi için www.tiryaki.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: HORECA Trend ve Tiryaki Agro

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gıda Üreticileri

Ülker, Dokuz Aylık Bilançosunu Açıkladı

Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker, 2023 yılının dokuz aylık döneminde hem Türkiye hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam etti. Şirket cirosunu 32 milyar TL’ye ulaştırdı. 

Yayınlandı

on

Ülker Bisküvi*, 2023 yılı dokuz aylık finansal performansını duyurdu. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, 2023’un dokuz aylık döneminde cirosunu bir önceki yılın aynı dönemine göre %67 artışla 32 milyar TL’ye ulaştırdığını, Türkiye operasyonunun ciro içindeki payının %65, ihracat ve yurt dışı operasyonunun ciro içindeki payının ise %35 olduğunu belirtti.

Türkiye’de bisküvi ve çikolatada pazar liderliğini sürdürdüklerini dile getiren Ülker CEO’su Mete Buyurgan, “Ülker Bisküvi’nin 9 aylık performansında bisküvi, çikolata ve kek kategorilerinin güçlü operasyonel performanslarının ve yeni lansmanlarımızın da etkisi oldu. Bölgemizde güçlü bir oyuncuyuz, bisküvi pazarında Suudi Arabistan ve Mısır’da liderliğimizi sürdürüyoruz. Kazakistan ve Orta Asya ülkelerinde de güçlü büyüme trendimiz devam ediyor Çevik yönetim anlayışımızın sağladığı güçle şirketimizi daha da ileri taşımak, Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma vizyonuna katkı sağlamak için çalışıyoruz. Attığımız her adımda tüketicilerimiz odağımızda yer alıyor. Üretim, tedarik ve lojistik altyapımızı sürekli geliştirmeye; Ar-Ge, inovasyon ve dijitalleşme ile sürdürülebilirlik alanındaki yatırımlarımızı artırıyoruz. Bu başlıklar altında yakaladığımız başarı, şirketimizin büyüme rakamlarına da olumlu yansıyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında da büyüme performansımızı sürdürerek; çalışanlarımız, tüketicilerimiz ve paydaşlarımıza katma değer sağlamaya devam ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: HORECA Trend ve Ülker

Devamını Oku

Gıda Üreticileri

Kerevitaş İnovasyonla Büyüyerek Cirosunu 10,7 Milyar TL’ye Yükseltti

Yayınlandı

on

Dondurulmuş gıda ve margarin sektörlerinde Türkiye’de pazar lideri olan Kerevitaş, Temmuz – Eylül ayları arasında satışlarını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 oranında artırarak 4,3 milyar TL net ciro elde ederken, aynı dönemde FAVÖK yüzde 72 artışla 723 milyon TL oldu. İlk dokuz ayda toplam cirosu 10,7 milyar TL’ye ulaşan Kerevitaş’ın aynı dönemde toplam ihracatı 1,2 milyar TL olarak gerçekleşti. Margarin kategorisinde Türkiye yağ ihracatının yüzde 34*’ünü tek başına gerçekleştiren Kerevitaş; Gürcistan, Romanya, Arnavutluk, Kazakistan, Kosova, Madagaskar ve Irak’ta pazar liderliğini korudu.

Kerevitaş’ın lider markası SuperFresh üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe göre +1,7 puan artışla yüzde 43 paya ulaşarak açık ara sektör liderliğini pekiştirdi. SuperFresh inovasyon odaklı büyüme stratejisi doğrultusunda, sektöre yön veren yenilikçi ürün lansmanlarını sürdürdü. Türkiye margarin pazarında yüzde 100 marka bilinirliğine sahip Bizim Yağ ve Teremyağ gibi önemli markalarıyla yüzde 65,6 ciro payı alarak pazardaki liderliğini korudu.

Altınkılınç: “2023 Yılında Sürdürülebilir Başarımız Devam Ediyor”

Kerevitaş CEO’su Mert Altınkılınç, 2023 yılının ilk 9 ayı itibariyle inovasyon ve sürdürülebilirlik odaklı büyümeye hız kesmeden devam ettiklerini belirterek şunları söyledi: “Kerevitaş olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda stratejik kanal-kategori bakış açımız doğrultusunda satış gelirlerimizdeki artışı sağlarken, farklı ihtiyaçlara cevap veren ürün portföyümüzü her geçen gün geliştiriyor, inovatif bir bakış açısıyla yenilikçi ürünlerimizi müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. Bir yandan T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tescilli ilk Ar-Ge merkezlerine sahip olmanın sorumluluğuyla Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Türkiye’de sürdürdüğümüz istikrarlı büyümemizle beraber beş kıtada 45’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirerek ürünlerimizi tüm dünyayla buluşturuyoruz. Yılın ilk dokuz ayındaki sürdürülebilir büyümemizi yılın son çeyreğinde de devam ettirerek 2023 yılını başarılı iş sonuçlarıyla kapatmayı hedefliyoruz.”

Kaynak: HORECA Trend ve Kerevitaş

Devamını Oku

Gıda Üreticileri

Atakey Satışlarını Yüzde 103 Artırdı

Atakey bu yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın ayın dönemine göre satışlarını yüzde 103 oranında artırırken, yıl sonu beklentisinin üzerinde kar marjı elde etti.

Yayınlandı

on

Atakey 2023 3. çeyrek net satış hasılatı 661 milyon TL ile geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla %103 oranında büyüme gerçekleştirdi. Böylece 9 aylık toplam hasılat 1.44 milyar TL’ye ulaşarak, 6 aylık rakamlara göre %85 artış gösterdi.

Temmuz ayında halka arzını gerçekleştiren şirketin FAVÖK marjı, %32 olan beklentiyi aşarak %37 ‘ye ulaştı.  2023 ün 3. çeyreğinde 187 milyon TL net kar elde edilerek, 9 aylıkta toplam 300 milyon TL kümüle net kar rakamına ulaşıldı. İlk iki çeyrek toplamı 26 bin ton olan mamul satışları 3. çeyreğin sonunda %75 artarak 45 bin ton oldu. Satış gelirlerindeki gelişmelerde ihracat gelişmeleri, güçlü talep artışı, fiyat değişimleri ve ekonomik büyüme faktörleri ön plana çıktı.

Şirket sürdürülebilirlik politikalarını destekleyici adımlarına hız kesmeden devam etti.

Bu bağlamda, Atakey tohumluk patates tarlalarında Sürdürülebilir Tarım Girişimi (Sustainable Agriculture Initiative) platformu tarafından yapılan Çiftlik Sürdürülebilirlik Değerlendirme (Farm Sustainability Assessment ) denetimi sonucunda,  en yüksek seviye olan “Altın (Gold)” derece sertifikasına hak kazandı.

Piyasa koşullarında, mevcut kredi maliyetleri ve fon getirileri dengelenmeye başladığından, finansal borçluluğu düşürme adımları 4. çeyrek itibari ile atılmaya başladı. Portföy genişletme stratejisi kapsamında soğan halkası üreten fabrika yatırımı için ön hazırlıklar tamamlandı.

Kaynak: HORECA Trend ve Atakey

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.