Nespresso İstinyePark Boutique, Kapılarını Açtı | HORECA Trend
Takip edin!

HORECA Tedarik

Nespresso İstinyePark Boutique, Kapılarını Açtı

Premium kapsül kahvede dünyanın öncü markası Nespresso, deneyim odaklı yaklaşımıyla yepyeni bir konsepte kavuşturduğu İstinyePark Boutique’te kahveseverlere geniş bir ürün yelpazesi sunmanın yanı sıra benzersiz bir deneyim yaşatarak, kahveseverleri bambaşka bir kahve yolculuğuna çıkarıyor.

Yayınlandı

on

Rafine ve özenle hazırlanmış kahve anları yaratan Nespresso, deneyimi ön plana çıkardığı boutique’lerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Marka, İstanbul İstinyePark’ta bulunan boutique’ini alışveriş merkezinin içerisinde daha büyük bir alana taşıyarak Türkiye’de daha önce benzerine rastlanmamış özelliklere kavuşturdu. Değer zincirinin her aşamasında sürdürülebilir bir kalite sunmaya ve müşterileriyle doğrudan ayrıcalıklı ve kişiye özel bir ilişki sürdürmeye odaklanan markanın Türkiye’deki 13 noktası arasında en büyüğü olan Nespresso İstinyePark Boutique, yenilenen yüzüyle kapılarını kahveseverlere açtı. Sunulan geniş ürün yelpazesiyle birlikte eşsiz bir deneyim alanının yer aldığı boutique, aynı zamanda her detayında Nespresso’nun çekirdekten fincana kahvenin köklerine duyduğu saygıyı ve sürdürülebilirliğe verdiği önemi yansıtıyor. Türkiye’nin derin tarihinden ve renkli kültüründen esinlenilerek oluşturulan el yapımı İznik Çinilerinin süslediği boutique duvarı ile alüminyum kapsülün kahve posasından ayrılma işleminin canlı izlenebildiği Geri Dönüşüm Makinesi, özel hediyelerin hazırlanabildiği Gravür Makinesi ve Süt Köpüğü Baskı Makinesi de sunulan yenilikler arasında yer alıyor.

Çekirdekten Fincana Deneyim Yolculuğu

Nespresso, İstinyePark Boutique’te kahve tutkunlarının kendi yaşam tarzlarına uygun tat ve ürünleri keşfetmeleri için etkileşimli bir alışveriş deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Marka, ziyaretçilerin kendilerine en uygun kahve makine ve aksesuarlarını bulmalarına yardımcı olmanın yanı sıra sürdürülebilirlikle ilgili farkındalık yaratmaya ve keyifli anlar sunmaya da odaklanıyor. Ziyaretçilerini sürdürülebilirlik bakış açısıyla geri dönüşümün bir parçası haline getirirken, kahve tadımlarını görsel olarak da çeşitlendirerek keyifli rutinlerle çok yönlü bir deneyim sunuyor. Bu amaçla Nespresso, Boutique’e gelen herkesi, aşama aşama tüm sorularına yanıt bulacağı “Bağlan, Keşfet, Dahil ol” konseptiyle üç farklı bölümden oluşan bir deneyim yolculuğuna çıkarıyor. Böylece kahveseverler giriş alanından itibaren önce “bağlan” konseptiyle bilgilendiriliyor, ardından “keşfet” ile kendi yaşam tarzlarına uygun ürünleri inceleme fırsatı buluyor ve “dahil ol” konseptinde tadım yaparak bu benzersiz deneyim yolculuklarını tamamlıyor.

Boutique’in girişinde tüm kahvelerin incelenebildiği ve bilgi alınabildiği bir bölüm yer alıyor. Burada ziyaretçileri önce boutique ekibi karşılıyor ve merak edilen konularda ve ihtiyaçlara göre bilgilendirme ve yönlendirmeleri gerçekleştiriyorlar. Boutique’te ilerledikçe Nespresso’nun tüm makine, aksesuar ürünlerinin yer aldığı bir bölüme ulaşılıyor. Bu bölüm, ziyaretçilerin tüm ürün seçeneklerini bir arada görebilmelerini ve kendi zevk ve yaşam tarzlarına uyan ürünleri incelemelerini sağlıyor. Son olarak da boutique’in tadım alanına geçiş yapılıyor. Burada kahveseverler kahve uzmanları eşliğinde tüm merak edilen kahveleri, özel hazırlanan tarifleri ve kişiselleştirilmiş kahveleri deneyimleme fırsatı buluyorlar.  

Yenilikçi özellikleriyle öne çıkan boutique, dekorasyonuyla da ilgi odağına dönüşüyor. Sürdürülebilir bir dünya için çevreye uygun şekilde tasarlanan mobilyalar FSC[1] damgalı ürünlerden oluşuyor. Alüminyum materyallerin çoğunun geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretildiği, masa yüzeylerinin sıkıştırılmış kahve posaları ile tekrar değerlendirildiği dekorasyon öğeleri ile çevre dostu üretimler yapmanın da mümkün olduğuna dikkat çekiliyor.

İznik Çinileri İstinyePark Boutique’te 

Nespresso, Türkiye’de ilk defa İstinyePark Boutique’te, markanın kültürel varlıklara ve tarihe saygı duruşunu ifade ettiği bir sanatsal tasarıma da ev sahipliği yapıyor. Anadolu süsleme sanatında önemli bir yeri olan çini motifi, köklü Türk kahve kültürünün yansıtıldığı deneyim alanının duvarlarında başrole geçiyor. Marka, yine bu yıl Türk kahve kültürü ve ritüellerinden aldığı ilhamla World Explorations serisinde Istanbul Espresso’yu tüm dünyada beğeniye sunmuştu.

Kahvelerinde ve deneyim alanlarında bulunulan bölgeye özgü dokunuşlar katmaya özen gösteren Nespresso, geri dönüştürülmüş mobilyaların yer aldığı bu eşsiz deneyim alanında İznik Çinilerinin yüzlerce yılık geçmişe sahip motiflerini yaşatmak amacıyla özel bir çalışmaya imza attı. Nespresso, boutique’in duvarlarını süsleyen bu çalışma ile aynı zamanda İznik Vakfı kadın zanaatkarlarına da destek oldu. İznik Vakfı bünyesinde çalışan kadın zanaatkarlar tarafından tek tek, elle çizilen çini desenleri Orta Asya ve Çin-Türkistan’a dayanan “hatayi” motiflerinden oluşuyor.

Kahvenin Kapsüllerden Ayrıştırma İşlemi Canlı Olarak İzlenebiliyor

Kullanılmış kapsüllerin bırakılması için her boutique’te yer alan geri dönüşüm alanlarından farklı olarak, İstinyePark Boutique’te kapsüllerin nasıl geri dönüştürüldüğünün gözlemlenebileceği Geri Dönüşüm Makinesi de yer alıyor. Bu alanda, kapsüller çekmeceye döküldükten sonra kahvenin alüminyum kapsüllerinden ayrıştırma işlemi canlı olarak izlenebiliyor. Aynı zamanda Türkiye’de ilk defa uygulamaya geçirilen Gravür Makinesi ile kahveseverler sevdiklerine kişiselleştirilmiş hediyeler hazırlatabiliyor, kendileri için özel mesajlar ya da figürlerle ürünler tasarlayabiliyorlar. Boutique’te yer alan Süt Köpüğü Baskı Makinesi ile de ikram edilen ve tadım yapılan kahveler üzerine kişiselleştirilmiş çalışmalar uygulanabiliyor.

[1] FSC damgası, Orman Yönetim Konseyi (Forest Stewardship Council) tarafından verilen ve üretimde kullanılan malzemelerin geri dönüştürülebilir ve sürdürülebilir kaynaklı olduğunu gösteren bir damgadır. Sembol, ayrıca ürünün yüksek çevresel ve sosyal standartları karşıladığını göstermektedir.

Kaynak: HORECA Trend ve Nespresso

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alkolsüz İçecek

Uludağ İçecek, Tadım Ankara’nın Sponsorları Arasında

HORECA sektörünü; özel etkinlik, fuar ve festivallerle desteklemeyi hedefleyen HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek. Türkiye’de içecek sektörünün öncü markası Uludağ İçecek de sponsor olarak festivalde stantı ile yer alacak.

Yayınlandı

on

HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da Kavaklıdere Hotel 2000’de gerçekleşecek.

Yaklaşık 500 sektör profesyoneli ve davetlinin katılacağı “Tadım Ankara” bu yıl “bağcılık ürünleri” konseptiyle organize ediliyor. Festivalde Türkiye’nin yedi bölgesinden gelen bağcılık ürünleri ile Türkiye’nin en iyi et, balık, peynir, makarna ve vegan ürün eşleşmeleri yapılacak.

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, Uludağ İçecek de sponsor olarak etkinlikte yer alacak. İçecek sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile Uludağ İçecek, davetlileri etkinlik boyunca ağırlayacak.

Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali

TADIM ANKARA, Türkiye’nin farklı bölgelerinde fermente üzüm suyu üreticileri ile siz üzüm severleri Ankara’da bir araya getiriyor. Onlarca üzüm suyu markası tadım yapmanız için siz üzüm severlerle buluşuyor. Festival kapsamında, yerli ve yabancı üzümlerden üretilen yeni ürünler ilk defa bu yıl raflarda yerini alacak yeni markalar bir arada sunulacak. Üzüm sularına eşlik edecek balık, kuru et, peynir ve ekmek markaları da TADIM ANKARA’ya lezzet katacak.

Festival hakkında detaylı bilgiyi www.tadimankara.com adresinden edinebilir, ziyaretçi biletlerini www.biletinial.com‘dan satın alabilirsiniz.

Devamını Oku

Fuar ve Etkinlikler

FİMAK, Tadım Ankara’nın Sponsorları Arasında

Gastronomi sektörünü; özel etkinlik, fuar ve festivallerle desteklemeyi hedefleyen HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek. Türkiye’de profesyonel fırın ve ekipmanları denildiğinde akla gelen ilk marka FİMAK da sponsor olarak festivalde standı ile yer alacak.

Yayınlandı

on

HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da Kavaklıdere Hotel 2000’de gerçekleşecek.

Yaklaşık 500 sektör profesyoneli ve davetlinin katılacağı “Tadım Ankara” bu yıl “bağcılık ürünleri” konseptiyle organize ediliyor. Festivalde Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen bağcılık ürünleri ile Türkiye’nin en iyi et, balık, peynir, makarna ve vegan ürün eşeşmeleri yapılacak.

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, FİMAK da hem sponsor olarak hem de standı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Profesyonel fırın ve ekipmanları sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel ürünleri ile FİMAK, davetlileri etkinlik boyunca standında ağırlayacak.

Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali

TADIM ANKARA, Türkiye’nin farklı bölgelerinde fermente üzüm suyu üreticileri ile siz üzüm severleri Ankara’da bir araya getiriyor. Onlarca üzüm suyu markası tadım yapmanız için siz üzüm severlerle buluşuyor. Festival kapsamında, yerli ve yabancı üzümlerden üretilen yeni ürünler ilk defa bu yıl raflarda yerini alacak yeni markalar bir arada sunulacak. Üzüm sularına eşlik edecek balık, kuru et, peynir ve ekmek markaları da TADIM ANKARA’ya lezzet katacak.

Festival hakkında detaylı bilgiyi www.tadimankara.com adresinden edinebilir, ziyaretçi biletlerini www.biletinial.com‘dan satın alabilirsiniz.

 

Kaynak: HORECA TREND

Devamını Oku

HORECA Tedarik

VEGGY, Tadım Ankara’nın Sponsorları Arasında

HORECA sektörünü; özel etkinlik, fuar ve festivallerle desteklemeyi hedefleyen HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek. Türkiye’de vegan gıda sektörünün öncü markası VEGGY de sponsor olarak festivalde stantı ile yer alacak.

Yayınlandı

on

HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da Kavaklıdere Hotel 2000’de gerçekleşecek.

Yaklaşık 500 sektör profesyoneli ve davetlinin katılacağı “Tadım Ankara” bu yıl “bağcılık ürünleri” konseptiyle organize ediliyor. Festivalde Türkiye’nin yedi bölgesinden gelen bağcılık ürünleri ile Türkiye’nin en iyi et, balık, peynir, makarna ve vegan ürün eşleşmeleri yapılacak.

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, VEGGY de hem sponsor olarak hem de stantı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Vegan gıda ürünleri sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile VEGGY, davetlileri etkinlik boyunca stantında ağırlayacak. VEGGY‘in uzman ekibi bağcılık ve vegan ürün eşleşmeleri konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali

TADIM ANKARA, Türkiye’nin farklı bölgelerinde fermente üzüm suyu üreticileri ile siz üzüm severleri Ankara’da bir araya getiriyor. Onlarca üzüm suyu markası tadım yapmanız için siz üzüm severlerle buluşuyor. Festival kapsamında, yerli ve yabancı üzümlerden üretilen yeni ürünler ilk defa bu yıl raflarda yerini alacak yeni markalar bir arada sunulacak. Üzüm sularına eşlik edecek balık, kuru et, peynir ve ekmek markaları da TADIM ANKARA’ya lezzet katacak.

Festival hakkında detaylı bilgiyi www.tadimankara.com adresinden edinebilir, ziyaretçi biletlerini www.biletinial.com‘dan satın alabilirsiniz.

 

Kaynak: HORECA TREND

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.