Nespresso İstinyePark Boutique, Kapılarını Açtı | HORECA TREND
Takip edin!

HORECA Tedarik

Nespresso İstinyePark Boutique, Kapılarını Açtı

Premium kapsül kahvede dünyanın öncü markası Nespresso, deneyim odaklı yaklaşımıyla yepyeni bir konsepte kavuşturduğu İstinyePark Boutique’te kahveseverlere geniş bir ürün yelpazesi sunmanın yanı sıra benzersiz bir deneyim yaşatarak, kahveseverleri bambaşka bir kahve yolculuğuna çıkarıyor.

Yayınlandı

on

Rafine ve özenle hazırlanmış kahve anları yaratan Nespresso, deneyimi ön plana çıkardığı boutique’lerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Marka, İstanbul İstinyePark’ta bulunan boutique’ini alışveriş merkezinin içerisinde daha büyük bir alana taşıyarak Türkiye’de daha önce benzerine rastlanmamış özelliklere kavuşturdu. Değer zincirinin her aşamasında sürdürülebilir bir kalite sunmaya ve müşterileriyle doğrudan ayrıcalıklı ve kişiye özel bir ilişki sürdürmeye odaklanan markanın Türkiye’deki 13 noktası arasında en büyüğü olan Nespresso İstinyePark Boutique, yenilenen yüzüyle kapılarını kahveseverlere açtı. Sunulan geniş ürün yelpazesiyle birlikte eşsiz bir deneyim alanının yer aldığı boutique, aynı zamanda her detayında Nespresso’nun çekirdekten fincana kahvenin köklerine duyduğu saygıyı ve sürdürülebilirliğe verdiği önemi yansıtıyor. Türkiye’nin derin tarihinden ve renkli kültüründen esinlenilerek oluşturulan el yapımı İznik Çinilerinin süslediği boutique duvarı ile alüminyum kapsülün kahve posasından ayrılma işleminin canlı izlenebildiği Geri Dönüşüm Makinesi, özel hediyelerin hazırlanabildiği Gravür Makinesi ve Süt Köpüğü Baskı Makinesi de sunulan yenilikler arasında yer alıyor.

Çekirdekten Fincana Deneyim Yolculuğu

Nespresso, İstinyePark Boutique’te kahve tutkunlarının kendi yaşam tarzlarına uygun tat ve ürünleri keşfetmeleri için etkileşimli bir alışveriş deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Marka, ziyaretçilerin kendilerine en uygun kahve makine ve aksesuarlarını bulmalarına yardımcı olmanın yanı sıra sürdürülebilirlikle ilgili farkındalık yaratmaya ve keyifli anlar sunmaya da odaklanıyor. Ziyaretçilerini sürdürülebilirlik bakış açısıyla geri dönüşümün bir parçası haline getirirken, kahve tadımlarını görsel olarak da çeşitlendirerek keyifli rutinlerle çok yönlü bir deneyim sunuyor. Bu amaçla Nespresso, Boutique’e gelen herkesi, aşama aşama tüm sorularına yanıt bulacağı “Bağlan, Keşfet, Dahil ol” konseptiyle üç farklı bölümden oluşan bir deneyim yolculuğuna çıkarıyor. Böylece kahveseverler giriş alanından itibaren önce “bağlan” konseptiyle bilgilendiriliyor, ardından “keşfet” ile kendi yaşam tarzlarına uygun ürünleri inceleme fırsatı buluyor ve “dahil ol” konseptinde tadım yaparak bu benzersiz deneyim yolculuklarını tamamlıyor.

Boutique’in girişinde tüm kahvelerin incelenebildiği ve bilgi alınabildiği bir bölüm yer alıyor. Burada ziyaretçileri önce boutique ekibi karşılıyor ve merak edilen konularda ve ihtiyaçlara göre bilgilendirme ve yönlendirmeleri gerçekleştiriyorlar. Boutique’te ilerledikçe Nespresso’nun tüm makine, aksesuar ürünlerinin yer aldığı bir bölüme ulaşılıyor. Bu bölüm, ziyaretçilerin tüm ürün seçeneklerini bir arada görebilmelerini ve kendi zevk ve yaşam tarzlarına uyan ürünleri incelemelerini sağlıyor. Son olarak da boutique’in tadım alanına geçiş yapılıyor. Burada kahveseverler kahve uzmanları eşliğinde tüm merak edilen kahveleri, özel hazırlanan tarifleri ve kişiselleştirilmiş kahveleri deneyimleme fırsatı buluyorlar.  

Yenilikçi özellikleriyle öne çıkan boutique, dekorasyonuyla da ilgi odağına dönüşüyor. Sürdürülebilir bir dünya için çevreye uygun şekilde tasarlanan mobilyalar FSC[1] damgalı ürünlerden oluşuyor. Alüminyum materyallerin çoğunun geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretildiği, masa yüzeylerinin sıkıştırılmış kahve posaları ile tekrar değerlendirildiği dekorasyon öğeleri ile çevre dostu üretimler yapmanın da mümkün olduğuna dikkat çekiliyor.

İznik Çinileri İstinyePark Boutique’te 

Nespresso, Türkiye’de ilk defa İstinyePark Boutique’te, markanın kültürel varlıklara ve tarihe saygı duruşunu ifade ettiği bir sanatsal tasarıma da ev sahipliği yapıyor. Anadolu süsleme sanatında önemli bir yeri olan çini motifi, köklü Türk kahve kültürünün yansıtıldığı deneyim alanının duvarlarında başrole geçiyor. Marka, yine bu yıl Türk kahve kültürü ve ritüellerinden aldığı ilhamla World Explorations serisinde Istanbul Espresso’yu tüm dünyada beğeniye sunmuştu.

Kahvelerinde ve deneyim alanlarında bulunulan bölgeye özgü dokunuşlar katmaya özen gösteren Nespresso, geri dönüştürülmüş mobilyaların yer aldığı bu eşsiz deneyim alanında İznik Çinilerinin yüzlerce yılık geçmişe sahip motiflerini yaşatmak amacıyla özel bir çalışmaya imza attı. Nespresso, boutique’in duvarlarını süsleyen bu çalışma ile aynı zamanda İznik Vakfı kadın zanaatkarlarına da destek oldu. İznik Vakfı bünyesinde çalışan kadın zanaatkarlar tarafından tek tek, elle çizilen çini desenleri Orta Asya ve Çin-Türkistan’a dayanan “hatayi” motiflerinden oluşuyor.

Reklam

Kahvenin Kapsüllerden Ayrıştırma İşlemi Canlı Olarak İzlenebiliyor

Kullanılmış kapsüllerin bırakılması için her boutique’te yer alan geri dönüşüm alanlarından farklı olarak, İstinyePark Boutique’te kapsüllerin nasıl geri dönüştürüldüğünün gözlemlenebileceği Geri Dönüşüm Makinesi de yer alıyor. Bu alanda, kapsüller çekmeceye döküldükten sonra kahvenin alüminyum kapsüllerinden ayrıştırma işlemi canlı olarak izlenebiliyor. Aynı zamanda Türkiye’de ilk defa uygulamaya geçirilen Gravür Makinesi ile kahveseverler sevdiklerine kişiselleştirilmiş hediyeler hazırlatabiliyor, kendileri için özel mesajlar ya da figürlerle ürünler tasarlayabiliyorlar. Boutique’te yer alan Süt Köpüğü Baskı Makinesi ile de ikram edilen ve tadım yapılan kahveler üzerine kişiselleştirilmiş çalışmalar uygulanabiliyor.

[1] FSC damgası, Orman Yönetim Konseyi (Forest Stewardship Council) tarafından verilen ve üretimde kullanılan malzemelerin geri dönüştürülebilir ve sürdürülebilir kaynaklı olduğunu gösteren bir damgadır. Sembol, ayrıca ürünün yüksek çevresel ve sosyal standartları karşıladığını göstermektedir.

Kaynak: HORECA Trend ve Nespresso

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gıda Üreticileri

Bayram Sofralarının Gizli Kahramanları: Baklagiller

Yayınlandı

on

Duru Gıda Beslenme Danışmanı Diyetisyen Emine Uluçay, tüm besin gruplarını içeren sağlıklı bir beslenme şeklinin benimsenmesinin yaşam kalitesini yükselteceğini belirterek, Kurban Bayramı’nda beslenmeye dair bazı önerilerde bulundu.

Etli nohut, etli kuru fasulye veya parça et olarak yediğimiz yemeklerin yanında meze ya da salata olarak kuru baklagilleri tüketmenin pek akla gelmediğine dikkat çeken Emine Uluçay, kuru baklagillerin en önemli özelliklerinin altını çizdi:

Besin Değerlerini Tamamlama: Et, protein açısından zengin olmasına rağmen, lif ve bitkisel kaynaklı folat, demir, magnezyum ve B vitaminleri gibi besinler açısından eksiktir. Bu sebeple de etin yanında tüketildiğinde daha dengeli bir öğün oluşturur.

Sindirim Sağlığı: Kurubaklagillerin yüksek lif içeriği, sindirim sistemi sağlığına katkıda bulunur. Lif, bağırsak hareketlerini düzenler ve kabızlığı önler. Yine parça et ve etli yemeklerde yetersiz kalabilen lif alımına katkıda bulunur.

Kan Şekeri Kontrolü: Baklagillerin lif ve protein içeriği, yemek sonrası kan şekerinin daha yavaş yükselmesine yardımcı olur.

Kalp Sağlığı: Baklagiller, düşük yağ ve yüksek lif içeriği sayesinde kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, kalp hastalıkları riskini azaltmada önemli olan magnezyum ve potasyum içerirler.

Reklam

“Kuru Baklagiller Düzenli Olarak Tüketilmeli”

Çağımızda kalp sağlığı ve sürdürülebilirlik için hayvansal gıda tüketimini azaltmanın fayda sağlayacağını belirten Uluçay, “Daha küçük porsiyonlarda tüketeceğimiz etin yanında, bitkisel proteinden zengin kuru baklagilli salata veya mezeler, protein alımı konusunda büyük destek olur.” dedi.

Baklagillerin et tüketmeyen bireyler için alternatif bir protein kaynağı olduğunu belirten Diyetisyen Emine Uluçay açıklamalarına şöyle devam etti: “Genel sağlığımız için menülerimizi oluştururken tüm besin gruplarındaki besinlere yeterli ve dengeli miktarda yer vermek büyük önem taşır. Haftanın bazı günlerini bitkisel proteinden zengin kuru baklagil yemekleri ve salatalar ile çeşitlendirmek, hem bütçe dostu bir seçenek sunar hem de çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunur. Ayrıca, salatalara kuru baklagil eklemek, lif ve protein içeriğinden dolayı uzun süre tokluk hissi sağlar.

Duru Gıda 89 Yıldır Doğal ve Sağlıklı Ürünleri Sofralarla Buluşturuyor

Duru Gıda, bulgur başta olmak üzere Türkiye’nin en iyi bakliyatlarını en doğal ve lezzetli şekilde tüketicisine sunmak için 89 yıllık sektör deneyimi ve tecrübesiyle çalışıyor. Dünyanın en büyük bulgur üretim hattına sahip olan Duru Gıda, 16 bulgur türü ile dünyada çeşitlilik rekorunu elinde tutuyor. Duru Gıda, bulgur dışında doğal ve sağlıklı olan bakliyat ve pirinç ürünlerini de dünya çapında 5 kıtada pek çok ülkedeki tüketicilere ulaştırıyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Duru Gıda

Reklam
Devamını Oku

Alkolsüz İçecek

Sırma Karma ile Lezzetin, Ferahlamanın, keşfetmenin ‘Tam Sırası’!

Sırma, sektörde yeni bir lezzete daha imza atarak, meyve ve çiçek aromalarından oluşan şekersiz, kalorisiz zengin mineralli gazlı içecek ‘Karma’nın renkli ve dinamik dünyası ile yaza merhaba diyor. 

Yayınlandı

on

Yeni serinin marka yüzü Cemal Can Canseven ile Sırma; lezzetin, ferahlamanın, keşfetmenin ‘Tam Sırası’ olduğuna vurgu yaparak, yeni ürünü Karma’nın hayatın her anına eşlik edeceğine dikkat çekiyor.

Yenilikçi ürünleriyle içecek sektörüne ilham veren Sırma; sektörde yeni bir lezzete daha imza atarak zengin mineralli gazlı içecek serisi ‘Karma’yı ürün portföyüne ekledi. Meyve ve çiçek aromalarının lezzetinden oluşan, şekersiz ve kalorisiz, zengin mineralli gazlı içecek Karma, üç farklı çeşidiyle tüketicilerle buluştu. Mango-şeftali-mürver çiçeği aromalı, vişne-karadut-kiraz çiçeği aromalı ve limon-lime-portakal çiçeği aromalı olarak 3 benzersiz alternatif sunan Sırma Karma, tüketicilerin her anına eşlik etmeyi hedefliyor.

Tüm eylemlerimizin bir sonucu olduğu ve bize geri döndüğü inancına dayanan Karma felsefesinden ilham almanın yanı sıra, meyve-çiçek aromalarının enfes bir karmasını sunan bu yeni seri, tüketicilerin her yudumunu ve her anını en iyi şekilde değerlendirerek pozitif hallerini desteklemeyi amaçlıyor.

Karma’nın marka yüzü olarak Cemal Can Canseven ile iş birliği yapan Sırma; Cemal Can’ın stüdyoya girerek kendisinin seslendirdiği jingle ile tüketicilerine lezzetin, ferahlamanın, keşfetmenin “Tam Sırası” diyerek sesleniyor.

Hayatı ertelemeden, içinden geldiği gibi yaşayanlara her anlarında eşlik etmeyi hedefleyen Sırma’nın ‘Karma’ serisi; özel şişe tasarımı ve çevir aç kapağı sayesinde de her an her yerde kullanım kolaylığı sağlıyor.

Sırma Karma ‘Tam Sırası’  Reklam Künyesi

Reklam

Reklamveren Temsilcileri: Verda Duysak, Sinan Arslan, Nil Sözen Karakaya, Edanur Telci, Şeyma Özhan, Aslıhan Eroğlu Erdem, Çisem Köseoğlu

 Ajans: Pixiu Digital

Kreatif Direktör: Can Akalın

Proje Yöneticisi: Fatih Dilekci

Müşteri Yöneticisi: Dihle Topaloğlu

Dijital Direktör: Devrim Berdan Özdemir

Yapımevi: A’Picture

Reklam

Yönetmen: Fuzule Tezcan

Yönetmen Yardımcısı: Sabri Ocak

Reji: İsmet Sağlamer, Didem Gül Nefis

Yapımcı: Can Üner

Uygulayıcı Yapımcı: Fatih Yapa

Yapım Amiri: Barış Erol

Post Prodüksiyon: Post Office

Reklam

Müzik: Kerim Dağlı

Art Direktör: Cankat Oğuz, Muhammet Çelebi, Kumsal Erem

Sosyal Medya Yöneticisi: Dilan Akarsu

Kaynak: HORECA Trend ve Sırma

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Arçelik, Kenan Doğulu İş Birliği ile Kahve Keyfine Davet Ediyor 

Türkiye’nin lider ev teknolojileri markası Arçelik, ünlü sanatçı Kenan Doğulu ile yeni bir iş birliğine imza atarak kahve tutkunlarına zengin ve keyifli bir deneyim vadediyor. Arçelik yeni imaj iletişiminde Kenan Doğulu’nun yeni şarkısı “Kahve” ile “Gel bir kahve içelim” diyerek kahve teknolojilerindeki uzmanlığını tüketicileriyle kutluyor.

Yayınlandı

on

Arçelik kahve kültürüne katkısını ve her ana eşlik edebilecek geniş ürün yelpazesini yeni bir imaj kampanyasıyla yayına taşıyor. Arçelik markası ile Kenan doğulu 2015 yılında imza attıkları unutulmaz kampanya “Aşk ile yap”tan sonra bu defa kahve tutkunlarını mutlu edecek bir iş birliği için bir araya geldi.

Arçelik’in reklam filmine, Kenan Doğulu’nun yeni şarkısı “Kahve” eşlik ediyor.   “Muhabbeti sizden, çeşit çeşit kahveler Arçelik’ten. Telve’nin mucidi Arçelik’le… Gel bir kahve içelim” sözleriyle, Arçelik kahve makinelerinin muhabbetin ve kaliteli kahvenin vazgeçilmez bir parçası olduğu vurgulanıyor.

Reklam filminde Kenan Doğulu’nun bir gününden kesitler ekrana geliyor. Kenan Doğulu ve arkadaşları Arçelik’in yenilikçi kahve makinelerinden Telve Türk Kahvesi Makinesi, Imperium Barista Tam Otomatik Espresso Makinesi, Imperium Barista Yarı Otomatik Espresso Makinesi ve Öğütücülü Filtre Kahve Makinesi ile hazırlanmış çeşitli kahveleri yudumlayarak anın tadını çıkarıyor.

Havas İstanbul imzası taşıyan kampanya konseptinin film prodüksiyonunu Anima İstanbul, yönetmenliğini ise Aytuğ Üngör üstlendi.

Türk kültürünü inovatif teknolojiyle buluşturan Arçelik, 2004 yılında pazara dünyanın ilk otomatik Türk kahvesi makinesi Telve’yi sunarak yeni bir kategoriye öncülük etti. Müşteri ihtiyaç ve beklentilerine göre sürekli olarak geliştirilen Telve için bugüne kadar 84 patent başvurusu yapıldı. Bu sene 20’nci yaşını kutlayan Telve, Türk kahvesi deneyimini bir üst seviyeye taşıyan özellikleriyle dikkat çekiyor. 6 fincan kapasitesi, su tankı, Cook Sense teknolojisi, indüksiyonlu ısıtma ve sesli uyarı özellikleri ile donatılmış olan bu makine, Türk kahvesi severlerin vazgeçilmezi oluyor.

Türk kahve kültürünü dünyaya tanıtma misyonunu üstlenen Arçelik, Türkiye’de farklı kahve çeşitlerine ilginin artmasıyla ürün gamını genişleterek A’dan Z’ye farklı kategorilerde kahve makineleri geliştirdi.

Reklam

Imperium Barista Tam Otomatik Espresso Makinesi, kahve severlere tam otomatik bir deneyim sunuyor. 13 kademeli kahve öğütücü, entegre süt köpürtme sistemi ve 19 bar yüksek basınç gücü ile on farklı kahve çeşidi hazırlayabilme kapasitesine sahip olan bu makine, kullanıcılara en sevdikleri kahve çeşitlerini evde hazırlama imkânı tanıyor.

Imperium Barista Yarı Otomatik Espresso Makinesi, entegre süt köpürtme sistemi ve 15 bar yüksek basınç gücü ile dört farklı kahve çeşidi hazırlayabilme özelliği sunuyor. Süt köpüğü ayarı ile kişiselleştirilebilir kahve deneyimi sağlayan bu makine, kolay kullanımıyla ideal bir tercih olarak öne çıkıyor.

Öğütücülü Filtre Kahve Makinesi, kahve tutkunlarına üstün bir deneyim sunmak üzere tasarlandı. Kahve öğütücü, damlama durdurma fonksiyonu ve aroma fonksiyonu gibi özellikleriyle dikkat çeken bu makine, 10 fincan kapasiteli cam karaf sayesinde geniş ailelerin ve misafir ağırlayanların tercihi oluyor.

Künye

Reklamveren: Arçelik

Reklamveren Temsilcisi:

Mehmet Tüfekçi

Reklam

Pelin Hekimoğlu

Özdem İkizer Yüken

Ece Barak

Gözde Kirazlı Atilla

Dilek İpek

Reklam Ajansı: Havas İstanbul

Yönetici Kreatif Direktör: Eray Hökelek

Reklam

Kreatif Ekip Liderleri:

Gizem Arlı Sirkeci

Hüseyin Gündüz

Kreatif Ekip:

Merve Turunç

Ergin Doğanay

Kerem Korucuoğlu

Reklam

Strateji Direktörü:

Canan Pehlivanoğlu

Beliz Top

Müşteri İlişkileri Ekibi:

Kerem Yalçın

Gözde Nur Akbaş

Selin Kardaş

Reklam

Beril Ermeral

Begüm Tun

Gamze Beygirci

Grafik Tasarım Ekip Lideri: Hasan Yıldırım

Grafik Tasarımcı: Barış Köprülü

Trafik Direktörü: Enhar Giritli Baydar

Ajans Prodüktörü:

Reklam

Sıla Salgın

Leyla Özgecan Gezer

Prodüksiyon: Anima İstanbul

Yönetmen: Aytuğ Üngör

DOP: Ersin Gök

Fotoğraf: PPR İstanbul / Fırat Meriç

Müzik: Kenan Doğulu

Reklam

Kaynak: HORECA Trend ve Arçelik

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com