‘İtalyan Mutfağının’ Sürdürülebilir Yolculuğu - HORECA Trend
Takip edin!

Fuar ve Etkinlikler

‘İtalyan Mutfağının’ Sürdürülebilir Yolculuğu

Michelin yıldızlı Şef Igles Corelli, İtalyan Mutfağı Haftası kapsamında İstanbul’da özel sürdürülebilir bir menü hazırladı.

Yayınlandı

on

Michelin yıldızlı Şef Igles Corelli, İtalyan Mutfağı Haftası kapsamında İstanbul’da özel sürdürülebilir bir menü hazırladı. İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği (CCİİST) tarafından organize edilen etkinlik kapsamında Corelli’nin yemek öncesi yaptığı hazırlık çalışmaları da bir video aracılığıyla paylaşıldı.  

Geçen hafta tüm dünya ile eşzamanlı olarak Türkiye’de de kutlanan ‘İtalyan Mutfağı Haftası’ etkinlikleri kapsamında İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği (CCİİST) de Michelin Yıldızlı ünlü Şef Igles Corelli’nin hazırladığı sürdürülebilir menü ile bir etkinlik düzenledi. ‘Birleşik İtalya’ya Doğru Garibaldi ile Bir Yemek Yolculuğu’ isimli menü için Şef Igles Corelli’nin yemek öncesi hazırlıkları ve akşam yemeğinden görüntülerin yer aldığı bir video hazırlandı. İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği (CCİİST) tarafından hazırlanan organizasyona; İstanbul İtalya Başkonsolosu Elena Clemente, İtalyan Sanayi ve Ticaret Odası Derneği Başkanı Livio Manzini, İtalyan Sanayi ve Ticaret Odası Derneği Genel Sekreteri Fatih Ayçin ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: HORECA Trend ve İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği (CCİİST)

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fuar ve Etkinlikler

EMITT, Etkinlik Programı ile Sektöre Yön Verecek

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, her yıl 40.000’e yakın sektör profesyonelini, dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen turistleri ağırlıyor.

Yayınlandı

on

ICA Events tarafından TUROFED ve TTYD iş ortaklığında düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, kapılarını 26. kez sektör profesyonellerine ve seyahatseverlere açacak. Türkiye’nin turizm ekosistemine önemli katkılar sağlayan Fuar, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TOBB, Türk Hava Yolları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından destekleniyor.

Firmaların iş hacimlerini arttırma olanağı bulacağı fuarda, daha verimli görüşmeler yapılabilmesi adına B2B randevu sistemi geliştirildi. Bu sayede fuar katılımcıları hosted buyer’lar (davetli tur operatörü) ve davetli influencerlarla önceden randevulaşarak görüşme imkanına sahip olabilecekler. EMITT bu yıl; Fransa, Rusya, Tunus, Kanada, İspanya, İngiltere, ABD, İsviçre, İran, İtalya, Yunanistan, Hindistan, Filipinler ve Azerbaycan’ın da içinde olduğu 56 ülkeden 300’ e yakın davetli tur operatörünü ve influencerı ağırlıyor.

Turizm sektörünün 2019 yılı rakamlarına ulaşmayı hedeflediği bu yıl, Türkiye açısından yeni hedefleri de beraberinde getiriyor. Türkiye, 2023 yılında 60 milyon turist ve 56 milyar dolar turizm gelirine ulaşmayı planlarken, tüm bu gelişmeler ve beklentiler çerçevesinde, hedefleri iyi okumak ve doğru içerikleri ilgili profesyonellerle buluşturmak adına EMITT, fuarla eş zamanlı yürütecek zengin bir etkinlik programı hazırladı.

COVID-19 sonrası değişen tüketici davranışları, seyahat araçları, rezervasyon uygulamaları ve hizmet servislerinin farklılaşmasıyla birlikte EMITT, pazarın taleplerini karşılamak, en önemlisi de seyahatte güveni geri kazanmak adına endüstrinin gelişimini iş odaklı etkinlikleri ile gündem başlıklarına taşıyor. Turizmin gündemine ışık tutan konular çerçevesinde uzman konuşmacıları katılımcılarla buluşturacak.

Başta sürdürülebilirlik olmak üzere, sağlık ve wellness turizminde Türkiye’nin vizyonu ve çalışmaları, müşteri deneyimini geliştiren çığır açacak teknolojik uygulamalar, kültürel mirasımızın tanıtımı ve marka çalışmaları, eko, agro ve gastro turizm konusundaki iyi örnekler, EMITT 2023 Etkinlik Programı’nın ana başlıklarını oluşturacak.

EMITT etkinlikleri, pek çok iş birliği fırsatı yaratmanın yanında, sektöre gerçekçi bir gelecek vizyonu göstererek, sürdürülebilir turizm yatırımları ve projeler için yol gösterici rol oynayacak. Turizm sektörünün gündemi etrafında şekillenen EMITT, çevre duyarlılığı, dijitalleşme, markalaşma, sürdürülebilirlik ve sektöre yön veren firmaların pek çok inovatif projesinin ve fikirlerinin paylaşıldığı lider bir fikir ve bilgi paylaşım platformu olacak.

EMITT 2023 Etkinlik Programı’nın konu başlıkları şöyle;

  • Başkanlar Oturumu: Fikir Önderleri 2023 Turizm Öngörülerini Açıklıyor
  • Sürdürülebilir ve Sorumlu Turizm
  • İhracat Stratejisinde Sağlık Turizmi Planı
  • Sektörün Yükselen Güçleri Eko-Agro-Gastro Turizm
  • Destinasyonları Klişelerin Ötesine Geçiren Influencer Stratejileri
  • Hedef Kitlenizle İlişki Kurmanın İpuçları: Özel Müşteri Deneyimleri Yaratmak
  • Metaverse: Turizm Kaynaklarını Genişleten Deneyim
  • Tatil Tasarlayanlar ve Planlayanlar için Seyahat Teknolojileri
  • Farklı Destinasyon Keşifleri: İtalya, KKTC, Brezilya, Rusya ve Maldivler

Turizm Sektörünün Dünü, Bugünü ve Yarını Sektör Liderleri Tarafından Masaya Yatırılacak 

8 Şubat – Fuarın ilk programında turizm sektörün fikir önderleri 2023 öngörülerini aktaracak ve sektöre yön veren son gelişmeleri gündeme taşıyacak. Turizm Danışmanı Osman Ayık tarafından yönetilecek Başkanlar Oturumu’nda, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TTYD Başkanı Oya Narin ve TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır yer alacak.

“Türk Hava Yolları İtalya ve Güzelliklerini Sunar” oturumunda ise THY ev sahipliğinde İtalya Konsolosluğu, ENIT ve Connect2Italy yöneticileri konferans sahnesinde olacak.

9 Şubat – İkinci gününde ise TTYD Başkanı Oya Narin’in moderatörlüğünde düzenlenecek “İhracat Stratejisinde Sağlık Turizmi Planı” başlıklı panelde, Acıbadem Sağlık Grubu Uluslararası Pazarlama Direktör Yardımcısı Deniz Şentop ve USHAŞ Sağlık Turizmi Sektörel İş Birliği ve Projeler Sorumlusu Mehmet Karakaya Türkiye’nin sağlık turizmi alanındaki projelerini dinleyicilere aktaracak.

9 Şubat saat 14.30’da düzenlenecek “Destinasyonları Klişelerin Ötesine Geçiren Influencer Stratejileri” panelinde Gezimanya Kurucu Ortağı Murat Zafer Özbilgi yerli ve yabancı influencerlar ile beraber keyifli bir panel gerçekleştirecek. Hindistan’ın ünlü influencerlarından, sosyal medyada 3 milyondan fazla takipçisi olan girişimci Harjinder Singh Kukreja ve Azerbaycan’daki Turizm Günleri ve Azerbaycan Influencer Summit’in organizatörü girişimci ve influencer Havva Safarova strateji önerilerini paylaşacak.

“Destinasyon Sunumları” başlıklı konferansta KKTC Milletvekili ve Kıbrıs Sağlık Turizm Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan ve Brezilya İstanbul Başkonsolosu Büyükelçisi Regina Maria Cordeiro Dunlop konuşmacı olarak yer alacak ve ülkelerinin destinasyonlarını ziyaretçilere tanıtacak.

İkinci günde düzenlenecek “Sektörün Yükselen Güçleri: Eko-Agro-Gastro Turizm” başlıklı son konferansta ise turizm danışmanı Nermin Yurtoğlu moderatörlüğünde Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Emre Karabacak, IBB Eurovelo Bisiklet Rotaları Proje Koordinatörü Merve Akdağ ve Sapanca Belediyesi Başkanı Özcan Özen tarafından eco, agro ve lüks turizm konusundaki örnekler paylaşılacak.

10 Şubat– Üçüncü gün Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı TGA’nın ev sahipliğindeki “Sürdürülebilir Destinasyon Yönetimi” oturumu ile saat 11:30’da başlayacak. Ardından, moderatör koltuğunda Fütürist, Deneyim Tasarımcısı Dr. Cem Kınay oturacak. “Hedef Kitlenizle İlişki Kurmanın İpuçları: Özel Müşteri Deneyimleri Yaratmak” başlıklı panelde, Mastercard Türkiye Yükselen Avrupa Pazarları Bölge Direktörü Akın Akbıyık, Pernod Ricard Türkiye Satış Direktörü Barış Düzova, Swissotel Genel Müdürü, Accor Otelleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı Uğur Talayhan ve Google Turizm Sektör Lideri Yeşim Öztekin düşüncelerini paylaşacak.

Fuarın üçüncü gününde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde, Pelin Batu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilecek “Sürdürülebilir Turizm Ekseninde Kültürel Miras” konusu irdelenecek. “Destinasyon Sunumları”nda da Rusya ve Maldivler’den keşif ipuçları gelecek.

Günün sonunda ise Atlas Space CEO’su İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Ahmet Burçin Gürbüz, GoArt Metaverse Kurucusu ve CEO’su Burak Soylu, İklim Aktivisti, Film Yapımcısı ve Gazeteci Elif Dağdeviren ve Cerebrum Tech Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. R. Erdem Erkul turizm teknolojilerini ve turizmde metaverse konularını “Metaverse: Turizm Kaynaklarını Genişleten Deneyim” oturumunda masaya yatıracak.

11 Şubat – Fuarın son gününde “Travel Tech Day” tatil tasarlayanlar ve planlayanlar için tüm paydaşlara yönelik ipuçlarının gündeme taşındığı bir gün olacak. Seyahat teknolojilerinin derinlemesine tartışılacağı bugünün ilk oturumunda Seyahat Yazarı ve Gazeteci Bahar Akıncı, yeni trendleri ve gezginlerin teknoloji konusunda sektörden neler beklediğini anlatacak. Akıncı’nın ardından Age Provocateur Kurucu Ortakları Duygu Birecikli ve Gülşah Akın seyahat teknolojilerinde girişimci eko sistemini irdeleyecek.

Seyahat Teknolojileri Sunumları ile devam edecek programda, Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk, seyahat ve turizm sektöründe dijital pazarlama konusunda düşüncelerini paylaşacak. Ardından, WeBee CEO’su Özgür Zan otellerde misafir deneyimi önemi ve teknolojik yatırımları anlatacak. Son zamanlarda geliştirdikleri “dijital ikiz aracı” ile dikkat çeken bir girişim olan Surveyhands Dijital Veri Uzmanı Ertuğrul Aydın turizm sektöründe misafir deneyiminin metaverse ile desteklenmesine dair örnekler aktaracak.

26. EMITT Fuarı ve etkinlik programı ile ilgili detaylı bilgiyi www.emittistanbul.com adresinde bulabilirsiniz.

 

Kaynak: HORECA Trend ve EMITT İstanbul

Devamını Oku

Fuar ve Etkinlikler

Yılın En İyi Yabancı Şefi “Claudio Chinali” Oldu!

“Yılın Yabancı Şefi” kategorisinde ise Eataly Executive Chef’i Claudio Chinali ödül aldı.

Yayınlandı

on

Four Seasons Sultanahmet ev sahipliğinde ve Jumbo’nun katkılarıyla geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 4. Altın Kaşık Gastronomi Ödülleri gecesinde on bir farklı kategorideki ödülleri ile Jüri Özel Ödülü ve Tuğrul Şavkay Yaşam Boyu Başarı Ödülü sahipleri ile buluştu.

“Yılın Yabancı Şefi” kategorisinde ise Eataly Executive Chef’i Claudio Chinali ödül aldı.

İtalya’da Michelin Yıldızlı restoranlarda Bruno Barbieri, Alfonso Caputo ve Igles Corelli gibi şeflerle çalışan Claudio Chinali; 2013 yılından bu yana Zorlu Center’deki Eataly’nin Executive Chef’i ve 2021 yılından itibaren de Eataly’nin Boğaz terasında yer alan Terrazza Italia’nın da şefliğini yapmaya devam ediyor.

“Dünyada 4 farklı kıtada, 40’tan fazla mağazaya sahip olan Eataly, en kaliteli İtalyan yemeklerini hem tüketip hem ürünlerini satın alıp hem de yedikleriniz hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz bir marka.” sözleriyle özetliyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Jumbo

Devamını Oku

Dondurulmuş Sebze & Meyve

ANFAŞ Food Product Fuarında mezzeMarin’e Yoğun İlgi

Dondurulmuş gıda sektöründe yarım asrı aşan tecrübesiyle birçok ilke imza atan Pakyürek A.Ş., mezzeMarin markası ile ANFAŞ Food Product fuarında misafirlerini ağırladı.

Yayınlandı

on

Dünya denizlerinden en iyi ürünleri müşterileri ile buluşturan mezzeMarin, ANFAŞ’ın çeyrek asrı aşkın fuarcılık tecrübesiyle sektörü bir araya getiren 29. FoodProduct – Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’nda yer aldı.

mezzeMarin ekibi, HORECA grubuna özel olarak üretilen ürünleri ve Türkiye’de alanında bir ilk olan mezzeMarin.online projesiyle dikkat çekerken, fuar boyunca misafirlerini 4P4 numaralı standlarında ağırladı.

HORECA Trend’e özel açıklamalarda bulunan Pakyürek A.Ş. Genel Müdürü Ömer Ceyhan, “Pakyürek’in yarım asırlık tecrübesi, mezzeMarin’in yenilikçi vizyonu ile ANFAŞ Food Product fuarındayız. Çeşitlenen ürünlerimiz ve HORECA alanında bir ilk olan mezzeMarin.online projemizle tüm misafirlerimizi ANFAŞ Food Product fuarındaki standımıza bekliyoruz” dedi.

İleri teknolojiye ve yüksek kalite standartlarına sahip tesislerinde ürettikleri deniz ürünleri ile dünyanın dört kıtasında sofraları süslediklerini belirten Ceyhan, mezzeMarin markalarıyla ulusal ve uluslararası pek çok fuara katıldıklarını ve bu fuarlar arasında ANFAŞ Food Product’ın özel bir yeri olduğunu da sözlerine ekledi.

Dünya Denizlerinden En İyi Ürünler mezzeMarin.online’da

Pakyürek A.Ş.’nin dondurulmuş gıda ve deniz ürünleri markası mezzeMarin, geçtiğimiz aylarda HORECA sektöründe bir ilke imza atmış ve HORECA kanalı için özel olarak geliştirilen ve soğuk zincir dağıtım ağı ile güçlendirilen e-ticaret siteleri, “mezzeMarin.online”ı açmıştı. 

Türkiye’nin dört bir yanına hizmet veren ve “mezzemarin.online” adresinden ulaşılabilen e-ticaret sitesi ile dünya denizlerinin birbirinden sağlıklı ve besleyici deniz ürünleri toptan ve özel avantajlarla satışa sunuldu. Siparişler, soğuk zincir bozulmadan Türkiye’nin dört bir yanındaki otel, restoran, cafe, catering şirketleri ile market ve şarküterilere ulaştırılmaya başlandı. 

Ücretsiz kargo ve peşin fiyatına taksit avantajı sunulan “mezzeMarin.online”a sektör büyük ilgi gösterdi. Donuk, soğuk ve füme ürün kategorilerinde onlarca alternatifin yer aldığı sitede, ürün çeşitliliği de her geçen gün artıyor.

Kaynak: HORECA Trend

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.