Uludağ’ın zirvesinden gelen eşsiz Erikli lezzeti kışa özel ambalajında | HORECA TREND
Takip edin!

Alkolsüz İçecek

Uludağ’ın zirvesinden gelen eşsiz Erikli lezzeti kışa özel ambalajında

Türkiye’nin Lovemark’ları 2021 araştırmasında, “En Sevilen Ambalajlı Su Markası” seçilen Erikli, kışın su tüketimini teşvik etmek amacıyla kışa özel tasarladığı yeni cam şişelerini tüketicilerin beğenisine sundu. 

Yayınlandı

on

Türkiye’nin Lovemark’ları 2021 araştırmasında, “En Sevilen Ambalajlı Su Markası” seçilen Erikli, kışın su tüketimini teşvik etmek amacıyla kışa özel tasarladığı yeni cam şişelerini tüketicilerin beğenisine sundu. 

Erikli, kışa özel tasarlanan yeni cam şişeleri ile raflardaki yerini aldı. Kolay kavranan Erikli cam şişeler, Uludağ’ın zirvesinden gelen eşsiz lezzeti ve kaliteyi öne çıkarıyor. Kış mevsimini vurgulayan yeni şişe tasarımı, kış aylarında tüketicileri su içmeye teşvik etmeyi amaçlıyor.

Nestlé Waters Türkiye Pazarlama Direktörü Can Emci şunları dile getirdi: “Sıcak yaz aylarında hepimiz yüksek miktarda su tüketiyoruz. Havalar soğuduğunda ise su tüketimimiz giderek azalıyor ve kış aylarında içtiğimiz su miktarı susuzluk hissini daha az hissettiğimiz için düşüyor. Oysa vücudumuzun temel su ihtiyacı yaz kış değişmiyor. Uludağ’ın zirvesinden gelen eşsiz Erikli lezzetini vurgulayan yeni tasarımımızla tüketicilerimizi kış aylarında gereken miktarda su tüketmeye teşvik etmek istiyoruz. Tüketicilerimizin estetik, tasarım ve sunuma da önem verdiğini biliyoruz. Uludağ’ın karlı zirvesinden ilham alarak tasarladığımız yeni şişemiz bu açıdan da sofralara şıklık getirecek. Tüketicilerimizle kurduğumuz bu yakın ilişki, bizi Türkiye’nin en sevilen ambalajlı su markası yapıyor. 2021’de, Ipsos tarafından MediaCat için gerçekleştirilen araştırmada tüketicilerin yaptığı değerlendirmeler sonucunda 6. kez üst üste ‘En Sevilen Su Markası’ yani ‘Lovemark’ olduk. En iyi müşteri deneyimini yaratan markaların ödüllendirildiği 2021 A.L.F.A Awards’ta ise halk jürisi tarafından yapılan değerlendirmeye göre ‘gazsız içecek’ kategorisinin birincisi seçildik. Gönüllerde yer ettiğimizi bilmek büyük bir gurur ve mutluluk.”

Erikli Su ve Meşrubat Pazarlama San. ve Tic. A.Ş. Hakkında 

Uluslararası standartlardaki kalitesi, farklı ambalaj seçenekleri, tüm paydaşlarına güven veren çalışma anlayışı, hızlı servisi ve güçlü dağıtım ağıyla Erikli, Uludağ’ın zirvesinden gelen doğal kaynak suyunu, Uludağ Kestel Dolum Tesisi ve Uludağ İnegöl Dolum Tesisinde el değmeden şişeleyerek tüketicisiyle buluşturuyor.

Son 10 yılda, bugünkü değeri ile yaklaşık 1 milyar TL yatırım yapan şirketin bünyesinde su ve mineralli su kategorilerinde toplam 6 marka bulunuyor. Şirket, 700’ün üzerinde çalışanı, 5 dağıtım merkezi ve 900’e yakın bayisi ile alanındaki büyümesini sürdürürken, sağlıklı nesiller için toplumun ve çevrenin korunmasına ve sürdürülebilirliğine yönelik de toplumsal projeler geliştiriyor.

Reklam

 

Kaynak: HORECA Trend ve Erikli

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alkolsüz İçecek

Dimes Cool: Her Zaman Göründüğünden Daha Fazlası

İnovatif içecek şirketi DİMES, yeni nesil ürünü DİMES COOL Lime Mix için Mert Ramazan Demir iş birliğini sürdürüyor. DİMES yeni kampanyasında, günümüzün trendi yapay zekayı özgün bakışı ve iletişim diliyle reklam dünyasına katıyor. Filmde gerçekliğin, yaşamanın ve hissedebilmenin ‘’Göründüğünden daha fazlası’’ olduğu mesajı veriliyor.

Yayınlandı

on

İnovatif içecek şirketi DİMES, yeni nesil ürünü DİMES COOL Lime Mix için Mert Ramazan Demir iş birliğini sürdürüyor. DİMES yeni kampanyasında, günümüzün trendi yapay zekayı özgün bakışı ve iletişim diliyle reklam dünyasına katıyor. Kampanya filmi, yapay zeka deneyimleri ve gerçek deneyimleri bir bütün olarak sunuyor; bir yandan yapay zekanın imkanlarına ve dünyasına odaklanırken bir yandan da insana ait duyguların öneminin altını çiziyor. Filmde gerçekliğin, yaşamanın ve hissedebilmenin ‘’Göründüğünden daha fazlası’’ olduğu mesajı veriliyor.

DİMES, yapay zekaya alışılmışın dışında, ezber bozan bakışı ile kampanya stratejisini iki aşamalı olarak gerçekleştirdi. Ana film öncesinde bu kampanya için eğitilen Yapay Zeka modeli ile hazırlanan bir teaser yayınlayarak tüketicilerinin gerçek ile yapay zeka arasında bir tercihte bulunmalarını ve gerçeği talep etmelerini sağlayacak ortamı hazırladı. Hemen bir gün sonra gerçeğin ‘’Göründüğünden daha fazlası’’ olduğunun altını çizen ana filmini yayınladı. Gerçekliği isteyen tüketicilerin DİMES ile etkileşimleri, sosyal medyada viral oldu. DİMES COOL, Göründüğünden Daha Fazlası kampanyasının yeni filmi, dijital platformlarda ve TV’de yayına girdi.

Yenilikçiliği ve geleceği sahiplenen inovatif içecek markası DİMES, genç tüketicileri dinlemeye ve gençlerin hayatına yeni deneyimlerle dokunmaya devam ediyor.

DİMES’in Reklamania Creative iş birliğinde hazırladığı yeni kampanyası, her zaman olduğu gibi göründüğünden daha fazlasını içeriyor. Kampanyanın yeni filminde, hayatlarımızdaki yeri giderek genişleyen Yapay Zeka da markanın özgün bakışı ve diliyle işleniyor. DİMES, hayranlarının kalplerinde taht kuran Mert Ramazan Demir ile iş birliğine de devam ediyor. Yaz havasını hissettiren filmde Mert Ramazan Demir, bu kampanya için özel oluşturulan Yapay Zeka avatarı ile birlikte ekrana geliyor. Filmde farklı anlarda Yapay Zeka deneyimleri ve gerçek deneyimler birlikte sunuluyor; gerçeği yaşamak, en doğal duyguları birlikte hissetmek göründüğünden daha fazlası mesajı veriliyor.

Özgün yaklaşımı ve iletişim dili ile DİMES, yeni “Göründüğünden Daha Fazlası” kampanyasıyla her zaman olduğu gibi bambaşka bir bakış açısı sergiledi. Bir taraftan yapay zekayı gündemine alıp uygulayabilecek kadar genç ve dünyayı yakından takip edebilen bir marka olduğunu; diğer taraftan her yerde herkes tarafından kullanılmak istenen bir teknolojiyi insan hayatının arkasında bırakarak ana marka stratejisinin temeli olan gerçekliği bugüne kadar bakılmamış bir açıdan bir araya getirebilmeyi başardı.

Z kuşağının yoğun ilgisini “Göründüğünden Daha Fazlasını” sunarak çeken DİMES COOL Lime Mix’in, büyük bir başarıya imza attığını söyleyen DİMES Pazarlama Direktörü Merve Keten, “DİMES COOL Lime Mix, istediği lezzeti hazırlamasına imkan sağlaması, ekonomikliği ve daha az ambalaj atığı ortaya çıkarmasıyla gençler için tam da yeni nesil bir akıma dönüştü. Hepimizin çok sevdiği Mert Ramazan Demir ile birlikteliğimiz sürüyor. Gerçeklik hem bizim hem de gençler için çok önemli, gerçeklik her zaman göründüğünden daha fazlası. Hayatlarımızda yer edinen Yapay Zekaya kendi özgün bakışımızla bakıyoruz; gerçek deneyimlerin, gerçek duyguların, gerçek anların tadına birlikte varmak, göründüğünden daha fazlasıdır diyoruz. Yapay zekayı, ezber bozan bir bakışla ele aldık. Teaser filmimizde, tüm kampanya Yapay Zeka ile hazırlanmış hissi verdik, tüketicilerin gerçeği istemelerini tetikledik. Gerçekliği isteyen tüketicilerimizin DİMES ile etkileşimleri, sosyal medyada viral oldu, hemen bir gün sonra gerçeklik üzerine kurulu filmi yayınladık” dedi.

Reklam

DİMES Pazarlama Direktörü Merve Keten, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yine gençleri dinledik, yine gençlere onların dünyasından sesleniyoruz. Yapay Zekaya ezber bozan bakışımızın yanı sıra, gençlerin favori içereceği DİMES COOL Lime Mix’in şekersiz halini ve karpuzlu DİMES COOL’u, göründüğünden daha fazlasıyla gençlere sunuyoruz.”

Kaynak: HORECA Trend ve DİMES

Devamını Oku

Alkolsüz İçecek

Sırma Karma ile Lezzetin, Ferahlamanın, keşfetmenin ‘Tam Sırası’!

Sırma, sektörde yeni bir lezzete daha imza atarak, meyve ve çiçek aromalarından oluşan şekersiz, kalorisiz zengin mineralli gazlı içecek ‘Karma’nın renkli ve dinamik dünyası ile yaza merhaba diyor. 

Yayınlandı

on

Yeni serinin marka yüzü Cemal Can Canseven ile Sırma; lezzetin, ferahlamanın, keşfetmenin ‘Tam Sırası’ olduğuna vurgu yaparak, yeni ürünü Karma’nın hayatın her anına eşlik edeceğine dikkat çekiyor.

Yenilikçi ürünleriyle içecek sektörüne ilham veren Sırma; sektörde yeni bir lezzete daha imza atarak zengin mineralli gazlı içecek serisi ‘Karma’yı ürün portföyüne ekledi. Meyve ve çiçek aromalarının lezzetinden oluşan, şekersiz ve kalorisiz, zengin mineralli gazlı içecek Karma, üç farklı çeşidiyle tüketicilerle buluştu. Mango-şeftali-mürver çiçeği aromalı, vişne-karadut-kiraz çiçeği aromalı ve limon-lime-portakal çiçeği aromalı olarak 3 benzersiz alternatif sunan Sırma Karma, tüketicilerin her anına eşlik etmeyi hedefliyor.

Tüm eylemlerimizin bir sonucu olduğu ve bize geri döndüğü inancına dayanan Karma felsefesinden ilham almanın yanı sıra, meyve-çiçek aromalarının enfes bir karmasını sunan bu yeni seri, tüketicilerin her yudumunu ve her anını en iyi şekilde değerlendirerek pozitif hallerini desteklemeyi amaçlıyor.

Karma’nın marka yüzü olarak Cemal Can Canseven ile iş birliği yapan Sırma; Cemal Can’ın stüdyoya girerek kendisinin seslendirdiği jingle ile tüketicilerine lezzetin, ferahlamanın, keşfetmenin “Tam Sırası” diyerek sesleniyor.

Hayatı ertelemeden, içinden geldiği gibi yaşayanlara her anlarında eşlik etmeyi hedefleyen Sırma’nın ‘Karma’ serisi; özel şişe tasarımı ve çevir aç kapağı sayesinde de her an her yerde kullanım kolaylığı sağlıyor.

Sırma Karma ‘Tam Sırası’  Reklam Künyesi

Reklam

Reklamveren Temsilcileri: Verda Duysak, Sinan Arslan, Nil Sözen Karakaya, Edanur Telci, Şeyma Özhan, Aslıhan Eroğlu Erdem, Çisem Köseoğlu

 Ajans: Pixiu Digital

Kreatif Direktör: Can Akalın

Proje Yöneticisi: Fatih Dilekci

Müşteri Yöneticisi: Dihle Topaloğlu

Dijital Direktör: Devrim Berdan Özdemir

Yapımevi: A’Picture

Reklam

Yönetmen: Fuzule Tezcan

Yönetmen Yardımcısı: Sabri Ocak

Reji: İsmet Sağlamer, Didem Gül Nefis

Yapımcı: Can Üner

Uygulayıcı Yapımcı: Fatih Yapa

Yapım Amiri: Barış Erol

Post Prodüksiyon: Post Office

Reklam

Müzik: Kerim Dağlı

Art Direktör: Cankat Oğuz, Muhammet Çelebi, Kumsal Erem

Sosyal Medya Yöneticisi: Dilan Akarsu

Kaynak: HORECA Trend ve Sırma

Devamını Oku

Alkolsüz İçecek

AB İstedi: Tüm Plastik Kapaklar Değişecek

Sıcak bir günde soğuk bir şişe su açmanın yaşamın büyük zevklerinden biri olduğu herkesçe bilinir, ancak bu yaz deneyim biraz farklı olacak. Bunun nedeni, Avrupa’daki plastik şişelerin yeni AB kuralları nedeniyle değişiyor olması.

Yayınlandı

on

Sıcak bir günde soğuk bir şişe su açıp, içmek haytaınızdaki büyük zevklerinden biri. Ancak bu yaz deneyiminiz biraz farklı olacak. Bunun nedeni, Avrupa’daki plastik şişelerin yeni AB kuralları nedeniyle değişiyor olması.

Yeni tasarlanmış, şişeye bağlı plastik kapaklarla zaten Türkiye’de de karşılaşmış olabilirsiniz. Eğer henüz karşılaşmadıysanız, temmuz ayından itibaren Avrupa ve Türkiye genelinde yaygınlaşacaklarını göreceksiniz.

Yeni Plastik Şişe Kapak Tasarımı Nedir?

Yeni tasarım oldukça basit. Alışık olduğumuz tamamen açılan kapakların yerine, kapak ile şişe arasında ekstra plastik şeritler bulunuyor.

Coca-Cola, bu değişikliği benimseyen ilk firmalardan biri oldu ve son bir yıl içinde tasarımı Avrupa genelinde yaygınlaştırdı. Coca-Cola İrlanda müdürü Agnese Filippi, tanıtımdan önce yaptığı açıklamada, “Bu küçük değişikliğin, tüketicilerimizin şişelerimizi geri dönüştürmelerini sağlamak ve hiçbir kapağın geride kalmamasını garantilemek için büyük bir etkisi olabilir” dedi.

Türkiye’de ise DyDo Drinco Türkiye ve bünyesinde yer alan Saka Su bu konuda öncü markalar arasında yer aldı.

Tüketiciler Yeni Şişe Kapaklarından Memnun Değil

Coca-Cola ve diğer büyük içecek şirketleri her zaman şişe tasarımlarını değiştirmeye bu kadar açık değillerdi. AB, değişiklik gerektiren kuralları 2018’de ilk açıkladığında, şirketler plastik artışına neden olacağını ve üreticilere maliyet getireceğini iddia ederek tepki göstermişti.

Reklam

Şimdi Avrupa genelinde yeni tasarım yaygınlaştıkça bazı tüketiciler de yeni tasarımdan rahatsız oldu. Sosyal medyada, içerken kapağın yüzlerine çarpmasından ve içeceklerin dökülmesinin daha zor olmasından şikayet ettiler. Türkiye’deki kullanıcıların deneyiminin de olumlu olduğunu söylemek zor.

Plastik Şişe Kapakları Neden Bağlandı? Ayrılmaz Kapak Özellikleri

AB ülkelerinin tümü, üç litreye kadar plastik içecek şişeleri için temmuz ayına kadar gevşek kapakları kaldırmış olacak. Bu, 2018’de açıklanan ve tek kullanımlık plastik atıkları azaltmayı amaçlayan bir AB direktifinin bir parçası.

Gevşek kapaklar, Avrupa’da plastik atıklarla mücadele kapsamında yasaklandı. AB, bunların plajlarda en çok çöp olarak bulunan tek kullanımlık plastik ürünlerden biri olduğunu söylüyor. Şu anda büyük miktarlarda geri dönüştürülmeyen ve okyanuslarımızda son bulan plastik, 2019’da atmosfere 850 milyon tonun üzerinde sera gazına neden oldu.

Kapağın bağlı olması, insanların onu atmayı daha az olası kılacak çünkü bunu yapmak için tüm şişeyi atmak zorunda kalacaklar.

AB üye devletleri, ürünlerin amaçlanan kullanım aşaması boyunca “kapakların ve kapakların kaplara bağlı kalması” koşuluyla kendi tasarım gereksinimlerini belirleyebilir. Bu nedenle şu anda Coca-Cola gibi içeceklerde gördüğümüz tasarım tek olası tasarım değil, ancak pazar hakimiyetleri göz önüne alındığında en yaygın olanı olacak. Diğer büyük içecek şirketleri de zaten Coca-Cola’nın tasarımını benimsemiş durumda.

Yeni Değişiklikler Kapıda

Yeni plastik kapaklar, AB tarafından izlenen bir dizi önlemden sadece bir tanesi. Yakında, taze meyve ve sebzelerin ambalajları, mini otel banyo malzemeleri ve restoranlardaki fast food paketleri yasaklanacak. Bu hamlelere karşı büyük lobicilik çabaları ve Avrupa Yeşil Anlaşması çevresindeki son endişeler olsa da, mücadele devam ediyor.

Kaynak: HORECA TREND ve EuroNews

Reklam

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com