“Z Kuşağı Çay Yerine Kahveyi Tercih Ediyor” | HORECA TREND
Takip edin!

Cafe

“Z Kuşağı Çay Yerine Kahveyi Tercih Ediyor”

İstanbul’un kalbinde, kahve severlerin uğrak noktası olan Coffee De Madrid, kuşaklar arası kahve tüketim alışkanlıkları üzerine yapılan son araştırmaların ışığında, kahvenin sadece bir içecek olmanın ötesindeki sosyal ve kültürel rolünü vurguluyor.

Yayınlandı

on

Coffee De Madrid’in kurucusu ve sahibi Sabri Pisikoğlu, bu konuda kendi deneyimlerini ve gözlemlerini paylaştı. Araştırmalar, Baby Boomers kuşağının %81’lik bir çoğunluğunun keyif almak için kahve içtiğini gösterirken, Z kuşağında bu oranın %51,6’ya düştüğünü ortaya koyuyor. Coffee De Madrid’in kurucusu Sabri Pisikoğlu, “Kahve, kuşaklar boyunca farklı anlamlar kazandı. Z kuşağı artık çay içmek yerine yeni kahve türlerini deneyimlemek istiyor. Biz de Coffee De Madrid olarak her kuşağın ihtiyacına ve beklentisine uygun bir deneyim sunmayı hedefliyoruz,” diyor.

Türk Kahvesinden Filtre Kahveye

Türk kahvesi, Baby Boomers kuşağı arasında %76,1’lik bir tüketim oranına sahipken, Z kuşağında bu oran %22,8’e düşüyor. Z kuşağı için filtre kahve ve Americano gibi alternatifler daha cazip hale geliyor. Pisikoğlu, “Müşterilerimizin tercihleri zamanla değişiyor ve biz de Coffee De Madrid olarak bu değişime ayak uyduruyoruz,” şeklinde konuşuyor.

Türk Halkının Yüzde 55,6’sı Günde 1-2 Bardak Kahve İçiyor

Başka bir araştırmada da Bin 100 kişiyle yapılan araştırmaya göre kahveseverlerin yüzde 54,3’ü filtre kahve, yüzde 45,7’si Türk kahvesini tükettiğini söyleyen Sabri Pisikoğlu, “Araştırmaya göre, Türk halkının yüzde 55,6’sı günde 1-2 bardak kahve tüketiyor. Yüzde 29,2’si ise günde 3-4 bardak kahve içiyor. Yüzde 7’si günde 5 bardaktan fazla kahve tüketirken, yüzde 4,4’ü günde 6 bardak ve üzeri kahve içiyor. Tüketicilerin yüzde 3,8’i ise hiç kahve içmiyor” dedi.

Kahve Dükkanları Sosyal Etkileşim Yerleri Oldu

Reklam

Marketing Türkiye’nin araştırmasına göre, Z kuşağı için kahve dükkanları, date, çalışma, sohbet etme ve sosyal medya hikayeleri paylaşma gibi aktiviteler için ideal bir ortam sunuyor. Pisikoğlu, “Kahve dükkanlarımız, sadece kahve satın almak için değil, aynı zamanda sosyal etkileşim için de tercih ediliyor,” diye ekliyor. Kahve tüketimi, Z kuşağı için sosyal, mobil ve modern yaşam tarzına uyum sağlamak için önemli bir ritüelken, Y kuşağı için sosyal, profesyonel ve kişisel etkileşimlerin bir parçası. Pisikoğlu, “Kahve, bizim için bir tutku ve müşterilerimizle paylaştığımız bir deneyim. Her kuşağın kahveyle olan ilişkisini anlamak ve onlara en iyi deneyimi sunmak bizim için önemli,” diyor.

27 Mayıs’ta Ankara’da Şato Şubesini Açıyoruz

Coffee De Madrid, kuşakların değişen ihtiyaçlarına ve kahve tüketim trendlerine uyum sağlayarak, her müşteriye özel bir deneyim sunmaya devam edecek. Pisikoğlu, “Kahve kültürünün evrimini takip etmek ve bu yolculuğun bir parçası olmak bizim için büyük bir onur. Bu ay 27 Mayıs Ankara’da Şato şubemizi açıyoruz yine ay sonu İstanbul Beyoğlu şubesi ve Bodrum Yalıkavak marina da şube açılışlarımız olacak oralarda da tarihi dokuyu bozmuyoruz. Ankara’da tarihi bir bina olan ve önceden Macaristan Büyükelçiliği olarak kullanılan bir binayı hiçbir tarihi dokusuna zarar vermeden inşaa ettik. Eserin birçok odasını tarihi dokularla süsledik. Şubemizde 4 ayrı oda mevcut. Odalardan birine Atatürk ismini verip, Atamızın sevdiği kitaplar ile donattık. Odada kıymetli müşterilerimiz Atamızın en sevdiği şarkıları dinleyip, sevdiği kitapları okuyabilmelerini istedik. Binanın bir diğer odası ise Macaristan Büyükelçisinin ismini aldı. Oda içerisinde ona ait dökümanlar bulunmaktadır. Bir odamız İsmet İnönü diğeri ise Mehmet Akif Ersoy ismi verilmiştir. Odaların içerisinde hikayeleri ve onlara ait dökümanlargörebileceklerdir. Yine aynı şekilde Muğla’nın Bodrum ilçesinde Tarihi bir su sarnıcı restore ettik. Şubemiz sarnıç içi doğal yapıya zarar verilmeden tasarlandı. Sarnıç içerisinde oturma alanları ve mimar ve öğrencilerimiz için ayrı masalar bulunmaktadır. Down Sendromlu kardeşlerimiz ile birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Projesine başlamış olduğumuz, İstanbul Beyoğlu Kamondo merdivenlerinin bulunduğu alanda tasarlanıyor. Bu şubemiz o dönemin ailesi olan kamondaailesinin tarihi yapılarından biridir. Amacımız tarihi dokuya zarar vermeden İstanbul’un tarih kokan anıt müze kafesini hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

Coffee De Madrid Hakkında

Sınırsız kahve çeşitleri ve dünya mutfağından seçkin lezzetler ile çok geniş bir müşteri kitlesine hitap eden bir kafe zinciridir. İstanbul’un kalbinde, kahve severlerin uğrak noktası olan Coffee De Madrid, özgün konsepti ve ferah atmosferiyle misafirlerine keyifli zamanlar geçirebilecekleri nezih mekanlar sunmaktadır. Amacı, kaliteli kahve kültürünü Türkiye’nin her noktasına taşımak ve müşterilere unutulmaz bir deneyim sunuyor. Coffee De Madrid, uzun yıllar kahve ve hizmet sektörüne emek vermiş deneyimli bir ekip tarafından kurulmuş olup, yenilikçi ve geniş ürün yelpazesiyle sektördeki rakiplerinden farklılık göstermektedir. Türk kahvesinden filtre kahveye, espresso’dan latte’ye kadar uzanan geniş bir kahve menüsü sunmaktadır. Ayrıca, dünya mutfağından lezzetlerle de müşterilerine çeşitlilik sunmaktadır. Coffee De Madrid, şubelerini İstanbul, İzmir, Çanakkale ve daha birçok şehirde açarak kahve tutkunlarına benzersiz bir deneyim fırsatı veriyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Coffee De Madrid

Reklam
Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cafe

Kalabalık Bayram Kahvaltılarının Keyfi Cafe Crown Çubuklu’da Çıkar!

İstanbul’da boğaza nazır manzarası ile göz dolduran Cafe Crown Çubuklu, bayramda lezzetli bir kahvaltı yapmak isteyenlere eşsiz manzarasında denizin kokusunu içinize çekebileceğiniz unutulmaz bir kahvaltı deneyimi yaşatıyor. Hafta sonu gün boyu kahvaltı
servisi veren Cafe Crown Çubuklu, geleneksel lezzetlerin yanı sıra omlet çeşitleri, reçelleri ve ara sıcaklarıyla her damak tadına yönelik seçenekler sunuyor.

Yayınlandı

on

Boğazın tarih kokan semti Beykoz Çubuklu’da yer alan Cafe Crown Çubuklu, bayram kahvaltılarının en özel mekanlarından biri oluyor. Deniz manzarası eşliğinde aile sıcaklığını sofralara taşıyan Cafe Crown Çubuklu, nefis el yapımı reçel çeşitlerinden yöresel peynirlere, dalından koparılarak hazırlanmış enfes zeytinlerden kızarmış atıştırmalıklara kadar zengin içeriği ile hem lezzetli hem de sıcak bir kahvaltı keyfi sunuyor.

Hem büyük grup hem de aile yemekleri için ideal bir ortam sunuyor Cafe Crown Çubuklu, geniş ve zengin kahvaltı menüsü ile misafirlerine deniz manzarası eşliğinde benzersiz bir lezzet deneyimi sunuyor. Menüsünde ezine peyniri, taze kaşar, söğüş tabağı, tahin & pekmez, çilek veya vişne reçeli, zeytin tabağı, pastırma ve bal & kaymak gibi klasik kahvaltı ürünlerinin yanı sıra, gözleme, simit tost ve sebzeli omlet gibi çeşitli alternatifler de bulunuyor.

Hem büyük grup kahvaltıları hem de aile kahvaltıları için ideal bir ortam sağlayan Cafe Crown Çubuklu, kahvaltı keyfini, taze demlenmiş çay veya özel kahve seçenekleriyle taçlandırma imkanı da sunuyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Cafe Crown Çubuklu

Devamını Oku

Cafe

Starbucks’ta “Kendin Olabildiğin Yerdesin” 

Tüm çalışanlarını birer partner olarak konumlayan Starbucks, partnerlerinin deneyimlerine ve misafirleri ile kurdukları etkileşime dair kısa hikayeler içeren film serisini yayımlamaya başladı.  Ev ve iş yerlerinin ardından en çok vakit geçirilen ve 3. adres olarak konumlanan Starbucks’ın ilk filminde, partnerlere ve misafirlere kendi olabildikleri bir ortam sunuyor.

Yayınlandı

on

Kahve kültürünün dünyadaki en önemli temsilcilerinden Starbucks, partnerlerinin deneyimleri ve misafirleri ile kurdukları ilişkiye dair hazırladığı film serisinin ilkini sosyal medya kanallarından yayınladı.

Ev ve işten sonra en çok vakit geçirilen ve 3. adres olarak konumlanan Starbucks, gerçek partnerlerin yer aldığı film serisinin ilkinde, herkesi birleştiren ve herkesin kendi gibi olabildiği “Starbucks anları”nı konu ediniyor. Partner ve misafirlerinin birbirlerine katkıları ve kurdukları iletişimle özel bir topluluk olduğunu gösteren filmde Starbucks, tüm partnerlerine ve misafirlerine ’Burası Senin Yerin’’ diyor.

Goodvertising İstanbul reklam ajansı tarafından hazırlanan ilk filmin çekimleri yaklaşık olarak 4 günde tamamlandı. Emre Tanrıseven’in yönettiği ve kreatif direktörlüğünü Duygu Burunsuz’un üstlendiği filmde, 80’den fazla Starbucks partneri yer aldı.

Hayatın içinden her ana ustalıkla yapılmış bir fincan kahveyle eşlik eden Starbucks partnerlerinin kadraja alındığı film, Starbucks Türkiye YouTube, Instagram, Facebook ve Tiktok hesaplarından izlenebilir.

Künye

Reklamveren: Alshaya Türkiye Starbucks®

Reklam

Reklamveren Yetkilileri:

Alshaya Türkiye Starbucks Dijital ve Pazarlama Direktörü: Murat Buyurgan

Alshaya Türkiye Starbucks Pazarlama Müdürü: Gizem Çeliksoy

Alshaya Türkiye Starbuck Pazarlama Yöneticisi: Umut Çevik

Alshaya Türkiye Starbucks Pazarlama Uzmanı: Yasemin Kaşarcıoğlu

Reklam Ajansı: Goodvertising İstanbul

Yönetici Kreatif Direktör: Duygu Burunsuz

Reklam

Müşteri İlişkileri & Ajans Yöneticisi: Burcu Yongacı

Ajans Sanat Yönetmeni: Burak Evlice

Yönetmen: Emre Tanrıseven

E. Yapımcı: Volkan Özer

Prodüksiyon şirketi: Videohead Productions

Post-Prodüksiyon: Film & Go

Prodüksiyon Ekip: Murat Tuncel, Erkan Şahin, Hazal Özdoruk, Sezgin Yüzay,Burak Şener, Şeref Dikmen, Batuhan Aksu, Özkan Elverir, Mustafa Kadri Cengiz, Armağan Yılmaz, Rükan Akkan, Samet Varol, Alihan Aksungur

Reklam

Kaynak: HORECA Trend ve Starbucks

Devamını Oku

Cafe

Kıbrıs’ın Artık Kahve Dünyası Algötür’ü de Var!

“Hepimizin Ortak Noktası” Kahve Dünyası, Kıbrıs’taki üçüncü mağazasını Girne Liman’da açtı. Algötür konseptli mağaza, Kahve Dünyası’nın hem Kıbrıs’ta hem de yurt dışında açılan ilk Algötür mağazası olma özelliğini taşıyor. Girne Liman Kahve Dünyası Algötür, günün her saatinde özel lezzetleriyle misafirlerini bekliyor.

Yayınlandı

on

Türkiye’nin coğrafi penetrasyonu en yüksek kahve ve çikolata zinciri olan Kahve Dünyası, ilk mağazasını İstanbul’un Eminönü semtinde açtı. Misafirperverliği ve ikram kültürüyle kısa sürede sektörün öncü markalarından biri haline gelen Kahve Dünyası, bugün yurt içinde 300’ü aşkın mağaza olmak üzere 1.000’e yakın satış noktası, yurt dışında ise 14 mağazasıyla, her gün 100 bini aşkın misafirine hizmet veriyor. Kahve Dünyası’nın dijitalleşen ve hızlanan yeni dünya düzeniyle uyumlu bir konsept yaratmak amacıyla hayata geçirdiği Kahve Dünyası Algötür ise aktif yaşam tarzını benimseyen gençler, öğrenciler, beyaz yakalılar gibi şehrin dinamik tüketici kitlesine hitap ediyor.

Kahve Dünyası Algötür, yurt dışındaki ilk mağazasını Kıbrıs’ta Girne Limanı’nda açtı. Mağaza, Kahve Dünyası’nın Kıbrıs’taki üçüncü mağazası, Algötür konseptinin ise yurt dışındaki ilk örneği oldu.  Girne’nin en güzel manzarasına sahip Girne Limanı’nda açılan Kahve Dünyası Algötür mağazasını ziyaret edenler, el yapımı dondurmalardan yöresel kahvelere, fit lezzetlerden Kahve Dünyası Algötür mağazalarına özel ürünlere kadar birçok lezzeti de tatma fırsatını yakalıyor.

İpeksi köpüğü ve zengin aromasıyla nitro gazı ile uzun demleme yapılarak soğuk servis edilen draft kahvelerin yanı sıra taptaze soğuk sıkım meyve ve sebze sularından hazırlanan özel içecek No Serileri Girne Limanı Kahve Dünyası Algötür mağazasında bulabileceğiniz lezzetler arasında yer alıyor. Denize karşı bir kahve yudumlamak isteyenler bol köpüklü Türk Kahvesi, Americano, Latte, Filtre Kahve ve Köpüklü Buzlu Espresso deneyimi yaşatan Freddo serisi gibi çeşit çeşit kahveyi bir arada deneyimleyebiliyor. Buğday ve çavdar unuyla hazırlanan özel ekmeklerinde sipariş üzerine taptaze hazırlanan sandviçler, fit yaşamı destekleyen şeker ilavesiz laktozsuz yoğurtla hazırlanan granola ve müsli, tereyağı ile hazırlanan mis gibi kokusuyla mağazalarda taze pişirilen kruvasanların ise tadına doyum olmuyor.

Kahve Dünyası Algötür Hakkında

2016 yılında hizmet vermeye başlayan Kahve Dünyası Algötür, al-götür hizmetin özel ürünler ve dijital teknolojiyle desteklendiği özel bir konsept… Kahve Dünyası’nın dijitalleşen ve hızlanan yeni dünya düzeniyle uyumlu bir konsept yaratmak amacıyla hayata geçirdiği Kahve Dünyası Algötür, aktif yaşam tarzını benimseyen gençler, öğrenciler, beyaz yakalılar gibi şehrin dinamik tüketici kitlesine hitap ediyor. Mimarisi, iletişim kanalları ve ürünleriyle hedef kitlesinin tarzına uygun bir dünya kuran Kahve Dünyası Algötür’ün yurt içinde işletmesini kendi üstlendiği 18’i otoyol üzerinde bulunan toplam 64 mağazası bulunuyor. Zengin kahve çeşitlerinden fit ürünlere, el yapımı dondurmalardan mağazalarda taze pişirilen unlu mamullere kadar farklı birçok ürün seçeneği sunan Kahve Dünyası Algötür, sadece kendi mağazalarında tadabileceğiniz yeni nesil draft kahveleri ve fit yaşama uyum sağlayan No Serileri ve Pro Serileriyle de dikkat çekiyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Kahve Dünyası

Reklam

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com