Thermomix®’in Cookidoo® Platformuyla Dünyadaki Tüm Lezzetler Sofranızda! | HORECA TREND
Takip edin!

HORECA Tedarik

Thermomix®’in Cookidoo® Platformuyla Dünyadaki Tüm Lezzetler Sofranızda!

Tek cihazda 20’den fazla mutfak aletini bir arada sunan Thermomix® TM6 ve Cookidoo platformu 3 yıldır çok yönlü dijital mutfak aleti olarak hayatı kolaylaştırıyor. Rehberli pişirme fonksiyonuna sahip Cookidoo, 5 milyon kullanıcısını 95.500’den fazla tarifle buluşturuyor, 1.123 Türkçe tarifin yanı sıra 21 farklı dilde tarif seçeneği ve 43 farklı ülke versiyonu bulunduruyor.

Yayınlandı

on

Mutfakta dijital devrimin kapılarını aralayan, 20’den fazla mutfak aletini bir arada sunan ve hepsinin yaptığı işi tek bir cihazda yapan Thermomix®, online tarif platformu Cookidoo®’nun 10. yılında görkemli bir lansman gerçekleştirdi.

Thermomix® TM6’nın dijital ekranından bağlanılabilen Cookidoo, bugün 1.123 Türkçe tarifin yanı sıra 95.500’den fazla Türk ve dünya mutfağının bir arada yer aldığı tarifleri kullanıcılarla buluşturuyor. Cookidoo’nun dünya üzerinde toplam 5 milyon üyesi bulunuyor.

Vorwerk Türkiye’nin 2017 yılında kurulmasıyla Türkiye’de hayatımıza giren Thermomix®, tüketicilerin yemek yapma alışkanlıklarını değiştiriyor. Tek cihazda 20’den fazla mutfak aletini bir arada sunan ve dijital devrimin kapılarını aralayan Thermomix® TM6 ve Cookidoo platformu 3 yıldır çok yönlü dijital mutfak aleti olarak hayatı kolaylaştıran muazzam bir güç ve sürekli yenilik sunuyor.

Türk ve Dünya Tariflerinin Kütüphanesi: Cookidoo

Dijital mutfak aleti Thermomix® TM6’nın büyük ve dokunmatik ekranından bağlanılabilen online tarif platformu Cookidoo, bugün 5 milyon kullanıcısını 95.500’den fazla tarifle buluşturuyor. Rehberli pişirme fonksiyonuna sahip Cookidoo®, 1.123 Türkçe tarifin yanı sıra 21 farklı dilde tarif seçeneği ve 43 farklı ülke versiyonu bulunduruyor. Kolay ve pratik tariflerden daha önce hiç denenmemiş, kimsenin bilmediği farklı tariflere kadar uzman şefler tarafından onaylanan yemek tariflerini elinizin altına getiriyor. Ayrıca arama motorunda “tarif adı” ile aramanın yanı sıra malzemeye göre de tüm tarifler bulunabiliyor. Böylece evdeki malzemelerle ilham veren yiyecekler, tam kıvamında ve en doğru şekilde pişen dünya ve Türk mutfağından yemekler sofralara renk katıyor.

Cookidoo’da Porsiyonlanmış Güvenilir Tarifler

Reklam

Cookidoo®’nun çok pişirilen ve en sevilen tariflerinde birden fazla porsiyon seçeneği bulunuyor. Oluşturulan tarifleri kullanarak porsiyon miktarını otomatik olarak ayarlayan porsiyonlama özelliği heyecan verici yepyeni kapılar açıyor. Thermomix® tarif geliştirme mutfaklarında uzmanlar tarafından defalarca test edilen porsiyonlar, lezzet garantili başarılı yemeklerin hazırlanmasına olanak tanıyor.

Cookidoo Kişiselleştirince Daha da Özelleşiyor!

Cookidoo® aynı zamanda kullanıcılara beğendiği tarifleri kaydetme, koleksiyonlar oluşturma, haftalık planlayıcı, alışveriş listesi oluşturma, paylaşma gibi özellikleriyle kişiselleştirme imkânı sunuyor. Kullanıcıların daha önce pişirdiği yemekleri ve beğendiği yemekleri hafızasında tutarak da ilgi duyabileceği tarifleri öncelikli olarak tavsiye ediyor.  

Mutfakta Her Şeyi Yapan Yardımcınız: Thermomix TM6

Yarım yüzyılı aşkındır sofralarda mucizeler yaratan Thermomix®’in TM6 modeli, bir dizi heyecan verici işlev ve modlarıyla hiç yemek yapmayı bilmeyenlerin ya da süper şeflerin en lezzetli yemekleri kısa bir zamanda sofraya getirmesini; gelişmiş yemek pişirme tekniklerinde ustalaşmasını sağlıyor.

Tek bir düğmesine dokunduğunuzda doğruyor, çırpıyor, karıştırıyor, öğütüyor, tartıyor, pişiriyor, yoğuruyor, kıyma yapıyor. Aynı zamanda yavaş karıştırarak pişirme, parçalayarak karıştırma, buharda pişirme, kontrollü ısıtma, emülsiyon, yumurta pişirme, soyma, pilav pişirme, vakumda pişirme, fermantasyon (mayalama), koyulaştırma, su ısıtıcısı ve ön yıkama gibi sürekli yenilenen fonksiyonları sayesinde de tek bir kap içinde mutfakta harikalar yaratıyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Thermomix®

Reklam

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toptan Market

Metro Türkiye, Premium Levrek ve Çipura ile Balıkları Gelecek Nesillere Miras Bırakıyor

Yaklaşık 35 yıldır yeme içme sektörünün bir numaralı iş ortağı olma vizyonuyla yatırım yapan Metro Türkiye, gelecekte denizlerde daha çeşitli ve daha bol balık olması için yürüttüğü sürdürülebilir balıkçılık çalışmalarından biri olan “Yediği Önünde Yemediği Yarında’’ kapsamında yetiştirilen Metro Premium Levrek ve Çipura’ların yeni dönem hasat lansmanını Alaçatı Amavi restoranda gerçekleştirdi. 

Yayınlandı

on

Sürdürülebilirliği, yarını değiştirecek en önemli güç olarak gören Metro Türkiye soruyor, ‘Bir Tabak Yarını Değiştirebilir mi?’ Cevap ise hiç şüphesiz, ‘Evet.’ Gastronomi sektörü profesyonellerinin hazırladığı tabakta yerel, coğrafi işaretli ürünler ve mevsiminde taze malzemeleri kullanması, doğru koşullarda avlanmış balığa tabağında yer vermesi ve atıksız mutfak anlayışını benimsemesi ile bir tabak yarınlarımızı değiştirebilir. Yaklaşık 35 yıldır yürüttüğü sürdürülebilirlik kapsamındaki çalışmalarla sektörde öncü olan Metro Türkiye, 2021 yılında Hatko Su Ürünleri ve Skretting iş birliği ile hayata geçirdiği ‘Yediği Önünde, Yemediği Yarında’ projesi ile endüstriyel boyutta ilk kez levrek ve çipura yetiştiriciliğinde önemli bir adım attı.

Levrek ve çipuraların yetiştiriciliğinde, içeriğinde deniz balığı oranı azaltılmış ve alg yağı içeren yem kullanan Metro Türkiye, kullandığı bu yeni yem modeli ile tonlarca deniz balığını kurtararak ekolojik sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor. Bu yeni yem modeli aynı zamanda Omega 3 açısından çok daha zengin balıkların yetişmesine olanak tanıyarak tüketiciler için lezzetli ve sağlıklı bir alternatif sunuyor.

Sürdürülebilirliğin En Lezzetli Hali

Sürdürülebilirlik anlayışını kendi operasyonlarının yanı sıra bir numaralı iş ortağı olduğu yeme içme sektörüne de yansıtan Metro Türkiye, Premium Levrek ve Çipura ile restoran menülerinin hem sürdürülebilir hem de lezzetli olmasında önemli bir rol oynuyor. Şef ve işletmecilerin çözüm ortağı olarak konumlanan Metro Türkiye, balıkların yeni dönem hasat lansmanını Alaçatı Amavi restoranda gerçekleştirdi. Şef Can Aras’ın sürdürülebilir balıkları, coğrafi işaretli ürünlerle buluştuğu tadım menüsü, bir tabağın yarını değiştirebileceğine dair ilham verdi.

‘Yediği Önünde Yemediği Yarında’ projesinin Amavi’nin felsefesiyle örtüştüğünün altını çizen ve böyle bir akşam yemeğiyle farkındalık yaratmaktan mutlu olduklarını belirten şef Can Aras; “Yaşadığımız bu tüketim çağında bizler, geleceğimiz için sorumluluk hissediyoruz. Kaynaklarımızı ve doğanın bize verdiklerini düşünmeden harcamamamız gerekiyor. Değişimi önce kendimizden başlatmalıyız dedik ve Amavi’yi bu düşünce ile kurduk. Bu yüzden toprağımızın ve denizlerimizin kıymetini bilen üreticileri destekliyor, sadece onlarla çalışıyoruz. Amavi olarak bakış açımızla örtüşen bu balıklara menümüzde yer vermekten dolayı çok memnunuz. Metro Türkiye’nin bizlere verdiği ilham ve sağladığı ürünler ile bir tabağın yarını nasıl değiştirebileceğini şef dostlarım ile birlikte keşfettik” dedi.

“Deniz Ürünleri Gelecek Nesillere Aktarılması Gereken Bir Değer”

Reklam

Türkiye’de bir ilk olan proje kapsamında balığı yalnızca ticari bir ürün olarak değil; gelecek nesillere bırakılması gereken bir değer olarak gördüklerini vurgulayan Metro Türkiye Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Müdürü Dr. Aslı Duran şunları aktardı; “Yeme içme sektörünün bir numaralı iş ortağı olma vizyonuyla yatırımlarımıza devam ederken, 2010 yılından bu yana sürdürülebilir balıkçılığın yaygınlaşması adına öncü projelere imza atıyoruz. Ege bölgesinin en değerli ürünlerinden biri olan balığı da elbette gelecek nesillerin de tadabilmesi için bu tip projeler oldukça kıymetli. 2021 yılında hayata geçirdiğimiz ‘Yediği Önünde Yemediği Yarında’ projesi de bu kapsamdaki en önemli çalışmalarımızdan biri. Endüstriyel boyutta ilk kez yetiştirilen Metro Premium Levrek ve Çipuralar, alg yağı içeren özel yemlerle besleniyor. Omega 3 değeri oldukça yüksek olan bu balıklar, restoranların da müşterilerine hem sağlıklı hem de lezzetli balıkları sunma fırsatı sağlıyor. Bundan 3 yıl önce başladığımız bu önemli projenin yeni dönem hasadını turizm ve gastronomi açısından çok önemli bir yere sahip Ege Bölgesi’nde duyurmak istedik. Çünkü Metro Türkiye olarak tüm ekiplerimizle bu bölgenin önemini ve yoğunluğunu biliyor, yaptığımız yatırımlarla bölgedeki tüm şef ve işletmecilere Metro kalitesi ile ürün tedariki yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Şef Can Aras’ın hazırladığı ve ilham verici olduğunu düşündüğümüz tadım menüsü; gerek coğrafi işaret tescilli malzemeler gerek yerel Ege otları gerek de sürdürülebilir yöntemlerle avlanmış balıklar ile bir tabağın yarını değiştirebileceğini en lezzetli haliyle göstermiş oldu.’’

Ege’de Hakimiyetini Artırdı

Yeme içme sektöründeki iş ortaklarına sevkiyat alanında sunduğu hizmet ağını, günden güne geliştiren Metro Türkiye, geçtiğimiz yıl İzmir depo yapılanmasını 5 katına çıkardı. Bu sayede hem kuru gıda hem taze gıda hem dondurulmuş ürünler için genişletilmiş depolarla beraber taze balık işleme için de ayrıştırılmış depolama alanları oluşturuldu. Aynı anda depolanabilen palet sayısı 650’den yaklaşık 1.600’e, operasyonu yönetilen farklı ürün sayısı ise 500’den yaklaşık 1.400’e yükseldi. Günlük 60 ton olan operasyon kapasitesi ise 220 tona yükseltildi. İzmir deposunun genişlemesiyle beraber sağlanan kapasite artışıyla bölgedeki ekiplerin hem sayısı hem de yetkinliğini artmış oldu.

Kaynak: HORECA Trend ve Metro Türkiye

Devamını Oku

Yazılım

Yeni Nesil Entegre CRM Sistemlerinin Otelcilik Sektörüne Katkısı

Yeni nesil CRM sistemleri, müşteri sadakatini artırırken işletmelerin pazarlama ve satış süreçlerini de dönüştürüyor. CRM yazılımının sağladığı veri odaklı analizler, konukların beklentilerinin daha iyi anlaşılmasına ve onlara özel deneyimler sunulmasına olanak tanıyor.

Yayınlandı

on

Yeni nesil CRM sistemleri, konaklama döngüsünün tüm aşamalarında iletişimi yönetmeye yardımcı olarak müşteri deneyimini iyileştiriyor ve işletmelere önemli avantajlar sağlıyor. Bu sistemler, konukların otele girmeden önce başlayan ve fatura ödendikten sonra da devam eden deneyimlerini optimize ederken, düşük maliyetlerle gelir kaynakları yaratma imkanı sunuyor.

“Proaktif müşteri yönetimi stratejileri, otellerin daha yüksek sadakat oranlarına ulaşmasına olanak tanıyor”
5 binden fazla işletmeye teknoloji odaklı yönetim ve operasyon çözümleri sunarak yiyecek-içecek ve konaklama sektörlerini güçlendiren Protel’in Pazarlama Direktörü Mehmet Emin Çangal, “CRM yazılımı, müşterilerle düzenli iletişim kurmayı, sadakat programlarına dahil etmeyi, indirimler sunmayı ve yeni sezon menülerini tanıtmayı kolaylaştırıyor. Pazarlama otomasyonu ile tüm mesajlar ziyaretçilere göre kişiselleştirilerek etkileşim artırılıyor. CRM’in veri toplama özelliği sayesinde, örneğin, vejetaryen müşterilerinize yeni menü öğeleri tanıtılıyor veya sömestrde çocuklara özel promosyonlar sunuluyor. Veri odaklı yaklaşımlar ve proaktif müşteri yönetimi stratejileri, otellerin misafir deneyimini sürekli iyileştirmesine ve dolayısıyla daha yüksek sadakat oranlarına ulaşmasına olanak tanıyor” diyor.

İyileştirilmiş Tahminler ve Müşteri Hizmetleri

CRM sistemleri, geçmiş ve öngörülen verileri kullanarak satış tahminlerini iyileştiriyor. Yoğun sezonlarda oda ve müşteri başına fiyatlar optimize edilerek gelirler artırılıyor. Etkili müşteri iletişimiyle olumlu geri bildirimler alınarak marka bilinirliği artırılıyor ve olumsuz geri bildirimlerle hizmetler geliştiriliyor.

Zahmetsiz İş Akışları

Tüm müşteri verilerinin tek bir veri bankasında toplanması, bilgi erişimini ve raporlama süreçlerini kolaylaştırıyor. Bu sistem sayesinde, gereken bilgileri hızlıca çekmek ve detaylı raporlar oluşturmak büyük ölçüde kolaylaşıyor. Müşteri ilişkilerini bu kadar etkin yönetmek, sosyal medya üzerindeki etkileşimlere ve müşteri incelemelerine anında yanıt verme imkanı sunuyor. Ayrıca, potansiyel konukları cezbetmek için kişiselleştirilmiş promosyonlar hazırlamak artık daha az çaba gerektiriyor.

Reklam

Entegre CRM çözümlerinin farklı yazılımlarla uyum içinde çalışarak veriye erişimi kolaylaştırdığını ve bu verileri stratejik olarak kullanma kapasitesini artırdığını ifade eden Mehmet Emin Çangal, “İşletmeler müşteri memnuniyetini ve sadakatini artırırken, gelirlerinde de gözle görülür bir yükseliş sağlıyor. Bu dinamikler, işletmelerin rekabetçi pazarda öne çıkmasına ve müşteri beklentilerini aşarak, marka değerini yükseltmesine olanak tanıyor” diyor.

“Veri Segmentasyonunun Gücünü Her Gün Görüyoruz”

Satış ve pazarlama süreçlerini optimize etmek için veri segmentasyonu kullanarak belirli dönemlerdeki rezervasyonların analiz edilebildiğini ve en uygun fiyatlandırmanın belirlenebildiğini belirten Protel Pazarlama Direktörü Mehmet Emin Çangal, sözlerine şöyle devam ediyor: “Veri segmentasyonunun gücünü her gün görüyoruz. Belirli dönemlerdeki rezervasyon analizleri ve verimli fiyatlandırma stratejileri, müşteri ihtiyaçlarının daha iyi anlaşılmasını ve onlara en uygun tekliflerin sunulmasını sağlıyor. Özellikle pazarlama otomasyonu aracılığıyla zamanında gönderilen doğum günü tebrikleri ve sezonluk kampanyalar, müşteri bağlılığını artırırken, tıklama ve açılma oranlarındaki verilerle kampanyaların etkinliği sürekli olarak ölçülüyor ve geliştiriliyor. Bu yaklaşım, satış ve pazarlama süreçlerini sürekli olarak optimize etmemize olanak tanıyor.”

Kaynak: HORECA Trend ve Protel

Devamını Oku

HORECA Tedarik

İnoksan, Tüm Profesyonellere “Bu Mutfak Sizin!” Diyor

Profesyonel mutfaklara getirdiği akıllı ve inovatif çözümlerle tüm dünyada şeflerin ilk tercihi arasında yer alan İnoksan, sektörde kendi Ar-Ge merkezi olan ilk endüstriyel mutfak markası olarak öne çıkıyor. Fark yaratan ve doğayı düşünen restoranların, aynı felsefeyle üretilen mutfaklar aracılığıyla mümkün olacağının altını çizen İnoksan, yüzde yüz yerli üretim ve teknoloji gücünü “Bu Mutfak Sizin!”mottosuyla geleceğe taşıyor.

Yayınlandı

on

44 yıldır Türkiye ve dünyada endüstriyel mutfak sektöründe ilklere imza atan İnoksan, bugün şeflerin ve restoranların kendileriyle gurur duyacakları mutfaklar yaratmalarında en çok tercih edilen çözüm ortaklarından biri. Fark yaratan ürünlerle tasarlanmış bir mutfağın ancak çalışmalarıyla fark yaratan bir şefe, doğayı düşünen bir mutfağın ise ancak doğayı düşünerek

tasarlanan restoranlara ait olduğuna inanan İnoksan, “Bu Mutfak Sizin!” söylemiyle ülkemizdeki sektör profesyonellerine sesleniyor. Kendi inovatif ve sürdürülebilir yaklaşımı ile yurtdışında elde ettiği bilinirliğini, Türk şefleri ve restoranlarının değeri ile eşleştiriyor.

Profesyonel Mutfakların İnovatif Çözüm Ortağı

Türkiye’nin endüstriyel mutfak sektöründeki prestijini tüm dünyaya yayan, mutfaklarda verimli, lezzetli ve pratik çözümleriyle fark yaratarak yaratıcılığı artıran ürünler sunan İnoksan, inovasyonlarıyla geleceğe dair adımlar atıyor.

Lezzetten ödün vermeden ayrışmak isteyen, mutfağını ve dünyayı aynı anda koruma bilincine sahip profesyonellerin tercihi İnoksan, mutfaklarda teknik detaylarda mükemmeli ve verimlilik için gelişimi arayanlara akıllı ve yenilikçi ürünleri ile hizmet veriyor. İnoksan, aynı zamanda satış sonrasındaki kuvvetli servis desteği ve anahtar teslim projeleriyle de lezzette en iyi performansı isteyenlerin mutfaklarında yerini alıyor.

Üretiminin üçte birinden fazlasını ihraç ederek dünyanın sayılı ve seçkin mutfaklarında yerli teknolojiyi en iyi şekilde temsil eden İnoksan, güçlü Ar-Ge çalışmalarıyla ünlü şeflere ilham veren bir yol arkadaşı oluyor.

Reklam

Akıllı fırınlar, bulaşık makineleri, kaynatma tenceresi, döner ocağı ve kuzineler gibi pişirme grubu ürünleri ile de öne çıkan İnoksan, 5 kıtada 50 ülkede yer alan satış noktalarında mutfak profesyonelleriyle buluşuyor. Deneyimli satış ekibi, satış sonrası destekleri ve anahtar teslim mimari projeleri ve 100’ü aşkın yetkili servisi ile İnoksan, iş ortakları için tedarikçi bir firma

olmanın ötesine geçerek gerçek bir çözüm ortağı oluyor. Ulusal ve uluslararası kalite belgeleri, 44 yıllık tecrübesi ve yerli sermayenin getirdiği yabancı muadillerine göre sağladığı fiyat avantajı ile de İnoksan, kaliteli, akıllı ve yenilikçi ürünleriyle mutfağında fark yaratmak isteyen tüm profesyonelleri bekliyor.

İnosmart Akıllı Fırınlar

Türk mutfağından aldığı ilhamı, 40 yılı aşan tecrübesi ve teknoloji ile birleştirerek İnosmart Kombi Fırını geliştiren İnoksan, dünya mutfakları için de gerekli olan en hızlı ve en iyi pişirme ortamını sunuyor. Dünyada 5 kıtada kullanılan ve sektördeki ilk yerli kombi fırın olma özelliğini taşıyan İnosmart, yüksek performansı ve benzersiz pişirme modlarıyla lezzeti

garantiliyor. Turbo ve buharlı pişirme seçeneğini aynı anda sunan Kombi Pişirme, Turbo Pişirme, Buharlı Pişirme, Ayarlanabilir Buharlı Pişirme ve Banket gibi 5 farklı pişirme özelliğine sahip İnosmart akıllı fırınlar, tek bir dokunuşla su, zaman, iş gücü ve enerjiden tasarruf ederek mükemmel lezzeti yakalamanızı sağlıyor. Su kullanmadan her yemeği haşlamanızı sağlayan Buhar Modu ile su ve tüm modlarda %40’a varan enerji tasarrufuyla doğayı ve geleceği düşünen profesyonellerin tercihi inosmart, otomatik temizleme moduyla da şeflerin işini kolaylaştırıyor.

Kaynak: HORECA Trend ve İnoksan

Reklam
Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com