Tarihi Yarımada’da Lezzetin Yeni Adresi Roof Mezzepotamia | HORECA TREND
Takip edin!

Restoran

Tarihi Yarımada’da Lezzetin Yeni Adresi Roof Mezzepotamia

Tarihi Yarımada’nın en özel noktasında tüm ihtişamıyla boğazı kucaklayan ve muhteşem gün batımlarına etnik elektronik müziğin eşlik ettiği yepyeni bir lezzet deneyimi Roof Mezzepotamia… 

Yayınlandı

on

Köklü bir otelcilik deneyimi olan ve hizmet yaklaşımlarıyla dünya sıralamasında en üstlerde yer alan AYS Otelcilik’in yatırımcıları Fırat Yıldıran ve Barış Çolak tarafından hayata geçirilen Roof Mezzepotamia; imza lezzetleri, özel reçete kokteylleri, şık sunumları, ayrıcalıklı hissettiren hizmet anlayışı ve etkileyici manzarasıyla İstanbul’un en çok konuşulan mekanları arasında yerini alacak. En iyi lezzet, en iyi müzik ve en iyi hizmet anlayışıyla İstanbul’un ve Türkiye’nin en iyi restoranı olma hedefiyle yola çıkan ve dünyaca ünlü DJ’leri de sahnesinde ağırlayacak olan Roof Mezzepotamia, beş duyuya hitap eden bütünsel bir restoran deneyimine odaklanıyor. 

Mezopotamya’nın yeni bir medeniyet ve kültür yaratma mirasından ilham alan Roof Mezzepotamia, Türkiye’nin yedi bölgesinden en özel tatları kendine has yorumuyla bir lezzet senfonisine dönüştürüyor. Seçkin lezzetleri, hafızalara yer edecek kokteyleri, İstanbul’un masalsı manzarası ve etnik müzik eşliğinde unutulmaz anlara ev sahipliği yapan Roof Mezzepotamia, restoran deneyimi bambaşka bir boyuta taşıyor. Mevsiminde tüketim ilkesiyle yerel üreticilerden sağlanan ürünlerle Türk mutfağının unutulmaz lezzetlerini yeniden yorumlayan mekan, tutkulu bir damak şöleni yaşatıyor. Kahvaltı, özel bir akşam yemeği, yıl dönümleri, özel davetler, iş yemekleri ve eğlenceli dost masaları için harika bir alternatif olarak ön plana çıkan Roof Mezzepotamia, Tarihi Yarımada’da eşsiz bir gastronomi deneyimi yaşamak isteyenlerin favorisi oluyor. AYS Otelcilik yatırımcılarından Barış Çolak, “Konsepti, lezzetleri ve müzikleriyle çok özel bir restoranı hayata geçirdiğimiz için son derece mutluyuz. Roof Mezzepotamia’da lezzet ve müzikseverler İstanbul’un seyrine doyum olmayan Boğaz manzarasının ve Tarihi Yarımada’nın mistik güzelliğinin keyfini çıkaracak. En iyi lezzet, en iyi müzik ve en iyi hizmet anlayışımızla İstanbul’un ve Türkiye’nin en iyi restoranı olmayı hedefliyoruz.” dedi.  AYS Otelcilik yatırımcılarından Fırat Yıldıran ise “İstanbul’un eğlence ve gastronomi açısından çekim merkezi haline gelen Sirkeci’de Roof Mezzepotamia ile yepyeni bir değer yaratacağız. Hizmet anlayışımız ve otelcilikte ortaya koyduğumuz farklar ile dünya sıralamasında ilk üçte yerimizi aldık. İmza lezzetlerimiz, şık sunumlarımız ve harika manzaramızla misafirlerimize yepyeni bir restoran deneyimi yaşatacağız. Etnik elektronik müzikler ve dünyanın en iyi DJ’leri eşliğinde tam bir müzik ve lezzet şöleni sunacağız. Bu konsept Türkiye’de ve belki dünyada bile yok. Misafirlerimiz eşsiz lezzetlerin tadını çıkarırken, müziklerimizle başka bir yolculuğa çıkacak.” şeklinde ifade etti.

Yenilikçi ve Özgün Dokunuşlarla Türk Mutfağı Yeniden Yorumlanıyor

Roof Mezzepotamia’nın mutfağı kariyer yolculuğuna genç yaşta başlayan Bulut Gökmen Gök ve ekibine emanet… Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini modern dokunuşlarla yorumlayarak ve çok özel sunumlarla hazırlanan menüsüyle dikkat çeken mekan, misafirlerini eşsiz bir lezzet yolculuğuna çıkarıyor. Dünyanın en eski medeniyetlerinden biri olan Mezopotamya’dan ilham alınarak hazırlanan menü, Osmanlı döneminden günümüze kadar uzanan Türk mutfağından izler taşıyor. Bulut Gökmen Gök, Türkiye’nin 7 bölgesinden geleneksel lezzetleri yeniden yorumlayarak en yenilikçi dokunuşlar ve pişirme teknikleriyle lezzet severlerin beğenisine sunuyor. Sunumlarıyla da göz dolduran menü; farklı aromaları, çok özel tatları buluşturan ve yemeklere başka bir lezzet katan soslarıyla da oldukça iddialı. 

Tarihi Yarımada’da Lezzet ve Müziğin Buluşma Noktası Roof Mezzepotamia

Türkiye’nin 7 bölgesinden izler taşıyan tadım menüsünde yer alan soğuk mezeler, ara sıcaklar, salatalar, spesiyal kokteyller ve enfes tatlılar ile misafirler aralıksız bir lezzet serüveni yaşıyor. İmza mezeler arasında; Güneydoğu topraklarında çok uzun yıllardır yapılan Sasiço, Osmanlı’ nın en eski lezzetlerinden biri olan kuru köftenin bir Uzak Doğu yemeği olan Miso ile füzyonuyla hazırlanan Misolu Kuru Köfte, Hatay’ın en leziz mezelerinden biri olan Mütebbel’in kızaltılarak bambaşka bir yorum katıldığı Kızarmış Mütebbel, Antakya tuzlu yoğurdu ve Samandağ acısının Denizli’nin kale biberi ile kombinasyonu ile hazırlanan Atom yer alıyor. Sütte marine edilen Kuzu Uykuluk ve ağır ateşte pişmiş Dana Yanak ise ana yemeklerde ön plana çıkıyor. Özel tariflerle hazırlanan ve yalnızca Roof Mezzepotamia’da yer alan imza kokteyller ise bambaşka bir lezzet sunuyor. Mezepotamya’da yaşamış uygarlıkların kültürlerinden esinlenerek premium içkilerle hazırlanan kokteyller; bu coğrafyada yaşayan kral, tanrı ve önemli kişilerin isimlerini taşıyor. Ninkasi (Sümer Bira Tanrısı), Hammurabi (Altıncı Babil İmparatoru), Purattu (Fırat Nehrinin Eski Adı), Inanna (Aşk ve Doğurganlık Tanrıçası), Barmenin İmzasıOkaliptik Margarita, Mezzepotamyalı ve Basirethan imza kokteyller arasında… Sektörün deneyimli ismi ve AYS Otelcilik Yiyecek İçecek Direktörü olan Ferruh Gürdol ise tüm operasyonun başında yer alıyor ve zarifliği ile misafirleri ağırlıyor. Mekan, geniş şarap seçkisi, premium içki çeşitleri ve şık bar konseptiyle de şık ve göze hitap eden bir konsepte sahip…

Reklam

Özel DJ Performanslarıyla Keyifli Anlar Yaşanacak

Lezzet ve müziği eşsiz bir uyumla buluşturan Roof Mezzepotamia, yeme içme sektörüne yeni bir soluk getiriyor. Müzik danışmanlığını etnik elektronik müziğin popüler ismi DJ Manjoon’un üstlendiği mekanda her gece dünyaca ünlü DJ’ler performans sergileyecek. Mayıs ve haziran aylarında FIBI, Omerar Nanda ve Mosso Noise etnik elektronik müziğin güçlü isimleri DJ performansı ile lezzet ve müzik keyfinin doruklara çıkacak. Lezzetleri, İstanbul Boğaz’ı, Haliç ve Tarihi yarımadanın tarihsel ve mistik yolcuğuna eşlik eden muhteşem manzarasıyla Roof Mezzepotamia İstanbul’da alışılmışın dışında bir gastronomi yolculuğuna çıkmak isteyenlerin vazgeçilmezi olacak. 

Kaynak: HORECA Trend ve Roof Mezzepotamia

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Restoran

Türkiye’nin Gerçek Meksikalısı, Bu Aşk Hikâyesiyle Doğdu! 

Ranchero’nun kuruluşuna vesile olan Türk ve Meksikalı iki gencin büyük aşkının anlatıldığı biyografi tadındaki kısa filmin galası, mekanın Ataşehir Watergarden şubesinde yapıldı.

Yayınlandı

on

Lezzet müdavimlerinin yakından tanıdığı Ranchero Restaurant’ın kuruluşuna da ilham olan, biri Türk diğeri Meksikalı iki gencin, henüz 20’li yaşlarına gelmeden dil eğitimi için gittikleri Londra’da tanışmalarıyla başlayan aşk hikayesinin anlatıldığı the Ranchero Story: “Ateşli Bir Aşk” filminin galası, Şehrin Meksikalısı’nın Ataşehir Watergarden şubesinde yapıldı.

Kökleri Aztek ve Mayalara kadar uzanan binlerce yıllık kadim bir kültürü temsil eden, 2010 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne de alınan Meksika mutfağı, Tacolardan Burritolara, Nachoslardan Totoposlara farklı pek çok özel lezzeti bünyesinde barındırıyor. Şehrin Meksikalısı Ranchero, okyanus ötesinin bu renkli kültürünü ve ona keyif katan orijinal tariflerini, 2005 yılından bu tarafa lezzet müdavimleriyle buluşturuyor. 

İlk defa deneyenlerin vazgeçilmezleri arasına giren, bu yemeklerin anavatanından gelenlerin ise “Meksika’da nasılsa burada da aynısı, hatta daha da iyisi” dediği Ranchero, Zonguldak Kozlulu Rıza Tanyeri ile, Meksikalı Patricia Gonzalez’in 70’li yıllarda Londra’da başlayan aşkından doğdu. İki gencin, filmlere konu olacak türden bu aşk hikayesi, hazırlanan kısa filmle ölümsüzleşti. Başrollerde bu aşkın ana aktörleri Rıza Bey ve Patricia (Selma) Hanım’ın yer aldığı biyografi tadındaki kısa filmde, ikili, Ranchero’nun doğuşuna temel olan bu büyük aşkın nasıl başladığını, nasıl alevlenip Meksika’da evliliğe gittiğini ve Türkiye’ye uzanış hikayesini kendi ağızlarından anlattı. 

Sırada Kitap Var!

70’li yıllarda eşi Rıza Tanyeri ile Zonguldak Kozlu’ya yerleşen ve o dönem Türkiye’nin belki de ilk Meksikalı gelini olan Selma Patrica Gonzalez Tanyeri, Ranchero Story: “Ateşli Bir Aşk” filminin galasında kitap müjdesi de verdi. Selma Patrica Gonzalez Tanyeri’nin, binlerce kilometre uzaklıktaki anavatanından dilini, kültürünü, yaşam tarzını bilmediği topraklara gelişi ve burada kimi zaman güldüren kimi zaman duygulandıran, kimi zaman şaşırtan birbirinden ilginç anılarla dolu yaşam hikayesi, çok yakında kitap haline getirilecek.  

Kaynak: HORECA Trend ve Ranchero

Reklam

Devamını Oku

Restoran

Bayram’a Özel, Gün Kurusu Kayısılı ve Kestane Mantarlı Kavurma

Türkiye’nin ünlü kebap ustası Şef Mehmet Keskin, İstanbul’un ocakbaşı konseptine yeni bir soluk getiren Perran’ın mutfağından, Bayram’a özel kavurma tarifi paylaştı. Bayram’da kurulacak davet sofralarına bambaşka bir  lezzet katacak bu özel tarifin içerisinde; 2 kilogram kırmızı et, 250 gram kuyruk yağı, 3 gram tane kara biber, 20 gram tuz, 100 gram beyaz kuru soğan, 500 gram kestane mantarı ve 100 gram gün kurusu kayısı yer alıyor. 

Yayınlandı

on

Mehmet Şef’in önerdiği kavurma yemeğinin hazırlanışı ise şöyle; mikser yardımı ile iyice çekilen ve kavrulan kuyruk yağının içerisine doğranmış soğan ilave edilip, karamelize olana kadar pişiriliyor. Ardından üzerine, kuşbaşı doğranmış kırmızı et ile kestane mantarı ekleniyor ve 10 dakika kavruluyor. 200 ml su, tuz,  karabiber ve gün kurusu kayısı ilave edilip, 2 saat boyunca kısık ateşte pişiriliyor. 

Şehrin Meksikalısı Ranchero Restaurant işletmecilerinin yaklaşık 20 yıllık gastronomi deneyimi ve ödüllü şef Mehmet Keskin’in ustalığını buluşturan Perran Ocakbaşı, Caddebostan Mah. Haldun Taner Sokak No: 3/A Kadıköy, Istanbul adresinde misafirlerini ağırlıyor. 

Kaynak: HORECA Trend ve Perran Ocakbaşı

Devamını Oku

Restoran

İzmir’in İlk “Kent Lokantası” Kemeraltı’nda Açıldı

Artan ekonomik krizde yurttaşların sağlıklı, lezzetli ve uygun fiyatlı yemeğe ulaşmasını sağlayacak Kent Lokantaları’nın ilki Kemeraltı Çarşısı’nda açıldı. Başkan Tugay, “Özellikle gençlerimizin, öğrencilerimizin, emekçilerimizin günlük yemek masrafına destek olmak için hizmete aldığımız Kent Lokantamız İzmir’imize hayırlı, uğurlu olsun. Kent Lokantalarımızın sayılarını artıracağız” dedi.

Yayınlandı

on

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın ilk 180 günlük görev süresini kapsayan Hızlı Eylem Planı’ndaki maddeler bir bir hayata geçiriliyor. Artan ekonomik krizde yurttaşların sağlıklı, lezzetli ve uygun fiyatlı yemeğe ulaşmasını sağlayacak Kent Lokantaları’nın ilki Kemeraltı Çarşısı’nda açıldı. Başkan Tugay, “Özellikle gençlerimizin, öğrencilerimizin, emekçilerimizin günlük yemek masrafına destek olmak için hizmete aldığımız Kent Lokantamız İzmir’imize hayırlı, uğurlu olsun. Kent Lokantalarımızın sayılarını artıracağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın seçim döneminde verdiği sözler bir bir hayata geçiyor. Göreve gelir gelmez Halk Ekmek fiyatını 5 TL’ye düşüren, Anne Kart ve Emekli Dayanışma Kartı uygulamasını devreye aldıran Başkan Tugay, Kent Lokantaları sözünü de tuttu. Kent Lokantaları’nın ilki Kemeraltı Çarşısı’nda hizmete girdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, kent lokantalarının sayılarını artıracaklarına belirterek, “İhtiyaç sahibi yurttaşlarımızın yanındayız.  Artan ekonomik krizde özellikle gençlerimizin, öğrencilerimizin, emekçilerimizin yemek masrafına destek olmak istiyoruz” dedi.

İlk şubesi Tarihi Kemeraltı Çarşısı Balıkçılar Meydanı’nda açılan Kent Lokantası bölgedeki esnaflarda ve çarşıya gelen vatandaşlarda memnuniyet yarattı. Hafta içi saat 11.30’dan itibaren hizmet verecek lokantada dört çeşit yemekten oluşan menü 50 TL’den yurttaşlara sunulacak.

“Et, bakliyat ve sebze de olacak”

Grand Plaza A.Ş. Genel Müdürü Hilmi Aksoy, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Cemil Tugay’ın talimatıyla Kemeraltı Çarşısı Balıkçılar Meydanı’ndaki ilk Kent Lokantamızı hizmete aldık. Bayram tatilinden sonra birçok ilçeye hizmet götürmeyi planlıyoruz. Hedefimiz her ilçede bir şubemizin olması. Bundan sonra ikinci durağımız Çiğli olacak. Karabağlar, Bornova ilçeleri ile devam edecek. Özellikle öğrencilerimizin olduğu ilçelere yoğunlaşacağız. Kırmızı eti, beyaz eti, bakliyatı ve sebzesiyle beslenme açısından dengeli, güvenilir ve lezzetli bir menü sunuyoruz” dedi.

Reklam

“Cemil Başkan bereketiyle gelmiş”

Kent Lokantası’nda yemek yiyen Murat Ülkü, “Esnaf için, çarşıya gelenler için çok güzel bir hizmet. Bereketiyle gelmiş Cemil Başkan. Çok teşekkür ediyoruz. Menü çok güzel, mükemmel. Yapana, yaptırana, buraya bunu açtırana çok teşekkür ederiz. İzmirlilere hayırlı olsun” diye konuştu.  Ali Osman Balamir de, “Ben böyle bir hizmetin sunulacağını hiç düşünmemiştim. Teşekkür ederim. Harika bir şey. Milletimize, esnafımıza hayırlı olsun. Başkanımıza teşekkür ederiz” diye konuştu. Uygulamadan memnuniyet duyan Mehmet Barış, “Merak ettik, geldik, çok da beğendik. Bu hizmetin çoğalmasını isteriz. Herkes yararlansın. Çünkü çok ekonomik” ifadelerini kullandı.

Esnaf Mithat Karakoç ise, “Çok faydalı olmuş. Özellikle esnafımız ekonomik yemek yiyor. Belediyeye teşekkür ederiz. Belediyemiz de olmasa demek insan yemek yiyemeyecek” dedi.

 

Kaynak: HORECA TREND ve İzmir Büyükşehir Belediyesi

Reklam
Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com