Celestyal’de Yenilikler Bitmiyor | HORECA TREND
Takip edin!

Kruvaziyer

Celestyal’de Yenilikler Bitmiyor

Celestyal gemilerinde yenilikler bitmiyor; denizde artık estetik tıp mucizesi de mümkün, Ayurvedik bakım da. Zihni, bedeni ve ruhu gençleştirmek için tasarlanan bu sağlıklı yaşam uygulamalarının ardından hakiki bir kahve içmek isterseniz o da var; Illy kahve barı şimdi Celestyal gemilerinde… Bu yolculukla Celestyal; gezgin refahını ve eve ‘genç’ dönmeyi hedefliyor!

Yayınlandı

on

Sezona yenilenen gemileri ve yeni programlarıyla giren Celestyal, yolculuklarında misafirlerine her zaman daha da iyisini sunma hedefiyle bir dizi yeniliklere imza atıyor. Bunlardan ilki gemi içi sağlıklı yaşam uygulamaları. Celestyal bütünleyici sağlıklı yaşam felsefesini odağına alarak gemilerinde yeni sağlık ve SPA uygulamalarını başlattı. Zihni, bedeni ve ruhu gençleştirmek için tasarlanmış konseptlerle geliştirilen uygulamada eski Yunan geleneği olan Sozo deneyimi ve wellness’ten esinlenildi.

Buna göre Celestyal misafirleri artık Sozo Spa’da estetik tıp mucizesini de yaşayacaklar. Dileyen misafirler, bu alanda uzmanlar eşliğinde şu uygulamaları yaptırabilecekler: Üç boyutlu kırışıklık yumuşatıcı yoğunlaştırıcı tedavi (Botox’a ek veya alternatif bir yüz bakımı); LED ve mikro iğneleme tekniklerini yansıtan konsantre ürünler içeren pro-kolajen kaldırma ve sıkılaştırma ve Estetik tıp uygulamasındaki bir mezoterapi seansından esinlenen, kişiselleştirilebilir bir mesoforce canlandırıcı dolgunlaştırıcı tedavi.

Celestyal gemilerindeki sağlıklı yaşam merkezinde ayrıca 5.000 yıllık Ayurveda uygulamasından esinlenilen Ayurvedik bakım da uygulanacak. Kökeni Hindistan’ın Vedik kültürüne dayanan ve insanları toprak, su, ateş, hava ve eter olmak üzere beş element üzerinden gözlemlemeye odaklanan doğal şifa sisteminde; fiyatları 72 Euro ile 122 Euro arasında değişen şu masajlar yer alıyor: Ayurvedik baş masajı, 

Ayurvedik yüz ve vücut masajı (Hayati enerji noktaları olan marma noktalarına ve yüz kaslarına odaklanarak gerginliği azaltmayı, yüz dokularını detoksifiye etmeyi ve canlandırmayı amaçlayan vücut masajı), Kizhi bitkisel kese tedavisi, Abhyanga Ayurvedik yağ masajı, Nasyam yüz ve baş masajı, Ayurvedik hafif bacak masajı (Susam veya hindistancevizi yağı gibi ılık bitkisel yağlar kullanılarak, dolaşımı uyarmaya ve kasları gevşetmeye odaklanan bir yöntem)

Sağlıklı yaşam deneyimini tamamlamak için konuklar Fig & Honey barda Pink Pitaya ve Blue Spirulina gibi nadir bulunan malzemelerle hazırlanan smoothie’lerin tadını çıkarabilecekler. 

Kruvaziyer Hattında Kurulan İlk Kahve Barı!

Celestyal’in bir diğer yeniliği ise, dünyaca ünlü İtalyan kahve markası Illy işbirliğine giderek, gemide yeni bir kahve barı kurmak oldu. 

1266 misafir kapasiteli Celestyal Discovery’de açılan Café Nation adı verilen mekân, bir kruvaziyer hattında yer alan ilk coffee bar oldu. Konsept, Yunan kültürünün de mirası olan, dünya çapında ortak bir ritüelden doğdu. Celestyal filosunun en yeni üyesi Discovery’de kurulan coffee bar, misafirlerin gün boyunca internet bağlantısı kurabileceği, rahatlayabileceği ve sosyalleşebileceği bir yer olarak şimdiden bir odak noktası oldu. Café Nation, yeni nesil ’workation’ trendine uyarak uzaktan çalışıp tatil yapanları da mutlu edecek gibi. 

1933 yılında kurulan dünyanın en tanınmış kahve markalarından biri olan Illy, dünya çapında yetiştirilen Arabica çekirdeklerinin en iyi yüzde 1’inden elde edilir. Benzersiz karışımının arkasında yüzde 100 Arabica çeşitlerinden üretilmesi yatar. Celestyal Discovery gemisindeki misafirler blend classico ve kafeinsiz kahvenin yanı sıra 4 yerel kahveyi (Guatemala, Kosta Rika, Etiyopya ve Brezilya) tatma şansına sahip olacak. Ayrıca, dengeli ve hafif tatlı bir içecek için 12 saatlik soğuk infüzyondan sonra hazırlanan yeni kahve trendi cold brew de mönüye girdi. Café Nation mönüsünde 90’dan fazla özel içeceğin yanı sıra konukların siparişlerini kişiselleştirme seçeneği de bulunuyor. Mönüde barista tarafından hazırlanan sıcak kahve içecekleri, bitki özlü çaylar, kremalı sıcak çikolatalar ve diğer alternatiflerin yanı sıra buzlu kahve ve çaylar da yer alıyor. 

Celestyal’ın Ticari İşler Müdürü Lee Haslett gelişmeleri şöyle değerlendirdi: “Misafirlerimize birinci sınıf deneyim yaşatmak için kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Sağlıklı yaşam ve rahatlamanın günümüz gemi seyahati deneyiminin temel bileşenleri olduğunu biliyoruz; misafirlerimiz sadece harika destinasyon koleksiyonumuzu keşfetmekle kalmayacak, aynı zamanda gemide geçirdikleri zamanı kendi kişisel sağlıklarına odaklanmak için de kullanacaklar. Sozo Spa’mıza yapılan eklemelerle, ‘gezgin refah’ hedefimize daha çok yaklaşıyoruz; konuklarımızın evlerine gençleşmiş ve yenilenmiş olarak dönmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca popüler bir kahve markası ile işbirliği yaparak gemide gerçek kahve durağı yaratmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Celestyal Hakkında 

Ödüllü ve yıl boyunca hizmet veren bir kruvaziyer şirketi olan Celestyal, Yunan Adaları, Adriyatik ve Arap Körfezi’nde kaçırılmayacak seyahat deneyimleri için standartları belirlemeye devam ediyor. Eşsiz Yunan mirası üzerine inşa edilen şirket, olağanüstü seyahat deneyimleri sunma konusunda mükemmeldir. Misafirperverlik, hem gemide hem de karada gerçek bir kültürel etkileşim sağlar. Her biri 1260 yolcu kapasiteli iki yepyeni gemi işleten Celestyal, 130’dan fazla farklı milletten yılda 100.000’den fazla yolcuyu ağırlayan üst düzey bir ortam oluşturarak son derece kişiselleştirilmiş hizmetlere öncelik vermektedir.

Şirketin değerli yolcu geri bildirimleri ve pazar içgörüleriyle şekillenen benzersiz yaklaşımı, kruvaziyer sektöründe süregelen başarısına katkıda bulunmuştur. Celestyal’in vizyonu Yunanistan ve Akdeniz kıyılarının ötesine uzanmakta ve gemi seyahati deneyimini yeniden tanımlamayı hedeflemektedir. Şirket geleceğe bakarken, otantik ve kaçırılmayacak deneyimler sunmaya olan bağlılığı, gezginlere çeşitli destinasyonların eşsiz ve zenginleştirici bir keşfini sunma vizyonunu sergilemektedir.

Kaynak: HORECA Trend ve Celestyal

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kruvaziyer

Astoria Grande Kruvaziyer Gemisi 4. Seferini Tamamladı

Türkiye kruvaziyer turizminde yüzler gülüyor. Camelot Maritime’ın işlettiği Astoria Grande Gemisi, 4. seferini tamamladı ve 3.420 yolcu sayısına ulaştı. Kruvaziyer turizminde 2024’ün hızlı başladığını ve rekorla tamamlanacağını ifade eden Camelot Maritime Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Yılmaz Çavuşoğlu, kruvaziyer alanına yatırımın şart olduğunu söyledi.

Yayınlandı

on

Türkiye kruvaziyer turizmi 2024 yılına hızlı giriş yaptı. Masmavi denizleri, birbirinden güzel koyları, sahip olduğu kruvaziyer limanları ile Akdeniz Çanağı’nın en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Türkiye’yi 2023 yılında 56 milyon 693 bin 837 turist ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verilerine göre bu ziyaretçilerin 49 milyon 209 bin 180’i yabancı, 7 milyon 484 bin 657’i gurbetçilerden oluşmaktadır.

Türkiye’de yabancı sahipli bir yolcu gemisini işleten ilk firma olan Camelot Maritime’ın Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Yılmaz Çavuşoğlu, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü Deniz Ticaretini Geliştirme Daire Başkanlığı verilerine baktığımızda kruvaziyer turizminde ocak, şubat ve mart aylarında Türkiye’ye 50 gemiyle 61 bin 113 yolcu geldiğini görüyoruz. 2011’in ardından 36 bin 232 yolcuyla 2024, bu dönemde mart ayında en çok yolcunun geldiği yıl olarak adını altın harflerle kruvaziyer turizmi tarihine yazdırmayı başardı” dedi.

Astoria Grande 4. Seferiye 3.420 Yolcu Taşıdı

Camelot Maritime’ın denizcilik alanında yatırım odaklı olduğunun altını özenle çizen Çavuşoğlu, “İşletmesini yaptığımız Astoria Grande gemimiz sezonun ilk seferine 23 Mart 2024 tarihinde Rusya’nın Sochi Limanı’ndan kalkarak başladı. 750 yolcu ile ilk seferini gerçekleştiren gemimiz İstanbul-Kuşadası-Alexandria (Mısır)-İzmir-Amasra limanlarına uğrayarak yolcularına hizmet verdi. Astoria Grande, şu an 4. seferini tamamlıyor. 4 seferde toplam 3.420 yolcu taşıdık” yorumunu kullandı. Cruises turizminin çok özel bir alan olduğunu ve kruvaziyer sektörüne yatırım yapılması gerektiğini her platformda dile getirdiği ifade eden Çavuşoğlu, 2024 yılında kruvaziyerde rekor yaşanacağını vurguladı.

2024 Yılı Kruvaziyerde En Çok Yolcunun Geldiği Sene Oldu, 13 Yıl Sonra Bir İlk Yaşandı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü Deniz Ticaretini Geliştirme Daire Başkanlığı verilerine göre, Türkiye’ye ocak ayında 18 kruvaziyerle 19 bin 986, şubatta 5 kruvaziyerle 4 bin 895, martta 27 kruvaziyerle 36 bin 232 yolcu geldi. 2024 ocak ayı, 2011 yılının ocak ayında Türkiye’ye 8 kruvaziyerle gelen 20 bin 712 yolcunun ardından ‘En fazla yolcunun geldiği ocak ayı’ olarak kayıtlara geçti.

Ocak ve şubat aylarında kruvaziyer turizminde ilk defa 23 kruvaziyer Türkiye’ye geldi. 2024 yılının mart ayında da yolcu sayısıyla 13 yılın ardından bir ilk yaşandı. Mart ayında en fazla yolcu sayısı 44 bin 658 turistle 2011’de gerçekleşti. 2011’in ardından 36 bin 232 yolcuyla 2024, bu dönemde mart ayında en çok yolcunun geldiği yıl oldu.

Türkiye’deki 9 limana ocak, şubat ve mart aylarında 50 kruvaziyer yanaştı. Trabzon, Amasra ile Çanakkale’ye 3’er, Antalya, İzmir ile Marmaris’e 1’er, İstanbul’a 8, Samsun’a 4, Kuşadası’na 26 kruvaziyer geldi. Limanlara uğrak yapan kruvaziyerlerde 61 bin 113 yolcu yer aldı. Yılın 3 ayında en çok kruvaziyer ve yolcunun geldiği liman Kuşadası oldu. Kuşadası’na demir atan 26 kruvaziyerle 35 bin 885 turist kenti gezdi.

Bakanlık 13 Yıllık Kruvaziyer Verilerini Açıkladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 13 yıllık kruvaziyer verilerini açıkladı. Türkiye’ye 2011’den 2024’e ocak, şubat ve mart ayını kapsayan dönemde gelen kruvaziyer ve yolcu sayısı şöyle:

2011’de 48 gemi 73 bin 581 yolcu, 2012’de 21 gemi 28 bin 15 yolcu, 2013’te 41 gemi 64 bin 445 yolcu, 2014’te 22 gemi 31 bin 931 yolcu, 2015’te 53 gemi 43 bin 204 yolcu, 2016’da 24 gemi 20 bin 657 yolcu, 2017’de 9 gemi 5 bin 356 yolcu, 2018’de 8 gemi 4 bin 258 yolcu, 2019’da 6 gemi 4 bin 630 yolcu, 2020’de 5 gemi 1824 yolcu, 2022’te 11 gemi 2 bin 356 yolcu, 2023’te 42 gemi 34 bin 112 yolcu, 2024’te 50 gemi 61 bin 113 yolcu.

Kaynak: HORECA Trend ve Camelot Maritime

Devamını Oku

Kruvaziyer

Seven Seas Voyager Lüks Yolcu Gemisi, QTerminals Antalya Limanı’na Demirledi 

Önemli kruvaziyer gemilerini ağırlamaya devam eden Türkiye’nin önde gelen ticari yük ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya Limanı, Bahama bayraklı lüks yolcu gemisi Seven Sean Voyager’ı ağırladı. 206 metre uzunluğundaki 42 bin 363 bin grostonluk Seven Seas Voyager lüks yolcu gemisi, 698 yolcusu ve 455 tayfasıyla QTerminals Antalya Limanı’na demirledi.

Yayınlandı

on

Dünyanın ve Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Antalya’yı ziyaret eden turistler, alışveriş yaparak, yerel restoranları ve turistlik yerleri ziyaret ederek bölgesel ekonomiye ivme kazandırdı. Seven Seas Voyager kruvaziyer gemisinin bir sonraki rotası ise Santorini Limanı olacak.

Kruvaziyer turizminde dünyanın en iyi destinasyonlarından birini oluşturan Türkiye’nin kaliteli, güvenli ve hızlı hizmet ilkesiyle öne çıkan kruvaziyer limanı QTerminals Antalya, önemli kruvaziyer gemilerini ağırlamaya devam ediyor. İzmir-Mersin arasındaki yaklaşık 700 deniz mili uzunluğundaki kıyı şeridinde hem yolcu hem de yük operasyon hacmiyle dikkat çeken QTerminals Antalya, bölgenin dünya ticaretine ve turizme açılan kapısı olarak önem taşıyor. Donanımlı ve yeni nesil kruvaziyer limanı olma özelliğiyle kruvaziyer gemilerinin konaklaması için ideal liman olan QTerminals Antalya, teknolojik alt yapısı ve bilgi birikimiyle dünyanın ilgisini çekiyor.

Bölgenin dünya ticaretine ve turizme açılan kapısı olduğunu dile getiren QTerminals Antalya Limanı Genel Müdürü Özgür Sert, “QTerminals Antalya olarak kapasitemiz, güvenlik önlemlerimiz ve lojistik ağlarımızla sektörün en iyi hizmet veren limanlarından biriyiz. Ülkemizin doğal ve kültürel turizm alanlarını tanıttığımız ve bölgesel ekonomiye katkı sağladığımız için mutluyuz. Turizm çeşitleri içerisinde önemli bir yerde bulunan kruvaziyer turizmi için kaliteli, güvenli ve hızlı hizmet ilkelerimizle müşterilerimize yüksek standartlarda hizmet sunuyoruz. Toplam 370 metre uzunluğunda iki kruvaziyer iskelesine sahip olan limanımızda, 1830 metrekare yolcu terminali ve kruvaziyer yolcularına hizmet veren 1000 metrekare bagaj alanımız mevcut. Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olarak kruvaziyer turizmi açısından yüksek bir potansiyele sahibiz. Geleceğin turizm anlayışında kruvaziyer turizminin daha da öne çıkacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HORECA Trend ve QTerminals Antalya

Devamını Oku

Kruvaziyer

Bodrum Cruise Port 30 Çocuğa Kruvaziyer Heyecanı Yaşattı

Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding’in portföyünde yer alan Bodrum Cruise Port aynı anda 2 kruvaziyer gemisi ağırladı. 11 Mayıs 2024 Cumartesi günü Virgin Voyages’a ait Resillient Lady ve Marella Cruises’a ait Marella Discovery gemileri ile 4295 yolcu Bodrum Cruise Port’a gelirken, limanda bir de sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi. Bodrum Cumhuriyet Orta Okulu’ndan 30 Öğrenci ve 3 öğretmen Marella Discovery kruvaziyer gemisinde ağırlanırken, onlara denizcilik, kruvaziyer turizmi ve denizlerin korunması hakkında eğitim verildi.

Yayınlandı

on

Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding’in portföyünde yer alan Bodrum Cruise Port, 11 Mayıs Cumartesi günü 2 kruvaziyer gemisini birden ağırlarken, bir yandan da sosyal sorumluk projesini hayata geçirdi. Virgin Voyages’a ait Resillient Lady ve Marella Cruises’a ait Marella Discovery gemileri toplamda 4295 yolcu ile Cruise Port’u ziyaret etti.

Bodrum Cruise Port aynı anda Bodrum Cumhuriyet Orta Okulu’ndan 30 öğrenci ve 3 öğretmenin katılımı ile bir sosyal sorumluluk projesini de gerçekleştirdi. Limana gelen öğrencilere liman ile ilgili genel bilgilendirmeler yapılırken, sonrasında Marella Discovery gemisinde gezi düzenlendi. Öğrencilere gemide denizcilik, kruvaziyer turizmi ve denizlerin korunması hakkında eğitim verilirken, Turmepa’nın hazırladığı okyanusların korunmasını konu alan çizgi film gösterimi de gerçekleştirildi.

‘Gelecek Nesillere Denizlerin Önemini Anlatıyoruz’

Bir yandan kruvaziyer gemilerine üstün bir hizmet sunarken bir yandan da sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmeye devam edeceklerini kaydeden Global Ports Holding Doğu Akdeniz Limanları Direktörü, Aziz Güngör, “Etkileyici gemi yelpazesi ve yolcularımıza olağanüstü hizmet sunma konusundaki sürekli kararlılığımızla bu yıl Bodrum’da başarılı bir kruvaziyer sezonu daha bekliyoruz. Bununla birlikte gelecek nesillere denizlerin önemini anlatırken, sektörümüzü de tanıtıyoruz. Böylece hem sektörümüzde hem de denizlerimizde sürdürülebilirliğin sağlanması noktasında önemli bir sorumluluk üstleniyoruz” dedi.

Kaynak: HORECA Trend ve Bodrum Cruise Port

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.