Sürdürülebilirlikte Fark Yaratan Hilton Girişimi “Yeşil Ramazan” Türkiye’de | HORECA TREND
Takip edin!

Otel

Sürdürülebilirlikte Fark Yaratan Hilton Girişimi “Yeşil Ramazan” Türkiye’de

Yeşil Ramazan girişimi, BM Çevre Programı ve Winnow iş birliğiyle UNEP Değişim Reçetesi (Recipe of Change) kapsamında altı büyük otelde gıda israfının azaltılmasını amaçlıyor.

Yayınlandı

on

Hilton, Türkiye’deki altı otelinde Yeşil Ramazan girişimini hayata geçirdiğini duyurdu. UNEP Batı Asya Ofisinin Değişim Reçetesi Sürdürülebilir Ramazan projesi kapsamında, Winnow ve Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) iş birliğinde hayata geçirilen yenilikçi program, Ramazan ayı boyunca gıda israfını önemli ölçüde azaltmayı hedefliyor. Yeşil Ramazan girişimi, Hilton’un israf edilen gıda atıklarını yarı yarıya azaltma hedefini de içeren kapsamlı sürdürülebilirlik programı Bilinçli Seyahat (Travel with Purpose) 2030 gündeminde bulunan uzun vadeli sürdürülebilirlik hedefleriyle de örtüşüyor.

Türkiye’deki altı otelde hayata geçirilen Yeşil Ramazan girişimi kapsamında gıda israfını en aza indirmek ve sürdürülebilirliği teşvik etmek için çeşitli stratejiler uygulanıyor. Bu girişimin uygulamaya girdiği oteller arasında Conrad İstanbul Bosphorus, Hilton İstanbul Bosphorus, Hilton İstanbul Bomonti, Ankara HiltonSA, Adana HiltonSA ve Mersin HiltonSA yer alıyor. Yürütülen çalışmalar, artan gıdaların kompost olarak değerlendirilmesi ve kullanılan malzemelerin 80 kilometrelik bölge içerisinde yerel olarak tedarik edilmesini kapsıyor. Ayrıca, bitkisel ürünlerin kullanımı teşvik edilerek tek kullanımlık plastikler azaltılıyor. Bu doğrultuda hayata geçirilen uygulamalar arasında Winnow’un yapay zekâ teknolojisi ile gıda atıklarının etkin bir şekilde izlenmesi ve yönetilmesi de çalışmalar arasında yer alıyor. Girişim kapsamında menülerde UNEP Değişim Reçetesi’nin israf konusunda farkındalık yaratma ve atık yönetimi önerilerini içeren mesajları yer alırken, konuklar çevre ve iklim açısından daha bilinçli seçimler yapmaya teşvik ediliyor.

UNEP tarafından hazırlanan raporlar, Batı Asya bölgesinde dinî bayramlar ve kutlamalar sırasında gıda israfının %25 ila %50 oranında arttığını gösteriyor. Raporlarda Yeşil Ramazan gibi girişimlere duyulan önemli ihtiyacın altı çiziliyor. Hilton, gıda israfının azaltılması hedefine yönelik tedbirler uygulayarak yalnızca Ramazan ayındaki israf artışını ele almayı değil, aynı zamanda konaklama sektöründe sürdürülebilir uygulamalar için örnek teşkil etmeyi de amaçlıyor.

Konuya ilişkin yaptığı açıklamada Hilton Türkiye Üst Sınıf ve Lüks Oteller Ülke Müdürü Armin Zerunyan, şunları söylüyor: “Küresel sera gazı emisyonlarının %8 ila 10’u gıda atıklarından kaynaklanıyor. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz Yeşil Ramazan girişimiyle, şirketimizin çevresel etkilerini kayda değer oranda azaltacak bir adım attık. Yeşil Ramazan kapsamında gıda hazırlama ve servis etme yöntemlerimizde değişiklikler yapıyoruz. Misafirlerimizde ve çalışanlarımıza farkındalık yaratarak gıda tüketimi ve gıda atığı yönetimi gibi konularda önemli değişikliklere gitmeyi hedefliyoruz. Sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşma yolunda önemli bir adım olan UNEP Değişim Reçetesi Sürdürülebilir Ramazan projesinin, Türkiye’deki ayağında ön saflarda yer almaktan gurur duyuyoruz.”

Altı Hilton Oteli Gıda İsrafını Azaltma Hedefiyle Yeşil Ramazana Katkı Sağlıyor

Winnow’un yapay zeka teknolojisinin tüm katılımcı otellere entegrasyonu, Ramazan boyunca gıda atıklarının hassas ve dijital olarak izlenmesini sağlayacak. Bu teknoloji, aynı zamanda atıkların en aza indirilmesi için veri odaklı bir yaklaşım sunacak. Türkiye’de Yeşil Ramazan girişimine destek veren altı Hilton oteli, yenilikçi ve öncü sürdürülebilirlik uygulamalarını benimsiyor.

Conrad İstanbul Bosphorus, yerel kaynak kullanımını %30’a çıkararak bulunduğu bölgedeki üreticileri destekliyor ve karbon ayak izini azaltıyor. Set menü şeklinde yeniden tasarlanan Ramazan sofraları ile bilinçli beslenmeyi teşvik ederek israfın azaltılması amaçlanıyor. Yiyeceklerden salamura yapılması ve toz haline dönüştürülmesi gibi farklı muhafaza teknikleriyle hem raf ömrü hem de menü çeşitliliği artırılıyor. Otel, ayrıca grup iftarları için sıfır atıkla hazırlanan menüler sunarak sürdürülebilirliği her alanda benimsiyor.

Hilton İstanbul Bosphorus, Sıfır Atık Mutfak anlayışı ile meyve ve sebze artıklarının farklı  ürünlerin yapımında yaratıcı bir şekilde kullanılmasını teşvik ediyor. Atık miktarını azaltan, yenilikçi ve sürdürülebilir reçetelerle hem yemek deneyimini hem de mutfak ürünlerini geliştiriyor. Ramazan süresince, Bosphorus Terrace Restaurant’ta sunulan özel Ramazan büfesi ile, otelin çevresel duyarlılığını yansıtan çeşitli ürünler misafirlere sunulacak. Gıda atığını en aza indirmek için Yeşil Ramazan Standartlarına uygun olarak hazırlanan 10 veya daha fazla kişilik grup iftarları, misafirlere keyifli bir deneyim sunarken çevreye duyarlılığı da gözetiyor.

Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center, geleneksel tatları modern mutfak teknikleriyle harmanlayarak sürdürülebilirliği vurgulayan eşsiz bir iftar deneyimine ev sahipliği yapıyor. Otelin restoranı, yerel ve mevsimlik malzemelerle hazırlanan birbirinden lezzetli ana yemeklerden oluşan geniş bir menü sunuyor. The Globe Restaurant, lezzetli ve sürdürülebilir yemeklerle geleneksel iftar lezzetlerine de yer veriyor. Kalabalık arkadaş gruplarına yönelik zengin menü seçeneklerinin yanı sıra şirketlere özel iftar organizasyonları için de alternatif set menüler sunulıyor. Çeşitli büyüklükteki salonlarda farklı sayıda gruplara hitap eden özel iftar yemekleri düzenleniyor. Otel, yemek hazırlığı ve servisinde benimsenen “sıfır plastik” ve “80 km” (50 mil) gibi yaklaşımlarıyla karbon emisyonu oranlarını en aza indirmeyi amaçlıyor.

Ankara HiltonSA, Greenhouse Restoranında Ramazan boyunca iftarlar için sürdürülebilirlik anlayışıyla hazırlanan bir açık büfe seçeneği sunuyor. Restoranın farklı damak tatlarına hitap eden menüsü, gıda atıklarını en aza indirgeyecek şekilde tasarlandı. Ramazan ayı boyunca sunulan bu özel programla, misafirlerin yemek artıklarını azaltma konusunda bilinçlendirilmesi amaçlanıyor. Hafta sonları 18 yaş altı misafirler için ücretsiz olan açık büfeyle genç nesillerde sürdürülebilir yemek uygulamaları konusunda farkındalık yaratılması hedefleniyor.

Mersin HiltonSA, Ramazan boyunca Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile sürdüreceği iş birliğiyle gıda atıklarını kompost haline getiriyor ve gıda artıklarını organik gübreye dönüştürüyor. Ramazan menüsünü sürdürülebilir seçeneklerle zenginleştiren otel, misafirlerin tüketim talebine göre menü düzenlemeleri yaparak israfı azaltıyor. Yerel tedarikçilerle yapılan iş birlikleriyle temiz ve güvenilir ürün tedariğine önem veriliyor. Otel, yerel ekonomiye ve sürdürülebilir uygulamalara destek veriyor.

Adana HiltonSA, yerel üreticileri desteklemenin ve karbon ayak izini azaltmanın öneminin altını çizmek amacıyla hazırlanan menülerle yerel kaynak kullanımına önem veriyor. Otelin Ramazan menüsünde, bölgenin mutfak mirası ve sürdürülebilirlikle olan güçlü bağını ortaya koyan yerel lezzetler sunuluyor. Gıda hazırlığı sürecinde oluşan atıklar, Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle kompost haline getirilerek çevresel sorumluluğa bütüncül bir yaklaşım sergiliyor.

Türkiye’deki altı otelin başlattığı Yeşil Ramazan programı, şirketin sürdürülebilir ve çevre dostu yaklaşımları teşvik etme hedefine katkı sağlıyor. Aynı zamanda yerel kaynak kullanımı, atıkların azaltılması ve mutfakta mükemmelliğe odaklanıyor.

Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) Hakkında

Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), tüm dünyada çevre gündemini belirleyen, önde gelen kuruluşlardan biridir. UNEP’in amacı ülkelere ve topluluklara ilham vererek, onları bilgilendirmektir. Gelecek nesillerin yaşam kalitesini tehlikeye atmadan toplumun yaşam kalitesinin iyileştirilmesi için çalışır. UNEP, çevre bilincinin geliştirilmesi konusunda topluluklara liderlik eder ve ortak çalışmayı teşvik eder.

 Winnow Hakkında

Winnow, gıda israfını yarı yarıya azaltarak şeflerin daha kârlı ve sürdürülebilir mutfaklar işletmelerine yardımcı olmak için yapay zekâ uygulamaları geliştiriyor. 2013’te tek bir personel restoranında başlatılan Winnow, şu anda Chicago, Londra, Dubai, Singapur ve Cluj-Napoca’daki ofisleriyle 75’ten fazla ülkede faaliyet gösteren küresel çapta 2.000’den fazla tesis tarafından kullanılıyor. Winnow kullanıcıları toplu olarak yılda 45 milyon öğünü israf edilmekten kurtarıyor.

Hilton Hakkında

Hilton (NYSE: HLT), konaklama sektöründe dünyanın en önde gelen şirketlerinin başında gelmektedir.  Toplam  portföyünde, 126 ülkede faaliyet gösteren, 1.2 milyondan fazla oda kapasitesine sahip, dünya standartlarında 22 markadan oluşan yaklaşık, 7,500 konaklama tesisi bulundurmaktadır. Dünyanın en misafirperver şirketi olma misyonunu yerine getirmeye kendini adamış Hilton, 100 yılı aşkın tarihinde 3 milyardan fazla misafiri ağırladı, Fortune’un Dünyanın En İyi 100 İş Yeri listesinde en üst sıralarda yer aldı ve Dow Jones Sürdürülebilirlik Endekslerinde yedi yıl üst üste küresel lider seçildi. Hilton, misafir deneyimini iyileştirmek için Dijital Anahtar Paylaşımı uygulamasının yanı sıra dijital ortamda ücretsiz oda yükseltme ve bağlantılı oda rezervasyonu gibi olanaklar sunarak sektörde birçok teknolojiye öncülük etti. Ödüllü konuk sadakat programı Hilton Honors aracılığıyla, doğrudan rezervasyon yapan 180 milyondan fazla üye, otel konaklamaları ve parayla satın alınamayacak deneyimler için Puanlar kazanabiliyor. Ayrıca ücretsiz Hilton Honors uygulamasıyla misafirler akıllı telefonlarından oda seçimi ve rezervasyon yaparak Dijital Anahtar ile anında temassız check-in ve check out gerçekleştirebiliyor. Daha fazla bilgi için stories.hilton.com adresini ziyaret edebilir ve Hilton’u FacebookTwitter, LinkedInInstagram ve YouTube kanallarından takip edebilirsiniz.

Bilinçli Seyahat (Travel with Purpose) Hakkında  

Bilinçli Seyahat, Hilton’un küresel olarak sorumlu seyahat ve turizmi geliştirmeye yönelik Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) stratejisidir. Hilton, Bilinçli Seyahat ile operasyonları, tedarik zincirleri ve topluluklarının genelinde pozitif bir çevresel ve sosyal etki yaratmaya çalışıyor. Hilton’un otel portföyünün etkisini, ödüllü ESG performans ölçüm ve yönetim sistemleri olan LightStay aracılığıyla takip ediyor, analiz ediyor ve raporluyor. Bilinçli Seyahat, Hilton’un küresel gücünü arkasına alarak faaliyet gösterdikleri alanlarda öncü bir güç olarak konumlanıyor ve Net Sıfıra giden yolu açıyor. Hilton’un bu stratejisi Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile örtüşüyor. Bilinçli Seyahat hakkında daha fazla bilgiyi https://esg.hilton.com/ adresinde bulabilirsiniz.

Kaynak: HORECA Trend ve Hilton

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otel

Tatilcilerin %80’i Rezervasyonlarını Online Platformlardan Yapıyor

2024 tatil sezonu yaklaşırken otel seçemeyen tatilciler, çözümü sosyal medya platformlarında buluyor. Bir çok insan, artık sosyal medya platformlarından otellerin içindeki yaşamı ve olanları videolar aracılığıyla izleyerek tercih yaparken, bu alanda hizmet veren platform tüketicilerin artık otellerin fotoğraflarından ve internet sitelerinden daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu aktarıyor.

Yayınlandı

on

Yazar:

2024 tatil sezonu yaklaşırken otel seçemeyen tatilciler, çözümü sosyal medya platformlarında buluyor. Bir çok insan, artık sosyal medya platformlarından otellerin içindeki yaşamı ve olanları videolar aracılığıyla izleyerek tercih yaparken, bu alanda hizmet veren platform tüketicilerin artık otellerin fotoğraflarından ve internet sitelerinden daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu aktarıyor.

Pandeminin ardından turizm sektörü toparlanma turlarını sürdürse de, değişen seyahat alışkanlıkları kaldığı yerden devam ediyor. Birçok insan, tatil planlama, rezervasyon yapma ve yönetme gibi aşamaları online platformlardan gerçekleştiriyor. Bu gelişmeler, 599 milyar dolarlık online seyahat pazarının da büyümesini tetikliyor. Öyle ki dünya çapındaki tatilcilerin %80’i artık seyahat rezervasyonlarını tamamen çevrimiçi yaptığını aktarıyor. %75’i ise belirli bir destinasyona yapacakları seyahatlere sosyal medya paylaşımlarının ilham verdiğini, bunların %23’ünü konaklama tesislerini seçerken değerlendirdiklerini söylüyor.

Tüketicilerin artık otellerin fotoğraflarından ve internet sitelerinden daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu aktaran Tatilciden.com Kurucusu Onur Öztürk ise Türkiye’nin dört bir yanındaki otellerin sunum videoları ile tatilcilerin seçimine katkıda bulunduklarını açıkladı.

“Seçim Kriterlerinin Başında Fiyat Geliyor”

Tatilcilerin dijitalleşmeyle birlikte değişen alışkanlıklarına ışık tutan Onur Öztürk, “Tatilciler, konaklayacakları otelleri seçerken birçok farklı unsuru değerlendiriyor. Bunların başında da fiyat geliyor. Ancak, fiyat ve internet ortamındaki fotoğraflar yanlış bir seçime yol açabiliyor. Çünkü bir otelin niteliğini belirleyen parametreler bunlar değil. Bu yüzden, biz de kendimizi seyahat edeceklerin yerine koyuyoruz. Adeta bir influencer gibi davranarak, YouTube kanalımızda videolar aracılığı ile otellerin sunduğu resim ve bilgilere ek olarak bizde otelleri ziyaret ediyor ve öne çıkan özelliklerini tatilcilere sunuyoruz. Böylece, hangi otelin kime uygun olup olmadığı konusunda şeffaf bir çerçeve yaratıyoruz.

Türkiye’den ve yurt dışından pek çok oteli tematik olarak da sunduğumuz internet sitemizden, yurtiçi otellerin yanı sıra Maldivler, Maruithus gibi özel destinasyonları da rezervasyonları da yapılabiliyor. Uzman seyahat danışmanlarımızla tatilcilere destek olurken, İstabul’da tamamı alışveriş merkezlerinde bulunan 5 Mağazamız ile tatilcilere yüz yüze rezervasyon yapma imkanı da sunuyoruz.

“Bir Yılda 13 Bin Aboneye Ulaştık”

“Kötü otel yoktur, yanlış tercihler vardır” mottosu ile ilerlediklerini aktaran Tatilciden.com Kurucu Ortağı Onur Öztürk, “Acemi tatilcilere sosyal medya kanalımızla otellerin birbirleri arasındaki farkları da göstererek beklentilerini nasıl ayarlamaları gerektiğine dair yol haritası çiziyoruz. 13 yıl seyahat acentesi olarak hizmet vererek oteller konusunda ciddi bir birikime ulaştık. Bunun sadece ofisimize gelenlerle sınırlı kalmasını istemedik. Bir yıl önce ilk videomuzu yayımladık. Kısa sürede Youtube’da yaklaşık 13 bin aboneye ulaştık.Günümüz trendlerine uymak istiyoruz. Şu an halihazırda 40 otel inceleme videomuz bulunuyor. Bu sayıyı 2024 yaz sezonunun yoğunluğuyla birlikte yıl sonuna kadar 100’e çıkarmayı planlıyoruz” diyerek bu yaz için turizm sektörüne yönelik öngörülerini şu şekilde paylaştı:

“Enflasyon etkisi ile tatilciler, erken rezervasyon fırsatlarına her zamankinden daha çok talep gösterdi. 2024 yazı için otel konaklaması taleplerinde artış olacağını izliyoruz. Bu doğrultuda en çok çocuklu ailelerden talep alıyoruz. Özellikle de her şey dahil konaklama seçeneğine daha sıcak bakıyorlar. Balayındaki çiftler ve çocuksuz aileler ise butik tesislere ve alternatif konaklama şekillerine daha çok eğilim gösteriyor.”

 

Kaynak: HORECA TREND ve B2Press

Devamını Oku

Otel

Hilton İstanbul Bomonti’den Babalar Günü’ne Özel Sürprizler

Bu yıl 16 Haziran Pazar günü kutlanacak Babalar Günü için birçok sürpriz hazırlayan Hilton İstanbul Bomonti, eforea Spa Babalar Günü paketinin yanında, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanını Hilton İstanbul Bomonti’de yaşama fırsatı sunuyor.

Yayınlandı

on

Her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan Babalar Günü’nde herkes, babasına duyduğu sevgi ve minnettarlığı ifade ederek yaşamlarına kattıkları değer için teşekkürlerini dile getiriyor. Bu yıl 16 Haziran Pazar günü kutlanacak  bu önemli gün için birçok sürpriz hazırlayan Hilton İstanbul Bomonti, eforea Spa Babalar Günü paketinin yanında, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanını Hilton İstanbul Bomonti’de yaşama fırsatı sunuyor.

Babalar çocukları tarafından yılın her günü sevilip değer görse de, Babalar Günü’nde tatlı bir söz ya da küçük bir hediye onları mutlu etmeye yetiyor. Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center, babalarının ne kadar özel olduğunu onlara göstermek için hediye arayışında olan veya sadece kendini mutlu etmek ve şımartmak isteyen babaların yakından ilgileneceği bir kampanya sunuyor.

Hilton İstanbul Bomonti’de 14-30 Haziran tarihleri arasında geçerli olan eforea Spa Babalar Günü paketinin içeriğinde geleneksel Türk hamamında kese-köpük ve alternatif olarak sunulan masaj seçenekleri arasından 50 dakika süreli herhangi bir masajın yanında; bira ve hamburger ikramıyla Avrupa Şampiyonası heyecanını Hilton İstanbul Bomonti’de yaşama keyfi yer alıyor.

Babalar Günün’de Yenilenip Tazelenecekler

Büyük konferanslar ve etkinlikler için benzersiz etkinlik alanları, aynı anda binlerce konuğu ağırlama kapasitesi, yerel ve dünya mutfaklarını içeren yenilikçi yiyecek ve içecek seçeneklerinin yanı sıra Hilton’un Türkiye’deki otelleri arasında alanının ilk örneği olan eforea Spa ile Hilton İstanbul Bomonti, konukları için her zevk ve koşula hitap eden hizmetler sunuyor.

Haziran ayının sonuna kadar tüm babaları eforea Spa’ya davet eden Hilton İstanbul Bomonti, 3.300 metrekarelik alanıyla Avrupa’nın en büyük eforea Spa’sında volkanik taş masajı, kişiselleştirilmiş İsveç masajı, kas gevşetici spor masajı ve signatür ayak ve bacak dirilişi masajlarıyla misafirlerini ruhu ve bedeni tazelemenin anahtarıyla buluşturuyor.

UEFA Euro 2024 Heyecanı Hilton İstanbul Bomonti’de Yaşanacak

14 Haziran – 14 Temmuz tarihleri arasında UEFA EURO 2024 heyecanını Hilton İstanbul Bomonti konforunda yaşamak isteyenler için özel olarak hazırlanan maç izleme alanında tüm restoran servisleri sunulurken maçlara özel bira ve atıştırmalık tabağı misafirlere özel fiyattan sunulacak. Birbirinden leziz atıştırmalık çeşitlerinden oluşan özel bir maç menüsü hazırlayan Hilton İstanbul Bomonti’nin usta şefleri, futbol severlerin maç heyecanına eşlik eden bir lezzet şöleni yaşatacak.  

Günlük Hayatın Temposuna Açık Havuz Molası

Konuklarına eşsiz bir konaklama deneyimi sunan ve Bomonti bölgesine değer katan Hilton İstanbul Bomonti, günlük hayatın temposuna keyifli bir mola vermek isteyenleri Haziran ayından itibaren açık havuzunda eğlenmeye davet ediyor. Şehrin merkezinde tatil konforu sunan otel, doyurucu atıştırmalıkların ve özel kokteyllerin yer aldığı menüsüyle de damaklarda leziz bir tat bırakıyor. Taptaze meyvelerle hazırlanan tropikal kokteyller ve buz gibi limonata çeşitleriyle ferahlarken, havuz keyfini Avrupa’nın ödüllü en büyük eforea Spa’sında kapalı havuz, sauna, buhar odası veya Türk Hamamı kullanımı hediyesiyle taçlandırabilirsiniz.

Kaynak: HORECA Trend ve Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center

Devamını Oku

Otel

Liberty Hospitality Group’un 4 Oteli Dünyanın En İyi Otelleri Listesinde

Liberty Hospitality Group otellerinden Liberty Lykia, Liberty Lykia Adults Only, Sundia Exclusive By Liberty Fethiye, Sundia By Liberty Ölüdeniz; Tripadvisor Travellers Choice Awards 2024’ten 4 ödüle layık görüldü. Liberty Lykia; her sene tüm yıl boyunca toplanan yorum ve puanlara göre dünyanın dört bir yanındaki gezginlerin en beğendiği destinasyonların, otellerin, restoranların ödüllendirildiği Tripadvisor Travellers Choice Awards 2024’ün en değerli ödüllerinden Best of the Best’in sahibi oldu.  

Yayınlandı

on

Herkes için bir otel anlayışıyla yerli ve yabancı misafirlerini ağırlayan Liberty Hotels & Resorts ödüllerine yenilerini ekledi. Dünyanın dört bir yanındaki Tripadvisor gezginlerinin gerçek değerlendirmeleriyle belirlenen ödüllerde Liberty Lykia, Travelers’ Choice Awards Best of the Best 2024 ödülünü kazanırken, Tripadvisor’da dünyanın en iyi otelleri arasında ilk yüzde 1’e girmeyi başardı. Tripadvisor gezginlerinden tam not alan Liberty Lykia Adults Only, Sundia Exclusive By Liberty Fethiye ve Sundia By Liberty Ölüdeniz ise Tripadvisor Travellers Choice Awards 2024 ödüllerine layık görüldü.

Kaynak: HORECA Trend ve

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.