Metro Türkiye, Dilara Koçak ve Şef Umut Karakuş’tan “Eski Usul Yeni Trend: Fermantasyon” | HORECA TREND
Takip edin!

Fuar ve Etkinlikler

Metro Türkiye, Dilara Koçak ve Şef Umut Karakuş’tan “Eski Usul Yeni Trend: Fermantasyon”

Türk mutfak kültürünü sadece yerel ürün ve lezzetlerle değil, sahip olduğu bilgi birikimi ve tekniklerle de koruyarak geleceğe taşımayı misyon edinen Metro Türkiye, en eski gıda koruma yöntemlerinden fermantasyonun önemine dikkat çekiyor.

Yayınlandı

on

Profesyonel mutfaklarda fermantasyonun daha fazla yer edinebilmesi için düzenlenen özel davette, yeme içme uzmanları ve şefler bir araya geldi. Beslenme Uzmanı ve Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti Dilara Koçak, 2024’ün beslenme trendlerini ve fermente gıdaların bağırsak sağlığına olan faydalarını paylaşırken, Şef Umut Karakuş, fermantasyon yönteminin hem yemeklere kattığı lezzet hem de sürdürülebilir mutfaklar ve gıda atığını önlemedeki katkısına dikkat çekti.

Türk mutfağının değerlerini koruyarak geleceğe taşımayı misyon edinen Metro Türkiye, en eski gıda koruma yöntemlerinden biri olan ve kültürümüzde önemli bir yeri bulunan fermente ürünlerin profesyonel mutfaklarda daha fazla yer alması için çalışıyor.

Gıdaları pratik bir şekilde uzun süreli korumasıyla israfın da önüne geçerek sürdürülebilirliğe katkı sağlayan fermantasyonun sağlık açısından da birçok faydası bulunuyor. Buradan yola çıkan Metro Türkiye, fermente gıdaların önemine dikkat çekmek için Muutto Galataport’ta özel bir davet gerçekleştirdi. Beslenme uzmanı ve Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti Dilara Koçak’ın 2024 beslenme trendlerini ve fermantasyonun sağlıklı beslenme açısından etkilerini anlattığı davette, Şef Umut Karakuş Metro Türkiye’nin Metro Chef markalı fermente ürünlerini kullanarak hazırladığı menü ile özel bir lezzet deneyimi yaşattı.

Bu özel davetin ev sahipliğini yapan Metro Türkiye Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Müdürü Dr. Aslı Duran Özcan, “Yaklaşık 35 yıldır Türk mutfağını değerleriyle birlikte koruma misyonuyla çalışıyoruz. Mutfak kültürümüzün en önemli öğelerinden biri de, gıdaları daha uzun saklayabilme yöntemlerinden fermantasyon. Yeni bir trend gibi konuşulsa da aslında Anadolu’da yüzyıllardır kullanılan bir teknik. 2024 beslenme trendleri arasında yer alan fermente ürünlerin, geçmişten gelen gücünü anımsatarak hem sağlığımıza hem de mutfaklarımızın sürdürülebilirliğine sağladığı faydalara dikkat çekmek istedik. Diğer taraftan gıdaların uzun süreli korunmasını ve saklanmasını sağlayan fermantasyon tekniği, gıda atığının önüne geçilmesi anlamında da büyük önem taşıyor. Metro Türkiye olarak fermente gıdaların mutfaklarda daha fazla kullanabilmesi için meyveli sirkelerden tarhanaya, ekşi mayadan filizlendirilmiş fermente bakliyatlara kadar onlarca ürün sunuyoruz. Bununla birlikte geleneksel fermente ürünlerimize Metro Kültür Yayınları’nda da yer vererek geçmişten gelen tariflerin geleceğe aktarılması için bir köprü kuruyoruz.” dedi.

Mikrobiyatamız Üzerinde Doğrudan Etkisi Var

Fermantasyonun sağlığımıza olan etkisine değinen Beslenme Uzmanı ve Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti Dilara Koçak, “Mikrobiyatamız ne kadar iyi ve sağlıklı ise biz de o kadar sağlıklıyız demek mümkün. Çalışmalar da gösteriyor ki fermente gıdaların mikrobiyatamız üzerinde doğrudan bir etkisi var. Bu nedenle lif açısından zengin besleniyor olsanız da bağırsaklarda probiyotik ve prebiyotik kapasiteye destek olduğundan fermente gıdaları sofranıza eklemeniz oldukça kıymetli. Fermente gıdaların başta bağırsak sağlığı olmak üzere kemik sağlığından beyin ve sinir fonksiyonlarına, ruh halinden kalp hastalıklarına pek çok olumlu etkisi olduğu pek çok araştırmada gösteriliyor. Sağlıklı bir bireyin bu gıdaları tüketmemesi için hiçbir sebep yok” dedi.  Günümüzde birçok fermentasyon alternatifi olduğuna değinen Koçak, “Yoğurt, kefir, turşu, tarhana gibi gıdalar fermente gıda denince akla ilk gelen alternatiflerden oluyor. Sizlere önerim filizlendirilmiş fermente bakliyatları da denemeniz. Tüm bunları dengeli bir şekilde tüketerek mikrobiyal çeşitliliği artırabilirsiniz.” diye konuştu.

Reklam

Fermantasyon En Köklü Mutfak Tekniklerinden

Metro Türkiye’nin turşu çeşitleri, meyve sirkeleri, siyah sarımsak püresi ve fermente süzme kaju gibi ürünlerini kullanarak hazırladığı lezzetlerle davetlilere unutamayacakları bir deneyimi yaşatan Muuto Şefi Umut Karakuş, Anadolu mutfak kültürünün en derin, en vazgeçilmez mutfak tekniklerinden biri fermantasyon. İnsanoğlu tarih boyunca elindeki ürünü hem korumak hem yarına yani daha zor koşullara saklamak hem de olmadığı mevsimlerde de onu kullanabiliyor olmak için hep bir arayışta olmuş. Hem mevsimselliği hem de ürünü korumayı ve olmadığı mevsimlerde tüketilmesini sağlayan bu köklü yöntemi, çok değerli bir buluş olarak görüyorum. İnsanoğlunun gıdayla ne kadar çok uğraştığını, ne kadar çok emek verdiğini ve bunu geliştirilmek için nasıl çabaladığını bu tekniklerden anlayabiliyoruz. Bu nedenle özellikle belirli bir tekniği değil, bütün teknikleri kullanıyor, bu konuda bugüne kadar kazanılmış bütün bilgilerinden faydalanıyorum.” dedi.

Metro Markalı Fermente Ürünler

Metro Türkiye; kendi markası Metro Chef ile alıç, nar, vişne, ceviz, erik, incir, kekik ve kokteyl sirke çeşitlerini müşterileri ile buluşturuyor. Filtresiz ve katkısız türleri ile doğallık sunan Metro Chef meyve sirkeleri, biyolojik olarak, alkol ve asetik asit fermantasyonu sonucu meyvelerden elde ediliyor. Yine Metro Chef markası altında Çağla, Salatalık, Erik, Jalepeno, Kapari, Kiraz Biber, Karnabahar, Lahana, Pancar, Sarımsak gibi sebzelerin yanında Sarıkız Mantarı’nı da turşu haliyle raflarında sunuyor. Metro Chef Sarıkız Mantarı Turşusu fermente edilerek kendine has bir lezzet ile öne çıkıyor. Salamura olduğundan tazeliğini koruyarak 4 mevsim tüketilebiliyor.

Bunların yanında Metro Chef Filizlendirilmiş Maş Fasulyesi, Yeşil Mercimek ve Nohut gibi fermente bakliyat çeşitlerini, Coğrafi İşaretli Taşköprü Sarımsağı’nın fermantasyon sonucu oluşan Metro Chef Siyah Sarımsak Serisini, bitki bazlı beslenenler için yoğurda alternatif olarak geliştirilen Metro Chef Fermente Süzme Kaju ürününü de Metro Usulü kalite anlayışıyla raflarına taşıyor.

2024 Beslenme Trendleri ve Fermantasyon

Her yıl olduğu gibi 2024’te de sağlıklı beslenmenin gıda trendlerini etkileyeceğini belirten Dilara Koçak gerçekleşen özel davette fermantasyonun da içinde bulunduğu 10 trendi şöyle sıraladı:

Reklam
 1. Bitki bazlı beslenme: Baklagillerden özellikle nohut 2024 yılında öne çıkıyor. Nohut, mercimek, fasulye ile pek çok alternatife rastlayacağız.
 2. Bağırsak sağlığı: Günümüzde onlarca hatta yüzlerce hastalıkla bağırsaklar direkt ilişkilendiriliyor, yapılan çalışmalar giderek artıyor. Mikrobiyatayı iyileştiren besinleri bu yıl da konuşmaya devam edeceğiz.
 3. Psikobiyotikler: Bağırsak-beyin ilişkisi ve ruh sağlığı üzerindeki etkisi ile ilgili çalışmalar artıyor, artacak. İçimizdeki bu galaksi sadece bedenimizi değil ruh halimizi de etkiliyor.
 4. Kadın sağlığı ve menapoz: Bu yıl menopoz semptomlarını hafifletmeye yardımcı olan, hormonal dengeye odaklanan kadın sağlığı ürünlerine daha sık rastlayabiliriz. Pubmed’e göre, 2030 yılına kadar dünya çapında 1,2 milyara yakın kadın menopoza girecek,her yıl 47 milyon yeni kadın ise menopoza giriyor. Aslında buna bir trend olarak değil yaşamsal bir döngü olarak bakmak ve değerlendirmek gerekiyor.
 5. Kolajen: Başta cilt ve eklem sağlığı olmak üzere kolajen içeren alternatifler hem gıda, hem takviye hem de kozmetik alanında artacak. Vücudumuzdaki kolajen yaş alma ile birlikte azalmaya başlıyor. Özellikle 40 ve 50’li yaşlardan sonra azalan kolajeni içerden ve dışarıdan desteklemek kıymetli.
 6. Fonksiyonel beslenme: kişiye ve hastalıklara özel fonksiyonel bitki bazlı alternatifler giderek artacak.
 7. Filizlendirme: Tüm faydaları ile adından sıklıkla bahsettirecek olan filizlendirme; tohumların çimlendirilerek yeniden canlandırılmasıdır. Baklagili bir gece önceden ıslamak pişirmeyi nasıl kolaylaştırıyor ise filizlendirmek de fitik asiti devre dışı bırakarak sindirimi kolaylaştırır.
 8. Fermente gıdalar: bağırsak sağlığı denince önemini daha çok ortaya çıkaracak.
 9. Locavore: Yerel ve mevsiminde beslenmek daha çok önemsenecek.
 10. Uyku kaliteli uyku: Bu yıl raflarda uykuya geçişe destek takviyeleri,içecekleri ve gıdaları daha sık göreceğiz. Burada da en sık rastlayacağımız etken madde melatonin.

Kaynak: HORECA Trend ve Metro Türkiye

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fuar ve Etkinlikler

Türkiye’nin En Kapsamlı Gıda Endüstrisi Buluşması

Türkiye’nin en kapsamlı gıda endüstrisi fuarı olan F İstanbul Gıda ve İçecek Ürünleri ve Üretim Teknolojileri Fuarı, 10-13 Temmuz 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Bu yıl 4 gün boyunca düzenlenecek olan F İstanbul, 5 eş zamanlı alt fuar ile sektör liderlerini bir araya getirecek.

Yayınlandı

on

Fuara yerli ve yabancı satış noktasına sahip zincir marketlerin satın alma yetkilileri de katılacak ve katılımcılar potansiyel yeni müşterilere ulaşma fırsatı bulacak. Geçtiğimiz yıl yüzde 76 büyümeyle gerçekleşen fuar, 2024’te artan talepleri karşılamak için 700’den fazla stantta 1000’in üzerinde markanın katılımı ile gerçekleşecek.

Türkiye’nin en yenilikçi ve en hızlı büyüyen fuarı olan F İstanbul’un hazırlıkları devam ediyor. Federal Fuar ve Kongre Yönetimi ile So Fuar grubu organizasyonunda gerçekleşecek fuar, sektörün ihtiyaçlarına yönelik şekillenen ve ülkemizin ihracatını artıracak alternatif ihracatçıları ve ürünleri dünya pazarlarına ulaştıran bir platform olarak öne çıkıyor. 93’ten fazla ülkeden 5 binden fazla global alıcı beklenen fuar; 50 bin m2’lik alanda gıda sanayisinde faaliyet gösteren 1000’den fazla markaya “müşteri eşleştirme programları” ile yeni ticari bağlantılar kurma fırsatı sunacak.

Gıda Sanayisinin Çeşitliliği 5 Holde Sergilenecek

Türkiye’de organize edilen; işlenmiş gıda, içecek, şekerleme, gıda katkı maddeleri, gıda işleme ve ambalaj endüstrisi dahil gıda sanayisinin tüm paydaşlarının katılımı ile gerçekleşecek geniş kapsamlı fuar olan F İstanbul’da firmalar, üretim konularına göre farklı salonlarda katılım ile ürünlerini sergileyecek. Fuar, eş zamanlı olarak gerçekleşen 5 farklı bölüme ev sahipliği yapacak; Gıda ve İçecek Ürünleri Fuarı (Hol 2-4a), Kuru & Sert Kabuklu Meyveler ve Atıştırmalık Ürünler Fuarı (Hol 2), Bisküvi, Çikolata ve Şekerli Ürünler Fuarı (Hol 8), Gıda ve İçecek Üretim Teknolojileri, Ambalaj ve Katkı Maddeleri Fuarı (Hol 6-7), Market ve Mağaza Ekipmanları Fuarı (Hol 4b).

Küresel Arenada Türk Gıda Endüstrisinin Gücü

F İstanbul; Türkiye’nin yanı sıra Çin, Hindistan, İran, Mısır, Türkmenistan, Özbekistan gibi 20’den fazla ülkeden direk katılımcı olan firmaların yetkilileri ile birebir görüşme ve yeni tedarikçiler ile buluşma imkânı da sunacak. Bu kapsamda, sektör liderlerini profesyonel alıcılarla buluşturarak uluslararası işbirliklerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Reklam

 “F İstanbul, Uluslararası İş Birliklerine Platform Sağlayacak”

Federal Fuar ve Kongre Yönetimi – So Fuar Grubu Kurucusu Özgür Sofuoğlu, fuarın birçok firmanın mevcut yıl ihracat hedeflerine ulaşmasına katkı sağladığını vurgulayarak, “sürekli yeni müşteriler” mottosuyla organize edilen F İstanbul, Türkiye’nin en kapsamlı gıda endüstrisi fuarı olarak sektöre birçok fırsat sunuyor. Özellikle yerli ve yabancı satış noktalarına sahip zincir marketlerin satın alma yetkililerinin de katılacağı fuar, katılımcılarımıza potansiyel yeni müşterilerle buluşma imkanı sağlayacak. Fuara katılacak olan 1000’in üzerindeki markayla birlikte üretim konularına göre farklı salonlarda ürünlerini sergileyerek sektöre yenilikler getirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca, fuarımız eş zamanlı olarak gerçekleşen 5 farklı bölümde sektör liderlerini bir araya getirerek uluslararası işbirliklerini güçlendirmeyi amaçlıyor. Bu sayede, sektörümüzü daha da ileri taşıyacak ve ihracat potansiyelimizi artıracak çalışmalar gerçekleştireceğiz. ” diye konuştu.

F İstanbul 2024, 19 ülkenin resmi katılım yaptığı bir fuar olup, birçok ülkenin destek programında yer alıyor. T.C. Ticaret Bakanlığı, Türk katılımcılarına ise yüzde 50’ye varan devlet desteği sunuyor. F İstanbul Gıda İhracat Fuarı, Türkiye’nin gıda endüstrisini ileri taşıyacak, yenilikleri teşvik edecek ve ihracat potansiyelini artıracak önemli bir etkinlik olarak öne çıkarken, Türk gıda sektörünün uluslararası alanda daha da güçlenmesine de katkı sağlayacak.

F İstanbul Fuarı Hakkında

So Fuar Grubu bünyesinde yer alan Federal Fuar ve Kongre Yönetimi şirketi tarafından düzenlenen F İstanbul Gıda İhracat Fuarı, 10-13 Temmuz 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy’de gerçekleştirilecek. 93’ten fazla ülkeden 5000’den fazla global alıcı beklenen fuar; 50 bin m2’lik alanda gıda sanayisinde faaliyet gösteren 1000’den fazla markaya “müşteri eşleştirme programları” ile yeni ticari bağlantılar kurma fırsatı sunacak.

Kaynak: HORECA Trend ve F İstanbul Fuarı

Reklam
Devamını Oku

Fuar ve Etkinlikler

Uçak Bileti Satış Personeli (Seyahat Danışmanı) Yetiştirme Programı

TÜRSAB Akademi, IATA İhtisas Başkanlığı, SABRE işbirliğinde ‘Uçak Bileti Satış Personeli (Seyahat Danışmanı) Yetiştirme Programı açıldı. 

Yayınlandı

on

Yazar:

TÜRSAB Akademi, IATA İhtisas Başkanlığı, SABRE işbirliğinde ‘Uçak Bileti Satış Personeli (Seyahat Danışmanı) Yetiştirme Programı açıldı.

TÜRSAB tarafından yapılan açıklamada, “Seyahat acentalarının bilet departmanlarında yaşanan personel ihtiyacı nedeniyle TÜRSAB Havayolu Bilet Satış ve IATA İhtisas Başkanlığı, SABRE ve TÜRSAB Akademi iş birliği ile TÜRSAB Akademi çatısı altında sektöre nitelikli personel kazandırmaya yönelik “Uçak Bileti Satış Personeli (Seyahat Danışmanı) Yetiştirme Programı” düzenlenecek. SABRE iş birliği ile gerçekleştirilecek olan programa rezervasyon ve biletleme alanında uzmanlaşmak isteyen, turizm mezunu önlisans ve tüm lisans ve yüksek lisans mezunları başvurabilecektir. Eğitimler İstanbul TÜRSAB Genel Merkez Binası’nda yüzyüze gerçekleştirilecektir” denildi.

Açıklamda Uçak Bileti Satış Personeli (Seyahat Danışmanı) Programı hakkındaki detaylar da paylaşıldı, “Eğitim sonunda seyahat danışmanı personel ihtiyacı olan, (merkez veya şube ofisleri ile İstanbul’da faaliyet gösteren) seyahat acentalarıyla eğitim programını başarıyla tamamlamış adayların istihdam edilebilmesi için görüşme imkânı sağlanacaktır. Başvuruların online olarak alınacağı programa katılabilmek için gerekli şartlardan bazıları şu şekildedir:

 • Turizm alanında ön lisans ya da herhangi bir alanda lisans ya da yüksek lisans mezunu olmak.
 • Aktif olarak çalışmıyor ya da örgün eğitime devam etmiyor olmak.
 • Herhangi bir seyahat acentasında çalışmıyor olmak.
 • SABRE Rezervasyon ve Biletleme sertifikasına daha önceden sahip olmamak.
 • 25 yaşını aşmamış olmak.
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış ya da en az iki yıl süreyle tecil ettirmiş olmak.
 • En az B1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak.
 • Temel Bilgisayar kullanım becerisi ve bilgisine sahip olmak.
 1. Programa katılım başvuruları Haziran 2024‘den itibaren online olarak yapılmaya başlanmıştır.

ÖNEMLİ NOT: Bu programın amacı sektöre yeni uzman personel kazandırılmasına yönelik olduğundan mevcut acente çalışanlarının başvuruları kabul edilmeyecek olup, acente çalışanlarının SABRE’un kendi bünyesinde acenteler için planladığı eğitim programlarına katılım için SABRE ekipleri ile iletişime geçebilirler.

Uçak Bileti Satış Personeli (Seyahat Danışmanı) Yetiştirme Programının Detayları

“Katılımcılar TÜRSAB Akademi sayfasında bulunan başvuru ekranından SABRE GDS programının eğitimine başvuru yapmalıdır. https://akademi.tursab.org.tr/

Eğitim için 12 kişilik sınıf kontenjanı bulunmakta olup, online başvurusunu yapan ve kriterlere uygun olan adaylar ile iletişime geçilerek, online ön görüşmenin ardından program şartlarını kabul eden adaylar ile yüzyüze mülakatlar gerçekleştirilecektir. Yüzyüze mülkata katılan adaylar içerisinden uygun görülen 12 aday eğitime davet edilecektir. Eğitim grubu oluşturulduktan sonra adaylara eğitim yeri, tarihi ve saati bildirilecektir. Belirlenen tarihlerde katılımcılar TURSAB eğitim sınıfında hazır bulunarak turizm ve havacılık sektör bilgilerini içeren ön bilgilendirme sonrası bilgisayar uygulamalı olarak SABRE Temel ve İleri Düzey Eğitimi’ne katılacaklardır. İleri Düzey Eğitimi’nin sonunda sertifika alınabilmesi için sınav gerçekleştirilecek olup, bu sınavdan en az 80 ve üzeri puan alan katılımcılar başarılı olarak kabul edilecek ve bir acentada istihdam edilmek için görüşmeler yapmaya hak kazanacaktır Sertifikalar SABRE tarafından ayrıca e-posta aracılığı ile katılımcılarla paylaşılacaktır. Eğitimin sonunda katılımcılar TÜRSAB Akademi ve SABRE’un iş birliği ile seyahat acentalarında pratik işleyişi deneyimlemek adına belirli bir süre (2-4 hafta gibi) oryantasyon yapmak adına misafir edilecektir. Katılımcıların eşleşmiş olduğu acenta bilgisi TÜRSAB Akademi tarafından kendilerine eğitim sonunda bildirilecektir.

Reklam
 1. Gerçekten bir mücbir sebep olmadıkça eğitim alarak eşleştirilen acentede yapılacak olan oryantasyon eğitimine katılmayan veya sınavı geçmesine rağmen kendisine önerilen acentaların hiçbirinde çalışmaya başlamayan ya da işe başladığı acentede işe başladıktan sonra şahsi sebeplerden kaynaklı nedenlerle 6 aydan önce işten ayrılan katılımcıdan eğitim bedeli olan 20.000 TL + KDV tahsil edilecektir.  Tüm Şartları yerine getiren adaylardan eğitim ücreti tahsil edilmeyecektir.
 2. Eğitime katılacağını beyan edip, eğitim katılım belgelerini imzalayan ancak eğitimin başlamasına 2 iş gününden az süre kala katılamayacağını beyan eden adaylardan mücbir bir sebep olmadıkça 5.000 TL+ KDV ceza bedeli tahsil edilecektir.
 3. TÜRSAB Eğitim Programında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 4. Katılımcılar süreçle ilgili her türlü soru için akademi@tursab.org.tr e-posta adresi üzerinden TÜRSAB Akademi ile iletişime geçebilirler.

Uçak Bileti Satış Personeli (Seyahat Danışmanı) Yetiştirme Programı Online Başvuru Süreci Hakkında

 1. Programa başvurmak için https://akademi.tursab.org.tr adresinde bulunan “SABRE Uçak Bileti Satış Personeli Yetiştirme ve İstihdam Programı Başvurusu” alanı kullanılabilir.
 2. Başvuru yapabilmek için TÜRSAB Akademi web sayfasına üye olunması gerekmektedir. Mevcut üyeliği olan kullanıcılar Giriş Yap kısmından giriş yaparak başvuru yapabilirken henüz üyeliği olmayan kişiler Kayıt Ol kısmından hesap oluşturduktan sonra başvuru ekranına erişebilirler.
 3. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapan adaylar “Yeni Başvuru & Mevcut Başvurularım” seçeneğine tıklayarak başvuru sayfasına erişebilir ve formu doldurarak başvurularını gerçekleştirebilirler.
 4. Başvuru süreci tamamlandıktan sonra adaylar girdikleri bilgiler üzerinden sınıflandırılacak olup eğitim tarih ve yer bilgileri e-posta üzerinden bildirilecektir.

Kaynak: HORECA TREND, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı

Devamını Oku

Fuar ve Etkinlikler

Seven For Life Thermal Hotel’den Yaza Merhaba Partisi

Yediyol Holding markalarından Seven For Life Thermal Hotel, geçtiğimiz günlerde keyifli bir yaza merhaba partisi düzenledi. Gerçekleştirilen davete sektörün önde gelen iş insanları ve basın mensupları katıldı.

Yayınlandı

on

Seven For Life Thermal Hotel, içinde yer alan Barbelo Terası’nda gerçekleştirdiği yaza merhaba partisiyle Kuşadası protokolünden önemli isimleri ağırladı. Otelin Genel Müdürü Süleyman Dağlı’nın ev sahipliğinde düzenlenen davete sektörün önde gelen iş insanları, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyeleri, resmi kurum çalışanları, banka müdürleri, partner acentelerin üst düzey yöneticileri, otel tedarikçileri ve basın mensupları katıldı.

Organizasyon kapsamında; Aydın Adnan Medres Üniversite’si (ADÜ) ve Kuşadası Seven For Life Thermal Hotel ile sürdürülen sektörel faaliyetlerin yanı sıra, Yediyol Holding yöneticileri ile jeotermal ısıtmalı teknolojik seralarda yetiştirilen domatesler hakkında konuşuldu. Seraların bölge ekonomisine yapacağı katkılar ve Meslek Yüksekokul ile birlikte geliştirilebilecek projeler üzerinde değerlendirmeler yapıldı.

Eğlenceli dans gösterileri ve DJ performansı ile keyifli anlar yaşayan misafirler, birbirinden eşsiz ikramlar ile unutulmaz lezzetler deneyimledi.

Yediyol Holding Hakkında

Yediyol Holding 1998 yılında Türkiye’nin yenilenebilir enerji potansiyelini keşfetme vizyonu ile kuruldu. Jeotermal enerjiyi 7 farklı sektörde etkin bir şekilde kullanarak, temiz enerji alanına yeni bir bakış açısı getirmiştir. Jeotermal enerjiyle ısınan konutlar, işyerleri, oteller ve seralar ile toplumun enerji ihtiyaçlarına çığır açan çözümler sunarak temiz bir gelecek için önemli adımlar atmaktadır. Yediyol Holding, yenilenebilir Jeotermal Enerji alanındaki projeleri ile Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer almaktadır.

Kaynak: HORECA Trend ve Yediyol Holding

Reklam

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com