Karaca X Refika Birgül İş Birliğiyle Swiss Crystal | HORECA TREND
Takip edin!

HORECA Tedarik

Karaca X Refika Birgül İş Birliğiyle Swiss Crystal 

Mutfaklarda mucizeler yaratan Karaca, tüm deneyimini evde yemek yapmaya veren, 7’den 70’e herkes tarafından sevilen başarılı aşçı Refika Birgül ile “Swiss Crystal” serisini tasarladı. Karaca’nın sektördeki deneyimi ve üretim gücü ile Refika Birgül’ün mutfaktaki bilgi ve deneyimi ile tasarlanan Swiss Crystal serisi, PFAS ve toksik madde içermeyen malzemesi, yanmaz yapışmaz iç yüzeyi ile mutfaklarda yeni bir dönem başlatıyor.

Yayınlandı

on

Yenilikçi ürünleriyle hayatı kolaylaştıran Karaca; yaratıcı tarifleri ve pratik lezzetleriyle ön plana çıkan Refika Birgül ile iş birliği yaparak, mutfak alışkanlıklarını değiştirecek yeni Swiss Crystal serisini tasarladı. Ürünleriyle fark yaratan Karaca’nın kalitesi ve Refika Birgül’ün uzmanlığıyla Karaca severlerin beğenisine sunulan Swiss Crystal serisi, zamansız tasarımı, yanmaz yapışmaz iç yüzeyi ve Swiss Crystal kaplaması ile uzun yıllar mutfakların vazgeçilmezi olacak.

Dünyadaki ve Türkiye’deki son teknolojileri araştıran, deneyen ve test eden Refika Birgül ve Karaca Ar-Ge ekibinin ortaklığıyla üretilen, PFAS içermeyen, kolay temizlenebilen ve pratik kullanımı ile ön plana çıkan Swiss Crystal; yapışmayı önleyen yüzeyi ile yemeklere lezzet, hayatınıza kolaylık katıyor. Yoğun hayat temposunda hem zamandan tasarruf etmek hem de kolay ve pratik bir şekilde yemek hazırlamak isteyenlerin vazgeçilmezi olacak Swiss Crystal serisi; balık, tavuk, pankek ve yumurta gibi yapışma ihtimali daha yüksek lezzetlerde bile kusursuz bir performans sağlarken, tane tane ve lezzetli pilav yapma imkanı da sunuyor. Soslu yemeklerden, baharatlı slow cook (yavaş pişirme) seçeneklerine, hafif zeytinyağlılara kadar birçok tarifi en kolay şekilde hazırlamanıza yardım eden Swiss Crystal serisi; pratik şekilde yemek hazırlamak isteyenleri her defasında mükemmel sonuca ulaştırıyor.

Yenilikçi ürün özellikleri ile mutfakların vazgeçilmezi olan Karaca; yeni Swiss Crystal Serisi ve daha fazlası ile Karaca mağazaları, karaca.com ve Karaca uygulamasında.

Kaynak: HORECA Trend ve Karaca

Reklam
Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Un

Doruk Un Fortune 500 Listesinde 261. Sıraya Yükseldi

Türkiye’nin buğday ve buğday bazlı ürünler alanında en büyük üç markasından biri olan Doruk Un, Fortune Dergisi’nin hazırladığı Fortune 500 listesinde 261. sırada yerini aldı.

Yayınlandı

on

Finansal kurumlar ve holdingler dışındaki tüm sektörleri kapsayan, Türkiye’nin katma değer yaratan 500 güçlü şirketini sıralayan listede Doruk Un, net satışlarını yüzde 102 artırarak geçtiğimiz yıla göre 43 sıra yükseldi. En fazla ihracat yapan şirketler sıralamasında ise 107 sıra birden yükselerek 103. sıraya yerleşen Doruk Un, “Türkiye’nin en büyük 2.un şirketi” ünvanını 2023 yılında da korumayı başardı. 

Türkiye’nin en büyük şirketlerinin listelendiği, tüm sektörlerin ve kamuoyunun heyecanla sonuçları beklediği Fortune 500 listesi açıklandı. Sektörünün amiral gemilerinden Doruk Un bu yıl da listeye yükselerek 261. sıradan giriş yaptı. “Türkiye’nin ve dünyanın iş ve ekonomi alanında yayın yapan en güvenilir ve en çok takip edilen yayınlarından Fortune Dergisi’nin hazırladığı 500 listesinde bu yıl da yükselerek yer almaktan büyük gurur ve mutluluk   duyuyoruz.” diyen Doruk Un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürsel Erbap, “Sürdürülebilir tarım ve verimlilik esaslı üretim, tarladan sofraya değer zinciri oluşturma hedefi ile çalışmaya, her yıl yeni AR-GE ve üretim yatırımlarla şirketimizi ve sektörü geliştirecek adımlar atmaya devam ediyoruz. Türkiye topraklarına, ekonomisine, tarım emekçilerine katkıda bulunacak yeni projelerle sektörde liderliğimizi devam ettirmek en büyük hedeflerimizden biri… Şirketimizin başarısında emeği olan tüm çalışanlarımıza da bu vesile ile tekrar teşekkür ediyorum.’ dedi.

Sergiledikleri güçlü performans sonrasında 2023’te bir önceki yıla göre TL bazında %100 büyüme ile 8,14 Milyar TL, dolar bazında ise %35 büyüme ile 329 Milyon Dolar ciro elde ederek rekor kıran Doruk Un, gündemine aldığı yeni yatırımlarla 2024 yılında da hız kesmeden büyümesine devam ediyor. Bu yıl toplamda 8,5 milyon TL Ar-ge yatırımı ile perakende markası Panpan ile sağlıklı un portföyünü tüketici ile buluşturan Doruk Un, perakende pazarında tüketim alışkanlıklarını değiştirmeye odaklandığı bu yılın sonunda en az %20 büyümeye odaklandı. Yıllık 438 bin ton buğday kırma kapasitesi, yıllık 350 bin ton un üretimi ile Türkiye’nin en büyük üçüncü un ihracatçısı Doruk Un, Kapasitesinin %65-70’lik kısmını ihracat pazarlarında değerlendiriyor ve 41 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Doruk Un, evsel kullanımdan fırın ve restoranlara, otellerden baklava ve hamurculara kadar geniş bir skalada ihtiyaca ve kullanım amacına özel ürünler geliştiriyor.  Kendi tohumunu geliştiren tek un üreticisi unvanını da elinde bulunduran Doruk Un, pazara giriş yaptığı perakende markası Panpan ile 2024’te iç pazarda %56 tonaj artışı hedefinde… 

Kaynak: HORECA Trend ve Doruk Un

Devamını Oku

Un

Ulusoy Un, Türkiye’nin En Büyük İkinci Tarım Firması 

Türkiye’nin en büyük 500 firmasının belirlendiği dünyanın en saygın kurumlarından Fortune500 listesine 2012 yılından beri kesintisiz giren Ulusoy Un, 2023 yılında gerçekleştirdiği 39 milyar 660 milyon TL net satış tutarıyla Türkiye’nin en büyük 57. firması oldu. 2022 yılında 69. sırada yer alan Ulusoy Un, net satışlarını yüzde 51 oranında artırarak listede 12 basamak birden yükseldi.

Yayınlandı

on

Türkiye’nin tarımsal, tahıl, süt, et ve su ürünleri firmaları arasında 2. sırada yer alan Ulusoy Un, un sektörünün lider firması olmaya devam etti. Türkiye’de yurt dışına en çok satış yapan firmalar arasında 18. sırada olan Ulusoy Un, cirosuna göre Samsun’un da en büyük şirketi konumunda. 

2023 yılını 39 milyar 660 milyon TL net satış tutarıyla kapatan Ulusoy Un, 2023 yılında gerçekleştirdiği 127,3 milyon dolarlık ihracatla Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından hazırlanan TİM1000 listesine göre Türkiye’nin en büyük 210. ihracatçı firması, İstanbul Sanayi Odası (İSO)’nın hazırladığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2023 Araştırması’na göre de 2023 yılında gerçekleştirdiği üretimden satışlarda 5 milyar 919 milyon TL’yle Türkiye’nin en büyük 243. sanayi kuruluşu olmuştu. Her iki listede de üst sıralara yükselen Ulusoy Un, bu kez de Türkiye’nin en büyük 500 firmasının belirlendiği Fortune500 listesinde 12 basamak birden yükselerek 57. sırada yer aldı.

Başarılı bir 2023 yılı geçirerek listede 12 sıra birden yükselen Ulusoy Un, tarımsal, tahıl, süt, et ve su ürünleri alanında Türkiye’nin en büyük alanında Türkiye’nin en büyük 2. firması olurken, un sektörünün lider firması olmaya da devam etti. En çok yurt dışı satış yapan firmalar arasında 18. sırada yer alan Ulusoy Un, iller sıralamasında cirosuna göre de Samsun’un en büyük şirketi oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy, “TİM1000 ve İSO500 listelerindeki düzenli yükselişimiz, Fortune500 sıralamasında da devam etti. Başarılı büyüme performansımızın resmi ve özel kurumların yaptığı araştırmalarla belgelenmesi bizleri mutlu ediyor. 2012 yılından beri Fortune500 listesinde yer alıyor ve listedeki yükseliş trendimiz devam ediyor. Her sene tarımsal, tahıl, süt, et ve su ürünleri alanında Türkiye’nin en büyük 3. kuruluşu olarak yer alırken, bu sene ilk defa 2. sıraya yükseldik. En çok yurtdışı satış gerçekleştiren firmalar arasında da 18. sırada yer almamız, ihracatın daha da anlam kazandığı bir dönemde şirketimizin başarılı stratejisini ortaya koyarken hem sektörümüze hem de ülke ekonomimize katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Ulusoy Un, bugün 107 ülkeye ihracat yapan, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da gıda güvenliğine hizmet eden bir şirket. Yeni yatırımlarımızla toplam üretim kapasitemiz 4.415 ton/güne ulaşarak Türkiye un pazarının lideri ve açık ara en büyük un üreticisi konumumuzu korumaya devam etmekteyiz” dedi.

Ulusoy Un Hakkında

Fahrettin Ulusoy tarafından 1969 yılında kurulan Ulusoy Gıda, 1989 yılında faaliyetlerine hububat ve bakliyattan mamul un, irmik, makarna ve bisküvi gibi her türlü gıda maddesinin imalatını, ticaretini, ithalat ve ihracatını yapmak üzere Ulusoy Un adı altında devam etmiştir. Ulusoy Un’un Samsun’da 2.088 ton/gün, Çorlu’da 383 ton/gün, Hatay’da 463 ton/gün olmak üzere toplam 2.934 ton/gün buğday işleme kapasiteli 3 fabrikası ve 300.000 tondan fazla tahıl stoklama kapasitesine sahip lisanslı depo ve serbest bölge depoları bulunmaktadır. Ulusoy Un’un bağlı ortaklığı Söke Değirmencilik A.Ş.’nin Aydın’da 640 ton/gün ve Ankara’da 841 ton/gün olmak üzere toplam 1481 ton/gün buğday işleme kapasiteli 2 fabrikası bulunmaktadır. Konsolide 4.415 ton/gün buğday işleme kapasitesiyle Ulusoy Un, Türkiye’nin en büyük un üreticisi ve pazar lideridir. Ulusoy Un’un Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Dr. Eren Günhan Ulusoy üstlenmektedir.

Kaynak: HORECA Trend ve Ulusoy Un

Reklam

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Komposto Sunumları LAV ile Bir Başka Güzel!

“Dolu Dolu LAV, Hayat Dolu LAV” mottosuyla herkesi ürünlerini lezzet, mutluluk ve şık sunumlarla doldurmaya çağıran LAV, birbirinden özel ürünleriyle serin ve sağlıklı bir tat olan komposto sunumlarına ilham oluyor. Komposto sunumları için kullanabileceğiniz estetik LAV ürünleri, LAV satış noktalarından ve www.lav.com.tr internet mağazasından satın alınabiliyor.

Yayınlandı

on

Hayatın her anına keyif katan LAV, bunaltıcı yaz sıcaklarında serinlemek isteyenlere hem sağlıklı hem lezzetli kompostoyu öneriyor. Şeftali, kayısı, kiraz, vişne ve erik gibi yaz meyvelerine su ve biraz şeker eklenmesiyle hazırlanan komposto, soğutulup buzdolabında dinlendirildikten sonra ister yemeklerle birlikte ister tek başına tüketilebiliyor. LAV, her zevke hitap eden ürünleriyle komposto sunumlarını şıklıkla tamamlıyor.

Özgün formu, şık kabartma detayları ve pembe metalik renkli kapağıyla dikkat çeken LAV Tasty Kavanoz, sıra dışı bir komposto sunumu yapmak isteyenlere hitap ediyor. Sızdırmaz kapağı sayesinde kalan kompostolarınızı da saklayabileceğiniz Tasty Kavanoz, modern desenleriyle son derece şık bir görüntüye sahip. Reçelden baharata, çerezden atıştırmalıklara birçok ürünü sağlıkla saklamak için kullanabileceğiniz Tasty Kavanoz, mutfakların vazgeçilmezi oluyor.

Modern çizgileri, estetik formuyla dikkat çeken Karen Büyük Boy Salata Kasesi, kalabalık yaz sofralarının vazgeçilmezi oluyor. Çeşit çeşit kompostolarınızı masaya servis ederken kullanabileceğiniz Karen’in orta boy kaseleri ise ikram için ideal. Şıklığıyla tüm sunumların gözdesi olmaya aday Karen, iç içe geçebildiği için mutfaklarda alandan da tasarruf sağlıyor.

Zarif tasarımıyla herkesin beğenisini kazanan Derin Kase, işlevsellik ve stilin mükemmel bir birleşimini sunuyor. İdeal boyutları sayesinde kompostonun yanı sıra salata, meyve, tatlı ve atıştırmalık gibi çeşitli yiyecekleri servis etmek için mükemmel bir seçenek oluyor. Derin Kase, minimalist tasarımıyla farklı masa düzenlerine de uyum sağlıyor.

Kompostoların yanı sıra farklı sunumlar için de kullanabileceğiniz “Hayat Dolu LAV” ürünlerine tüm LAV satış noktalarından ve www.lav.com.tr web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

Kaynak: HORECA Trend ve LAV

Reklam

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com