Sanasaryan Han İstanbul’a Ödüllü Executive Chef Alper Adiller Atandı | HORECA Trend
Takip edin!

Otel

Sanasaryan Han İstanbul’a Ödüllü Executive Chef Alper Adiller Atandı

Şehrin zengin kültürel mirasını, sofistike ve çağdaş dokunuşlarla harmanlayan Sanasaryan Han, a Luxury Collection Hotel, İstanbul’un şefi ödüllü Alper Adiller oldu.

Yayınlandı

on

Sanasaryan Han, a Luxury Collection Hotel, İstanbul, Executive Chef Alper Adiller liderliğinde lezzet dolu bir döneme hazırlanıyor. Sanasaryan Han a Luxury Collection Hotel’in misafirlerine farklı bir mutfak deneyimi sunma konusundaki bakış açısı, şef Alper Adiller’in vizyonuyla kusursuz bir uyum yakalıyor.

Başarılarla dolu bir kariyerle birlikte, yerel ve Asya-Avrupa etkilerini harmanlama yeteneğine sahip olan şef Adiller, bu ikonik destinasyondaki gastronomi deneyimini zirveye taşıyacak. 20 yılı aşkındır devam eden kariyer yolculuğunda global lüks otel markalarında görev alan Adiller; Eylül 2023 itibarı ile Sanasaryan Han, a Luxury Collection Hotel, İstanbul’da Executive Chef olarak yeni görevine başladı.

1989’da İstanbul’da doğan Adiller, gastronomi yolculuğuna lise yıllarında başladı. 2008-2009 yıllarında Stratford-upon-Avon College’da aldığı ‘İleri Mutfak Sanatları’ eğitimi, tutkusunu daha profesyonel bir seviyeye taşımasını sağladı. Alanında lisans derecesini tamamladıktan sonra İtalyan ve Meksika restoranlarında ve Ritz Carlton, Sarasota, Florida’da Michelin yıldızlı şeflerle birlikte çalıştı.

Ünlü şef, Rixos Premium Göcek, Rixos Myra Yalta ve fine dining restoranlarında lezzet tutkunları ile buluştu. Kıbrıs’ta farklı mutfaklarda farklı bakış açısıyla restoran konseptleri geliştirdikten sonra Doğu Avrupa’da lüks otel markalarında ve dünyada hizmet veren en seçkin Scenic Luxury Cruises & Tours şirketinin Avrupa operasyonlarında başarılarına devam etti. Özbekistan’da global bir markanın lüks kongre şehir oteli açılış sürecinin mutfak ve özel ziyafetler kısmını başarı ile yönetti.

Kişiye özel menü konseptlerini tasarladığı bu deneyimsel süreç ve tüm bu başarılarının yanında Türk Milli Aşçı Takımı üyesi olan Adiller’in 2017’den bu yana katıldığı yarışmalar arasında “Yılın Altın Türk Şefi”, “Parade De Chefs”, “En İyi Modern Mutfak Yemeği”, “En İyi Asya Yemeği” ve “En İyi Uygulamalı Ulusal Takım” ödülleri yer alıyor.

Şef Adiller’in yönetiminde hazırlanan deneyimsel menülerin sunulacağı “Sanasaryan Han, a Luxury Collection Hotel, İstanbul” içinde yer alan fine dining “Sini Restaurant” ve “The Library Bar”, gastronomi tutkunlarının buluştuğu İstanbul’un en önemli yeme-içme noktalarından biri olmaya aday gösteriliyor.

Şeflerin yaratıcı aynı zamanda da yaşatıcı ve aktarıcı olduklarını vurgulayan şef Alper Adiller; ‘Odundan köze, közden kömüre, topraktan tabağa… Şefler, geçmişle gelecek arasındaki kavram bağlarının doğru aktarımını sağlamakla yükümlü elçilerdir. Nasıl ki insanlar dillerini ve kültürlerini nesilden nesile aktarıyorsa, konu yemek olduğunda da kültürleri gelecek nesillere aktarmak ve korumakla yükümlüyüz” diyor. Köklerinden beslenen ve bu deneyimi farklı kültürlerle sentezleyen bir yaklaşımı benimseyen Adiller, ”Ürüne ve hikâyeye sadık kalarak, geçmiş ve gelecek arasındaki kavram bağlarının doğru aktarımından sorumlu elçiler olduğumuza inanıyorum ve bu özgün yaklaşımı anlatıya tam anlamıyla entegre ediyorum” sözleriyle lezzet dünyasına ilham oluyor.

‘The Luxury Collection markasının epik deneyimsel anlayışını, Sanasaryan Han’ın İstanbul destinasyonu ve lokal lezzetlerle harmanlayan Executive Chef Alper’in ekibimize katılmasından büyük bir memnuniyet duyuyoruz” diyen ‘Multi Property’ Otel Genel Müdürü Volkan Öztürkler, ‘Old City’ otelleri projesinde ilk etapta açılacak olan Sanasaryan Han, a Luxury Collection Hotel, İstanbul’da kapsamlı mutfak deneyimiyle yenilikçi yemek konseptlerinin uygulanmasında şef Alper Adiller’in önemli rol oynayacağının altını çiziyor.

The Luxury Collection Hotels & Resorts Hakkında

Marriott International, Inc. şirketinin bir parçası olan The Luxury Collection, kalıcı, değerli anılar uyandıran benzersiz, otantik deneyimler sunan dünyaca ünlü otel ve tatil köylerinden oluşmaktadır. The Luxury Collection, küresel kaşifler için dünyanın en heyecan verici ve cazip destinasyonlarına açılan bir kapı sunmaktadır. Her otel ve tatil köyü, bulunduğu yerin eşsiz ve değerli bir ifadesidir; destinasyonun yerel cazibelerine ve hazinelerine açılan bir kapıdır. 1906 yılında CIGA® markası altında Avrupa’nın en ünlü ve ikonik tesislerinden oluşan bir koleksiyon olarak ortaya çıkan The Luxury Collection markası, bugün 30’dan fazla ülke ve bölgede dünyanın en iyi otel ve tatil köylerinden 100’ünü aşan ışıltılı bir topluluktur. Birçoğu asırlık olan bu otellerin tümü uluslararası alanda dünyanın en iyileri arasında kabul edilmektedir. Daha fazla bilgi ve yeni açılışlar için theluxurycollection.com adresini ziyaret edebilir veya Twitter, Instagram ve Facebook’u takip edebilirsiniz.

Kaynak: HORECA Trend ve The Luxury Collection Hotels & Resorts

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otel

İzmir Marriott’un Terasında Görkemli Akşamlar: Pagos Rooftop

İzmir’in tarihi Pasaport İskelesi’ne komşu olan ve muhteşem Ege Denizi manzarasıyla öne çıkan Pagos Rooftop, İzmir Marriott’ın teras katında konuklarına akşam yemeği için unutulmaz bir deneyim sunuyor. Renovasyon sonrası sahip olduğu modern çizgiler ve zarif tasarımıyla konuklarını içeri adım attığı anda etkileyen lüks ve şıklık, Pagos Rooftop’u benzersiz kılıyor.

Yayınlandı

on

İzmir’in tarihi Pasaport İskelesi’ne komşu olan ve muhteşem Ege Denizi manzarasıyla öne çıkan Pagos Rooftop, İzmir Marriott‘ın teras katında konuklarına akşam yemeği için unutulmaz bir deneyim sunuyor. Renovasyon sonrası sahip olduğu modern çizgiler ve zarif tasarımıyla konuklarını içeri adım attığı anda etkileyen lüks ve şıklık, Pagos Rooftop’u benzersiz kılıyor.

Şeflerin titizlikle hazırladığı dünya mutfağından seçkin lezzetler, Pagos Rooftop’ın menüsünde yer alıyor. Başlangıçlardan tatlılara kadar geniş bir yelpazeye sahip olan menü, misafirlerin damaklarında iz bırakacak lezzetleri sunuyor. Her tabak, özenle seçilmiş ve ustalıkla sunulmuş malzemelerle hazırlanırken, her bir lokma misafirlere lezzet şöleni yaşatıyor. Ayrıca, özel imza kokteylleriyle de damakları şenlendiriyor.

Pagos Rooftop, akşam yemeği için olduğu kadar belirli dönemlerde düzenlediği özel etkinlikler ve partilerle de konuklarını ağırlıyor. Yalnızca bir restoran olmanın ötesinde, Pagos Rooftop, her ziyaretçisine unutulmaz bir deneyim vadediyor.

İzmir Marriott’un terasındaki Pagos Rooftop, zarafeti, lüksü ve benzersiz manzarasıyla şehrin en iyi terası olarak anılmaktadır. Renovasyonla birlikte kazandığı modern ve sofistike atmosferiyle, konuklarını ağırlarken her anında keyif ve unutulmaz anılar yaşatıyor. 

Kaynak: HORECA Trend ve İzmir Marriott

Devamını Oku

Otel

Hyde’ın Türkiye’deki İlk Oteli Hyde Bodrum 2024 Yaz Sezonunda Açılacak

Londra merkezli otelcilik zinciri Ennismore’un ilk all-inclusive konseptli lifestyle markası Hyde, Türkiye’ye girişini Hyde Bodrum Cluster Genel Müdürü Arzu Topcu Civak ev sahipliğinde gerçekleştirilen davetle duyurdu. 2024 yaz sezonunda açılacak otel, markanın Türkiye’deki ilk oteli ve aynı zamanda bünyesindeki ilk adult only lüks tatil destinasyonu olacak. 

Yayınlandı

on

Lüksü, olağanüstü gastronomi destinasyonlarıyla birleştirerek yetişkinlere yönelik her şey dahil tatil deneyimini Türkiye’de sunmaya hazırlanan Hyde Bodrum, açılış partisini 22 Şubat Perşembe günü Momo Bebeköy’de düzenledi. Hyde Bodrum’un Cluster Genel Müdürü Arzu Topcu Civak’ın ve Mert Vidinli’nin ev sahipliğinde düzenlenen partiye iş, sanat ve cemiyet dünyasından önemli isimler katıldı.

“Açılış ve Hyde’ın Türkiye’ye Girişi İçin Oldukça Heyecanlıyız”

Açılış partisinde konuşma yapan Hyde Bodrum Cluster Genel Müdürü Arzu Topcu Civak, “Keşif ruhuna dayanan yeni nesil bir yaşam tarzı misafirperverliğine geçiş başlatan Hyde, Hyde Bodrum ile  Türkiye’de 2024 yaz sezonunda kapılarını açıyor. Açılış ve Hyde’ın Türkiye’ye girişi için oldukça heyecanlıyız. Hyde Bodrum, yalnızca yetişkinlere özel her şey dahil lüks bir deneyim sunan ilk Hyde olmasının yanı sıra markamızın Türkiye’deki ilk destinasyonu olacak” şeklinde konuştu.

Ultra Her Şey Dahil Lüks ve Yaşam Tarzı Bir Tatil Deneyimi Yaşatmaya Hazırlanıyor

Ege Denizi’nin ışıltılı turkuaz sularıyla çevrili Bodrum Yarımadası’nın göz alıcı doğasında yer alan Hyde Bodrum, yüksek standartlarda eğlence, müzik, gastronomi, sanat ve sosyal aktiviteleri ile festival hissine odaklanacak. 2024 yaz sezonuyla birlikte sadece yetişkinlere özel, ultra her şey dahil lüks ve yaşam tarzı bir tatil deneyimi yaşatmaya hazırlanan Hyde Bodrum, festivaller, yerli ve yabancı DJ’ler ve güçlü entertainment programlarına ev sahipliği yapacak.

Seçkin Yaşam Tarzı ve Sunacaklarıyla Tatil İçin Yeni Bir Kaçış ve Eğlence Destinasyonu

Seçkin yaşam tarzı ve sunacaklarıyla tatil için yeni bir kaçış ve eğlence destinasyonu Hyde Bodrum, misafirlerine yüksek kalitede eğlence anlayışı içinde wellness aktiviteleri, sanat atölyeleri ile sanat, spor ve iyi yaşamın iç içe geçtiği ayrıcalıklı bir tatil deneyimi sunacak. Misafirler sezon boyunca doğa ve su sporları, entertainment programları, wellbeing aktiviteleri, sanat atölyeleri ve şeflerin dünya mutfaklarından hazırladığı birbirinden farklı eklektik tatları deneyimleyecek. Hyde Bodrum’da sofistike bir inziva arayan gezginler için havuz veya bahçe manzaralı, özel havuzlu, jakuzili olmak üzere 216 oda, süit ve 4 villa seçenekleri mevcut. Arkadaşları veya sevdikleriyle sadece kendine özel, izole bir tatil yaşamak isteyenler için ise üç yatak odalı, özel havuzlu ve mutfağı bulunan dört villa sunuluyor. Ennismore’un yiyecek ve içecek danışmanlığı markası Carte Blanched tarafından tasarlanan, bir bar ve beş seçkin restoranla hizmet verecek otel, Bodrum  merkeze ve Bodrum Marina’ya 15, Milas-Bodrum Havalimanı’na 30, Yalıkavak Marina’ya 35 dakikalık mesafesiyle deniz, kara ve havayoluyla kolay bir ulaşım sunuyor.

Hyde Bodrum Hakkında

Londra merkezli otelcilik zinciri Ennismore’un ilk all-inclusive konseptli lifestyle markası Hyde Bodrum, her şey dahil lüks bir deneyim sunan ilk Hyde olmasının yanı sıra markanın Türkiye’deki ilk destinasyonudur. Sofistike ve bohem mimari yaklaşımı ile tasarlanan 216 oda, süit ve 4 dört villasıyla, Ege Denizi’nin ışıltılı turkuaz sularıyla çevrili Bodrum Yarımadası’nın göz alıcı doğasında konumlanacak olan Hyde Bodrum, yüksek kaliteli eğlence anlayışı, wellness aktiviteleri ve dünya mutfağı ile yalnızca yetişkinler için birinci sınıf bir tatil deneyimi ve festival hissine odaklanıyor.

Hyde Hotels, Resorts & Residences Hakkında

2005 yılında Los Angeles’ın ikonik caddesi Sunset Strip’de yer alan eşsiz Hyde Lounge ile gece hayatına damgasını vuran Hyde, o günden bu yana misafirlerini beklenmedik, olağanüstü deneyimler ve mükemmel müzikler aracılığıyla bir araya getirme taahhüdünü sürdürmektedir. Temel değerlerine sadık kalarak marka, Hyde Hotels and Residences, Beach Clubs ve Mixology Lounge’ları kapsayacak şekilde gelişti ve keşif ruhuna dayanan yeni nesil bir yaşam tarzı misafirperverliğine geçiş sağladı. Günümüzde Dubai, Miami, Ibiza ve Hollywood, FL’de faaliyet gösteren, yakında Londra, Perth’te açılacak olan her Hyde mekanı, yerel müzik ve yaratıcı sahneleri benimseyen bir şekilde özgün olarak tasarlanmıştır. Hyde, ifade özgürlüğünü, kapsayıcı ve birleştirici deneyim ruhunu kutlayan benzersiz bir duruşun eseridir. Hyde Hotels, Resorts & Residences, markalarını tutkuyla inşa eden girişimcilerin küresel düzeyde birleştirici ve aynı zamanda kültür ve topluluk kökenli yaratıcı bir otel grubu olan Ennismore’un bir parçasıdır. 2021 yılında kurulan Ennismore, çoğunluk hissesi Accor’a ait olan bir ortak girişimdir. ennismore.com.

Kaynak: HORECA Trend ve Hyde Hotels, Resorts & Residences

Devamını Oku

Otel

The Peninsula Istanbul’da Benzersiz Bir İftar Deneyimi

Boğaz’daki, Tarihî Yarımada manzarasına sahip eşsiz konumuyla The Peninsula Istanbul, Ramazan ayı boyunca sevdiklerinizle birlikte unutulmaz anlar yaşatmak için tasarlanmış bir iftar deneyimi sunuyor.

Yayınlandı

on

Her detayın incelikle düşünüldüğü programıyla The Lobby, 11 Mart – 9 Nisan tarihleri arasında Türk Müziği dinletisi ile huzur dolu bir atmosfer vadediyor.

Dünyanın en köklü otel gruplarının başında gelen The Peninsula Hotels’in Boğazdaki göz kamaştıran oteli The Peninsula Istanbul, şehirdeki özel konumunda eşsiz manzarası ile misafirlerini benzersiz iftar sofralarında ağırlıyor.

Tarihi Yolcu Salonu’nun görkemli hatırasından izler taşıyan The Lobby’de, iftariyelikler ve soğuk mezeler büfede sunulurken sıcak başlangıç ve ana yemek seçenekleri à la carte olarak servis ediliyor. Geleneksel Türk tatlıları ve baklava büfesi, zarif sunumları ile hem göze hem damaklara hitap ediyor

Birbirinden farklı lezzetlere yer verilen iftar menüsünde, ara sıcaklardan Kızarmış Bamya ile içli köfte dikkat çekerken, ana yemeklerden Tire Köftesi ve Çökertme Kebabı iştah açıcı tatlar arasında ön plana çıkıyor. Bu lezzetlere serin şerbetler ve ev yapımı limonata eşlik ediyor. Tatlı büfesinde sunulan güllaç, lokma, süt helvası, zerde, vişneli ekmek kadayıfı gibi Ramazan dönemine yakışır geleneksel tatlı çeşitleri de iftarın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. The Lobby restoranda gerçekleşecek iftar sofralarının keyifli atmosferine klasik Türk Müziği dinletisi eşlik ediyor.

 The Peninsula Istanbul, The Lobby’de sevdiklerinizle özel bir iftar deneyimi yaşatmaya ve Ramazan’ın geleneksel lezzetlerini tattırmaya davet ediyor. Ramazan menüsünün yanı sıra, otel misafirlerine özel oda servisi ile sahur menüsü de sunuyor.

The Peninsula Istanbul Hakkında

İstanbul Boğazı’nın kıyısında, Tarihi Yarımada manzarası ile Karaköy semtinde yer alan ve üçü tarihi olmak üzere, toplam dört binadan oluşan The Peninsula Istanbul, yeni bir deniz kıyısı yaşam projesi olan Galataport’ta, Galata Kulesi, Ayasofya ve Sultanahmet Camii gibi şehrin ikonik simgelerinin yakınında konumlanıyor. Oteldeki 177 oda ve süitin çoğunda büyük pencereler, balkonlar ve özel teraslardan Boğaz manzarası izlenebilmektedir.

Ödüllü şef Fatih Tutak’ın şef direktörlüğündeki enfes Türk-Asya restoranı GALLADA, gösterişli balo salonu, geniş terasa sahip eşsiz davet alanı, açık yüzme havuzu, özel iskele, geleneksel Türk hamamı ve Marmara mermeri ile çevrili kapalı havuzun yer aldığı görkemli The Peninsula Spa ve Wellness Merkezi de sunulan zengin olanaklar arasında yer alıyor.

Kaynak: HORECA Trend ve The Peninsula Istanbul

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.