Kahvaltılarınıza LAV Vira Dokunuşu | HORECA Trend
Takip edin!

Mutfak ve Mutfak Gereçleri

Kahvaltılarınıza LAV Vira Dokunuşu

Keyifli anları büyük mutluluklara dönüştüren LAV, modern ve yalın çizgileriyle göz alan Vira kase ile kahvaltı sofralarına keyif katıyor. Zarafetiyle fark yaratan Vira kase, farklı boylarıyla çeşit çeşit kahvaltılıkların sunumlarını güzelleştiriyor.

Yayınlandı

on

Kahvaltı, şüphesiz günün en güzel, en keyifli öğünlerinden biri… Hayatın her anını güzelleştiren LAV, Vira ile sofralara şıklık katarak kahvaltı keyfini taçlandırıyor. Modern ve özgün tasarımıyla göz alan LAV Vira, farklı boylardaki çeşitleriyle sunumlarınızı zarafetle tamamlıyor. Vira’nın yalın çizgileri, rengarenk kahvaltılıklarla birleştiğinde sofralar daha eşsiz ve şık görünüyor.

Vira kasenin küçük boyları çeşit çeşit reçeller, marmelatlar için kullanılabiliyor. Bu sayede bir öğünde tüketeceğiniz kadarını sofraya geliyor. Zeytinler ve soslar ise orta boy kaselerde çok şık görünüyor. Vira Çerezlikler ise salatalık, domates, biber sunumlarını tamamlıyor. Kahvaltı sofralarını güzelleştiren Vira kase çeşitlerine tüm LAV satış noktalarından ve www.lav.com.tr web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

LAV – Vira 6’lı Orta Boy Kase: 172,50 TL

LAV – Vira 6’lı Küçük Boy Kase: 127,96 TL

LAV – Vira 6’lı Reçellik: 126,95 TL

LAV – Vira 6’lı Çerezlik: 121,96 TL

Kaynak: HORECA Trend ve LAV 

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fuar ve Etkinlikler

FİMAK, Tadım Ankara’nın Sponsorları Arasında

Gastronomi sektörünü; özel etkinlik, fuar ve festivallerle desteklemeyi hedefleyen HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek. Türkiye’de profesyonel fırın ve ekipmanları denildiğinde akla gelen ilk marka FİMAK da sponsor olarak festivalde standı ile yer alacak.

Yayınlandı

on

HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da Kavaklıdere Hotel 2000’de gerçekleşecek.

Yaklaşık 500 sektör profesyoneli ve davetlinin katılacağı “Tadım Ankara” bu yıl “bağcılık ürünleri” konseptiyle organize ediliyor. Festivalde Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen bağcılık ürünleri ile Türkiye’nin en iyi et, balık, peynir, makarna ve vegan ürün eşeşmeleri yapılacak.

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, FİMAK da hem sponsor olarak hem de standı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Profesyonel fırın ve ekipmanları sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel ürünleri ile FİMAK, davetlileri etkinlik boyunca standında ağırlayacak.

Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali

TADIM ANKARA, Türkiye’nin farklı bölgelerinde fermente üzüm suyu üreticileri ile siz üzüm severleri Ankara’da bir araya getiriyor. Onlarca üzüm suyu markası tadım yapmanız için siz üzüm severlerle buluşuyor. Festival kapsamında, yerli ve yabancı üzümlerden üretilen yeni ürünler ilk defa bu yıl raflarda yerini alacak yeni markalar bir arada sunulacak. Üzüm sularına eşlik edecek balık, kuru et, peynir ve ekmek markaları da TADIM ANKARA’ya lezzet katacak.

Festival hakkında detaylı bilgiyi www.tadimankara.com adresinden edinebilir, ziyaretçi biletlerini www.biletinial.com‘dan satın alabilirsiniz.

 

Kaynak: HORECA TREND

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Michelin Plaket Teslim Töreni’nde Metro ve Fimak’tan Güçbirliği

Michelin Rehberi Restoran Plaketleri Teslim Töreni, Metro Türkiye sponsorluğunda ve FİMAK iş birliğiyle büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. Michelin Rehberi’nin İstanbul seçkisine giren 77 restoran Gastronometro’da düzenlenen törenle Michelin yıldızlarına kavuştu.

Yayınlandı

on

Michelin Rehberi Restoran Plaketleri Teslim Töreni, Metro Türkiye sponsorluğunda ve FİMAK iş birliğiyle büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. Michelin Rehberi’nin İstanbul seçkisine giren 77 restoran Gastronometro’da düzenlenen törenle Michelin yıldızlarına kavuştu.

Dünyanın en itibarlı restoran derecelendirme sistemi olarak kabul edilen Michelin’in bu yıl da ana partneri olmaya devam eden Metro, Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu Gastronometro’da düzenlenen özel törende Michelin yıldızlarını sahiplerine teslim aldı.

“Etkinliğe Renk Katan Katılımcılarımıza Teşekkür Ederiz.”

FİMAK Genel Müdür Yrd. Fatih Sedefoğlu, HORECA TREND’e özel açıklamalarda bulundu. Sedefoğlu, “Michelin Rehberi Restoran Plaketleri Teslim Töreni’nde bir araya gelmenin gururunu yaşarken, etkinliğe renk katan her bir katılımcımıza ayrıca teşekkür ederiz. Etkinliği muhteşem kılan, birlikte geçirdiğimiz anları daha da özel kılan değerli Metro Ailesi ve katılımcılara teşekkür ederiz. Bu unutulmaz günü birlikte paylaşmak, lezzet dolu anıları bir araya getirmek bizim için büyük bir zevkti. Etkinliğe kattığınız enerji, ilgi ve destek için sizlere minnettarız” dedi.

Türkiye’den 111 restoran Michelin Rehberi’nin Tavsiye Listesinde

Michelin yetkilileri, geçtiğimiz hafta yapılan ödül gecesinde 15’i İzmir’de ve 19’u Bodrum’da olmak üzere toplamda 111 restoranın rehberin yeni seçkisine dahil edildiğini açıklamışlardı. İzmir’den 3, Bodrum’dan 2 restoran birer MICHELIN Yıldızı alırken, Bodrum’dan 2, İzmir’de 6 olmak üzere toplamda 8 restoran Bib Gourmand ödülüne layık görüldü.

İstanbul seçkisine yeni eklenen 25 restorandan 2’si birer MICHELIN Yıldızı alırken, 8 restoran Bib Gourmand ödülüne layık görüldü. Böylece İstanbul’da listeye restoran listesi 77’ye yükseldi.

Michelin Rehberi İstanbul, İzmir ve Bodrum Seçkisi’ne liste olarak ulaşmak için tıklayın: Michelin Rehberi İstanbul, İzmir ve Bodrum Listesi (2024)

 

Kaynak: HORECA TREND

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Sürdürülebilirliğe Odaklanan Yeni Nesil Brita İlk Cam Sürahisini Tanıttı 

Sürdürülebilir su filtreleme ve optimizasyon teknolojilerine dünya genelinde öncülük yapan BRITA’nın hafif ve dayanıklı ilk cam sürahisi ve yeni MAXTRA PRO filtresi Kemer Country Orman Evi’nde BRITA Türkiye Genel Müdürü Ergin Akman, BRITA Türkiye Pazarlama Direktörü Özge Kanbay Aksak ve Beslenme Uzmanı Dilara Koçak’ın sunumuyla gerçekleşti.

Yayınlandı

on

İnsanların su içme alışkanlıklarına sürdürülebilir bir değişiklik getirme hedefiyle yola çıkan su filtreleme teknolojilerine dünya genelinde öncülük yapan BRITA; performans, yaşam tarzı ve sürdürülebilirliğe odaklanan hafif ve dayanıklı ilk cam sürahisi ve yeni MAXTRA PRO filtresinin lansmanını gerçekleştirdi.

Su filtreleme alanında 50 yılı aşkın tecrübesi ile su optimizasyonunda dünyanın 1 numaralı markası olan BRITA; yüzde 100 borosilikat malzemeden üretilen hafif ve dayanıklı ilk cam sürahisini kullanıcılarıyla buluşturdu. BRITA cam sürahi; tek elle kullanılabilen flip-top kapağı, filtre değişim zamanını hatırlatan smart light ışıklı göstergesi, silikon sızdırmazlık halkası ve 1,5 litrelik filtrelenmiş su hacmi ile taze, lezzetli ve sağlıklı su içme alışkanlığı kazandırıyor.

Yüzde 60’ı geri dönüştürülmüş camdan üretilen BRITA’nın ilk cam sürahisi, geri dönüştürülmüş malzemeden oluşan plastiksiz ambalajıyla dikkat çekerken, yeni MAXTRA PRO filtreler ise %50 bio bazlı plastikten üretilmesiyle ve 4 aşamalı filtreleme teknolojisi ile ön plana çıkıyor. Yeni MAXTRA PRO Kireç Uzmanı ise bu teknoloji ile birlikte yüzde 50* daha fazla kireç filtreleme kapasitesi sunuyor.

İnsanların su içme alışkanlıklarını değiştirme hedefiyle yola çıkan BRITA Türkiye’nin Genel Müdürü Ergin Akman, konuşmasında “Sağlıklı içme suyuna ulaşamayan 2 milyar insanın bulunduğu, her yıl denizlerdeki plastik nedeniyle ölen canlı sayılarının 100 milyonları bulduğu ve nüfusunun yarısının su kıtlığı yaşadığı dünyamızda BRITA olarak sürdürülebilirlik, tasarruf ve bütünsel sağlığı odağımıza alan bakış açısıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ev tipi su filtreleme alanının öncüsü olarak 57 yıllık tecrübemizle 70 ülkede 250 milyonu aşkın tüketiciye ulaşarak su optimizasyon alanında dünyanın bir numaralı markası olduk. Su atığına yol açmayan ürün portföyümüz ile BRITA ürünleri kullanan bir kişi yılda 225 kilogram karbon salınımının önüne geçebiliyor. Bugünde ürün portföyümüze yeni kattığımız ürünlerimizle bu alandaki hedeflerimizi bir adım daha ileriye taşımaktan mutluluk duyuyoruz.” Dedi.

Kullanıcılarla buluşturdukları en yeni ürünlerin sürdürülebilirlik adına atılan önemli bir adım olduğunun altını çizen BRITA Türkiye Pazarlama Direktörü Özge Kanbay konuşmasında “BRITA’nın hafif ve dayanıklı ilk cam sürahisi,  sürdürülebilir özellikleri  ile ön plana çıkıyor. Gövdesinden ambalajına doğa dostu  malzemelerden üretilen BRITA Cam Sürahi , şık dizaynının yanı sıra 8 damacana su filtreleme kapasitesi MAXTRA PRO filtresi ile  geliştirilmiş yeni 4 aşamalı teknolojisi  ile de sürdürülebilir bir şekilde lezzetli su içme deneyimini herkes için ulaşılabilir ve sürdürülebilir kılıyor. “ dedi.

Beslenme Uzmanı Dilara Koçak’ın da konuşmacılar arasında yer aldığı lansmanda “Toprak, su, hava yani gezegen hasta olunca insanların da sağlıklı olması mümkün olmuyor. Gezegeni beslemek, gezegeni iyileştirmek, bireyleri ve gelecek nesilleri iyileştirmek ve beslemek ile aynı amaca hizmet ediyor. Bu yıl Dünya Gıda Günü, dünyamızın en değerli kaynaklarından biri olan suya adandı. Sınırlı kaynaklarla sınırsızca yaşamadan, suyun önemini ve sürdürülebilir kullanımını yönetmek önemli. Her hafta bir kredi kartı büyüklüğünde mikroplastik yutuyoruz. Plastik kullanımını azaltmak hatta bırakmanın sürdürülebilir bir gelecek için kıymetli bir adım olduğu unutulmamalı. Cam sürahiler ile atık ve plastik kullanımı azaltılırken hem birey sağlığına hem de insan sağlığına fayda sağlanıyor.”

Sürdürülebilir su kullanım alışkanlıkları ve su tüketimi konularında ilham verici bilgilerin paylaşıldığı lansmanda katılımcılar, eğlenceli ileri dönüşüm workshopu da deneyimledi.

Kaynak: HORECA Trend ve Brita

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.