Taşev Mopinky Moka Pot ile En İyi Kahve Deneyimi | HORECA Trend
Takip edin!

Kahve

Taşev Mopinky Moka Pot ile En İyi Kahve Deneyimi

Sabahları uyanırken enerji kaynağı, dost sohbetlerin vazgeçilmezi ve hayatın tadını çıkaranların ortak noktası kahve keyfi, Taşev Mopinky Moka Pot ile kusursuz kılınıyor.

Yayınlandı

on

Taşev, kahve tutkunlarının hayatını kolaylaştırmak ve kahve deneyimini bir üst seviyeye taşımak için tasarladığı ürünü, Mopinky Moka Pot’u en çok tercih edilenler arasında yerini alıyor.

Makina kullanmadan pratik bir çözüm sunan Taşev Mopinky Moka Pot, evde zahmetsiz kahve deneyimini yaşatıyor. 3 ve 6 fincan seçenekleriyle satışa sunulan Mopinky Moka Pot, tasarımı ve yüksek kaliteli malzemeleri sayesinde her fincanda ayrı bir lezzeti tattırıyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Taşev

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HORECA Tedarik

Nespresso Tüm Dünyanın Sevdiği Lezzet “Kahve”nin Geleceğine Sahip Çıkıyor

Nespresso, Yağmur Ormanları İttifakı (Rainforest Alliance) ile ortaklaşa oluşturulan Nespresso AAA Sürdürülebilir Kalite Programı’nın 20. yıldönümünü kutlayarak yenilenebilir tarıma ve kahvenin geleceğine dikkat çekiyor. Bu sürdürülebilirlik yaklaşımının bir parçası olarak başlattığı Reviving Origins programıyla da dünyanın en nadide, en seçkin kahvelerinin geleceğini koruma altına alıyor.

Yayınlandı

on

Özenle hazırladığı yüksek kaliteli kahvelerini kahve tutkunlarıyla buluşturan Nespresso, kahvenin geleceğine sahip çıkmak için kararlı adımlar atmayı sürdürüyor. Uzun vadeli ve yüksek kaliteli kahve tedariğinin tehdit altında olduğuna fark eden Nespresso, bundan tam 20 yıl önce Yağmur Ormanları İttifakı işbirliği ile Nespresso AAA Sürdürülebilir Kalite Programı’nı başlattı. Sürdürülebilirlik odağıyla uzun vadeli planlanan bu kahve tedarik programı, çevreyi koruyup çiftçilerin ve topluluklarının geçim kaynaklarını iyileştirirken, hasatların verimliliği ile kalitesinin artırılmasına yardımcı oluyor. 2003 yılında Kosta Rika’da 300 çiftçi ile başlayıp şu anda 18 ülkede 150 binden fazla çiftçiye ulaşan ve binlerce çiftçi ailesi için kalıcı bir miras yaratan program, her anında Nespresso tutkunları için kahvenin geleceğini koruyan, onlara unutulmaz kahve deneyimleri sunan uzun soluklu bir yolculuğa dönüştü.

Reviving Origins Programı’na 10 milyon İsviçre Frangı Yatırım

Nespresso, AAA Sürdürülebilir Kalite™ Programı’nın ayrılmaz bir parçası olarak da 2019 yılında Reviving Origins Programı’nı başlattı. Program, dünyanın en nadide, en seçkin kahvelerinden bazılarının geleceğini korurken; çiftçiler ve toplulukları için sürdürülebilir geçim kaynaklarının yeniden inşasına da destek sağlıyor. Dünyanın dört bir yanını saran iklim krizinin, kahvenin geleceğini ve onu yetiştirenlerin refahını tehdit etmesinden yola çıkarak hayata geçirdiği Reviving Origins programıyla Nespresso, kahve kökenlerini koruyarak yaşatmayı, gelecek için kahve üretimini güvence altına alarak geliştirmeyi hedefliyor. İklim değişikliği ve çevresel felaketler gibi olumsuzluklardan etkilenen bölgelerde kahve tarımını ve yerel kahve ekonomilerini canlandırma amacıyla da marka, 2019-2023 yıllarını kapsayan beş yıllık süreç boyunca programa toplam 10 milyon İsviçre Frangı yatırım yapıyor.

Yeniden Hayat Bulan Benzersiz Kahveler Nespresso’da

Nespresso, Reviving Origins Programı ile yeniden verim artışı sağladığı ve geleceğini güvence altına aldığı üç özel lezzeti kahve tutkunlarının beğenisine sunuyor. Yalnızca sınırlı bir süre için mevcut olan benzersiz kahve lezzetleri arasında Esperanza de Colombia, Amaha Awe Uganda ve Cafecito de Cuba yer alıyor. Nespresso bu özel ve son derece değerli lezzetleriyle aynı zamanda kahvenin sürdürülebilirliği ile ilgili de tüm kahveseverleri birlik olmaya davet ediyor. Marka yeniden hayat verdiği kahvelerde, umut anlamına gelen İspanyolca Esperanza, Uganda dilinde Amaha kelimelerini tercih ederek kahvenin geleceğine umutla bakan iyimserliğini de yansıtıyor.

Hafif asiditeli, zengin ve dengeli bir kahve olan Esperanza de Colombia belirgin sarı meyve aromaları ve tahıl esintisi taşıyor. Amaha awe Uganda ise hem nadir bulunan sandal ağacı notaları hem de zarif çiçeksi notaları taşıyan yabani meyve karakteriyle ayırt edici bir tat profiline sahip. Küba kültürünün sıcaklığını ve tutkusunu yansıtan Cafecito de Cuba ise yoğun kavrulmuş karakteri, odun ve tütün yapraklarının notalarıyla güçlü ve tütsülenmiş bir lezzet sunuyor.

Daha İyi Bir Gelecek İçin Attığı Adımlarla B Corp Sertifikasyonu Aldı

Nespresso’nun esas değerlerinin bir yansıması olan AAA Programı, kahve sektörünün dünyada iyilik için etkili bir güç olma potansiyeli olduğuna inanıyor. Bu uzun vadeli bağlılık, Nespresso’nun yüksek sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik standartlarını karşılayan, fayda odaklı şirketlerin dahil olduğu B Corp statüsünü kazanmasına yardımcı oldu. B Corp sertifikası, Nespresso’nun sürdürülebilirlik, şeffaflık ve sorumlu ticaret konularına 30 yıldır gösterdiği bağlılığı yansıtırken; şirketin karbon ayak izinden çalışanlarıyla ilişkisine kadar kadar her detayı dikkate alarak insan ve dünya üzerindeki etkisini titizlikle ve bağımsız şekilde değerlendirmesiyle veriliyor.

Nestlé Nespresso SA Hakkında 

Nestlé Nespresso SA, yüksek kaliteli porsiyon kahvelerde öncü ve referans noktasıdır.  Şirket, sürdürülebilirlik uygulamalarını kahve çiftliklerinde ve bunları çevreleyen tabiatta hayata geçirebilmek için AAA Sürdürülebilir Kalite Programı ile 18 ülkede 150.000’i aşkın çiftçi ile birlikte çalışmaktadır. 2003 yılında, Yağmur Ormanı İttifakı (Rainforest Alliance) adlı STK ile işbirliği içinde hayata geçirilen program, üretilen kahvenin kalite ve verimliliğinin artırılmasına yardımcı olarak yüksek kaliteli kahvenin sürdürülebilir şekilde tedarik edilmesini sağlamakta ve çiftçilerin ve toplumlarının geçim yollarını iyileştirmektedir.

2022 yılında Nespresso B Corp sertifikasını alarak, B Corp’un yüksek sosyal ve çevresel sorumluluk ve şeffaflık standartlarını karşılayan 7.300’den fazla amaç odaklı işletmeden oluşan uluslararası topluluğun bir parçası oldu.

Merkezi İsviçre’nin Vevey şehrinde bulunan Nespresso, 83 ülkede faaliyet gösteriyor ve 14.000’den fazla çalışanı bulunuyor. 2022 yılı itibariyla, 791 butikten oluşan küresel bir perakende ağını yönetmektedir.

Kaynak: HORECA Trend ve Nestle Nespresso SA

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Nespresso’nun Vertuo Kahve Sistemi Şimdi Türkiye’de

Nespresso, tek bir tuşa basarak eşsiz kahve deneyimleri sunan yenilikçi kahve makineleri ve farklı fincan boyutlarında hazırlanabilen geniş kahve çeşitliliğiyle dikkat çeken yeni Vertuo sistemini Türkiye’de kahveseverlerin beğenisine sunuyor. Vertuo, 30’dan fazla benzersiz harman ve 6 farklı fincan boyutunda, eşsiz kahve deneyimleri yaşatırken yenilikçi teknolojisi sayesinde zengin köpüğe sahip, yumuşak içimli ve yoğun lezzetli kahveler hazırlamaya imkan tanıyor.  

Yayınlandı

on

Nespresso, kahve çeşitliliği ve işlevselliğiyle oldukça beğenilen yeni nesil kahve sistemi Vertuo’yu Türkiye’de unutulmaz kahve lezzeti arayan kahve tutkunlarıyla buluşturuyor. Ev içi tüketime uygun bir kahve sistemi olarak, uzun yıllar süren araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucunda beğeniye sunulan Vertuo, sahip olduğu ileri teknoloji ile kahveseverlerin kahve hazırlama ve içim deneyimlerine daha fazla konfor, çeşitlilik ve keyif katıyor. Nespresso Vertuo sistemi ile kahveseverlere bilinen Nespresso lezzet standartlarından ödün vermeden, 40 ml’lik Espresso’dan büyük boy fincanlara, Cold Brew’den Barista stilinde kahvelere ve 535 ml’lik Carafe paylaşımlı kahveye, çeşitli stillerde altı farklı fincan boyutunda pek çok farklı lezzet sunuyor. Original kahve sisteminin kapsül ve makinelerinden tamamen farklı bir kahve demleme stiline sahip olan Vertuo Kahve Sistemi, 5 Eylül’den itibaren Türkiye’de tüm Nespresso satış noktalarında yerini aldı. Türkiye’deki lansmanla eş zamanlı olarak Nespresso’nun marka elçisi George Clooney ile Julia Garner ve Simone Ashley’nin bir araya geldiği, Vertuo için çekilen reklam filmi de dijital platformlarda yayınlanmaya başladı.

Nespresso’nun sürdürülebilirlik odaklı dünyasına uygun olarak geliştirilen Vertuo, benzersiz makine ve kahve tasarımları, akıllı barkod teknolojisi ile kahve kapsülüne özel demleme parametresini otomatik ayarlayan yenilikçi bir sistem sunuyor. Ev konforunda en iyi kahve deneyimini yaşamak isteyen kahve tutkunları için, Vertuo kahve makineleri farklı boyuttaki kapsülleri aracılığıyla 6 farklı fincan boyutunda kahve hazırlama özelliğini tek tuş kolaylığıyla birleştiriyor. Kahve tüketim alışkanlığının her geçen gün zenginleşmesinden yola çıkarak bu yenilikçi kahve sistemini Türkiye’ye de taşıyan Nespresso, nitelikli kahvelerini ve ürünlerini daha fazla sayıda kahvesevere ulaştırmayı amaçlıyor.

Kremamsı Zengin Köpükten Gelen Yumuşak İçim

Kahveseverlere eşsiz kahve deneyimleri sunan Vertuo’nun kahve serisi yoğun, pürüzsüz ve katmanlı bir tat için en iyi Arabica ve Robusta çekirdeklerini içeriyor. Pratik sistemi ile kullanımı kolay olan Vertuo kahve makineleri, yenilikçi teknolojisi sayesinde her zaman aynı standartta nitelikli ve kremamsı zengin köpüğe sahip, yumuşak içimli ve yoğun lezzetli kahveler hazırlamaya imkan tanıyor. Vertuo, ipeksi dokudaki kremamsı zengin köpüğü sayesinde, süt eklenmese dahi yumuşak bir içim vadediyor. Köpük kaşıkla karıştırıldığında ise her kahveye özel eşsiz bir koku ve aroma ön plana çıkarken, ilk yudum öncesi yapılan bu mini işlem, içim keyfini bir adım daha öteye taşıyor.

Kahveyi Otomatik Olarak Tanıyor

Vertuo’da zarif, şık ve kompakt tasarım, akıllı barkod sistemi ile birleşiyor. Sadece tek tuşa basılmasıyla Vertuo makineler, kapsüldeki barkodu okuyor, kahveyi otomatik olarak tanıyor ve en lezzetli Nespresso kahvesini içime hazır hale getiriyor. Her bir kapsülde Nespresso standardını koruyarak ulaştığı unutulmaz kahve lezzetiyle de farklı damak tatlarına uygun, en yüksek içim keyfini yaşatıyor.

Uzun süre damakta kalıcı bir tat bırakan Vertuo kahveler, dört farklı boyuttaki kapsüllerle altı farklı kahve fincan boyutu aralığında sunuluyor. Vertuo kahve makineleri ise Vertuo Next ve Vertuo POP olmak üzere, kahveseverlerin tüketim alışkanlıklarına göre seçebilecekleri farklı modeller ve çeşitli renkler ile geniş bir yelpaze sağlıyor. Vertuo kahve makineleri ve kahve çeşitleri Nespresso Boutique’lerinde, websitesinde ve Nespresso Mobil Uygulaması’nda 5 Eylül’den itibaren satışa sunuldu. Ayrıca tüm Vertuo kapsülleri, Original kapsülleri gibi geri dönüştürülebiliyor. Kullanılan kahve kapsülleri Nespresso Boutique’lerinde yer alan geri dönüşüm alanlarına bırakılabiliyor.

Süperstarlar Vertuo İçin Bir Araya Geldi

Vertuo serisinin en yeni reklam filmi için Nespresso’nun küresel marka elçisi George Clooney ile Julia Garner ve Simone Ashley ilk kez bir araya geldi. Komedi türündeki film boyunca Clooney, Garner ve Ashley kahve tarzı tercihlerini tahmin etmek için birbirleriyle neşeli bir şekilde yarışırken, Nespresso’nun Vertuo serisindeki tat ve tarz çeşitliliğiyle unutulmaz kahve lezzetini de vurguluyorlar. Reklam, Nespresso’nun eşsiz kahve deneyimleri sağlama ve tek bir tuşa basarak en lezzetli fincanı sunma taahhüdünden ilham alıyor.

Nestlé Nespresso SA Hakkında

Nestlé Nespresso SA, yüksek kaliteli porsiyon kahvelerde öncü ve referans noktasıdır. Şirket, sürdürülebilirlik uygulamalarını kahve çiftliklerinde ve bunları çevreleyen tabiatta hayata geçirebilmek için AAA Sürdürülebilir Kalite™ Programı ile 15 ülkede 120.000’i aşkın çiftçi ile birlikte çalışmaktadır. 2003 yılında, Yağmur Ormanı İttifakı (Rainforest Alliance) adlı STK ile işbirliği içinde hayata geçirilen program, üretilen kahvenin kalite ve verimliliğinin artırılmasına yardımcı olarak, yüksek kaliteli kahvenin sürdürülebilir şekilde tedarik edilmesini sağlamakta ve çiftçilerin ve toplumlarının geçim yollarını iyileştirmektedir.

Nespresso, 2022 yılında B Corp™ sertifikasını almaya hak kazanarak, sosyal ve çevresel sorumluluk ve şeffaflıkta B Corp’un yüksek standartlarını karşılayan, 4.900 amaç odaklı işletmenin yer aldığı bir uluslararası harekete katılmıştır.

Merkezi İsviçre’nin Vevey şehrinde olan Nespresso, 13.000’i aşkın çalışanı ile 81 ülkede faaliyet göstermektedir. Şirketin işlettiği global perakende ağında 2021 itibariyle 802 butik bulunmaktaydı. Daha fazla bilgi için, Nespresso kurumsal web sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.nespresso.com.tr

Kaynak: HORECA Trend ve Nestlé Nespresso SA

Devamını Oku

Cafe

Nespresso Professional, Antalya’daki Showroom’una Bekliyor

Türkiye’deki ev dışı premium işletmeler için kahve çözümleri sunan Nespresso Professional, bu alandaki özel ihtiyaçlara göre tasarladığı ve geliştirdiği ürünlerini şimdi showroom ortamında sektör profesyonelleriyle Antalya’da buluşturuyor. Nespresso Professional Türkiye, açılışını 14 Eylül Perşembe günü gerçekleştirdiği Antalya’daki Nespresso Professional Showroom ile özellikle dünya genelindeki en ikonik otellere ev sahipliği yapan Antalya bölgesindeki, profesyonel işletmelerin hizmet beklentilerini karşılamayı hedefliyor. 

Yayınlandı

on

Eşsiz Nespresso kahve deneyimini profesyonel dünyayla buluşturan Nespresso Professional Türkiye, yeni Antalya Showroom ile tamamen müşteri memnuniyeti odaklı profesyonel kahve çözümlerini ve hizmetlerini, profesyonel ekipleriyle artık Antalya’da yer alan işletmelerle buluşturuyor. Deneyim odaklı yaklaşımıyla Nespresso Professional Türkiye, 2022 yılında hayata geçirdiği sürdürülebilir kahve köşeleri ile Antalya’da başlatmış olduğu hizmet alanlarına bir yenisini ekliyor. Nespresso Professional Türkiye, otel ve iş yerlerine özel tasarlanan kahve çözümlerini tanıtımını yaptığı Nespresso Professional Showroom’un açılışını 14 Eylül Perşembe günü Nespresso Türkiye Genel Müdürü Adil Khammar’ın katılımıyla Antalya’da gerçekleştirdi. İş ortakları, müşterileri ve çalışanları ile birlikte unutulmaz kahve anları paylaşabilmeleri için işletmelere özel yüksek kaliteli kahve çözümleri sunan Nespresso Professional, fark yaratacak bu hizmeti deneyimlemeleri için sektör profesyonellerini, özenle tasarlanan bu deneyim alanına bekliyor.

Nespresso Professional Antalya Showroom, Nespresso’nun ev içi ve ev dışı tüketime ait tüm kahve makinelerini, aksesuarlarını, süt köpürtücülerini ve kahve kapsüllerinin tamamını bir arada müşterileriyle buluşturuyor. Showroom, Türkiye’de yüksek kaliteli kahve deneyimini sektör profesyonelleriyle buluşturan Türkiye’deki ilk showroom olarak hizmet veriyor.

Ev dışı tüketim müşterileri özenle tasarlanan deneyim alanında, kahve makinelerini kendileri test edip inceleyebilmenin ve kahvelerle tadım yapmanın ayrıcalığını yaşıyorlar. Ayrıca soğuk kahve çeşitleri ve mocktail tadabilecekleri bir bar alanı da yer alıyor. Sade kahvelerin yanında Nespresso Professional kapsülleri ile hazırlanabilen farklı tarifler ile de tanışma imkanı bulunuyor. Showroom’un tasarım ve dekor çalışmaları ise tıpkı Nespresso Boutique’lerinde olduğu gibi sürdürülebilirlik anlayışıyla yürütüldü. Nespresso Professional Antalya Showroom’unda Nespresso B-Corp sürdürülebilirlik ilkelerine ve global standartlarına uygun şekilde, sürdürülebilir malzemeler kullanıldı. Nespresso Professional Antalya Showroom’u aynı zamanda depo, teknik servis ve paketleme gibi ayrıcalıklar da sunuyor. Bu sayede marka, profesyonel müşterilerine 7/24 kesintisiz hizmet sağlayabiliyor. 

Açılışı, 2015-2019 yılları arasında Asya, Avustralya, Afrika ve Orta Doğu bölgelerinde yöneticilik yapan Nespresso Türkiye Genel Müdürü Adil Khammar gerçekleştirdi.  Uzun yıllardır iş yerleri için özel kahve çözümlerini ve profesyonel hizmetleri sektörde yer alan müşterilere sunabilecekleri özel bir deneyim alanını hayata geçirmenin hayalini kurduklarını belirten Khammar, bu yeni showroom ile ilgili olarak şunları söyledi: “Profesyonel müşterilerimizi yüksek kaliteli ve premium kahvelerle buluşturan bir marka olarak, böyle özel bir deneyim alanını hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Türkiye bildiğimiz gibi bir turizm ülkesi ve Nespresso Professional olarak güçlü kollarımızdan biri de turizmin en önemli parçalarını oluşturan HORECA sektörü. Türkiye’nin ilk profesyonel alanda ürün ve hizmetlerini bir arada sunan showroom’u da otel müşterilerimizin yoğun olarak yer aldığı bir bölge olan Antalya’da açtık. Ev dışı tüketim alanında yer alan profesyonel müşterilerimize, daha efektif, hızlı bir şekilde, ihtiyaçlarına özel servis sağlayabilecek, haftanın yedi günü, hizmet sunacak bu eşsiz müşteri deneyim alanını Antalya’da açmış olmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz.”   

Nestlé Nespresso SA Hakkında 

Nestlé Nespresso SA, yüksek kaliteli porsiyon kahvelerde öncü ve referans noktasıdır.  Şirket, sürdürülebilirlik uygulamalarını kahve çiftliklerinde ve bunları çevreleyen tabiatta hayata geçirebilmek için AAA Sürdürülebilir Kalite™ Programı ile 18 ülkede 150.000’i aşkın çiftçi ile birlikte çalışmaktadır. 2003 yılında, Yağmur Ormanı İttifakı (Rainforest Alliance) adlı STK ile işbirliği içinde hayata geçirilen program, üretilen kahvenin kalite ve verimliliğinin artırılmasına yardımcı olarak yüksek kaliteli kahvenin sürdürülebilir şekilde tedarik edilmesini sağlamakta ve çiftçilerin ve toplumlarının geçim yollarını iyileştirmektedir.

2022 yılında Nespresso B Corp™ sertifikasını alarak, B Corp’un yüksek sosyal ve çevresel sorumluluk ve şeffaflık standartlarını karşılayan 7.300’den fazla amaç odaklı işletmeden oluşan uluslararası topluluğun bir parçası oldu.

Merkezi İsviçre’nin Vevey şehrinde bulunan Nespresso, 83 ülkede faaliyet gösteriyor ve 14.000’den fazla çalışanı bulunuyor. 2022 yılı itibariyla, 791 butikten oluşan küresel bir perakende ağını yönetmektedir.

Kaynak: HORECA Trend ve Nespresso Professional Türkiye

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.