TUSİD Fuarı’nda Jumbo’dan Gastronomi Şöleni | HORECA Trend
Takip edin!

Fuar ve Etkinlikler

TUSİD Fuarı’nda Jumbo’dan Gastronomi Şöleni

Türkiye’nin en prestijli fuarlarından biri olan “HOSTECH by TUSİD – Uluslararası Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’nda Jumbo, misafirleri için hazırladığı gastronomi atölyelerinde, sektör temsilcilerini ağırladı. 

Yayınlandı

on

TUSİD by HOSTECH Fuarı’nda misafirlerine farklı lezzetleri deneyimleyebilecekleri mutfak atölyeleri hazırlayan Jumbo; alanında uzman isimler ve şefler ile birlikte misafirlerini gastronominin büyülü dünyasında bir yolculuğa çıkardı.

Ebru Erke: “Türk çayı, Dünyanın En iyi Çaylarıyla Boy Ölçüşüyor”

Hindistan’da tamamladığı çay eğitimi ve Amerika merkezli Dünya Çay Someliyerleri Birliği ITMA’dan aldığı sertifika ile çay konusunda uzmanlaşan Ebru Erke, çaya dair püf noktalarını Jumbo ziyaretçileriyle paylaştı. Almanya Münih’teki Doemens Akademi’den aldığı su someliyerliği eğitimiyle çaydaki uzmanlığını taçlandıran Erke, bu konudaki geniş bilgisini katılımcılarla paylaşarak, dünya çayları hakkında eşsiz bir deneyim sundu.

Tüm dünyayı gezerek o coğrafyaya ait çay kültürünü deneyimleyen ve yıllar içinde bu konuda uzmanlaşan Erke, Türkiye’deki çay üretimiyle ilgili; ‘’Sri Lanka’da üretilen çayların dünya çapındaki ünü malum, ancak benim kişisel deneyimlerime dayanarak Türk çayının kalitesi en az Sri Lanka çayları kadar yüksek. Türk çayının incelikleri ve lezzeti, uluslararası bir ölçekte tanınmayı hak ediyor” dedi.

Ödüllü Şef Umut Karakuş’tan Anatolian Tapas Konseptinde Ekmek Üstü Lezzetler 

Anadolu’nun ve İspanyol tapas kültürünün lezzetlerini bir araya getirerek, gastronomi dünyasına imza atan ödüllü şef Umut Karakuş, Jumbo standında misafirlere lezzetli bir gastrononik deneyim yaşattı. Karakuş hazırladığı özel menüde, Anadolu’nun en sevilen lezzetlerini tapas formunda yeniden yorumladı. Tadım menüsünde Türkiye’nin gastronomik çeşitliliğini ve zengin kültürünü yansıtan Karakuş, hem Anadolu’dan hem de İspanyol tapas kültüründen aldığı ilhamla misafirlere ekmek üstü lezzetler sundu. Karakuş, yarattığı Anatolian Tapas konseptiyle ilgili olarak; “Çok çeşitliliğimizi, kültürümüzü ve zenginliğimizi yansıtan bir ayna niteliği taşıyan bu konsept ile Anadolu mutfağını dünyaya yeni bir dille anlatmayı amaçlıyorum. Sahip olduğumuz gelenekleri korumak, geliştirmek ve yarının çocuklarına emanet bırakmak için bugünün modern teknikleriyle, dünün geleneksel ve derin tariflerini yeniden yorumluyorum” şeklinde konuştu.

Şef Cem Ekşi’nin Elinden Çıkan Eklektik Tatlar, Damaklarda Unutulmaz İzler Bıraktı

Mabou Pera’nın kurucusu ve kendi mutfağının yaratıcı şefi olan Cem Ekşi, farklı mutfakları aynı tabakta buluşturan benzersiz dokunuşlarıyla Jumbo ziyaretçilerine unutulmaz bir lezzet deneyimi sundu. Jumbo’ya özel olarak hazırladığı  menüde, farklı lezzetleri bir araya getirdi.  Şef Cem Ekşi, konuyla ilgili olarak “Farklı mutfaklardan ilham alarak yarattığımız lezzetleri misafirlerimize sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Jumbo’ya  özel bir menü hazırladık ve ziyaretçilere gastronomik bir şölen sunmayı amaçladık“dedi. Misafirler Şef Cem Ekşi’nin özel menüsü ile farklı tatların ve benzersiz lezzetlerin keyfini çıkarırken, fuarda  unutulmaz bir gastronomi deneyimi yaşama fırsatını yakaladı.

Levon Bağış, Şarap Dünyasının İnceliklerini Anlattı

Şarap dünyasının tanınmış isimlerinden Levon Bağış, Jumbo standında unutulmaz bir workshop gerçekleştirdi. Kamu yönetimi eğitimi alırken başlayan şarap merakını profesyonel bir kariyere dönüştüren ve  bu alanda önemli başarılara imza atan Bağış, Jumbo misafirlerine uzmanlığıyla ilgili detayları aktardı.  Levon Bağış’ın Jumbo standında düzenlediği workshop, şarap severlere şarap dünyasının inceliklerini keşfetme fırsatı sundu. Katılımcılar, Bağış’ın bilgi ve deneyimlerinden büyük ilham aldı.

Farklı Gastronomi  Disiplinlerini  Bir Araya Getiren Şef Yaren Çarpar, Unutulmaz Bir Kahvaltı Deneyimi Sundu

House of Ekria’nın yaratıcı şefi Yaren Çarpar, Jumbo standında   katılımcılara lezzet dolu bir kahvaltı deneyimi yaşattı. modern tasarım ve özel tariflerin buluştuğu özel bir kahvaltı menüsü hazırlayan Çarpar Jumbon ziyaretçilerini büyüledi.

Unutulmaya yüz tutan özel lezzetleri modern bir dokunuşla sunan Yaren Çarpar, “Geleneksel lezzetleri modern tasarım ve yaratıcılıkla bir araya getiriyoruz. Newyork ve Türkite’nin spesifik gastronomi alışkanlıklarını birleştirerek hazırladığımız özel kahvaltı menümüzle misafirlerimize unutulmaz bir deneyim yaşatmayı amaçladık” dedi. Jumbo ziyaretçileri, geleneksel lezzetlerin yeniden keşfini yaparken, Çarpar’ın  özgün konseptini deneyimleme fırsatı buldular.

Kokteyl Uzmanı Fatih Akerdem’den Sürdürülebilir Kokteyler 

Kokteyl dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Fatih Akerdem, Jumbo standında büyüleyici bir workshop ile  ilham verdi. Katılımcılar kokteyl dünyasının sırlarını keşfederken, 2024 trend kokteylerini deneyimleme fırsatı yakaladı. 2024’te sürdürülebilirlilik konusunun ön plana çıkacağını  anlatan Akerdem, kırmızı dolmalık biberden hazırladığı kokteylle katılımcılarıdan tam not aldı. Kokteyl konusundaki derin bilgisi ve yaratıcı yaklaşımıyla  misafirleri büyüleyen Akerdem, kokteyllerin sunumunda kullanılan özel teknikler ve püf noktaları hakkında değerli bilgiler aktardı. Fatih Akerdem, “Kokteyller sadece içecekler değil, aynı zamanda birer sanat eseri olabilirler. Bu etkinlikte, katılımcılara kendi imza kokteyllerini yaratma ve sunma yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçladım” dedi.

Jumbo Hakkında

Jumbo, 1947 yılında Çemberlitaş’ta küçük bir atölyede kuruldu. Sadece en doğal malzemeleri kullanarak zamansız tasarımlar yaratan Jumbo, yıllar içinde yeniliğe ve yaratıcılığa olan inancı ile büyüdü ve en güvenilir markalar arasına girmeyi başardı. Çelik, porselen, cam ve taşa hayat veren ince işçilik ve 120’den fazla endüstriyel tasarımla Türkiye ve dünya çapında sayısız ödül kazandı. Jumbo, kaliteden ödün vermeyen ve seçimlerinde fark yaratmak isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Jumbo

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fuar ve Etkinlikler

Metro Türkiye ve Beril Oymak’tan Bitki Bazlı Meze Deneyimi

Tüm beslenme tercihlerine saygı duyan ve sofrada herkese yönelik bir tabak olduğuna inanarak “Sofrada Herkese Yer Var” diyen Metro Türkiye, bitki bazlı ürün seçkisine eklediği Metro Chef Veggie Bitki Bazlı Meze Ailesi ile özel bir vegan sofra deneyimine imza attı.

Yayınlandı

on

Bitki Bazlı Mutfak Şefi Beril Oymak’ın hazırladığı özel vegan sofrada geleneksel damak tadımızı temsil eden Metro Chef Veggie Bitki Bazlı Haydari, Köz Patlıcanlı Meze, Bitki Bazlı Havuç Tarator, Bitki Bazlı Kurutulmuş Domatesli Meze çeşitleri hem sade hem de tariflerin içerisinde yorumlanmış halleriyle sofrada buluştu. Metro Türkiye ev sahipliğinde gerçekleşen yemek davetinde, bitki bazlı mezeler lezzetleriyle konuklardan tam not aldı.

En büyük faaliyet alanı olan yeme içme sektörünün yanı sıra nihai tüketiciler için de ürünler geliştirerek talep ve ihtiyaçları eksiksiz karşılayabilecek çözümler sunan Metro Türkiye, “Sofrada Herkese Yer Var” diyerek günümüzün hızla yükselen beslenme trendi olan bitki bazlı beslenmeye yönelik ürünlerine yeni çeşitler eklemeye devam ediyor. Yenilikçi ürün çeşitliliği sunmakla kalmayıp, bu ürünlerle oluşturulabilecek menülerin hazırlanmasına da ilham veren Metro Türkiye, “Bitki Bazlı Meze” konseptiyle özel bir yemek daveti düzenledi. Bitki Bazlı Mutfak Şefi Beril Oymak’ın özel bir menü hazırladığı davette geleneksel damak tadımızı yansıtan dört çeşit bitki bazlı mezenin içli köfte, wrap, salata gibi lezzetlerle yorumlanmasının davetlilerden tam not aldığı bu deneyim, alternatif protein kaynaklarıyla eşsiz tatlar yaratılabileceğini bir kez daha kanıtladı.

“Sofrada Herkese Yer Var!”  

Yaklaşık 35 yıldır faaliyet gösterdikleri ülkemizde ilk günden bu yana sürdürülebilirliğe ve tüketicilerin talep ve beklentilerine odaklandıklarını belirten Metro Türkiye Kurumsal İletişim ve Kamu ilişkileri Müdürü Dr. Aslı Duran, “Hem sürdürülebilirlik hem de sağlıklı beslenme açısından, alternatif protein kaynakları sunan bitki bazlı beslenme, hızla yükselen bir trend. Metro Türkiye olarak sorumlu bir iş modeliyle tüm beslenme şekillerine saygı duyuyor, değişen tüketici davranışlarına ve taleplerine yanıt veriyor ve dünyamızın sürdürülebilirliğine katkı sağlıyoruz. Bu anlayışla uzun yıllardır, bitki bazlı beslenmeyi tercih eden tüketicilerin hem evdeki hem de profesyonel mutfaklardaki ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için yüzlerce ürün sunuyoruz. Ürün çözümlerimizin yanı sıra amacımız, sofrada her beslenme şekline uygun bir tabağın olabileceğini gösterebilmek ve bu anlamda da yeme içme sektörüne hem bilgi hem de ilham sağlayabilmek” diye konuştu.

Metro Türkiye olarak yüzlerce bitki bazlı ürün alternatifi sunduklarına dikkat çeken ve gastronomi dünyası için katma değer yarattıklarına vurgu yapan Duran, Kendi markamız olan Metro Chef Veggie ile modern ve yöresel lezzetlerin bitki bazlı alternatiflerini müştelerimize sunuyoruz. Bunun yanı sıra sadece yenilikçi ürünler geliştirmekle kalmayıp bu ürünlerle gastronomi dünyası için katma değer yaratmayı da sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Bugün de şefimizle birlikte wrap, salata ve vegan içli köfteyi bitki bazlı mezelerimizle birleştirdik. Sunduğumuz tüm bu lezzetler, zengin lezzet çeşitliliğini ortaya koyarken, kendi mutfağının şefi olan herkes için de ilham verdi” dedi.

Metro Chef Veggie markasıyla sunulan bitki bazlı 4 farklı çeşit meze, Metro Türkiye’nin yanı sıra BonVeno mağazalarında da geleneksel damak tadımızı herkes için erişilebilir kılıyor. Metro Chef Veggie Fermente Süzme Kaju kullanılarak hazırlanan Metro Chef Veggie Bitki Bazlı Haydari, Metro Chef Veggie Bitki Bazlı Köz Patlıcanlı Meze, Metro Chef Veggie Bitki Bazlı Havuç Tarator ve peynire alternatif sürülebilir kaju ile hazırlanan Metro Chef Veggie Bitki Bazlı Kurutulmuş Domatesli Meze çeşitleri, probiyotik içeriği ve gluten, katkı maddesi ve koruyucu içermeyen özellikleri ile tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Metro Türkiye

Devamını Oku

Fuar ve Etkinlikler

Dünya Tahıl İşleme Endüstrisi İstanbul’da Buluştu

Üretiminin yüzde 90’ını ihraç eden önemli endüstriler arasında yer alan yerli un, tahıl, yem, bakliyat üretim ekipmanları ve değirmen makineleri sektörü, 120 ülkede 10.000’den fazla profesyonel ile 10. İDMA İstanbul’da buluştu. İstanbul Fuar Merkezi’nde 2-4 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşen, sektöründe Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın ise en büyük fuarı İDMA, tahıl işleme endüstrisinin profesyonellerini bir araya getirerek sektör üreticilerinin ihracat lokomotifi olmaya devam etti. 

Yayınlandı

on

Sektörün dünyadaki en büyük buluşmalarına imza atan İDMA, Rusya ve Endonezya duraklarından sonra anavatanına geri döndü. Yerli un, tahıl, yem, bakliyat üretim ekipmanları ve değirmen makineleri üreticileri, 500 milyon dolarlık ihracat hedefiyle yeni ürün ve teknolojilerini 2-4 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen 10. İDMA İstanbul’da beğeniye sundu. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Başkanı Haluk Tezcan, Türkiye Yem Sanayicileri Birliği (TÜRKİYEM-BİR) Başkanı Ülkü Karakuş, Değirmen ve Sektör Makineleri Üreticileri Derneği (DESMÜD) Başkanı Zeki Demirtaşoğlu, Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği (TMSD) Başkanı Aykut Göymen, Tahıl ve Bakliyat İşleme Teknolojileri, Depolama ve Analiz Sistemleri Derneği (TABADER) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Bayram, ve İDMA Fuarlarının organizatörü HAGE Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Ali Kalkan’ın açılış konuşmalarıyla kapılarını ziyaretçilerine açan İDMA İstanbul, sektörün dünyadaki en büyük markalarını tek çatı altında buluşturdu. Mısır, Fas, Rusya, Ukrayna, Bolivya, Endonezya ve Sırbistan’ın yanı sıra yaklaşık 60 farklı ülkeden sektör dernek ve birliğinin de yer aldığı 10. İDMA İstanbul; 5. Uluslararası TABADER Zirvesi, sertifikalı değirmencilik ödülleri ve BBM Mutfak gibi çeşitli eğitim, seminer ve etkinliklere sahne oldu.

Güldal: Un İhracatında Dünya Birincisi, Makarna İhracatında Dünya İkincisi, Yem İhracatında Avrupa Birincisiyiz

10. İDMA İstanbul’un açılış töreninde konuşan TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal; “Değerli sektör dernekleri başkanlarımın söylediği gibi Türkiye tarım sektöründe önemli başarılara imza atıyor. Un ihracatında dünya birincisi, makarna ihracatında dünya ikincisi, yem ihracatında Avrupa birincisi sektörlerimizle ülkemizin tarım gelirleri önemli bir yükseliş ivmesi gösterdi. Tarım üreticilerimizin sigortası olan bu sektörlerimize ek olarak makine üretim sektörümüzün de başarılarından memnuniyet duyuyoruz. Bu vesileyle tahıl, yem, bakliyat sektörünün tüm temsilcilerini tek çatı altında bir araya getiren 10. İDMA İstanbul’a emeği geçen herkese teşekkür ederim” sözleriyle İDMA’nın sektöre katkısından övgüyle bahsetti.

10. İDMA İstanbul’un Sektöre 500 Milyon Dolarlık İhracat Katkısı Sağlaması Bekleniyor

Un, tahıl, yem, bakliyat üretim ekipmanları ve değirmen makineleri üreticileri sektöründe düzenlediği başarılı uluslararası fuarlarla sektörün dünyadaki en büyük buluşmalarına imza atan İDMA fuarlarının organizatörü HAGE Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Ali Kalkan ise; ‘Yerli tahıl işleme endüstrisinin dünyaya açılan kapısı olan İDMA fuarlarıyla sektörün gelişimine, yeni pazarlarla tanışmasına ve ihracatına katkı sağlıyoruz. Üretiminin yüzde 90’ını ihraç ederek ülke ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sağlayan sektörümüzü bu yıl 10’uncusunu düzenlediğimiz İDMA İstanbul’da ağırladık. Türkiye’nin önemli sivil toplum kuruluşlarını, kanaat önderlerini, 60’dan fazla uluslararası dernek, birlik ve federasyonu, 120 ülkeden yaklaşık 10.000 profesyonel ziyaretçiyi 300 katılımcı markayla bir araya getiren 10. İDMA İstanbul, dünya tahıl işleme endüstrisinin gündemini belirledi. 500 milyon dolarlık ticaret hacmi yaratmasını beklediğimiz 10. İDMA İstanbul’un ardından 2025 yılı Nisan ayında Moskova’da gerçekleştireceğimiz 2. İDMA Russia fuarımız için çalışamaya başladık. Türkiye’nin üretim gücünü hedef pazarlarla bir araya getirmeye devam edeceğiz” değerlendirmesiyle İDMA fuarlarının sektörün buluştuğu, yeni ürünlerin ve inovasyonların vizyona çıktığı bir platform olarak; sektörün profesyonellerini bir araya getiren, ilgili sivil toplum örgütlerinin ve akademisyenlerin çözüm önerilerini geliştirildiği organizasyonlar olmaya devam edeceğini vurguladı.

Kaynak: HORECA Trend ve İDMA

Devamını Oku

Fuar ve Etkinlikler

Konaklama Sektörünün Kalbi The Hotel Show Dubai’de Atacak

Son 20 yılda Orta Doğu ve Afrika’daki en büyük ve en uzun süredir devam eden konaklama sektöründeki en prestijli ticari fuar The Hotel Show Dubai, 4-6 Haziran tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde gerçekleştirilecek. Dünyanın dört bir yanından konaklama tedarikçilerini Orta Doğu pazarlarına taşıma görevini de üstlenecek fuara TG Expo’nun milli katılım organizasyonu ile bu yıl 32 yerli firma katılacak. Toplam 830 metrekarelik stant alanı ile fuarda boy gösterecek olan Türk firmaları 2030 yılına kadar 1.9 trilyon dolara ulaşması beklenen Orta Doğu konaklama pazarından pay almak için çalışacak.

Yayınlandı

on

Düzenlendiği ilk yıldan bu yana Orta Doğu bölgesinde konaklama endüstrisi için en önemli ticaret etkinliği ünvanına sahip olan Uluslararası Otel, Restoran, Mutfak, Banyo, Dekorasyon, Tekstil, Malzeme ve Ekipmanları Fuarı The Hotel Show Dubai’nin 24’üncü edisyonu 4-6 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Katılımcılarını Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde yer alan Dünya Ticaret Merkezi’nde ağırlayacak olan ve bölgenin misafirperverlik ile iç tasarıma adanmış yeniliklerini firmalarla buluşturacak olan fuar, bunun yanında satın alım heyetleri ile tanışma, ağ kurma ve ilham almak için benzersiz fırsatlar sunacak. “Küresel Düşün” mottosuyla Türk firmalarının uluslararası pazarlarda ürünlerini tanıtmalarını ve ticaret hacimlerini genişletmelerini destek olan TG Expo’nun milli katılım organizasyonunu üstleneceği fuara Türkiye’den 32 firma katılım gösterirken toplamda yer alacakları 830 metrekare stant alanında ürünlerini sergileyecek.  

32 Türk Firması Global Konaklama Sektörüne Dubai’den Açılacak

Konaklama sektörünün en büyük buluşması olarak üç gün boyunca katılımcı firmaları ilgi çekici konferanslar, ilham verici özellikler ve çığır açan yeniliklerle buluşturacak olan The Hotel Show Dubai, ticaret fuarı kavramını tüm yönleriyle sunacak. Binlerce profesyonelin global markalar ve üreticilerle buluşup konaklama sektöründeki geleceği şekillendiren yeniliklerin sergileneceği fuarda yer alacak 32 Türk firması da endüstriyel mutfak ekipmanları, servis ve ikram ekipmanları, otel, tekstil ve dekorasyon, otel teknolojileri ve yazılım ürün grupları ile ön plana çıkacak. Firmaların TG Expo’nun öncülüğünde yaşayacağı üç günlük deneyim, Orta Doğu pazarlarına erişme konusunda fırsat yaratacak.

 TG Expo Hakkında

Kurulduğu 2008 yılından bu yana “Your Gateway to Global Markets – Küresel Pazarlara Açılan Kapınız” mottosuyla Türkiye’de fuarcılık sektörüne yön veren TG Expo Uluslararası Fuarcılık A.Ş., uluslararası deneyimlere sahip güçlü kadrosuyla sektörün gelişimine destek vermektedir. Dünyanın en büyük fuar organizatörlerinin uluslararası çatı derneği olan UFI ve dünya çapındaki kongre ve uluslararası toplantılar sektörünün en önemli birliklerinden biri olan ICCA’ya üye olan TG Expo aynı zamanda T.C. Ticaret Bakanlığı’na da akredite olup, yurt dışı fuarların milli katılım organizasyonlarını da gerçekleştirmeye yetkilidir. 5 kıtada 35 ülkede bireysel ya da milli katılım organizasyonları ve Türkiye’de ana organizatörlüğünü üstlendiği fuarlar ile Türk firmalarının uluslararası pazarlarda ürünlerini tanıtmalarını ve ticaret hacimlerini genişletmelerini destek olmaktadır. Enerji, gıda, kozmetik, tekstil, mermer, otomotiv yan sanayi, yapı-inşaat, restorasyon, müzecilik, otel-konaklama gibi sektörlerde dünyanın en önemli uluslararası fuarlarının Türkiye katılımını üstlenen TG Expo, fuara kadar olan tüm süreçlerde danışmanlık, teşviklerle ilgili bilgilendirme ve takip, nakliye, konaklama, seyahat ve vize alımına ilişkin bilgilendirme ve yönlendirme hizmeti de sağlamaktadır. Fuarcılık alanında profesyonel ekibiyle, ihracatçı firmalara uluslararası standartlarda fuarcılık deneyimi sunuyor.

Kaynak: HORECA Trend ve TG Expo

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.