TUSİD Fuarı’nda Jumbo’dan Gastronomi Şöleni | HORECA Trend
Takip edin!

Fuar ve Etkinlikler

TUSİD Fuarı’nda Jumbo’dan Gastronomi Şöleni

Türkiye’nin en prestijli fuarlarından biri olan “HOSTECH by TUSİD – Uluslararası Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’nda Jumbo, misafirleri için hazırladığı gastronomi atölyelerinde, sektör temsilcilerini ağırladı. 

Yayınlandı

on

TUSİD by HOSTECH Fuarı’nda misafirlerine farklı lezzetleri deneyimleyebilecekleri mutfak atölyeleri hazırlayan Jumbo; alanında uzman isimler ve şefler ile birlikte misafirlerini gastronominin büyülü dünyasında bir yolculuğa çıkardı.

Ebru Erke: “Türk çayı, Dünyanın En iyi Çaylarıyla Boy Ölçüşüyor”

Hindistan’da tamamladığı çay eğitimi ve Amerika merkezli Dünya Çay Someliyerleri Birliği ITMA’dan aldığı sertifika ile çay konusunda uzmanlaşan Ebru Erke, çaya dair püf noktalarını Jumbo ziyaretçileriyle paylaştı. Almanya Münih’teki Doemens Akademi’den aldığı su someliyerliği eğitimiyle çaydaki uzmanlığını taçlandıran Erke, bu konudaki geniş bilgisini katılımcılarla paylaşarak, dünya çayları hakkında eşsiz bir deneyim sundu.

Tüm dünyayı gezerek o coğrafyaya ait çay kültürünü deneyimleyen ve yıllar içinde bu konuda uzmanlaşan Erke, Türkiye’deki çay üretimiyle ilgili; ‘’Sri Lanka’da üretilen çayların dünya çapındaki ünü malum, ancak benim kişisel deneyimlerime dayanarak Türk çayının kalitesi en az Sri Lanka çayları kadar yüksek. Türk çayının incelikleri ve lezzeti, uluslararası bir ölçekte tanınmayı hak ediyor” dedi.

Ödüllü Şef Umut Karakuş’tan Anatolian Tapas Konseptinde Ekmek Üstü Lezzetler 

Anadolu’nun ve İspanyol tapas kültürünün lezzetlerini bir araya getirerek, gastronomi dünyasına imza atan ödüllü şef Umut Karakuş, Jumbo standında misafirlere lezzetli bir gastrononik deneyim yaşattı. Karakuş hazırladığı özel menüde, Anadolu’nun en sevilen lezzetlerini tapas formunda yeniden yorumladı. Tadım menüsünde Türkiye’nin gastronomik çeşitliliğini ve zengin kültürünü yansıtan Karakuş, hem Anadolu’dan hem de İspanyol tapas kültüründen aldığı ilhamla misafirlere ekmek üstü lezzetler sundu. Karakuş, yarattığı Anatolian Tapas konseptiyle ilgili olarak; “Çok çeşitliliğimizi, kültürümüzü ve zenginliğimizi yansıtan bir ayna niteliği taşıyan bu konsept ile Anadolu mutfağını dünyaya yeni bir dille anlatmayı amaçlıyorum. Sahip olduğumuz gelenekleri korumak, geliştirmek ve yarının çocuklarına emanet bırakmak için bugünün modern teknikleriyle, dünün geleneksel ve derin tariflerini yeniden yorumluyorum” şeklinde konuştu.

Şef Cem Ekşi’nin Elinden Çıkan Eklektik Tatlar, Damaklarda Unutulmaz İzler Bıraktı

Mabou Pera’nın kurucusu ve kendi mutfağının yaratıcı şefi olan Cem Ekşi, farklı mutfakları aynı tabakta buluşturan benzersiz dokunuşlarıyla Jumbo ziyaretçilerine unutulmaz bir lezzet deneyimi sundu. Jumbo’ya özel olarak hazırladığı  menüde, farklı lezzetleri bir araya getirdi.  Şef Cem Ekşi, konuyla ilgili olarak “Farklı mutfaklardan ilham alarak yarattığımız lezzetleri misafirlerimize sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Jumbo’ya  özel bir menü hazırladık ve ziyaretçilere gastronomik bir şölen sunmayı amaçladık“dedi. Misafirler Şef Cem Ekşi’nin özel menüsü ile farklı tatların ve benzersiz lezzetlerin keyfini çıkarırken, fuarda  unutulmaz bir gastronomi deneyimi yaşama fırsatını yakaladı.

Levon Bağış, Şarap Dünyasının İnceliklerini Anlattı

Şarap dünyasının tanınmış isimlerinden Levon Bağış, Jumbo standında unutulmaz bir workshop gerçekleştirdi. Kamu yönetimi eğitimi alırken başlayan şarap merakını profesyonel bir kariyere dönüştüren ve  bu alanda önemli başarılara imza atan Bağış, Jumbo misafirlerine uzmanlığıyla ilgili detayları aktardı.  Levon Bağış’ın Jumbo standında düzenlediği workshop, şarap severlere şarap dünyasının inceliklerini keşfetme fırsatı sundu. Katılımcılar, Bağış’ın bilgi ve deneyimlerinden büyük ilham aldı.

Farklı Gastronomi  Disiplinlerini  Bir Araya Getiren Şef Yaren Çarpar, Unutulmaz Bir Kahvaltı Deneyimi Sundu

House of Ekria’nın yaratıcı şefi Yaren Çarpar, Jumbo standında   katılımcılara lezzet dolu bir kahvaltı deneyimi yaşattı. modern tasarım ve özel tariflerin buluştuğu özel bir kahvaltı menüsü hazırlayan Çarpar Jumbon ziyaretçilerini büyüledi.

Unutulmaya yüz tutan özel lezzetleri modern bir dokunuşla sunan Yaren Çarpar, “Geleneksel lezzetleri modern tasarım ve yaratıcılıkla bir araya getiriyoruz. Newyork ve Türkite’nin spesifik gastronomi alışkanlıklarını birleştirerek hazırladığımız özel kahvaltı menümüzle misafirlerimize unutulmaz bir deneyim yaşatmayı amaçladık” dedi. Jumbo ziyaretçileri, geleneksel lezzetlerin yeniden keşfini yaparken, Çarpar’ın  özgün konseptini deneyimleme fırsatı buldular.

Kokteyl Uzmanı Fatih Akerdem’den Sürdürülebilir Kokteyler 

Kokteyl dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Fatih Akerdem, Jumbo standında büyüleyici bir workshop ile  ilham verdi. Katılımcılar kokteyl dünyasının sırlarını keşfederken, 2024 trend kokteylerini deneyimleme fırsatı yakaladı. 2024’te sürdürülebilirlilik konusunun ön plana çıkacağını  anlatan Akerdem, kırmızı dolmalık biberden hazırladığı kokteylle katılımcılarıdan tam not aldı. Kokteyl konusundaki derin bilgisi ve yaratıcı yaklaşımıyla  misafirleri büyüleyen Akerdem, kokteyllerin sunumunda kullanılan özel teknikler ve püf noktaları hakkında değerli bilgiler aktardı. Fatih Akerdem, “Kokteyller sadece içecekler değil, aynı zamanda birer sanat eseri olabilirler. Bu etkinlikte, katılımcılara kendi imza kokteyllerini yaratma ve sunma yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçladım” dedi.

Jumbo Hakkında

Jumbo, 1947 yılında Çemberlitaş’ta küçük bir atölyede kuruldu. Sadece en doğal malzemeleri kullanarak zamansız tasarımlar yaratan Jumbo, yıllar içinde yeniliğe ve yaratıcılığa olan inancı ile büyüdü ve en güvenilir markalar arasına girmeyi başardı. Çelik, porselen, cam ve taşa hayat veren ince işçilik ve 120’den fazla endüstriyel tasarımla Türkiye ve dünya çapında sayısız ödül kazandı. Jumbo, kaliteden ödün vermeyen ve seçimlerinde fark yaratmak isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Jumbo

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fuar ve Etkinlikler

TADIM ANKARA, Gastronomiye Güç Katacak

HORECA sektörünün öncü gazetesi HORECA TREND tarafından düzenlenen “TADIM ANKARA – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” sektöre yeni bir soluk getiriyor. 17 Aralık 2023 Pazar günü, Ankara’da gerçekleştirilecek etkinlik, onlarca üzüm suyu markasını, üzüm severleri ve sektör profesyonellerini bir araya getirecek.

Yayınlandı

on

Türkiye’de HORECA sektörünün öncü gazetesi HORECA TREND tarafından düzenlenen “TADIM ANKARA – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” sektöre yeni bir soluk getiriyor. 17 Aralık 2023 Pazar günü, Ankara Hotel 2000’de gerçekleştirilecek TADIM ANKARA, onlarca fermente üzüm suyu ve gıda markasını, sektör profesyonelleri ve ilgililerle bir araya getirecek.

TADIM ANKARA; et, balık, peynir, vegan gıda, taco ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden fermente üzüm suyu üreticileri ile sektör profesyonellerini Ankara’da bir araya getiriyor. Etkinlikte, onlarca üzüm suyu markası ve gıda üreticileri ile sektör profesyonelleri ve ilgililer buluşacak.

Festival kapsamında, yerli ve yabancı üzümlerden üretilen yeni ürünler ilk defa bu yıl raflarda yerini alacak yeni markalar bir arada sunulacak. Üzüm sularına eşlik edecek balık, kuru et, peynir ve ekmek markaları da TADIM ANKARA’ya lezzet katacak.

Tadım Ankara’ya Güç Katan Markalar

HORECA TREND ve HORECA EVENTS tarafından organize edilen TADIM ANKARA – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” yaklaşık 20 fermente üzüm suyu üreticisinin yanı sıda Türkiye’nin dört bir yanından seçkin gıda markalarını da Ankara’da bir araya getirecek. Yaklaşık 500 sektör profesyoneli ve davetlinin katılacağı “Tadım Ankara” bu yıl “bağcılık ürünleri” konseptiyle organize ediliyor. Festivalde Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen bağcılık ürünleri ile Türkiye’nin en iyi et, balık, peynir, makarna ve vegan ürün eşeşmeleri yapılacak.

Et ve Et Ürünlerinde “Sultan Et”

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, Sultan Et de hem sponsor olarak hem de standı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Et ve et ürünleri sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile Sultan Et, davetlileri etkinlik boyunca standında ağırlayacak. Sultan Et‘in uzman ekibi bağcılık ürünleri ve et konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

 

Deniz Ürünleri ve Balıkta “mezzeMarin”

TADIM ANKARA’ya, mezzeMarin de hem sponsor olarak hem de stantı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Deniz ürünleri sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile mezzeMarin, davetlileri etkinlik boyunca standında ağırlayacak. mezzeMarin‘in uzman ekibi bağcılık ve deniz ürünü eşleşmeleri konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

Vegan ve Vejetaryen Gıda Ürünlerinde “Veggy”

Etkinliğe, VEGGY de hem sponsor olarak hem de stantı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Vegan gıda ürünleri sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile VEGGY, davetlileri etkinlik boyunca stantında ağırlayacak. VEGGY‘in uzman ekibi bağcılık ve vegan ürün eşleşmeleri konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

Peynir ve Süt Ürünlerinde “Lente Cheese”

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, Lente Cheese de hem sponsor olarak hem de stantı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Süt ürünleri sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile Lente Cheese, davetlileri etkinlik boyunca standında ağırlayacak. Lente Cheese‘in uzman ekibi bağcılık ürünleri ve peynir konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

Su ve İçeceklerde “Uludağ Premium”

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, Uludağ İçecek de sponsor olarak katılacak. İçecek sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile Uludağ İçecek, davetlileri etkinlik boyunca ağırlayacak.

Fırın ve Gastronomi Ekipmanlarında “FİMAK”

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, FİMAK da hem sponsor olarak hem de standı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Profesyonel fırın ve ekipmanları sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel ürünleri ile FİMAK, davetlileri etkinlik boyunca standında ağırlayacak.

Not: TADIM ANKARA – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali hakkında detaylı bilgiyi www.tadimankara.com adresinden edinebilir, ziyaretçi biletlerini www.biletinial.com‘dan satın alabilirsiniz.

 

Kaynak: HORECA TREND

Devamını Oku

Alkolsüz İçecek

Uludağ İçecek, Tadım Ankara’nın Sponsorları Arasında

HORECA sektörünü; özel etkinlik, fuar ve festivallerle desteklemeyi hedefleyen HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek. Türkiye’de içecek sektörünün öncü markası Uludağ İçecek de sponsor olarak festivalde stantı ile yer alacak.

Yayınlandı

on

HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da Kavaklıdere Hotel 2000’de gerçekleşecek.

Yaklaşık 500 sektör profesyoneli ve davetlinin katılacağı “Tadım Ankara” bu yıl “bağcılık ürünleri” konseptiyle organize ediliyor. Festivalde Türkiye’nin yedi bölgesinden gelen bağcılık ürünleri ile Türkiye’nin en iyi et, balık, peynir, makarna ve vegan ürün eşleşmeleri yapılacak.

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, Uludağ İçecek de sponsor olarak etkinlikte yer alacak. İçecek sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile Uludağ İçecek, davetlileri etkinlik boyunca ağırlayacak.

Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali

TADIM ANKARA, Türkiye’nin farklı bölgelerinde fermente üzüm suyu üreticileri ile siz üzüm severleri Ankara’da bir araya getiriyor. Onlarca üzüm suyu markası tadım yapmanız için siz üzüm severlerle buluşuyor. Festival kapsamında, yerli ve yabancı üzümlerden üretilen yeni ürünler ilk defa bu yıl raflarda yerini alacak yeni markalar bir arada sunulacak. Üzüm sularına eşlik edecek balık, kuru et, peynir ve ekmek markaları da TADIM ANKARA’ya lezzet katacak.

Festival hakkında detaylı bilgiyi www.tadimankara.com adresinden edinebilir, ziyaretçi biletlerini www.biletinial.com‘dan satın alabilirsiniz.

Devamını Oku

Fuar ve Etkinlikler

FİMAK, Tadım Ankara’nın Sponsorları Arasında

Gastronomi sektörünü; özel etkinlik, fuar ve festivallerle desteklemeyi hedefleyen HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek. Türkiye’de profesyonel fırın ve ekipmanları denildiğinde akla gelen ilk marka FİMAK da sponsor olarak festivalde standı ile yer alacak.

Yayınlandı

on

HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da Kavaklıdere Hotel 2000’de gerçekleşecek.

Yaklaşık 500 sektör profesyoneli ve davetlinin katılacağı “Tadım Ankara” bu yıl “bağcılık ürünleri” konseptiyle organize ediliyor. Festivalde Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen bağcılık ürünleri ile Türkiye’nin en iyi et, balık, peynir, makarna ve vegan ürün eşeşmeleri yapılacak.

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, FİMAK da hem sponsor olarak hem de standı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Profesyonel fırın ve ekipmanları sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel ürünleri ile FİMAK, davetlileri etkinlik boyunca standında ağırlayacak.

Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali

TADIM ANKARA, Türkiye’nin farklı bölgelerinde fermente üzüm suyu üreticileri ile siz üzüm severleri Ankara’da bir araya getiriyor. Onlarca üzüm suyu markası tadım yapmanız için siz üzüm severlerle buluşuyor. Festival kapsamında, yerli ve yabancı üzümlerden üretilen yeni ürünler ilk defa bu yıl raflarda yerini alacak yeni markalar bir arada sunulacak. Üzüm sularına eşlik edecek balık, kuru et, peynir ve ekmek markaları da TADIM ANKARA’ya lezzet katacak.

Festival hakkında detaylı bilgiyi www.tadimankara.com adresinden edinebilir, ziyaretçi biletlerini www.biletinial.com‘dan satın alabilirsiniz.

 

Kaynak: HORECA TREND

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.