Dedeman’ın Kars’taki İkinci Oteli “Qrista Managed By Dedeman” Açıldı - HORECA Trend
Takip edin!

Otel

Dedeman’ın Kars’taki İkinci Oteli “Qrista Managed By Dedeman” Açıldı

Türkiye’nin 81 ilinde Dedeman bayrağını dalgalandırma hedefiyle büyümesini sürdüren Dedeman Hotels & Resorts International’ın, Sarıkamış’tan sonra Kars’taki ikinci oteli ‘Qrista Managed by Dedeman’ kapılarını açtı. 

Yayınlandı

on

Türkiye’nin en büyük yerli otel zinciri Dedeman Hotels & Resorts International ile yatırımlarıyla Kars’ın gelişimine katkı sunan ABC KAR Turizm iş ortaklığıyla misafirlerini ağırlayacak olan Qrista Managed by Dedeman, zincirin hizmete açılan 26’ncı oteli oldu.

Dedeman’ın büyüme stratejisi kapsamında hayata geçirdiği dokuz markasından biri olan “Managed by Dedeman”ın ikinci oteli Qrista Managed by Dedeman, gerçekleştirilen görkemli açılış töreni ile misafirlerini ağırlamaya başladı.

Dedeman ve ABC KAR Turizm’in ev sahipliğinde 15 Eylül 2023 Cuma günü düzenlenen açılış törenine; Kars Vali Yardımcısı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Taşkın başta olmak üzere Kars il ve ilçe protokolü, Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Dedeman ve Dedeman Grubu üst düzey yöneticileri, ABC KAR Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Vergül, Başkan Vekilleri Ali Şayir ve Cemil Akbaba, Dedeman markasına uzun yıllar emek vermiş turizm profesyoneli Ergün Demiray ile basın mensupları katıldı.

Dedeman Misafirperverliğinde Büyüleyici Bir Atmosfer

Doğu Ekspresi’nin son durağı Kars’ın şehir merkezinde yer alan, 1876 yılında Baltık mimarisiyle inşa edilmiş ve günümüze kadar orijinal özelliklerini koruyarak gelmiş binasıyla Qrista Managed by Dedeman; misafirlerine sıra dışı bir deneyim yaşatacak.

Balkonlu seçenekleri de olan 26 adet odası, yerel mutfağa ait özel lezzetlerin sunulduğu restoranı ve şık atmosferli lobi barı otantik dekorasyonuyla dikkat çekerken, geleneksel Türk hamamının yanı sıra buhar odası ve sauna alanları, iş ve gezi amaçlı seyahat eden tüm misafirlerine dört mevsim ayrıcalıklı bir konaklama deneyimi sunacak.

Tarihi kültürüyle eksiksiz bir uyum içerisinde tasarlanmış, ahşap ve taş işçiliğinin kusursuz bir örneği olan otelde misafirler, iç dekorasyonda da otantik nüanslar görürken, sade ve efektif kullanıma göre dekore edilmiş şık odalarında Dedeman kalitesini yaşayacaklar.

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Kars, bir açık hava müzesi atmosferiyle bölgenin önemli turizm merkezlerinden biri olarak öne çıkıyor. Kars Kalesi, Sarıkamış Kış Turizm Merkezi, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü ve daha birçok tarihi-doğal güzelliğiyle bilinen şehir, yerli ve yabancı gezginlerin seyahat rotalarında önemli bir durak olarak yer alıyor.

Qrista Managed by Dedeman; tarihi Kars Kalesi’ne 5 dakika yürüme mesafesi, Ani Ören Yeri’ne 45 km, Sarıkamış’a 40 km, Kars Harakani Havalimanı’na 6 km uzaklıkta konumlanıyor.

“Dedeman’ın Tecrübesiyle Misafirlerimize Unutulmaz Bir Konaklama Deneyimi Sunacağız”

Kars Kafkasyalı Asiler Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi ile başlayan açılış töreninde konuşan ABC KAR Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Vergül, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ve kültürel özellikleriyle öne çıkan Kars ilinin, birçok kişinin gezilecek şehirler listesinde yerini aldığını vurgulayarak, “Dedeman’ın tecrübeleriyle Karsımızı ziyaret edecek misafirlerimize unutamayacakları güzellikte bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz. Bu süre zarfında yol gösteren ve güven veren Dedeman Grubu ile olmak bizler için büyük bir avantaj” dedi.

“Qrista Adı Eşsiz Misafirlik Anlayışımızı Temsil ediyor”

ABC KAR Turizm Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Şayir yaptığı konuşmada hayallerindeki projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, “Otelimizin adı olan Qrista; dünyada sadece Alpler’de ve Kars’ta yağan kristal karı, güzelliği ve eşsiz misafirperverlik anlayışımızı temsil etmektedir. 100 yıllık bir şehirde markalı bir otel olmadığını söyleyip Dedeman ailesi ile görüştüğümüzde, kendileri ellerini omuzumuza koydular ve bizi desteklediler” şeklinde konuştu.

ABC KAR Turizm Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cemil Akbaba da yaptığı konuşmada Kars’a değer katacak Qrista Managed by Dedeman’ın açılışına destek veren herkese teşekkürlerini sundu.

“Şehirlerimizin Kültür Şehri Olma Özelliklerini Açığa Çıkaralım”

Turizm sektörünün önde gelen isimlerinden Ergün Demiray konuşmasına, Dedeman ve Park Dedeman markalarına ek olarak tasarlanan yeni markaların oda kriteri olmaksızın, şehirlerin ve ilçelerin kendine özgü dokularına uygun yerleri değerlendirmesine olanak verdiğini belirterek, “Burada örneğini gördüğümüz gibi, çok yüksek binalar yapıp çok yüksek oda sayılarına ulaşmak yerine böyle binalar yaparak kültürümüzden de uzaklaşmamış oluyoruz. Turizm yatırımları sadece yatırım yapmaktan ibaret değil. Havaalanından içeriye girdiğinizde itibaren şehirden çıkana kadar esnafı, taksicisi, turizmcisi bu şehre bir değer katıyor ya da değeri yok ediyor. O yüzden her türlü desteği vererek, şehirlerimizin sahip oldukları kültürel değerleri açığa çıkaralım ve ‘kültür şehri’ olma vasıflarını yükseltelim” vurgusu yaptı.

“2023 Yılı Sonuna Kadar Hizmet Verdiğimiz Otel Sayısını 29’a Çıkarmayı Hedefliyoruz”

Törende konuşan Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Dedeman, “Bu açılışla birlikte hizmet verdiğimiz otellerin sayısını 26’ya çıkarmış olduk. Hedefimiz, 2023 yılı sonuna kadar bu sayıyı 29’a yükseltmek. Dedeman olarak, kurulduğumuz günden bugüne, gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ve işlettiğimiz oteller ile ülkemiz için ekonomik değer ve istihdam yaratmayı misyon edindik. Bugün de bu misyonumuzu Qrista Managed By Dedeman ile Kars ilimize bir kez daha taşıyacak olmanın heyecanını ve memnuniyetini yaşıyoruz” dedi.

“Qrista Managed by Dedeman; Şehrimizin Ekonomisine, Turizmine Büyük Katkı Sağlayacak”

Kars Vali Yardımcısı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Taşkın yaptığı konuşmada Kars’ın kendine ait bir kimliği, tarihi, kültürü, gastronomi zenginlikleri olduğunu hatırlatarak, “Bu şehir özel ve güzel bir şehir. Bu güzel şehre, bu kendine has kimliği olan şehre yatırım yapmak, hizmet etmek gerçekten çok kıymetli, çok değerli. Otelimizin; şehrimizin ekonomisine, turizmine büyük katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum. İnsanın doğup büyüdüğü şehre vefa göstermesi, o şehri unutmaması, o şehre hizmet etmesi hakikaten çok değerli. Sizler bu oteli şehrimize kazandırdınız, bizler de maddi ve manevi olarak her zaman sizlerin yanınızdayız” dedi.

Kaynak: HORECA Trend ve Dedeman

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otel

DoubleTree by Hilton Şanlıurfa Çocuklu Ailelerin ilk Tercihi 

Karşılamadan konaklamaya, oyunlara Kral Şakir markalı ürünleri ve ritüelleri ile DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, çocuklu seyahat eden misafirlerine ayrıcalıklı hizmet sunuyor. Tüm yıl sürecek işbirliğinin tanıtımı için otel, yakın zamanda Kral Şakir’in yaratıcısı Varol Yaşaroğlu’nun da bulunacağı bir workshop düzenliyor ve çocukların Yaşaroğlu ile katıımcı olabileceği atölye sırasında ebeveynler de brunch yapabiliyor olacak. 

Yayınlandı

on

Türkiye’nin ilk uluslararası çizgi filmi, Şanlıurfa’nın ilk uluslararası beş yıldızlı otelinde yerini alıyor. Kral Şakir, DoubleTree by Hilton Şanlıurfada çocuklarla buluşuyor. Ailelerin seyahat seçimlerinde önemli rol oynayan çocuklar için düşünülmüş proje, minik misafirlerine otele girdiği andan itibaren kendilerini özel hissettirecek bir konaklama deneyimi yaşatıyor. Projenin şehir tanıtımı için yakın zamanda Varol Yaşaroğlu ile çocuk atölyesi yapılacak. Atölye sırasında ebeveynler de otelde zengin ve lezzetli brunch yapıyor olacak.

Kral Şakir ve Hilton markaları, hayata geçirdikleri işbirlikleri için özel bir hoş geldiniz ritüeline sahip. Minik müşteriler, özel yaka kartları takan otel ekibi tarafından karşılıyor, check-in sırasında kişiselleştirilmiş Kral Şakir pasaportları çıkartılıyor. Pasaport verilmesiyle beraber el üzerine damga ile otele girişleri gerçekleşiyor. Miniklere konaklama süresince takacakları rozet seçimi yaptırılıyor, Canan ya da Şakir tercihlerine göre maskeleri takdim ediliyor, çizgi film karakterlerinin lezzetli kurabiyeleri ikram ediliyor. Ayrıca otel içerisinde konaklamaları süresince eğlenebilecekleri selfie alanları da bulunuyor.

DoubleTree by Hilton Şanlıurfa

DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, 17’si süit 190 misafir odası, BigChefs Restaurantı, Starbucks köşesi, toplamda 1150 kişi kapasiteli toplantı ve etkinlik alanları ve 1600 m2’lik Spa Soul ile Şanlıurfa’nın ilk uluslararası 5 yıldızlı oteli. Vimsa Grup yatırımıyla Şanlıurfa’nın yeni yaşam merkezlerinden Esentepe’de konumlanan otel, Balıklıgöl ve tarihi Şanlıurfa’ya 6 km, Göbeklitepe’ye 19 km, Şanlıurfa GAP Havalimanı’na ise 35 km uzaklıkta bulunuyor.

DoubleTree by Hilton Hotels Hakkında

DoubleTree by Hilton, 51 ülke ve bölgede 150.000’den fazla odaya sahip 660 otelden oluşan ve hızla büyüyen küresel bir portföydür. DoubleTree by Hilton, 50 yılı aşkın bir süredir, konuklarını özel DoubleTree çikolatalı kurabiye ile karşılamaktan yerel halka hizmet vermeye kadar dünyanın dört bir yanındaki iş ve eğlence amaçlı seyahat edenler için bir konfor sembolü olmaya devam ediyor. DoubleTree by Hilton, benzersiz yiyecek – içecek deneyimleri, son teknoloji fitness olanakları, toplantı ve etkinlik alanları dahil olmak üzere çağdaş konaklama hizmetleri sunmaktadır. Doubletree.com adresinden veya sektör lideri Hilton Honors app uygulaması aracılığıyla rezervasyon yaparak DoubleTree by Hilton’da olumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Doğrudan tercih edilen Hilton kanalları üzerinden rezervasyon yapan Hilton Honors üyeleri, anında avantajlara erişebilir. doubletree.com adresinden DoubleTree by Hilton hakkında daha fazla bilgi edinin ve markayı FacebookTwitter ve  Instagram’da takip edin.

Kaynak: HORECA Trend ve DoubleTree by Hilton Şanlıurfa

Devamını Oku

Otel

“Turizmde Sürdürülebilirlik Gelecek Nesiller İçin Sorumluluğumuzdur”

Bodrum’da sonsuz maviliğin kıyısında yemyeşil peyzajı, gastronomik lezzetleri ve benzersiz spası ile yer alan Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum, dünyadan misafirlerini ağırlarken sürdürülebilirlik uygulamaları ile de sektörde öncülük yapıyor.

Yayınlandı

on

Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum Genel Müdürü Ferman Doğan, otelde uyguladıkları sürdürülebilirlik çalışmalarını şöyle anlatıyor; “Çevremizdeki dünya değişmeye ve gelişmeye devam ettiği sürece, bizim turizm işletmeleri olarak sürdürülebilirlik uygulamalarını hayata geçirmeye ve yenilemeye devam etmemiz büyük önem taşıyor. Sürdürülebilir turizmi, yaşadığımız bölgede doğal, kültürel ve sosyal yaşam etkilerini en aza indirerek, gelecek nesillerin ihtiyaçlarını karşılamasına imkân sağlamak olarak tanımlayabiliriz. Kısaca bulunduğumuz çevrenin her açıdan korunmasına odaklanmamız gerekiyor

Biz Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum olarak atık yönetiminden, sürdürülebilir yemek uygulamalarına, yapay zekâ destekli misafir hizmetlerinden yerel üreticilerden ürün tedariğine kadar farklı alanlarda sürdürülebilir uygulamalarını hayat geçirdik.

Digital Butler projemiz ile yapay zekâ kullanarak konuk deneyimini kişiselleştirdik, daha hızlı ve memnuniyet seviyesi yüksek bir hizmet sunuyoruz.  Otelimizin genelinde etkin bir atık yönetimi yapıyor, enerji kaynaklarının doğru ve verimli kullanılmasını sağlayan projeleri uyguluyoruz. En önemlisi tüm çalışanlarımıza bu konularda yıl boyunca eğitimler veriyoruz.

Bodrum’un Karaova bölgesinde bulunan Barbaros Çiftliğimizin 70 yıldır ekilmeyen bereketli topraklarında kimyasal madde içermeyen doğal tarım uygulamaları yapıyoruz. Misafirlerimize çiftlik turlarına katılma, ürün toplama ve çiftlik hayatını deneyimleme imkânı sunuyoruz. Menümüzdeki bazı organik malzemeleri Barbaros Çiftliği’nden tedarik ediyoruz.

Geçtiğimiz yıl Güney Koreli doğa heykeltıraşı Bonggi Park, Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum’da doğanın yaşamla olan bağlantısını vurgulayan ve doğa ile bütünleşen sürdürülebilir bir sanat eseri yarattı.Artık dünyada bu konuda çalışan otellerin, misafirler tarafından daha fazla tercih edildiğini söyleyebilirim.”

Turizmin geleceğinde yapay ve robot teknolojilerinin çok büyük öneme sahip olacağını vurgulayan Doğan, özellikle konaklama sektörünün gelecekte de var olabilmesi için yapay zeka temelli sistemlerin, teknolojinin ve inovasyonun markaların gündeminde olması gerektiğini söylüyor.

Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum, lüks turizmi, sürdürülebilirliği ve yapay zekâ teknolojisini bir araya getirerek, gelecek nesillerin ihtiyaçlarına saygılı bir şekilde sürdürülebilir bir geleceği destekliyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum

Devamını Oku

Otel

Cullinan Belek’te Yaz Devam Ediyor!

Akdeniz’in incisi Antalya’da yer alan Cullinan Belek, benzersiz tatil deneyimi sunan büyüleyici atmosferi ile yaz mevsimine hız kesmeden devam ediyor.

Yayınlandı

on

Zamanı yavaşlatan atmosferi ile Cullinan Belek, şık tasarıma sahip odaları ve doğa ile barışık ekolojik mimarisi ile mavi ve yeşilin buluştuğu bir noktada huzur bulmak isteyen seçkin konuklarına eylül ayında da benzersiz deneyimler yaşatmaya devam ediyor. Yaz günleri devam ederken Cullinan Belek her seçkin konsepti ile seçkin konuklarını stilini keşfetmeye davet ediyor.

Cennetten Bir Köşe: Özel Kum Plajı

Mavi bayraklı özel kumlu plajı ile Cullinan Belek, yeşilliklerin arasından beliren kristal berraklığındaki mavi suları ile seçkin konuklarına huzur dolu bir atmosfer vadediyor. Şık ve sofistike güneşlenme alanları ile Cullinan Belek stilini yansıtan özel kum plajda deniz keyfini sonuna kadar yaşayabilir, 800 metre uzunluğundaki özel kum plajda bulunan iki ayrı iskele ile yazı uzatabilirsiniz.

Aquapark ve Havuzlar: Suyla Baş Başa Eğlence

Cullinan Belek’in her zevke uygun havuzları ile suyun büyüsüne kapılacaksınız. Mevsim sıcaklığına göre  ısıtılan kapalı yetişkin ve çocuk havuzu, Azure yetişkin ve çocuk havuzu, swim-up havuzu ve özel villa havuzları 4 mevsim suyun keyfini çıkarmanıza olanak tanıyor. Lagoon golf, beach havuzu ve aktivite havuzunun yanı sıra sahil L havuzu ile Cullinan Belek her zevke hitap eden havuzların keyfini çıkarabilir Aquapark’ta eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Upupa Kids Club: Minikler İçin Eğlence Dünyası

Uzman ve eğitimli ekip eşliğinde, eğlenceli ve renkli tasarımı ile Upupa Kids Club farklı yaş gruplarına uygun oyun ve aktiviteler ve gece 02.00’ye kadar devam eden lisanslı çocuk şovları ile minik konuklarını bekliyor. Aileler Cullinan Belek’te benzersiz deneyimler yaşarken, minik misafirler eğitimli bir ekip gözetiminde keyifli oyunlar ve aktivitelerle unutulmaz bir tatil geçirecek.

Cullinan Belek Stiliyle Eğlence

Tatilinizi unutulmaz kılacak eğlenceli dakikalar da Cullinan Belek’te gün boyu devam ediyor. Gündüzleri havuz başındaki partiler, konsept partiler ile unutulmaz bir tatil sizleri bekliyor. Her zevke hitap eden gece eğlenceleri ile gecenizin ritmini belirleyebilirsiniz. Show Center’da izleyeceğiniz muhteşem sahne performansları sonrasında after party’lere katılarak gece eğlencenin dozunu yükseltebilir veya Azure Bar’daki canlı müziğe eşlik ederek sakin bir gece geçirebilirsiniz. Galapagos Beach Club ise yaz devam ederken imza kokteylleri ve DJ performansları, gündüz ve gece farklı konseptleri ile Cullinan Belek stilinde eğlenmeleri için seçkin konuklarını bekliyor.

Golf Sahası: Golf Tutkunları İçin Eşsiz Bir Deneyim

Bir tarafında deniz diğer tarafında nehir manzarası bulunan Türkiye’deki tek golf sahasına sahip Cullinan Belek’te Toros dağlarını selamladığınız eşsiz bir golf deneyimi sizi bekliyor. European Golf Design tarafından yeniden tasarlanan Cullinan Links Golf Club, 36 deliği ve gece aydınlatmaları ile golf tutkunu konuklarına unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Gastronomi: Dünya Mutfaklarından Seçkin Lezzetler

Cullinan Belek Türk ve Dünya mutfaklarından menüleri ile misafirlerine eşsiz bir gastronomi deneyimi sunuyor. Farklı damak zevklerine hitap eden restoranları ile seçkin konuklarına gastronomi şöleni yaşatan Cullinan Belek, farklı tasarlanmış oturma alanlarına sahip açık büfe restoranları, İtalyan mutfağından Uzak Doğu mutfağına farklı seçenekler sunan a la carte restoranları, şık ve sofistike görünüme sahip barları ile konuklarına hizmet ediyor.

C’ESPACE Spa: Huzur ve Konforun Buluştuğu Adres

Konuklarına dünya standartlarında hizmet veren C’ESPACE Spa, Cullinan Belek’in 8000 metrekarelik alanında görsel algıyı etkileyen tasarım ögeleri ile zenginleştirilen ve huzur veren dekorasyonu ile büyüleyici bir spa konforu sunuyor. Son teknoloji spor ekipmanları, yeşilliğin içinde yer alan yürüyüş parkurları, spa havuzları ve güzellik merkezinin yanında misafirler dilerse koşu bandı, bisiklet ve içerisinde fonksiyonel spor aletlerinin olduğu bir spor çantası ile odalarında kişiye özel olarak spor alanı yaratabiliyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Cullinan Belek

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.