Ege’de İlk Seferine Çıkan Yeni Gemi Journey, Kuşadası’nda! | HORECA Trend
Takip edin!

Kruvaziyer

Ege’de İlk Seferine Çıkan Yeni Gemi Journey, Kuşadası’nda!

Celestyal filosunun yeni gemisi Journey, ilk yolcularını da alarak Atina’dan denize açıldı. Journey’in ilk seferindeki ikinci durağı Kuşadası Limanı oldu. Journey’in ilk yolcuları, gemiden gruplarla inerek Efes antik kentini ziyaret etti. Yeni geminin heyecanını yaşamak ve ilk seferde yer almak isteyen Türk yolcular da Kuşadası Limanı’ndan gemiye biniş yaparak Idyllic Aegean programına katıldı.

Yayınlandı

on

Celestyal filosunun yeni gemisi Journey, ilk yolcularını da alarak Atina’dan denize açıldı. Journey’in ilk seferindeki ikinci durağı Kuşadası Limanı oldu. Journey’in ilk yolcuları, gemiden gruplarla inerek Efes antik kentini ziyaret etti. Yeni geminin heyecanını yaşamak ve ilk seferde yer almak isteyen Türk yolcular da Kuşadası Limanı’ndan gemiye biniş yaparak Idyllic Aegean programına katıldı. Journey Kuşadası’ndan sonra dümenini sırasıyla Santorini, Mikonos ve Milos’a kırdı. Yeni gemi Ekim sonunda yepyeni bir program olan 3 Kıta Turu’nda misafirlerini ağırlamaya başlayacak

Celestyal filosunun yeni yıldızı Celestyal Journey, denizcilik sektörünün duayen kaptanlarından Angelos Vassilakos’un uzman ellerinde Ege’deki ilk yolculuğuna çıktı. 2 Eylül Cumartesi günü Atina’nın Pire kentinden ilk kez denize açılan Journey’in rotasında sırasıyla Selanik, Kuşadası, Santorini, Mikonos ve Milos var. Journey, 7 gecelik Idyllic Aegean Turunun 3. Gününde (4 Eylül’de) Kuşadası Limanı’na demir attı. Journey’in ilk yolcuları, gemiden gruplarla inerek Efes antik kentini ziyaret etti. Yeni geminin heyecanını yaşamak ve ilk seferde yer almak isteyen Türk yolcular da Kuşadası Limanı’ndan gemiye biniş yaparak Idyllic Aegean programına katıldı.

Celestyal CEO’su Chris Theophilides yeni gemi Journey’in ilk seferinden duydukları heyecanı şöyle dile getirdi: ‘’Celestyal olarak filo yatımlarımız sürerken son derece heyecan verici bir dönemdeyiz. 2 Eylül’de yeni gemimizi törenle denize indirdik. Journey firmamız için yeni bir başlangıcı, destinasyon odaklı şirket kültürümüzü sürdürürken lüks bir deneyimi sunma vizyonumuzu da işaret ediyor. Sıcak konukseverliğimiz, yerel uzmanlığımız ve birinci sınıf gemimiz, deneyim odaklı yaklaşımımızla yeni ve sadık misafirlerimizi memnun etmeye devam etmeye kararlıyız. Celestyal Journey filomuza yaptığımız yatırımları, sürekliliğimizi ve geleceğe bakışımızı temsil ediyor”.

Celestyal’in Journey’in açılış yolculuğunu kutlamak ve gemideki premium balkon kapasitesini sergilemek için başlattığı ücretsiz süit yükseltmesi kampanyası devam ediyor.

Celestyal Hakkında

Celestyal, Yunanistan’daki ana yolcu gemisi operatörüdür. Yunan Adaları ve Doğu Akdeniz’e hizmet veren önde gelen kruvaziyer hattıdır. Her biri özgün ve yüksek oranda kişiselleştirilmiş hizmetler sunmak için uluslararası standartlara sahip konforlu iki orta boy gemi işletmektedir. Şirket felsefesinin temelinde destinasyon vardır. Ulaştığı her yerde hem gemide hem kıyıda olmak üzere otantik, kültürel ve ömür boyu unutulmayacak deneyimler sunar. Dünyanın en prestijli ödüllerini toplayan Celestyal, sektörün önemli cruise topluluklarından biri olan Cruise Critic Awards’da üst üste ‘’En İyi Hizmet’’ ödülüne değer görüldü. Doğu Akdeniz kruvaziyer endüstrisinin gelişimine katkıları ve taahhütleriyle, MedCruise Ödülleri’nin de sahibi oldu. Celestyal’in Türkiye genel satış acenteliğini Karavan Cruises yürütmektedir. 

Kurumsal Sorumluluk

Celestyal sürdürülebilirlik ve etik iş uygulamalarına derinden bağlıdır. Şirket, ziyaret ettiği destinasyonlardaki yerel toplulukları özellikle eğitim alanında aktif olarak desteklemektedir. Ayrıca Celestyal, genç girişimciliği, denizcilik öğrencilerinin gelişimini ve çocuk refahını teşvik etmek için kültürel STK’ları desteklemektedir.

ISO Sertifikası

Celestyal’ın teknik, otel ve mürettebat yönetimi ve ofisler de dahil olmak üzere gemi yönetiminin tüm yelpazesi ISO 9001/14001 standartlarına uygun olarak sertifikalandırılmıştır. Belgelendirme otoritesi, denizcilik sektöründe en büyük ve en saygın derecelendirme kuruluşu olarak kabul edilen DNV’dir.

Kaynak: HORECA Trend ve Celestyal

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kruvaziyer

Titanik’ten 5 Kat Büyük Kruvaziyer Dünyanın En Büyük Transit Limanına Demir Attı

Titanik’ten 5 kat daha büyük, Paris’in simge yapısı Eyfel Kulesi’nden daha uzun olan dünyanın en büyük kruvaziyer gemisi Icon of the Seas (Denizlerin İkonu) seferlerine başladı. Dev gemi 18 Ocak’ta Global Yatırım Holding bağlı kuruluşu ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding’in portföyünde bulunan Nassau Kruvaziyer Limanı’nı ziyaret etti.

Yayınlandı

on

Global Yatırım Holding ve Global Ports Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, “Dünyanın en büyük transit limanı olan Nassau Kruvaziyer Limanı’nda dünyanın en büyük kruvaziyer gemisini ağırlamış olmaktan son derece mutluyuz. Kendi alanında dünyanın iki en büyüğü bir araya gelmiş oldu” dedi.

Global Yatırım Holding bağlı kuruluşu ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding’in (GPH) portföyünde bulunan Bahamalar’daki Nassau Kruvaziyer Limanı dünyanın en büyük kruvaziyer gemisine ev sahipliği yaptı. Titanik’ten 5 kat büyük ve Paris’in simge yapısı Eyfel Kulesi’nden daha uzun olan dünyanın en büyük kruvaziyer gemisi Icon of the Seas’in (Denizlerin İkonu) 18 Ocak’ta Nassau Kruvaziyer Limanı’nı ziyaret etti.

‘Nassau’da Başardıklarımızdan Gurur Duyuyoruz’

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Nassau Kruvaziyer Limanı’nın 300 milyon dolarlık yatırım ile yenilendiğini hatırlatan Global Yatırım Holding ve Global Ports Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, “Dünyanın en büyük transit limanı olan Nassau Kruvaziyer Limanı’nda dünyanın en büyük kruvaziyer gemisini ağırlamış olmaktan son derece mutluyuz. Kendi alanında dünyanın iki en büyüğü bir araya gelmiş oldu. Nassau Kruvaziyer Limanı’nda başardıklarımızdan gurur duyuyoruz” dedi.

Kaynak: HORECA Trend ve Global Ports Holding

Devamını Oku

Kruvaziyer

Celestyal’den Yeni Bir Rota: Basra Körfezi    

Celestyal, Journey gemisi ile Kasım 2024’ten itibaren Basra Körfezi’nde 4 yeni ülkeyi ve 6 yeni uğrak limanı ziyaret edeceğini duyurdu. Celestyal Journey, 7 gecelik “Desert Days’’ programında Katar Doha’dan yola çıkacak ve ilk kez Bahreyn, Dubai, Khasab (Umman), Sir Bani Yas Adası ve Abu Dabi’ye uğrayacak. 1.260 yolcu kapasiteli yeni gemi Journey geçen yıl Eylül ayında filoya katılmıştı.

Yayınlandı

on

Yunan Adaları ve ötesine seyahat edenlerin öncelikli tercihi olan ödüllü Celestyal, Journey gemisi ile Kasım 2024’ten itibaren Basra Körfezi’nde 4 yeni ülkeyi ve 6 yeni uğrak limanını ziyaret edeceğini duyurdu.

Celestyal Journey, yeni 7 gecelik “Desert Days’’ turu için 9 Kasım’da Katar Doha’dan yola çıkacak ve ilk kez Bahreyn, Dubai, Khasab (Umman), Sir Bani Yas Adası ve Abu Dabi’ye uğrayacak. 1.260 yolcu kapasiteli Journey geçen yıl Eylül ayında filoya katılmıştı. Yeni rota 18 Ocak 2025 tarihine kadar devam edecek ve daha sonra gemi kış aylarında aynı bölgede konumlandırılmaya devam edecek. 

Celestyal ayrıca, iki gemiden oluşan filosu ile yıl boyunca seferler düzenleyeceğini ve mevsimlik seferlerin de olacağını teyit etti. Buna göre gerçekleştirilecek program şöyle olacak:

  • Celestyal Journey Kasım ayından Nisan’a kadar sürecek kış programında, 3-4-5 ve 7 gecelik seçeneklerle yeni rota “Desert Days’’  programını sunarken; filoya bu yıl katılan 1.266 yolcu kapasiteli Celestyal Discovery ise Kasım-Mart 2025 tarihleri arasında Yunanistan, Türkiye, Kıbrıs, İsrail ve Mısır’ı kapsayan “Üç Kıta” seyahatini gerçekleştirecek.
  • Celestyal’in Nisan’dan Ekim’e kadar devam edecek olan programı “Heavenly Adriatic”; YUnanistan’dan hareketle, Karadağ, Hırvatistan ve İtalya olmak üzere 4 ülkeyi kapsayacak. Celestyal Journey bu rotada Kefalonya, Dubrovnik, Kotor, Korfu, Bari ve Katakolo’ya uğrayacak. “Heavenly Adriatic Yaz Programı”nda Karadağ, Hırvatistan, İtalya ve Yunanistan’ı kapsayacak; turlar Venedik’den başlayacak. 
  • Bir Ege klasiği olarak Yunan Adaları ve Türkiye’yi kapsayan “Idyllic Aegean” turları ve Mart-Kasım ayları arasında Celestyal Discovery ile 3, 4 gecelik “Iconic Aegean” seferleri de devam edecek. Hat daha önce Mart-Aralık ayları arasında sefer yapıyordu.  2024 ve 2025 yılları için bu seferler misafirlerin rezervasyonuna açıldı.

Celestyal’den Kış Promosyonu: Yüzde 70’e Varan Tasarruf

Yeni güzergahlar da dahil olmak üzere tüm destinasyonlar Celestyal’ın kış indirimi promosyonunun bir parçasını oluşturuyor. Kuşadası’ndan hareketle Avrupa, Afrika ve Asya’daki limanları kapsayan 7 gecelik ‘Üç Kıta’ gemi seyahati kişibaşı 649 $’dan; Doha’dan Bahreyn, Dubai, Umman, Sir Bani Yas Adası ve Abu Dabi’ye uzanan 7 gecelik “Desert Days” gemi seyahati ise kişi başı 609 $’dan başlıyor.

Celestyal ayrıca tüm Celestyal Plus+ Experience paketlerinde yüzde 50 indirimin yanı sıra yüzde 30 indirimli tek kişilik ek ücretler ve çocuklu aileler için bir kabindeki üçüncü veya dördüncü konuk için yüzde 70’e varan indirimle düşük fiyatlar sunuyor.

Celestyal Ticaret Direktörü Lee Haslett şunları söyledi: “2024 yılına, çok sevilen Yunanistan ve Akdeniz kruvaziyer programımıza ek olarak, tamamen yenilenmiş bir filo, 7 yeni ülke ve 12 yeni küresel limanla giriyoruz.  Yunan adaları ve ötesinde başka hiçbir yerde yapmadığımızı yapıyoruz, ancak misafirlerimizden daha fazla destinasyon, daha sağlam güzergahlar ve Celestyal ile daha fazlasını keşfetme şansı istediklerini duyduk. Celestyal küresel bir marka haline gelirken, misafirlerimizi yeni ve heyecan verici destinasyonlara götürmek için Ege ve Akdeniz’in ötesindeki denizlere doğru yeni bir rota çizmekten memnuniyet duyuyoruz. Basra Körfezi gemi turları, Doha’daki ana liman, Dubai, Bahreyn ve Abu Dabi gibi önemli destinasyonlardaki duraklarının yanı sıra Umman ve Sir Bani Yas adasındaki özel keşifleri de sağlıyor. Yıla güçlü bir şekilde başlıyoruz ve 2024 yılı boyunca büyümeye ve müşterilerimizi memnun etmeye devam etmeyi amaçlıyoruz.” 

Celestyal’ın seyahat programlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye celestyalcruises.com.tr adresinden veya 0850 70 70 550  numaralı telefondan ulaşılabilir. 

Celestyal Hakkında

Celestyal, bölgesel uzmanlığı ve olağanüstü misafirperverliği sayesinde Yunan Adaları ve ötesine seyahat edenler için bir numaralı tercih olarak hızla ödüllü bir itibar ve tanınırlık kazanmıştır. Şirket, her biri konuklarına gerçek ve son derece kişiselleştirilmiş bir deneyim sunacak kadar samimi olan iki gemi işletmektedir. 

Şirketin felsefesinin temeli, olağanüstü misafirperverliği gerçek bir kültürel destinasyonla birleştiren ve hem gemide hem de karada otantik, ömür boyu sürecek deneyimler sağlayan benzersiz bir Yunan mirası üzerine inşa edilmiştir.

Kaynak: HORECA Trend ve Celestyal

Devamını Oku

Kruvaziyer

Kruvaziyer Turizmini Verimli Geçiren Türkiye, Gözünü 2024’e Çevirdi

Kruvaziyer turizminde Türkiye, ‘tercih edilen ülke’ konumunda bulunuyor. Camelot Maritime Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Emrah Yılmaz Çavuşoğlu, “Kruvaziyer turizmi ülkemiz adına çok yeni bir alan. Bu alanda yiyecek çok ekmeğimiz var. Yatırım odaklı olmalı ve avantajlarımızı doğru anlatmalıyız. 2023 yılını verimli geçmesi bizi motive etti. Bu motivasyonla gözümüzü 2024 yılına diktik” dedi.

Yayınlandı

on

Kruvaziyer turizmi Türkiye ekonomisi için her geçen gün önemli hale geliyor. Bulunduğu coğrafi konum itibarıyla kruvaziyer turizminde çok önemli bir hub olan Türkiye, gerek limanlarındaki altyapı ve teknik imkanlar, gerekse de hinterland özellikleri ile dünya kruvaziyerinde gözde olma yolunda ilerliyor.

Türkiye Açısından Kruvaziyer Turizmi Çok Yeni Bir Alan

Türkiye’de yabancı sahipli bir yolcu gemisini işleten ilk firma olan Camelot Maritime’ın Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Yılmaz Çavuşoğlu, son 10 yıllık dönemde Türkiye kruvaziyer turizminin çok ciddi değişimler yaşadığını söyledi. Sektörün istikrarlı bir şekilde büyürken birçok sebeple kayıp yıllarının da olduğunu belirten Çavuşoğlu, kruvaziyer turizmi açısından 2015 yılının en pik yapılan sezon olduğunun özenle altını çizdi. 2025 yılında ortalama 1,5milyon yabancı turistin geldiğini belirten Çavuşoğlu, pandemi ile durma noktasına gelen sektörün bu süreçten sonra toparlanmaya başladığını vurguladı. Türkiye açısından kruvaziyer turizminin çok yeni olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, “Camelot Maritime olarak en temel ilkemiz ‘yatırım’ yapmaktır. Biz, özel sektörün kruvaziyer turizmine yatırım yapmasının ve kamu-özel sektör işbirliğinin gerçekleşmesinin gerektiğini her platformda dile getiriyoruz. Özel sektör yatırımlarının kamu ile desteklenmesi halinde Türkiye kruvaziyer turizmi deyim yerindeyse şaha kalkar. Çünkü, kruvaziyer turizmi ülkemiz açısından çok yeni. Adeta emeklemeye başlayan bir bebek gibi… Bu bebeği en doğru şekilde büyütmek, emekleme evresinden koşmaya geçirmek biz yatırımcıların elinde” dedi.

Coğrafik Açıdan Özel Bir Hub’ız, Avantajlarımızı Doğru Kullanmalıyız

Coğrafik açıdan ülke olarak özel bir konumda bulunduğumuzu söyleyen Çavuşoğlu, “Akdeniz Çanağı ülkesi Türkiye’nin Ege, Marmarma ve Karadeniz gibi artıları var. Deniz turizmine kültür-tarih ve inanç turizmini de eklemleyebiliyoruz. Kruvaziyer limanlarımız yüksek teknoloji ile donatılmış durumda. Güneşlenme açısından mükemmel bir noktadayız. Denizlerimizin temizliğinden tutun da koylarımızın eşsiz güzelliğine kadar çok özel avantajlarımız bulunuyor. Kruvaziyer turizmi açısından çok özel bir hub’ız. Bu avantajlarımızı doğru kullanmalı ve tercih edilen bir turizm ülkesi olmalıyız” yorumunda bulundu.

2023’ten Aldığımız Motivasyon İle Gözümüzü 2024’e Çevirdik

2022’de 993 kruvaziyer geminin ülkemize geldiği bilgisini veren Çavuşoğlu, son olarak şu değerlendirmelerde bulundu: “2022 yılında ülke olarak 1.010.767 kişi kruvaziyer yolcu misafir ettik. 2023 yılının ilk 5 aylık döneminde limanlarımıza yanaşan kruvaziyer gemi sayısı geçen yılın aynı dönemine göre % 43.1 arttığını görüyoruz. Kruvaziyer yolcu sayısı ise geçen yılın aynı dönemine göre % 114 artış gösterdi. Kruvaziyer turizminde 2023 yılı, ülkemiz açısından başarılı geçti. Erken rezervasyonlara baktığımızda an itibarıyla 2023’e göre yüzde 20 artıda olduğumuzu görüyoruz. 2023 yılından aldığımız motivasyon ile gözümüzü 2024 yılına çevirdik. Başta kıta Avrupa’sı olmak üzere, Rusya, BDT ülkeleri, Asya ve Afrika ülkeleri kruvaziyer turizmi için bizi tercih ediyor. Daha önce ülkemize gelen misafirlerimiz yeni turistleri getiriyor. Ülkemizin turizm PR’ını en iyi şekilde yapmalı, avantajlarımızı doğru anlatmalıyız. 2024 yılından oldukça ümitliyiz. Acısıyla tatlısıyla bir yılı geride bırakıyoruz. Camelot Maritime olarak 2024 yılının başta denizcilik sektörü ve ülkemize daha sonra da tüm dünyamıza barış, huzur ve güzellikler getirmesini dileriz.”

Kaynak: HORECA Trend ve Camelot Maritime

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.