Clivet ile Yüksek Verimli İklimlendirme Çözümleri | HORECA Trend
Takip edin!

İklimlendirme (Isıtma&Soğutma)

Clivet ile Yüksek Verimli İklimlendirme Çözümleri

Form Şirketler Grubu çatısı altında bulunan Form Endüstri Ürünleri’nin 13 yıldır Türkiye’deki temsilciliğini sürdürdüğü Clivet soğutma grupları; son teknoloji donanımları, işlevsel ve enerji verimli sistemleri ile yapıların farklı iklimlendirme ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sağlıyor.  

Yayınlandı

on

Clivet Soğutma Grupları ile Yüksek Verimliliğe Sahip İklimlendirme

Clivet, 30 yılı aşkın deneyimiyle ticari, endüstriyel ve konut uygulamalarına sunduğu çözümlerle yıl boyu yüksek enerji verimliliği sağlıyor. Clivet multiscroll soğutma grupları ve ısı pompaları, 1,260 kW’a varan geniş kapasite aralığına sahip. Enerji tüketimi ve sera gazı emisyonu düşük soğutucu gaz kullanılan Clivet inverter vidalı soğutma grupları ise 1,500 kW’a varan yüksek kapasite ve verimlilik değerleri ile ön plana çıkıyor.

Clivet Su Soğutmalı Isı Pompası ile 65°C Sıcak Su Üretimi

Clivet ScrewLine su kaynaklı Heat Pump serisi, 573 kW’tan 1500 kW’a kadar kapasite aralığı, yüksek performansı ve çalışma sürekliliğini garanti eden çift soğutucu akışkan devresi sayesinde yüksek verimlilik sağlıyor. %100 toplam ısı geri kazanımı ile SEER (sezonsal verimlilik) değerleri 8 ve üzerine ulaşıyor. Sadece soğutma, sadece ısıtma, +65 °C yüksek su sıcaklığı ile ve heat pump olarak üç farklı çalışma versiyonu ile projelerin ihtiyacına uygun esnek çözümler sağlıyor.

Clivet MultiFunction: Aynı Anda Bağımsız Soğutma ve Isıtma

Clivet Multifunction üniteler hava soğutmalı, su soğutmalı, scroll – vidalı –VFD kompresör seçenekleri ve 50 kW ile 1,000 kW arasında geniş kapasite aralığı ile tüketicilere birçok alternatif sunuyor.

Eurovent sertifikalı bu ürünler, aynı anda bağımsız olarak soğuk ve sıcak su üretebilme kabiliyetiyle ısıtma ve soğutma ihtiyacı bulunan farklı mekanların ihtiyaçlarının tek cihaz üzerinden karşılanmasına olanak tanıyor. Özellikle aynı anda ısıtma ve soğutmanın yani dört borulu sistemin ihtiyaç duyulduğu otel, iş merkezi uygulamaları ve endüstriyel uygulamalarda optimum çözüm sağlıyor.

Multi Function Heat Pump sistemler, ısıtma çalışmasında klasik kazan sistemi ile ortalama yüzde 50 oranında enerji tasarrufu sağlıyor. Bununla birlikte alternatif yenilenebilir kaynakların kullanılması ve düşük bakım maliyetleriyle kullanıcılara büyük avantajlar sunuyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Clivet Soğutma Grupları

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HORECA Tedarik

İşletmelerin En Büyük Kurtarıcısı “Sulu Radyant Panel”

Enerji maliyetlerini düşürmek ve çevre dostu bir yaklaşımla hareket etmek isteyen işletmelerin önceliği ısıtma sistemleri oluyor. Çünkü ticari binaların toplam enerji giderlerinin yüzde 50’si ısıtma sistemlerinden kaynaklanıyor. Ticari binaların ısıtma sistemlerini doğru seçerek, tasarruf etmek ve çevresel etkileri düşürmek mümkün.

Yayınlandı

on

Enerji tasarrufu; maliyetleri düşürmek ve çevresel etkiyi azaltmak için daha az enerji kullanmak demektir. Enerji kullanımının yüksek olduğu ticari binalarda birçok yolla enerjiden tasarruf sağlanabilir. Üstelik enerji kullanımını azaltmak, işletmelerin faaliyetlerinden kaynaklı karbon emisyonlarının azalmasına da yardımcı olacaktır. Bu nedenle ticari binalarda, enerji giderlerinin yüzde 50’sinden sorumlu olan ısıtma sistemlerini doğru seçerek, tasarruf etmek ve çevresel etkileri düşürmek mümkün.

Yüksek verimli sulu radyant panel teknolojisi ile işletmelerin enerji giderlerinin ve karbon emisyonlarının azaltılabileceğini belirten Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, doğru ısıtma sistemi ile işletmelerin sağlayacağı avantajlara dikkat çekti:

Dünyanın En Çevreci Isıtma Teknolojilerinden

“Sulu radyant panel” ürün grubunun çevreci teknolojisi, işletmelerin ısıtmadan kaynaklı enerji sarfiyatından yüzde 30’lara varan oranlarda tasarruf sağlıyor. Doğaya herhangi bir zararlı gaz salınımı yapmadığı için de tüm dünyada en çevreci ısıtma teknolojilerinden biri olarak kabul ediliyor.

Maksimum Konfor

Ancak ısıtmada verimlilik kadar önemli bir diğer kriter ise konfor oluyor. Yani ürün ne kadar verimli olursa olsun konfor kriterlerini sağlayamıyorsa tercih edilmiyor. Sulu radyant panel ürünlerimizin çalışma prensibi, yaşam alanlarında maksimum konfor sunuyor. Çünkü ısı transferi su ile sağlanan “sulu radyant panel”lerden çıkan ışınlar, ısı transferi hava ile sağlanan sistemlerden farklı olarak hava hareketlerinden etkilenmiyor. Doğrudan ortamdaki makinelere, insanlara ve zemine çarparak, ısı enerjisine dönüşen ışınların tüm alan içerisine eşit olarak dağılmasıyla ısıtmada maksimum konfor elde ediliyor. Bu çalışma prensibi sayesinde hissedilen sıcaklığın, gerçek sıcaklıktan fazla olması ise enerji verimliliğini yüzde 30’lara varan oranlarda artırıyor.

İşletme ve Bakım Avantajı

Sıcak havayla ısıtma sağlayan sistemlerden farklı olarak elektrikle çalıştırılan fanlara ihtiyaç duymayan “sulu radyant panel”lerin çalışma prensibinin kazan ve sirkülasyon pompası ile sınırlı olması da hem işletme hem de bakım maliyetleri açısından avantaj sağlıyor.

Hızlı Kurulum

İşletmelere uygulamada da avantaj sağlayan “sulu radyant panel”ler, 10 bin metrekare bir tesise bir hafta veya on gün içerisinde uygulanabiliyor. Tavana monte edilen radyant paneller, çalışma sahasında ekstra yer kaplamıyor. Böylece işletmeler; enerjiden, zamandan ve yerden tasarruf sağlıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Çukurova Isı Hakkında 

Çukurova Isı, 1991 yılında ısıtılması zor olan büyük ve geniş hacimler için dizayn edilmiş radyant ısıtma sistemlerinin; ithalat, pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek amacıyla kurulmuştur.

Endüstriyel ısıtma alanında başlayan serüvenine, 2000’li yıllardan itibaren radyant ısıtıcı ve infrared ısıtıcıların üretim faaliyetlerini de ekleyen Çukurova Isı, kendi markası olan GOLDSUN ve SILVERSUN ile doğalgazlı radyant ve elektrikli infrared ısıtıcı pazarında fark yaratan çalışmalar yürütüyor.

Türkiye’de radyant ısıtma pazarında %65 pazar payı ile lider olan Çukurova Isı’nın ürün portföyünde; “borulu radyant ısıtıcılar, sıcak hava üreticileri, seramik plakalı radyant ısıtıcılar, stadyum tribün ısıtıcıları, elektrikli halojen ısıtıcılar, doğalgazlı termo-konvektörler, hava perdeleri ve seyyar radyant ısıtıcılar” yer alıyor.

Çukurova Isı; fabrika, depo, hangar, cafe, restoran, spor salonu, cami ve seralar için hem dayanıklı hem de ekonomik ve etkili ısıtma sistemleri sunuyor. Ayrıca 81 ili kapsayan geniş bayi ağı ile çözüm ortağı olduğu projelere ısıtma sistemleri konusunda keşiften projelendirmeye, satıştan, devreye alma süreçlerine kadar komple sistem çözümü sunuyor.

Çukurova Isı, Gebze’de bulunan fabrikasında, yüksek mühendislik anlayışıyla geliştirip, ileri teknolojiler ile ürettiği ısıtıcılarını, 50’den fazla ülkeye ihraç ediyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Çukurova Isı

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Radyant Isıtıcılar ile Yazı Uzatmak İçin Bakım Şart

‘Havalar sıcak, kışı düşünmek için erken’ demeyin, ısıtma sistemlerini kışa hazırlamak, sistem devreye girdiğinde oluşabilecek arızaları önlemek için en ideal zaman!

Yayınlandı

on

Cafe, restoran, otel gibi işletmeler ile endüstriyel tesislerde soğuk havalarda da dış mekân konforunu korumak için elektrikli ve radyant ısıtıcılara bakım yaptırmak şart. Çünkü elektrikli ve radyant ısıtıcılara yazın yapılan bakım; işletmeleri soğuk havalara hazırlıyor, enerji giderlerinden tasarruf sağlıyor ve sistem devreye girdiğinde oluşabilecek arızaları önlüyor. Özellikle gaz yakıtlı radyant ısıtma sistemlerine yapılan bakım, can güvenliği ve sistemin emniyetli bir şekilde çalışması için büyük önem taşıyor. Sistemdeki gaz kaçağı kontrolleri yapılarak, can ve mal güvenli sağlanıyor.

Günler uzun, geceler sıcak ve herkes açık havanın keyfini çıkarmak istiyor. Yazın cafe ve restoranlar, açık havada müşterilerine keyifli ortamlar sunuyor. Ancak sonbahar ve kış aylarında serinleyen hava nedeniyle açık havada konfor şartlarını sağlayamayan işletmeler, potansiyel müşterilerini kaybediyor. Soğuk havalarda da dış mekân konforu sunmak isteyen; cafe, restoran ve oteller mekânın açık alanlarını spot ısıtma yapan elektrikli veya radyant ısıtma teknolojisiyle donatarak, yoğun geçen yaz sezonunu sürdürmeyi ve müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefliyor. Benzer durum fabrika ve depo gibi hava hareketlerinin yoğun olduğu tesisler için de geçerli. Ortamı geleneksel ısıtma sistemleri ile yani havayı şartlandırarak ısıtmak zor ve oldukça maliyetli olduğu için işletmeler, elektrikli veya radyant ısıtıcıları tercih ediyor. Çünkü elektrikli ve radyant ısıtıcılar, etrafındaki havayı değil, doğrudan ısıtılmak istenen alanı ısıtıyor.

Yaz Ayları Bakım İçin En İdeal Zaman

Soğuk havalarda işletmelere konfor ve verimlilik sunan elektrikli ve radyant ısıtma sistemleri, yaz aylarında akıllara gelecek en son şey oluyor. Ancak uzmanlar, yaz aylarının ısıtma sistemlerinin bakımı için en ideal zaman olduğunu söylüyor. Yazın yapılan bakım, işletmeleri soğuk havalara hazırlıyor, ihtiyaç duyuluğunda ısıtma sisteminin optimum bir şekilde çalışmasını sağlıyor ve sistem devreye girdiğinde oluşabilecek arızaları önlüyor.

Güvenlik ve Optimum Verim İçin Bakım Şart

Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman ÜNLÜ, cafe, restoran, otel gibi işletmeler ile endüstriyel tesislerdeki “ elektrikli ısıtıcıların ve gaz yakıtlı radyant ısıtma sistemleri”nin uzun yıllar güvenli ve optimum verimlilikte çalışabilmesi için kışa girmeden periyodik bakımlarının yaptırılması gerektiğinin altını çiziyor.“Yaz aylarında yapılacak periyodik bakımla sistem devreye girdiğinde oluşabilecek arızaları önlemek ve işletmelerin ısıtma giderlerini düşük maliyetlerle yönetmelerini sağlamak mümkün” diyen Osman ÜNLÜ, sözlerine şöyle devam etti:

Isıtıcıların Elektrik ve Doğalgaz Tüketimini Düşürüyor

“Doğal kaynakların verimli yönetimi yani sürdürülebilirlik, işletmelerin gündeminde olan konular arasında ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle son yıllarda hızla artan enerji fiyatları nedeniyle operasyonel maliyetlerini düşürmeyi hedefleyen işletmeler çeşitli tedbirler alıyor. Isıtma sistemleri de alınan tedbirlerin başında geliyor. Ancak ısıtma sistemlerinde doğru tercih kadar önemli bir diğer konu da periyodik bakım. Çünkü periyodik bakım hem enerji masraflarından tasarruf edilmesini sağlıyor hem de ısıtıcıların ömrünü uzatıyor.

Alanında uzman olan servis ekiplerimiz tarafından ekonomik fiyatlarla yapılan periyodik bakımlarda; elektrikli ve radyant ısıtıcıların genel temizlikleri yapılıyor, varsa arıza ve aksaklıklar gideriliyor. Cihaz temizliği sistemin verimli ve uzun ömürlü olması açısından büyük önem taşıyor. Radyant ısıtıcıların bulundukları ortamdaki toz ve diğer kirletici etkenler zamanla cihaz içerisinde kirlenmeye ve mekanik aksamların aşınmasına neden oluyor. Bu durum ise cihazın orijinal ayarlarını bozarak hem cihazın ısıtma performansını düşürüyor hem de gaz tüketimini artırıyor. Bakım esnasında gerekli kontroller, temizlik ve ayarlar yapılarak cihazın ilk günkü performansına ulaşması sağlanıyor. Bu sayede elektrik ve doğalgaz tüketimi de azaltılmış oluyor.

Maksimum Performans ve Konfor Sağlıyor

Periyodik bakımla, ileride sistemde yaşanabilecek arızalar da erkenden tespit edilerek, daha yüksek maliyetli arızaların önüne geçiliyor. Bu sayede kış soğuklarında kesintisiz çalışan radyant ısıtıcılar ile işletmelerde kesintisiz konfor sağlanıyor.

Sistemin Emniyetli Bir Şekilde Çalışması İçin Önemli

“Gaz yakıtlı radyant ısıtma sistemleri”nde yapılan bakım; can güvenliği ve sistemin emniyetli bir şekilde çalışması için de büyük önem taşıyor. Sistemdeki gaz kaçağı kontrolleri yapılarak, can ve mal güvenliği sağlanıyor. İşçi Sağlığı ve Güvenliği (İSG) açısından da oluşabilecek riskler ortadan kaldırılıyor. Bu sayede sistemin güvenliği artırılıyor” dedi.

Çukurova Isı, 81 ili kapsayan geniş servis ağı ile sektörde fark yaratmaya ve kusursuz müşteri memnuniyeti sunmaya devam ediyor.

Çukurova Isı Hakkında

Çukurova Isı, 1991 yılında ısıtılması zor olan büyük ve geniş hacimler için dizayn edilmiş radyant ısıtma sistemlerinin; ithalat, pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek amacıyla kurulmuştur.

Endüstriyel ısıtma alanında başlayan serüvenine, 2000’li yıllardan itibaren radyant ısıtıcı ve infrared ısıtıcıların üretim faaliyetlerini de ekleyen Çukurova Isı, kendi markası olan GOLDSUN ve SILVERSUN ile doğalgazlı radyant ve elektrikli infrared ısıtıcı pazarında fark yaratan çalışmalar yürütüyor.

Türkiye’de radyant ısıtma pazarında %65 pazar payı ile lider olan Çukurova Isı’nın ürün portföyünde; “borulu radyant ısıtıcılar, sıcak hava üreticileri, seramik plakalı radyant ısıtıcılar, stadyum tribün ısıtıcıları, elektrikli halojen ısıtıcılar, doğalgazlı termo-konvektörler, hava perdeleri ve seyyar radyant ısıtıcılar” yer alıyor.

Çukurova Isı; fabrika, depo, hangar, cafe, restoran, spor salonu, cami ve seralar için hem dayanıklı hem de ekonomik ve etkili ısıtma sistemleri sunuyor. Ayrıca 81 ili kapsayan geniş bayi ağı ile çözüm ortağı olduğu projelere ısıtma sistemleri konusunda keşiften projelendirmeye, satıştan, devreye alma süreçlerine kadar komple sistem çözümü sunuyor.

Çukurova Isı, Gebze’de bulunan fabrikasında, yüksek mühendislik anlayışıyla geliştirip, ileri teknolojiler ile ürettiği ısıtıcılarını, 50’den fazla ülkeye ihraç ediyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Çukurova Isı

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Profilo, İftar Sofralarına “Oh be” Dedirtiyor

Profilo Ankastre Fırınları, tüm ailenin bir araya toplandığı ramazan sofralarının en zorlu fırın yemeklerini hazırlamayı zahmetsiz hale getirip “Oh Be” dedirtiyor.

Yayınlandı

on

Hayatı kolaylaştıran çözümleriyle evin her alanında “oh be” demenizi sağlayan Profilo, sevdikleri için bol çeşitli iftar sofraları hazırlamak isteyenlerin işlerini kolaylaştıracak çözümler sunuyor. Profilo “Lezzet Buharı” özellikli ankastre fırınların pişirme işlemi sırasındaki ilave buhar verme işlevi sayesinde yiyeceklerin kurumasını engellerken, en zor fırın yemeklerinin dahi içinin sulu ve lezzetli, dışının ise çıtır çıtır kalmasını sağlıyor.

İftar sofralarının lezzetli ve çeşit çeşit menüleri, Profilo Ankastre Fırınlar sayesinde tek seferde kolayca pişirilebiliyor. 3D Sıcak Hava Pişirme Programı, fırın içindeki ısıyı eşit olarak dağıtarak her bölmedeki yiyecek için ideal pişirme ortamı oluşturuyor. Aynı anda 3 tepside farklı yemeklerin tatları birbirine karışmadan, tek seferde pişmesi pratiklik ve lezzet katıyor.

Profilo ankastre fırınlarının “Lezzet Buharı” fonksiyonu keyifli iftar sofraları için zahmetsizce kabarık kekler, içi yumuşacık dışı çıtır çıtır ekmekler ve içi sulu dışı nar gibi kızarmış et yemekleri pişirmenizi sağlıyor.

Lezzet Buharı özelliği sayesinde size sadece sevdiklerinizle birlikte lezzetli sonuçların tadını çıkarmak kalıyor.

Profilo ankastre fırınlar, A enerji sınıfı, düşük enerji tüketimi ile mükemmel pişirme sağlarken enerji tasarrufu sağlıyor ve böylece aile ekonominizi destekliyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Profilo

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.