Kent, Bayram Boyunca Deprem Bölgesini Ziyaret Edecek | HORECA TREND
Takip edin!

Deprem

Kent, Bayram Boyunca Deprem Bölgesini Ziyaret Edecek

150’yi aşkın ülkede faaliyet gösteren, Mondelēz International’ın çatısı altında bulunan Türkiye’nin yarım asırlık markası Kent, bu bayram birlik ve beraberliğin iyileştirici gücüyle deprem felaketinin ardından yaraları birlikte sarmak üzere gezici Kent Bayram Tırı ile yola çıkıyor.

Yayınlandı

on

Arife Günü itibariyle Ramazan Bayramı boyunca depremden en çok etkilenen illeri gezecek olan tırın ilk durağı Hatay olacak. Ziyaretleri boyunca bayram şekerlerini dağıtmayı ve 10.000 kişi ile bayramlaşmayı hedefleyen Kent ekibi, hermesajbirumut.com sitesi aracılığı ile toplanan bayram mesajlarını da ekranlar aracılığı ile bölgedeki halk ile buluşturacak.

Kent Bayram Tırı yolculuğu kapsamında Hatay’daki çadır kenti ziyaret eden Mondelēz International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, şunları söyledi: “Bu bayram yakın zamanda yaşadığımız felaket nedeniyle içimiz biraz buruk ama bayramın birlik ve beraberlik ruhunun hepimize bir nebze de olsun iyi geleceğine ve yaralarımızı da yine hep birlikte umudumuzu kaybetmeden saracağımıza inancım sonsuz. Biz de bu bayram gezici Kent Bayram Tırımızla bölgedeki vatandaşlarımızın yanında olmayı istedik. Hem bayramlaşmanın vazgeçilmezi şekerlerimizi ikram edelim hem bayramlaşalım hem de tüm Türkiye’den topladığımız bayram mesajlarımızı paylaşalım. Bugün tüm ekibimizle Hatay Defne’deki çadır kentimizde olup bayram ruhunu yaşatabilmek adına bir şey yapabilmiş olmak bizler için çok kıymetli.”

Kent Bayram Tırı, Ramazan Bayramı’nın 1. Günü Adıyaman, 2. Günü Kahramanmaraş ve 3. Günü de Malatya’daki çadır kentleri ziyaret ederek bayramlaşmayı sürdürecek.

Kaynak: HORECA Trend ve Kent

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deprem

TOBB ve Yemeksepeti İşbirliğiyle Yemek Dağıtılacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Yemeksepeti işbirliğiyle, Adıyaman’da yaşayan depremzedeler için kurulan çadırda Ramazan ayı boyunca iftar yemeği ve Ramazan Bayramı’nda yemek dağıtımı gerçekleştirilecek.

Yayınlandı

on

Türkiye’de hızlı ticaretin öncüsü Yemeksepeti ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Adıyaman’daki depremzedelere destek olmak amacıyla TOBB tarafından kurulan çadırda iftar yemeği dağıtma projesini hayata geçirdi.

TOBB çadırında Ramazan ayı süresince ve Ramazan Bayramı’nda ihtiyaç sahibi 1.000 kişiye, 35 öğün yemek dağıtımı yapılmasına başlandı. İşbirliği kapsamında toplam 35.000 öğün yemek dağıtımı yapılmış olacak.

Ramazan ve Bayram Süresince Devam Edecek

Ramazan ayının ilk günü itibariyle başlayan yemek dağıtım organizasyonu, Ramazan Bayramı’nın son gününe kadar devam edecek. Yemekler, özenle hazırlanmış menülerden oluşacak ve hijyen kurallarına titizlikle uygun bir şekilde hazırlanarak dağıtılacak.

Yemeksepeti ve TOBB’un bu anlamlı işbirliği ile Adıyaman’da yaşanan depremin ardından bölgedeki vatandaşlara yardımcı olunması amaçlanıyor. 1000 kişilik oturma kapasitesine sahip olan TOBB çadırında depremzedelerin, Ramazan ayında iftarlarını daha huzurlu ve rahat bir şekilde açabilmeleri hedefleniyor.

Deprem Bölgesinde Yardım Çalışmaları Devam Edecek

Reklam

Konuyla ilgili TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Yemeksepeti ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde, Adıyaman’da yaşayan depremzede vatandaşlarımıza bu zor dönemde bir nebze de olsa katkı sunabiliyorsak ne mutlu bize. Adıyaman dışında Elbistan, İslahiye, Kırıkhan ve İskenderun’da kurulan çadırlarımızda yemek dağıtım hizmetimiz devam ediyor. Bölgedeki çalışmalarımızı çok yönlü biçimde sürdürmeye devam edeceğiz.”

Yemeksepeti CEO’su Mert Baki ise “Adıyaman’daki depremzedelere yardım eli uzatmak amacıyla TOBB ile işbirliği yaparak, Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı boyunca yemek dağıtımı gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Yemeksepeti olarak depremin ilk gününden itibaren tüm imkanlarımızı seferber ettik, etmeyi de sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: HORECA Trend ve Yemeksepeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)

Devamını Oku

Cafe

Kahve Dünyası Bu Ramazanda “Kalplerimiz Bir Olsun” Diyor

Kahve Dünyası, Ramazan ayına özel gerçekleştirdiği kampanyayla Kahve Dünyası mağazalarından ve kahvedunyasi.com’dan satın alınan her bir “Kalplerimiz Bir” kutusu için ikinci kutuyu sizin adınıza deprem bölgesine gönderiyor.

Yayınlandı

on

Ramazan birlik, beraberlik, yardımlaşma ve paylaşmanın güzelliğini hissettiğimiz en özel aylardan biri… Bu aylarda komşumuzun kapısını çalıyor, soframızı paylaşıyor, ihtiyaç sahiplerine destek olmaya çalışıyoruz. Bu güzel duygularla hareket eden Kahve Dünyası, “Kalplerimiz Bir” kutularıyla herkesi Ramazan’da deprem bölgelerine destek olmaya çağırıyor.

Deprem bölgesinde ağızları tatlandıracak çikolataları ve içleri ısıtacak kahveleriyle sürdürülebilir bir hediye havuzu oluşturmayı amaçlayan Kahve Dünyası, ilk 1000 kutuyu kendisi hediye ediyor ve misafirlerinin desteğiyle bu sayıyı 10 binlere çıkarmayı arzu ediyor. Kalplerimiz Bir kutuları, 22 Nisan  Cumartesi günü Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’ya Altınmarka Grubu gönüllü ekipleri vasıtasıyla bölgedeki yerel yönetimleri ile koordineli olarak ulaştırılacak.

Kahve Dünyası, “Bir kutu sizden, bir kutu bizden” diyerek Kahve Dünyası mağazalarından ve kahvedunyasi.com’dan satın alınan her bir “Kalplerimiz Bir” kutusu için ikinci kutuyu sizin adınıza deprem bölgesine ulaştırıyor. İsteyenler satın aldıkları kutuyu da deprem bölgesine gönderebiliyor. “Kalbimiz Bir” kutusunda  Bonte, Popçik, 2’si Bir Arada ve 3’ü Bir Arada Kahveler ile Gofrik yer alıyor. Kutular 27 Mart itibarıyla tüm Kahve Dünyası mağazalarından ve kahvedunyasi.com’da satışa sunuluyor.

Kahve Dünyası Hakkında 

Yarım asırdır kahve – kakao ticareti yapan ve 30 yıla yaklaşan çikolata deneyimi bulunan Altınmarka Grubu’nun bir üyesi olan Kahve Dünyası, ilk mağazasını İstanbul’un Eminönü semtinde açtı. Misafirperverliği ve ikram kültürüyle kısa sürede sektörün öncü markalarından biri haline gelen Kahve Dünyası günümüz itibarıyla Türkiye’nin coğrafi penetrasyonu en yüksek kahve ve çikolata zinciridir. Yurt içinde 300’e yakın mağaza olmak üzere 1.000’e yakın satış noktası, yurt dışında ise 13 mağazası bulunan Kahve Dünyası, her gün 100 bini aşkın misafirine hizmet vermektedir. Tüm mağazalarının işletmesini üstlenerek kalitesini garanti altına alan Kahve Dünyası aynı zamanda, kahve, çikolata, dondurma, unlu mamul ve fit lezzetlerden oluşan bini aşkın lezzetini Türkiye’de benzeri olmayan kahve mağazacılığı anlayışıyla misafirlerine sunmaktadır. “Hepimizin Ortak Noktası” söylemiyle faaliyetlerini sürdüren Kahve Dünyası’nın kurumsal sosyal sorumluluk projelerini bir araya getirdiği budunyahepimizin.org isminde bir platformu bulunmaktadır.

Kaynak: HORECA Trend ve Kahve Dünyası

Reklam
Devamını Oku

Deprem

Metro Türkiye, Afet Bölgesindeki Restoranlara Destek Oluyor

Yeme-içme sektörünün en önemli iş ortaklarından biri olan Metro Türkiye, ülkemizin mutfak kültürünü yaşatmak için depremden etkilenen bölge restoranlarının yeniden ayağa kalkmasına destek veriyor.

Yayınlandı

on

Türk mutfak kültürüne ve değerlerine sahip çıkma amacıyla çalışmalarını sürdüren Metro Türkiye, “Benim İşim, Benim Mutfağım” projesi ile Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da bu kültürü yaşatan ancak deprem nedeniyle hasar gören restoranlara yeniden ayağa kalkabilmeleri için can suyu oluyor. Yeme-içme sektörünün en önemli iş ortaklarından biri olarak üstlendiği sorumlulukla Türk mutfağının sürdürülebilirliğine destek veren çalışmalara imza atan Metro Türkiye, Ramazan ayı boyunca Gastronometro’nun kapılarını dört restorana açacak. Metro Türkiye, Gastronometro platformunu restoranların kullanımına açmanın yanı sıra iftar davetlerinde kullanılacak ürünlerin tamamını karşılayacak; şef ekibi ve servis elemanları ile de bu restoranlara destek olacak. Proje kapsamında Antakya Sultan Sofrası, Maraş Paça Kebap Restaurant, Malatya Hacı Baba Restaurant ve Antakya Pöç Kasabı ve Kebap Salonu’nun yöresel lezzetleri ile iftar organizasyonları düzenlemesi için fırsat sunan Metro Türkiye, restoranların elde edeceği gelir ile tekrar ayağa kalkmalarını ve bölgenin mutfak kültürünün yaşamaya devam etmesini hedefliyor.

“Benim İşim, Benim Mutfağım” projesi ile ihtiyaç sahibi restoranların yanında yer alan Metro Türkiye, iftar daveti verecek şirket ve dernekleri Gastronometro’ya bu değerli restoranların müşterileri olmaya davet ediyor.

Ramazan’da Afet Bölgesinden Dört Restorana 2 Milyon TL’ye Varan Katkı

Ülkemizin en zengin yemek kültürü merkezlerinden Hatay, Kahramanmaraş, Malatya gibi illerimizde birçok restoranın depremin yarattığı ağır hasar nedeniyle artık konuklarını ağırlayamadığını belirten Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, “33 yıldır faaliyet gösterdiğimiz ülkemizde ilk günden bu yana ‘İşin Mutfağında’ yer alıyor ve toplumsal farkındalık odaklı çalışmalara imzamızı atıyoruz. Hem mutfak kültürümüzün kaybolmasını önleyerek bölgedeki damak tatlarını geleceğe taşımak hem de bölge ekonomisine destek vermek için bu bölgenin ustalarına ve restoran sahiplerine destek vermemiz gerekiyor. Bu inançla, yöresel lezzetleri sunan bu restoranların kapılarını tekrar açabilmeleri için üzerimize düşen sorumlulukla yardım elimizi uzatıyoruz. Bölgede sektöre katkıları ile öne çıkmış dört restoranla güç birliği yapıyor, kapılarını tekrar açabilmeleri için “Benim İşim, Benim Mutfağım” projesini hayata geçiriyoruz. Proje kapsamında, geleneksel hale getirdiğimiz Ramazan iftar organizasyonumuzu, bu sene afet bölgesinde depremlerde hasar gören restoranlara destek olmak için düzenliyoruz. Amacımız, restoranların iftar yemeklerinden elde edecekleri maddi destekle tekrar ayağa kalkmasını ve yörelerine özgü lezzetleri sunmaya devam etmesini sağlayabilmek. Kişi başı ücretin 1.000 TL olacağı iftar yemeğinde tam kapasiteye ulaştığımız takdirde her bir restorana yaklaşık 500 bin TL gelir yaratabilme, toplamda da 2 milyon TL katkıya ulaşabilmeyi hedefliyoruz. Metro Türkiye olarak afetten etkilenen tüm üreticilerimizin ve bu ürünlerle mutfağımızı geleceğe taşıyan restoranlarımızın zor günlerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

İftar Yemekleri Gastronometro’da Düzenlenecek

“Benim İşim, Benim Mutfağım” projesinin Ramazan ayının kucaklayıcı ve birleştirici ruhuyla hayat bulacağının altını çizen Türüng, “Ülkemizin mutfak kültürünü oluşturan birçok değerli restoran, deprem nedeniyle faaliyetlerini durdurdu. Kapılarını tekrar açabilmeleri için desteklerimize ihtiyaçları var. Her zaman dayanışmanın en güzel örneklerine sahne olan Ramazan ayında biz de bu restoranlarımıza destek olmak istedik ve onların maddi gelir sağlayabilecekleri bir formül geliştirdik. Konuklarını kendi mekanlarında ağırlayamayan dört restoranımıza Gastronometro’nun kapılarını açarak, Ramazan organizasyonlarına ev sahipliği yapmalarını sağlayacağız. Türkiye’de gastronomi sektörünün gelişimine katkı vermek için 8 yıl önce kurduğumuz Gastronometro da bu projeyle amacına uygun çok anlamlı bir görevi üstlenmiş olacak” diye konuştu.

Mekan, Ürün ve Servis Desteği Verecek

Reklam

Ramazan süresince restoranlara Gastronometro mutfağını açacaklarını ve iftar davetlerinde kullanılacak ürünlerin tamamını Metro Türkiye olarak karşılayacaklarını vurgulayan Sinem Türüng, “Mekan ve ürün desteğimizin yanında Gastronometro şef ekibimiz ve servis personellerimiz ile de restoranlarımızın yanında yer alacağız. Sundukları yöresel lezzetler ile tanınan Antakya Sultan Sofrası, Maraş Paça Kebap Restaurant, Malatya Hacı Baba Restaurant ve Antakya Pöç Kasabı ve Kebap Salonu işletmeleri, iftar organizasyonu düzenleyecek şirket ve dernekleri iftar menüleri ile Gastronometro’da ağırlayacak. 80 kişiye kadar gerçekleştirilebilecek olan organizasyonlardan elde edilecek gelir, bu işletmelerimizin mekanlarını tekrar açabilmesi için direkt kaynak olarak kullanılacak” bilgisini verdi.

Ramazan ayı içerisinde Antakya Sultan Sofrası, Maraş Paça Kebap Restaurant, Malatya Hacı Baba Restaurant ve  Antakya Pöç Kasabı ve Kebap Salonu’nun hazırlayacağı iftar menüleri ile konuklarını ağırlamaya hazırlandığını vurgulayan Sinem Türüng, şirket ve derneklere seslenerek “Sizler de bu seneki iftar davetlerinizi Gastronometro’da vererek bu restoranlarımıza umut olabilir, yeniden hayat bulmalarına, bölge mutfağını ve kültürünü yaşatmalarına katkıda bulunabilirsiniz” dedi.

Kaynak: HORECA Trend ve Metro Türkiye

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com