Ege Bölgesinin Zeytinyağı Çeşitleri Metro Türkiye Raflarında! | HORECA Trend
Takip edin!

Bitkisel Yağ

Ege Bölgesinin Zeytinyağı Çeşitleri Metro Türkiye Raflarında!

Herkes için sağlıklı beslenme anlayışı ile ürünlerini geliştiren Metro Türkiye, kendi markası ile sunduğu benzersiz zeytinyağı çeşitlerini Ege bölgesinden özel olarak toplanan zeytinler ile hazırlıyor.

Yayınlandı

on

Daha sağlıklı bir yaşam için öncelikle tüketmemiz gereken besinlerden biri, zeytinyağı. İçeriğindeki vitaminler ve antioksidanlar sayesinde daha sağlıklı bir beslenme için önemli bir rol üstelenen zeytinyağları, yüksek kalitedeki çeşitleri ile Metro Türkiye raflarında yer alıyor. Zeytinyağının sağlıkla birleşen lezzetini yemekleri ve salatalarında kullanmak isteyen müşterileri için Metro Türkiye; kendi markası altında Metro Premium Natürel Sızma Zeytinyağı, Metro Chef Bio Organik Zeytinyağı, Metro Chef Natürel Sızma ve Trüf Aromalı Sprey Zeytinyağları ve Coğrafi İşaretli Metro Chef Milas Zeytinyağı çeşitlerini sunuyor.

Meyvemsi Aromalardan, Organik Zeytinyağlarına Kadar Çeşitlilik

Üretiminde toprak ve iklim koşullarının uygun olduğu Ege Bölgesi’nin zeytinliklerinde yetiştirilen, toplanan ve işlenen zeytinlerden elde edilen Metro Premium Natürel Sızma ve Metro Chef Bio Organik Zeytinyağları mutfağınızın vazgeçilmezi olacak. Herhangi bir kimyasal işleme maruz kalmadan, zeytinin yalnızca mekanik olarak işlenmesi ile soğuk sıkım olarak üretiliyor. Siz de Metro Premium Natürel Sızma Zeytinyağı’nın kendine has meyvemsi aroması ile yemeklerinizde fark yaratabilir, Metro Chef Bio Organik Zeytinyağı’nı güvenle tüketebilirsiniz.

Avrupa Birliğinden Coğrafi İşaret Tescili Alan İlk Zeytinyağı

Milas Zeytinyağı Türkiye’de Avrupa Birliği’nden Coğrafi İşaret Tescili alan ilk zeytinyağı olma özelliği taşıyor. Normalden erken dönemde, olgunlaşmamış yeşil zeytinlerden elde edildiği için yoğun bir lezzete sahip olan Coğrafi İşaretli Metro Chef Milas Zeytinyağı şeflerin de profesyonel mutfaklarda vazgeçilmezi.

Mutfaklara Kolaylık Getiren Sprey Zeytinyağları

Metro Chef Natürel Sızma ve Trüf Aromalı Sprey Zeytinyağları ise yemeklerin hazırlık, sunum ve servis aşamalarında kolay ve pratik çözümler sunarak fark yaratıyor. Metro Chef Trüf Aromali Sprey Zeytinyağı ise kendine has lezzet ve kokuya sahip bu zeytinyağı yüzde 3’lük yüksek trüf/aroma oranına sahip. Sprey formda olduğu için kolaylıkla kullanabileceğiniz Metro Chef  Trüf Aromalı Sprey Zeytinyağı’nı makarna ve pizzalarınız ile servis edebilir, hamur işi ürünlerinizin fırınlama aşamasında kullanarak farklı aromalar katabilirsiniz.

35 Parametrede Analiz ve Testlerden Geçmiş, İzlenebilir Zeytinyağları

Raflarında yer verdiği tüm ürünlerde olduğu gibi zeytinyağı ürünlerinde de taklit ve tağşişe karşı analizler yapan Metro Türkiye’nin en vazgeçilmez ilkesi, tüketicilerine kalitesi kanıtlanmış ürünler sunmak. Kendi markalı zeytinyağı çeşitlerinde de Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olacak şekilde toplamda 35 parametrede analizler gerçekleştiren Metro Türkiye, sadece analiz sonuçları uygun olan ürünleri raflarına taşıyarak tüketicileri en sağlıklı ve kaliteli ürünlerle buluşturuyor. Diğer yandan Metro Türkiye’nin kendi markalı zeytinyağlarındaki etiketlerde bulunan QR kodlar ile zeytinin toplandığı tarladan tabağa kadar olan hikayesine ulaşarak güvenle tüketebilirsiniz.

Kaynak: HORECA Trend ve Metro Türkiye

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitkisel Yağ

Profesyonel Mutfaklara Özel Kızartma Yağı: Orkide FRY Pro

Kızartılmış atıştırmalıkların tüketiminin yaygınlaşmasıyla birlikte pek çok ülkede fast-casual restoranların popülaritesinin artması, derin yağda kızartma tekniği ile pişirilmiş yiyeceklerin restoran menülerinde daha fazla yer bulmasını sağlıyor. Bu trend; sebze, et ve hamur bazlı gıdaların derin yağda kızartılması için yüksek sıcaklığa dayanıklı özel geliştirilen kızartma yağlarının pazarını da büyütüyor. 

Yayınlandı

on

Orkide; profesyonel mutfaklarda derin yağda kızartma yöntemiyle hazırlanan patates, churros, kroket, dolgulu-kaplamalı ürünler, hamur bazlı ürünler, tavuk ve deniz ürünleri için geliştirdiği Orkide FRY Pro Kızartma Yağını 2.5 kg x 6’lı blog paketi içeren yağ sızdırmaz özel koli ambalajıyla pratik, ekonomik ve çevreci bir ürün olarak ev dışı tüketim kanalına sundu. 

Yüksek sıcaklıklara dayanıklı stabil bir yağ olan Orkide Fry Pro, fritözde 2.5 kg’lık blog paketlerin kullanımıyla soğutma olmadan bile kızartma yağının kalitesini ve yüksek performansını koruduğu için kızarma sayısını artırıyor. Orkide FRY Pro, düşük yağ emilimi sayesinde daha az yağ kullanım avantajı sunuyor.

Pürüzsüz kıvamı sayesinde dozajı kolay olan, 2.5 kg’lik blog paket ambalajlarıyla pratik bir kullanım sunan Orkide FRY Pro; her türlü kızartma kabına veya fritözlere kolayca ilave edilebilir. Çevreci bir yaklaşımla üretilen Orkide FRY Pro, polietilen ambalajı sayesinde bertaraf kolaylığı sağlıyor.

Laktoz içermeyen, laktoz intoleransı ile de uyumlu olan Orkide FRY Pro, bitkisel içeriğiyle vegan ve vejetaryen beslenmeye yönelik menüler için de ideal bir ürün olarak profesyonel mutfakların tercihi olacak. 

Kaynak: HORECA Trend ve Orkide 

Devamını Oku

Bitkisel Yağ

Ütopik Dünyalarda Orkide ile İftar Hazırlığı

Orkide, yapay zeka destekli görselleştirme ile “Ütopik dünyalarda Orkide ile iftar hazırlığı” konseptiyle geliştirdiği tariflerden oluşan kampanyayı Instagram sayfasında başlattı.

Yayınlandı

on

Orkide, 45. yıl dönümünü, Ramazan ayına özel bir çalışma ile taçlandırıyor. “Ütopik Dünyalarda, Orkide ile İftar Hazırlığı” konseptiyle Orkide ürünlerinin iftar sofralarındaki yerini vurgulayan bu kampanya, yapay zeka destekli görsellerle sunulan tariflerle karşımıza çıkıyor. Orkide, 45 yıllık lezzet serüvenini ve her sofrada ürünleriyle yer almanın gururunu paylaşıyor.

Orkide, 45 yıldır olduğu gibi, bu Ramazan ayında da sofralarınızın vazgeçilmezi olmayı sürdürecek. Geleneksel tatların yanı sıra, ütopik dünyaların hayal gücü ile zenginleştirilmiş tarifler, Orkideyağları Instagram sayfasında Ramazan ayı boyunca yer alacak. Tüketiciler, Orkide’nin ayçiçek yağları, mısır yağları, zeytinyağları, bitkisel margarinleri ile hem geleneksel hem de yenilikçi tariflerle iftar sofralarını taçlandırabilirler.

Kaynak: HORECA Trend ve Orkide

Devamını Oku

Bitkisel Yağ

Abalıoğlu Yağ, Gıda Sektörünün Zirvesi Gulfood Fuarı’nda Yerini Aldı

Abalıoğlu Yağ, dünyanın en büyük gıda ve içecek tedariki fuarı Gulfood 2024’te gıda piyasasının en önemli isimleriyle bir araya geldi. Toplamda 40’tan fazla ülkeye ihracat yapan Abalıoğlu Yağ, Dubai’de gerçekleştirilen fuarda ürünlerini yeni pazarlara tanıtma fırsatı bulurken, yeni iş birlikleri için birçok ülkeden sektör temsilcileriyle buluştu. 

Yayınlandı

on

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasına adını yazdıran Abalıoğlu Yağ, 1987’den beri gıda sektörünün lider isimlerini tek bir merkezde buluşturan Gulfood’da yerini aldı. 5 gün süren fuarda 127 ülkeden 5.500’den fazla marka ve binlerce ziyaretçi Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde bir araya geldi. Üretim ve ihracat atılımlarıyla global pazarda büyüyerek Türkiye ekonomisine değer katmak için çalışmalarına devam eden Abalıoğlu Yağ; fuarda ürünlerini yeni pazarlara tanıtmakla kalmayıp gıda profesyonelleriyle sektörle ilgili görüşerek yeni iş birlikleri için önemli adımlar atma ve pazarın ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği 850ml ve 1,5L ambalaj çeşitlerini sunma imkanı buldu.

Abalıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep ABALIOĞLU, “Abalıoğlu Yağ olarak kuruluşumuzdan bu yana insanların sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmesine katkıda bulunmak amacıyla bitkisel yağ alanında büyük yatırımlar yapıyoruz. Teknoloji ve insan kaynağına yaptığımız yatırımların yanı sıra üretim ve ihracat atılımlarıyla büyüyerek Türkiye ekonomisine değer katmaya devam ediyoruz. Bugün Avustralya’dan Gana’ya, Hindistan’dan İngiltere’ye, 40’tan fazla ülkeye ayçiçek yağı ve soya yağı ihracatı yapıyor, global pazarda Abalıoğlu farkını tanıtıyoruz. Dünya pazarlarının büyük oyuncuları arasında rol almak için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucu başta ‘İhracatın Yıldızı’ ödülü ve ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesinde 66. sıradaki yerimiz olmak üzere birçok başarıya ulaştık. Gulfood Fuarı, gıda sektörü için büyük önem taşıyan bir etkinlik ve bu uluslararası fuara bir kez daha katılarak ülkemizi temsil etmek, ürünlerimizi dünyaya tanıtmak, yeni pazarlara ulaşmak bizim için elbette çok değerli.” dedi. 

Abalıoğlu Yağ Hakkında

Abalıoğlu’nun sanayicilikteki köklü geçmişi ve deneyiminin bir sonucu olarak İzmir’de kurulan Abalıoğlu Yağ; işine gösterdiği özen, teknoloji ve insan kaynağına yaptığı yatırım sayesinde kuruluşundan kısa süre sonra Türkiye yem sektörünün lider hammadde tedarikçisi haline gelmiştir. Kurduğu ve geliştirdiği uluslararası ilişkiler sayesinde Türkiye’nin büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Abalıoğlu Yağ, insanların sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmesine katkıda bulunmak misyonuyla bitkisel yağ alanında büyük bir yatırım yapmıştır. İzmir Aliağa’da Türkiye’nin en geniş kapasiteli ve en yüksek teknolojisine sahip bitkisel yağ tesislerinden birini kuran Abalıoğlu Yağ, bu tesiste Abalı Yağ markasıyla ürettiği başta Ayçiçek Yağı olmak üzere bitkisel sıvı yağlar ile yemeklere değer katmaktadır.

Kaynak: HORECA Trend ve Abalıoğlu Yağ

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.