Coffy, 2028’de 500 Şubeye Ulaşacak | HORECA Trend
Takip edin!

Cafe

Coffy, 2028’de 500 Şubeye Ulaşacak

Pizza Restoranları A.Ş.’nin 25 yıllık deneyimini arkasına alarak ‘Tek Fiyatlı Kahve Noktası’ konseptiyle 2019 yılında kurulan Coffy; büyümeye devam ediyor.

Yayınlandı

on

Tüm ekibi bir araya getiren “Coffy Ralli” etkinliğinde konuşan DP Eurasia Group CEO’su Aslan Saranga, “Güçlü franchising sistemi ile hızlı bir büyüme gösteren Coffy, kısa sürede 34 şubeye ulaştı. İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, İzmir ve Sakarya’da faaliyet gösteren markamız büyümeye devam edecek. Hedefimiz, yıl sonuna kadar 100’den fazla yeni Coffy şubesini daha Türk kahve sektörüne kazandırmak. Yeni şubelerimizle birlikte toplamda yaklaşık 900 kişiye istihdam sağlayacağız, dünya markası olma yolunda hayal ortaklarımızla birlikte 2028’de 500 şubeye ulaşmayı planlıyoruz. Ülkemizde örneği görülmemiş bir kahve konsepti yarattık, yeni bir marka ve konsept olarak sektörün devleri kadar çok talep görüyoruz. Bu da başarımızı ve lezzetimizi ortaya koyuyor” dedi.

Coffy, yüzde 100 yerli bir marka olarak müşteri deneyimini hızlandıran, özelleştiren ve kolaylaştıran teknolojik alt yapısı, uygun fiyatlı yüksek kaliteli ürünleri ve güçlü franchising sistemi ile büyümeye devam ediyor. Coffy ekibi, bu yıl ilk kez gerçekleştirilen “Coffy Ralli” etkinliğinde bir araya geldi. Markanın hedefinde; hızlı büyümeyi istikrarlı bir şekilde sürdürmek var.

Hedef, Kahve Sektörünün En Önemli Oyuncularından Biri Olmak

Ustalıkla harmanlayıp özenle hazırlanan Kolombiya ve Etiyopya menşeli kahve çeşitlerini tek fiyata sunarak kaliteli kahve deneyimini ulaşılabilir hale getiren Coffy; Türkiye’nin ilk lokal ve tek fiyat sistemi ile çalışan dijital kahve markası. İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, İzmir ve Sakarya’da faaliyet gösteren, uluslararası pazarda yaklaşık 1,000 şubelik deneyimi bulunan DP Eurasia Group’un projesi olan Coffy, Türk kahve sektörünün en önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyor.

2028’de 500 Şubeye Ulaşmayı Planlıyoruz

“Coffy Ralli” etkinliğinde konuşan DP Eurasia Group CEO’su Aslan Saranga, “Ülkemizde örneği görülmemiş bir kahve konsepti yarattık, işimizin olmazsa olmazı müşteri memnuniyeti. Önem verdiğimiz ‘5 Coffy değerimiz’ var. Bunlar; ‘Girişimci ruh, sadelik ile yalınlık, ustalık, yaratıcılık ve güleryüz ile pozitiflik’. Bizler, ortak hayallerimiz için birlikte hareket ediyoruz. Yaratıcılıktan cesaret alıyor, kahvemizi ustalıkla hazırlıyoruz. Kahve deneyimini en sade ve yalın hali ile yaşatırken, güler yüzümüzle de insanları kazanıyoruz. Ezberleri bozan kahve deneyimiyle müşterilerimizin yüzünü güldüren bir marka olma misyonunu üstlendik. Yeni bir marka ve konsept olarak sektörün devleri kadar çok talep görüyoruz, bu da başarımızı ve lezzetimizi ortaya koyuyor. Coffy ailesini büyütmeyi sürdürüyoruz, bugüne dek inovasyon merkezimizde markamızın vizyon ve değerlerine inanan 30 arkadaşımıza istihdam sağladık. En büyük önceliğimizin müşterilerimizin memnuniyeti olduğunun ayrıca vurgulamak isterim. Franchiseelerimiz ve ekip arkadaşlarımızla büyümeyi sürdüreceğiz” dedi.

Rekabette Farklı Bir Kulvar Yaratıyoruz

‘Bizim Kahvemiz Ucuz Değil, Onlar Pahalı’ sloganının arkasında durarak fiyat artışlarına rağmen ulaşılabilirliği korurken rekabette farklı bir kulvar yarattıklarını belirten Saranga, “Yıl sonuna kadar 100’den fazla yeni Coffy şubesini daha Türk kahve sektörüne kazandırmayı planlıyoruz, yeni şubelerimizle birlikte yaklaşık 900 kişiye istihdam sağlayacağız. Dünya markası olma yolunda hayal ortaklarımızla birlikte 2028’de 500 şubeye ulaşmayı planlıyoruz. Türk kahve kültürünün geleceğini şekillendirmek üzere yola çıktık ve güçlü franchising sistemi ile kısa sürede hızlı bir büyüme gösterdik. Coffy’yi Türkiye’nin her iline, her ilçesine, her mahallesine ve dünyanın uzak coğrafyalarına kazandıracağımıza eminiz” diyor.

Mahalle Kültürünü Yaşatmaya Özen Gösteriyoruz

En önemli motivasyonlarının değer üretimi ve toplumla bağ kurmak olduğunun altını çizen Aslan Saranga, “Sosyal sorumluluğu sahiplenmek işimizin bir parçası. Doğaya ve çevreye saygılı, duyarlı bir marka olarak; sağlığa, ihtiyaç sahibi insanlara, mahalle kültürünü yaşatmaya, mahallede mahalleliyle olmaya nasıl özen gösterdiysek sanata da eğitime de spora da aynı yaklaşımla destek verdik.  En büyük önceliklerimiz arasında kuşkusuz ki gençler yer alıyor. Gençlerin hayatına artı değer katacak, yaşam kalitelerini artıracak, onların hayattan daha çok keyif almalarını sağlayacak projeler geliştirmek bizler için büyük önem taşıyor” dedi.

Sektörde Benzeri Olmayan Marka Konsepti 

Coffy’nin bir Food-Tech şirketi olan Pizza Restoranları A.Ş’nin bir markası olduğuna dikkat çeken Saranga, “Satın alma hacmi sayesinde bayisine her zaman en iyi fırsatları sunan güçlü franchising sistemi ile Coffy, sektöre yepyeni bir alan açıyor. Yatırımcılarımız, tamamen yerli bir yatırım yaparak satın alma hacmi ile bayisine her zaman en iyi maliyetleri sağlayan ve globalleşme vizyonu olan bir sistemin parçası oluyorlar. Sektörde benzeri olmayan bu marka konsepti ve dükkan tasarım desteğiyle, 36 ay gibi kısa bir süreci kapsayan ‘payback’ planıyla ve son derece düşük maliyetle avantajlı bir yatırım fırsatı sunuyoruz” diyor.

En Güçlü Özelliğimiz Baristalarımız

Etkinlikte konuşan Domino’s Türkiye Tedarik Zinciri Satınalma ve Coffy Grup Direktörü Muhsin Emre Çevlik, “Coffy olarak en güçlü özelliklerimizin başında baristalarımız geliyor. Bizler için eğitim büyük önem teşkil ediyor. Baristalarımıza şube açılışlarından önce sahada 4 haftalık yüz yüze bir eğitim veriyoruz. Mevcut şubelerde çalışacak baristalarımız için ise işbaşı eğitim programımız mevcut. Ayrıca, online barista eğitim platformumuzu hayata geçirerek arkadaşlarımızın eğitimine platformumuz aracılığıyla da destek veriyoruz. Eğitimlerden aldığımız sonuçlar bizler için kusursuz. ‘Hayal ortaklığı’ yaptığımızı söyleyebilirim, en büyük hayalimiz 2028’de lezzetimizi koruyarak 500 şubeye ulaşmak” dedi.

‘Beklemeden Gel Al’

Coffy, Google Play ya da Apple Store’dan indirilen ‘Coffy App’ uygulamasıyla; hızlı, vakit kazandıran, kahve sırasında beklemeye son veren ‘Beklemeden Gel Al’ özelliğiyle öne çıkıyor. Uygulama, ‘Sipariş Takip Ekranları’yla da tüketicilerin sipariş konforunu artırıyor. Uygulama ile verilen her siparişte 2 çekirdek kazanılırken, her 7 çekirdeğe bir kahve kazanmak mümkün.

Coffy Hakkında

Pizza Restoranları A.Ş. çatısı altında ilk şubesini Ekim 2019’da İstanbul Kadıköy’de açan Coffy; “Tek Fiyatlı Kahve Noktası” konseptiyle Türk kahve kültürünün geleceğini şekillendirmek üzere yola çıktı. Yaratıcı, aktif ve yeniliklere açık ekibi, sektörde benzeri bulunmayan konsepti ve yatırımcılara sunduğu güçlü franchising sistemi ile kısa zamanda büyüme adımları attı. Marka, Mühürdar Caddesi – Kadıköy, Bağdat Caddesi – Caddebostan, Bahariye Caddesi- Kadıköy, General Asım Gündüz Caddesi – Kadıköy, Barbaros Bulvarı – Beşiktaş, Büyükdere Caddesi – Maslak, Sabancı Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Bahçelievler – Ankara, Cebeci- Ankara, Kızılay – Ankara, Atatürk Bulvar-Bursa, İstanbul Bahçelievler – Ömür AVM, Kültür Mahallesi- Antalya, Ebuziya Caddesi – Bakırköy, Gülbahçe Mahallesi – Mecidiyeköy, Şirinevler, Beşevler, Pangaltı. Etimesgut- Ankara, Atatürk Caddesi Maltepe, Erol Kaya Caddesi – Hilltown AVM, Pendik Küçükyalı ve Halitağa Caddesi – Kadıköy – İzmir, Karşıyaka, Alsancak, Buca, Bornova, Sakarya Serdivan olmak üzere toplamda 34 şubesiyle faaliyetlerini sürdürüyor. 2022 yılı itibariyle operasyonlarını İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, İzmir ve Sakarya olmak üzere altı farklı şehre yayan Coffy, Türk kahve sektörünün en önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Coffy

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cafe

Milkshake ve Marshmallow’un Rüya Gibi Buluşması; “Shake Shake Dream”

75 yılı aşkın kahve uzmanlığıyla farklı damak tatlarına uygun lezzetler sunan Tchibo, süt ve çileğin mükemmel uyumunu damaklara taşıyan Nisan ayı içeceği Shake Shake Dream ile ilkbahara enfes bir başlangıç yapıyor.

Yayınlandı

on

Tchibo, mevsime özel tatlara göre dönemsel yenilediği menüsünün Nisan ayı içeceği Shake Shake Dream ile milkshake lezzetine bambaşka bir heyecan katıyor. Yoğun çilek tadının yanında; üzerindeki kalpli süslemeleri ile sizleri renkli bir dünyaya götürecek enfes milkshake, özlenen bahar esintilerini hissetmenizi sağlayacak.

Lezzetli kremasının üstündeki marshmallowları ile Shake Shake Dream, Nisan ayı itibarıyla Tchibo mağazalarında rüya gibi bir lezzet yolculuğuna çıkmak isteyenleri bekliyor.

Tchibo Hakkında: 

Benzersiz bir iş modeline sahip olan Tchibo; 13 ülkede 1000’den fazla mağaza, 22.300 satış noktası ve internet mağazaları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Şirket bu çok kanallı dağıtım sistemini, her hafta değişen gıda dışı ürünlerle birlikte, kahve ve kapsüllü kahve makinesi Cafissimo’yu sunmak üzere kullanmaktadır. 2016 yılında dünya genelindeki 12.000 çalışanıyla 3,3 milyar Euro kazanç sağlayan Tchibo; Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve Macaristan’da kavrulmuş kahve pazarının lideri ve Avrupa’nın önde gelen e-ticaret şirketlerinden birisidir. 1949’da Hamburg’da kurulan aile şirketi, uyguladığı sürdürülebilir politikalar sayesinde, 2012 yılındaki Kurumsal Ahlak ve Çevresel Lojistik Ödülü ve 2013 yılındaki Federal Hükümet KSS Ödülü başta olmak üzere birçok ödüle layık görülmüştür. Tchibo 2016 yılında, Almanya’nın en büyük sürdürülebilir şirketi seçilmiştir.

Kaynak: HORECA Trend ve Tchibo

Devamını Oku

Cafe

Kızılay’ın Yeni Buluşma Noktası: Kahve Dünyası

“Hepimizin Ortak Noktası” Kahve Dünyası, yeni mağazasını Ankaralıların buluşma noktası olan Kızılay AVM’de açtı. Ankara’nın kalbi Kızılay Meydanı’nda bulunan Kızılay AVM’de açılan yeni Kahve Dünyası ile Ankara’daki mağaza sayısı 14’e ulaştı.

Yayınlandı

on

Kahve Dünyası, Türkiye’nin dört bir yanında açtığı mağazalarla misafirleriyle buluşmaya devam ediyor. Yeni mağazasını Ankara’nın en işlek noktalarından Kızılay AVM’de açan Kahve Dünyası, sıcacık bir kahve içmek, alışverişe keyifli bir mola vermek ve ev yapımı tadındaki benzersiz lezzetleri deneyimlemek isteyenleri ağırlıyor. Kızılay AVM mağazasıyla Ankara’daki mağaza sayısını 14’e ulaştıran Kahve Dünyası yeni mağazasında misafirlerini taze çekilmiş Türk kahvesinden el yapımı çikolatalara, taptaze hazırlanan sandviçlerden soğuk içeceklere kadar çeşit çeşit lezzetle buluşturuyor. Kahve tutkunları bol köpüklü Türk kahvesinin yanı sıra americano, latte, filtre kahve ve köpüklü buzlu espresso deneyimi yaşatan Freddo serisi gibi farklı damak tatlarına hitap eden kahveleri de deneyebiliyor. Kahve Dünyası, Nisan ayında Ankara’da bir yeni mağaza daha açmayı planlıyor.

Kahve Dünyası Hakkında 

Yarım asırdır kahve – kakao ticareti yapan ve 30 yıla yaklaşan çikolata deneyimi bulunan Altınmarka Grubu’nun bir üyesi olan Kahve Dünyası, ilk mağazasını İstanbul’un Eminönü semtinde açtı. Misafirperverliği ve ikram kültürüyle kısa sürede sektörün öncü markalarından biri haline gelen Kahve Dünyası günümüz itibarıyla Türkiye’nin coğrafi penetrasyonu en yüksek kahve ve çikolata zinciridir. Yurt içinde 300’ü aşkın mağaza olmak üzere 1.000’e yakın satış noktası, yurt dışında ise 13 mağazası bulunan Kahve Dünyası, her gün 100 bini aşkın misafirine hizmet vermektedir. Tüm mağazalarının işletmesini üstlenerek kalitesini garanti altına alan Kahve Dünyası aynı zamanda, kahve, çikolata, dondurma, unlu mamul ve fit lezzetlerden oluşan bini aşkın lezzetini Türkiye’de benzeri olmayan kahve mağazacılığı anlayışıyla misafirlerine sunmaktadır. “Hepimizin Ortak Noktası” söylemiyle faaliyetlerini sürdüren Kahve Dünyası’nın kurumsal sosyal sorumluluk projelerini bir araya getirdiği budunyahepimizin.org isminde bir platformu bulunmaktadır.

Kaynak: HORECA Trend ve Kahve Dünyası

Devamını Oku

Cafe

Ramazan Ayında Deniz Manzaralı Bir İftar Keyfi

İstanbul’da boğaza nazır manzarası ile göz dolduran Cafe Crown Çubuklu, Ramazan ayında keyifli bir iftar yapmak isteyenlere deniz kokusu ile harmanlanan bir lezzet deneyimi yaşatıyor. Ramazan geleneklerini menülerine taşıyan Cafe Crown Çubuklu, hem büyük grup yemekleri hem de aile yemekleri için zengin alternatifler sunuyor.

Yayınlandı

on

Boğazın tarih kokan semti Beykoz Çubuklu’da yer alan Cafe Crown, deniz manzarası eşliğinde Ramazan’ın ruhunu yansıtan iftar menüsü ile misafirlerini birbirinden leziz yemeklerle buluşturuyor. Ramazan ayına özel beş farklı set menü içeriği bulunan Cafe Crown Çubuklu, her damak tadına uygun seçenekler sunuyor.  Zengin iftariyeliklerle başlayan menüler; günün çorbası, salata, ara sıcak, ana yemek ve tatlılarından oluşuyor. Ayrıca, menüye Ramazan geleneği pideler ve şerbetler de eşlik ediyor. 

Deniz Manzaralı Bir Ziyafet Sunuyor

Birbirinden farklı seçenekleriyle deniz manzaralı bir ziyafet sunan Cafe Crown Çubuklu, adeta bir lezzet şöleni yaşatıyor. Beş farklı menü seçeneği ile her bütçeye ve damak tadına hitap eden Cafe Crown Çubuklu’nun menülerindeki iftariye tabağında; hurma, ezine peyniri, taze kaşar, söğüş tabağı, tahin&pekmez, çilek veya vişne reçeli, zeytin tabağı, pastırma ve bal&kaymak bulunuyor. Çorba etabında ise o güne özel olarak hazırlanmış olan besleyici içeriği sahip günün çorbası servis ediliyor. Mevsim salatası ile devam eden menülerde, ara sıcak olarak ise su böreği ve içli köfte bulunuyor. 

Beş Farklı Menü Seçeneği ile Her Damak Zevkine Hitap Ediyor

Menünün baş kahramanı olan ana yemek ise beş menüde de farklılık gösteriyor. Tercihi kebaptan yana olanlar için zengin içeriği ile dikkat çeken karışık ızgara servis edilirken, tavuk ve pilav severler için ise ızgara tavuk öne çıkıyor. Köfte ve kırmızı et severleri de unutmayan Cafe Crown Çubuklu, ızgara köfte veya kuzu tandır yanında servis ettiği pilav ve patates kızartması ile misafirlerinden tam not alıyor. Ayrıca, kuzu tandır, ızgara köfte, piliç ızgara ve bonfile seçeneklerinden oluşan bir menüsü de bulunan Cafe Crown Çubuklu, bu eşsiz tatları tercihe göre meşrubat ya da demirhindi şerbetleri servis ediyor. İftar menüsünün finalinde de, Ramazan ayının olmazsa olmaz tatlılarından güllaç ve sütlü tatlılar bulunuyor. 

Kaynak: HORECA Trend ve Cafe Crown Çubuklu

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.