Turizm Cenneti Türkiye’de Otel Mobilya ve Dekorasyonunda Güvenliğin Önemi! | HORECA Trend
Takip edin!

Mobilya

Turizm Cenneti Türkiye’de Otel Mobilya ve Dekorasyonunda Güvenliğin Önemi!

Geçtiğimiz şubat ayında, ülkemizde yaşanan deprem felaketinde 11 ilimizde ciddi yıkıntı ve enkaz oluşmuştur. Özellikle tarihi turizm açısından önemli illerimizde meydana gelen felaketlerde birçok otelin de zarar gördüğü ve yıkıldığını biliyoruz.

Yayınlandı

on

Şık ve Konforlu Otel Projeleri Üretiyoruz.

Ülkemizin dünyadaki turizm açısından cazibe merkezi olduğuna dikkat çeken Asortie Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erat; ‘’ Ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinden şık ve konforlu otel projeleri üretiyoruz. Otel projelerimizde lüks ve gösterişli olduğu kadar güvenlikli ve konforlu mobilyalarda üretmeye dikkat ediyoruz. Dünyanın çeşitli ülkelerinden farklı kültürlere göre ürettikleri mobilyalarda özellikle güvenlik konusunu yineleyen Erat; ‘’farklı kültürlere sahip insanlarının konakladığı otelleri dekore ederken misafirlerin güvenliğini tehlikeye sokacak tasarımlardan kaçınırız.

Mesela otel mobilyaları tasarlarken darbelerde zarar verecek kadar köşeli mobilyalar üretmeyiz. Hareketli mobilyaların devrilmesini engellemek için mümkün olduğunca duvara veya zemine monte ederiz. Bunun yanında dolap kapaklarında ve çekmecelerde birinci sınıf sürgü ve menteşe malzemeleri kullanırız” dedi.

Güvenlik Konusu Yabancı Turistler İçin Konfor Kadar Önemlidir.

Turizm illerimizdeki otellerinde inşaat güvenliği kadar dekorasyon konusunda da alanında uzman dekorasyon firmaları ile çalışmalarının önemini dile getiren Erat; ‘’Son yıllarda Ülkemiz, doğal ve tarihi güzellikleri sayesinden milyonlarca turist misafir etmektedir. Konaklamalardaki güvenlik konusu yabancı turistler için konfor kadar önemlidir. Bu konuda Asortie Mobilya olarak kullandığımız malzemenin kalitesi, ürettiğimiz dekorasyon ve mobilya tasarımlarının yanı sıra dekorasyondaki güvenlik önlemlerinde de oldukça hassas davranmaktayız.”

Kültürümüze Özel Çizgiler Sunmaya Dikkat Ediyoruz.

Türkiye’nin Klasik mobilya ve Dekorasyonda Ödüllü Markası Asortie birçok ülkede klasik, modern ve avangard otel mobilyaları tasarlayıp üretiyor. Asortie Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erat; ‘’ Özellikle yurt dışında yapmış olduğumuz otel mobilya ve dekorasyonlarında kültürümüze özel çizgiler sunmaya dikkat ediyoruz. Avrupa ve Afrika Ülkelerinde yapmış olduğumuz birçok projede lüks olmasının yanı sıra Türk geleneklerine bağlı klasik otel dekorasyonları ürettik.’’

Ürettikleri otel mobilyalarının sağlam ve konforlu olmalarına dikkat ettiklerini belirten Erat; ‘’ Otellerde gelen müşterilerin ilk dikkatini çeken resepsiyon dahil, sosyal alanlar ve odaların dekorasyonun şık ve gösterişli olması dışında kullanıcı deneyimlerini de dikkate alarak, mobilyalarda güvenlik ve konfora da önem veriyoruz. Güvenlik unsuru, otel mobilyalarında asla göz ardı edilmemesi gereken bir detaydır.’’ dedi.

Mobilya ve Dekorasyon konusunda alanında uzman bir kadroya sahip olan Asortie Mobilya, markalara özel çözümler konusunda oldukça zengin fikirler sunmaktadır. Daha fazla bilgi için www. asortie.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: HORECA Trend ve Asortie Mobilya

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HORECA Tedarik

Konfor Mood ile Kişiselleştirilmiş Müşteri Deneyimi Sunuyor

Modern çizgisi, teknoloji ve kaliteyi bir araya getiren trend koleksiyonlarıyla öne çıkan Konfor, Türk mobilya sektöründe 45. yılını kutluyor. Bu özel yılda özgün ve kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimini önceliğine taşıyan Konfor, Konfor Mood’u hayata geçirdi.

Yayınlandı

on

Türkiye’nin en büyük mobilya üreticilerinden olan Konfor A.Ş, Konfor Mobilya ve Konfor Yatak markalarıyla sektörde bu yıl 45.yılı geride bıraktı. 60 bin metrekarelik kapalı alana sahip fabrikasında, değişen müşteri beklentilerine yönelik üretimini gerçekleştiren Konfor’un son yeniliği Konfor Mood oldu. Kullanıcıların kendi koltuğunu tasarlamasına imkân vererek, kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi sağlayan uygulama “Tarzını seç, konforunu seç, modunu seç” gibi sorulara verilen yanıtlarla kullanıcıların, koltuğunun stilini, konfor seviyesini, modunu; sonrasında da ayağını ile kumaşını seçmesine ve dilerse puf ve berjerlerle kombinlemesine yardımcı oluyor.

Yaşam Tarzına En Uygun Koltuğu Öneriyor 

Konfor’un 45. yılı için çok heyecanlı ve mutlu olduklarını belirten Konfor A.Ş Marka ve Pazarlama Direktörü Özkan Özkul, şöyle konuştu: “Konfor olarak, müşteri ihtiyaçlarını ve beklentilerini anlayarak buna uygun çözümler üretiyoruz. 45 yıllık başarımızın temelinde de bu yaklaşım var. Sektörde bir ilk özelliğini taşıyan Konfor Mood uygulamamız da bu şekilde ortaya çıktı. Günümüzde kullanıcılar kişiselleştirilmiş, kendilerine özgü ürünleri kullanmayı tercih ediyor ve mobilya trenlerinde de daha çok bu yönde bir eğilim olduğunu gözlemliyoruz. Buradan yola çıkarak, kullanıcılarımızın tamamen kendi koltuğunu ve konforunu oluşturabileceği Konfor Mood ile kişiselleştirilmiş satın alma deneyimini hayata geçiriyoruz. Konfor Mood’u tüm mağazalarımıza kiosklar aracılığıyla yerleştirdik.  Bu konsepte özel olarak geliştirilen aplikasyonumuzla da daha fazla kişi tarafından deneyimlenmesi mümkün olacak” dedi.

45. Yılında Mobilya Alanında En Büyük Entegre Üretim Tesisi 

Son teknoloji desteğiyle değişen müşteri beklentilerine yönelik üretimine tüm hızıyla devam eden Konfor, 45.yılında İzmir Kemalpaşa Bağyurdu fabrikasını 165 bin metrekarelik açık alan üzerinde, Türkiye’de mobilya alanında en büyük entegre üretim fabrikası olarak faaliyete geçirecek. Üretim kapasitesini 2.5 kat artıracak şirket, müşteri odaklı yaklaşımıyla yeniliklerine devam edecek.  

Konfor Mobilya ve Konfor Yatak Hakkında

Faaliyetlerine 1978 yılında İzmir’de başlayan Konfor; Konfor Mobilya ve Konfor Yatak markalarıyla yaşam alanlarına kalite, tasarım ve konfor katmak adına dünya trendlerini ve dekorasyonda en son tasarımları kullanıcıyla buluşturuyor. Sektörde 45’inci yılını kutlayan Konfor, yılların getirdiği deneyim ve ustalıkla teknoloji ve kaliteyi modern çizgilerle buluşturuyor. Konfor, üretim tesisinde farklı yaşam alanlarının özgün ihtiyaçlarını karşılayacak modern ürünlere hayat veriyor. Turquality’ye dahil olan Konfor, global marka olma yolunda ilerliyor. Konfor Mobilya ve Konfor Yatak düzenli ve sürdürülebilir büyüyen mağazalarında, çevreye ve geleceğe duyarlı politikalarıyla ürünlerini müşterileriyle buluşturuyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Konfor Mobilya

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Poltrona Frau Tasarımları ile Açıkhavada İtalyan Tarzı

İtalyan tasarım gustosunun öne çıkan dekorasyon markalarından Poltrona Frau “Boundless Living” dış mekân koleksiyonun teması, içerisi ile dışarısı arasındaki sınırları kaldırmak fikrini taşıyor. Otel ve konut alanlarındaki balkon, bahçe, teras ve lüks yatlar için tasarlanan dış mekân mobilyaları açık havada doğanın keyfini maksimumda çıkarabilmeniz için kurgulanmış.

Yayınlandı

on

Gizli Bahçe

Çocuk anılarının tasarıma dönüştüren ünlü İtalyan tasarımcı Roberto Lazzeroni The Secret Garden koleksiyonunda sadelik ön planda. Küçükken buldukları her fırsatta kız kardeşiyle birlikte anneannesinin evinin yanındaki gizli bahçeye giden Lazzeroni, buranın onlar için dünyadaki en güzel yer olduğunu, yıllar sonra bu gizli bahçenin bir benzerini Lizbon yakınlarında dağlarla çevrili eşsiz bir doğaya sahip Sintra şehrindeki Palazzo Seteais’in bahçesinde de bulduğunu ve koleksiyonu için buradan ilham aldığını ifade ediyor. The Secret Garden koleksiyonu, şezlong ve yan sehpalardan oluşan dinlenme alanları, keyifli yemeklere davetiye çıkaran yemek masası ve sandalyeleri, konfor dozu yüksek oturma alanı tasarımlarıyla açık hava alanları için üç farklı kategoride tasarlanmış. Poltrona Frau markasının kaliteli işçiliklerini ve detayların güzelliğini gözler önüne seren tasarım anlayışını tüm ürünlerde görmek mümkün.

Modern Akdeniz Havası

Poltrona Frau markasının dış mekânlar için sunduğu bir başka koleksiyon ise Ludovica + Roberto Palomba imzasını taşıyan Solaria. Akdenizli bir stili nordik referanslarla yorumlayan bu seri, odağına duyuları harekete geçiren form ve malzemeleri alıyor. Oturma ünitelerinin sırtında yer alan örgüler, masif tik ağacından tasarlanmış sehpalar İtalyan tasarım gustosunu kaliteli işçiliklerle bir araya getiriyor. Gündelik yaşam stresinden uzakta doğayla iç içe olma ve kendimize vakit ayırma olguları Solaria Koleksiyonu’nun tasarım felsefesini oluşturuyor. Akdenizli olmak beraberinde açık havada kurgulanan keyifli davetleri, samimi aile buluşmalarını, uzun süren sıcak sohbetleri getirir. Solaria serisinde ilham veren bu detaylar; kanepe, koltuk ve orta sehpasından oluşan serinin konfor dozunu bir üst seviyeye taşıyor. Detaylı bilgiye  www.bms.com.tr veya @bmsdesigncenter instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

Kaynak: HORECA Trend ve BMS Design Center

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Lüks Otellerin Mobilya ve Dekorasyon Tercihi Asortie Mobilya

Yayınlandı

on

Bir Otelin ihtiyacı olan tüm mobilya ve dekorasyonu için geçerli olan aksesuarları özenle bir araya getirmek ve şık bir otel konseptine sahip olmak isteyen kurumsal markalar için Asortie Mobilya uzman mimar kadrosu ile lüks otel deneyimini yaşatan tasarımlar sunuyor.

Anahtar Teslim Otel Projeleri

Otel Kullanıcıları otel tercihlerinde tesis seçimi, fiyat ve lokasyon gibi kriterlerin yanına sıra konfor, temizlik, dekorasyon ve iç mimari gibi öğelere de dikkat ederler. Ev Konforunda otel konaklamaları için otel odası mobilyalarının konforu ve iç mimari tasarımında kullanılan mobilya ve aksesuarlar büyük önem taşır.

Resepsiyon ve Lobi Mobilyaları

Otelin ilk dikkat çeken bölümü şüphesiz lobi ve resepsiyon alanıdır. Otelin vitrini de olan bu alanlarda müşterilere sunulan rahatlık, konfor ve kalite, tesisin diğer bölümleri için de ön fikir verecektir. Bu sebeple otel lobisi ve resepsiyon alanı dekorasyonu için kullanılan mobilyaların kaliteli, estetik, konforlu ve uzun ömürlü olmasına dikkat etmek gerekir.

Otel Odası Mobilyaları

Kullanıcıların konaklarken memnun kalacakları otel odası mobilyaları kurumsal işletmelerin önem verdiği en önemli husustur. Otel odası mobilyaları, otelin genel tasarım ile uyumlu olması gerektiği gibi kendi içerisinde de uyum içinde dekore edilmesi gerekmektedir. Karyola başlığı, halılar, perdeler, yatak örtüleri, koltuklar hepsi uyumlu bir görüntü sergilemelidir. Modern otel yatak odalarından kahve tonları yeşil ve beyaz tonlar hakimdir.  Kurumsal markalar kendi konseptlerine göre istedikleri renk ve ölçü seçenekleri ile tasarlanmış otel odası mobilya ve dekorasyonu için Asortie Mobilya’nın alanında uzman mimar ekibinden dilediği hizmeti alabilmektedir.

 Kaliteli ve Uzun Ömürlü Olması Önemli

Konforu ve estetiğinin yanın sıra otel odası dekorasyonunda kullanılan malzemelerinde kaliteli ve uzun ömürlü olması tercih edilir.

Bu yüzden otel odası mobilyası seçilirken kullanılan iskeletin dayanıklı malzemeden seçilmesi, yüzey döşemesinin kir tutmayan kumaşla kaplanması, kolay temizlenebilir olması, konforlu ve dayanıklı bir süngerin tercih edilmesi gibi kriterler gözden kaçırılmamalıdır. Müşterilere kendilerini özel hissettirecek özel tasarım mobilyalar da otel odalarının dekorasyonunda çok önemli bir yere sahiptir.

Otel, Kafe ve Restoran Mobilyaları

Otellerde en fazla vakit geçirilen alanlardan biri de kafe ve restoran alanıdır. Kullanıcıların keyifle vakit geçirebilmeleri için kaliteli ve konforlu oturma grupları ve masa sandalye takımları tercih edilmelidir. Kafe ve restoran mobilyaları tercih ederken şık ve estetik görüntüsünün yanı sıra konforlu ve uzun ömürlü mobilya tercih edilmesi önemlidir.

Bir Otelin ihtiyacı olan tüm mobilya ve dekorasyonu için geçerli olan aksesuarları özenle bir araya getirmek ve şık bir otel konseptine sahip olmak isteyen kurumsal markalar için Asortie Mobilya uzman mimar kadrosu ile sizlere hayal ettiğiniz dekorasyonun deneyimini yaşatmayı hedeflemektedir. Detaylı Bilgi için www.asortie.com/otel-mobilyalari adresini ziyaret edebilir, info@asortie.com e-posta adresine talebinizi yönlendirebilirsiniz.

Kaynak: HORECA Trend ve Asortie Mobilya

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.