Modern Sofraların 1000 Yıllık Mirası Paye, Karaca’da - HORECA Trend
Takip edin!

Genel

Modern Sofraların 1000 Yıllık Mirası Paye, Karaca’da

Modern tasarımları, yenilikçi yaklaşımı ile mutfak ve sofra ürünlerinde fark yaratan Karaca; Selçuklu Beylikler Serisinden ilham alınarak hazırlanan Paye Koleksiyonu ile tarihin izlerini sofralarınıza taşıyor. Ünlü şef Ömür Akkor danışmanlığında tasarlanan Paye Koleksiyonu modern sofraların 1000 yıllık mirasını Karacaseverlerle buluşturuyor. 

Yayınlandı

on

Modern tasarımları ile mutfak ve sofraların öncü markası Karaca, Paye Koleksiyonu ile kuş, enginar, keçi, mavi ve sarı gibi beş farklı ikonik deseni sofralarınıza taşıyor. Eski inanışlara göre kuş motifi insan ruhunun koruyucusu ve sonsuzluğa uçuşunu, enginar deseni dimdik vakur duruşu ile asaleti, keçi sonsuz serüveni, sarı yerle gök arasında dünyevi ve uhrevi yaşamı sembolize ederken, mavi dünyada olanın dünyaya döneceği yaşam sarmalını simgeliyor.

Ömür Akkor danışmanlığında tarihin binlerce yıllık motiflerini ve bilgeliğini sofralara taşıyan Paye Serisi, ömür boyu çıkmayan desen garantisi ile Mai serisinin devamı niteliğinde tasarlandı. Seri ayrıca, İbrahim Kuşlu tarafından, Bursa’da özel olarak üretilen sınırlı sayıdaki el yapımı tasarımlarıyla sofralara otantik bir dokunuş katıyor.

Dekoratif ürünlerden nevresim takımlarına, tatlı ve yemek tabaklarından kahve fincanına kadar geniş ürün çeşidiyle hazırlanan Paye Serisi’nin ürünleri mikrodalga fırın kullanımına uygun olması ve bulaşık makinesinde yıkanabilir olma özelliği ile öne çıkıyor.

Tek tek satın alabileceğiniz Paye Serisi ve daha fazlası; Karaca mağazaları, karaca.com ve Karaca uygulamasında.

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Kemal Kükrer Lezzeti 30 Ülkeye Ulaşacak

Türkiye’nin yüzyıllık markalarından biri olan ve geleneksel lezzetini yüzyılı aşkındır koruyan Kemal Kükrer, yıl sonunda ihracatını 30 ülkeye çıkarmayı hedefliyor. Ürünlerinin Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da ilgi gördüğünü söyleyen Ajinomoto İstanbul CEO’su Pürnur Üner Öbek “8,8 Milyon TL ve 238 ton ihracat ile kapattığımız 2022 yılını bu yıl sonunda katlayarak artırabileceğiz” dedi.

Yayınlandı

on

Türkiye’nin yüzyıllık markalarından biri olan ve altı yıl önce tamamen Ajinomoto bünyesine katılan Kemal Kükrer, doğduğu Eskişehir’de yıllık 20 bin ton üretim kapasitesine sahip fabrikasında üretimine devam ediyor.

2013 yılında Kemal Kükrer markasının sahibi Kükre Gıda’nın yüzde 50 hissesini satın alan Ajinomoto, 2017’de de geriye kalan hisseleriyle birlikte tamamını devralmıştı. “Her zaman en iyinin peşinde olan markamızı, geçmişi kadar başarılı bir geleceğe emin adımlarla taşıyoruz” diye konuşan Ajinomoto İstanbul CEO’su Pürnur Üner Öbek, Kemal Kükrer ürünlerinin Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da ilgi gördüğünü söyleyerek, hedef pazarları arasında yer alan İngiltere’ye ihracata başladıklarının da müjdesini verdi. Öbek, “8,8 Milyon TL ve 238 ton ihracat ile kapattığımız 2022 yılını, 2023’te katlayarak artırabileceğiz” diye konuştu.

Kemal Kükrer En Çok Almanya, Filistin, Malezya, Katar ve Özbekistan’a İhraç Ediliyor

Şu an 17’si direkt 6’sı indirekt olmak üzere 23 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerinin altını çizen Öbek, “Tayvan, Peru, Japonya, Katar, Kanada, Malezya, ABD, İsrail gibi ülkelere gerçekleştirdiğimiz ihracatın büyük bölümünü tonaj olarak Almanya karşılıyor. En fazla ihracat gerçekleştirdiğimiz ilk 5 ülke arasında; Almanya, Filistin, Malezya, Katar ve Özbekistan bulunuyor” dedi.

Hedef Ülkelerden İngiltere’ye, İlk İhracat Gerçekleştirildi

Hedeflerinde yeni ülkeler de olduğunu ifade eden Öbek, “Öncelikli olarak İngiltere, Kuveyt, Rusya, Gürcistan, Bulgaristan, Angola ve Gabon’a odaklandık. Bu ülkeler kısa vadedeki hedef pazarlarımızı oluşturuyor. Hedef pazarlarımızdan İngiltere’ye yapacağımız ilk ihracatımızı da henüz gerçekleştirdiğimizin bilgisini sıcağı sıcağını paylaşabilirim. Kemal Kükrer olarak dünyanın dört bir yanına lezzetlerimizi ulaştırıp tüketicilerimizle her ülkede her noktada buluşmayı önemsiyoruz. Bu nedenle de hedeflerimiz arasında bu yıl ihracat yaptığımız ülkeleri 30’a çıkartmak ve daha fazla tüketiciye ulaşmak yer alıyor. Böylece 8,8 milyon TL ve 238 ton ihracat ile kapattığımız 2022 yılını, 2023’te katlayarak artırabileceğiz. Öngörümüz ve planlarımız bu şekilde. Hedeflerimizi her yıl büyüterek daha fazla tüketiciye ulaşmayı ve Kemal Kükrer lezzetlerini dünyanın her noktasına ulaştırmayı hassasiyetle önemsiyoruz” diye konuştu.

Ajinomoto Hakkında

Ajinomoto, ‘Sağlıklı Beslen, Sağlıklı Yaşa’ (Eat Well, Live Well) felsefesiyle yüksek kaliteli çeşniler, soslar, çorbalar, bulyonlar, sirkeler, dondurulmuş gıdalar, unlu mamuller, içecekler, kahve, sporcu destekleri ve gıda takviyeleri gibi ürünlerin global üreticisidir. Uzun yıllar gıda kültürü ve insan sağlığına ileri düzeyde amino asit teknolojileri alanındaki çalışmalarıyla katkıda bulunan Ajinomoto, faaliyetleri aracılığı ile insanlığın yüz yüze geldiği ‘Küresel Sürdürebilirlik’, ‘Gıda Kaynakları’ ve ‘Sağlıklı Yaşam’ sorunlarının çözülmesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. 1909’da Japonya’da kurulan ve şu anda 36 bölgede 120 fabrika ve 34 binden fazla çalışanıyla faaliyet gösteren ve ürettiği gıda ürünlerini 135’ten fazla ülkede tüketicilere ulaştıran Japonya’nın lider gıda firması Ajinomoto, bugün itibarıyla 11 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmıştır. Türkiye’de 2013 yılında Kükre Gıda A.Ş.’nin yüzde 50 oranındaki hisselerini satın almış, Nisan 2017’de Örgen Gıda’nın tüm hisselerini, Ağustos 2017’de de Kükre Gıda A.Ş’nin diğer yarısıyla da birlikte tamamını devralmıştır. Bu satın almalar sonucunda Bizim Mutfak ve Kemal Kükrer markaları altında çorbadan bulyona, harçlardan soslara ve sirkeye kadar 6 farklı kategoride ürünü tüketiciyle buluşturan Ajinomoto Türkiye, 29 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. İzmir ve Eskişehir’de olmak üzere 2 fabrikada faaliyet gösteren Ajinomoto Türkiye, 300’ü aşkın ürün üretiyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Ajinomoto

Devamını Oku

Genel

Yastayız! Geçmiş Olsun Türkiye!..

Türkiye korkunç bir deprem faciası yaşıyor. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 ve Elbistan ilçesinde 7,6 büyüklüğünde iki büyük deprem gerçekleşti. Her iki deprem de Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Adıyaman, Adana olmak üzere pek çok ilde hissedildi. Yıkılan binlerce bina oldu. Türkiye, dördüncü seviye alarm ilan etti. 

Yayınlandı

on

Yazar:

Türkiye korkunç bir deprem faciası yaşıyor. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 ve Elbistan ilçesinde 7,6 büyüklüğünde iki büyük deprem gerçekleşti. Her iki deprem de Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Adıyaman, Adana olmak üzere pek çok ilde hissedildi. Yıkılan binlerce bina oldu. Türkiye, dördüncü seviye alarm ilan etti.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve bölgedeki 10 ilimizi şiddetli bir şekilde etkileyen depremin büyük üzüntüsü içerisindeyiz.

Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.

Her türlü destek ve koordinasyon için ilgili kamu kuruluşları, otel, restoran, cafe ve catering işletmeleri ile tedarikçi şirketlerle iletişim halindeyiz. Bu zor günleri hep birlikte dayanışma ile atlatacağız.

Türkiye’mize geçmiş olsun.

Devamını Oku

Genel

HORECA Trend, ANFAŞ Food Product Fuarında

Türkiye’de HORECA sektörünün uluslararası ilk ve öncü yayını HORECA Trend, tüm editör ve yazar kadrosu ile ANFAŞ 33. Hotel Equipment ve 29. Food Product fuarlarında yer alıyor.

Yayınlandı

on

HORECA (Hotel – Restoran – Cafe) sektörünün en büyük buluşması, ANFAŞ Food Product, kapılarını açtı. ANFAŞ Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş tarafından düzenlenen,  33. Hotel Equipment ve 29. Food Product fuarları Antalya‘da düzenlenen açılış töreni ile başladı.

70 il ve 50’nin üzerinde ülkeden 50.000 ziyaretçi

ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlayan 29. Food Product – Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı; 300’nin üzerinde katılımcıyı, yurt içinde 70 il ve yurt dışında 50’in üzerinde ülkeden 50.000’in üzerinde profesyonel ziyaretçiyle bir araya getirecek.

Türkiye’de HORECA sektörünün uluslararası ilk ve öncü yayını HORECA Trend de tüm editör ve yazar kadrosu ile 33. Hotel Equipment ve 29. Food Product fuarlarında yer alacak. Hall 2’de yer alan 2I15-A numaralı HORECA Trend standında ücretsiz olarak 2.500 adet HORECA Trend gazetesi dağıtılacak.

HORECA Trend, ANFAŞ Food Product Fuarında

Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Genel Müdürü ve HORECA Trend gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Okan Yüksel, ANFAŞ’ta yer alacak olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ve bunun okurları ile buluşmak için mükemmel bir fırsat olduğunu belirtti.

HORECA Trend muhabirine açıklamalarda bulunan Yüksel, “Türkiye’nin ilk uluslararası HORECA gazetesi olarak, Türkiye’nin en büyük HORECA fuarında yer alıyoruz. ANFAŞ uzun yıllardır HORECA sektörünün buluşma noktası olmayı başardı. Bu buluşmada medya kategorisinde biz de HORECA Trend gazetemizle yer alıyoruz. HORECA Trend’in Ocak 2023 sayısını ANFAŞ Food Product fuarına özel olarak hazırladık. Fuarda 2.500 gazete dağıtımı yapılıyor.” dedi.

Okan Yüksel, fuar katılımcıları ve ziyaretçilerini Hall 2’de yer alan 2I15-A numaralı HORECA Trend standına davet etti.

 

Kaynak: HORECA Trend

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.