Six Senses Kaplankaya Operasyondan Sorumlu Otel Müdürü Figen Savaşır Oldu - HORECA Trend
Takip edin!

İnsan Kaynakları

Six Senses Kaplankaya Operasyondan Sorumlu Otel Müdürü Figen Savaşır Oldu

Six Senses Kaplankaya’nın Operasyondan Sorumlu Otel Müdürlüğü görevine turizm ve otelcilik sektörünün deneyimli profesyoneli Figen Savaşır atandı.

Yayınlandı

on

Dünyaca ünlü sürdürülebilir sağlıklı yaşam felsefesiyle dikkat çeken Six Senses Hotels Resorts Spas bünyesinde yer alan; Six Senses Kaplankaya, yönetim kadrosunu  güçlendirmeye devam ediyor. Condé Nast Traveller ve World Luxury Hotel & Spa Awards tarafından; dünyanın ve Avrupa’nın en iyi otelleri ve Spa’sı arasında gösterilen Six Senses Kaplankaya’nın Operasyondan Sorumlu Otel Müdürlüğü görevine turizm ve otelcilik sektörünün deneyimli profesyoneli Figen Savaşır atandı.

Uludağ Üniversitesi, Turizm ve Otelcilik Bölümü eğitiminin ardından 23 yıl boyunca başarılı otelcilik kariyerine bir çok farklı ülkede deneyimler sığdıran Figen Savaşır, 2019 yılında Amerika’nın önde gelen üniversitelerinden Cornell University’de Finans ve İşletme Performansı üzerine kapsamlı bir sertifika programına da katıldı.

Kariyerine ABD’de başlayan Savaşır, sonrasında Türkiye’ye dönerek sırasıyla Conrad Istanbul, Courtyard by Marriott International Istanbul ve The Ritz-Carlton Istanbul otellerinde çalıştı. Savaşır, 2017’de Umman’da Shangri-La’s Barr Al Jissah Resort and Spa’da Operasyon Müdürü olarak görev almasının ardından  Kazakistan’da The Ritz-Carlton Almaty’de Operasyon Direktörü olarak kariyerine önemli bir tecrübe kattı.

Nisan 2022’de Six Senses Kaplankaya bünyesinde çalışmaya başlayan Savaşır, Six Senses Kaplankaya Operasyondan Sorumlu Otel Müdürü olarak görevine devam ediyor.

Six Senses Kaplankaya hakkında daha fazla bilgi için;  reservations-kaplankaya@sixsenses.com adresinden veya 0 (252) 511 00 30 numaralı telefondan bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak mümkün. Daha fazla bilgi için www.sixsenses.com/resorts/kaplankaya/destination adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: HORECA Trend ve Six Senses Kaplankaya

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fuar ve Etkinlikler

Yılın En İyi Yabancı Şefi “Claudio Chinali” Oldu!

“Yılın Yabancı Şefi” kategorisinde ise Eataly Executive Chef’i Claudio Chinali ödül aldı.

Yayınlandı

on

Four Seasons Sultanahmet ev sahipliğinde ve Jumbo’nun katkılarıyla geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 4. Altın Kaşık Gastronomi Ödülleri gecesinde on bir farklı kategorideki ödülleri ile Jüri Özel Ödülü ve Tuğrul Şavkay Yaşam Boyu Başarı Ödülü sahipleri ile buluştu.

“Yılın Yabancı Şefi” kategorisinde ise Eataly Executive Chef’i Claudio Chinali ödül aldı.

İtalya’da Michelin Yıldızlı restoranlarda Bruno Barbieri, Alfonso Caputo ve Igles Corelli gibi şeflerle çalışan Claudio Chinali; 2013 yılından bu yana Zorlu Center’deki Eataly’nin Executive Chef’i ve 2021 yılından itibaren de Eataly’nin Boğaz terasında yer alan Terrazza Italia’nın da şefliğini yapmaya devam ediyor.

“Dünyada 4 farklı kıtada, 40’tan fazla mağazaya sahip olan Eataly, en kaliteli İtalyan yemeklerini hem tüketip hem ürünlerini satın alıp hem de yedikleriniz hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz bir marka.” sözleriyle özetliyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Jumbo

Devamını Oku

İnsan Kaynakları

La Lorraine Türkiye’de Üst Düzey Atamalar

80 yılı aşkın deneyimi ile unlu mamuller ve fırıncılık sektörünün lider markası La Lorraine üst yönetiminde yeni atamalar gerçekleşti.

Yayınlandı

on

Neslihan Nigiz Ulak şirketin bağımsız yönetim  kurulu üyesi ve geçici Genel Müdürü olurken, Demircan Özer La Lorraine Türkiye Ticari Direktörü, Kategori Pazarlama Müdürlüğü görevini yürüten Eray Şahinbay ise Pazarlama Takım Lideri olarak atandı.

Unlu  mamul,  pasta  ve  fırıncılık  sektörünün  lider  markası  La Lorraine’in  dümeni  sektörün deneyimli   ismi  Neslihan Nigiz Ulak’a  emanet edildi.  Robert  Kolej  ve Boğaziçi  Üniversitesi İşletme Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle mezun olan Ulak, meslek hayatına Unilever Türkiye’de adım atmıştır. Uzun yıllar Unilever’de farklı pozisyonlarda görev yapan Ulak, 2010 yılında Unilever Türkiye’nin ilk kadın satış direktörü olmuş, ardından 2014 yılında Unilever Food Solutions Global Satış Direktörü olarak uluslararası bir görev üstlenmiştir. 2018 yılında Barry Callebaut Türkiye’nin başına geçen Ulak, 4 yıl boyunca Barry Callebaut Türkiye Genel Müdürü   görevini   üstlenmiştir.   Görev   sürecinde   önemli   başarılara   imza   atmış,   EEMEA Bölgesi’nin yönetim kurulunda yer almış ve Barry Callebaut Diversity & Inclusion Konseyi’nde bölgesini temsil etmiştir.

23 yıllık  B2C ve B2B tecrübesiyle  sektörün deneyimli   ismi  Neslihan Nigiz Ulak,  2022 son çeyrek itibariyle Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve geçici  Genel Müdür olarak  La Lorraine Türkiye ailesine katıldı. Neslihan Nigiz Ulak, La Lorraine markasının ürün liderliği politikası ile Türkiye’de  müşteri   odaklı   kategori   büyümesine   öncülük   etmesi   için   gereken   stratejileri belirleyecektir. La Lorraine’in uluslararası önceliği olan sürdürülebilirlik ajandasının liderliğini yine bu alanda öncü iş ortaklarıyla birlikte üstlenecektir.

La Lorraine Türkiye Ticari Direktörü Demircan Özer Oldu!

Demircan Özer, İTÜ elektronik ve haberleşme mühendisliğinin ardından Koç Üniversitesi’nde MBA yaparak eğitimini tamamlamıştır. İş hayatına Turkcell Global Bilgi’de Stratejik Planlama Müdürü olarak başlayan Özer, yaklaşık 17 yıl Philip Morris International bünyesinde Türkiye ve   Romanya’da   ticari   liderlik   pozisyonlarında   bulunmuştur.   Son   görevinde   şirketin İsviçre’deki  merkezinde  iQOS markasının  pazarlara  çıkarılması  ve ticari  stratejilerin  global pazarlarda aktive edilmesine liderlik etmiştir.  2022 yılında  La Lorraine Türkiye’ye transfer olan Özer, Ticari Direktör olarak görev yapmaya başlamıştır.

La Lorraine Türkiye Pazarlama Takımı Eray Şahinbay’a Emanet

Bilkent  Üniversitesi   Ekonomi  bölümünün  ardından  Çankaya  Üniversitesi’nde  MBA yüksek lisansını  tamamlayan  Eray Şahinbay,  meslek hayatına Amerika’da Frosty Treats  şirketinde satış  departmanında   adım   atmıştır.   Coca-Cola   İçecek’te   uzun   yıllar   satış   ve   pazarlama departmanlarının   her   kademesinde   görev   alan  Şahinbay,   Coca   Cola’nın   ardından   Simit Sarayı’nda 22 ülkeden sorumlu Ticari Pazarlama ve Ürün Direktörü olarak görev yapmıştır.

2019  yılında  La   Lorraine  Türkiye’ye   transfer  olan  Şahinbay,  Ticari  Pazarlama  ve  Kategori Marka  Müdürlüğü   görevinin ardından   2022   Kasım   ayı   itibariyle  Pazarlama Takım Lideri olarak atanmıştır.  Şahinbay La Lorraine’deki görevinin yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi’nde pazarlama alanında eğitmen olarak Micro MBA öğrencilerine ders vermektedir.

La Lorraine Hakkında

Hotel,   Restoran,   Cafe   noktalarının   yanı   sıra   perakende   zincir  market   gibi  birçok   farklı   profildeki 7.500’den fazla satış noktasında tüketicilerine ulaşan La Lorraine, 2014 yılında Türkiye pazarına giriş yapmış ve stratejik bir pazar olarak Türkiye’ye verdiği önem neticesinde 13. üretim tesisini Türkiye’de Manisa’da hayata geçirmiştir.

Kaynak: HORECA Trend ve La Lorraine Türkiye

Devamını Oku

İnsan Kaynakları

TFI TAB Gıda Yatırımları’nda Üst Düzey Atama

TFI TAB Gıda Yatırımları’nda gerçekleştirilen üst düzeyde atama ile şirketin CFO görevine finans dünyasının deneyimli isimlerinden Furkan Ünal getirildi.

Yayınlandı

on

Türkiye’de 1994 yılından beri faaliyet gösteren ve bugün dünya çapında yaklaşık 2.800 restoranı ve 55.000’i aşkın çalışanıyla dünyanın en büyük 5 hızlı servis restoran operatöründen biri olan TFI TAB Gıda Yatırımlarında gerçekleşen üst düzey atama ile Furkan Ünal şirketin yeni CFO’su oldu.

Kariyerine küresel bir danışmanlık firmasında başlayan Ünal, 10’u aşkın ülkede farklı şirketlerde finans, strateji, ekonomi ve yönetim alanlarında projeler yönetti. Ünal sektörde edindiği bilgi ve tecrübesini artık TFI TAB Gıda Yatırımları için kullanacak.

TFI TAB Gıda Yatırımları’na katılmadan önce 5 yıl Kardemir’de (Karabük Demir-Çelik Fabrikaları) şirketin CFO’su olarak görev yapan Ünal, Aktif Bank‘ta Kurumsal Finansman ve Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve İcra Kurulu Üyeliği, Dubai Grup’a bağlı TAİB Bank’ta Yönetim Kurulu Başdanışmanlığı görevlerini üstlendi. Ünal, Kazakistan ve Arnavutluk’ta iki ayrı bankada Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği ve ABD Nasdaq borsasında işlem görmekte olan bir firmada Danışma Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde lisans eğitiminin ardından, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA yapan Ünal aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde doktora eğitimine devam etmektedir.

Kaynak: HORECA Trend ve TFI TAB Gıda

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.