İnoksan, Otel Yatırımcılarının İlgi Odağı Oldu - HORECA Trend
Takip edin!

Otel

İnoksan, Otel Yatırımcılarının İlgi Odağı Oldu

Endüstriyel mutfak sektöründe ilklere imza atarak, yerel ve globalde sektörünün öncüsü olan İnoksan, 17 – 20 Ocak tarihleri arasında Antalya’da bu yıl 33’üncüsü düzenlenen Hotel Equipment – Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı’na yenilikçi ürünleriyle katıldı.

Yayınlandı

on

Hotel Equipment – Uluslararası Konaklama ve AğırlamaEkipmanları İhtisas Fuarı’na katılan İnoksan, Türkiye’nin ilk ısı dönüşümlübulaşık makinesi ve diğer yenilikçi ürünleriyle sektör profesyonellerindenyoğun ilgi gördü.

İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık ve İnoksan GenelMüdürü Esra Altay Batkın fuarda sektör temsilcileri ve profesyonelleri ile bir araya gelerek son dönemde büyük gelişim gösteren turizm sektörü ile endüstriyel mutfak sektörünü değerlendirdi. Türkiye’de 20.000 m² kapalı alanda kurulu teknolojik mutfak üssü bulunan, 5 kıtaya ihracat yapan İnoksan, 2023 ve sonraki dönemde AR-GE yatırımları neticesinde geliştirdiği yenilikçi ürünleriyleTürkiye pazarında büyürken bir yandan da ihracatını artırmayı hedefliyor.

AR-GE Yatırımlarımıza Hız Verdik

Fuarda bu hedeflere dair bilgiler veren İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, “Türkiye’nin 2022’de 52 milyon civarında turist ağırladığı düşünülüyor buna paralel 2023’te de 60 milyon turist ağırlama hedefi bulunuyor.Bu gerek Antalya bölgesi gerekse de ülkemizdeki diğer turizm merkezlerimizde yeni otel yatırımları ve mevcut otellerin yenilenme süreçlerini de hızlandıracak bir gelişme olarak dikkat çekiyor. Pandemi sonrasında otel yatırımlarında yaşanan bu hareketlilik neticesinde önümüzdeki dönemde endüstriyel mutfak pazarında yeni projelere ihtiyaç duyulacak ve sektör iç pazarda büyüme oranını artıracaktır.

İnoksan olarak uzun yıllardır dış pazarda 5 kıtaya yayılmış küresel bir oyuncuyuz. Kombi fırınında ilk üreticisiyiz ve bu ürün özelinde küresel çapta referans gösterilen marka olduk.Bugün Almanya’dan Avustralya’ya kadar birçok farklı coğrafyada kombi fırın satıyoruz. Bulaşık makinesi kategorisinde ise İngiltere ve Almanya’da önemli başarılar elde ettik ve şimdi de Amerika pazarına gidiyoruz. Türk otel yatırımcılarına da sesleniyoruz. Sektörümüz uluslararası arenada büyük başarılara imza atıyor. Uluslararası otel zincirleri memnuniyetle ürünlerimizi kullanıyor. Biz de bu referans ile Akdeniz piyasasındaki otel yatırımcılarının ilgisini büyük mutlulukla karşıladık” dedi.

Türkiye’nin İlk Isı Geri Dönüşümlü Bulaşık Makinesi

İnoksan Genel Müdürü Esra Altay Batkın ise fuara katıldıkları yenilikçi ürünlere dair bilgiler verirken İnoksan’ın AR-GE yatırımları ile Türkiye’nin ilk ısı geri dönüşümlü bulaşık makinesini geliştirdiklerini söyledi. Fuarda da yoğun ilgi gören ısı geri dönüşümlü bulaşık makineleri ilk kullanımdan itibaren yüzde20-25 arasında enerji tasarrufu yaparak ürüne yapılan yatırımın 1 yılda geri dönüşünü sağladığını belirten Esra Altay Batkın, 2023 yılı içerisinde AR-GE yatırımlarına hız vererek daha inovatif ürünler geliştireceklerini de sözlerine ekledi.

İnoksan’ın Yeni Konveksiyonlu Fırın Ailesi Dikkat Çekiyor

Fuara önceliği enerji verimliliği olan yenilikçi ürünler ile katılan İnoksan, konveksiyonlu fırın ailesi ile otel yatırımcılarının ilgi odağı oldu. Bu yeni fırın serisinde bilgisayarlı simülasyonlar ile kabin içerisi analiz edilerek tüm tepsilerdeki homojenizasyon en üst düzeyde sağlandı. Diğer yandan cihazlarda kullanılan PID kontrol sistemi ile de fırınların fazla enerji tüketmesinin önüne geçilerek enerji verimliliğine daha fazla odaklanılıyor. Ayrıca, premix sistem ile birlikte de gazlı cihazlarda atmosferik yanmaya göre yüzde 50’ye varan yakıt tasarrufu sağlıyor.

Bu yıl seri üretime geçirilen sulu ve lavataşlı ızgaralar sayesinde kullanıcılar maksimum performansı minimum güç ile alıyor. Bir diğer yeni ürün çalışması bulaşık yıkama ürün gruplarında bulunuyor. Bu ürünlerde özelikle su tüketimine yoğunlaşılmış durumda ve yapılan çalışmalar da set altı makinelerinde su tüketiminde yüzde 25 tasarruf sağlanıyor.

Kaynak: HORECA Trend ve İnoksan

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otel

NG SAPANCA ve NG ENJOY Sürdürülebilir Turizm Sertifikası Aldı

NG Hotels grubu bünyesinde bulunan NG SAPANCA ve NG ENJOY, Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) tarafından verilen
Sürdürülebilir Turizm Sertifikasını aldı. NG SAPANCA ve NG ENJOY, doğal ve kültürel mirasın korunması ve bölge halkının yaşam kalitelerinin artmasına katkı sağlamasıyla da sürdürülebilirlik faaliyetlerinde bütüncül bir yaklaşım izliyor. 

Yayınlandı

on

Kalite odaklı hizmet anlayışı, doğanın içinde yer alan konumu ile benzersiz bir tatil deneyimi yaşatan NG SAPANCA ve NG ENJOY, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile GSTC arasında yapılan anlaşmadaki kriterleri yerine getirerek Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) tarafından verilen Sürdürülebilir Turizm Sertifikasını almaya hak kazandı.

NG SAPANCA ve NG ENJOY, çevreyi korumak, doğal ve sosyal çevre arasındaki bağlantıyı geliştirmek, yerel halkı desteklemek ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak konularındaki sürdürülebilirlik yaklaşımıyla uluslararası düzeyde kabul gördü. Belirlenen kriterleri sağlayarak Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) tarafından verilen Sürdürülebilir Turizm Sertifikasını alan NG SAPANCA ve NG ENJOY, gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak, enerji verimliliğini sağlamak, karbon salınımını azaltmak, suyu tasarruflu kullanmak, atıkları ve israfı önlemek hedefini benimsiyor. Misafirlerin, sektörün, çevrenin ve Sapanca bölgesinde yaşayan halkın ihtiyaçlarını gözeten yaklaşımıyla hizmet veren NG SAPANCA ve NG ENJOY, turizmde sürdürülebilirlik için küresel standartları takip ediyor.

NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, NG SAPANCA ve NG ENJOY’un Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) tarafından verilen Sürdürülebilir Turizm Sertifikasını almasına ilişkin olarak şunları kaydetti: “Otellerimizde sürdürülebilirliği bütüncül olarak ele alıyoruz. Enerji ve doğal kaynak kullanımını etkin yönetmek, kaynak verimliliğini artırmak, hizmetlerimizle turizm sektöründe yüksek katma değer yaratmak, doğal ve kültürel mirası korumak, sürdürülebilirlik performansımızı sürekli gözden geçirmek ve iyileştirmek her zaman önceliğimiz oldu. Küresel bir referans çerçevesinde sürdürülebilirlik faaliyetlerimizin sertifika almaya hak kazanmasından dolayı çok mutlu ve gururluyuz.“

Kaynak: HORECA Trend ve NG Hotels

Devamını Oku

Otel

The Ritz-Carlton, Bakü Açıldı

The Ritz-Carlton, Bakü, markanın efsanevi hizmetini ve rakipsiz olanaklarını ‘’Ateş Ülkesi’’ Azerbaycan’ın dinamik başkenti Bakü’ye getirerek misafirlerini Aralık 2022’de ağırlamaya başladı.

Yayınlandı

on

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün kalbinde yer alan The Ritz-Carlton, Bakü, konuklarını ülkenin büyüleyici kültürünü keşfetmeye davet ediyor. Modern olanakların ve yerel geleneklerin eşsiz karışımını sunan The Ritz-Carlton, Bakü, Azerbaycan’da yeni bir lüks standardı belirlerken unutulmaz anılar yaratmak için konuklarını bekliyor.

The Ritz-Carlton, Bakü Genel Müdürü Tino Lindner; “Azerbaycan’ı ziyaret eden misafirlerimize üstün hizmet standartları ve olağanüstü olanaklar sunmaktan heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Efsanevi mimar Zaha Hadid tarafından tasarlanan, şehrin modern mimari simgesi olan Haydar Aliyev Merkezi’nin karşısında yer alan otel, misafirlerini bu büyüleyici şehre bağlamak için pek çok olanak sunacak.” diye belirtti. Lindner, “Hem yurtdışından gelen hem de lokal misafirlerimize, efsanevi Ritz-Carlton hizmetini ve Azerbaycan’ın yerel kültürünü kucaklayan zenginleştirici, otantik deneyimler sunmayı dört gözle bekliyoruz.” şeklinde ekledi.

The Ritz-Carlton, Bakü’nün ülkede ve yurtdışında zarafet ve misafirperverliği yeniden tanımlayan olağanüstü bir lüks standardı sunduğunu belirten Lindner, “Bu büyüleyici otelin bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz ve konukları kesinlikle memnun edecek ve beklentilerini aşacak bir özen ve tutkuyla karşılamayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Tatil için ihtiyacınız olan her şey Bakü’de!

Azerbaycan – Ateş Ülkesi – Doğu ve Batı kültürlerini bir araya getiren ülkenin kozmopolit başkenti Bakü, şehrin hareketli sokakları, sayısız müze, konser salonu ve restoran imkanı sunarak unutulmaz bir tatil için ihtiyacınız olan her şeyi barındırıyor.

33 katlı The Ritz-Carlton, Bakü; çoğu özel balkonlu ve teraslı 190 geniş odası, eşsiz süitleri, ve  608 metrekarelik bir yaşam alanı, özel oturma odası, resmi yemek odası ve spor salonuna sahip Presidential Suiti ile şehrin en büyük suiti olan otelleri arasında yer alıyor.

Ülkenin eşsiz kültürel dokusu The Ritz-Carlton, Bakü’nün mimarisinde hayat bulurken otelin iç tasarımı da ülkenin kültürel dokusundan ilham alıyor ve modern konukseverliği tarih, sanat ve kültürle ustaca harmanlıyor. Tasarım, birçok katmandan oluşan şehri yansıtırken, Azerbaycan’ın zenginleştirici kontrastları, Bakü’yü temsil eden desenler ve renkler ile baştan sona ustaca tasvir ediliyor.

Yepyeni bir yolculuk: Tribeca & Blind Tiger Bar

Günlük canlı piyano performansı, yerel bir dansçı eşliğinde geleneksel Azerbaycan müzikleri de dahil olmak üzere birçok kültürel deneyimi bir arada sunan The Ritz-Carlton, Bakü, yerel bitki çayları ve geleneksel tatlılarının lezzetiyle de adından söz ettiriyor.

Restoranlar arasında klasik New York ve çağdaş Kaliforniya yemekleri sunan tüm gün açık restoranı Tribeca ve butik kokteyllerin çeşitli içerikler ile harmanlandığı zarif, şık ve modern Blind Tiger Bar’ın, enerjik tasarımı ve zengin içecek menüsü ile güne sıcak bir içecekle başlayabilir ya da günün yorgunluğunu güzel bir kokteyl ile atabilirsiniz.

Toplantı ve özel davetler için kusursuz hizmet

Doğal ışıkla dolu etkinlik alanı ve büyüleyici bahçesi ile konuklar için mükemmel bir karşılama noktası olan The Ritz-Carlton, Bakü, geniş ve davetkar Shusha Balo Salonu, karşılama resepsiyonları, iş toplantıları, şık açılışlar için misafirlerine kusursuz bir ortam sunuyor.

Aynı zamanda, bir Club Lounge ve iki kapalı yüzme havuzu, ülkenin göllerinden ilham alan tedavi odaları, açık bahçe alanı ve fitness merkezine sahip Ritz-Carlton Spa yer alırken daha küçük misafirleri için ikonik Ritz Kids programını sunuyor.

 

Kaynak: HORECA Trend ve The Ritz-Carlton

Devamını Oku

Otel

Argos in Cappadocia, Destinasyon Turizminin Elçileri Arasında

Kapadokya’yı tüm katmanlarıyla sunan Argos in Cappadocia, aldığı ödüller ile dünya çapında ses getirmeye devam ediyor. Bulunduğu coğrafya ile bütünleşen, Kapadokya’nın kültürel mirasını ve güzelliklerini sunduğu hizmet anlayışı ve mimarisiyle tamamlayan Argos in Cappadocia, aldığı ödüllerle Türkiye destinasyon turizmine katma değer sağlıyor.

Yayınlandı

on

Kapadokya’nın kalbindeki eski Uçhisar Köyü’nde, binlerce yıllık bir manastır yerleşkesi, buna bağlı mağaralar, yeraltı tünelleri ve tarihi evlerden oluşan kalıntıların restorasyonuyla hayata geçirilen Argos in Cappadocia, aldığı ödüllerle başarılarını duyurmaya devam ediyor.

Bugüne kadar aldığı ödüller arasına 8 prestijli ödül daha ekleyen Argos in Cappadocia, bölgenin tüm güzelliklerini yansıtmaya ve kültürel mirasını korumaya devam ediyor. Her detayı özenle tasarlanan, tarihi, kültürel, doğal zenginliği misafirlerine yaşatan deneyimlerle dikkat çeken Argos in Cappadocia, son olarak2022 yılı Travel Weekly Magellan Ödülleri’nde “Lüks Otel/Resort” Kategorisinde Gold Winner ödülüne layık görülürken, Dünya Seyahat Ödülleri’nde “Türkiye’nin En İyi Kültürel Miras Oteli” ve Luxury Lifestyle Ödülleri’nde ‘’Türkiye’nin En İyi Lüks Tarihi Oteli’’ seçildi. Lifestyle Magazine Okuyucu Seyahat Ödülleri’nde okuyucuların oyları ile ‘’Asya’daki En İyi Otel” kategorisinde yer almasının yanı sıra International Hotel Awards’da toplam üç kategoride de; ‘’Türkiye’nin Lüks Butik Oteli’’, ‘’Türkiye’nin En İyi Düğün Mekanı’’ ve ‘’Türkiye’nin Yüksek Övgüye Değer Klasik / Tarihi Kültür Miras Oteli’’ olmaya layık görüldü. Başarılarını ödüllerle taçlandırmaya devam eden Argos in Cappadocia’da yer alan Seki Restaurant ise  World Luxury Ödülleri’nde ‘’Avrupa’nın Bahçeden Mutfağa Konseptli Lüks Restoranı’’ ödülünü aldı.

Her mevsimde doğanın renklerini kusursuz bir şekilde yansıtan ve içinden köy geçen otel olarak anılan benzersiz hikayesiyle misafirlerine Kapadokya içerisinde farklı bir Kapadokya deneyimi sunan Argos in Cappadocia, hizmet vermeye başladığı günden bu yana birbirinden prestijli ulusal ve uluslararası 60’tan fazla ödül ve başarıya imza atarak dünya çapında kendi alanında ilham kaynağı oluyor.

 

Kaynak: HORECA trend ve Argos in Cappadocia

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.