Orkide’den Yeni Ürün: Orkide Sofram Bitkisel Susuz Yağ - HORECA Trend
Takip edin!

Bitkisel Yağ

Orkide’den Yeni Ürün: Orkide Sofram Bitkisel Susuz Yağ

Orkide Sofram Bitkisel Susuz Yağ, mutfaklarda çorbalardan sıcak yemeklere, kızartmalardan pastacılık ürünlerine dek geniş bir kullanım olanağı sunuyor.

Yayınlandı

on

Anadolu mutfağının yöresel pilavlarında tereyağ ve sade yağ lezzetini arayanlar için, leziz et ve sebze yemekleri için, lezzetine doyulmayan börekler için; mis kokulu, ağızda dağılan ve tam kıvamında tatlı-tuzlu kurabiye ve kömbeler için, ister cevizli ister fıstıklı incecik açılmış kat kat yufkalarla yapılan baklavalar için Orkide Sofram Bitkisel Susuz Yağ; 2 lt, 5 lt ve 18 lt çeşitleriyle üretiliyor.

A ve D vitaminlerince zengin, %100 bitkisel yağ içeriğine sahip, tereyağ aromalı, trans yağ içermeyen bir ürün olan Orkide Sofram Bitkisel Susuz Yağ; hamur işlerinde yüksek performansıyla, sıcak yemeklerde ise lezzetiyle öne çıkıyor. Pastacılık ürünlerinde kurabiyelerin kıtır kıtır olmasını sağlıyor, baklava ve böreklerde de yufkalarının ince ince açılabilmesini kolaylaştırıyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Orkide

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitkisel Yağ

”Biz Çevreci Bir İş Yapıyoruz. Suyu, Toprağı ve Havayı Koruyoruz.”

DG Doğru Geri Kazanım, Türkiye genelinde aylık 1000 tonun üzerinde bitkisel atık yağ topluyor. Bu atık yağların %70-80’i biyodizele dönüştürülerek ekonomiye kazandırılıyor. DG Doğru Geri Kazanım Genel Müdürü Nagihan Yılmaz, HORECA Trend’in sorularını yanıtladı.

Yayınlandı

on

DG Doğru Geri Kazanım, Türkiye genelinde aylık 1000 tonun üzerinde bitkisel atık yağ topluyor. Bu atık yağların %70-80’i biyodizele dönüştürülerek ekonomiye kazandırılıyor. DG Doğru Geri Kazanım Genel Müdürü Nagihan Yılmaz, HORECA Trend Yayın Koordinatörü Elif Akın Yüksel’e özel açıklamalarda bulundu…

HORECA sektörünün önemli bileşenleri arasına yer alan otel, restoran, cafe ve catering şirketleri oldukça fazla atık yağ üretiyorlar. Bu atık yağlar çevre ve insan sağlığı için ne gibi riskler barındırıyor?

Evsel atık su kirliliğinin %25’i; bitkisel ve hayvansal atık yağların kanalizasyona dökülmesi sonucu oluşmaktadır. Lavaboya döktüğümüz bitkisel atık yağlar kanalizasyon sistemlerinin tıkanmasına sebep olmakta ve alt yapıya çok büyük zararlar vermekle birlikte atık su arıtma tesislerinin maliyetlerini de ciddi oranda arttırmaktadır. Toprağa bilinçsizce dökülen yağlar; toprağın biyokimyasal yapısını değiştirmekte ve etkin kullanılabilirliğini azaltmaktadır. Bitkisel atık yağların bünyesinde bulunan suda çözünebilen kirleticiler, yağışlar vasıtasıyla yer altı suyuna taşınarak toprak kirlenmesi ile beraber yer altı suyu kirlenmesine de sebep olmaktadır.  

Kızartma yağında 400’den fazla uçucu ve uçucu olmayan bozunma ürünü bulunuyor. Defalarca kullanılan bitkisel yağ, içinde oluşan bozunma ürünleri nedeniyle bir süre sonra insan sağlığına zarar vermekte. Bu zararların arasında maalesef ki kanser hastalıklarından kalp ve damar rahatsızlıklarına kadar birçok hastalık yer alıyor. Bu nedenle yağın zamanında gıdadan çekilmesi ve uygun toplama kaplarında toplanarak Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanlığı tarafından lisanslandırılmış toplama ve geri kazanım tesislerine teslim edilmesi gerekmektedir.

Atık yağ toplama ağınız nasıl işliyor? Bir otel, restoran, cafe ve catering şirketi, atık yağlarını DG Doğru Geri Kazanım ile nasıl değerlendirebilir? Şartlarınız, koşullarınız ve şirketlere sunduğunuz avantajlar neler?

DG Doğru Geri Kazanım olarak tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği çerçevesinde çalışmış olduğumuz firmalara hizmet veriyoruz. Bitkisel atık yağların toplanması ve geri kazanımı konusunda hem bizim hem de çalıştığımız firmaların üzerine düşen yasal sorumluluk ne ise öncelikle çalıştığımız firmalara bunları aktarıyoruz ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmalarını ve doğru ve yasal şekilde nasıl çalışılması gerektiğini aktarıyoruz. 

Firmaların Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafında yapmaları gereken bildirimlerle ilgili destek veriyoruz ve tabi ki toplamış olduğumuz atık ekonomik bir değere sahip olduğu için bir bedel ödüyoruz. 

Bir de bizim en çok önem verdiğimiz konu müşteri memnuniyeti. Toplama esnasında personelimizin kılık kıyafeti, kurallara uygun davranması ve mevzuat hakkında bilgi sahibi olması bizim için çok önemli ve bu nedenle belirli periyotlarda personel eğitimi düzenleyerek kendilerine gerekli bilgilendirmeleri yapıyoruz. Aynı zamanda merkez ofisimizde adeta bir call center hizmeti vererek çalıştığımız tüm firmaların sorularını cevaplıyoruz.

DG Doğru Geri Kazanım, atık yağları ekonomiye ve çevreye nasıl kazandırıyor? Bitkisel atık yağların geri dönüşüm süreci nasıl işliyor ve bu atık yağlardan neler üretiliyor?

İlk olarak bitkisel atık yağları toplayarak bu yağların kanalizasyona, toprağa ve suya karışmasının önüne geçiyoruz ve bu şekilde çevreye bir katkı sağlıyoruz. 

İkinci olarak; bitkisel atık yağlardan yine Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından lisanslı geri kazanım tesisleri ve EPDK’dan biyodizel işleme lisanslı tesislerce biyodizel üretimi yapılıyor. Biyodizel, dizel araçlarda kullanılan bir yakıt ve şu an Türkiye’de motorinin içine %0.5 katma zorunluluğu bulunuyor. Yani kullandığımız her 1000 litre motorinin içinde 5 litre biyodizel bulunuyor. Biyodizel motorinle karşılaştırıldığında emisyon değerlerini düşürdüğü görülmüş ve biyodizel kullanımı neticesinde daha az hava kirliliğine sebep olmuş oluyoruz. 

Türkiye maalesef ki petrolde dışa bağımlı bir ülke ve üretilen her litre biyodizel 1 litre ithalat ikamesi sağlıyor ve biz bunu kendi atığımızı toplayarak gerçekleştirdiğimiz için ekonomik açıdan ülkeye katkısı daha yüksek.

Doğru Geri kazanım ile Türkiye ekonomisine ve çevreye ne kadar katkı sağlıyorsunuz?

Biz DG olarak Türkiye genelinde aylık 1000 tonun üzerinde bitkisel atık yağ topluyoruz. Bunun %70-80 oranında biyodizele dönüştüğünü düşünürsek yıllık 9.600 ton fosil yakıtı Türkiye içinde ikame ediyoruz demek. 

Bitkisel Atık Yağların çevreye olan zararını tarif ederken 1 litre atık yağ 1 milyon litre içme suyunu kirletiyor diye bir ifade kullanırız. Buradan yola çıkarsak sanırım çevreye olan katkımızın ölçüsünü çok tanımlamam mümkün değil. Tabi ki çevreye katkımız sadece içme sularını temiz tutmakla sınırlı değil, toprağımızı, denizlerimizi ve üretilen biyodizel ile havamızı da koruyoruz.

İşletmeler daha yeşil bir dünya için atıkları minimuma indirmek, geri dönüşümü desteklemek, karbon ayak izini önlemek ve sürdürülebilirlik gibi çalışmalara önem vermeye başladı. Peki bu alanda kendini geliştirmek isteyen bir şirket doğru geri dönüşüme nereden ve nasıl başlamalı?

Aslında Türkiye’de uygulanan sıfır atık sisteminin mantığı kaynağında azaltma üzerine kurulu. Öncelikle israfın önüne geçmemiz ve ihtiyaç kadar tüketimi sağlamamız gerekiyor. 

Sonrasında çıkan tüm atıkların nasıl yönetilmesi gerektiği mevcut kanun, yönetmelik ve tebliğlerle belirlenmiş durumda ki Türkiye’de atıklar Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından lisanslandırılmış firmalar tarafından toplanıyor. Atıklarını ayrı toplayan ve geri kazanıma vermek isteyen her firmanın öncelikle çalışacağı firmanın lisanslı olup olmadığını kontrol etmesini öneriyoruz. 

Yurt dışında geri dönüşüm konusuna hem devlet hem de özel sektör titizlik ve özveriyle çalışıyor. Türkiye’de geri dönüşüm çalışmalarını ve işletmelerin geri dönüşüme katkılarını yeterli buluyor musunuz? Daha fazla neler yapılabilir?

Türkiye’de geri kazanım sektörü gelişmiş durumda fakat bizim ülkemizde çok fazla kaçak toplayıcı olarak tarif edebileceğimiz lisanssız toplayıcı mevcut. Öncelikle bu alanın iyi bir şekilde kontrol edilmesi, atıkların doğru şekilde bertarafı ya da geri kazanımın sağlanması, insan sağlığına yada çevreye zarar verecek şekilde kullanımının, toplanmasının ve geri kazanımın önüne geçilmesi gerekmekte. 

Atıkların hanelerden toplanması ile ilgili özellikle belediyelerin atık toplama alanlarını yaygınlaştırması gerekiyor. 

Atıkların doğru firmalar tarafından toplanıp, depolanıp yine doğru firmalar tarafından geri kazanılmasının öneminin anlatılması, yanlış kanala giden her atığın bize daha tehlikeli bir şekilde döneceği anlatılmalı. Yani bilgilendirme çalışmalarının yapılması ve denetim çok önemli.

Tabi ki en önemli konulardan biri de eğer ülkemizde atık toplansın, kendi atığımızın geri dönüşümünü yapalım istiyor isek ülkeye kontrolsüz ve kotasız atık kabulü yapmamak çok önemli. Bana göre ülkeye kabul ettiğimiz her atık ülkede bir o kadar atığın eksik toplanması demek, çaba harcamamak anlamına geliyor.   

Dünya Çevre Günü’nde Ankara Atatürk Orman Çiftliği’nde fidan dikimi projesi başlattınız. HORECA Trend ekibi olarak bizler de bu etkinliğe katıldık ve oldukça keyif aldık. “Bitkisel Atık Yağlarınız Ormana Dönüşüyor Projesi” hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bitkisel Atık Yağlarınız Orman’a Dönüşüyor Projesini, 5 Haziran 2022’de çalışmış olduğumuz STK ve Belediye Başkanlıkları ile birlikte başlattık. 2022 yılı süresinde bitkisel atık yağlarını toplama konusunda destek verdiğimiz tüm firmalar, şirketler ve şahıslar adına fidan dikimi gerçekleştirdik. Adına fidan diktiğimiz herkese sertifikalarını teslim ettik. 

Biz çevreci bir iş yapıyoruz, yapmış olduğumuz işle suyu, toprağı ve havayı koruyoruz. Bitkisel atık yağların geri kazanımı yapıldıktan sonra elde edilen ürün (biyodizel) çevreci bir yakıt ve biz bunu, toplamış olduğumuz atık yağların geri kazanım sonrası doğaya nefes olduğunu fidan dikerek anlatmak istedik. Destek veren herkese tekrar teşekkür etmek istiyorum.

DG Doğru Geri Kazanım Hakkında 

DG Doğru Geri Kazanım 2020 yılında kurulmuş ve çok kısa bir sürede yapılanarak Türkiye genelinde bitkisel atık yağ toplama hizmeti vermeye başlamıştır. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın konu ile ilgili tüm Kanun, Yönetmelik ve Tebliğlerine göre hareket eden DG Doğru Geri Kazanım, bitkisel atık yağların en doğru şekilde toplanması ve tek geri kazanım yöntemi olan biyodizel üretiminde kullanılması konusunda yoğun çaba sarf etmektedir. Hizmet ağını; lisanslı toplama araçları ve depolama alanları ile her geçen gün genişleten DG Doğru Geri Kazanım, tecrübeli personeli ile atık üreticilerine en iyi hizmeti sunma gayretinde.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Çevre Mevzuatı ve Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği’nde belirtmiş olduğu ilkelere bağlı kalarak insan ve çevre sağlığı açısından zararlı bitkisel atık yağların Türkiye genelinde maksimum oranda toplanması, bunun için gerekli bilgilendirme çalışmalarının yapılması, gıdaya, yem ve kozmetik sanayine, suya ve toprağa gitmesini önlemek ve biyodizel olarak geri kazanılarak ülke ekonomisine katma değer sağlamaktır.

Kaynak: HORECA Trend

Devamını Oku

Bitkisel Yağ

DG Doğru Geri Kazanım ile Fidanlar Toprakla Buluştu

Türkiye genelinde bitkisel atık yağ toplama hizmeti veren DG Doğru Geri Kazanım’ın 2022 yılı Dünya Çevre Gününde başlattığı projenin ilk fidanları Atatürk Orman Çiftliği’nde dikildi. 

Yayınlandı

on

Türkiye’nin önde gelen Bitkisel Atık Yağ Toplama firmalarından DG Doğru Geri Kazanım‘ın “Bitkisel Atık Yağlarınız Ormana Dönüşüyor Projesi” ile fidanlar toprakla buluştu.

Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği’nde düzenlenen ve yaklaşık 200 kişinin katıldığı etkinlik kapsamında 1.500 fidan dikimi gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşma yapan, DG Doğru Geri Kazanım Genel Müdürü Nagihan Yılmaz, “Toplumumuza ve çevremize karşı sorumluluk bilinciyle fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Bu proje ile bitkisel atık yağların geri kazanımının çevre için çok önemli olduğunu, her geri kazanımın dünyaya nefes olduğunu anlatmak istedik. Projeyi sürdürerek Başkentimize nefes olacağız” dedi.

HORECA Trend muhabirine açıklamalarda bulunan DG Doğru Geri Kazanım Genel Müdürü Nagihan Yılmaz “DG Doğru Geri Kazanım olarak bundan sonra her sene yapacağımız sosyal sorumluluk projelerinin  ilki olan Bitkisel Atık Yağlarınız Ormana Dönüşüyor Projesini tamamlamış ve fidanları toprakla buluşturmuş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bitkisel atık yağları geri kazanarak ekonomiye katma değer sağlamak, israfı önlemek, çevreye ve doğal kaynaklara verilen zararı önlemek amacıyla çalışan bir firma olarak, gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir Dünya bırakmak istiyoruz.” dedi.

Fidan dikimine DG Doğru Geri Kazanım Genel Müdürü Nagihan Yılmaz, ALBİYOBİR Derneği Genel Başkanı Tamer AFACAN, DG Doğru Geri Kazanım Genel Müdür Yardımcısı Ercan ÇELİKSOY, DG Doğru Geri Kazanım Bölge Temsilcileri, DB Tarımsal Enerji Genel Müdürü Gökay Biraltın, Küçük Oteller Derneği (TÜRKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Ustaoğlu, Ulusal Sigorta Acenteleri Derneği (USİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Kılıçarslan Metin, Ankara Ticaret Odası (ATO) Turizm Komite Başkanı Dursun Yılmaz, Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Ankara İl Başkanı M.Gökhan Esengil, Yatırımcı ve Sanayici İş Adamları Derneği (YATSİAD) Başkanı Yıldıray Yoldar, Türkiye Aşçılar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı (TAFED) Zeki Açıköz, Başkent Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği (BAŞATDER) Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Bozkurt’un da bulunduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldılar.

 

Kaynak: HORECA Trend ve DG Doğru Geri Kazanım

Devamını Oku

Bitkisel Yağ

25. Komili Zeytin Hasadı Ayvalık’ta Gerçekleşti

1878 yılından beri süre gelen uzmanlığıyla zeytinyağını eşsiz tadı, kokusu ve kalitesiyle tüketici ile buluşturan Komilinin bu yıl 25. kez düzenlediği zeytin hasadı, 22-23 Ekim tarihlerinde Ayvalık’ta gerçekleştirildi.

Yayınlandı

on

Doğanın insanlığa sunmuş olduğu mucize değerdeki zeytinyağının yarattığı kültürle harmanlanan, zeytin ve zeytinyağı bu topraklarda “Kuşaklar Boyu Yaşasın Diye” gelenekselleşen Komili Zeytin Hasadının açılışını bu yıl usta sanatçılar Erkan Can ve Güven Kıraç gerçekleştirdi. Hasat boyunca Yazar & Şef Ömür Akkor, muhteşem yemeklerin zeytinyağı ile olan bağını anlatarak ve tattırarak misafirlere eşsiz bir deneyim yaşattı.

Zeytinler dalından toplanırken kurulan hasat sofrasına; Ömür Akkor ve konuklar tarafından dövülen, odun ateşinde hazırlanan Balıkesir mutfak kültürünün vazgeçilmezi keşkek damgasını vurdu. Ege’nin yöresel dansları eşliğinde hasat alanını şenlendiren folklor gösterisinin ardından toplanan zeytinler sıkım tesisine götürülüp zeytinyağına dönüştükten sonra şişelendi. Ömür Akkor’un tasarladığı hasat akşam yemeği menüsü, yörenin ünlü şefi Ekrem Yanbolluoğlu ve ekibi tarafından Kuzey Ege’ye ait zeytinyağı ve coğrafyanın kendi ürünleri ile hazırlandı.

Hasat programının ikinci gününde Komili’nin “Kuşaklar Boyu Yaşasın Diye” çatısı altında yürüttüğü Anıt Ağaç Projesi ile tescillenerek koruma altına alınan 1105 yaşındaki bir anıt ağaca ziyaret gerçekleştirildi. Beslenme & Diyet Uzmanı, Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti Dilara Koçak; 1105 yaşındaki Koca Delice’nin gölgesinde anıt zeytin ağaçlarının yarattığı değer ve insanlık için önemi ile iyi zeytinyağının beslenmedeki kıymetine değindi.

Bunge Gıda Türkiye Ülke Lideri Turgut Yeğenağa 25. Komili Zeytin Hasadı için yaptığı konuşmasında “Anadolu’da bu kadar köklü bir geçmişi olan zeytinyağı için günümüzde Ayvalık’ın yeri tartışılmaz. Çünkü gerçek zeytinyağının ortaya çıkması için sonsuz sayıda ihtimalin kusursuz bir şekilde yan yana gelmesi gerekiyor. Buradaki zeytinyağı tadını Ayvalık’ın bereketli topraklarından, denizinden, güneşinden ve Kaz Dağları’nın rüzgarından alıyor. Kültürü ile anlamlı bu değere, bu şahane zeytin ağaçlarına sahip olduğumuz için kendimizi şanslı görüyoruz. Geçtiğimiz sene 240 bin ton olan zeytinyağı rekoltesinin bu yıl son beş senenin en yükseği olmasını bekliyoruz. Geçen yıldan daha verimli bir yıl geçirdiğimiz için bizler de Komili Ailesi olarak çok mutluyuz. Bu veriler iklim şartları ve bakım çalışmalarıyla yükseliyor. Biz de zeytin tarımı yapan çiftçilerimiz ile el birliği içerinde yoğun bir şekilde çalışmalara devam ediyoruz” dedi.

Sürdürülebilirlik başta olmak üzere zeytinyağı ve kültürünün kuşaklar boyu yaşaması hedefiyle gerçekleştirdikleri projelerini de anlatan ve bugüne kadar 25 milyon zeytin ağacını taradıklarını açıklayan Turgut Yeğenağa; “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile gerçekleştirdiğimiz Anıt Ağaç projemiz kapsamında yaşlı ağaçları kayıt altına alıyoruz. 2018 yılında başlayan projemiz kapsamında şu ana kadar Balıkesir Ayvalık ve Manisa’da bir kısmının tescili tamamlanmış bir kısmı da hala prosedürü devam eden toplamda 310 ağacımız bulunuyor. Kanunen zeytin ağaçları kesilemiyor fakat maalesef sökülerek yerleri değiştirilebiliyor. Projemiz kapsamında anıt ağaçlar tescillendikten sonra yerleri değiştirilemiyor böylece koruma altına da alınmış oluyorlar. Bu sebeple de kültürün devamlılığı ve gelecek nesillere aktarımı açısından da projenin bizim için önemi çok çok büyük. Biz Komili olarak Türkiye’nin anıt zeytin ağacı haritasını çıkarmak istiyoruz. Bunun için de şimdi projemizin hedefinde tüm Türkiye bulunuyor.

Zeytinyağı bu topraklar için bizim toplumumuzla da bağdaşan çok önemli bir kültürel değeri ifade ediyor. Zeytin yetiştiriciliğinin ilk kez M.Ö. 4000 yıllarında Anadolu’da başlamış, buradan Akdeniz’in diğer ülkelerine yayıldığını biliyoruz. Bilimsel birçok literatüre göre tipik bir Akdeniz bitkisi olan zeytin ağacının anavatanın Anadolu’nun Mardin, Kahramanmaraş ve Hatay üçgeni olduğuna inanılıyor. Komili olarak yakında zeytinyağının bu topraklarda kaç bin yıldır olduğunu arkeolojik bulgularla destekleyerek, bilimsel olarak kanıtlamayı hedefliyoruz. Bilimsel literatüre girecek ve uluslararası arenada da çok değerli bir çalışma olan projemiz çok kıymetli akademisyenlerimizin gerçekleştirdiği çalışmalarla aralıksız sürüyor.

Bu yıl 25.’sini gerçekleştirdiğimiz hasadımızda lezzet ve sürdürülebilirlik kısmını Dilara Koçak ve Ömür Akkor anlatırken, değerli konuşmaları ile sanatçı dostlarımız Erkan Can ve Güven Kıraç yanımızdaydı. Şeflerimiz Danilo Zanna, Türev Uludağ ve Burak Zafer Sırmaçekici bize ve projemize verdikleri destekle bizimleydi. Ayrıca bu yıl hasatta Anıt Ağaç projemizden hocalarımız ve tabii zeytinyağı kültünün bu topraklardaki geçmişini ararken yanımızda olan arkeoloji biliminin önde gelen isimleri de bizi yalnız bırakmadı. Katılan tüm dostlara, zeytinyağı gönüllülerine hasada katıldıkları bize ve projemize verdikleri tüm destekler için teşekkür ediyorum” dedi.

Komili Hakkında

Türkiye’nin en köklü markalarından biri olan Komili, 1878’de Midilli’nin Komi Köyü’nde başlayan yolculuğuna 1923’ten bu yana Anadolu topraklarında devam ediyor. 2017 yılında Bunge Gıda bünyesine giren Komili, zeytinyağı sektöründeki liderliğini sürdürüyor. Zeytinyağını başta Ayvalık ve Körfez Bölgesi’nin olmak üzere Ege’nin en iyi zeytinlerinden elde eden Komili, uzun yıllara dayanan deneyimi, bilgi birikimi ve uzmanlığının yanı sıra üretim teknolojisi, tüketicilerin tercihleri doğrultusunda belirlediği çeşitleri ve hassas kalite kriterleri ile ürettiği zeytinyağını tüketicileriyle buluşturuyor. Komili ayrıca zeytinyağının bilinirliğinin artırılması, üreticinin bilinçlendirilmesi, verimliliğin artırılması, maliyetlerin düşürülmesi ve tüketimin yükseltilmesi için de çalışmalar yapıyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Bunge Gıda

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.