La Lorraine Türkiye’de Üst Düzey Atamalar | HORECA Trend
Takip edin!

İnsan Kaynakları

La Lorraine Türkiye’de Üst Düzey Atamalar

80 yılı aşkın deneyimi ile unlu mamuller ve fırıncılık sektörünün lider markası La Lorraine üst yönetiminde yeni atamalar gerçekleşti.

Yayınlandı

on

Neslihan Nigiz Ulak şirketin bağımsız yönetim  kurulu üyesi ve geçici Genel Müdürü olurken, Demircan Özer La Lorraine Türkiye Ticari Direktörü, Kategori Pazarlama Müdürlüğü görevini yürüten Eray Şahinbay ise Pazarlama Takım Lideri olarak atandı.

Unlu  mamul,  pasta  ve  fırıncılık  sektörünün  lider  markası  La Lorraine’in  dümeni  sektörün deneyimli   ismi  Neslihan Nigiz Ulak’a  emanet edildi.  Robert  Kolej  ve Boğaziçi  Üniversitesi İşletme Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle mezun olan Ulak, meslek hayatına Unilever Türkiye’de adım atmıştır. Uzun yıllar Unilever’de farklı pozisyonlarda görev yapan Ulak, 2010 yılında Unilever Türkiye’nin ilk kadın satış direktörü olmuş, ardından 2014 yılında Unilever Food Solutions Global Satış Direktörü olarak uluslararası bir görev üstlenmiştir. 2018 yılında Barry Callebaut Türkiye’nin başına geçen Ulak, 4 yıl boyunca Barry Callebaut Türkiye Genel Müdürü   görevini   üstlenmiştir.   Görev   sürecinde   önemli   başarılara   imza   atmış,   EEMEA Bölgesi’nin yönetim kurulunda yer almış ve Barry Callebaut Diversity & Inclusion Konseyi’nde bölgesini temsil etmiştir.

23 yıllık  B2C ve B2B tecrübesiyle  sektörün deneyimli   ismi  Neslihan Nigiz Ulak,  2022 son çeyrek itibariyle Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve geçici  Genel Müdür olarak  La Lorraine Türkiye ailesine katıldı. Neslihan Nigiz Ulak, La Lorraine markasının ürün liderliği politikası ile Türkiye’de  müşteri   odaklı   kategori   büyümesine   öncülük   etmesi   için   gereken   stratejileri belirleyecektir. La Lorraine’in uluslararası önceliği olan sürdürülebilirlik ajandasının liderliğini yine bu alanda öncü iş ortaklarıyla birlikte üstlenecektir.

La Lorraine Türkiye Ticari Direktörü Demircan Özer Oldu!

Demircan Özer, İTÜ elektronik ve haberleşme mühendisliğinin ardından Koç Üniversitesi’nde MBA yaparak eğitimini tamamlamıştır. İş hayatına Turkcell Global Bilgi’de Stratejik Planlama Müdürü olarak başlayan Özer, yaklaşık 17 yıl Philip Morris International bünyesinde Türkiye ve   Romanya’da   ticari   liderlik   pozisyonlarında   bulunmuştur.   Son   görevinde   şirketin İsviçre’deki  merkezinde  iQOS markasının  pazarlara  çıkarılması  ve ticari  stratejilerin  global pazarlarda aktive edilmesine liderlik etmiştir.  2022 yılında  La Lorraine Türkiye’ye transfer olan Özer, Ticari Direktör olarak görev yapmaya başlamıştır.

La Lorraine Türkiye Pazarlama Takımı Eray Şahinbay’a Emanet

Bilkent  Üniversitesi   Ekonomi  bölümünün  ardından  Çankaya  Üniversitesi’nde  MBA yüksek lisansını  tamamlayan  Eray Şahinbay,  meslek hayatına Amerika’da Frosty Treats  şirketinde satış  departmanında   adım   atmıştır.   Coca-Cola   İçecek’te   uzun   yıllar   satış   ve   pazarlama departmanlarının   her   kademesinde   görev   alan  Şahinbay,   Coca   Cola’nın   ardından   Simit Sarayı’nda 22 ülkeden sorumlu Ticari Pazarlama ve Ürün Direktörü olarak görev yapmıştır.

2019  yılında  La   Lorraine  Türkiye’ye   transfer  olan  Şahinbay,  Ticari  Pazarlama  ve  Kategori Marka  Müdürlüğü   görevinin ardından   2022   Kasım   ayı   itibariyle  Pazarlama Takım Lideri olarak atanmıştır.  Şahinbay La Lorraine’deki görevinin yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi’nde pazarlama alanında eğitmen olarak Micro MBA öğrencilerine ders vermektedir.

La Lorraine Hakkında

Hotel,   Restoran,   Cafe   noktalarının   yanı   sıra   perakende   zincir  market   gibi  birçok   farklı   profildeki 7.500’den fazla satış noktasında tüketicilerine ulaşan La Lorraine, 2014 yılında Türkiye pazarına giriş yapmış ve stratejik bir pazar olarak Türkiye’ye verdiği önem neticesinde 13. üretim tesisini Türkiye’de Manisa’da hayata geçirmiştir.

Kaynak: HORECA Trend ve La Lorraine Türkiye

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan Kaynakları

Tchibo Türkiye’nin Mağazalar Direktörü Erman Tutkun oldu

70 yılı aşan kahve uzmanlığı ve yenilenen temalardan oluşan özgün perakende iş modeli ile 2005 yılından bu yana ülkemizde hizmet veren Tchibo Türkiye’nin Mağazalar Direktörü Erman Tutkun oldu.

Yayınlandı

on

İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünden mezun olan Erman Tutkun, kariyerine Komşufırın’da Pazarlama Yetkilisi olarak başladı. Daha sonra Tchibo Türkiye’ye katılan Tutkun; Kahve Pazarlama Müdürü, Bölge Satış Müdürü ve Kurumsal Satış Müdürü pozisyonlarında görev yaptı. Ardından; Yves Rocher Türkiye’de Perakende Departman Yöneticiliği ve son olarak Doğuş Perakende Grubu / Kiko Milano’da Perakende Satış Müdürü görevlerini yürüttü.

Tchibo Türkiye’deki yeni görevine dair açıklamada bulunan Tutkun: “Benim için Tchibo; yeni tanıdığım bir marka değil. 2013-2016 yılları arasında büyük bir keyifle çalıştığım Tchibo’nun 2027 global vizyonuna parelel olarak Türkiye’de de mağazacılık alanında büyüme kaydettiği bu dönemde mağaza operasyonunu yönetecek ve önümüzdeki 3 yıl yoğun mağaza açılışı yapacağımız döneme liderlik edecek olmak benim için heyecan verici. Geleceğin Tchibo’sunu beraber yaratacağımız takım arkadaşlarımızla birlikte müşterilerimize sunduğumuz Tchibo deneyimini her geçen gün artırmaya ve farklılaştırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Tchibo Hakkında

Benzersiz bir iş modeline sahip olan Tchibo; 13 ülkede 1000den fazla mağaza, 22.300 satış noktası ve internet mağazaları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Şirket bu çok kanallı dağıtım sistemini, her hafta değişen gıda dışı ürünlerle birlikte, kahve ve kapsüllü kahve makinesi Cafissimoyu sunmak üzere kullanmaktadır. 2016 yılında dünya genelindeki 12.000 çalışanıyla 3,3 milyar Euro kazanç sağlayan Tchibo; Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve Macaristan’da kavrulmuş kahve pazarının lideri ve Avrupanın önde gelen e-ticaret şirketlerinden birisidir. 1949da Hamburgda kurulan aile şirketi, uyguladığı sürdürülebilir politikalar sayesinde, 2012 yılındaki Kurumsal Ahlak ve Çevresel Lojistik Ödülü ve 2013 yılındaki Federal Hükümet KSS Ödülü başta olmak üzere birçok ödüle layık görülmüştür. Tchibo 2016 yılında, Almanya’nın en büyük sürdürülebilir şirketi seçilmiştir.

Kaynak: HORECA Trend ve Tchibo

Devamını Oku

İnsan Kaynakları

Pınar Su ve İçecek’e Yeni Pazarlama Direktörü

Yaşar Holding iştiraklerinden Pınar Su ve İçecek’in yeni Pazarlama Direktörü, FMCG sektörünün deneyimli ismi Nazlı Soylu oldu.

Yayınlandı

on

Türkiye’yi ambalajlı suyla ilk kez tanıştıran Pınar Su ve İçecekin pazarlama direktörlüğü görevine Nazlı Soylu atandı. Soylu, Yaşar Holding bünyesindeki Pınar Su ve İçecek’in, içecek pazarında kuvvetli bir oyuncu olma vizyonu ile uyumlu marka, inovasyon ve ticari pazarlama faaliyetlerine yön verecek.

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Nazlı Soylu, aynı yıl kariyerine Shell Türkiye’de Taşıt Tanıma Sistemi Satış Koordinatörü olarak başladı. Daha sonra sırasıyla Henkel, SC Johnson Wax ve Evyap’ta FMCG sektörünün farklı kategorilerinde ulusal ve yerel markaları farklı pozisyonlarda yönetme fırsatı buldu. 2007-2015 senelerinde Yıldız Holding’te Hero Gıda A.Ş. ve Kerevitaş A.Ş’de sırasıyla Pazarlama Müdürlüğü, Ticaret Direktörlüğü ve Pazarlama Direktörlüğü görevlerini yaptıktan sonra Defacto’da hem yerel hem de ihracat pazarlarının Pazarlama Direktörlüğü’nü yaparak perakende sektöründe de deneyim kazandı. 2017 senesinden itibaren Adel Kalemcilik A.Ş’de, Pazarlama ve Kurumsal iletişim Direktörlüğü’nü yürüten Soylu, Adel, Faber-Castell, Graf von Faber-Castell markalarının; pazarlama, ticari pazarlama ve kurumsal iletişim faaliyetlerini yürüttü.

Aynı zamanda profesyonel yaşam koçu olan Nazlı Soylu, çok iyi derecede İngilizce ve iş gereksinimi seviyesinde Almanca biliyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Pınar Su ve İçecek

Devamını Oku

İnsan Kaynakları

Unilever Food Solutions Türkiye, Pazarlama Lider Şefi Pozisyonuna Osman Bahadır Atandı

Ev dışı tüketim sektörünün öncüsü ve Türkiye’nin önde gelen gıda hizmetleri şirketi Unilever Food Solutions bünyesinde yeni atama gerçekleşti. HORECA sektörünün deneyimli şefi Osman Bahadır, Unilever Food Solutions Türkiye Pazarlama Lider Şefi olarak yeni görevine başladı.


Yayınlandı

on

Osman Bahadır, Hilton International Hotel’de başlayan kariyerine New York’ta, Türk Mutfağı üzerine çalıştığı restoranlarda devam etti. Culinary Instute of America’da aldığı şeflik eğitiminden sonra New York’ta, Tabla Restaurant’ta çalıştı. Bu deneyimleriyle global bir perspektif kazanan Bahadır, İstanbul’un yemek sahnesine damgasını vuran FARFARA’nın şefi ve sahibi olarak, 2016’da Timeout İstanbul tarafından verilen “En İyi Yeni Nesil Restoran” ödülünü elde etti. Aynı zamanda, USLA’da başşef ve direktör olarak görev aldı. Yolu Unilever ile 2011 yılında kesişen Bahadır, burada AR-GE ve Pazarlama Şefi olarak çalışırken, Mutfak Sanatları Akademisi’nde şef-eğitmen olarak AR-GE ve Pazarlama çalışmalarına liderlik etti ve iki yemek kitabına katkıda bulundu. Son olarak Pardon Bloungerie’de kurumsal şef ve Özyeğin Üniversitesi, Le Cordon Bleu’da onaylı şef eğitmeni olarak sürdürdüğü kariyerine, Unilever Food Solutions’ta Pazarlama Lider Şefi olarak devam edecek.

Bahadır, Türk Mutfağı’na olan katkıları ile de tanınıyor ve globalde Turkish Cuisine Week başta olmak üzere çeşitli gastronomi etkinliklerinde ülkemizi temsil etmiştir. Ayrıca, sinema dünyasına da katkı sağlamış ve önemli filmlerde catering şefi olarak görev almıştır.

Osman Bahadır, Unilever Food Solutions Türkiye’nin Pazarlama Lider Şefi olarak, hem teknik hem de lezzet açısından vurucu reçeteler ve trend tabanlı menülerle yeni işletmeler kazanmak ve iş penetrasyonunu artırmak gibi iş erişimi hedeflerini belirleyecek. Aynı zamanda, operatörlerin karşılaştığı sorunları çözmek ve çözüm sunmak adına sektörün dikkatini çekecek reçeteler oluşturacak ve iletecek, iş büyümesine katkı sağlayabilmek için operatörlere sanal ve yüz yüze demolar sunacak. İşletmeciler ve toptancılar için “Çözüm Satış” yaklaşımı doğrultusunda eğilimlere odaklanarak hem çevrim içi hem de çevrim dışı demolar ve mutfak desteği sağlayacak. Ayrıca, belirlenen iş stratejileri doğrultusunda satış içeriği geliştirecek ve aşçılık eğitimleri vererek Unilever Food Solutions’ın ekibine sağladığı Şeflik Zanaati eğitimlerini yönlendirecek. Hem iç hem de dış kanallarda Unilever Food Solutions Türkiye’nin gastronomik yüzü olarak oteller, catering’ler ve restoranlarda uygulamaları destekleyecek ve ürün kategorileri için mutfak desteği sağlayarak yenilikleri ve ürün geliştirmeyi teşvik edecek.

Osman Bahadır’ın profesyonel deneyimleri ve başarılı kariyeri, yeni görevinde Unilever Food Solutions’ın büyüme stratejilerine liderlik edecek.

Kaynak: HORECA Trend ve Unilever Food Solutions Türkiye

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.