Bidfood, Ankara’da Dağıtım Merkezi Açtı | HORECA Trend
Takip edin!

HORECA Tedarik

Bidfood, Ankara’da Dağıtım Merkezi Açtı

Ev dışı tüketim ve gıda alanında uzmanlaşmış lider şirketlerden biri olan Bidfood Türkiye, Ankara’da hizmete açtığı Bidfood Anadolu ile dağıtım kapasitesini artırdı.

Yayınlandı

on

Dağıtım bölgelerini ve hizmet kalitesini artırmayı hedeflediklerini söyleyen Bidfood Türkiye CEO’su Nedim Makzume, 4 ay gibi kısa bir sürede kurulumu tamamlanan Bidfood Anadolu’nun ‘Bidfood’a özgü bir başarı hikayesi’ olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin dört bir yanındaki 15.000’den fazla otel, restoran, kafe, ulusal zincir ve perakende müşterisine hizmet sunan, ev dışı tüketim (EDT) ve gıda dağıtım şirketi Bidfood Türkiye, ‘rekor büyüme’ ile kapattığı 2021 yılının ardından yatırımlarına hız verdi. Ev Dışı Tüketim işletmelerinin farklı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özel çözümler sunan Bidfood Türkiye, Ankara’da hizmete açtığı Bidfood Anadolu ile dağıtım kapasitesini artırdı. Şirket, eş zamanlı olarak online ev dışı tüketim portalı MyBidfood’u da Ankara’daki iş ortaklarının kullanımına açtı.

Bidfood Türkiye’ye Özgü Bir Başarı Hikayesi

Yeni dağıtım merkezinin, Bidfood Türkiye’nin büyüme planlarında önemli bir yeri bulunuyor. Bidfood Türkiye CEO’su Nedim Makzume, Ankara’da, uluslararası tecrübe ve iş yapma tekniklerini yerel bakış açısıyla birleştirerek, Ev Dışı Tüketim kanalındaki tüm paydaşlar için değer yaratan bir çalışma sistemi oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Toplam 4.200 metrekare alan üzerinde yer alan Bidfood Anadolu Ankara dağıtım merkezi için kurulum çalışmalarının bu yılın mayıs ayında başladığını belirten Nedim Makzume, “Depomuz, 1 Eylül 2022’de tüm altyapısıyla mal kabul ve sevkiyata tamamen hazır hale geldi. Donuk Depolarımızı sipariş tarihinden 25 gün sonra teslim alarak, rekor sayılacak bir sürede tamamlanmasını sağladık. 4 ay gibi kısa bir sürede bu büyüklükte bir deponun ve çalışma sisteminin tamamlanması, Bidfood’a özgü önemli bir başarı hikayesidir” diye konuştu.

3.000 paletlik toplam kuru gıda depolama kapasitesi ile 390 paletlik soğuk hava depolama kapasitesine sahip dağıtım merkezinde ilk etapta 15 kişi istihdam ediliyor.

Dağıtım Merkezlerinin Sayısı Artacak

2022’nin, yeni bölgelerde faaliyet göstermeye başladığı, mevcut altyapının yenilenip büyütüldüğü ve dijital yatırımların ön plana çıktığı bir yıl olduğunu belirten Bidfood Türkiye CEO’su Makzume, “Hizmet kalitemizi, ürün çeşitliliğimizi ve dağıtım bölgelerimizi her geçen gün artırmayı hedefliyoruz. Bu yıl Bursa ve Ankara’dan sonra, İstanbul Anadolu yakasında ve yeni bir dağıtım merkezi açmayı planlıyoruz. Sürdürülebilirlik planlarımız çerçevesinde doğaya dost, yüksek verimli, kendi kendine yetebilecek kapasitede merkezler inşa edeceğiz. Yıl sonuna doğru İzmir bölgesinde küçük bir üretim merkezi açarak, müşterilerimize ihtiyaçları olan özel ürünler üretebilmeyi düşünüyoruz” dedi.

Bidfood Türkiye Hakkında

Bidfood Grubu, 5 kıtadaki 35 ülkede 25 bini aşkın çalışanıyla dünya standartlarında hizmet veren, Ev Dışı Tüketim ve Gıda Dağıtımı alanlarında uzmanlaşmış lider şirketlerden biridir.

Bidfood, 2013 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Marmara, Ege, İç Anadolu ve Akdeniz bölgeleri başta olmak üzere Türkiye’nin farklı bölgelerindeki 15.000’den fazla otel, restoran, kafe, ulusal zincir ve perakende kanalında müşterilerine ürün, çözüm ve hizmet sunmaktadır. Bidfood; Bidfood Efe (İzmir-Bodrum), Bidfood Bursa, Bidfood Anadolu, Bidfood Akdeniz, Bidfood Marmara, Bidfood Spirits ve Bidfood Pazarlama iş birimleriyle Türkiye’deki operasyonlarını yürütmektedir.

7’si kendi özgün markası olmak üzere 1000’i aşkın farklı markayı temsil eden Bidfood Türkiye, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin farklı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özel çözümler sunmaktadır. Ev dışı tüketim sektörüne özel geliştirilmiş olan MyBidfood portalı ile müşterilerine üst düzey dijital alt yapı sağlayarak ve yeni nesil teknolojileri müşterilerin kullanımına sunarak hizmet kalitesini arttırmayı ve sektörü geliştirmeyi amaçlıyor.

Bidfood’un vizyonu, Türkiye’nin en çok tercih edilen tedarikçisi olmaktır. Kapsamlı ürün yelpazesi, sürekli geliştirilen lojistik kapasitesi ve müşterilerine sunduğu hizmetin kalitesini artırmaya yönelik dijitalleşme yatırımlarıyla bu iddiasını desteklemektedir.

Kaynak: HORECA Trend ve Bidfood Türkiye

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gıda Üreticileri

Sağlıklı Yaşam İçin Altın Besin Bulgur Japonya’dan Onay Aldı

Duru Gıda’nın, Japonya’daki Mukogawa Kadın Üniversitesi’nde glisemik indeks (GI) üzerine yaptırdığı analiz, bulgurun 54,9’luk GI değeri ile uzun süre tok kalmayı sağladığını ve açlık krizlerinden koruduğunu doğruladı. Böylelikle bulgurun sağlıklı bir yaşam için değerli ve diyabete karşı etkili bir gıda olduğu bir kez daha ortaya konuldu.

Yayınlandı

on

En iyi bakliyatı tüketicisine sunmak için 89 yıldır çalışan Duru Gıda, ürünlerinin kalitesi ve besin değerine yönelik araştırmalarını sürdürüyor. Duru, bu kez, Türkiye’nin en çok tercih edilen ürünlerinden “bulgur” için Japonya’da analiz yaptırdı. 

Japonya’da, Mukogawa Kadın Üniversitesi’nin, Gıda ve Beslenme Bilimleri Fakültesi, Gıda Geliştirme Araştırma Laboratuvarı’nda bulgurun kandaki glikoz (şeker) seviyesine etkisi, yani Glisemik Indeks (GI) değeri ölçüldü. 12 sağlıklı katılımcının yer aldığı analiz, ürünün GI değerinin 54,9’la, “Düşük GI Gıda” kategorisine girdiğini ortaya koydu. 

Gıda Mühendisi Ece Duru, GI analizinin, tüm dünyanın dikkate aldığı, sınırlı yerde yapılan değerli bir araştırma metodu olduğunu belirtti. GI analizinin Japonya gıda standartlarının “olmazsa olmaz”ları arasında yer aldığını söyleyen Ece Duru, “Bu araştırmanın en güvenilir yerlerde yapılması, verilerin doğruluğuna güven açısından oldukça kıymetlidir. Japonların bu konudaki standartlarını ve hassasiyetini dikkate alarak, analizi Japonya’da bu konu üzerinde uzmanlaşmış Prof. Yasushi Suzuki ve ekibiyle yaptık. Bu raporlamalar sayesinde bireyler daha sağlıklı ve bilinçli gıda tüketimine yöneliyor. Duru Gıda olarak bulgurumuz üzerine yaptırdığımız bu analizin amacı, düşük glisemik indeksin uluslararası pazarlar için önemini göstermek ve bulgurlarımızı sağlıklı düşük GI ürün olarak tescillendirmekti. Bulgur gibi kompleks karbonhidratlar, glisemik indeksleri düşük olduğunda daha uzun süre tok kalmanızı sağlar ve açlık krizlerinden bizi korur.” dedi.

Glisemik İndeks Şeker Hastaları İçin Hayati Önemde 

Besinlere ilişkin merakın, markalar tarafından şeffaf şekilde giderilmemesinin gıda dünyasının en önemli sorunlarından olduğunu söyleyen Duru, “Glisemik indeks özellikle son yıllarda diyabet hastalarının sıklıkla kullandığı bir terim. Glisemik indeks kısaca, kan şekerini yükseltme ölçüsüdür. Basit karbonhidratlar, örneğin şekerli gıdalar kan şekerini hızlıca yükseltir ve birkaç saat sonra kan şekerini hızlıca düşürür. Bu durum kişinin hızlı şekilde acıkmasına sebep olur. Bulgur, hem iyi bir kompleks karbonhidrat hem de glisemik indeksi düşük bir gıdadır. Kompleks karbonhidratların sindirimi, emilimleri ve kana geçmeleri basit karbonhidratlara göre daha uzun zaman alır. Kan şekerinin daha yavaş emilmesini sağlayarak porsiyonların ve diyabetin kontrolünde çok önemli bir rol üstlenir. Kan şekerini hızlı yükselten yüksek glisemik indeksli gıdalar yerine kan şekerini yavaş yavaş yükselip yavaş yavaş düşmesini sağlayan düşük glisemik indeksli gıdalar tercih edilmelidir.” dedi. 

Kaynak: HORECA Trend ve Duru Gıda

Devamını Oku

Gıda Üreticileri

Baharın Tazeliği ve Enerjisi Peyman’dan

Doğanın uyanışına şahitlik ettiğimiz bahar ayları, sağlıklı yaşam ve beslenme konularının da ön plana çıktığı bir dönem. Bu dönemde vücudu sağlıklı besinlerle desteklemek ve yaz mevsimine sağlıklı bir şekilde hazırlanmak da önem kazanıyor. Kuruyemiş ve sağlıklı atıştırmalık sektörünün öncü markalarından Peyman, Bahçeden glütensiz çiğ kuruyemiş, kuru meyve ve atıştırmalık barları ile sağlıklı yaşamı tüketicilere sunuyor.

Yayınlandı

on

Ar-Ge ve teknoloji odaklı yatırımlarıyla gurme lezzetler geliştiren Peyman, Bahçeden markası ile sağlıklı ve lezzetli bir atıştırmalık deneyimi sunuyor. Çölyak hastalarından, glüten duyarlılığı olan tüketicilere kadar herkes için uygun ve lezzetli atıştırmalıklar geliştiren Peyman; yüksek lif içeriğine sahip çiğ kuruyemiş, kuru meyve ve atıştırmalık barlar ile hem tatlı hem de tuzlu ihtiyacını doğal tatlarla karşılıyor.

Baharın Tazeliğini Yansıtan Sağlıklı Atıştırmalıklar 

Baharın tazeliğini ve enerjisini yansıtan çiğ fındık, kaju, ceviz, kabak çekirdeği içi ve badem gibi içeriklerle zenginleştirilen Peyman Bahçeden; bedenin ihtiyaç duyduğu enerjinin alınmasına yardımcı oluyor. Turna yemişi, dut kurusu, gün kurusu, hurma, kuru erik, kuru incir, kuru kayısı ve kuru üzüm gibi doğal tatlarla ise tatlı krizleri için sağlıklı bir çözüm sunuyor. Tüm tüketiciler için pratik ve sağlıklı atıştırmalık seçenekleri sunan Peyman, Bahçeden markasının birbirinden lezzetli atıştırmalık bar alternatifleriyle de hareketli bahar günlerinde enerjinin de yüksek tutulmasını destekliyor.

Peyman Hakkında

Kuruyemiş ve sağlıklı atıştırmalık sektörünün öncü markalarından Peyman, 1995 yılından bu yana 30 bini kapalı olmak üzere toplam 50 bin m2’lik alanda yer alan Eskişehir’deki fabrikasında üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Peyman çatısı altında yer alan Bahçeden markasıyla kavrulmuş kuruyemiş, çiğ kuruyemiş ve kuru meyve, Çitliyo markasıyla ay çekirdeği; Nutzz markasıyla patlamış mısır, mısır cipsi, yer fıstığı ve mısır çerezi üretimi yapmaktadır. Tüketicilerine her zaman inovatif, gurme ürünlerini sunmak için aralıksız araştıran, geliştiren, aynı çatı altında farklı markalar yaratan ve bu marka ailelerini her geçen gün büyüten bir yapıya sahip olan Peyman, bu vizyon çerçevesinde 2022 yılından bu yana İş Holding bünyesinde faaliyet göstermektedir. Tarım ve tekstil sektöründeki faaliyetleri ile temelleri 1950’li yıllarda atılan İş Holding ise 70 yılı aşkın geçmişiyle Türkiye’nin köklü markaları arasında yer almaktadır. İş Holding, başta gıda olmak üzere QSR, kuruyemiş, kâğıt, lojistik, enerji, sanayi, medya ve sanat, inşaat, bilişim ve moto kurye gibi birçok farklı sektörde faaliyet göstermektedir. 

Kaynak: HORECA Trend ve Peyman

Devamını Oku

HORECA Tedarik

ORRIS LIFE: Diş Bakımında Devrim Yaratan Yenilikçi Mendil Teknolojisi!

Diş temizliği ve bakımı, kişisel hijyenin önemli bir parçasıdır. Yurtdışında otellerden güzellik merkezlerine kadar birçok alanda yoğun talep gören ORRIS LİFE, yeni nesil diş temizleme mendili ile sektöre yepyeni bir soluk getiriyor.

Yayınlandı

on

ORRIS LIFE, diş bakteri temizliği ve diş beyazlatma gibi önemli işlevlere ek olarak ağızda ferahlık hissi sağlayan mentol aromasıyla dikkat çekiyor. Üstelik organik içeriği ile de sağlık ve doğallık odaklı tüketicilerin tercihleri arasında yer alıyor.

Bu yenilikçi ürün, özellikle otel, restoran, güzellik merkezi, klinik ve hastaneler gibi kurumsal alanlarda tercih ediliyor. Kendi markalarıyla promosyon olarak üretilebilmesi ise işletmeler için ek bir avantaj sunuyor.

ORRIS LIFE’in dikkat çeken özelliklerinden biri de “Ready To Go” teknolojisi. Kapsülü itildiğinde anında kullanıma hazır hale gelen bu özellik, müşterilere pratik bir deneyim sunuyor. İki odacıklı mekanizması sayesinde kumaş ve sıvı formülasyon ayrı tutuluyor, böylece taze kalite her kullanımda garanti altına alınıyor.

ORRIS LIFE, günlük çok amaçlı diş temizleme mendili olarak tasarlanmış olup, diş temizleyicilerden özel bakım ürünlerine kadar geniş bir yelpazede kullanım imkanı sunuyor. Bu ürün, bakımlı ve sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyen herkesin beğenisini kazanmayı hedefliyor.

ORRIS LIFE, farmakoloji çatısı altında medikal ve kozmetik ürünlerini üreten lisanslı bir firmadan geliyor. Yenilikçi teknolojisi ve organik içeriği ile dikkat çeken bu ürün, diş temizliği ve bakımında devrim niteliğinde bir adım olarak öne çıkıyor.

Kaynak: HORECA Trend ve ORRIS LIFE

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.