TJ Joulak, Yılın Genel Müdürü Olmaya Aday - HORECA Trend
Takip edin!

İnsan Kaynakları

 TJ Joulak, Yılın Genel Müdürü Olmaya Aday

Shangri-La Bosphorus, İstanbul Genel Müdürü TJ Joulak, International GM Awards tarafından Yılın Genel Müdürü olmaya aday gösterildi.

Yayınlandı

on

Dubai merkezli Golden Tree Events Organizing and Managing tarafından düzenlenen International GM Awards, dünya genelindeki konaklama endüstrisindeki genel müdürler için en prestijli ödüllerden biri olarak kabul ediliyor. Ödüller, dünyanın her yerinden konaklama sektöründeki en etkili ve çalışkan genel müdürleri seçmeyi hedefliyor. 2021 yılında, bu son derece prestijli ödüle küresel otel markalarından 500’den fazla genel müdür katıldı. International GM Awards, beş bölgede 70’den fazla ülke içerisinde takdiri en çok hak eden adayları ve kazananları seçen son derece deneyimli bir jüri ekibine sahip.

Shangri-La Bosphorus Istanbul’un Genel Müdürü TJ Joulak, 2022 yılında bu kıymetli ödül için aday olarak seçildi. Adaylıkla ilgili görüşlerini, “International GM Awards’da Yılın Genel Müdürü olarak aday gösterilmekten mutluluk duyuyorum. Shangri-La ailesinin bir parçası olarak uzun yıllar bana çok değerli tecrübeler kazandıran roller üstlendim, bu süre zarfında biriktirdiğim harika anılarım var. Misafirlerimize ekibimizle birlikte gerçek bir Asya misafirperverliği sunmak benim için heyecan verici bir yolculuk. Bu harika ekibe bu yolculukta liderlik etmek ve bu uluslararası ödül tarafından tanınmak benim için bir onur.” sözleriyle belirtti.

internationalgmawards.com adresi üzerinden gerçekleşen International GM Awards, 25 Ekim’de oylama sürecinin bitimini takiben 31 Ekim’de final jüri kararı açıklanarak ödüller sahiplerine kavuşacak.

TJ Joulak Hakkında:

TJ Joulak, Birmingham Üniversitesi’nde Konaklama İşletmeciliği eğitimini Finans ve Otelcilik İşletme Yüksek Lisansı ile taçlandırarak otelcilik alanında yolculuğuna 25 yaşında İngiltere’de başladı ve o zamandan beri Yunanistan, Türkiye, Tunus, Katar, Endonezya, Tayvan, Umman, Maldivler ve Hindistan dahil olmak üzere birçok ülkede çalıştı. Tecrübeli bir otelci olmanın yanı sıra TJ, İngilizce, Arapça, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca dahil olmak üzere beş yabancı dili akıcı olarak konuşabiliyor. Her zaman trendleri takip eden, yeni kültürler deneyimleyen bir dünya gezgini Joulak’ın çeşitli ülkelerde farklı yönetim tarzlarına sahip ekiplere liderlik edebilmesi başarısında etkili olmuştur.

Son 15 yılda Sheraton Tunis Hotel and Towers, Katar’da W Doha, Türkiye’de W İstanbul ve Endonezya’da W Bali dahil olmak üzere beş otelin açılış sürecinden başlayarak tüm operasyonunu yönetti. Ayrıca W Taipei ve W Goa’nın genel müdürü, Hotel Grande Bretagne, Atina ve Shangri-La Doha ile çalıştı.

Shangri-La-Bosphorus İstanbul‘un genel müdürü olarak, kanıtlanmış başarı sicili ve konukları evlerinde hissettiren tutkulu bir tavırla, odak noktası finansal performans, çalışan ve misafir katılımı, topluluk ilişkileri, ortaklıklar ve yetenek gelişimi konularında çalışmalarını sürdürüyor.

Shangri-La Hakkında:

Shangri-La Group’un en önemli markası Shangri-La, seçkin Asya misafirperverliği deneyiminin merkezine samimi hizmeti koyuyor. Marka, yaratıcı ve ilhamını doğadan alan tasarımı, keyifli mutfak ve kültürel deneyimleri, özgün ve özenli hizmetiyle konukların kendi Shangri-La anlarını keşfetmelerini sağlıyor.

Günümüzde bu marka deneyimi Avustralya, Kanada, Çin, Hong Kong, Tayvan, Fiji, Fransa, Hindistan, Endonezya, Japonya, Malezya, Mauritius, Moğolistan, Myanmar, Filipinler, Suudi Arabistan, Singapur, Sri Lanka, Umman Sultanlığı, Tayland, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki destinasyonlarda 90’dan fazla lüks otel ve resortta hayata geçiriliyor.

Shangri-La Circle, Shangri-La Group’un hayatın eğlenceli, sınırsız ve olasılıklarla dolu olması gerektiği fikri üzerine inşa edilen yeni bir çağdaş Asya seyahat yaşam tarzı platformu ve ödüllü Golden Circle sadakat programının bir dönüşümüdür. Shangri-La Circle, üyelerine dünya çapındaki 100’den fazla Shangri-La, Kerry, JEN ve Traders noktasında seyahatlerinin her anında grubun restoran portföyü, wellness tesisleri ve aile deneyimlerinin de dahil olduğu gelişmiş avantajlar sunuyor. Avantajların ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: HORECA Trend ve Shangri-La Bosphorus, Istanbul

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fuar ve Etkinlikler

Yılın En İyi Yabancı Şefi “Claudio Chinali” Oldu!

“Yılın Yabancı Şefi” kategorisinde ise Eataly Executive Chef’i Claudio Chinali ödül aldı.

Yayınlandı

on

Four Seasons Sultanahmet ev sahipliğinde ve Jumbo’nun katkılarıyla geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 4. Altın Kaşık Gastronomi Ödülleri gecesinde on bir farklı kategorideki ödülleri ile Jüri Özel Ödülü ve Tuğrul Şavkay Yaşam Boyu Başarı Ödülü sahipleri ile buluştu.

“Yılın Yabancı Şefi” kategorisinde ise Eataly Executive Chef’i Claudio Chinali ödül aldı.

İtalya’da Michelin Yıldızlı restoranlarda Bruno Barbieri, Alfonso Caputo ve Igles Corelli gibi şeflerle çalışan Claudio Chinali; 2013 yılından bu yana Zorlu Center’deki Eataly’nin Executive Chef’i ve 2021 yılından itibaren de Eataly’nin Boğaz terasında yer alan Terrazza Italia’nın da şefliğini yapmaya devam ediyor.

“Dünyada 4 farklı kıtada, 40’tan fazla mağazaya sahip olan Eataly, en kaliteli İtalyan yemeklerini hem tüketip hem ürünlerini satın alıp hem de yedikleriniz hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz bir marka.” sözleriyle özetliyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Jumbo

Devamını Oku

İnsan Kaynakları

Six Senses Kaplankaya Operasyondan Sorumlu Otel Müdürü Figen Savaşır Oldu

Six Senses Kaplankaya’nın Operasyondan Sorumlu Otel Müdürlüğü görevine turizm ve otelcilik sektörünün deneyimli profesyoneli Figen Savaşır atandı.

Yayınlandı

on

Dünyaca ünlü sürdürülebilir sağlıklı yaşam felsefesiyle dikkat çeken Six Senses Hotels Resorts Spas bünyesinde yer alan; Six Senses Kaplankaya, yönetim kadrosunu  güçlendirmeye devam ediyor. Condé Nast Traveller ve World Luxury Hotel & Spa Awards tarafından; dünyanın ve Avrupa’nın en iyi otelleri ve Spa’sı arasında gösterilen Six Senses Kaplankaya’nın Operasyondan Sorumlu Otel Müdürlüğü görevine turizm ve otelcilik sektörünün deneyimli profesyoneli Figen Savaşır atandı.

Uludağ Üniversitesi, Turizm ve Otelcilik Bölümü eğitiminin ardından 23 yıl boyunca başarılı otelcilik kariyerine bir çok farklı ülkede deneyimler sığdıran Figen Savaşır, 2019 yılında Amerika’nın önde gelen üniversitelerinden Cornell University’de Finans ve İşletme Performansı üzerine kapsamlı bir sertifika programına da katıldı.

Kariyerine ABD’de başlayan Savaşır, sonrasında Türkiye’ye dönerek sırasıyla Conrad Istanbul, Courtyard by Marriott International Istanbul ve The Ritz-Carlton Istanbul otellerinde çalıştı. Savaşır, 2017’de Umman’da Shangri-La’s Barr Al Jissah Resort and Spa’da Operasyon Müdürü olarak görev almasının ardından  Kazakistan’da The Ritz-Carlton Almaty’de Operasyon Direktörü olarak kariyerine önemli bir tecrübe kattı.

Nisan 2022’de Six Senses Kaplankaya bünyesinde çalışmaya başlayan Savaşır, Six Senses Kaplankaya Operasyondan Sorumlu Otel Müdürü olarak görevine devam ediyor.

Six Senses Kaplankaya hakkında daha fazla bilgi için;  reservations-kaplankaya@sixsenses.com adresinden veya 0 (252) 511 00 30 numaralı telefondan bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak mümkün. Daha fazla bilgi için www.sixsenses.com/resorts/kaplankaya/destination adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: HORECA Trend ve Six Senses Kaplankaya

Devamını Oku

İnsan Kaynakları

La Lorraine Türkiye’de Üst Düzey Atamalar

80 yılı aşkın deneyimi ile unlu mamuller ve fırıncılık sektörünün lider markası La Lorraine üst yönetiminde yeni atamalar gerçekleşti.

Yayınlandı

on

Neslihan Nigiz Ulak şirketin bağımsız yönetim  kurulu üyesi ve geçici Genel Müdürü olurken, Demircan Özer La Lorraine Türkiye Ticari Direktörü, Kategori Pazarlama Müdürlüğü görevini yürüten Eray Şahinbay ise Pazarlama Takım Lideri olarak atandı.

Unlu  mamul,  pasta  ve  fırıncılık  sektörünün  lider  markası  La Lorraine’in  dümeni  sektörün deneyimli   ismi  Neslihan Nigiz Ulak’a  emanet edildi.  Robert  Kolej  ve Boğaziçi  Üniversitesi İşletme Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle mezun olan Ulak, meslek hayatına Unilever Türkiye’de adım atmıştır. Uzun yıllar Unilever’de farklı pozisyonlarda görev yapan Ulak, 2010 yılında Unilever Türkiye’nin ilk kadın satış direktörü olmuş, ardından 2014 yılında Unilever Food Solutions Global Satış Direktörü olarak uluslararası bir görev üstlenmiştir. 2018 yılında Barry Callebaut Türkiye’nin başına geçen Ulak, 4 yıl boyunca Barry Callebaut Türkiye Genel Müdürü   görevini   üstlenmiştir.   Görev   sürecinde   önemli   başarılara   imza   atmış,   EEMEA Bölgesi’nin yönetim kurulunda yer almış ve Barry Callebaut Diversity & Inclusion Konseyi’nde bölgesini temsil etmiştir.

23 yıllık  B2C ve B2B tecrübesiyle  sektörün deneyimli   ismi  Neslihan Nigiz Ulak,  2022 son çeyrek itibariyle Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve geçici  Genel Müdür olarak  La Lorraine Türkiye ailesine katıldı. Neslihan Nigiz Ulak, La Lorraine markasının ürün liderliği politikası ile Türkiye’de  müşteri   odaklı   kategori   büyümesine   öncülük   etmesi   için   gereken   stratejileri belirleyecektir. La Lorraine’in uluslararası önceliği olan sürdürülebilirlik ajandasının liderliğini yine bu alanda öncü iş ortaklarıyla birlikte üstlenecektir.

La Lorraine Türkiye Ticari Direktörü Demircan Özer Oldu!

Demircan Özer, İTÜ elektronik ve haberleşme mühendisliğinin ardından Koç Üniversitesi’nde MBA yaparak eğitimini tamamlamıştır. İş hayatına Turkcell Global Bilgi’de Stratejik Planlama Müdürü olarak başlayan Özer, yaklaşık 17 yıl Philip Morris International bünyesinde Türkiye ve   Romanya’da   ticari   liderlik   pozisyonlarında   bulunmuştur.   Son   görevinde   şirketin İsviçre’deki  merkezinde  iQOS markasının  pazarlara  çıkarılması  ve ticari  stratejilerin  global pazarlarda aktive edilmesine liderlik etmiştir.  2022 yılında  La Lorraine Türkiye’ye transfer olan Özer, Ticari Direktör olarak görev yapmaya başlamıştır.

La Lorraine Türkiye Pazarlama Takımı Eray Şahinbay’a Emanet

Bilkent  Üniversitesi   Ekonomi  bölümünün  ardından  Çankaya  Üniversitesi’nde  MBA yüksek lisansını  tamamlayan  Eray Şahinbay,  meslek hayatına Amerika’da Frosty Treats  şirketinde satış  departmanında   adım   atmıştır.   Coca-Cola   İçecek’te   uzun   yıllar   satış   ve   pazarlama departmanlarının   her   kademesinde   görev   alan  Şahinbay,   Coca   Cola’nın   ardından   Simit Sarayı’nda 22 ülkeden sorumlu Ticari Pazarlama ve Ürün Direktörü olarak görev yapmıştır.

2019  yılında  La   Lorraine  Türkiye’ye   transfer  olan  Şahinbay,  Ticari  Pazarlama  ve  Kategori Marka  Müdürlüğü   görevinin ardından   2022   Kasım   ayı   itibariyle  Pazarlama Takım Lideri olarak atanmıştır.  Şahinbay La Lorraine’deki görevinin yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi’nde pazarlama alanında eğitmen olarak Micro MBA öğrencilerine ders vermektedir.

La Lorraine Hakkında

Hotel,   Restoran,   Cafe   noktalarının   yanı   sıra   perakende   zincir  market   gibi  birçok   farklı   profildeki 7.500’den fazla satış noktasında tüketicilerine ulaşan La Lorraine, 2014 yılında Türkiye pazarına giriş yapmış ve stratejik bir pazar olarak Türkiye’ye verdiği önem neticesinde 13. üretim tesisini Türkiye’de Manisa’da hayata geçirmiştir.

Kaynak: HORECA Trend ve La Lorraine Türkiye

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.