Tiryaki Agro, Hasat Yapan Çiftçilere Reklam Filmiyle Teşekkür Etti - HORECA Trend
Takip edin!

Gıda Üreticileri

Tiryaki Agro, Hasat Yapan Çiftçilere Reklam Filmiyle Teşekkür Etti

Alın terinin çiftçilerin başarısındaki en büyük güç olduğuna inanan lider tarım tedarik zinciri şirketi Tiryaki Agro, hasat sezonunu bin bir emekle geride bırakan tarım emekçilerine duyduğu minneti çektiği reklam filmiyle dile getirdi.

Yayınlandı

on

Türkiye’nin en büyük tarım ürünleri şirketi Tiryaki Agro, geride bıraktığı hasat mevsimini, elde edilen başarıda büyük paya sahip olan çiftçilere minnetini çektiği reklam filmiyle kutladı. Kar kış demeden, “bir gün olsun” toprağının ve hasadının başından ayrılmayan çiftçilerin görüntülendiği reklam filmi, izleyicilerden büyük ilgi gördü.

Hasat sezonu boyunca Tiryaki Agro’nun Niğde’den Muş’a, Konya’dan Balıkesir’e uzanan tarlalarında ürününün başından bir an olsun ayrılmayan çiftçilerin gerçek görüntülerinin yer aldığı reklam filmi; şirketin dünya sofralarına kadar ulaşan yolculuğunun hangi koşullarda gerçekleştiğini anlatıyor. Film, Tiryaki Agro’nun alanında Türkiye’nin en büyük şirketi olmasında tarım emekçilerinin ve ülkemizin bereketli topraklarının üstlendiği rolü vurguluyor.

Alın terini esirgemeden çalışarak ekmeğini topraktan çıkaran çiftçilerimiz sayesinde tüm dünyanın şifa, sofraların ise afiyet kazandığı vurgulanan reklam filmi, toplam 14 saatlik kayıttan seçilen görüntülerle oluşturuldu. Reklam filmi Keremcem’in sesiyle hayat buldu.

Kaynak: HORECA Trend ve Tiryaki Agro

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gıda Üreticileri

Profesyonel Mutfaklar Proverse ile Lezzet Bulacak

Cargill, HoReCa sektöründe değişen ihtiyaç ve beklentileri yeni markası Proverse ile karşılıyor. Profesyonel mutfakları yüksek performans ve kalite ile buluşturacak olan Proverse’ün lansmanı, Antalya’da gerçekleşen 29’uncu Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’nda yapıldı. Sektör paydaşlarını ağırlayan fuarda, Proverse’ün ilk ürünleri krem şanti ve pişirme kreması usta şeflerden tam not aldı. Cargill’in, Türkiye’nin en yenilikçi ve en geniş yağ ürün portföyüne sahip markası Turyağ da ustaların canlı lezzet şovları ile fuar katılımcılarının büyük ilgisini kazandı.

Yayınlandı

on

Dünyanın güvenli, sorumlu ve sürdürülebilir beslenmesi için çalışan Cargill, profesyonel mutfaklar için inovatif ürünler sunacak markası Proverse’ü görücüye çıkardı. Antalya’da ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 17-20 Ocak tarihleri arasında düzenlenen 29’uncu Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı kapsamında gerçekleşen lansmanda demo sunumları yapılan Proverse ürünleri şeflerin beğenisine sunuldu. İlk etapta pişirme kreması ve krem şanti ürünleri ile piyasaya çıkacak Proverse’ün geniş katılımla gerçekleşen gala etkinliğinde markanın temel değerleri sektör temsilcileriyle paylaşıldı. Cargill’in ev dışı yağ tüketimi sektöründeki öncü markası Turyağ da inovatif ürünleri ile fuara damgasını vurdu.

Gıda sektörünün her alanında yenilikçi ürünler geliştirdiklerini söyleyen Cargill Gıda META Gıda Bileşenleri Ürün Yönetimi ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Cem Beysel, “Cargill olarak 158 yıllık deneyimimiz ile global ölçekteki bilgi birikimimizi ülkemize aktararak yerli üreticilerin faydasına sunmaya devam ediyoruz. Türkiye’deki son teknolojiye sahip Ar-Ge tesislerimizde gıda sektörünün tüm alanlarına yönelik inovatif ürünler geliştiriyoruz. ANFAŞ’ta lansmanını yaptığımız Proverse markamız da HoReCa sektöründeki mutfak profesyonellerinin ihtiyaçlarına çözüm sunan yenilikçi ürünlerden oluşuyor. Günümüz yemek servisi dünyasında rekabet gücünü korumanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Cargill olarak, zamanın değişen tercih, beğeni ve ihtiyaçlarını yansıtan ürünlerimizle müşterilerimiz için lezzetten, sürdürülebilirlikten ve performanstan taviz vermeden güçlü bir tedarik zinciri ile güvenilir bir iş ortaklığı sunuyoruz. Proverse’ü böylesi önemli bir fuarda sektör profesyonelleri ile buluşturmak bizi çok mutlu etti” diye konuştu.

 “Ürün Portföyü Genişleyecek, Sırada Orta Doğu ve Afrika Pazarı Var”

Fuar süresince katılımcıların Proverse markası ve ürünlerine olan yoğun ilgisinden memnuniyet duyduklarını dile getiren Beysel, “Bu ilgi, HoReCa sektöründe güncel beklentileri karşılayacak inovatif ürünlere olan ihtiyaçtan kaynaklanıyor. İlk etapta makarna, et, tavuk ve tatlılarda farklı bir deneyim sunacak pişirme kreması ve pastacılığın vazgeçilmez bileşeni olan krem şanti ile Proverse markasını profesyonellere sunuyoruz. Ürün portföyümüzü vegan köfte harcı, dondurma ve jöle gibi yenilikçi ürünlerimizle de hızla genişleteceğiz. Proverse bir Cargill markası olarak ilk kez Türkiye’de sektöre adım atıyor. Bu süreçte ülkemizde edineceğimiz bilgi ve deneyimle birlikte Proverse’ü Orta Doğu ve Afrika pazarlarına da taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Hem Lezzette Hem Sunumda Yüksek Kalite

Şubat ayından itibaren mutfaklara girecek Proverse krema, yoğun dokusu ile yüksek kaplama performansı sunarken limon, baharat, sirke gibi asitli içeriklerle kesilmiyor. Yüksek ısıya dayanıklı olan bitkisel yağlı krema topaklanma yapmıyor ve yemekler servis edilmek üzere bekletilse dahi üzerinden akmıyor. Proverse krem şanti ise farklı malzemeler ve renklendirici bileşenlerle uyumlu, değişen ortam sıcaklıklarında bile hacmini uzun süre kaybetmeyen ve çatlama yapmayan yapısıyla farklı bir deneyim ve lezzet performansı sunuyor.

Proverse Şeflerin Birinci Tercihi Olacak

Proverse ürünleri Antalya’daki fuarda gerçekleşen galada sektör profesyonellerinden tam not aldı. Fine dining segmentinde Türkiye’nin en önde gelen isimlerinden biri olan ve kurumsal restoranlara danışmanlık da sunan Şef Murat Bozok, “HoReCa sektöründe işletmelerin en temel ikilemi kârlılığı korurken tercih edilen bir işletme olmayı sürdürebilmek. Bu nedenle doğru ve kaliteli malzeme ile güçlü tedarik zinciri oluşturabilmek çok önemli. Sektörü çok iyi tanıyan ve deneyimli Cargill’in, Proverse ile geliştirdiği yenilikçi ürünlerin, mutfak profesyonellerinin ihtiyaçlarına yanıt üreteceğine inanıyorum. Proverse, yüksek performanslı ve lezzetli ürünleri ile işletmelerin öncelikli tercihi olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Ustaların Yağı Turyağ’a Büyük İlgi

Cargill, sektörün uluslararası düzeyde en önemli buluşma noktalarından biri olan Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’na endüstriyel ve ev dışı yağ tüketim pazarındaki öncü markası Turyağ ile de damga vurdu. Köklü geçmişi ve yaygın satış ağıyla Türkiye’nin her noktasına ulaşan Turyağ’ın yüksek kalitedeki inovatif ürünleri endüstriyel ve pastacılık yağlarında sektör profesyonelleri ve pastacılık ustalarından büyük ilgi gördü. Cargill standını ziyaret edenler, Turyağ ustalarının canlı şovları eşliğinde hazırlanan lezzetleri tattı, ortaya keyifli görüntüler çıktı. Tedarik Zincirinde Güven Programı kapsamında ‘Güvenilir Tedarikçi’ sertifikası ile Balıkesir’deki tesiste üretim yapan Turyağ, son yıllarda yaptığı yüklü AR-GE ve gıda güvenliği yatırımları kapsamında 80’in üzerinde ürün geliştirdi. Turyağ, trans yağ ve kolesterol içermeyen, doymuş yağ oranı azaltılmış, daha sağlıklı yenilebilir bitkisel yağ çeşitleri ile profesyonel mutfaklar için yaygın bir kullanım alanı sağlıyor.

Türkiye’de Cargill Hakkında: 

Türkiye’de faaliyetlerine 1960’lı yıllarda başlayan Cargill gıda, biyoendüstriyel ve hayvan besleme sektörlerinde faaliyet gösteriyor. 1992 yılında İstanbul’da açılan Türkiye merkez ofisinin yanı sıra Adana ve Ankara’daki ofisler ile Bursa, Balıkesir, Kocaeli ve Sakarya’da yer alan üretim tesislerinde toplam 670 çalışanıyla hizmet veriyor. 2014’te Orta Doğu ve Kuzey Afrika, 2018 ise Sahra Altı Afrika’nın eklenmesiyle Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’yı (META) içine alan bölgenin yönetim merkezi Türkiye oldu. Dünyanın besin ihtiyacını güvenli ve sorumlu bir şekilde sağlamak amacıyla sürdürülebilirlik odağında çalışmalarını sürdüren Cargill Türkiye, dört fabrikasındaki inovatif yaklaşımlarla tüketici trendleri doğrultusunda yenilikler geliştiriyor, verimlilik yaratıyor. Daha fazla bilgi için; www.cargill.com.tr ve https://www.facebook.com/CargillTurkey/ adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Cargill Hakkında: 

Cargill, dünya gıda sisteminin sizin için çalışmasına yardımcı olur. Çiftçileri pazarlarla, müşterileri malzemelerle ve aileleri de yedikleri yiyeceklerden yürüdükleri zeminlere kadar günlük ihtiyaçlarla buluşturur. Dünya çapındaki 155.000’i aşkın çalışanımız, dünyayı güvenli, sorumlu ve sürdürülebilir bir şekilde beslemek için çalışırken paydaşlarımızı ve topluluklarımızı güçlendirme amacıyla inovasyon yapıyor.

Metan emisyonlarını azaltan yemden atık bazlı yenilenebilir yakıtlara kadar olanaklar sınırsızdır. Ama değerlerimiz aynı kalıyor. İnsanı ön planda tutuyoruz. Daha yükseğe ulaşıyoruz. Doğru olanı yapıyoruz. Komşu dediğimiz insanların ve evimiz dediğimiz gezegenin ihtiyaçlarını 157 yıldır bu şekilde karşıladık ve gelecek nesiller için de böyle yapacağız. Daha fazla bilgi için, Cargill.com’u ve Haber Merkezimizi ziyaret edin.

Turyağ Hakkında: 

1916 yılında İzmir Turan semtinde kurulan küçük bir yağhanenin devamı olan Turyağ, 1933 yılında ilk bitkisel margarini, 1955’te ise ilk ev dışı tüketim margarini piyasaya sundu. Kısa sürede yılda yaklaşık 500 ton zeytinyağı ve 2 bin 500 ton küspe ihracatı yapmaya başlayan Turyağ, ürün çeşitlerini de hızla artırdı. 2008 yılında üretimini İzmir Turan semtinden Balıkesir’deki Türkiye’nin en modern ve en iddialı tesislerinden birine taşıyan Turyağ, 2011’de Dünya Gıda Günü dolayısıyla Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından madalyaya layık görüldü. 2014 yılında Cargill tarafından devralınan ve son dönemdeki ileri teknoloji yatırımları ile daha da güçlenen Turyağ, inovatif endüstriyel ve sıvı yağ markaları, entegre tesisleri, yaygın satış ve pazarlama organizasyonu ile Türkiye’nin öncü markalarından biri konumunda. Daha fazla bilgi için www.turyag.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: HORECA Trend ve Cargill

Devamını Oku

Gıda Üreticileri

Bebeto, “En Beğenilen Yumuşak Şeker Markası” Seçildi

Türkiye’nin en büyük yumuşak şeker üreticisi Kervan Gıda, Bebeto markası ile Yıldız Teknik Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği “Gıdanın Yıldızları” organizasyonu kapsamında “En Beğenilen Yumuşak Şeker Markası” ödülüne layık görüldü.

Yayınlandı

on

2022 Küresel Candy Industry Şekerleme listesinde kendi kategorisinde 6’ncı olarak yer alan Kervan Gıda, başarısını gençlerin oylarıyla tescilledi. Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen “Gıdanın Yıldızları” organizasyonu için farklı gıda kategorileri, üniversitenin 50 bin öğrencisi tarafından oylandı. Oylama sonucunda “En Beğenilen Yumuşak Şeker Markası” ödülünün kazananı Bebeto oldu.

“Z Kuşağını Dinliyor, İsteklerini Dikkate Alıyoruz”

Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Türkiye’nin en büyük yumuşak şeker üreticisi ve ihracatçısı olarak, gençlerin gözünde layık bulunduğumuz bu ödül, geleceğe dönük hedeflerimizi büyütme yönünde bizler için büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Çünkü Z kuşağını dinliyor, yeni ürün geliştirmelerimizde isteklerini

dikkate alıyoruz. Gençlerin beğenisini onlara kulak vererek kazanıyoruz. Bu anlamda çalışmalarımızın karşılık bulması, ürünlerimizin hedef kitlemiz olan gençler tarafından ödüle layık görülmesi bizleri çok mutlu etti. Sektördeki yaklaşık 30 yıllık deneyimimiz, tecrübeli ekibimiz ve yeni yatırımlarımızın gücüyle büyümeyi sürdürüp ülke ekonomisine sunduğumuz katkıyı artırırken, sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda sektörümüze örnek teşkil etmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: HORECA Trend ve Kervan Gıda

Devamını Oku

Gıda Üreticileri

Yeni Yılda Nutella ile Mutluluk Dolu Lezzetler

Yılbaşı sofralarınıza lezzet ve mutluluk katmak sandığınızdan daha kolay! Mutfağa girip Nutella’nın birbirinden özel yeni yıl tariflerini uygulayabilir, sevdiklerinizle Nutella’lı lezzetlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Yayınlandı

on

Mutluluğun tadı Nutella, her gün olduğu gibi yeni yılda da sofraların vazgeçilmez lezzeti oluyor. Birbirinden özel tarifler Nutella lezzeti ile taçlanıyor. Sevdiklerini mutlu etmek, misafirlerini şaşırtmak, sofralarını lezzetle donatmak isteyenlerin kolayca yapabileceği tarifler, yeni yıla mutluluk dolu bir başlangıcın adresi oluyor. Birbirinden lezzetli Nutellalı tariflerin detaylarına https://www.nutella.com/tr/tr/ilham-alin/tarifler adresinden ulaşılabiliyor.

Nutellalı Churros

Malzemeler (8 porsiyon)

250 ml su

125 gr un

Bir tutam tuz

Kızartmak için yağ

Üzerine serpmek için toz şeker

120 gr Nutella

Hazırlanışı

Suyu kaynayana kadar ısıtın. Bir kapta 125 gram unun ve bir tutam tuzun üzerine suyu dökün, bir kaşıkla karıştırarak hamur haline getirin. Hamuru tercihen 14 mm’lik başlığa sahip bir krema poşetine doldurun. Bir tavada bir miktar yağı yüksek ateşte 180 dereceye ulaşıncaya kadar ısıtın. Krema poşetine koyduğunuz hamuru sıkıp makasla 10-15 cm uzunluğunda şeritler halinde kestikten sonra yaklaşık 2 dakika altın rengini alana kadar kızartın, hamurun diğer tarafı için de aynı işlemi gerçekleştirin. Kevgir yardımıyla Churros’ları hazırladığınız tabağa aktarın ve kalan hamurla aynı işlemi tekrarlayın. Churros’ların üzerine biraz şeker serpip Nutella’ya batırarak hemen yiyin.

Nutellalı Muffin

Malzemeler (4 kişilik)

1 adet yumurta

125 gr un

70 gr şeker

2 çay kaşığı maya

1 adet vanilya çekirdeği

125 ml süt veya 1 su bardağı sade doğal yoğurt

50 gr sıvı yağ

Kişi başı 1 yemek kaşığı Nutella

Hazırlanışı

Yumurtayı şeker, vanilya çekirdeği ile birlikte çırpın, ardından karışıma yağ, süt veya yoğurdu ekleyin. Elenmiş unu ve mayayı karışımı ilave edip karıştırın. Karışımı kek kaplarına eşit şekilde paylaştırın. 180 derecede önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 20 dakika pişirin. Kekleri fırından çıkarıp soğumaya bırakın. Ardından bir krema sıkma torbası kullanarak, kekleri Nutella ile süsleyin.

Nutellalı Kütük Pasta

Malzemeler (6-8 kişilik)

5 adet yumurta

180 gr pudra şekeri

15 gr toz şeker

75 gr eritilmiş tereyağı

300 gr un

8 yumurta akı

180 gr badem unu

İç dolgusu için 400 gr Nutella

Üst kaplaması için 1 yemek kaşığı Nutella

Hazırlanışı

Un, 5 yumurta, badem unu ve şekeri karıştırın. Fırını önceden 230 dereceye ayarlayın. Bir el mikseri yardımıyla yumurta aklarını çırparken, karışım katılaşıncaya kadar krema şekerini yavaş yavaş ekleyin. Ardından bu karışımı hamur karışımına ekleyin. Erimiş tereyağını yavaşça içine ilave edin. Hamuru, fırın kağıdıyla kaplanmış iki fırın tepsisine yerleştirin ve 6 – 8 dakika boyunca pişirin. Fırın tepsilerini çıkarıp keklerin soğuması için 2 dakika bekleyin.Her bir keki ters çevirerek, üzerine un serpilmiş peçete havlu üzerine koyun. Pişirme kağıdını dikkatlice soyarak çıkarıp, kekleri havluya sarıp soğumaya bırakın. Keklerin üstünü  açın ve Nutella’nın yarısını üzerine sürüp kekleri tekrar sarın. Kalan Nutella’yı da ruloların üzerine yayarak sürün ve kenarlarını kesin, arzu ettiğiniz şekilde süsleyin.

Nutellalı Milföy Yılbaşı Ağacı

Malzemeler (2-4 kişilik)

1 paket / 300 gr milföy hamuru

1 yumurta sarısı

2 yemek kaşığı süt

Üzeri için 60 gr Nutella

Hazırlanışı

Fırını önceden 190 derecede ısıtın. Milföy hamurunu bir kat pişirmekağıdı üzerine açıp yılbaşı ağacı şeklinde kesin. Gövdeyi referans alarak üst tarafa doğru kısa dallar oluşturun, dalları yukarı doğru bükün. Yumurta sarısı ve sütü karıştırarak, fırça yardımıyla ağacın üzerine sürün. Ardından 12 -15 dakika pişirip soğumaya bırakın ve bir sıkma torbası kullanarak Nutella ile süsleyin. Ekstra görünüm katmak isterseniz, ağacın üzerini yaban mersini, nar gibi meyvelerle süsleyebilirsiniz.

Nutellalı Enfes Kurabiye

Malzemeler (6-8 kişilik)

350 gr un

130 gr badem sütü

120 gr esmer şeker

Bir tutam tuz

3 yumurta sarısı

200 gr soğuk tereyağı

50 gr bitter çikolata rendesi

Kurabiye başına 1/2 yemek kaşığı Nutella

Hazırlanışı

Fırını önceden 190 derecede ısıtın ve mutfak tezgâhını unlayın. Un, badem unu, şeker, tuz, 3 yumurta sarısı ve soğuk tereyağı parçalarını tezgah üzerine veya bir kaseye koyun. Hamuru biraz yoğurup rendelenmiş çikolataları içine ilave edin.İki parmak genişliğinde rulolar hazırlayıp buzdolabında yarım saat bekletin. Ardından dolaptan çıkarıp bir parmak genişliğinde olacak şekilde kesin. Kurabiyeleri fırın kağıdına aralıklı olarak dizin; üzerlerine başparmağınızla bastırın ve fırında 10-12 dakika pişirin. Üzerini Nutella ile süsleyip servis edin.

Kaynak: HORECA Trend ve Nutella

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.