Unilever Ev Dışı Tüketim Gastro Ekonomi Zirvesi’ndeydi - HORECA Trend
Takip edin!

Fuar ve Etkinlikler

Unilever Ev Dışı Tüketim Gastro Ekonomi Zirvesi’ndeydi

Türkiye’de her iki profesyonel mutfaktan birine giren Unilever Ev Dışı Tüketim, hem ürünleri hem sürdürülebilirlik vizyonuyla 11 Mayıs 2022 tarihinde üçüncüsü düzenlenen Global Gastro Ekonomi Zirvesi’nde yerini aldı.

Yayınlandı

on

Unilever Ev Dışı Tüketim ürünleri ve servisleriyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Global Gastro Ekonomi Zirvesi’nde yerini aldı. Gıda sektöründe sürdürülebilirlik vizyonunu ve hedeflerini anlattığı zirvede marka, misafirlerini UFS Academy, Siparişdirekt uygulamaları ve Atelier Gelarto lezzetleriyle de buluşturdu.

Türkiye’de her iki profesyonel mutfaktan birine giren Unilever Ev Dışı Tüketim, hem ürünleri hem sürdürülebilirlik vizyonuyla 11 Mayıs 2022 tarihinde üçüncüsü düzenlenen Global Gastro Ekonomi Zirvesi’nde yerini aldı. 50 konuşmacının yer aldığı etkinlikte sahneye çıkan Unilever Ev Dışı Tüketim Genel Müdürü Yılmaz Tokgöz, Unilever Ev Dışı Tüketim’in sürdürülebilirlik vizyonu ve hedefleri hakkında bilgi verirken sektöre öncülük eden adımlarından da bahsetti.

Unilever Ev Dışı Tüketim Genel Müdürü Yılmaz Tokgöz zirve sahnesinde söz aldı

Gastro Ekonomi Zirvesi’nde “Sürdürülebilirlik Hemen Şimdi!” oturumunda konuşan Yılmaz Tokgöz, Unilever Ev Dışı Tüketim’in sürdürülebilirlik konusunda adımlarını anlattı. Pandemi süreciyle birlikte insanların gezegenimize verdiği zararın çok daha farkına vardığının ve seçimlerini artık buna göre yaptığının bilincinde olduklarını söyleyen Tokgöz, ürün ve hizmetlerini geliştirirken sürdürülebilirliği işinin vazgeçilmez bir parçası olarak konumlandırdıklarını dile getirdi. 11 yıldır bir yandan büyürken bir yandan da çevresel etkilerini azaltmanın ve topluma pozitif katkı sağlamanın yollarını geliştirmeye başladıklarını da sözlerine ekleyerek, bu adımla sektörde öncü bir rol üstlendiklerini ifade etti.

Unilever Ev Dışı Tüketim ve Big Chefs hayvanlar için bir araya geliyor

Zirvedeki konuşmacılardan biri olan TURYİD Başkan Yardımcısı ve Sürdürülebilirk Komitesi Başkanı Big Chefs Kurucu Ortağı Gamze Cizreli, Big Chefs ve Unilever Ev Dışı Tüketim’i bir araya getiren yeni bir projenin sinyalini verdi. Cizreli konuşmasında, Big Chefs ve Unilever Ev Dışı Tüketim’in, gıda israfının önlemek amacı ile gıda atıklarını hayvanlar için mamaya dönüştürecek bir proje üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Sektörün yanında olmak ve ihtiyacı olan desteği vermek için çalışmalar hayata geçiren Unilever Ev Dışı Tüketim, bu uygulamalarını zirvedeki misafirlerle de buluşturdu. Bu servislerden biri olan UFS Academy isimli mobil uygulaması, şefler ve mutfak çalışanlarının kariyer yolculuklarında kişisel gelişim fırsatlarını 7/24 erişilebilir kılıyor. Unilever Ev Dışı Tüketim’in geniş portföyünün ve avantajlı sipariş deneyiminin bir araya geldiği SiparişDirekt uygulamasıyla da sektörün ihtiyacı olduğu her anda ve her yerde güvenli alışveriş hizmeti sunuyor. Zirveye de taşıdığı bu uygulamalarının yanı sıra bir tadım standı kurarak Atelier Gelarto’nun eşsiz lezzetlerini zirveyle buluşturan markanın çalışmaları, misafirler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

3. Global Gastro Ekonomi Zirvesi sahnesinde söz alan Unilever Ev Dışı Tüketim Genel Müdürü Yılmaz Tokgöz, “Sürdürülebilirlik bir trend değil, yaşamsal değeri olan bir zorunluluk ve üstlenmemiz gereken bir sorumluluk. Dünyanın en büyük gıda üreticilerinden biri olarak herkes için adil bir gıda sisteminin şekillenmesinde rolümüz olduğunu biliyoruz. Bunu da sadece gıda atıklarının gezegene etkisiyle sınırlı tutmuyoruz. Gıda atığından gıda güvenliğine, sürdürülebilir tarımdan sağlıklı beslenmeye kadar uzanan çok geniş bir çerçevede değerlendiriyoruz. Geleceğin Gıdaları vizyonumuzla insanlara daha fazla bitki bazlı beslenme seçeneği sunmak istiyoruz.. Çünkü bu noktada bir değişimin hem tüketicilerin hem de gezegenin sağlığı açısından çok değerli kazanımları olduğunu biliyoruz. Bu anlamda sektörümüzün ilerlemesi, bu ekosistemde yer alan her bir paydaşın farkındalığının güçlenmesi için de fark yaratan projeler gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: HORECA Trend ve Unilever

 

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fuar ve Etkinlikler

Enplus Kahve Tutkunlarını Çekirdekten Fincana Uzanan Bir Yolculuğa Çıkardı

Kahve Zirvesi ve İstanbul Coffee Festival’de yerini alan Enplus, kahve makineleri ve aksesuarları ile kendi ürettiği çekirdek kahve çeşitlerini sergiledi.

Yayınlandı

on

Yazı uğurladığımız bugünlerde İstanbul’u kahve kokusu sardı. Multi brand mağaza zinciri Enplus,16-17 Eylül tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Kahve Zirvesi ile 14-17 Eylül tarihlerinde Tersane İstanbul’da düzenlenen İstanbul Coffee Festival’de yerini aldı. Ev tipi ve profesyonel olmak üzere, tam otomatik ve barista tipi kahve makinelerini sergilediği etkinliklerde, kahve makinelerine ait yan ürünler, aksesuar ve kendi üretimi kahve çeşitleriyle katılımcıları kahve çekirdeğinden fincana uzanan lezzet dolu bir yolculuğa çıkardı.

Türkiye’de tüketimi hızla artan kahve, farklı aromalarla lezzet yelpazesini genişletirken, son yıllarda düzenlenen etkinliklerle de cazibesini artırıyor. Araştırmalar Türkiye’de kahve tüketiminin 10 yıl öncesine kıyasla 4 kat arttığını, en çok tüketilen çeşidin Türk kahvesiyken filtre kahvenin de çözülebilir kahvenin önünden gittiğini gösteriyor. Bu durum kahvede kalite arayışını beraberinde getirirken, kahve makinelerini de her evin olmazsa olmaz bir parçası haline dönüştürüyor.

Herkesi Lezzetli ve Aromatik Kahveleri ile Tanıştırıyor

Premium mutfak ürünleri, küçük ev aletleri ve lüks beyaz eşya sektörlerinde kendi alanında lider 60’tan fazla markanın perakende satışını gerçekleştiren multi brand mağaza zinciri Enplus, yüksek kaliteli, uzun ömürlü ve insan sağlığını gözeten kahve makineleriyle evlere farklı aromalarda kaliteli kahve lezzetleri kazandırıyor. Gerek distribütörlüğünü üstlendiği markaları gerekse kahve etkinliklerinde sergilediği başarılı performansıyla herkesi lezzetli ve aromatik kahve ile tanıştırıyor. 

“Kahvenin Lezzetini İkiye Katladık”

Otomatik premium kahve makineleri, kahve aksesuarları ve kendi ürettikleri kahve çekirdeği ile kısa sürede geniş bir tüketici kitlesine ulaştıklarını kaydeden Enplus CEO’su Murat Hatipoğlu, “Katıldığımız etkinlikler aracılığıyla hem ürünlerimizi hem de kendi kahve çekirdeğimizden ürettiğimiz aromalı kahve çeşitlerini tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Her iki etkinlikte de ev tipi ve profesyonel tam otomatik kahve makinelerimizi, barista tipi makineler ile küçük ev aletleri kategorisindeki ürünlerimizi, kahve aksesuarları ile kahve çeşitlerimizi sergiledik. Yine kahve makinelerine ait yan ürünler ve aktif olarak kullandığımız stand mikseri, mini fırın, waffle makinesi gibi ürünlerimizle de kahvenin lezzetini ikiye katladık” dedi.

Her Sene Farklı Bir Teknolojiyi Kahve Tutkunlarına Sunuyor

16-17 Eylül tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Kahve Zirvesi ile 14-17 Eylül tarihlerinde Tersane İstanbul’da düzenlenen İstanbul Coffee Festival’de tüketicileri kahve çekirdeğinden fincana uzanan lezzet dolu bir yolculuğa çıkardıklarını kaydeden Hatipoğlu, şu ifadelerde bulundu: “Etkinliklere her yıl olduğu gibi yine baristamız, şefimiz, mağaza çalışanlarımız, kurumsal satış temsilcilerimiz ve pazarlama ekibimizle katıldık. Yüksek kaliteli, uzun ömürlü ve insan sağlığını gözeten ürünlerimiz gerek kahvelerin lezzetiyle gerek tasarımları ve materyal kalitesiyle farkını ortaya koyan üstün bir donanıma sahip. Satışını yaptığımız markalarımız Ar-Ge alanında da kendini sürekli geliştirdiği için her sene farklı teknolojilerimizi kahve tutkunlarına sunarak fark yaratıyoruz. Bu seneki farkımızı da patentli teknolojileri sayesinde, daha yüksek aromayı ve homojen öğütme derecesini garantileyen, demleme sıcaklığına müdahale şansı sunan ürünlerimizle ortaya koyduk.”

Çekirdekten Fincana Prensibi

Giderek büyüyen kahve kategorisinde tam otomatik, barista kahve makinelerinin yanı sıra aksesuarlar ve Hola Sol kahve çekirdekleriyle oldukça güçlü bir konumda yer aldıklarını kaydeden Hatipoğlu, “Çekirdekten fincana prensibiyle çalışan, demleme sıcaklığını ayarlayabilen makinelerimiz ile kahvenin lezzetine lezzet katıyoruz. Distribütörlüğünü üstlendiğimiz markalarımız için geliştirdiğimiz servis merkezlerimizde satış sonrası servis imkanı sunarak hizmet kalitemizi üst noktaya taşıyoruz. Olası arıza halinde tamir aşamalarının tümünü oldukça şeffaf bir şekilde yürütüyoruz. Katıldığımız bu etkinliklerde kahvenin çekirdekten fincana uzanan yolculuğundaki uzmanlığımız, Ar-Ge ve inovasyondan gelen bu gücümüzle mevcut konumumuzu daha ileri seviyelere taşımayı hedefliyoruz” diye belirtti.  

Enplus Hakkında

Premium mutfak ürünleri, küçük ev aletleri ve lüks beyaz eşya sektörlerinde kendi alanında lider 60’tan fazla markanın perakende satışını gerçekleştiren multi brand mağaza zinciri Enplus, ev ve iş yerlerinde ihtiyaç duyulan birçok alanda farklı ihtiyaçlara en uygun çözümleri sunuyor. Bünyesinde barındırdığı Sage, Jura, Bertazzoni, Sub-Zero, Wolf, Hitachi, Solis, Wüsthof ve Caso gibi alanında dünya devi markaların en yeni ve teknolojik ürünlerini tüketicileri ile buluşturan Enplus, aynı zamanda WMF, Zwilling, Miele ve Staub markalarının da satışlarını gerçekleştiriyor. 

Kaynak: HORECA Trend ve Enplus

Devamını Oku

Fuar ve Etkinlikler

Jumbo’dan Kahveseverlere Özel Atölyeler 

Zamansız tasarımlarıyla kahve keyfini ikiye katlamak için geniş bir ürün yelpazesi sunan Jumbo, kahve tutkunlarına İstanbul Kahve Festivali’nde unutulmaz bir deneyim yaşattı. Kahve eğitmeni Mert Sezer, Festival’deki Jumbo Kahve Atölyesi’nde kahve demleme sanatının inceliklerini paylaştı.

Yayınlandı

on

İstanbul Kahve Festivali’nde kahve severlerle bir araya gelen Jumbo, standında düzenlediği kahve atölyeleri ile yoğun ilgi gördü.

Kahve eğitmeni Mert Sezer, gerçekleştirdiği “French Press ve Dripper Kahve Atölyeleri” ile kendi evinin baristası olmak isteyenlere kahve demlemenin püf noktalarını anlattı.  Sezer, “Jumbo x Homend Mocha Joy Pot Kahve Atölyesi’’nde ise evinde eşsiz süt bazlı kahve deneyimi yaşamak isteyenler için pratik ipuçları paylaştı. Katılımcılar kahve çekirdeklerinin nasıl öğütüleceğinden, su sıcaklığına ve demleme sürelerine kadar, kahve demleme sanatına dair birçok ayrıntıyı öğrenme imkânı buldu.

Jumbo Genel Müdürü Bahriye Bayraklı Tavukçuoğlu

Kahvenin sadece bir içecek olmaktan öteye bir tutku ve bir yaşam tarzı olduğunu dile getiren Jumbo Genel Müdürü Bahriye Bayraklı Tavukçuoğlu, “Zamansız tasarımlarımızla, her kahveyi bir ritüele dönüştürmeyi ve her fincanda bir sanat eseri yaratmayı hedefliyoruz. Jumbo, kendi evinin baristası olmak isteyenler için çok geniş bir koleksiyon sunuyor ve evde kahve demlemeyi keyifli bir deneyime dönüştürüyoruz” dedi.

Kahve bilgisini katılımcılara aktararak katılımcılara yeni bir perspektif kazandıran Mert Sezer, “French press ile kahve demleme, kahve severler için bir sanattır. Çekirdeklerin kavanoza düşüşü, suyun sıcaklığı ve demleme süresi gibi faktörlerle oynayarak farklı lezzetler elde edebilirsiniz. Atölyelerimiz boyunca kahve tutkunlarına evlerinde en lezzetli kahveyi yapma konusunda rehberlik ettim. Jumbo’nun kahve severler için sunduğu geniş ürün yelpazesinde, kahve demlemeyi eşsiz bir ritüele dönüştürmek için her türlü detay düşünülmüş” diye konuştu.

Mocha Joy Poy ;

4 farklı pişirme tekniği

Yoğunluğuna göre 2 farklı süt köpürtme modu

Yavaş demleme teknolojisiyle yoğun kahve keyfi

Paslanmaz çelik ve kompakt tasarım

Dripper French Press ;

Kahvenin keskin ve yoğun şekilde elde edilmesini sağlar.

Kahvelerin berrak ve yumuşak içim avantajı sağlar.

Sıcak suyun kahve üzerinde gezdirilip damlatma tekniğiyle elde edilir.

Jumbo Hakkında

Jumbo, 1947 yılında Çemberlitaş’ta küçük bir atölyede kuruldu. Sadece en doğal malzemeleri kullanarak zamansız tasarımlar yaratan Jumbo, yıllar içinde yeniliğe ve yaratıcılığa olan inancı ile büyüdü ve en güvenilir markalar arasına girmeyi başardı. Çelik, porselen, cam ve taşa hayat veren ince işçilik ve 120’den fazla endüstriyel tasarımla Türkiye ve dünya çapında sayısız ödül kazandı. Jumbo, kaliteden ödün vermeyen ve seçimlerinde fark yaratmak isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Jumbo

Devamını Oku

Fuar ve Etkinlikler

Ekici Peynir 31. WorldFood İstanbul Fuarı’nda Boy Gösterdi

Türkiye’nin peynir uzmanı Ekici, uluslararası arenada boy göstermeye devam ediyor. 31. WorldFood İstanbul Fuarına katılım gösteren Ekici Peynir, dünyanın farklı birçok kıtasından gelen katılımcı ve sektör profesyonelleri ile dört gün boyunca gıda sektörünün nabzını tuttu. 

Yayınlandı

on

Türkiye’nin peynir uzmanı Ekici, 31. WorldFood İstanbul Fuarı’na tüm ürün grupları ile katılım gösterdi. 6-9 Eylül tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleşen fuarda 38 ülkeden 1117 katılımcı, 161 ülkeden 65 bine yakın sektör profesyoneli buluştu. 73 ülkeden 800’ü aşkın VIP alıcı ile tanışma ve görüşme imkanının olduğu fuarda, katılımcılardan beklenen iş hacminin 2 milyar euro civarında olması öngörülüyor. Fuar süresince katılımcılar Ekici Peynir’in standında farklı farklı peynir çeşidini tatma fırsatı buldu.

Fuarda yer alan katılımcıların Türkiye’nin ihracatına pozitif katkı sağlayacağını bunun da dolayısıyla gıda sektörü ve ülke ekonomisine de fayda sağlayacağını belirten Ekici Genel Müdürü Burçin Ekici, “Fuar süresince yeni lezzetlerimizi alıcıların ve tüketicilerin beğenisine sunduk. Standımızda gerçekleştirdiğimiz ürün tadımları büyük ilgi gördü. Dört günlük fuar süresi boyunca Avrupa Birliği, Orta Doğu, Türki Cumhuriyetleri, Uzak Doğu ve Amerika kıtasında hizmet vermekte olan zincir marketler, dağıtıcılar ve HORECA kanalında faaliyet gösteren alıcılar ile tanışma ve görüşmek fırsatı bulduk. Fuarda sağladığımız bağlantılar sonucu yurt dışı satış ağımızı genişleterek marka bilinirliğimizi arttırmayı hedefliyoruz. Mevcut ürün gruplarımız haricinde farklı pazarlarda talep görme potansiyeli olan ürünler için de AR-GE çalışmaları yaparak bu pazarlara yönelik yeni ürünler de geliştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Kaynak: HORECA Trend ve Ekici

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.