Avrupa Muratbey Peynirlerini Çok Sevdi | HORECA TREND
Takip edin!

Süt ve Süt Ürünleri

Avrupa Muratbey Peynirlerini Çok Sevdi

Türkiye’nin yerli peynir markası Muratbey, Avrupa’da yeni marketlerle anlaşarak 300’ü aşkın ürün çeşidinin bölgedeki sayısal dağıtımını arttırıyor. Almanya pazarında da iletişim çalışmalarını hızlandıran Muratbey, seçkin ürünlerini Berlin’de açık hava mecralarında da tanıtıyor. Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol; “2018 yılından bu yana AB ülkelerine peynir ihracatını başarıyla sürdürüyoruz. Peynir ülkeleri olarak bilinen Almanya, Hollanda, Fransa gibi ülkelerde Muratbey markamızla Türk peynirlerinin ilgi görmesi bizi de son derece gururlandırıyor” dedi.

Yayınlandı

on

Türkiye’nin yerli peynir markası Muratbey, dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor. Avrupa’daki tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine yoğun şekilde devam eden Muratbey, Almanya’da pazar payını istikrarlı bir şekilde arttırıyor. Avrupa Birliği ülkelerine ihracat izni alabilen ilk markalardan biri olan Muratbey, 2018 yılından bu yana AB ülkelerine peynir ihracatını başarıyla sürdürüyor.

2008’de yurt dışına açılarak 60’a yakın ülkede marka tescili aldıklarını söyleyen Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Avrupa Birliği ve Ortadoğu ülkeleri, ABD ve Türki Cumhuriyetler ağırlıklı olmak üzere 5 kıtaya ihracat yapıyoruz. 300’ü aşkın ürün çeşidimizle tüm dünyayı sağlıklı, inovatif, kaliteli ve leziz peynirlerle buluşturmayı hedefliyoruz. Türkiye’de peynir sektöründe Turquality programından yararlanmaya layık görülen tek şirket olduk. Turquality’nin bize kattığı güçle 2018’den beri Türkiye’den Almanya, Fransa, İngiltere, Belçika, Danimarka, Avusturya ve Hollanda başta olmak üzere AB ülkelerine sürekli yükselen bir grafikle peynir ihraç ediyoruz. 2023 yılında Avrupa’da yeni marketlerle anlaşmalarımız başladı, sayısal olarak dağıtımımızı arttırıyoruz. Ayrıca dijital pazarlama yatırımlarımız da hızla devam ediyor.” dedi.

Sağlık Deposu ‘Plus’ Serisi ve Burgu Peyniri Her Ülkeden İlgi Görüyor

Muratbey’in Avrupa pazarında giderek daha da tanınan bir marka olmayı başardığını söyleyen Necmi Erol, “Peynir ülkeleri olarak bilinen Almanya, Hollanda gibi ülkelerde Türk peynirlerinin ilgi görmesi bizi de son derece gururlandırıyor.  Tüm Türkiye’de en büyük ilgiyi gören ürünlerimiz olan Burgu Peynir, Misto, D vitamini ile zenginleştirilmiş ‘Plus’ serisi peynirlerimiz gibi benzersiz ürünlerimizle bir çok ödülün de sahibi olduk.  Daha önce yurt dışında ‘Helix Cheese’ adıyla 5 kıtada onlarca ülkeye ihracatı gerçekleştirilen Burgu Peyniri ile Almanya’nın ünlü süt ve süt ürünleri dergisi Milch-Marketing okuyucuları tarafından kendi kategorisinde “Yılın Ürünü” seçilmiş ve ‘Altın Ödül’e layık görülmüştük. Muratbey Misto ve Burgu Plus, SIAL Innovation Paris 2020 organizasyonunda bağımsız uzmanlardan oluşan tüketici ürünleri komitesi tarafından “SIAL Innovation Selection 2020” (2020 SIAL İnovasyon Seçimi) ünvanı ile onurlandırıldı. Türkiye’yle birlikte Avrupa pazarında da bu ürünlerimizle öne çıkıyoruz. Yöresel ürünler kategorimizde ise en çok Tel Peynir ve Anadolu Lezzetleri (Anatolian Mix) tercih ediliyor. Türkiye’den Almanya’ya yapılan özel peynirler ihracatının büyük bölümünü tek başına yapıyor olmamız, bu pazarda ne denli başarılı olduğumuzun en belirgin kanıtı. Son dönemde yaptığımız tanıtım faaliyetleriyle de ürünlerimize ilginin arttığını görüyoruz. Berlin’deki tramvaylarda reklam çalışmasına başladık. Almanya’nın diğer şehirlerinde de benzer çalışmalarımız olacak.” açıklamasını yaptı.

Almanya pazarında iletişim çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyleyen Necmi Erol, “Almanya’da perakende kanalının dışında online kanalda da ürünlerimiz giderek artan bir ilgi görüyor. Almanya’da sosyal medya iletişimini Almanca hesaplarımız üzerinden etkin şekilde gerçekleştiriyor ve bu pazarda geniş kitlelere ulaşıyoruz.  En son Berlin’de tramvaylarda yaptığımız reklam çalışmalarıyla birlikte tanıtım ve pazarlama faaliyetlerimize hız verdik. Avrupa Birliği ülkelerinde açık hava mecralarındaki marka iletişim yatırımlarımıza bu yıl da devam edeceğiz. Tüm bu çalışmalarımızın karşılığını alıyor ve her geçen yıl Almanya’da tüketicilerden daha da yoğun bir ilgi görüyoruz. ” diye konuştu.

Muratbey, Avrupa’da ‘Türk Malı’ imajını güçlendiriyor

Reklam

Necmi Erol sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhuriyetin 100. yılında peynir ülkesi diye bilinen ülkelerde bir Türk markası olarak Türk damak tadını tüketicilerle buluşturuyoruz. Öte yandan çok beğenilen inovatif peynirlerimiz ile dünyanın 5 kıtasında damak zevkine hitap edebiliyoruz. Bu pazarlarda istikrarlı olarak büyümeye de devam ediyoruz. Türkiye’de ürettiğimiz yerel peynir çeşitlerinin yanı sıra Ar-Ge çalışmalarıyla ortaya çıkardığımız yenilikçi ürünlerimizle özellikle ürün gamı açısından çok güçlü olan Avrupa peynir pazarında rekabet etmek bizim için gurur verici. Muratbey olarak yarım yüzyılı aşan deneyimimizle olumlu “Türk Malı” imajını destekleyerek ülkemizi yeni pazarlarda en iyi şekilde temsil etmek, sürdürülebilir kalkınma vizyonuna katkı sağlamak, katma değerli ihracatımızı artırmak, global pazarlamaya ağırlık vererek ülke ekonomimize değer katmak için çalışıyoruz.”

Kaynak: HORECA Trend ve Muratbey

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süt ve Süt Ürünleri

Muratbey’in İnovatif Peynirleri Hollanda’da Peynir Sevenlerle Buluşacak

Türkiye’nin yerli peynir markası Muratbey, 28-29 Mayıs’ta Amsterdam’da kapılarını açacak olan PLMA Fuarı’na katılacak. Peynir ülkesi olarak bilinen ülkelerdeki tanıtım faaliyetlerine hız veren Muratbey; fuarda halk sağlığına katkı sağlayan D vitamini ile zenginleştirilmiş ‘Plus’ serisi, Kaymaklı, Misto ve ödüllü Burgu peynirleri başta olmak üzere tüm inovatif ürünlerini Avrupalı peynir severlerin beğenisine sunuyor.

Yayınlandı

on

Türk peynir sektörünü ürettiği inovatif ürünlerle dünya ligine taşıyan Türkiye’nin yerli peynir markası Muratbey, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da 28-29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan ve dünyanın önde gelen üreticilerini buluşturan PLMA Fuarı’na katılacak. Muratbey fuarda, halk sağlığına katkı sağlayan D vitamini ile zenginleştirilmiş ‘Plus’ serisi, Kaymaklı, Misto ve ödüllü Burgu peynirleri başta olmak üzere seçkin ürünlerini Avrupa’lı peynir severlerle buluşturacak. Almanya ve Hollanda başta olmak üzere Avrupa’daki peynir ülkelerindeki tanıtım faaliyetlerine yoğun şekilde devam eden Muratbey, bu pazarlarda yakaladığı istikrarlı büyümeyi sürdürmeyi hedefliyor.

Sağlıklı ve lezzetli ürünleriyle her geçen gün daha fazla tüketiciye ulaştıklarını ve dünya markası olma hedeflerine adım adım ilerlediklerini söyleyen Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “2008’den bu yana 60’a yakın ülkede marka tescili aldık. Turquality kapsamında süt ürünleri üreticisi olan yalnızca 3 firmadan biri ve tek peynir markası olarak 2018’den beri Türkiye’den Almanya, Fransa, İngiltere, Belçika, Danimarka, Avusturya ve Hollanda başta olmak üzere AB ülkelerine sürekli yükselen bir grafikle peynir ihraç ediyoruz. Bugün Avrupa Birliği, Ortadoğu ülkeleri, ABD ve Türki Cumhuriyetler ağırlıklı olmak üzere 5 kıtaya ihracat yapma noktasına geldik. Bu süreçte Ar-Ge çalışmalarımız sonucu geliştirdiğimiz özel peynirlerle birlikte Muratbey, 300’ü aşkın ürün çeşidine ulaştı. Muratbey’in sağlıkla lezzeti buluşturan özel ürünlerini bu ve benzeri organizasyonlarda dünyanın büyük şirketleri ile  buluşturarak daha çok kişinin peynirlerimizi tanımasını arzuluyoruz.” dedi.

Yarım yüzyılı aşan deneyim ve Ar-Ge çalışmaları sayesinde büyük bir alışkanlığı tersine çevirerek peyniri 7’den 70’e herkesin günün her saati tüketilebileceği bir atıştırmalığa dönüştürdüklerini vurgulayan Necmi Erol sözlerine şöyle devam etti: “Dünya çapında eksikliği yaşanan D vitamini başta olmak üzere prebiyotik, whey protein gibi vücudumuz için yararlı değerleri peynirlerimizle buluşturarak toplum sağlığını destekleyen zenginleştirilmiş inovatif peynirler ürettik. Bu yenilikçi ve güvenilir peynirlerimiz büyük beğeniyle karşılandı. Burgu, Kaymaklı, Topi, Sürmeli, Misto, Naturena çeşitleri, Plus serisi D vitaminli yenilikçi peynirlerimiz yanında Anadolu Lezzetleri, Antep, Örgü, Izgara Peynir, Van Otlu Peynir ve Tel Peynir gibi yöresel çeşitlerimizi de içeren geniş bir ürün gamı ile 5 kıtaya ihracat yapıyoruz. Sağlıklı ve kaliteli ürünlerimizle dünyadaki olumlu “Türk Malı” imajını destekleyerek ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek, ihracatımızı artırarak ülke ekonomisine değer katmak için çalışmalarımızı gayretle sürdüreceğiz”.

Kaynak: HORECA Trend ve Muratbey Peynirleri

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Çin’e Peynir ile Girdi, Sıra Sütü Sevdirmeye Geldi

Süt ve peynir çeşitlerini farklı ülkelere gönderen, Türkiye’nin en büyük süt ve süt ürünleri kuruluşlarından Teksüt, ihracat çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Dünyada 43 ülkeye ihracat yapan Teksüt 2021 yılından beri Çin’e ürünlerini gönderiyor. 

Yayınlandı

on

Teksüt, katma değerli ürün üreterek hem Türkiye’deki hem de dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerine en iyi ürünleri sunmak için yatırım yapmayı sürdürüyor. Uzak Doğu’da süt ve süt ürünlerine yönelik ihracat çalışmalarına devam veren Teksüt, Çin’in Şanghay şehrinde düzenlenen SIAL China fuarına katılacak.

Teksüt Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Özmen Türkiye’den Çin’e UHT süt ihracat etmek için gerekli olan ihracat belgesine sahip olmanın önemli bir avantaj sağladığını belirtti. 2021 yılından itibaren Çin’e düzenli olarak ihracat yaptıklarının altını çizen Özmen pazarlama ve satış çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini paylaştı. Mert Özmen 43 ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi.

Sütten Sonra Peynir Kategorisini de Geliştirmek İstiyoruz

2017 yılı başında Tayvan’a başlattığı ihracat ile ürünlerini ulaştırdığı pazarlara coğrafi olarak Uzak Doğu’yu ekleyen Teksüt bugün dünya genelinde Çin’den İngiltere’ye, Japonya’dan Kanada’ya  kadar geniş bir coğrafyada 43 farklı ülkeye ihracat yapıyor.

Türkiye’nin yüksek nitelikli üretim yapan güçlü ve deneyimli süt ürünleri endüstrisine sahip olduğunu dile getiren Teksüt Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Özmen, “Teksüt olarak yurtdışında tanıtım ve pazarlama çalışmalarına önem verdiklerini belirtti. 28 Mayıs’ta SIAL China Fuarı’na katılacaklarını ve Çin’de iş birliklerini geliştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Özmen şu açıklamayı yaptı; “Son üç yıldır ürünlerimizi Çin pazarına düzenli olarak gönderiyoruz. İhracat oranımız her geçen yıl artıyor. Mozarella ve sürülebilir peynir ürünlerinde ilerleme kaydettik.  Çin büyük bir hacme sahip zengin bir pazar. Peynir tüketiminin günden güne geliştiği bu coğrafyada Anadolu lezzetlerini daha çok tercih edilir duruma getirmek, ihracat payımızı artırmak istiyoruz. Hedefimiz peynir ile başladığımız yolculuğa süt ve diğer ürünlerimizi de eklemek. Peynir kategorisinde payımızı artırmak, ihracat ettiğimiz ürünlere UHT sütü de katmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Kaynak: HORECA Trend ve Teksüt

Reklam

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Keçi Sütüne Olan Talep Artıyor

2023 yılını oldukça iyi tamamladıklarını belirten Baltalı Gıda kurucusu Funda Özer Baltalı, Baltalı Gıda olarak 2023 yılında 50 milyon TL ciro gerçekleştirdiklerini ve GES projesine yatırım yaptıklarını belirtti.

Yayınlandı

on

Özellikle tarım ve tarıma dayalı sanayilerde bir geri dönüş sağlamanın uzun yıllara dayalı olduğunu belirten Baltalı Gıda Kurucusu Funda Özer Baltalı, “Türkiye’de dünyayla paralel olarak keçi sütüne olan talep artıyor. 2023 yılını oldukça iyi bir yerde tamamladık. Bizim yapabileceğimiz ciro süt kaynağına doğrudan bağlı. Öte yandan sağlıklı, belli bir standarttaki sütü kendi çiftliğimizden ya da sözleşmeli çiftliklerimizden ne kadar elde edebileceğimize de bağlı. Dolayısıyla az bulunan bir ürün grubundan söz ediyoruz. Bu noktadan hareketle 2023 yılını iyi bir yerde tamamlayarak 50 milyon TL ciro ile kapattık. Bu rakam bizim için bu oldukça yeterli bir seviye. 

Öte yandan 2023 yılını maliyetlerimizi düşürmek ve sürdürülebilirlik için çaba sarf etmek amacıyla yaptığımız bir GES projesiyle tamamladık. Kendi enerjimizi üretmek istedik, çünkü biz kendine yeten bir çiftlik olmaya çalışıyoruz ve enerji de bunun en önemli parçalarından biri. Makine ve ekipman yatırımımızı ise çok daha önce tamamladık. İnsana yatırım yapmaya inanan bir kurum olarak çalışma arkadaşlarımıza yatırım yapıp, onların yeteneklerini geliştirmeye ve bilgilerini artırmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu. 

Baltalı Gıda Hakkında

2008 yılından bu yana faaliyet gösteren Baltalı Gıda, bir ilki gerçekleştirerek Türkiye’yi yüzde yüz keçi sütünden yapılan katkısız ürünlerle buluşturmakta. İzmir Seferihisar Düzce Köyü’nde 130 dönüm arazi üstünde faaliyet gösteren ve yüksek verimli özel bir keçi ırkına sahip olan Baltalı Gıda, keçilerini uzmanların gözetiminde, tüm kontrolleri yapılarak en sağlıklı koşullarda yetiştirmekte. Gıda güvenliği bakımından gerekli uluslararası sertifikalara sahip Baltalı Gıda, tarımsal zincir üzerinde ürettiği ürünlerin katkısız, en kaliteli haliyle tüketicilerle buluşmasını sağlıyor. Anne duyarlılığı ile üretim gerçekleştiren Baltalı Gıda, alerjik çocuklar ve yetişkinler için üniversitelerle işbirliği içinde ürün geliştirme çalışmaları yapmakta. Yüzde 100 keçi sütü kullanan Baltalı Gıda’nın ürün yelpazesinde günlük pastorize keçi sütü, keçi peyniri, keçi kaşar peyniri, keçi büş peyniri, keçi lor, keçi labneh, keçi tereyağı, süzme yoğurt, keçi sütünden kefir ve keçi sütünden zeytinyağ ile üretilen bebek bisküvisi bulunmaktadır.

Kaynak: HORECA Trend ve Baltalı Gıda

Reklam
Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com