Accor, Konaklama Deneyimini Sürdürülebilirlik Öncülüğünde Şekillendiriyor | HORECA TREND
Takip edin!

Otel

Accor, Konaklama Deneyimini Sürdürülebilirlik Öncülüğünde Şekillendiriyor

Dünyanın önde gelen konaklama grubu Accor, tüm faaliyetlerinde insanı ve doğayı merkezine alıyor. Bünyesindeki otellerin, yerel ekonomilerinden çevresel etkilerine kadar geniş perspektifte olumlu katkı sağlama hedefi bulunan Accor, sürdürülebilirliği şirketin tüm iş süreçlerine entegre ediyor. Accor’un 2050 yılına kadar Net Sıfır karbon emisyonuna ulaşma ve aynı zamanda sera gazı emisyonlarını azaltma taahhüdü bulunuyor.

Yayınlandı

on

Orta Doğu, Afrika, Asya-Pasifik ve Türkiye’de 110’u aşkın ülkede 1.000’den fazla otel ile hizmet veren dünyanın lider artırılmış ağırlama grubu Accor, konukseverliği yeniden tasarlamak ve dünyayı deneyimlemenin yeni yollarına ilham vermek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Accor, tüm paydaşlarıyla iş birliği içinde çalışarak grup genelinde sürdürülebilirlik dönüşümüne öncülük ediyor. Accor’un faaliyetlerinin temelinde insan ve doğa üzerinde olumlu etki yaratmak yatıyor.

“2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna ulaşmayı taahhüt ettik”

Accor’un sürdürülebilirlik yaklaşımıyla ilgili açıklamada bulunan Accor Türkiye Operasyon Başkan Yardımcısı Sinan Köseoğlu, “Konaklama sektörü, birçok faaliyetin buluştuğu noktada yer alması sebebiyle değişim için önemli bir rol üstleniyor. Turizm, ayrıca doğal kaynaklara dayanan ve her destinasyonun doğal ortamından faydalanması sonucunda doğayla iç içe hareket ediyor. Bunun yanı sıra seyahat ve turizm endüstrisi, dünyadaki sera gazı emisyonlarının yüzde 9 ila 12’sini oluşturuyor. Bu noktada tüm paydaşların daha sürdürülebilir modeller oluşturmasına dair önemli beklentileri var. Bu yüzden Accor olarak, daha sürdürülebilir bir seyahati şekillendirmenin görevimiz olduğuna inanıyoruz. Paris Anlaşması uyarınca 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna ulaşmayı ve aynı zamanda sera gazı emisyonlarımızı mutlak olarak azaltmayı taahhüt ettik. Yaklaşımımız, aynı zamanda doğaya zarar vermeyen iş modellerine katkıda bulunmak için doğayı ve doğal kaynakları koruma taahhüdüne dayanıyor. Bu anlayış doğrultusunda tüm otel yolculuğumuzu ele alan üç farklı operasyonel temel üzerine kurulu kapsamlı bir yaklaşımla değişime öncülük ediyoruz” dedi.

Konaklama: Sürdürülebilir otel operasyonlarının güçlendirilmesi

Accor, inşaattan günlük operasyonlara kadar gezegenin doğal sınırlarına saygı göstermek ve sera gazı emisyonlarını azaltmak için kararlı eylemlerine devam ediyor. Tesislerin atık yönetimi, enerji, su tüketimi, tek kullanımlık plastiklerin ortadan kaldırılması, döngüsel ekonominin teşvik edilmesi gibi operasyonlarını dönüştürüyor ve optimize ediyor.

Accor, 2019’dan bu yana otellerinde konukların karşılaştığı tek kullanımlık plastikleri ortadan kaldırmak için güçlü taahhütlerde bulundu. Bu sayede Accor, çalışanlarının ve misafirlerinin alışkanlıklarını değiştirmeye katkıda bulunurken, “azalt”, “yeniden kullan”, “geri dönüştür” prensibiyle hareket ediyor. Kullanılan malzemeler çevresel analizlere göre seçiliyor ve ürünlerin kalitesini artırmak için tedarikçilerle çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Reklam

Yemek operasyonları: Sürdürülebilir bir gıda zinciri

Accor, 10 binden fazla yiyecek ve içecek mekanında yılda 200 milyondan fazla yemek servis ediyor ve yiyecekler, karbon ayak izinin yüzde 12’sini temsil ediyor. Bu kapsamda Accor, biyolojik çeşitliliği korumak ve çevresel etkiyi azaltmak için gıdaları daha sorumlu bir şekilde tedarik etmenin yanı sıra yerel üreticiler için adil uygulamaları ve hayvanlara saygılı koşulları teşvik ediyor. Ayrıca mutfaklardaki gıda israfını azaltmaya, misafirlere daha organik, yerel ve mevsimsel yiyecekler sunmaya ve genel olarak misafirlerin farkındalığını artırmaya yönelik faaliyetleri güçlendiriyor. Örneğin Novotel Trabzon’da otelin bahçesindeki ağaçlardan toplanan meyvelerden yapılan reçeller, yıl boyunca kahvaltıda misafirlere ikram ediliyor ve konuyla ilgili farkındalık yaratmaya yönelik bilgilendirme yazıları sunuluyor.

Keşfetme: Yerel ekosistemin ve yeni seyahat yollarının tanıtılması

Accor, bünyesindeki otellerin etrafındaki yerel destinasyonları ve kültürel mirası korumaya, aynı zamanda yerel topluluklarla fırsatlar ve bağlantılar yaratmak için çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu doğrultuda Accor, daha sürdürülebilir bir seyahat yöntemi tasarlamak, yeşil hareketliliği teşvik etmek, misafirlere, çevreye, doğaya ve yerel topluluklara olumlu katkıda bulunabilecekleri konusunda daha fazla farkındalığa ilham olmak için çalışıyor.

 

Kaynak: HORECA TREND ve Accor

Reklam
Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otel

Argos in Cappadocia: Dünyanın ve Avrupa’nın En İyi Otelleri Arasında!

Argos in Cappadocia, Travel + Leisure’ın “Europe’s 30 Best” Listesinde 2. Sırada, “World’s Best Awards 2024” Listesinde ise globalde 12. Sırada Yer Aldı.

Yayınlandı

on

Binlerce yıllık bir manastır yerleşkesi, buna bağlı mağaralar, yer altı tünelleri ve tarihi evlerden oluşan kalıntıların restorasyonuyla, Kapadokya’nın en özgün dönüşüm projesi olarak nitelendirilen Argos in Cappadocia, dünya çapında saygın seyahat ve lifestyle yayını Travel + Leisure’ın düzenlediği World’s Best Awards ödüllerinde “Europe’s 30 Best” listesinde resort kategorisinde Türkiye’den sıralamaya giren tek otel ünvanıyla Avrupa’nın en iyi 2. oteli seçilerken, “World’s Best Awards 2024” listesinde ise globalde 12. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

Argos in Cappadocia, Kapadokya’nın büyüleyici manzarası eşliğinde tarih ve modernizmi bir araya getirerek misafirlerine sıra dışı bir konaklama deneyimi sunuyor. Dünyanın dört bir yanından gelen okuyucu oylarıyla belirlenen ödüllerde, Argos in Cappadocia “World’s 100 Best” listesinde 99.09 puanla 12. sırada, “Europe’s 30 Best” listesinde ise 2. sırada yer aldı. Bu değerlendirme, Argos in Cappadocia’nın benzersiz konumu, eşsiz hizmet kalitesi ve misafirlerine sunduğu unutulmaz deneyimlerin bir yansıması olarak misafir memnuniyetini tescilledi.

Argos in Cappadocia adına açıklama yapan D-Resorts Direktörü; Demet Gürer Gönenli “Travel + Leisure okuyucuları tarafından böyle bir onura layık görülmekten büyük gurur duyuyoruz. Misafirlerimizin beklentilerini aşma hedefiyle çalışan ekibimizin özverisi ve Kapadokya’nın büyüleyici güzelliklerinin bu ödüllerde önemli bir rol oynadığına inanıyoruz,” dedi. Argos in Cappadocia, misafirlerine sunduğu lüks ve konforlu konaklama deneyimi ile uluslararası arenada da adından söz ettirmeye devam ediyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Argos in Cappadocia

Devamını Oku

Otel

Akra Sorgun İle Hem Beden Hem de Zihin Yorgunluğunuzu Giderin

Akra Sorgun’da siyah havyar ve Hindistan’ın geleneksel ayurvedik masaj bakımı, cildinizin ihtiyaç duyduğu dinlendirici ve canlılık veren etkiyi kazanmasına yardımcı olacak. Sıcak mermer taşı ve suyun verdiği engin rahatlığı sunan Sultan Hamamı ise bedeninizin yanı sıra zihin yorgunluğunuzu da gidermeye katkı sağlayacak.

Yayınlandı

on

Akdeniz’in güzelliklerini sunarken sürdürülebilirliğe de hizmet eden Akra Sorgun, tatil deneyimini, rahatlatıcı terapilerle daha da unutulmaz hale getiriyor. Akra Sorgun’un misafirleri için özenle hazırlanan Sultan Hamamı, sıcak mermer taşının ve suyun verdiği engin rahatlığı tüm bedende hissettiriyor. Sultan Hamamı’nda ipek keselerle yapılan tam vücut kesesinin ardından deniz tuzu ve meyve özlü jeller cildi pürüzsüzleştiriyor, böylece nem düzeyi de yükseliyor. Sultan Hamamı bütün zihin yorgunluğunu giderirken, bedene de adeta yeniden doğmuş hissi veriyor. Tekrar nefes almaya başlayan cilt daha enerjik bir görünüm kazanıyor.

Ayurveda Masajı ile Enerji Kanallarınızı Açın

Akra Sorgun’da Hindistan’ın binlerce yıllık yaşam felsefesi olan ‘’Ayurveda’’nın geleneksel masaj terapisi de tatilin keyfini daha da üst düzeye çıkarıyor.  Ilık Ajurvedik masaj yağları ile yapılan tam vücut masajı ’’Prakriti’’ sayesinde enerji kanalları açılırken, dolaşım sistemi düzene giriyor, vücudun savunma sistemi güçlenerek yaşam enerjisinin artırılması sağlanıyor. Vücudu, zihni ve ruhu rahatlatan bu terapi, Akra Sorgun misafirlerinin en beğenilen deneyimlerinden biri olarak öne çıkıyor.

Siyah Havyarın Kolajen Etkisini Cildinizde Hissedin  

Yorgun ve cansız ciltler için muhteşem bir bakım olan Siyah Havyar Bakımı ise tam bir yenilenme terapisi olarak görülüyor. Siyah havyarın içerisindeki A, B, D, E ve B12 vitaminlerinin etkisi ile kandaki oksijen transferi maksimum dereceye ulaşıyor. Hücreler yenilenirken, cildin nemlenmesi, beslenmesi ve sıkılaşmasına katkı sağlanıyor. Cildin ana hatlarında bulunan kolajeni uyandıran siyah havyar, cildin daha dinç ve genç görünmesini sağlıyor. Cilt kuruluğunu gidererek, uzun süren etkisi ile pürüzsüz ve canlı bir görünüm sunuyor.

Akra Hotels Hakkında

Reklam

Turizm yatırımlarında 2.600 çalışanı ve 4.331 yatak kapasitesi ile hizmet etmeye devam eden Akra Hotels, köklü geçmişinden aldığı güç ve 50 yılı aşan deneyimiyle uluslararası otelcilik alanında sunduğu hizmetler, öncü ve yenilikçi insan kıymetleri uygulamaları ve yarattığı gastronomi deneyimleriyle, her zaman “rekabet üstü” olmayı hedeflemektedir. Akra Hotels, turizm yatırımlarını, Kemer ve Sorgun’daki işletmelerinden sonra 2014 yılında Akra ve Akra V olarak ilk kez şehir otelciliğine adım atarak, Antalya’ya taze bir soluk getirmiştir. 2015’te Akra Fethiye ve 2019’da Akra Fethiye The Residence ile devam ettirip toplamda 6 işletmesiyle turizm sektöründe hizmet vermektedir. Turizmin yanı sıra Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 12 bin metrekarelik endüstriyel yıkama ve temizleme tesislerinde, günlük 80 ton tekstil temizleme kapasitesi ve 300’den fazla çalışanı ile hizmet veren, bölgenin en donanımlı ve en temiz tekstil yıkama ve temizleme tesisine sahiptir.

Kaynak: HORECA Trend ve Akra Hotels

Devamını Oku

Otel

Gloria Hotels Ailelere Ayrıcalıklı Bir Tatil Deneyimi Sunuyor!

Denizin eşsiz mavisinin yemyeşil bitki örtüsü ile buluştuğu Antalya Belek’teki eşsiz konumuyla lüks ve konforu bir araya getiren Gloria Hotels & Resorts, ‘Bebek ve Çocuk Dostu’ konsepti ile hem minik misafirlerine hem de ailelerine keyifli, huzurlu ve eğlence dolu bir tatil imkânı sunuyor.

Yayınlandı

on

Gloria Hotels & Resorts, sunduğu bebek dostu konsepti ile hem bebekler hem çocuklar hem de anne-babalar için tatil keyfini ikiye katlıyor. Rezervasyondan başlayıp otelden ayrılana kadar tüm süreci incelikle planlayan Gloria Hotels & Resorts, bebekli ailelere güvenli, konforlu ve keyifli bir tatil deneyimi yaşatıyor. ‘Bebek ve Çocuk Dostu’ konsepti ile çocuklu ailelere ayrıcalıklı bir tatil imkânı sunan Gloria Hotels & Resorts, uzman kadrosuyla 1 yaşından büyük çocuklara bebek bakım hizmeti sunuyor. Oteller genelinde bebek emzirme odaları ve lavabolarda bebek alt değiştirme üniteleri yer alıyor. Ayrıca arzu edildiğinde bebek arabası imkânı da yer alıyor.

Bebekler için Huzurlu ve Keyifli Konaklama İmkânı

Rezervasyon öncesi bilgilendirilmesi durumunda Gloria Hotels & Resorts odalarında, bebek yatağı, bebek kiti, bebek bakım ürünleri, bebek bornozu ve havlusu yer alıyor. Villalarda ise bahçe için bebek sepeti ve hamağı yer alıyor. Gloria Hotels & Resorts, ailelerin keyifli bir tatil geçirmesi için güvenilirlik ve ses izolasyonu sağlayarak bebekli misafirlerine keyifli ve huzurlu bir konaklama sunuyor.

Bebeklere Özel Restoran Servisi

Gloria Hotels & Resorts restoranlarında mama hazırlanması için özel alanlar yer alıyor. Bu alanlarda bulunan blender gibi ekipmanlar annelerin kolayca mama hazırlamasına yardımcı oluyor. Restoranlarda ayrıca HIPP mama ve püre ürünleri köşesi de yer alıyor. Otele girişte bildirildiği takdirde, arzuya göre minik misafirlerin beslenmesine uygun bebek menüleri oluşturularak, tam beslenme saatlerinde servis ediliyor. Böylece hem bebeklerin hem de annelerin konforlu bir tatil geçirmeleri sağlanıyor.

Çocuklara Özel Eğlenceli Aktiviteler

Reklam

1-12 yaş arası çocuklara özel, Gogi Mini Club’ta ebeveyn eşliğinde atölye çalışmaları, film gösterimleri ve kutu oyunlarıyla minik misafirlerinin keyifli ve güvenli zaman geçirmelerini sağlayan Gloria Hotels & Resorts, hem çocuklar hem de anne-babalar için tatil keyfini ikiye katlıyor. Baştan sona yenilenen Aquapark alanı ise çocuklar için tatil coşkusunun vazgeçilmezi oluyor.

Gloria Hotels & Resorts’un doğa ile iç içe büyüleyici atmosferinde ailenizle bir arada geçireceğiniz eşsiz bir tatil için siz de yerinizi ayırın.

Kaynak: HORECA Trend ve Gloria Hotels & Resorts

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com