Metro Türkiye ve Şef Sinan Büdeyri’den Vegan Ocakbaşı Deneyimi | HORECA Trend
Takip edin!

Fuar ve Etkinlikler

Metro Türkiye ve Şef Sinan Büdeyri’den Vegan Ocakbaşı Deneyimi 

Yayınlandı

on

Değişen beslenme trendlerini dikkate alarak, hem nihai tüketicilere hem de sektör profesyonellerine yönelik geliştirdiği ürünlerle uçtan uca çözümler sunan Metro Türkiye, beslenme konusunda günümüzün hızla yükselen trendi olan bitki bazlı beslenmeye yönelik ürünlerini “Sofrada Herkese Yer Var” diyerek sürekli çeşitlendiriyor.

Sofralarda herkesin tercihine yönelik bir tabağın olabilmesi amacıyla zengin ürün çeşitliliği sunmakla kalmayıp, bu ürünlerle oluşturulabilecek menülerin hazırlanmasına da ilham veren Metro Türkiye, “Vegan Ocakbaşı” konseptiyle çok özel bir akşam yemeği düzenledi. Peymane Ocakbaşı’nda gerçekleştirilen davette, Şef Sinan Büdeyri’nin özel sunumuyla, Meto Türkiye’nin bitki bazlı ürün çeşitleri kullanılarak sucuklu humustan Adana kebabına, altı ezmeli fıstıklı kebaptan tütsülenmiş yoğurtlu ekşili köfteye kadar ocakbaşı lezzetleri vegan olarak sunuldu. Metro Türkiye’nin kendi markalı ürünleri Metro Chef Veggie lahmacun ile içli köftenin de eşlik ettiği sofra, alternatif protein kaynaklarıyla da enfes ocakbaşı lezzetlerinin yaratılabileceğinin bir kanıtı oldu.

 “Soframızda Herkese Yer Var!”  

Bitki bazlı beslenme şekillerine ilginin her geçen gün arttığına dikkat çeken Metro Türkiye Kurumsal İletişim ve Kamu ilişkileri Müdürü Dr. Aslı Duran, bu doğrultuda sofralarda herkesin tercihine uygun tabakların yer alabilmesi amacıyla her yıl %100 bitki bazlı ürün yelpazelerini çeşitlendirip güncellediklerini söyledi. Metro Türkiye olarak uzun yıllardır bitki bazlı beslenmeyi tercih edenler için çözümler ürettiklerini vurgulayan Duran, “Günümüzde hem hayvan refahı hem sağlıklı beslenme hem de doğaya saygı açısından, bitki bazlı beslenmeye olan artış giderek artıyor. Vegan yaşamın bir beslenme yaklaşımından öte bir hayat felsefesi olması gibi; Metro Türkiye olarak bizim için de sürdürülebilirlik; kültürümüzde, odağımızda, DNA’mızda yer alan en önemli özellik. Sorumlu bir iş modeliyle hem tüm beslenme şekillerine saygı duyarak, değişen tüketici davranışlarına ve taleplerine yanıt veriyor hem de dünyamızın sürdürülebilirliğine katkı sağlıyoruz. Bu kapsamda bitki bazlı beslenmeye yönelik çalışmalarımız, sürdürülebilirlik vizyonumuzun en önemli başlıklarından birini oluşturuyor. Metro Türkiye olarak biz bu ihtiyacın hem evdeki hem de profesyonel mutfaklarda karşılanabilmesi için yüzlerce ürün alternatifi sunuyoruz. Sunduğumuz bu çözümlerle amacımız, sofrada herkese yönelik bir tabağın olabileceğini göstererek ‘Soframızda Herkese Her Var!’ diyebilmek” dedi.

Bitki Bazlı Ürünler, Zengin Lezzet Çeşitliliği Sunuyor 

Şef Sinan Büdeyri ile birlikte bitki bazlı ve vegan beslenme odağında gerçekleştirdikleri özel yemek davetinde alternatif protein kaynakları ile yaratılabilecek farklı lezzetlere dikkat çekmek istediklerini dile getiren Dr. Aslı Duran, “Kendi markamız olan Metro Chef Veggie ile falafel, makarna, içli köfte, lahmacun, falafel, paçanga böreği gibi sokak lezzetlerinin yanı sıra süte alternatif olabilecek, yüksek E ve B12 vitamini içeren Metro Chef Veggie bademli – fındıklı içecekler ve Metro Chef Veggie Bitki Bazlı Pesto Sos gibi ürünlerimizle de her açıdan ihtiyaçları karşılamaya odaklanıyoruz. Her yıl talepler doğrultusunda hayvansal gıdaların yerini alan yüzde 100 bitki bazlı ürün yelpazemizi çeşitlendirip güncelliyoruz. Kısa bir süre önce raflara bitki bazlı beslenenlerin en çok duyduğu besinlerden biri olan, yoğurda alternatif olabilecek yeni bir ürünümüzü daha taşıdık. ‘Metro Chef Veggie Fermente Süzme Kaju’ yoğurdun yer aldığı her tarifte kullanılabiliyor. Şefimizin hazırladığı tütsülenmiş yoğurtlu ekşili köftede de mezelerde de bu ürünümüz yer aldı. Soframızda yer alan Adana kebabı, sucuklu humus, altı ezmeli fıstıklı kebap gibi lezzetler de bitki bazlı ürünlerle yaratılabilecek zengin lezzet çeşitliliğinin birer kanıtı oldu” diye konuştu.

Bitkisel yeni ürünler geliştirmeye çok meraklı olduğunu söyleyen Markus Kurucu Şefi Sinan Büdeyri, “Metro Türkiye ile birlikte ‘Vegan Ocakbaşı’ konseptiyle özel bir akşam yemeği gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyum” diyerek şöyle devam etti: “Yaklaşık iki yıldır bitki bazlı etler ve vegan mutfak üzerine araştırma yapıyorum. Aynı zamanda bu araştırmaların içerisinde ‘Vegan Ocakbaşı’ konseptini geliştirdim. Vegan beslenme ve vegan mutfak bizim için farklı bir alan. Bizim bildiğimiz fizik, kimya ve tekniklerin çok farklı yerlerde çok farklı işlediği bir mutfak olması beni çok heyecanlandırıyor. Yeni şeyler keşfetmek yeni şeyler öğrenmek ve bunlarla birlikte bitkisel beslenmeyi herkesin alışkanlıklarına yakın bir noktaya getirmek heyecan verici. İleride de bunun daha çok artacağını hatta artması gerektiğini düşünüyorum. Vegan mutfak diğer mutfaklara kıyasla daha sürdürülebilir. Bitki bazlı malzemelerin üretimi, hem sürdürülebilir hem de daha temiz bir tüketim sağlıyor. Normal hayatlarında çok fazla bitki bazlı beslenmeyen insanları, bu alışkanlıklarını geride bırakmayarak bitkisel beslenme opsiyonunu kullanabilme noktasına getirmek ve böylelikle bir empati yaratmak da amaçlarımızdan.

Kaynak: HORECA Trend ve Metro Türkiye

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fuar ve Etkinlikler

Peraru Chocolate, Tadım Ankara’nın Sponsorları Arasında

HORECA sektörünü; özel etkinlik, fuar ve festivallerle desteklemeyi hedefleyen HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek. Türkiye’de özel çikolata sektörünün öncü markası Peraru Chocolate da sponsor olarak festivalde stantı ile yer alacak.

Yayınlandı

on

HORECA TREND’in organize ettiği “Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” 17 Aralık 2023 Pazar günü Ankara’da Kavaklıdere Hotel 2000’de gerçekleşecek.

Yaklaşık 500 sektör profesyoneli ve davetlinin katılacağı “Tadım Ankara” bu yıl “bağcılık ürünleri” konseptiyle organize ediliyor. Festivalde Türkiye’nin yedi bölgesinden gelen bağcılık ürünleri ile Türkiye’nin en iyi et, balık, peynir, çikolata ve vegan ürün eşleşmeleri yapılacak.

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, Peraru Chocolate da hem sponsor olarak hem de stantı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Gurme çikolata sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile Peraru Chocolate, davetlileri etkinlik boyunca stantında ağırlayacak. Peraru Chocolate‘ın uzman ekibi bağcılık ve çikolata eşleşmeleri konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

Tadım Ankara – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali

TADIM ANKARA, Türkiye’nin farklı bölgelerinde fermente üzüm suyu üreticileri ile siz üzüm severleri Ankara’da bir araya getiriyor. Onlarca üzüm suyu markası tadım yapmanız için siz üzüm severlerle buluşuyor. Festival kapsamında, yerli ve yabancı üzümlerden üretilen yeni ürünler, ilk defa bu yıl raflarda yerini alacak yeni markalar bir arada sunulacak. Üzüm sularına eşlik edecek balık, kuru et, peynir, çikolata ve ekmek markaları da TADIM ANKARA’ya lezzet katacak.

Festival hakkında detaylı bilgiyi www.tadimankara.com adresinden edinebilir, ziyaretçi biletlerini www.biletinial.com‘dan satın alabilirsiniz.

 

Kaynak: HORECA TREND

Devamını Oku

Fuar ve Etkinlikler

EMITT Turizm Fuarı Sektöre Yön Vermeye Hazırlanıyor

Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan 27. EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 6-9 Şubat tarihlerinde dünya turizm profesyonellerini ve tatil tüketicilerini 27. kez İstanbul’da bir araya getirirken, dopdolu etkinlik programıyla sektörün trendlerini belirleyecek.

Yayınlandı

on

Her yıl düzenlenen ve dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 30.000’den fazla sektör profesyonelini bir araya getiriyor.

EMITT, tüm katılımcılara yeni iş ve iş birliği olanakları sunan bir platform olarak öne çıkıyor. Etkinliğe ülke pavilyonları, tatil destinasyonları, yaz ve kış turizmi ile outdoor turizmi destinasyonları, oteller, turist merkezleri, tur operatörleri ve acenteler düzenli olarak katılıyor.

Bu yıl Balkanlar, Orta Doğu ve Orta Asya başta olmak üzere 300’den fazla satın almacının yer alacağı fuarda Almanya, Bulgaristan, Mısır, İran, Japonya, Kuzey Kıbrıs gibi birçok ülkeden katılımcı firma da ağırlanacak.

EMITT 2024, 27 yıllık turizm sektörü deneyimi ve gerçekleştirdiği araştırma ve çalışmalarla edindiği bilgi birikimini, ziyaretçileriyle buluşturan etkileyici bir etkinlik programıyla sektöre katkı sağlamaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl 26.sı gerçekleşen EMITT Turizm Fuarı’nda 95 ülkeden 28 bin 815 ziyaretçi ve 600’e yakın katılımcı ağırlandı. Fuar kapsamında her yıl gerçekleşen “Davetli Tur Operatörü” programında Fransa, Tunus, Kanada, Bulgaristan, İspanya, İngiltere, İsviçre, İran, İtalya, Yunanistan, Macaristan, Singapur ve Azerbaycan gibi önemli ülkeler başta olmak üzere toplam 42 ülkeden gelen 150’yi aşkın davetli tur operatörü fuarda yer aldı.

Sunduğu iş birliği fırsatları ile geçtiğimiz yıl 500 milyon Euro’nun üzerinde iş hacmi sağlayan fuar bu yıl ülke ekonomisine sunduğu katma değeri artırmayı hedefliyor. Türk turizminin daha da büyümesine ve çeşitlenmesine katkı sağlayan bu organizasyon her yıl binlerce tatil tüketicisi ve sektör profesyonelini ağırlayarak Türkiye’nin turistik cazibesini artırıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki tatil destinasyonlarının ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarına ilgi duyan binlerce tatil tüketicisini ağırlayacak fuarda aynı zamanda turizm sektöründeki son gelişmeleri yakından takip etme fırsatı bulunacak.

Dört günlük program boyunca, sektörün önde gelen isimleriyle bir araya gelme imkânı bulunurken, sektör trendleri paylaşılarak 2024 yılı turizminde beklenen gelişim seyrine ışık tutulacak.

6 Şubat’ta başlayacak fuar Türkiye’de ve Dünya’da 2023 Turizm Raporu ile 2024 Turizm Öngörüleri ve yeni trendler konulu panellerle zenginleşirken, günün kapanışı sektör liderlerinin katılacağı başkanlar oturumuyla tamamlanacak.

Fuarın ikinci gününde sağlık turizmi politikaları, teşvik uygulamaları ve yerel mükemmellikten küresel etkiye uzanan bir panel, gün boyunca sektör profesyonellerini bir araya getirecek.

Üçüncü gün, gezginlere öneriler ve sürdürülebilirlik konularındaki paneller katılımcılara farklı bir bakış açısı sunarken, sektöre yön veren teknolojik gelişmeler de ele alınacak.

Etkinliğin kapanış gününde, tanıtım odaklı konuşmaların yanı sıra, spor, gastronomi ve sinemada başarı hikayeleri paylaşılacak.

27. EMITT fuarının Türkiye ekonomisine, turizmine ve ülke markasına büyük katkısı olduğuna dikkat çeken EMITT Fuar Direktörü Hacer Aydın, özel açıklamalarda bulundu:

“EMITT Fuarı’nda geçtiğimiz yıl, turizm sektörüne dair 2023 ve sonrasına yönelik öngörülerimizi paylaştık ve çözüm önerilerine odaklandık. Toplam 28,815 ziyaretçi ve 600’e yakın katılımcı ile gerçekleştirdiğimiz bu organizasyon, 95 farklı ülkeden ve 5 uluslararası influencer’ın katılımıyla uluslararası alanda büyük ilgi gördü.

EMITT, yeni satın alma, iş geliştirme ve iş birliği fırsatları sunan bir platform olarak öne çıkarken, katılımcılarımıza daha fazla fayda sağlamak ve verimli görüşmeler yapabilmeleri için geliştirilen B2B randevu sistemi sayesinde 42 ülkeden 150’den fazla davetli tur operatörü ile önceden randevulaşma imkanı sundu.

2024’e dair hedeflerimiz arasında turizmi çeşitlendirmek, alternatif turizm ürünlerini tanıtmak ve bu sayede turizmi yılın 12 ayında tüm ülkeye yaymak bulunuyor. Özellikle dünya genelinde yükselen pazarlara ve Amerika ile Uzak Doğu gibi uzak pazarlardaki ülkelerin üst gelir grubuna odaklanarak turizmi genişletmeyi planlıyoruz. Yerli turizm sezonunun 12 aya yayılmasının, sektörde karlılık ve rekabet gücünün artmasına önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2024 stratejisi, öncelikle Birleşik Krallık, Batı Avrupa, Doğu Avrupa ve Türk Cumhuriyetleri gibi stratejik pazarlara yoğunlaşarak pazar çeşitliliğine odaklanacak.

2023 hedeflerine ulaşma çabaları devam ederken, 2024 yılında 59.6 milyar dolar gelir, 62.8 milyon turist ve kişi başına 950 dolar gelir hedefleniyor. Yeni pazarlar arasında Çin, ABD, Güney Amerika, İskandinavya, Körfez Ülkeleri ve Uzak Doğu öne çıkıyor. Bu nedenle, EMITT, bu ülkelerle olan ilişkileri güçlendirmeyi ve çeşitlendirmeyi amaçlayarak katılımcılara yeni iş birliği fırsatları ve programlar sunmaya devam ediyor.

Dijital teknolojiler ve sürdürülebilir turizm gibi sektörün öncelikli konularına odaklanan fuarımızda, 2024 yılında Türkiye’nin turizm gücünü birlikte keşfetmeyi hedefliyoruz.”

 

Kaynak: HORECA TREND ve EMITT

Devamını Oku

Fuar ve Etkinlikler

TADIM ANKARA, Gastronomiye Güç Katacak

HORECA sektörünün öncü gazetesi HORECA TREND tarafından düzenlenen “TADIM ANKARA – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” sektöre yeni bir soluk getiriyor. 17 Aralık 2023 Pazar günü, Ankara’da gerçekleştirilecek etkinlik, onlarca üzüm suyu markasını, üzüm severleri ve sektör profesyonellerini bir araya getirecek.

Yayınlandı

on

Türkiye’de HORECA sektörünün öncü gazetesi HORECA TREND tarafından düzenlenen “TADIM ANKARA – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” sektöre yeni bir soluk getiriyor. 17 Aralık 2023 Pazar günü, Ankara Hotel 2000’de gerçekleştirilecek TADIM ANKARA, onlarca fermente üzüm suyu ve gıda markasını, sektör profesyonelleri ve ilgililerle bir araya getirecek.

TADIM ANKARA; et, balık, peynir, vegan gıda, taco ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden fermente üzüm suyu üreticileri ile sektör profesyonellerini Ankara’da bir araya getiriyor. Etkinlikte, onlarca üzüm suyu markası ve gıda üreticileri ile sektör profesyonelleri ve ilgililer buluşacak.

Festival kapsamında, yerli ve yabancı üzümlerden üretilen yeni ürünler ilk defa bu yıl raflarda yerini alacak yeni markalar bir arada sunulacak. Üzüm sularına eşlik edecek balık, kuru et, peynir ve ekmek markaları da TADIM ANKARA’ya lezzet katacak.

Tadım Ankara’ya Güç Katan Markalar

HORECA TREND ve HORECA EVENTS tarafından organize edilen TADIM ANKARA – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali” yaklaşık 20 fermente üzüm suyu üreticisinin yanı sıda Türkiye’nin dört bir yanından seçkin gıda markalarını da Ankara’da bir araya getirecek. Yaklaşık 500 sektör profesyoneli ve davetlinin katılacağı “Tadım Ankara” bu yıl “bağcılık ürünleri” konseptiyle organize ediliyor. Festivalde Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen bağcılık ürünleri ile Türkiye’nin en iyi et, balık, peynir, makarna ve vegan ürün eşeşmeleri yapılacak.

Et ve Et Ürünlerinde “Sultan Et”

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, Sultan Et de hem sponsor olarak hem de standı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Et ve et ürünleri sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile Sultan Et, davetlileri etkinlik boyunca standında ağırlayacak. Sultan Et‘in uzman ekibi bağcılık ürünleri ve et konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

 

Deniz Ürünleri ve Balıkta “mezzeMarin”

TADIM ANKARA’ya, mezzeMarin de hem sponsor olarak hem de stantı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Deniz ürünleri sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile mezzeMarin, davetlileri etkinlik boyunca standında ağırlayacak. mezzeMarin‘in uzman ekibi bağcılık ve deniz ürünü eşleşmeleri konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

Vegan ve Vejetaryen Gıda Ürünlerinde “Veggy”

Etkinliğe, VEGGY de hem sponsor olarak hem de stantı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Vegan gıda ürünleri sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile VEGGY, davetlileri etkinlik boyunca stantında ağırlayacak. VEGGY‘in uzman ekibi bağcılık ve vegan ürün eşleşmeleri konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

Peynir ve Süt Ürünlerinde “Lente Cheese”

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, Lente Cheese de hem sponsor olarak hem de stantı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Süt ürünleri sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile Lente Cheese, davetlileri etkinlik boyunca standında ağırlayacak. Lente Cheese‘in uzman ekibi bağcılık ürünleri ve peynir konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

Su ve İçeceklerde “Uludağ Premium”

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, Uludağ İçecek de sponsor olarak katılacak. İçecek sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel lezzetleri ile Uludağ İçecek, davetlileri etkinlik boyunca ağırlayacak.

Fırın ve Gastronomi Ekipmanlarında “FİMAK”

Sektör profesyonelleri ve tadım meraklılarını bir araya getiren etkinliğe, FİMAK da hem sponsor olarak hem de standı ve etkinlikleri ile lezzet katacak. Profesyonel fırın ve ekipmanları sektöründeki güçlü deneyimi, birbirinden özel ürünleri ile FİMAK, davetlileri etkinlik boyunca standında ağırlayacak.

Not: TADIM ANKARA – Bağcılık Ürünleri ve Tadım Festivali hakkında detaylı bilgiyi www.tadimankara.com adresinden edinebilir, ziyaretçi biletlerini www.biletinial.com‘dan satın alabilirsiniz.

 

Kaynak: HORECA TREND

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.