Veggy İle İklim Değişikliğini Tersine Çevirmeye Tabağımızdan Başlıyoruz! - HORECA Trend
Takip edin!

HORECA Tedarik

Veggy İle İklim Değişikliğini Tersine Çevirmeye Tabağımızdan Başlıyoruz!

Türkiye’nin ilk bitki bazlı et üreten şirketi VEGGY, iklim değişikliğini tersine çevirme misyonu üstlenerek, sağlıklı, lezzetli ve doğa dostu gıdaları tabakalarımıza taşıyor.  “En etkili değişim tabağımızda başlar” mottosuyla harekete geçen VEGGY, herkesi hayvansal gıda tüketiminin gezegenimize etkisini telafi etmek için yediklerini değiştirmeye ve “Etsiz Pazartesi” çağrısına kulak vermeye davet ediyor.

Yayınlandı

on

Kuraklık, yangınlar, seller, eriyen buzullar, yok olan deniz canlılarıyla birlikte varlığı tehlikeye düşen denizler, okyanuslar… Biricik evimiz Dünya, iklim değişikliğinin sebep olduğu sonuçlarla alarm veriyor. Ve gerçek şu ki, Dünya yoksa biz de yokuz.

İklim değişikliğine etki eden unsurlardan biri de hayvansal gıda tüketimi. Artık biliyoruz ki, az et tüketimi yüksek etli diyetlere göre yarı yarıya emisyonu azaltıyor, vegan beslenme ise yüzde 75’lik bir azalma sağlıyor. Araştırmalar, bitki bazlı diyetlerin su kullanımını %54, vahşi yaşam tahribatını %66 ve metan üretimini %93 oranında azalttığını gösteriyor.

İşte bu bakış açısıyla, 10 yıl önce kurulan ve iklim değişikliğini tersine çevirme misyonunu üstlenen VEGGY markası, bitkisel bazlı lezzetli et ürünlerini sadece veganlar için değil, besin değeri yüksek, sağlıklı, doğa dostu ürünler ile hayvansal ürün tüketiminden uzak yaşam isteyenler ve hayvansal gıdalara alternatif bir beslenme arayışında olanlar için de üretiyor.

Kıyma, köfte, kebap, nugget, şinitzel, sosis ve sucuk gibi lezzette de iddialı onlarca çeşitteki bitkisel bazlı et çeşidini bizzat kendi fabrikasında üreterek sunan VEGGY, küçük hareketlerin dünya için büyük değişimler sağlayacağını düşünerek, herkesi “Etsiz Pazartesi” çağrısına kulak vermeye davet ediyor. “Etsiz Pazartesi”lerde bir tam gün boyunca hayvansal kaynaklı etten uzak duruluyor.

Lezzetli, Sağlıklı, Sürdürülebilir Gıdada Tek Marka: Veggy

Düşük etli, vejetaryen, vegan diyetler ve hayvansal ürünlerden kaçınmanın sağlığımız açısından pek çok yararı olduğu zaten biliniyor. Bitki bazlı beslenmek fiziksel egzersiz kalitesini yükseltiyor, hormonları dengelemekle birlikte, cilt güzelliği ve kilo kontrolü sağlıyor.

AR-GE çalışmalarının sonucunda ileri teknoloji ile üretilen VEGGY bitki bazlı et ürünleri, vücudumuzun ihtiyacı olan proteinlerle birlikte, çeşitli mineral ve vitaminler içeriyor, besin değeri yüksek, özgün ve tatmin edici gıda çeşitliliği sunuyor. Üstelik, VEGGY’nin ürün yelpazesinde bulunan, lezzette de iddialı kıyma, köfte, kebap, nugget, şinitzel, sosis ve sucuklarıyla pek çok sağlıklı menü oluşturulabiliyor.

Geleceğin Gıdası Veggy İle Şimdi Yeniyor

Hayvan ve doğa dostu yaklaşımı ile et ve süt ürünleri yerine doğanın insanlığa hediyesi bitkisel bazlı beslenmenin yaygınlaştırılması misyonunu savunan VEGGY, geleceğin gıdası olma vizyonunu reklam kampanyasında AI’den yararlanarak gösteriyor. Galaksiler arası yolculuklara göndermeler yapan kampanyada StarWars’u aratmayacak karakterler, lezzetli VEGGY ürünleriyle besleniyor.

İklim değişikliğini tersine çevirmekle ilgili misyonunu daha ileriye taşımak için AR-GE çalışmalarını artırarak global düzeyde sürdüren VEGGY, sosyal medya mesajlarında iklim değişikliğinin sebep olduğu tahribata karşı bilinç kazanılması ve tabağımızdan başlayarak önlem alınabileceğine dikkat çekiyor.

Lezzet ve inovasyonu buluşturarak, sürdürülebilir ve etik değerlere bağlı ürünlerini çevre dostu ambalajlar içerisinde sunan VEGGY, Migros, Metro, Getir, Yemeksepeti, Carrefour, Özdilek, İste gelsin, Macrocenter gibi ulaşılabilir satış noktalarında yer alıyor.

veggVEGGY, vegan menüleri bulunan Big Chefs, Lucca, Sushico, Populist, BurgerLab, BTA, YUZU, Coni&Co, DoyDos Burger, Saloon Burger gibi restoranların yanı sıra Starbucks’ta da ürünlerinden oluşan çeşitlerle et dışında bir lezzet deneyimi sunuyor.

Kaynak: HORECA Trend ve VEGGY

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HORECA Tedarik

Karaca 50. Yaşını Yüzde 50 İndirim Kampanyasıyla Kutluyor

Karacaseverlerin hayatına değer katmayı ilke edinen Karaca, 50. yaşını büyük bir indirim kampanyasıyla kutluyor. Yeni sezon ürünlerinde bile geçerli olan kampanya yalnızca eylül ayı boyunca devam edecek. 50. Yıl kampanyası ile, Karacaseverlere teşekkür eden marka, ayrıca bu yıla özel sınırlı sayıda ürettiği 50. Yıl İmza Koleksiyonu’nu da müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Yayınlandı

on

Evdeki tüm ihtiyaçlara inovatif çözümler sunan ve modern tasarımların öncüsü Karaca, 50. Yılını büyük bir kampanya ile kutluyor. Yarım asırdır evlerin vazgeçilmezi olan ürünlerle Karacaseverlerin yanında olan marka, 1 Eylül-30 Eylül tarihleri arasında geçerli olacak kampanya kapsamında, yeni sezon ürünleri de dahil olmak üzere, ikinci ürüne yüzde 50 indirim imkanı sunuyor.

50 Yıllık Mirasın Sofralara Yansıması

Yarım asırdır sağlıklı mutfaklardan lezzetli sofralara, keyifli oturma odalarından huzurlu uykulara kadar evlerin her köşesine konuk olan Karaca, 50. yıla özel bir koleksiyon hazırladı. 21 parçalık 50. Yıl İmza Koleksiyonuyla kutlama yemeklerinin vazgeçilmezi haline gelecek olan Karaca, bu koleksiyonda ayrıca kahve fincanlarından yemek hazırlama gereçlerine, baharat kavanozlarından termoslara kadar pek çok farklı ürünü Karacaseverlerin beğenisine sunuyor.

Karaca’nın Yarım Asırlık Hikayesi

1973 yılında, Hüseyin Karaca tarafından İstanbul Süleymaniyede Karaca Züccaciye adıyla kurulan 30 kişinin çalıştığı küçük cam atölyesinde, cam ürünlerinin üzerine desenler yaparak başlayan Karaca’nın hikayesi, 50 yıl sonra, sofra, mutfak, küçük ev aletleri, ev tekstili ve aksesuar gibi farklı kategorilerde bir dünya markası olarak devam ediyor. Yenilikçi vizyonunu katma değerli ürünlerle geliştirerek, tüketicilerin hayatlarına değer katmaya devam eden Karaca, gerçek incilerden üretilen dünyanın en kaliteli porselenlerinden, en inovatif küçük elektrikli ev aletlerine, gerçek elmas kristallerinden oluşan tencere takımlarından, doğa dostu ev tekstili ürünleriyle sektöründe çığır açan bir marka oldu. Gerek pazarlama çalışmaları, gerekse Ar-Ge yatırımları ile Türkiye’de ilkleri yaşatan Karaca, bugün 48 ülkede 2000’in üzerinde satış noktasında Karacaseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Karaca

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Taşev ile Çay Keyfi ve Demir Takviyesi Bir Arada 

Demir eksikliğini gidermek için sadece demir içeren gıdalar tüketmek yeterli değil. Aynı zamanda bu gıdaların demir döküm malzemelerle pişirilmesi ihtiyacı karşılamaya destek oluyor. 

Yayınlandı

on

Taşev Linden demir döküm demlikler, siyah, kırmızı, mavi ve yeşil gibi farklı renk seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunuluyorTaşev’in Linden demir döküm demlikleri, sadece çayınızı uzun süre sıcak tutmakla kalmıyor, aynı zamanda sofranıza da estetik bir dokunuş katıyor. Hem göz zevkinize hitap eden hem de demir eksikliğinizi gideren bu demlikler, mükemmel bir çay keyfi sunuyor.

300 ml ve 750 ml gibi farklı hacim seçenekleriyle satışa sunulan Taşev Linden demir döküm demlikler, tarzınızı yansıtan birer aksesuar haline geliyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Taşev

Devamını Oku

Et, Tavuk ve Balık

DANET Afyon’un Kültürel Tanıtımına Destek Oluyor

Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında her gün milyonlarca sofraya misafir olan et ve et ürünleri sektörünün köklü markası DANET, 5. Uluslararası Gastro Afyon Lezzet ve Turizm Festivali’ne Gümüş Sponsor olarak destek veriyor. DANET festivale verdiği desteğin yanı sıra, söyleşi ve meslek buluşmalarına da katılacak. Festival katılımcıları, coğrafi tescilli DANET Afyon Sucuğuyla hazırlanan Sucuk Ekmek ve Sucuk Döneri tatma fırsatı da bulacaklar. 

Yayınlandı

on

Kurulduğu 1975 yılından bu yana gıda sektöründe güçlü bir konum elde eden; ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında her gün milyonlarca sofraya misafir olan et ve et ürünleri sektörünün köklü markası DANET, sektöre yön veren etkinliklere de aktif bir katılım sağlıyor. DANET, kuruluş yeri Afyonkarahisar’da 29 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 5. Uluslararası Gastro Afyon Lezzet ve Turizm Festivali’ne Gümüş Sponsor olarak destek veriyor.

DANET Gümüş Sponsorluk desteğinin yanı sıra, festival alanında yer alacak standında ürünlerini tanıtacak; tadımlar ve ikramlar gerçekleştirecek. Festival katılımcıları, coğrafi tescilli DANET Afyon Sucuğuyla hazırlanan Sucuk Ekmek ve Sucuk Döneri tatma fırsatı da bulacaklar.

DANET ayrıca, festival kapsamında düzenlenen söyleşi ve meslek buluşmalarına da katılacak ve restoran şefleri, toptan gıdacılar, yerli ve yabancı tur operatörleri, dernek başkanları, organizatörler, restoran ve otel satın alma yetkilileri, yabancı elçilik temsilcileri ile de bir araya gelecek.

Bu yıl “Lezzetlerin kesiştiği nokta” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Gastro Afyon Lezzet ve Turizm Festivali’nde, Mevlevi Mutfağı başta olmak üzere tüm yöresel lezzetler ve coğrafi işaretli ürünler tanıtılacak, tadımlar, meslek buluşmaları, söyleşiler, atölye çalışmaları, konserler gibi farklı aktiviteler düzenlenecek. Etkinliğe Afyon yerel halkının yanı sıra, büyük şehirlerden, yakın illerden ve yurt dışından düzenlenecek turlarla gelecek misafirler ve yabancı elçilik mensupları, aralarında Afyon’un da yer aldığı, dünya genelindeki 49 ve Türkiye’deki 3 gastronomi şehrinden davetliler, alanında uzman yerli ve yabancı şefler, ülkemizin değerli gastronomi yazarları ve akademisyenler, yerli ve yabancı tur operatörleri, restoran ve restoran satın alma yetkilileri katılacaklar.

Binlerce yıllık bir gastronomi kültürüne sahip olan Afyonkarahisar, bu alanda Unesco’nun Yaratıcı Şehirler Ağı’nda yer alıyor ve dünya genelinde 49, ülkemizde 3 gastronomi şehrinden biri olma özelliği taşıyor.

Helal sertifikalı üretim yapan ve Türkiye pazarındaki güçlü konumunun yanı sıra 20’ye yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren DANET’in ürün portföyünde 80’nin üzerinde lezzet seçeneği ve taze et ürünleri de yer alıyor. Tüketicilerine coğrafi işaretli Afyon Sucuğu ve Afyon Pastırması’nın yanı sıra, taze et ürünleri, sucuk, pastırma, kavurma, jambon, sosis, salam ve füme ürünleriyle, hindi ve piliç ürün seçenekleri de sunan DANET, eve teslim kurban satışı da gerçekleştiriyor.

DANET ürünleri önde gelen perakende markalarının yanı sıra, firmanın kendi markasıyla oluşturduğu kasap ve şarküteri mağazalarında ve DANET’in online satış sitesinde tüketicilerle buluşuyor.

DANET Hakkında 

1975 yılında Afyonkarahisar’da hayata geçen ve kuruluşundan bu yana sofraları sağlıklı, lezzetli, kaliteli et ve et ürünleri ile buluşturan DANET, uzmanlaştığı hayvan seçiminden et ürünleri üretimi, dağıtımı ve perakende satışına uzanan değer zincirinde tüm süreçleri titizlikle denetliyor. DANET’in üretimdeki temel et ihtiyacını sağladığı Afyonkarahisar’daki seçilmiş besi çiftliklerinde yetiştirilen ve Türkiye’nin en iyi büyükbaş hayvan cinsi olarak kabul edilen büyükbaş hayvanlar, veteriner hekim kontrolünde ve İslami usullere uygun olarak kesiliyor. Önde gelen perakende markalarının yanı sıra, firmanın kendi markasıyla oluşturduğu kasap ve şarküteri mağazalarında tüketicilerle buluşan DANET ürünleri, Afyonkarahisar’da 10 bin metrekare alana yayılan üretim tesislerinde helal sertifikalı olarak, en yüksek gıda güvenliği ve hijyen standartlarında üretiliyor. Büyüme performansını kurumsallaşma ivmesiyle pekiştiren DANET, Türkiye pazarındaki güçlü konumunun yanı sıra 20’ye yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Helal sertifikalı üretim yapan DANET’in ürün portföyünde, 2020 yılında Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile imzalanan protokol çerçevesinde coğrafi işaretli olarak tescillenen Afyon Sucuğu ve Afyon Pastırması’nın yanı sıra, farklı kırmızı ve beyaz et ürünleri yer alıyor. 80’nin üzerinde lezzet seçeneğiyle tüketicilere, taze et ürünlerinin yanı sıra sucuk, pastırma, kavurma, jambon, sosis, salam ve füme ürünleriyle, hindi ve piliç ürün seçenekleri de sunan DANET, eve teslim kurban satışı da gerçekleştiriyor. DANET, yaklaşık 400 kişiye istihdam sağlıyor.

Kaynak: HORECA Trend ve DANET

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.