Kolin, Turizmdeki Tecrübesini, Uluslararası Çağdaş Otelcilik Anlayışı ile Birleştirdi | HORECA Trend
Takip edin!

Otel

Kolin, Turizmdeki Tecrübesini, Uluslararası Çağdaş Otelcilik Anlayışı ile Birleştirdi

Yayınlandı

on

Çanakkale; kıyı şeridi, adaları, tarihi, kültürel ve manevi değerleri, biyolojik çeşitliliği ve jeotermal kaynakları ile yıl boyu turizm potansiyeli sunuyor. Bölgenin önde gelen otellerinden Kolin Hotel’in Genel Müdürü Halil Ertan, HORECA Trend Genel Yayın Yönetmeni Elif Akın Yüksel’in sorularını yanıtladı.

Türkiye, turizm konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında. Her yıl on milyonlarca misafir ağırlanıyor ve standartları gerçekten çok yüksek otellerimiz var. Kolin de bu otellerden birisi. Kolin Hotel’de standartları ve kaliteyi korumayı nasıl başarıyorsunuz?

Otelimizin yıllardan beri tercih edilen bir otel olmasının arkasında 3 ana kritere verdiğimiz değer büyük önem arz ediyor. Bu kriterler; hizmet ve marka standartlarının geliştirilerek korunması, Ürün Kalitesinin devamlılığı ve misafir memnuniyetinin her şeyin önünde tutulmasıdır.

Kolin Hotel, bu kriterlerin sağlanmasında ve korunmasında gereken yatırımı yapmış ve bu konuda da sürekli kendisini geliştirmeyi hedef edinmiş bir markadır. Deneyimli ekibimizi korumayı başararak, güncel gelişmeleri de sürekli takip ediyoruz.

Uzun yıllardır turizm sektöründe olan, ulusal ve uluslararası birçok otelde görev almış birisi olarak, misafir beklentilerindeki değişimi nasıl değerlendiriyorsunuz? Son yıllarda misafirlerinizin beklentileri, talepleri ne yönde değişti?

Özellikle son yıllarda dünya çapında bireysel ve toplumsal farkındalığın arttığını düşünüyorum. Bu durum turizm sektöründe de birtakım değişimlerin başlamasına, zaten başlamış olan bazı uygulamaların da genele yayılarak hızla çoğalmasına olanak sağlamıştır. 

Misafirlerimizin otellerden bekledikleri değişim ve gelişim alanlarının başında dijitalleşme, sürdürülebilirlik ve hijyen başlıklarının geldiğini düşünüyorum. Bu alanlarda kendilerini geliştiremeyen oteller altın tepside hizmet sunsalar bile misafirlerin beklentisini karşılamayacaktır.

Bir otelin olmazsa olmazları nelerdir? İşin içinde birisi olarak, başka bir şehir veya ülkede gittiğiniz otellerde öncelikli olarak nelere dikkat edersiniz? Kalite ölçütünüz nelerdir?

Öncelikle kaldığınız otelde güvende olduğunuzu hissetmeniz gerekiyor. Bizim en çok dikkat ettiğimiz husus, misafirlerimizin kendilerini evlerinde gibi hissetmeleridir. Güvende hissetmediğiniz bir yere ev diyemezsiniz. Bir otelin güvenli kabul edilebilmesi için hijyen standartlarından, gıda güvenlik prosedürlerine; acil durum planlarından teknik donanımına kadar her türlü konunun prosedürlerine uygun şekilde kurgulanması ve yönetilmesi gerekiyor.  Sonra konfor geliyor. 

Benim bir otelde aradığım konfor kriterleri başlıca kaliteli ve rahat bir yatak, kesintisiz ve hızlı internet, lezzetli ve sağlıklı yemek sunumları ve donanımlı spor alanlarının olmasıdır. Bir diğer önemli kriter ise güler yüzlü ve misafirperver hizmet anlayışının ekip tarafından benimsenmiş olmasıdır. 

Turizm ve otelcilik sektöründe sosyal medya ve dijitalleşme daha önce hiç olmadığı kadar etkili olmaya başladı. Özellikle Facebook, Instagram, TrıpAdvısor ve Trıvago gibi platformlar turizme yön vermeye başladı. Bu platformların turizme etkisini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Turizm ve otelcilik dijitalleşmeden en çok etkilenen sektörler arasındadır. Özellikle oteller için dijital dönüşüm kaçınılmazdır ve doğru kullanıldığında ciddi faydalar sağlar. Potansiyel misafirlerin çoğu artık kalacakları otelleri dijital platformlar üzerinden yaptıkları araştırmalar sonucunda seçiyor ve rezervasyonlarını da dijital olarak gerçekleştiriyor. Şu an neredeyse herkes, elinde olan akıllı telefonlardan dünyanın herhangi bir yerindeki turizm işletmesinin satış fiyatlarına, sunduğu ürünler ve hizmetlerin içeriklerine, diğer konaklayan misafirlerin işletme hakkındaki yorumlarına kolayca erişebiliyorlar.

Dijitalleşme sadece bununla sınırlı da değil. Artık birçok işletme otel içerisindeki yönetim sistemini dijital altyapılara dayandırıyor, misafirlere hizmetlerini uygulamalar üzerinden sunuyor, hatta daha ileriye giderek onların istek ve eğilimlerini analiz ederek kişiselleştirilmiş hizmetler sunmaya ve fark yaratmaya çalışıyorlar. Dijitalleşme ile gelen bu rekabetçi ortam da misafirlerin daha kaliteli hizmet almasına olanak sağlıyor.

Türkiye’de turizm denildiğinde akla ilk olarak Akdeniz gelse de alternatif destinasyonlarımız da oldukça güçlü. Kapadokya, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz de son yıllarda oldukça fazla turist ağırlıyor. Çanakkale de tarihi ve doğası açısından oldukça önemli bir bölgemiz. Çanakkale ve çevresi turizm potansiyeli açısından neler vadediyor?

Çanakkale sahip olduğu kıyı şeridi, adaları, tarihi, kültürel ve manevi değerleri, biyolojik çeşitliliği ve jeotermal kaynakları ile yıl boyu turizm potansiyeli olan bir şehirdir. Gelibolu Tarihi Alanı, Troya Antik Kenti, Assos, Bozcaada, Gökçeada, Kazdağları, Saros Körfezi, Çanakkale’nin önemli değerleri arasında yer almaktadır.

Çanakkale; gastronomi turizmi, av turizmi, kültür turizmi, termal turizm, bisiklet turizmi, etkinlik turizmi, kongre turizmi, botanik turizmi, ekoturizm, su sporları turizmi gibi birçok turizm dalını bünyesinde bulundurmaktadır. Yakın zamanda faaliyete geçmiş olan 1915 Çanakkale köprüsü de ulaşım anlamında ciddi bir avantaj sağlamıştır.

Yaklaşık 20 yıldır turizm ve otelcilik sektörü içerisindesiniz. Bugün Türkiye’nin önde gelen otellerinden birisini yönetiyorsunuz ama LinkedIn profilinizi incelediğimde işe resepsiyon görevlisi olarak başladığınızı görüyoruz. Bugüne kadar sizi neler zorladı? Neler size güç verdi?

Otelcilik sektörü hem çok zor hem de bir o kadar keyifli bir sektördür. Bacasız sanayi diye adlandırılan bu sektörde 7 gün 24 saat hareket vardır ve sizin de her an harekete hazır olmanızı gerektirir. Hizmet esasına dayalı ve insan merkezli bir sektör olması sebebiyle kaliteyi yukarlarda tutmak üstün çaba ve yoğun emek harcamanızı gerektirmektedir fakat karşılığında aldığınız pozitif geri dönüşler, insanların mutluluklarına vesile olduğunuz hissi bir anda bütün zorlukları unutturur.

HORECA TREND, sektör profesyonellerinin yanı sıra üniversitelerde gastronomi, turizm ve otelcilik alanlarında öğrenim gören öğrenciler tarafından da yakından takip ediliyor. Turizm, otelcilik alanında kariyer düşünen gençlere neler söylemek istersiniz? Önerileriniz var mı?

Öncelikle stajlarını çok iyi değerlendirmelerini, mümkünse farklı alanlarda staj yaparak profesyonel iş hayatına atılmadan önce hangi alanda ilerlemek istediklerini tespit etmeye çalışmalarını öneririm. Mutlaka en az bir tane yabancı dil öğrenmelerini, eğer imkanları müsaitse okul bitmeden önce en az bir kere yurtdışına çıkmalarını ve bir müddet orada yaşamalarını öneririm. Kariyer basamaklarını emin adımlarla ve sindirerek tırmanmalarını, aceleci olmamalarını ve hemen ümitsizliğe kapılmamalarını öneririm.

Fırsatlar her zaman gelir fakat önemli olan fırsat geldiğinde yeterli donanımı edinmiş olmaktır. Sektörümüz çok renkli, keyifli ve çalışırken aynı zamanda kişiyi çok yönlü geliştiren bir yapıya sahip. Buna ek olarak sürekli büyüyen ve gelişen bir temel üzerine kuruludur. 

Genç yeteneklere her zaman ihtiyaç olacak ve onlarla birlikte Türk ve Dünya turizmi gelişerek büyümeye devam edecektir.

Kaynak: HORECA Trend 

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otel

Hilton Istanbul Maslak’ta Konaklamanın Keyfini Çıkarın!

Hilton Istanbul Maslak, her mevsim bambaşka bir tat alabileceğiniz İstanbul’da hem kış mevsimi tüm güzelliğini yaşayabileceğiniz hem de ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirebileceğiniz bir deneyime davet ediyor. Hilton Istanbul Maslak’ta konaklayan tüm misafirlerine Ocean Club Fitness&Spa’da yüzde 20 indirim, Aralık ayına özel çiftlere VIP odalarda ise yüzde 25 indirim imkânı sunan otel, konforu ve huzuru bir arada yaşatıyor.

Yayınlandı

on

Şehrin tepelerini beyaz örtü kapladığında ya da gri bulutlar gökyüzünü süslediğinde İstanbul bir başka güzel diyorsanız, Hilton Istanbul Maslak’ın teklifi tam size göre.  İstanbul’da kış mevsiminin tadını çıkarırken kendinizi şımartmak ya da iş seyahatinize keyifli bir dinlenme armağan etmek istiyorsanız Hilton Istanbul Maslak bünyesinde yer alan sağlık kulübü Ocean Club Fitness&Spa’da eşsiz bir deneyim sizi bekliyor.

Konaklayan Tüm Misafirler İndirim Avantajından Yararlanıyor

Hilton Istanbul Maslak konaklayan tüm misafirlerine Ocean Club Fitness&Spa’da yüzde 20 indirim imkânı sunuyor. 2’si VIP olmak üzere toplam 9 adet masaj odası bulunan Ocean Spa’da ayrıca çiftlere özel VIP Odalarda %25 indirim avantajı bulunuyor.

Birinci sınıf hizmet kalitesi ile misafirlerini ağırlayan otelde, bir yandan İstanbul’un en güzel manzaralarından birinde ev konforunda konaklarken bir yandan da bölgenin en kapsamlı sağlık kulübünde kendinize vakit ayırabilirsiniz.  Masaj odaları, squash kortu, pilates stüdyosu, kapalı dinlenme havuzu, teknogym ekipmanları ve fitness stüdyosu ile maksimum düzeydeki hijyen tedbirleriyle hizmet veren Ocean Club Fitness&Spa’da ruhunuzu dinlendiren birbirinden özel terapi tekniklerini de güvenle deneyimleyebilirsiniz.

Stres ve kas gerilimini azaltan İsveç masajından, gevşetici ve dinlendirici aromaterapi masajına, kan ve lenf dolaşımını artıran taş masajından selülit giderici antiselülit masajına kadar misafirlerin ihtiyacına göre pek çok masajı uygulayabilen Ocean Club’da ayrıca bölgesel dinlendirici ve rahatlatıcı Bali masajı, sırt ve boyun bölgesindeki ağrıların giderilmesini sağlayan Hint baş masajı ve bedeni rahatlatan Uzak Doğu masajları gibi farklı masajları da deneyimlemeniz mümkün.  İçerisinde Türk hamamı da bulunan sağlık kulübünde maskeli kese köpük masajı gibi uygulamalarla gevşeyebileceğiniz stresten uzak bir İstanbul seyahatinin keyfini çıkarın!

Kaynak: HORECA Trend ve Hilton İstanbul Maslak

Devamını Oku

Otel

Yeni Yılı Hilton İstanbul Bomonti’de Karşılayın

Hilton Istanbul Bomonti, misafirlerini yılbaşı gecesine özel programları ve eforea Spa’nın tazeleyici bakımlarıyla yeni yılı karşılamaya davet ediyor.

Yayınlandı

on

Otel, Globe Restaurant’ta ve roofunda yer alan Cloud 34te özel olarak hazırlanan yeni yıl programlarıyla sizlere unutulmaz bir gece sunmaya hazırlanıyor. Yeni yılı tazelenrek karşılamak isteyenler için de efore Spa avantajlı paketler sunuyor.

Hilton Istanbul Bomonti, yeni yılda Globe Restaurant ve Cloud34te unutulmaz bir yeni yıl programı gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Her detayın özenle düşünüldüğü bu özel programda, gecenizi unutulmaz kılacak heyecan verici bir atmosfer sizi bekliyor.

Globe Restaurant, özel yılbaşı menüsü ve zengin yerli içecekleri ile ziyafet dolu bir geceye ev sahipliği yapıyor. Trio ve ardından DJ müzik eşliğinde şeflerin maharetli ellerinden çıkan lezzetlerle dolu, sıcak bir atmosferde eşsiz bir yılbaşı yemeği vaat ediyor.

Globe Restaurantda yiyeceğiniz lezzetli bir yemek keyfinin ardından, eğlence arayanlar için de Cloud34te parti hız kesmeden devam ediyor. Cloud34te imza kokteyllerin de sunulduğu bir partiye katılabilir, DJ müziğin ritmiyle yeni yıla dans ederek enerji dolu bir başlangıç yapabilirsiniz.

Eğer sadece eğlenceye odaklanmak istiyorsanız, Cloud34 eşsiz İstanbul manzarasıyla sizi karşılamaya hazır.  Özel mönü seçenekleriyle, house müziğin ve DJ performansının sevdiklerinizle birlikte tadını çıkartabilirsiniz.

Hilton Istanbul Bomonti, İstanbulun muazzam manzarasına karşı, lüksü, eğlenceyi ve lezzeti yılbaşında sizler için buluşturuyor.

Yeni Yılı Eforea Spa’da Tazelenerek Karşılayın

Bu yılın tüm yorgunluğunu silerek tazelenmek isteyenler ve sevdiklerine güzel bir sürpirz önerisi arayanlar için eforea Spa yıl sonuna kadar geçerli avantajlı paketler sunuyor. İster kendiniz ister sevdikleriniz için Comfort Zone markalı seçili bakım ürünlerinde %20 indirim, 60 Euro’dan başlayan hediye kartı veya 31 Aralık’a kadar spa menüsünden aynı gün yapılan 2. bakım rezervasyonuna 25% indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi                                                                                     

Dünyanın lider turizm ve konaklama şirketi Hilton Worldwide bünyesinde faaliyet gösteren Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi, 85’i suit 829 odası ile İstanbul’un en büyük oteli konumundadır. 12.000 metrekarelik etkinlik alanına ev sahipliği yapan otel, 6350 kişilik konferans kapasitesi, 32 toplantı odası ve biri dokuz metrelik tavan yüksekliğiyle İstanbul’un en büyük kolonsuz salonu olmak üzere iki balo salonuyla müşterilerine hizmet vermektedir. Hilton İstanbul Bomonti, tamamı cam ile kaplı 34 kat üzerine kurulu etkileyici mimarisi, şık dekorasyonlu odaları, Türk ve dünya mutfağından seçkin lezzetleri sunan restoranları, global anlamda En İyi Lüks İş Oteli Spa’sı ve En İyi Lüks Fitness Spa kategorisinde ülke ödülü alan Türkiye’nin ilk eforea SPA’sı ve nefes kesen Boğaz ve şehir manzaralarıyla İstanbul’un yeni çekim noktaları arasındadır. Şehrin iş, tarih, alışveriş ve eğlence merkezlerine yakın mesafede bulunan otel, merkezi konumuyla hem iş seyahatleri hem de turistik amaçlı seyahatler için konuklarına eşsiz bir konaklama ve etkinlik deneyimi sunmaktadır.

Kaynak: HORECA Trend ve Hilton İstanbul Bomonti Otel

Devamını Oku

Otel

Hilton Istanbul Maslak’ta Kendi Kış Masalınızı Yaşayın! 

İlkbahar ve yaz “düğün sezonu” olarak bilinse de son zamanlarda kış dönemi düğünleri de gittikçe popüler hale geliyor. Doğru seçimler ve doğru mekân ile kış döneminde de keyifli bir düğün organizasyonu yapmak mümkün diyen Hilton Istanbul Maslak, yepyeni bir hayata başlayacak yeni çiftler adına tüm detayları en ince ayrıntısına kadar planlıyor ve muhteşem kış düğünlerine imza atıyor.

Yayınlandı

on

Kış aylarında düğün yaparken en çok dikkat edilmesi gereken detay ne derseniz, ulaşılabilirlik deriz. Kış şartları göz önünde bulundurularak kolay ulaşılabilir ve güvenilir bir mekân tercihi yapmak çiftler için ilk planda olmalıdır diyen Hilton Istanbul Maslak, şehrin merkezindeki mükemmel konumu ve profesyonel ekibiyle kış dönemi düğünleri için de en ideal adreslerin başında geliyor. Hayatlarının en mutlu ve en heyecanlı gününde her şeyin mükemmel olmasını isteyen çiftler için tüm detayları en ince ayrıntısına kadar planlayan otel, tam anlamıyla kusursuz bir hizmet sunuyor.

Kış Dönemi Konseptinde Eşsiz Bir Ambiyans 

Çiftlerin kendi masalını yaratacağı bu özel günde, talep doğrultusunda kış konseptine uygun, kuru dallar, çam yaprakları, kozalaklar, kar ya da beyaz teması gibi süslemelerle eşsiz bir ambiyans yaratan otel, hafızalarda iz bırakan düğünlere imza atıyor. Panoramik şehir ve Boğaz manzaralı The Roof katı, gün ışığı alan Balo Salonu veya teraslı Cupola salonu olmak üzere 3 ayrı konseptte mekân sunan Hilton Istanbul Maslak, kış dönemi davetlilere sıcacık bir gece yaşatıyor. Gelin ve damadın özenle dekore edilmiş hazırlık odalarında ikramlarla ağırlandığı gecede, misafirler profesyonel servis ekibi tarafından karşılanıyor. İhtiyaç duyulan her an deneyimi en üst noktada hissettiren profesyonel servis ekibi, gelin nedime hizmetinden balayı odası ikramlarına kadar her türlü detayı çiftlerin rahatlığı için planlıyor. Çiftlerin tercihleri doğrultusunda titizlikle hazırlanan düğün pastası ve kış dönemi düğününe özel lezzetler Hilton Istanbul’un Maslak’ın hünerli cheflerinin ellerinden çıkıyor. Düğün gecesinin ardından Hilton Istanbul Maslak’ın balayı süitinde uyanan yeni çiftleri, eşsiz bir kahvaltı bekliyor.

 Birinci Yıla Özel Hediye

Hilton Istanbul Maslak’ın yeni çiftlere birinci yıl hediyesi ise kusursuz düğüne son bir dokunuş yapıyor. Çiftleri birinci evlilik yıldönümlerinde Şehrin En İyi Otel Restoranı ödülüne sahip Zaxi Restoran’ın şık ve samimi ortamında ağırlayan otel, lezzetli bir akşam yemeği ile yeni çiftleri mutlu etmeye devam ediyor.

Kendi kış masalınızı yaşayacağınız ve sevdiklerinizin mutluluğunuza şahitlik olacağı düğünler, Hilton Istanbul Maslak’ta sizi bekliyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Hilton Istanbul Maslak

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.