Bizim Toptan’dan Yenilenebilir Enerji Yatırımı - HORECA Trend
Takip edin!

Toptan Market

Bizim Toptan’dan Yenilenebilir Enerji Yatırımı

Bizim Toptan, Gebze’deki mağazasına kurulan çatı tipi güneş enerjisi sistemi sayesinde, mağazadaki elektrik ihtiyacının tamamını güneş enerjisinden karşılayacak.

Yayınlandı

on

Bizim Toptan, karbon kullanımını azaltmak ve iklim değişikliğiyle mücadele etmek için temiz enerji yatırımları kapsamında Gebze mağazasında güneş enerjisi sistemini devreye alıyor. Mağazanın çatısına kurulan sistemin devreye girmesiyle elde edilecek 264 kWp kurulu güçle mağazadaki elektrik tüketiminin %107’si, yani mağazanın elektrik ihtiyacının tamamından fazlası güneş enerjisinden karşılanacak. Yapılan bu yatırım ile Bizim Toptan’ın yıllık 141 ton karbon emisyon azaltımı hedefleniyor. Bu rakam yaklaşık 6 bin 300 adet ağacın bir yılda temizleyebildiği sera gazı miktarına denk geliyor.

Hüseyin Balcı:  Temiz Enerji Yatırımlarına Odaklanıyoruz

Bizim Toptan CEO’su Hüseyin Balcı, sektörün öncü şirketlerinden biri olarak, tüm paydaşları için sürdürülebilir değer oluşturmayı önemli bir sorumluluk olarak gördüklerini söyledi. 2022’nin başarılı ve stratejik hedefleri yolunda ilerledikleri  bir yıl olduğunu kaydeden Balcı, “Operasyonlarımızı genişletirken dünyamıza, tüm canlılara ve gelecek nesillere karşı sorumluluklarımız olduğuna inanıyoruz, bu amaçla da alanında öncü bir şirket olarak, enerji verimliliğini artıran teknolojilere ve yenilenebilir enerji yatırımlarına odaklanıyoruz. İklim teknolojilerini geliştirmek ve uygulamak, dünyanın net sıfır gündemi için kritik öneme sahip. Dünyada elektriğin yarısından fazlası halen fosil kaynaklardan karşılanıyor. Sürdürülebilir bir dünya ise yenilenebilir enerji kaynaklarının enerji üretimindeki payını artırmakla, enerjiyi verimli kullanmakla mümkün. Gebze mağazamızda devreye alınacak yenilenebilir enerji sistemi ile ihtiyaç duyulan enerjinin tamamı güneşten temin edilerek bu konuda örnek teşkil edecek. Bundan sonra da bu konudaki yatırımlarımızı sürdürerek bağlı bulunduğumuz Yıldız Holding’in 2050 yılı ‘net sıfır’ hedefine de katkılar sağlayacağız” dedi.

Kaynak: HORECA Trend ve Bizim Toptan

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toptan Market

Bizim Toptan Teknolojik Altyapısı ve Çok Kanallı Satış Stratejisiyle Büyüyor

Türkiye’nin en yaygın organize toptan marketi Bizim Toptan, çoklu kanal stratejisi ve güçlü dijital altyapısıyla yılın ilk yarısında da büyümesini sürdürdü. Bizim Toptan yıl sonu büyüme hedeflerini yükseltti.

Yayınlandı

on

Türkiye’nin en yaygın organize toptan marketi Bizim Toptan, 2023 yılı ilk 6 aylık sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıkladı. 2023’ün ilk yarısında teknolojik altyapısı, geniş mağaza ağı ve SEÇ Market ile mevcut müşteri sayısını artırarak istikrarlı büyümesini sürdürdü. Bizim Toptan’ın satış gelirleri yılın ilk 6 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 72,5 oranında artarak 9,5 milyar TL’ye ulaştı. Şirket yıl sonu büyüme hedefini ise yüzde 60-70 aralığına yükseltti.

Çok kanallı satış stratejisi kapsamında hem EDT hem perakende müşterilerine kaliteli ürünleri en uygun fiyata ulaştırmayı hedefleyen Bizim Toptan, mağaza yatırımlarıyla pazardaki güçlü konumunu devam ettirdi. Bizim Toptan, yılın ilk yarısında açtığı 1 yeni mağaza ve deprem nedeniyle kapatılan 2 mağazası sonrasında 179 mağazadan oluşan geniş şube ağıyla faaliyet gösterirken, SEÇ Market mağazalarının sayısı ise 2 bin 604’e yükseldi. Bizim Toptan, SEÇ Market iş ortaklığı modeliyle perakende kanalında büyürken EDT kanalındaki müşteri portföyünü genişletti.

Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi derinden etkileyen deprem felaketinin ardından bölgede en çok ihtiyaç duyulan gıda ürünlerinin depremzedelere kesintisiz olarak ulaşması için ek önlemler alan Bizim Toptan, İskenderun’da kurduğu çadır mağaza sayesinde acil ve günlük ihtiyaçların karşılanmasına destek oluyor. Güçlü lojistik ağı ile Bizim Toptan, Denizli’de açtığı depo ile de tedarik zincirinin devamlılığını sağlıyor.

Hüseyin Balcı: “Mağaza ağımızı genişletmeyi ve istikrarlı büyümemizi sürdüreceğiz.”

Bizim Toptan CEO’su Hüseyin Balcı ilk yarıyıl finansal sonuçlarını değerlendirerek şunları söyledi: “Yılın ilk yarısında yaşadığımız büyük zorluklara rağmen büyümemizi ve mağaza ağımızı genişletmeyi sürdürdük. EDT ve perakende kanalında aktif müşteri sayımızı artırdık ve artırmaya devam ediyoruz. SEÇ Market ağımızı genişleterek esnafımızla büyüdük. Deprem bölgesinde kesintisiz tedarik için çalışmaya devam ediyoruz. Her aksiyonumuzun odağında müşterilerimiz bulunuyor. Müşterilerimize daima daha iyi bir alışveriş deneyimi sunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda dijital altyapımızı çağın gerekleri ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre yeniden şekillendiriyoruz. Ülkemize daima hizmet bilinciyle çalışarak; mağaza sayımızı artırmayı, ürün ve hizmetlerimizi aralıksız şekilde ülkemizin dört bir köşesine ulaştırmayı sürdüreceğiz.”

Bizim Toptan Satış Mağazaları Hakkında

2001 yılında kurulan Bizim Toptan Satış Mağazaları, 71 ilde 179 mağazasıyla Cash & Carry (Organize Toptan Ticaret) sektöründe mağaza sayısı bakımından en büyük ve erişilebilirlik açısından en yaygın firmadır. Bizim Toptan, müşterilerine tüketici nezdinde bilinirliği yüksek çok-uluslu ve uluslararası markaların yanı sıra kendi özel markalarının da dahil olduğu yaklaşık 8 bin ürünün satışını gerçekleştirmektedir. Dijital yatırımlarıyla altyapısını sürekli geliştiren ve müşterilerine kişiselleştirilmiş hizmetler sunan Bizim Toptan, PROSAF operasyonuyla da ev dışı tüketim müşterilerine “yerinde teslim” hizmeti sunmaktadır. Halka açık bir şirket olan Bizim Toptan’ın hisseleri Borsa İstanbul’da BIZIM koduyla işlem görmektedir.

Kaynak: HORECA Trend ve Bizim Toptan

Devamını Oku

Toptan Market

Metro Türkiye Raflarında Uzak Doğu Esintisi!

Uzak Doğu mutfağını çok seviyor ve bu lezzetleri mutfağınıza taşımak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey Metro Türkiye mağazalarını ziyaret etmek! Teriyakiden sriracha’ya, soya’dan hot chili’ye Uzak Doğu esintilerini sofralara taşıyan birbirinden farklı sosları Metro Chef markasıyla sunan Metro Türkiye, farklı kızartmalar hazırlayabileceğiniz Metro Chef Panko’dan suşilerin vazgeçilmezi yaprak yosununa, wasabi unundan çeşit çeşit noodle’a bu özel mutfağa dair tüm ürünleri raflarında sunuyor.

Yayınlandı

on

Yeme içme sektörünün bir numaralı iş ortağı olma hedefiyle çalışan Metro Türkiye, tüketicilerin beslenme alışkanlıklarını ve ihtiyaçlarını takip ederek kendi markaları ürünlerini geliştirmeye devam ediyor. Metro Türkiye, bu kapsamda son zamanların çokça tercih edilen mutfaklarından olan Uzak Doğu mutfağına dair zengin bir ürün yelpazesi sunuyor. Hem profesyonel mutfakların hem de ben kendi mutfağımın şefiyim diyenlerin dilediği Uzak Doğu lezzetini yaratabilmeleri için ihtiyaç duyabilecekleri zengin sos ve baharat çeşitlerinden noodle ve suşi için gerekli tüm ürünlere kadar Uzak Doğu coğrafyasına özgü tatları yaratmak için birçok Metro markalı ürün Metro Türkiye raflarında yer alıyor.

Uzak Doğu’nun Vazgeçilmez Lezzeti: Soslar

Sosları ile öne çıkan Uzak Doğu mutfağa dair en sevdiğiniz tat hangisi? Metro Chef markalı soslar, Uzak Doğu esintilerini sofralarınıza taşımakta en büyük yardımcınız olacak.

Metro Chef markalı Sriracha, Teriyaki, Hot Chili, Sweet Chili, Garlic Chili ve Tatlı Ekşi sos ile mutfaklarınızda benzersiz lezzetler yaratmanız mümkün. Uzak Doğu mutfağının vazgeçilmez lezzeti, et, tavuk, balık ve sebze marinasyonlarında kullanılmasının yanı sıra sıcak ve soğuk soslarda, çorbalarda ve tencere yemeklerinde de kullanılan soya sosunu da Metro Chef markasıyla bulabilirsiniz. Izgara veya tavada kızartılmış et ve deniz ürünleri yemeklerini glaze etmek ve tatlandırmak için kullanılan Hoisin sosu, dip sos olarak veya daha farklı soslar hazırlamak için bir temel olarak kullanılabilirsiniz. Siyah fasulye sosu, pirinç sirkesi, istiridye sosu ve glutensiz soya sosu gibi aklınıza gelebilecek tüm sos çeşitleri ve Uzak Doğu lezzetlerini Metro Türkiye raflarında bulabilirsiniz.

Çeşit Çeşit Noodle 

Uzak Doğu denilince akla ilk gelen yemeklerden biri de noodle. İster sadece sıcak suyla buluştuğunda yemeye hazır olanları tercih edin ister içerisine ekleyeceğiniz malzemelerle kendi noodle’ınızı yapmayı isteyin, dilediğiniz şekilde noodle yemek için aradığınız ürünlere ulaşmak çok kolay. Soya sosludan acı ve baharatlıya, sebzeliden körü soslu ve tavukluya dilediğiniz her lezzette hazır Noodle çeşitlerinin yer aldığı Metro’da bulabileceğiniz egg noodle ile kendi yeteneğinizi de konuşturabilirsiniz!

Suşi Severlerin Aradığı Her Şey Burada 

Suşi yemeyi çok seviyor ve bunu kendi mutfağınızda da mı yapmak istiyorsunuz? Özel suşi pirinci çeşitlerinden suşi yapımlarının vazgeçilmezi yaprak yosuna, işlenmiş mürekkep balığından suşi ginger’a ihtiyacınız olan her şey var.

Tempura ve Wasabi ile Farklı Lezzetler Yaratın  

Un-baharat karışımına bulanmış ve derin yağda kızartılmış deniz ürünleri ya da sebzelerden yapılan geleneksel Japon yemeği Tempura hazırlamak mı istiyorsunuz? Tempura unu ve baharatlar ile bu lezzete kolayca ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz deniz ürününü ve sebzeleri seçmek ise tamamen sizin damak tadınıza kalmış!

“Metro Chef Panko” ile de Uzak Doğu mutfağındaki gibi daha çıtır ve hoş görünümlü balık, et, tavuk ve sebze kızartmaları hazırlayabilirsiniz. Japon lezzeti Wasabi sevenler için wasabi tozunu pratik bir şekilde hazırlayarak sushi, sushimi ve noodle ile birlikte servis edilebilirsiniz. Soya filizinden Çin maruluna, Japon turbundan ejderha meyvesine, yıldız meyvesinden turuncu tatlı patatese kadar katma değerli ve bulması zor ürünlerin hepsine Metro Türkiye mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Evinizde Uzak Doğu’ya özgü malzemelerle farklı bir lezzet yaratmak için Gastronometro şeflerinin hazırladığı bu özel tarifi deneyebilirsiniz!

Pane Tavuk Kanat

Malzemeler

Tavuk Kanat       1 kg

Metro Chef Bio Organik Yumurta             200 g

Metro Chef Panko           400 g

Metro Chef Özel Amaçlı Un         100 g

Metro Chef Krema          100 g

Metro Chef Sweet Chilli Sauce   200 g

Metro Chef Çengelköy Salatalık 100 g

Lime      20 g

Metro Chef Taze Kişniş  5 g

Metro Chef Tereyağ       150 g

Metro Chef Taşköprü Sarımsağı 20 g

Metro Chef Soğan           200 g

Metro Chef Salça            100 g

Aro Tuz 2 g

Metro Chef Karabiber    2 g

Hazırlanışı

Tüm malzemeler blender’a alınarak 30 saniye hızlı ayarda çekilir. Tavuklar bir karıştırma kabına alınır. Hazırlanan marinasyon üzerine eklenir ve 4 saat dolapta bekletilir. Tavuklar marinasyondan ekstra sosun akması için bir süzgece alınır. Yumurta ve krema bir kapta çırpılır. Tavuklar sırasıyla un, yumurta ve panko ile kaplanarak paneleme işlemi yapılır. Panelenen tavuklar 180°C yağda 4-5 dakika kızartılır. Tereyağ bir tavada eritilir ve köpürmeye başlayana kadar ısıtılır. Köpüren tereyağına sweet chilli sos eklenir ve çırpma teliyle homojen olana dek çırpılır. Kibrit çöpü şeklinde kesilen salatalık, lime ve kişniş ile servis edilir.

Kaynak: HORECA Trend ve Metro Türkiye

Devamını Oku

Toptan Market

Bizim Toptan’dan Net Satış Gelirlerinde Yüzde 91,5 Büyüme

Bizim Toptan, 2023 yılının ilk çeyreğinde kurumsal müşterilere hizmet verdiği Ev Dışı Tüketim (EDT) kanalındaki başarılı performansının da katkısıyla, net satış gelirlerini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 91,5 artırarak büyümesini sürdürdü.

Yayınlandı

on

Türkiye’nin mağaza sayısı bakımından en büyük ve en yaygın organize toptan marketi Bizim Toptan, 2023 yılının ilk çeyrek sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıkladı. Bizim Toptan, 2023 yılının ilk üç ayında net satış gelirlerini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 91,5 artırarak 4,5 milyar TL’ye yükseltti. Bizim Toptan’ın otel, restoran, kafe, akaryakıt istasyonu gibi kurumsal müşterilere hizmet verdiği Ev Dışı Tüketim (EDT) alanındaki büyümesi, yılın ilk çeyreğindeki finansal sonuçlara olumlu katkı sağladı. Bizim Toptan; EDT kanalındaki ve farklı müşteri gruplarındaki büyümesi, yeni mağazaları, dijital altyapı yatırımları ve sayısı 2 bin 500’e ulaşan bayilik modeli Seç Market ile yaşanan büyük deprem felaketinin etkilerine rağmen iyi performansını yeni yılda da devam ettirdi.

Depremin hemen ardından 50 tır ürününü ilgili yardım kuruluşları vasıtasıyla hızla ihtiyaç sahiplerine ulaştıran ve deprem bölgesinde sıcak yemek dağıtımı yapan Bizim Toptan, bölgenin ekonomik olarak tekrar güçlendirilmesi için çalışıyor. Bölgedeki hasarlı mağazalarını işler hale getiren firma, İskenderun’da da yıkılan mağazası yerine organize edilen, geniş ürün çeşitliliğine sahip çadır mağazası ile hizmet vererek bölge ekonomisine katkı ve halka kesintisiz tedarik sağlıyor.

Balcı: “2023 Yılında da Yatırımlarımızla Müşterimizin ve Ticaretin Yanındayız”

Bizim Toptan CEO’su Hüseyin Balcı Bizim Toptan’ın ilk çeyrek sonuçlarını değerlendirerek şunları söyledi: “Çok kanallı satış modelimiz, EDT kanalındaki büyüme, mağaza ve depo yatırımlarımızla 2023 yılının ilk çeyreğinde de ciromuzu ve müşteri sayımızı artırdık. Dönem içinde Gebze mağazamızın çatısında faaliyete geçirdiğimiz güneş enerjisi sistemi gibi çevreye duyarlı yatırımlarımızla giderlerimizi kontrol altına almak yolunda adım attık. Maalesef ki ülkemizin 6 Şubat’ta yaşadığı büyük deprem felaketi hepimizi derinden etkiledi. Ülkece depremin yaralarını sarmak için dayanışma gösterirken, biz de hasar gören Bizim Toptan ve Seç Market mağazalarımızı tekrar ayağa kaldırıp bölgede halkın ihtiyacının kesintisiz karşılanması için çalışıyoruz. 2023 yılının devamında da depremin ekonomik etkilerini ülke olarak aşmak için çalışmayı sürdürecek, yatırımlarımız ve projelerimizle müşterimizin ve ticaretin yanında olmaya devam edeceğiz.

Kaynak: HORECA Trend ve Bizim Toptan

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.