Geleneksel Dedeman Buluşması’nın İkincisi Düzenlendi | HORECA Trend
Takip edin!

Genel

Geleneksel Dedeman Buluşması’nın İkincisi Düzenlendi

Çalışanlarına ve misafirlerine verdiği değer ile her zaman “önce insan” diyen Dedeman Hotels & Resorts International, marka kültürüne değer katmış çalışanlarına verdiği kıymeti göstermek için hayata geçirdiği “Geleneksel Dedeman Buluşması”nın ikincisini Dedeman İstanbul’da gerçekleştirdi.

Yayınlandı

on

Çalışanlarına ve misafirlerine verdiği değer ile her zaman “önce insan” diyen Dedeman Hotels & Resorts International; uzun yıllar birlikte çalıştığı ve markaya değer katan isimlerle bir araya gelmeye devam ediyor. Geçmişte ve bugün verdiği emeklerle Dedeman kültürünü sahiplenmiş çalışanlara teşekkür etmek için düzenlenen “Geleneksel Dedeman Buluşması”nın ikincisi, 4 Aralık Pazar günü Dedeman İstanbul’da gerçekleştirildi.

Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman’ın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte markanın yarım asrı aşan köklü geçmişine dair anılar yad edildi.

Dedeman Hotels & Resorts International İnsan Kaynakları Direktörü Başak Anar’ın açılışını yaptığı buluşmada söz alan Dedeman Hotels & Resorts International Operasyon Direktörü Gürkan Kaban, Dedeman ailesine uzun yıllar emek vermiş herkese teşekkür ederek, “Dedeman bayrağını sizler buralara taşıdınız, iyi ki varsınız. Biz büyük bir aileyiz, değerlerimize sahip çıkıyor, bu anlamlı buluşmaları daha da büyütmek istiyoruz. Birlikte güçlüyüz; birlikte büyüyecek, birlikte daha mutlu olacağız.” dedi.

“Bilgiye, Emeğe, Tecrübeye Saygımız Büyük”

Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman yaptığı konuşmada, aile geleneği olarak bilgiye, emeğe, tecrübeye büyük saygı duyduklarını ifade ederek, “Bugün arkadaşlarımızın gözüne bakınca eski günleri bir kez daha hatırladım. Siz Dedeman markasını büyük bir emek ve özveriyle çalışarak büyütürken bizler de bu koridorlarda dolaşan gençlerdik. Zaman çabuk geçiyor. Sizden öğrendiklerimizle bugünlere geldik. Birlikte çizdiğimiz bu yoldan devam ederek, Dedeman kültürünü gelecek nesillere taşımak için aynı özveriyle çalışıyoruz. Bu buluşmaların en güzel yanı sizlerin de birbirinizi görmesi, hasret gidermesi için bir fırsat yaratıyor olması, bundan da ayrıca çok mutluyuz.” dedi. Banu Dedeman; dünden bugüne yolu Dedeman ile kesişen tüm çalışanlara teşekkür ederek verilen emeklerin öneminin altını bir kez daha çizdi.

Buluşma, Dedeman emektarlarına verilen katılım sertifikaları ve hediyelerin ardından fotoğraf çekimi ile sonlanırken unutulmaz anıların arasına bir yenisi daha eklendi.

Kaynak: HORECA Trend ve Dedeman Hotels & Resorts International

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

IHG Hotels & Resorts, Altı Şehirde Altı Yeni Otel ile Türkiye’deki Büyümesine Hız Veriyor 

Dünyanın önde gelen otel gruplarından biri olan IHG Hotels & Resorts, Türkiye’nin altı şehrindeki altı yeni oteli ile Türkiye’deki yerini sağlamlaştırıyor. 

Yayınlandı

on

IHG’nin Avrupa genelinde sürdürülebilir büyüme odaklı çalışmalarının bir sonucu olan yeni oteller, şirketin InterContinental Hotels & Resorts, Holiday Inn, Crowne Plaza, Holiday Inn Express ve Holiday Inn Resort gibi beş markasının yeni otellerini kapsıyor.

IHG Hotels & Resorts Avrupa Bölgesi İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Willemijn Geels, konu hakkında şunları söyledi: “Türkiye IHG için önemli bir büyüme pazarı ve marka portföyümüzün tamamını kapsayan iş birlikleri, yatırımcılarımızın markalarımıza ve IHG şirketine olan güvenini ortaya koyuyor. Türkiye, uzun süredir yerli ve yabancı turistlerden gelen talebin güçlü olduğu bir ülke ve bu ülkeye yaptığımız yatırımların karşılığını vermesi de bunun kanıtı. Buna paralel olarak, Türkiye’de ağırlama ve seyahat sektörünü zengin ve dinamik bir gelecek bekliyor.”

Essentials

IHG’nin Mersin’deki ilk oteli olarak yatırımcı Köknar Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti. ortaklığıyla kurulan Holiday Inn Mersin, 95 odalı bir otel olarak faaliyete geçecektir. Kentte yeni bir finansal gelişimin parçası olması planlanan bu otel, kent merkezine ve toplu ulaşımla deniz kenarına kolay erişim imkanı sunuyor ve bu yönüyle, iş ve eğlence amaçlı seyahatler için ideal bir çözüm oluyor. Otelin 2026 yılının sonlarında açılması planlanıyor.

2025’in sonunda İstanbul’da açılması planlanan Holiday Inn Express İstanbul Arnavutköy, İstanbul Uluslararası Havalimanı’nın yakınında 64 odalı bir otel olacaktır. Yatırımcı Fıratım İnşaat Gayrimenkul San. ve Tic. Ltd. Şti. iş birliğiyle açılacak otelde bar, restoran ve teras bulunması planlanmaktadır.

IHG’nin Türkiye’deki ilk Resort Oteli olarak 2023 yazında açılan Holiday Inn Resort Bodrum, Bodrum Bardakçı Koyu’nda 266 odasıyla hizmet vermektedir. Ege Denizi’ne bakan yamaçlarda kurulu olan tesis; havuzlar, spa, üç restoran ve beş bar ile günlük hayattan mükemmel bir kaçış noktası niteliğindedir.

Premium

IHG’nin Yalova’daki ilk oteli olarak Martı Termal Turizm İnşaat Sanayi iş birliğiyle hizmete girecek olan Crowne Plaza Yalova, 2024 ilkbaharında açılacaktır. Otelde 106 oda, restoran, pastane, toplantı alanı ve balo salonu içeren bir lobi bar yer alacaktır. Otel ayrıca, İstanbul gibi komşu kentlerde yaşayıp Yalova’nın kaplıca ve plajlarının keyfini çıkarmak isteyenler için mükemmel spa, fitness ve sağlıklı yaşam alanları sunacaktır.

Hüma Sağlık Hizmetleri A.Ş. iş birliğiyle 2024’ün 2. çeyreğinde açılacak Crowne Plaza Kayseri, 186 oda, restoran, lobi bar, toplantı alanı, fitness ve spa alanıyla hizmet verecektir. Crowne Plaza markası için kentte bir ilk olan otel, Kayseri’nin sanayi bölgesi, şehir merkezi ve Kayseri futbol stadyumu için uygun bir konumda bulunmaktadır. Otel ayrıca yenilenmiş, tam teşekküllü bir hastanenin bitişiğinde Türkiye’nin en ünlü kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Dağı’na yakın bir konumda bulunmaktadır.

Luxury & Lifestyle

Yılın başında imzalanan 231 odalı InterContinental Bursa oteli, ülkenin dördüncü büyük şehrinde lüks bir otel olarak hizmete girecektir. Otel yatırımcısı Atis Yapı ile iş birliği içinde geliştirilen otelin, 2025 başlarında açılması ve UNESCO Dünya Mirası statüsündeki bu kentin en büyük otellerinden biri olması planlanmaktadır. Türkiye halihazırda, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan, Boğaz ve tarihi yarımada manzaralı InterContinental Istanbul’a ev sahipliği yapmaktadır.  Ayrıca 2021’de imzalanan InterContinental Grand Ankara ise 2024 yılının sonunda açılacaktır. InterContinental Bursa hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

IHG’nin Türkiye’de faaliyette olan 30 oteli ve Six Senses, InterContinental Hotels & Resorts, Crowne Plaza, Holiday Inn Hotels & Resorts and Holiday Inn Express ile açılması planlanan dokuz oteli daha bulunmaktadır.

*30 Eylül 2023 itibariyle

Kaynak: HORECA Trend ve IHG Hotels & Resorts

Devamını Oku

Genel

Starbucks Kahve İsimleri: Hangi Kahve Nasıl Hazırlanıyor?

Kahve tutkunlarının vazgeçilmez mekanlarından biri olan Starbucks, geniş kahve menüsü ile müşterilerine çeşitli lezzetleri sunuyor. Bu makalede, Starbucks’ın ünlü kahve isimleri hakkında daha fazla bilgi edinecek ve bu meşhur kafe zincirinin sunduğu farklı kahve türlerini keşfedeceksiniz.

Yayınlandı

on

Dünyanın en büyük kahve zincirlerinden olan Starbucks’ta çok farklı kahveler deneyebilirsiniz. Peki, starbucks kahve isimleri neler? Bu makalede bu soruya yanıt arayacağız.

Kahve tutkunlarının vazgeçilmez mekanlarından biri olan Starbucks, geniş kahve menüsü ile müşterilerine çeşitli lezzetleri sunuyor. Bu makalede, Starbucks’ın ünlü kahve isimleri hakkında daha fazla bilgi edinecek ve bu meşhur kafe zincirinin sunduğu farklı kahve türlerini keşfedeceksiniz.

Starbucks kahve isimleri, mekanın kendi jargonu içerisinde yer alır ve bazen karmaşık gelebilir. Ancak, her bir ismin arkasında bir lezzet sırrı gizlidir. İşte Starbucks kahve isimlerine dair bazı detaylar:

Espresso: Espresso, koyu kavrulmuş, oldukça ince çekilmiş İtalya’ya özgü bir kahve türüdür. Espresso Türk kahvesi gibi oldukça küçük bir bardakta sipariş edilir. Öte yandan latta, cappuccino gibi pek çok kahvenin hazırlanmasında da kullanılır.

Latte: Starbucks’ın en temel kahve türlerinden biridir. Espresso ve sütün mükemmel uyumunu yaşayacağınız bu içeceği, sıcak ya da soğuk olarak tercih edebilirsiniz.

Cappuccino: Hafif köpüklü süt ile espresso karışımının tadını çıkarın. Cappuccino, klasik bir kahve seçeneğidir.

Americano: Daha az kahve tadı isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Espresso ve sıcak suyun harika bir birleşimi olarak bilinir.

Mocha: Tatlı bir lezzet arayanlar için idealdir. Espresso, sıcak süt ve çikolata sosunun mükemmel kombinasyonuyla mocha, tatlı bir kahve deneyimi sunar.

Macchiato: “Macchiato” İtalyanca’da “leke” anlamına gelir. Bu içecekte espresso, buharla ısıtılmış sütün üzerine damlatılır ve tadına doyum olmayan bir deneyim sunar.

Flat White: Espresso ve sütün uyumlu bir karışımı olan flat white, özellikle Avustralya ve Yeni Zelanda’da popülerdir.

Starbucks kahve isimleri, mekandaki kahve deneyiminin bir parçasıdır. Kahve tutkunları için her biri farklı bir hikayeyi temsil eder ve her damla kahve, özenle hazırlanır. Ayrıca, Starbucks mekanlarında bu kahvelere ek olarak çeşitli özel içecekler, atıştırmalıklar ve tatlılar da bulabilirsiniz.

Starbucks kahve isimleri ve fiyatları hakkında örnek görsel.

Starbucks kahve isimleri ve fiyatları oldukça merak ediliyor.

Starbucks kahve isimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, bu kafe zincirinin menülerini inceleyebilir ve kendi damak zevkinize uygun bir seçenek bulabilirsiniz. Unutmayın ki Starbucks her zaman lezzetli bir kahve deneyimi sunmak için burada!

Sonuç olarak, Starbucks kahve isimleri, kahve tutkunları için özel bir dil oluşturur ve bu isimlerin her biri, kahve deneyimini zenginleştiren benzersiz lezzetlere işaret eder. Bu meşhur kafe zincirini ziyaret ettiğinizde, kendi damak zevkinize uygun olanı seçerek kahve tutkunluğunuzu daha da derinleştirebilirsiniz.

 

Not: Kahve hakkında daha fazla bilgi için HORECA TREND içerisinde yer alan “Çekirdekten Fincana: Kahve Üretimi” başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz.

Devamını Oku

Genel

Türkiye’nin Sofralık Zeytin İhracatı 184 Milyon 510 Bin Dolar Oldu

Yayınlandı

on

Türk zeytincilik sektörü; 735 bin tonluk rekolteyle dünya birincisi olarak girdiği 2022/23 sezonunda sofralık zeytinde 184 milyon 510 bin dolarlık ihracat performansı ortaya koydu. Türkiye, 2021/22 sezonunda 172 milyon 531 bin dolarlık sofralık zeytin ihraç etmişti. Sofralık zeytin ihracatından elde edilen döviz miktarı yüzde 7 gelişim gösterdi.

Ege İhracatçı Birlikleri verilerine göre; siyah zeytin ihracatı 75 bin 295 ton karşılığı 137 milyon 705 bin dolar olurken, yeşil zeytin ihracatı 25 bin 76 ton karşılığı 46 milyon 805 bin dolar olarak kayıtlara geçti. Türkiye’nin sofralık zeytin ihraç ettiği ülke sayısı 117 oldu.

Türkiye’nin zeytincilik sektörüne son 20 yılda yaptığı yatırımların karşılığını almaya başladığını aktaran Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Başkanı Davut Er, 2022/23 sezonundaki sofralık zeytin ihracatında elde edilen 184 milyon 510 bin dolarlık tutarın Cumhuriyet tarihinin rekoru olarak kayıtlarda yerini aldığını dile getirdi.

“Sofralık zeytin ihracatımızın yüzde 90’dan fazla ambalajlı olarak yapılıyor” diyen Başkan Er, “Birim fiyatımız geçen sezona göre döviz bazında yüzde 17 artış gösterdi. Önümüzdeki yıllarda daha katma değerli ürün ihraç etme çabası içinde olacağız. Dökme ve varilli zeytinyağı ve prina ihracatına sezon ortasında getirilen yasaklamaya rağmen son 1 yıllık dönemde 948 milyon dolarlık ihracat seviyesine ulaştık. Yasaklar olmasaydı sektörün 1 milyar dolarlık hedefini aşacaktık” şeklinde konuştu.

Siyah Zeytinde Almanya, Yeşil Zeytinde Irak İhracat Lideri Oldu

Türkiye’nin sofralık siyah zeytin ihracatında Almanya 33,4 milyon dolarlık tutarla lider ülke olurken, geleneksel ihraç pazarlarımızdan Romanya’ya 24,3 milyon dolarlık siyah zeytin ihraç edildi. Irak, Türkiye’den 23,4 milyon dolarlık siyah zeytin talebiyle üçüncü ülke olurken, Bulgaristan’a 9,6 milyon dolarlık, ABD’ye 7,8 milyon dolarlık siyah zeytin ihraç edildi.

Yeşil zeytin ihracatında Irak 9,1 milyon dolarlık ihracatla zirvede yer alırken, Almanya 8,7 milyon dolarlık taleple zirve ortağı oldu. ABD’ye 3,2 milyon dolarlık yeşil zeytin ihraç edilirken, İsrail 2,4 milyon dolar ve Romanya 2,1 milyon dolarlık yeşil zeytin talebiyle sıralandı.

Kaynak: HORECA Trend ve Ege İhracatçı Birlikleri

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.